Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4286 times)
LittleStar
Ex Member




ILUZIJE - iluzornost
23.12.2003 at 13:01:55
 

Quote:
Kaj pa iluzije?
Iluzija je neka predstava, ki jo nekdo ima in ni osnovana na resničnosti. Iluzija je resnična le za tistega, ki jo ima. Iluzija se lahko razblini - kaj je potem to, kar ostane?


gape wrote on 30.08.2001 at 12:26:10:
jaaah

glede na to da svet tak kot je ustvarjamo z mislimi, je vsaka reč najprej iluzija, šele kasneje se ta 'iluzija' materializira.
tko da ... iluzija JE resnična tam kjer čas-prostor ne obstaja, vprašanje je samo kdaj se bo materializiral tukaj kjer čas prostor obstaja.
se reče če se iluzija razblini se razblini samo v tem trenutku, kasneje bo ona verjetno materializirana, če bom le vložil dovolj energije v to. če ne bo pač ostala samo iluzija v moji glavi.
sicer pa iluzija/e kreira resničnost, se pravi če je iluzija resnična - osnovana na resničnosti - potem sploh ni več iluzija, ampak resničnost.

zdej verejtno je to res samo v primeru če predpostavim da resničnost ustvarjamo skozi svoje milsi ali kot je reku ne vem več kdo:

Ali je svet ki ga zaznavam okrog sebe odsev mojih misli
ali
so moje misli odsev sveta ki ga zaznavam okrog sebe?



Poskusimo skupaj razčistit, kaj je oz. ni iluzija, ker že predolgo traja, da ne vem točno, kaj je res, kaj pa ne. Sad Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #1 - 24.12.2003 at 12:37:14
 
Quote:
Poskusimo skupaj razčistit, kaj je oz. ni iluzija, ker že predolgo traja, da ne vem točno, kaj je res, kaj pa ne. Sad Wink.

nemogoce je dokoncno ugotovit kaj je res in kaj ni (bit zadovoljen in ne trpet), dokler ne spoznamo in iskreno priznamo, da tega izkljucno z nasim trudom ne mormo dosezt.

ni tok smiselno razpravljat o tem kaj je res in kaj ni res. boljs je sprejet in delat proces s katerim se Absolutna resnica (Sri Krishna) po svoji milosti razodeva. drgac kokr tko, se Iluzije ne da nikol dokoncno odstrant in drgac kokr tko se Resnice ne da nikol dokoncno spoznat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miška
Guest




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #2 - 24.12.2003 at 15:58:59
 
Quote:
nemogoce je dokoncno ugotovit kaj je res in kaj ni (bit zadovoljen in ne trpet), dokler ne spoznamo in iskreno priznamo, da tega izkljucno z nasim trudom ne mormo dosezt.


a ni buda izključno s svojim trudom dosegel razsvetljenja?

Quote:
ni tok smiselno razpravljat o tem kaj je res in kaj ni res. boljs je sprejet in delat proces s katerim se Absolutna resnica (Sri Krishna) po svoji milosti razodeva. drgac kokr tko, se Iluzije ne da nikol dokoncno odstrant in drgac kokr tko se Resnice ne da nikol dokoncno spoznat.


a hočš rečt, da je samo hare krišna varianta edina s katero lahko spoznaš resnico?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #3 - 24.12.2003 at 16:30:31
 
Quote:
a ni buda izključno s svojim trudom dosegel razsvetljenja?

O tem se budisti se do dandanes niso uspeli poenotit. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #4 - 29.12.2003 at 09:00:24
 
Quote:
a ni buda izključno s svojim trudom dosegel razsvetljenja?

vprasi njega, al pa probi ti isto dosezt izkljucno s svojim trudom.

Quote:
a hočš rečt, da je samo hare krišna varianta edina s katero lahko spoznaš resnico?

jaz pravim, da je edina varjanta da spoznas Resnico ta, da/ce se ti Ona po svoji vrhovni volji razodene. Resnica/Bog ima veliko "onkrajnih" imen v katerih so shranjene njegove potence, energije. v zdejsni dobi je priporoceno iskreno recitiranje, izgovarjanje teh svetih imen za najhitrejso in najlazjo dosego dokoncnega spoznanja Absolutne resnice in dokoncnega spoznanja sebe.

probi sama.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #5 - 29.12.2003 at 09:07:01
 
Pa ti aryan verjameš, da če recitiraš sveta imena, da si potem svet, da so tvoja dejanja in bitje potem oplemenitena s svetostjo, al kako?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #6 - 29.12.2003 at 09:18:51
 
Quote:
Pa ti aryan verjameš, da če recitiraš sveta imena, da si potem svet, da so tvoja dejanja in bitje potem oplemenitena s svetostjo, al kako?

Ko/ce recitiram sveta imena Boga sem blizje moji izvorni naravi (resnicnemu-sebi) kot ce jih ne. bolj ko sem iskren pri tem pocetju, blizje sem Absolutni resnici/Bogu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #7 - 29.12.2003 at 09:20:04
 
Quote:
Ko/ce recitiram sveta imena Boga sem blizje moji izvorni naravi (resnicnemu-sebi) kot ce jih ne. bolj ko sem iskren pri tem pocetju, blizje sem Absolutni resnici/Bogu.


Zakaj so prav ta imena sveta? Oziroma kdo ali kaj jih je naredil sveta? Kaj sploh pomeni svetost nečesa/nekoga?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #8 - 29.12.2003 at 09:22:28
 
Quote:
Zakaj so prav ta imena sveta? Oziroma kdo ali kaj jih je naredil sveta? Kaj sploh pomeni svetost nečesa/nekoga?

lahko recem tudi da so ta dolocena sveta imena Boga vedno "sladka", ceprav jih jaz zarad svoje neiskrenosti ne okusim kot taka.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #9 - 29.12.2003 at 09:29:10
 
Quote:
lahko recem tudi da so ta dolocena sveta imena Boga vedno "sladka", ceprav jih jaz zarad svoje neiskrenosti ne okusim kot taka.


Life is a bittersweet simphony Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
miška
Guest




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #10 - 29.12.2003 at 09:31:10
 
Quote:
vprasi njega ...


vpraši njega? Cheesy kje pa naj ga dobim? ti pa si taprav. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #11 - 29.12.2003 at 09:37:03
 
Quote:
vpraši njega? Cheesy kje pa naj ga dobim? ti pa si taprav. Grin

lej, napisala si tole...

Quote:
a ni buda izključno s svojim trudom dosegel razsvetljenja?

od kje pa ves, da je on dosegel in kako je dosegel razsvetljenje?

ce si to o njem od nekje ali od nekoga izvedla, probi od tega istega izvora izvedt se kaj vec o budi, njegovem nauku in procesu in ga resno prakticiraj in s tem bos sama spoznala koristnost tega kar je ucil in izvajal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #12 - 29.12.2003 at 10:08:41
 
Človek je človek po tem, da živi v realizirani iluziji. Njegova  resničnost sama je realizirana iluzija. Tko da tud, če živi v  totalni  v realnosti, živi v  iluziji, saj se mu lahko  ta realnost  vsak hip sesuje kot hišica iz kock. Človekova realnost je namreč sestavljena iz pojmov in simbolov, ki jim s svojo energijo daje  pomen materialne resničnosti. Če realnosti   vzame njen simbolni pomen, mu  ne ostane gola materialnost,  ampak mu ne ostane nč, se znajde  v praznini.  Če vsako posamično  simbolnost kanalizira v simbol vseh simbolov, ta simbol nabije vso realnost s polnostjo kljub njeni materialni odsotnosti. Tko da realnosti ni mogoče enačit z materialno resničnostjo samo, ker ravno iluzornost jo šele dela realno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ILUZIJE - iluzornost
Reply #13 - 29.12.2003 at 10:26:33
 
ko nekdo sredi noci na cesti zagleda vrv in misli da je kaca in se je ustrasi je to iluzija. kaca in vrv sta sama po sebi resnicni, ampak to da ju nekdo zmotno zamenja je iluzija. prav tako je iluzija da nekdo upa da se bo odzejal ko sredi puscave vidi fatamorgano in se mu zdi da je tam voda. voda sama po sebi obstaja, je resnicna, ampak v fatamorgani je ni.

na podobn nacin smo mi trenutno v iluziji glede tega kdo v resnici smo in kaksne aktivnosti nas lahko dokoncno pomirijo in zadovoljijo. ko lahko naravno, neprisiljeno priznamo, da ne vemo, da smo nemocni, da smo v iluziji in da izkljucno z nasim trudom ne mormo "izvedt", pridemo v posebno stanje zavesti, ki se mu rece "iskrenost". taka iskrenost je nase najvecje notranje bogastvo. iz nje izhaja misljenje/delovanje, ki je za naso vecno dobrobit.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1