Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 32754 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #60 - 14.10.2003 at 11:36:50
 
Bardo_Thodol wrote on 14.10.2003 at 11:04:44:
Jaz sem se sam pri sebi že zdavnaj odločil, da bom iz analiziranj različnih argumentacij najprej poskusil izločiti vso čustveno navlako, ki dejansko zastira jasen pogled, čeprav s tem nikakor ne trdim, da za več kot  potrebno stimulacijo tudi ta ni potrebna. Vendar, če po tej izločitvi od preostalega ne ostane nič več, je zame argumentacija dejansko končana (zaključena, izčrpana).


To vedo tudi reševalci, da tisti, ki se najbolj na glas dere in joče, ni nujno tudi najbolj ranjen in potreben takojšnje pomoči.


Finta čustev ni v  njihovi manifestativni obliki,  ki je bolj ali manj artikulirana. Finta je v njihovi tihi potenci, v neke vrti gravitacijski sili, ki drži stvari skup  in se je ne da 'očistit'. Če jih čistiš npr. tko  kot  da jih pošlješ v polje brez gravitacije, bodo izgubile  svoje elementaren naboj, bodo imele tud posamično  čist druge lastnosti, kot če bi ble del ene skupne mase. Tam  bodo snov  držale skupaj  samo še notranje fizične vezi in ne bodo več učinkovale na druge snovi in druge najne v  skupni masi.  Odsotnost čustev kot 'motečega elementa'  ne  more bit po moje osnovno  merilo, po  katermu bi ugotavlajl čistost snovi. Je   tko kot masa nujen  sestavni del kvalitete  te snovi in k njej tud prispeva, čeprav porabmo ogromno energije,  da bi na tak al pa drgačn  nevtraliziral njen  učinek, ki se ne sklada z našimi hotenji.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #61 - 14.10.2003 at 11:39:58
 
bardo:
Quote:
Po moje pa ljubezen nima interesov.



bardo, ti nimaš interesa zadovoljiti svoje žene  Roll Eyes

ljubezen je mogoča le v primeru dveh (različnih), ki imata enake interese (zadovoljitev eden dugega)

gre za združitev dveh (različnih, z lastno identiteto) v eno ( v interesu)

sta eno in sta hkrati različna, to je ljubezen



LP








Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #62 - 14.10.2003 at 11:50:07
 
mind wrote on 14.10.2003 at 11:39:58:
bardo, ti nimaš interesa zadovoljiti svoje žene  Roll Eyes

Ok, ne bi zdaj zahajal v detajle o načinih  zadovoljevanja žene  Cheesy
Vendar to zadovoljevanje tudi nima veze z ljubeznijo.
Nekoga namreč lahko zadovoljiš tudi, če ga ne ljubiš.
Lahko pa nekoga tudi ne zadovoljuješ, čeprav ga ljubiš       (on(a) pa tebe ne).





Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #63 - 14.10.2003 at 12:54:27
 
bardo, ni potrebno o načinih zadovoljevanja, point je, da obstaja nek interes

in če je ta interes obojestranski je to ljubezen


zadovoljevanje drugega pa je seveda možno tudi izven ljubezni (sex, zdovoljitev učitelja na izpitu, ...itd..), čeprav je ima tud to zadovoljevanje v sebi zametke ljubezni

skratka, pri ljubezni gre pomoje za celostno zadovoljitev drug drugega



LP
 







Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #64 - 14.10.2003 at 13:03:00
 
mind wrote on 14.10.2003 at 12:54:27:
in če je ta interes obojestranski je to ljubezen

To najbrž ne bo držalo, saj se lahko dva gangsterja prav lepo združita zaradi obojestranskega interesa, pa najbrž ne bi mogli trditi, da gre v tem primeru za ljubezen (čeprav tudi ni izključena   8)  )


Interes je z ljubeznijo lahko povezan ni pa nujno, zato pravim da ljubezen nima interesov.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Duše dvojčice
Reply #65 - 14.10.2003 at 13:14:35
 
Bardo_Thodol wrote on 14.10.2003 at 13:03:00:
To najbrž ne bo držalo, saj se lahko dva gangsterja prav lepo združita zaradi obojestranskega interesa, pa najbrž ne bi mogli trditi, da gre v tem primeru za ljubezen (čeprav tudi ni izključena   8)  )


Interes je z ljubeznijo lahko povezan ni pa nujno, zato pravim da ljubezen nima interesov.


Točno tako. Zato je tud zadovoljevanje, pa četudi drugega, po vsej verjetnosti interes. In to je že ljubezen usklajena z voljo. Mislim, da smo s tem stopili korak nazaj ali bolje navznoter k sebi. In prav je tako.  

Mislim pa, da ni prav neke razlike, če s tem ko zadovoljuješ partnerja, zadovoljuješ sebe, ali pa samo zadovoljuješ sebe in tako širiš zadovoljstvo po svetu?  

Sprašujem se??

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #66 - 14.10.2003 at 14:21:22
 
Quote:
Točno tako. Zato je tud zadovoljevanje, pa četudi drugega, po vsej verjetnosti interes. In to je že ljubezen usklajena z voljo. Mislim, da smo s tem stopili korak nazaj ali bolje navznoter k sebi. In prav je tako.  

Mislim pa, da ni prav neke razlike, če s tem ko zadovoljuješ partnerja, zadovoljuješ sebe, ali pa samo zadovoljuješ sebe in tako širiš zadovoljstvo po svetu?  

Sprašujem se??



Ljubezen  je volja/interes zadovjevat dugega,  to se mi sliš zlo  v redu. Zdej je treba razrešit v prašanje, kdo je ta drugi. Če lahko nase gledaš kot na drugega, če si  samemu seb ta drugi, pol je volja/ineteres  zadovoljevat tega drugega tud ljubezen. V bistvu gre za čist isto ljubezen, kot če maš/voljo in interes zadovoljevat partnerja, ki ga imaš že zard od tebe ločene ekistence   laže  za res  nekaj drugega od sebe in ne le od sebe ločen objekt poželenja, ki si ga želiš prisvojit.  Tko da tako v ljubezni do sebe kot v ljubezni do partnerja  lahko gre za isto obliko narcisodne ljubezni, tle ni partner nobena garancija, da si narcisizem presegu.  Pri ljubezni do konkretnega dugega ti je v pomoč to, da gre  za  dve ločeni duši, ki vsaka svojemu telesnemu  egu vzbujata voljo/interes, da bi se komplemantarno pokrila in s tem vzajemno  zadovoljila eden drugega, kar je dušni namen. Tako bo vsak vsak od posamičnih egov hkrat zbogan tud  svojo dušo, kar je v bistvu to, kot ma nalogo vsak ego za interes dosečt znotraj samega sebe: da je  samega sebe sposben vzljubit  kot  drugega. Na tej poti  ti duša dvojčica lahko dost pripomore al pa dost odpomore, tle ni nobenga jamstva.  Skoz odnos do drugeaga je velik zank, v katerih lahko obtičiš, tko kot je  induvidulni metamorfozi zarad neskončni globini tolmuna, v katerga se podaja ego, dost plitvin, v kakterih se mu zdi bolj vabljivo obtičat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #67 - 14.10.2003 at 15:03:20
 
titud:
Quote:
Ljubezen  je volja/interes zadovjevat dugega,  to se mi sliš zlo  v redu. Zdej je treba razrešit v prašanje, kdo je ta drugi. Če lahko nase gledaš kot na drugega, če si  samemu seb ta drugi, pol je volja/ineteres  zadovoljevat tega drugega tud ljubezen.


najprej je potrebno razrešit "kdo smo" , da lahko sploh govorimo o sebi

smo mi naš um, materialna telesa ali smo mi duša, čista zavest,spirit brez materialnih primesi ?

na sebe lahko gledaš kot na drugega pomoje le na podlagi filozofskih špekulacij o tem "kdo si", v smislu da s pomočjo uma ločuješ sebe od duše in se hkrati poskušaš poistovečaš z obojim

titud, mene zanima "kdo" je tisti ki na "sebe" gleda kot na drugega oziroma kdo je tisti "drugi" na katerega "gledam" kot na drugega ?

sta "jaz" in "drugi" res nekaj različnega ?  



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #68 - 14.10.2003 at 15:28:50
 
mind wrote on 14.10.2003 at 15:03:20:
najprej je potrebno razrešit "kdo smo" , da lahko sploh govorimo o sebi

smo mi naš um, materialna telesa ali smo mi duša, čista zavest,spirit brez materialnih primesi ?

Smo. Najprej je treba uzivat v tem, ce ti pa kaj casa ostaja, potem pa se lahko mirno tudi naprej sprasujes kdo smo, kaj smo, kje smo, zakaj smo, ... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #69 - 14.10.2003 at 15:41:13
 
mind wrote on 14.10.2003 at 15:03:20:
titud, mene zanima "kdo" je tisti ki na "sebe" gleda kot na drugega oziroma kdo je tisti "drugi" na katerega "gledam" kot na drugega ?

sta "jaz" in "drugi" res nekaj različnega ?  



Sem že nekje napisov, da mam z identifikacijo tega  drugega  jaza težave.  ga ne morem prav distancirat od ega niti ga natančno locirat. Ni niti nadjaz/superego niti drugi jaz/alter-ego v psihoanlitičnem smislu, niti višji jaz v ezoterričnem smislu. Še najbolj je podoben  mešanici jaza in sebstava, pri čemer  si jaz sebstva (nezavednega, arhetipskega, duhovno pogojenega jaza) ne prisvoji, ampak mu skoz formo zavestnega jaza (ega) omogoči le samozavedanje,  ne da bi ga hkrati  kontaminiral bolj kot je za izražanje sebstva na 'materialnem' nivoju telesa  nujno potrebno. Jaz na ta način dobi duhovno globino, sebstvo pa artikulirano materilano formo in tak način si jest predstvljam sintezo med jazom in sebstvom, kot sem jo zasledil pri jungu. Tko zintegriran jaz je realiziran/iduvidualiziran/razsvtlejn/odrešen jaz, čeprav  še kar nekaj takih nepsiholoških terminov takega jaza. Zadnjič sem pri teozofih zasledu, da so takšen realiziran jaz poimenoval kar ego, ki ni  ni imel v tem pomenu nč negativnega naboja v seb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #70 - 14.10.2003 at 20:12:12
 
titud:
Quote:
Sem že nekje napisov, da mam z identifikacijo tega  drugega  jaza težave.  ga ne morem prav distancirat od ega niti ga natančno locirat.


titud:
Quote:
Še najbolj je podoben  mešanici jaza in sebstava, pri čemer  si jaz sebstva (nezavednega, arhetipskega, duhovno pogojenega jaza) ne prisvoji, ampak mu skoz formo zavestnega jaza (ega) omogoči le samozavedanje,  ne da bi ga hkrati  kontaminiral bolj kot je za izražanje sebstva na 'materialnem' nivoju telesa  nujno potrebno.


duhovni jaz je izvorni jaz, to je duša, čista zavest oz. spirit

njegova/naša funkcija v absolutu je ljubezen z Izvorom

zavestni jaz (ego) lahko deluje le zaradi izvornega duhovnega, le-ta pa lahko obstaja tud neodvisno od materialnega jaza, naše materialne zavesti (egota)

če se duhovni jaz na podlagi/zaradi svobodne volje odloči delovati v nasprotju z svojo izvorno pozicijo, ga prekrije Njegova zunanja energija (maya,materija)

na ta način se izvorna duhovna energija (duša) manifestira skozi materijo v obliki materialnih teles katerih sestavni del je tudi nezavedno in arhetipsko

point je, da v obeh primerih služimo Njemu, saj je tud materialna energija del Njega, Absoluta

razlika je le v zadovoljstvu, ki ga prinaša služenje eni ali drugi energiji


titud:
Quote:
Jaz na ta način dobi duhovno globino, sebstvo pa artikulirano materilano formo in tak način si jest predstvljam sintezo med jazom in sebstvom, kot sem jo zasledil pri jungu. Tko zintegriran jaz je realiziran/iduvidualiziran/razsvtlejn/odrešen jaz, čeprav  še kar nekaj takih nepsiholoških terminov takega jaza. Zadnjič sem pri teozofih zasledu, da so takšen realiziran jaz poimenoval kar ego, ki ni  ni imel v tem pomenu nč negativnega naboja v seb.


materialni jaz lahko dobi duhovno globino le če deluje oziroma je usmerjen ali usklajen z duhovnim izvornim jazom

vzrok zaradi česar sploh obstaja naš duhovni jaz, je ljubezen in zaradi tega smo tudi v naši materaini manifestaciji najbolj zadovoljni če je prisotna ljubezen

skratka, materialno izražena ljubezen lahko dobi pravo duhovno globino le, če je skladna z duhovnim jazom

šele na podlagi takšne usmeritve ego-jaza k Njemu je torej mogoča  realizacija/ razsvetljenje/ odrešitev ega in v tem smislu ego seveda nima nikakršnega negativnega prizvoka  Smiley




LP






Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #71 - 14.10.2003 at 20:20:24
 
bp:
Quote:
Smo


tud živali samo "so" (se ne sprašujejo)

človeška odlika je pomoje prav sposobnost postavljati si vprašanja tipa "kdo smo, kaj smo, zakaj smo, kje smo"....




LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #72 - 16.10.2003 at 12:29:34
 
mind wrote on 14.10.2003 at 20:12:12:
titud:

če se duhovni jaz na podlagi/zaradi svobodne volje odloči delovati v nasprotju z svojo izvorno pozicijo, ga prekrije Njegova zunanja energija (maya,materija)

na ta način se izvorna duhovna energija (duša) manifestira skozi materijo v obliki materialnih teles katerih sestavni del je tudi nezavedno in arhetipsko

Glih okrog tega nezavednega/arhetipskega sva imela  že jst-om eno razpravo, v kateri mi je tud razložu, da je nezvedno/arhetipsko podlaga psihičnega in kot tako fiziološko pogojeno, kar bi se tud po tvoje dal razmet kot  zunanjo energijo (mayo, materijo). Da je to duševno in ne duhovno, da je to ženski princip dajanja oblike energiji kot moškemu principu in  da duševnega ni mogoče kar enačit z duhovnim.


Quote:
materialni jaz lahko dobi duhovno globino le če deluje oziroma je usmerjen ali usklajen z duhovnim izvornim jazom


Po tej  logiki je jaz, pa naj  bo še tko globoko usklajen z svojim fiziološkim izvorom (nezavednim, arhetipskim..) lahko le  materialno pogojen. Ker duhovni jaz induvidualno niti  ne more obstajat, kot jaz se lahko pojavi šele,  ko dobi svojo inuvidualno obliko, to je na  nivoju duše, ki se v materialni sferi izkazuje skoz duševnost/psiho oz. tisto, kar imamo sami za  jaz. (Pustmo zdej ugibanje, a duša ekistira tud nematerilano, tkoreč duhovno, ker če tud, kot taka ni duh ampak duša 'na čakanju' na materialno obliko.)   Duhovni jaz sam zase torej sploh  ne more eksistirat, razen če ga enačmo s fiziološko pogojenim  nezavednim jazom/sebstvom.   Duhovni/izvorni jaz je lahko samo nedifernciran, vse v vsem vsebovan in kot tak magari en/absoluten, izdeferncira se šele na duševni ravni in se tko izdefernciran nima po kom drugem izdeferenciranim ogledovat kot  po smem seb oz. svojih globinskih pojavnih oblikah, kar so ugotovl pa počel psihoanalitiki in v čemer je šel jung do konca, ne pa tud čez v transcedenco, čeprav se je tud sam iskal zmuzljivo mejo med fiziološkim in duhovnim.        
Back to top
« Last Edit: 16.10.2003 at 13:43:12 by titud »  
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Duše dvojčice
Reply #73 - 16.10.2003 at 15:03:41
 
Duša dvojčica je vsak (imho).

Realizirana dd pa je po moje tista, ki tako "daleč" pride, da totalno spuca svojo dušo na "belo", kar pomeni imeti totalno srečanje s svetlobo in zamenjavo nje s sabo - tako postane sveta in tako še vnadalje služi tistim, ki vidijo ta biser or gold or whatever. Shocked

Ali ni vse brezveze?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #74 - 16.10.2003 at 15:57:10
 
titud:
Quote:
Po tej  logiki je jaz, pa naj  bo še tko globoko usklajen z svojim fiziološkim izvorom (nezavednim, arhetipskim..) lahko le  materialno pogojen.


naša duša je (trenutno) pogojena z materijo, v tem stanju služimo Njegovi zunanji energiji,mayi

duša se lahko "osvobodi" od materije (npr. meditacija,budizem..), ampak tega stanja ne more dosegat dolgoročno, ker se vednno znova vrača pod vpliv materije

šele ko se preda (ljubezen na podlagi egota-um,čustva) Njemu in začne služiti Njegovi notranji duhovni energiji lahko doseže trajno osvoboditev od materije in takrat ni več potrebe po materialnem inkarniranju

titud:
Quote:
Ker duhovni jaz induvidualno niti  ne more obstajat, kot jaz se lahko pojavi šele,  ko dobi svojo inuvidualno obliko, to je na  nivoju duše, ki se v materialni sferi izkazuje skoz duševnost/psiho oz. tisto, kar imamo sami za  jaz. (Pustmo zdej ugibanje, a duša ekistira tud nematerilano, tkoreč duhovno, ker če tud, kot taka ni duh ampak duša 'na čakanju' na materialno obliko.)


duša lahko eksistira individualno tako v materialnem/pogojenem stanju, kot tudi v duhovnem/nepogojenem

v obeh primerih ima telo, čustva in svobodno voljo  

ker je po naravi aktivna/delujoča se mora odločit bodisi za služenje Njegovi zunanji ali notranji energiji

če se odloči za služenje materiji, ji mora služiti vse dokler se pomočjo/skozi  svojo materialno manifestacijo ne odloči za služenje Njegovi notranji energiji

to lahko stori šele po miljonih materialnih manifestacijah, na podlagi katerih se oblikuje nezavedno in arhetipsko in v bistvu vedno "tukaj in zdaj" delujemo na podlagi naših preteklih materianih izkušenj

ko duša eksistira nemateriano ni "na čakanju" ampak aktivno služi njegovi Notranji energiji na podlagi ljubezni, od katere imata obojestransko korist


duševni procesi s katerimi imamo na voljo operirat so torej materiani procesi, ki pa vsebujejo enake lastnosti(čustva,um,svobodna izbira) kot duhovni, saj se duhovni, čeprav na pogojen način, skozi materialne izražajo

materialno pogojenost duše lahko torej presežemo le z "materialno" predajo Njemu




LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8