Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7132 times)
exorcist
Ex Member




Bratje in sestre?
27.10.2003 at 08:54:23
 
Zanima me, če imate kaj bratov oziroma sester in kako se razumete z njimi, ali pa ste takoimenovani "mamini sinčki" in "očkove hčerkice", se pravi edinci. Mislite, da se tem boljše godi, ki so edinci, ker jim starši že od malega posvečajo več pozornosti? Verjamete tudi, da so ti bolj egoistični oziroma sebični, in razvajeni ter težje delijo raznorazne materialne stvari z drugimi osebami?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Bratje in sestre?
Reply #1 - 27.10.2003 at 09:31:53
 
Dylan Dog je edinec.  In ni (ni?) mamin sincek,  ..ker ga je life peljal v drugo smer.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Bratje in sestre?
Reply #2 - 27.10.2003 at 10:06:44
 
jaz imam sestro. Ko smo še skupaj živeli, sva se ves čas kregali, tud tepli, jaz sem imela navado grist in ker sem bila mlajša sem imela vedno potuho.

sedaj se pa fajn razumeva. Včasih gremo tud kam na dopust skupaj, tud na več dnevne obiske.

ni nujno, da če si edinec da si bolj razvajen. Poglej mene  Wink Jaz nisem bila edinka, pa sem bila razvajena. Odvisno je pač od staršev, pa od otrok  Wink kako znajo svoje starše okrog prsta navijat  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Bratje in sestre?
Reply #3 - 27.10.2003 at 14:56:06
 
Sem edinka in nisem razvajena. Poznam pa nekoga, ki je vedno, ko se z njim nisem strinjala, potegnil na dan stereotip o razvajenih edincih, ki se ne znajo prilagajat, ...
Sem si pa kot otrok želela imeti vsaj brata.
Razvajanje je po moje bolj odvisno od miselnosti staršev in njihove vzgojne naravnanosti  in ne od tega, ali imajo enega ali več otrok.
O razvajanju sem brala eno zanimivo knjigo Bogdana Žorža, psihologa, ki dela v stanovanjski skupini z otroki in zelo lepo združi teorijo in prakso.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Bratje in sestre?
Reply #4 - 27.10.2003 at 19:44:33
 
Imam brata,s katerim sva se ,ko sva bila še mlajša kr dobr razumela.Potem se je pa on začel zapirat vase in nisem mogla več pridt do njega.Tako da zdej se niti ne kregava,niti se nimava pretirano rada,niti se ne pogovarjava,če že ni nujno.Pa ne po moji krivdi,se trudim,da bi blo drugače,ampak zaenkrat še ni odziva.Se mi zdi,da moram še z očetom najprej stvari razrešit.Nameravam,da se dobro razumem s svojim bratom! Smiley
Kar pa se tiče edincev pa se mi zdi,da mogoče imajo rahle težave,kar se tiče deljenja stvari,ampak to je moje mnenje iz mojih izkušen,ki pa ni nujno,da drži v večini primerov.
Pa ti,exo,maš brata al pa sestro?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Bratje in sestre?
Reply #5 - 27.10.2003 at 19:49:44
 
Smiley Imam "pol bataljona" bratov in sester, in imamo se super. Vsi se imamo radi med seboj in drug drugemu pomagamo, če je to potrebno. Ta enodušna vzajemna pomoč med nami ne pozna meja.

Čudovito je živeti v veliki družini, privoščil bi to slehernemu človeku. Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Bratje in sestre?
Reply #6 - 28.10.2003 at 14:43:50
 
Imam 6 let starejšega brata in se zelo dobro razumeva. Odkrivava vedno več skupnih interesov z vsakim letom.

Ko je bil on v srednji, jaz pa tam nekje...5., 6., 7. razred, je bilo nekaj težav, prepiranja glede tega kdo pomiva posodo in kdo sprehaja psa, vendar so se stvari uredile in se danes klapava zelo v redu.

Mislim, da je res, da se vsi, ki imajo sorojence bolj navadijo deliti stvari (od sobe do igrač...), tudi navadijo se delati kompromise kot pa edinci - vendar obstajajo izjeme na obeh straneh.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Bratje in sestre?
Reply #7 - 28.10.2003 at 18:08:36
 
Ja imam 6 let mlajšega brata, ampak zelo malo se pogovarjava, ker sva si zelo različna, kar se tiče duševnega ustroja: od interesnih dejavnosti, konjičkov, mišljenja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Bratje in sestre?
Reply #8 - 28.10.2003 at 18:53:47
 
Samson,
A si ti v zivljenju sploh dobil se kaksno drugo opcijo, kot se z brati in sestrami extermno dobro razumeti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Bratje in sestre?
Reply #9 - 28.10.2003 at 22:32:43
 
a_hero wrote on 28.10.2003 at 18:53:47:
Samson,
A si ti v zivljenju sploh dobil se kaksno drugo opcijo, kot se z brati in sestrami extermno dobro razumeti?

Neverjeto, pa vendar res!

Imam sila veliko prijateljev in prijateljic. Pa še sam Bog nebeški je moj prijatelj!!!
Back to top
« Last Edit: 29.10.2003 at 22:36:13 by Samson »  

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Bratje in sestre?
Reply #10 - 29.10.2003 at 10:22:11
 
Samson wrote on 28.10.2003 at 22:32:43:
Neverjeto, pa vendra res!

Ima sila veliko prijateljev in prijateljic. Pa še sam Bog nebeški je moj prijatelj!!!


Kolko pa vas je v familiji, brez nebeškega boga?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Bratje in sestre?
Reply #11 - 29.10.2003 at 22:37:38
 
exorcist wrote on 29.10.2003 at 10:22:11:
Kolko pa vas je v familiji, brez nebeškega boga?
Wink


Brez 'nebeškega' Boga nebi bilo nobenega. Torej je preštevanje brez Boga nesmiselno. Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Bratje in sestre?
Reply #12 - 30.10.2003 at 11:03:40
 
Samson wrote on 29.10.2003 at 22:37:38:
Brez 'nebeškega' Boga nebi bilo nobenega. Torej je preštevanje brez Boga nesmiselno. Wink


Imaš kakšno sestro staro od 14-18 let, te zelo rad obsede hudič, v teh ranljivih letih skušnjave, ko še niso dovolj stanovitne. Se priporočam, če je katera obsedena, bi izganjal demone, čeprav imam še malo prakse. Saj veš kako pravijo, vaja dela mojstra!

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Bratje in sestre?
Reply #13 - 30.10.2003 at 11:14:21
 
Kako izgleda izganjanje demona pri tebi Exo?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Bratje in sestre?
Reply #14 - 30.10.2003 at 11:49:00
 
exorcist wrote on 27.10.2003 at 08:54:23:
Mislite, da se tem boljše godi, ki so edinci, ker jim starši že od malega posvečajo več pozornosti?


Bolj kot to ali si imel brata ali sestro, ma vpliv, kje ali pri kom je bila pozornost "staršev" v tvojem otroštvu, mladosti,...

...after all, we are all brothers & sisters
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3