Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 32743 times)
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: Duše dvojčice
Reply #45 - 13.10.2003 at 23:43:43
 
[quote author=Jakob_Ostrjan Bom vprašal drugače: zakaj že imamo sploh ego, če se ga pa vsi kao otepamo? [/quote]

Meni se zdi, da ga kar pošteno potrebujemo, vsaj neko obdobje, ko odraščaš. Izoblikuješ si svoja stališča, nazore...
Potem pa, ne da se ga otepamo, ampak gre za to, da presežemo (prerastemo) potrebo po njem...ČE.
Nič ni narobe, "če imaš ego", samo, kako ti vsa stvar služi?? In ko odsluži?

Ne vem, če sem ravno razumljivo tole napisala...

 Nekdo ima tole izkušnjo, kako ugotoviti kdo je tvoj komplement: ko občutiš v telesu bolečino, si prikliči v misli to ali ono osebo...eno za drugo, pri komplementu bolečina izgine. Še nisem poizkusila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #46 - 14.10.2003 at 08:30:11
 
mind wrote on 13.10.2003 at 20:02:03:
nasprotje ljubezni je poželjenje


Za božjo ljubezen to že drži, za človeško pa menda ne!

A ti tudi misliš, da ne moreš duhovno napredovati, če veliko fukaš?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Duše dvojčice
Reply #47 - 14.10.2003 at 08:40:46
 
mind wrote on 13.10.2003 at 20:02:03:
nasprotje ljubezni je poželjenje


LP


Pa ne še ti Roll Eyes, mind. Mislim, a to Gita naredi?? Poželenje sicer ni tolk wrong, kolk je lahko wrong, kaj mi z njim nardimo. In vsekakor ni nasprotje ljubezni. Zakaj bi iskali nasprotje ljubezni, če smo se pa že zmenli, da je ljubezen VSE (sploh s stališča Boga).  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #48 - 14.10.2003 at 08:50:59
 
gape wrote on 13.10.2003 at 20:47:04:
izvedet
najdt nekoga ki nima popačenega videnja
u bistvu odločt se da hott ugotovit kaj te u bistvu jebe
ozavestit kaj je res in kaj je laž
izkusit če ne gre drugač, lažje je pač najdt verodostojen vir podatkov, če podatki ki jih dobivaš držijo, zna to bit to, če ne ... išči dalje.


Zato ni treba iskat duše, ki  ma vse  pošlihtan. Je dost, da ma vsaj nekaj od tistga, kar ti nimaš. Tvoja  ma pa zihr nekaj, kar njegova  nima. Pol  pa pošljeta vsak svoj ego v uk, kako se dušo prav opedena, ne pa  po  napačnih poistovečanjih, kot  je ego od malga navajen, ker ni bil pedenan samo  skoz ljubezen ampak je bil socializiran s  prisilo po intertesih družbe tud skoz familjo,  v kateri je bil primarno oblikovan.

Men koncept višjega jaza, kateru mu naj bi ego služu, ni čist jasn in mu v pricipu ne zaupam predvsem zato, ker se ga da prkazat v tej ali oni transcedentni obliki zlo vabljivo samo  zato,  da bi  mu  ego čim bolj zaupov in se mu pustu podredit/vodit.  Pri tem pa se spet izkorišča egov strah pred izolacijo, saj  ego je socialen produkt kljub temu, da misliš, da služ  teb, je v bistvu v službi tistga, ki ga je skreiral. Tko da če je že skreiran zato, da služidrugmu, pol naj služi temu drugemu vsaj pod enkimi  pogoji kot služi teb.

Tko razumljen koncet  kocept duše dvojčice  se mi zdi skor edin  dovolj  varen, da bi bi mu svoj ego brez strahu prepustu.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #49 - 14.10.2003 at 08:55:14
 
No ja, zmenili se nismo nič in vsak (lahko) išče na svoji poti na njemu lasten način.

Če ima torej kdo kak svoj preblisk, da je nekaj nasprotje ljubezni, je to pač njegovo mnenje in način in če nekdo misli, da je našel svojo dušo dvojčico, ali da ta mora nekje obstajati, tudi prav ... vse to spada k iskanju in najmanj, kar je potrebno, je vsiljevanje svojega načina iskanja drugim.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Duše dvojčice
Reply #50 - 14.10.2003 at 09:00:02
 
Bardo_Thodol wrote on 14.10.2003 at 08:55:14:
No ja, zmenili se nismo nič in vsak (lahko) išče na svoji poti na njemu lasten način.

Če ima torej kdo kak svoj preblisk, da je nekaj nasprotje ljubezni, je to pač njegovo mnenje in način in če nekdo misli, da je našel svojo dušo dvojčico, ali da ta mora nekje obstajati, tudi prav ... vse to spada k iskanju in najmanj, kar je potrebno, je vsiljevanje svojega načina iskanja drugim.


It was ment to be a joke Tongue (o tem, da smo se zmenili). Ne vem pa, kje vidiš kakšno vsiljevanje Tongue

Valjda je nekaj samo nekogar mnenje; točno moj nenapisan point.

Whatever.

LP

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #51 - 14.10.2003 at 09:07:03
 
Quote:
Ne vem pa, kje vidiš kakšno vsiljevanje Tongue



Quote:
Pa ne še ti , mind. Mislim, a to Gita naredi??

Dati nekomu vedeti, da te je "razočaral" je sicer en najbolj  prefinjenih in učinkovitih načinov vsiljevanja svoje volje   Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: Duše dvojčice
Reply #52 - 14.10.2003 at 10:07:45
 
Bardo_Thodol wrote on 14.10.2003 at 09:07:03:
Dati nekomu vedeti, da te je "razočaral" je sicer en najbolj  prefinjenih in učinkovitih načinov vsiljevanja svoje volje   Wink



Iz lastnih izkušenj tole veš?

Spet ne vem od kod si pobral ali videl kakšno razočaranje. Reply mindu se je nanašala na tako zelo opevano Gito (posebej še iz časov aryana), in tolkokrat izrečena gledišča tud ostalih forumovcev, da pa je mogoče bolj življenjsko sledit in sprejemat življenje tu in zdaj (ne zanikat svojih človeških strasti(poželenj)), kot pa tako strastno povzemat življenje iz enega vedskega spisa.

Čist btw, če bi že hotla komu pokazat, kako me je razočaral bi se umaknila, in ne komunicirala.  Tongue


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #53 - 14.10.2003 at 10:34:51
 
Seveda, tudi iz lastnih izkušenj.
Posebno ko smo bili še otroci, so take metode izsiljevanja dostikrat prišle prav  8)

Zdaj se tega ne poslužujem več, vsaj zavestno ne in najraje imam transparentne oblike argumentiranja, brez podmuklih fint na čustveni ravni. Vsak lahko pove kaj misli in če me z razumnimi argumenti prepriča, me prepriča, če me ne, me pač ne,  "big deal" kakorkoli, tega ni dobro jemati preveč osebno, sploh pa ne preresno.
"Življenje je lepo"



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #54 - 14.10.2003 at 10:51:22
 
Se strinjam, bardo, s tvojo vizijo razprave, ampak je po moje omejeno uporabna. Ne zmoremo se zmerom čusteveno distancirat odobjekta razprave, na katerga smo čustvenga vezan.  Če npr. vere v svojega boga ne boš z vsemi sredstvi branu pa utrjeval, pol to ni noben bog oz. svoje funkcije zihr ne oporavlja tko kot bi jo moral in boš zato zihr podvomu vanjga. Zajeban se je nečemu  čist predat in hkrat od  tega distancirat, po moje ni mogoče. Tud na teb bi se dal to dokazat, tko da se je tvegan postavljat v pozicijo, iz  katere bi lahko drugmu sodu. Jest vidm tale forum predvsem kot možnost, da gre vsak  v seb do daske, pa smo  kljub temu drug drugmu sposobn nudit eno gravitacijsko okolje, da ga ne odbnese v eno  kozmično praznino. Tle ni  v bistvu nobene posebne idile, realnost je groba in tud netaktna, samo namen je plemenit.  Undecided Smiley    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #55 - 14.10.2003 at 11:04:44
 
Jaz sem se sam pri sebi že zdavnaj odločil, da bom iz analiziranj različnih argumentacij najprej poskusil izločiti vso čustveno navlako, ki dejansko zastira jasen pogled, čeprav s tem nikakor ne trdim, da za več kot  potrebno stimulacijo tudi ta ni potrebna. Vendar, če po tej izločitvi od preostalega ne ostane nič več, je zame argumentacija dejansko končana (zaključena, izčrpana).


To vedo tudi reševalci, da tisti, ki se najbolj na glas dere in joče, ni nujno tudi najbolj ranjen in potreben takojšnje pomoči.


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #56 - 14.10.2003 at 11:06:11
 
ljubezen in poželjenje se pomoje izključujeta

če gre za iskreno ljubezen med dvema individuma, je zadovoljevanje drugega primarnega pomena....lastno zadovoljstvo kot posledica sinergije je sekundarnega pomena

pri poželjenju pa gre predvsem za zadovoljevanje sebe, kar za moje pojme nima ničesar skupnega z iskreno ljubeznijo, in tud ne more prit do sinergijskih učinkov

sinergija pomeni da individuma dobita skupaj več (predvsem v kvalitatitivnem smislu) zadovoljstva, kot pa bi ga dobila vsak zase


LS
Quote:
Reply mindu se je nanašala na tako zelo opevano Gito (posebej še iz časov aryana), in tolkokrat izrečena gledišča tud ostalih forumovcev, da pa je mogoče bolj življenjsko sledit in sprejemat življenje tu in zdaj (ne zanikat svojih človeških strasti(poželenj)), kot pa tako strastno povzemat življenje iz enega vedskega spisa.  


ne gre za zanikanje strasti, poželjenj oziroma čustev ampak za pravilno usmeritev le-teh

če naš um na pravilen (ponižnost, iskrenost) način usmerimo na Njega, potem je sčasoma možno tud posledice tega občutit v obliki ljubezni

ob teh občutkih pa avtomatično igineva poželjenje, saj vidiš in spoznavaš da se ti občutki zelo razlikujejo

če imaš marcedeza se yugotu z lahkoto odrečeš

dokler pa ti je navoljo samo yugo, boš se le-tega še kako oklepal

to dvoje je v bistvu ok oziroma tako pač je,  ampak problem se pojavi takrat, ko že imaš na voljo marcedeza, pa še vedno zaradi egota vztrajaš in se oklepaš yugeca  Smiley

drugač pa, pomoje živali in druga nižjerazvita bitja sprejemajo in živijo življenje "tu in zdaj" pa si jaz vseeno ne želim bit na njihovem mestu




LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #57 - 14.10.2003 at 11:14:06
 
mind wrote on 14.10.2003 at 11:06:11:
ljubezen in poželjenje se pomoje izključujeta

Po moje pa ljubezen ničesar ne izključuje niti poželjenja ne.
Če tukaj že je kakšno izključevanje, je to enostransko, s strani poželjenja.


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #58 - 14.10.2003 at 11:21:50
 
hotel sem povedat, da če je obstaja iskrena ljubezen potem je tvoj glavni interes zadovoljiti drugega...poželjenja v tem primeru ni

če pa je naš glavni interes zadovoljiti sebe (poželjenje), potem ne moremo govorit o ljubezni



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Duše dvojčice
Reply #59 - 14.10.2003 at 11:26:41
 
mind wrote on 14.10.2003 at 11:21:50:
hotel sem povedat, da če je obstaja iskrena ljubezen potem je tvoj glavni interes zadovoljiti drugega...poželjenja v tem primeru ni

Drugače povedano, naj bi bil glavni interes zadovoljiti drugega, ki je nenazadnje lahko tudi tak, da pri njem vzbudiš poželjenje  8)


Po moje pa ljubezen nima interesov.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8