Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 32740 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #90 - 11.12.2003 at 11:16:56
 
Quote:
aja, sej res.

(ne vem zakaj te pol tok skrbi, da bos zapuscena)


Karma verjetno Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #91 - 11.12.2003 at 11:20:50
 
Quote:
Karma verjetno Undecided

in kaj lahko v zvezi s tem nardis?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #92 - 11.12.2003 at 11:37:18
 
Quote:
in kaj lahko v zvezi s tem nardis?


Po moje, da skozi dušo poskušam globje razumet zapustitelje in zapuščene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Duše dvojčice
Reply #93 - 11.12.2003 at 11:44:59
 
Quote:
aa, sanjat pa pač ne bom nehala  Grin. Odnos bi že izboljšala - tud intimno, samo pol po nekdo razočaran in bom spet zapuščena ??? (according to that:



walda, ti kar sanjej in to - kam pa pridemo brez domišljija, samo ne pol po sanjah rečt: mah to pa že ne bo res, ampak prosi angele: dejte tuki kej v stilu najvišjega dobrega realizirat  Tongue Grin (in spet jim pustiš tolk proste roke, da fajn zasoljeno lekcijo fašeš)
kar se pa intimnosti tiče, pa zame ni samo telesna, ampak kakršnakoli, npr, čustvena - sem intimna, kadarkoli se toliko odprem, da sprejemam, kar ima drugi v sebi in dajem, kar imam v sebi
nate, nate  Grin

p.s. uu  8) Quote:
1's and 4's, such as 114 or 144 - The angels are emphasizing strongly that you watch your thought right now. They counsel you to make a wish, as you are in a gateway that will manifest your thoughts right at this moment.
nameravam odprtost ...
p.s. hm, začnem lahko s skinjenjem sončnih očal  Tongue  Cheesy Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #94 - 11.12.2003 at 11:49:53
 
Eva wrote on 11.12.2003 at 11:44:59:
ampak prosi angele: dejte tuki kej v stilu najvišjega dobrega realizirat  Tongue Grin (in spet jim pustiš tolk proste roke, da fajn zasoljeno lekcijo fašeš)

kar se pa intimnosti tiče, pa zame ni samo telesna, ampak kakršnakoli, npr, čustvena - sem intimna, kadarkoli se toliko odprem, da sprejemam, kar ima drugi v sebi in dajem, kar imam v sebi
nate, nate  Grin


Ja, naturlih, men je tud intimnost malce bolj širok pojem kot samo telesnost, ja. Sem pa tole fizičnost nekako za na konec prišparala, ker je največja iluzija glih tu prisotna.  

Sad - but sometimes we don't trust even Angels. So ful strašni Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Duše dvojčice
Reply #95 - 11.12.2003 at 12:02:16
 
men je čist joki, razočaranje z dušo dvojčico
če že sanjam, pol sanjam ornk  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #96 - 11.12.2003 at 23:11:24
 
Duše dvojčice ja.


Enega prvih zapisov o dušah dvojčicah je podal Platon v njegovem (ali pa tudi ne) mitu o hermafroditih. Hermafroditi so bila bitja sestavljena iz vseh možnih kombinacij spolov (ženska-ženska, moški-moški, ženska-moški), ker pa so bili preveč popolni so jih bogovi razsekali in od tedaj hodimo okrog po svetu polovice in omedlevamo od hrepenenja po svoji komplementarni polovici.


Vendar pa se venomen dvojčkov kaže v vseh kulturah in ponavadi nakazuje na temeljno dilemo dvojnosti, pogosto pa se dvojčki omenjajo tudi v povezavi z združitvijo bogov in smrtnikov. Pri duševnosti je na ta vidik lepo opozoril Jung z vpeljavo animusa in anime, kjer animus zastopa mesto moške plati v ženski, anima pa ženski arhetip v moškemu.

Po mojem mnenju večina sodobnih izvajanj samo povzema in prireja Platonov mit o hermafroditih.

Ločevati pa je potrebno še dvojnika - dvojnik je dejstvo, naša kontrapozicija in po don Juanovi razlagi približevanje dvojnika navadnemu človeku pomeni njegovo gotovo smrt (o tem govorijo tudi drugi miti in legende), medtem, ko lahko bojevnik celotno zadevo tudi popedena. Zanimivo pa je tudi, da novejše fizikalne teorije celotno zadevo podpirajo (antimaterija in podobne zadeve - če zagledate dvojnika, se lahko zgodi več stvari: revolucija, izničenje, ali pa gresta na pir in mogoče še kaj)



uživajte
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #97 - 12.12.2003 at 08:01:35
 
t wrote on 11.12.2003 at 23:11:24:
približevanje dvojnika navadnemu človeku pomeni njegovo gotovo smrt (o tem govorijo tudi drugi miti in legende), medtem, ko lahko bojevnik celotno zadevo tudi popedena.

Smiley kul, t.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duše dvojčice
Reply #98 - 12.12.2003 at 13:03:59
 
res kulj ...

ta gotova smrt ... ta smrt je pa smrt ega, če mene prašaš ... ne nujno človeka kot celote ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #99 - 12.12.2003 at 13:08:37
 
gape wrote on 12.12.2003 at 13:03:59:
res kulj ...

ta gotova smrt ... ta smrt je pa smrt ega, če mene prašaš ... ne nujno človeka kot celote ...


Saj ne veš, kaj je ego, al pač?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duše dvojčice
Reply #100 - 12.12.2003 at 13:20:42
 
kako to mislš ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #101 - 12.12.2003 at 13:28:39
 
Kako ti to misliš???  Grin    (sprašujem, če sploh veš, kaj je ego) Ker po moje dokler veš, ga maš, ko ne veš, kaj, kdo... , pol mogoče...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duše dvojčice
Reply #102 - 12.12.2003 at 13:35:00
 
bo že res ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duše dvojčice
Reply #103 - 12.12.2003 at 16:42:08
 
gape wrote on 12.12.2003 at 13:03:59:
res kulj ...

ta gotova smrt ... ta smrt je pa smrt ega, če mene prašaš ... ne nujno človeka kot celote ...



mogoče

vendar je smrt človeka smrt človeka - posameznik je mrtev, njegov duh (večna duša) pa ne, recimo

človek kot celota ja, vprašanje, če je človek kot celota samo duh-duša; aryan bi najbrž rekel, da ja, jaz vem, da ne

razen če ni vse skupaj bolj simbolno - kdo ve
(mogoče simbolično)

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duše dvojčice
Reply #104 - 15.12.2003 at 12:43:38
 
Quote:
Osho pravi, da so vizije izredno pogoste pred razsvetljenjem oz. 'smrtjo uma', in da je pravzaprav zadnja trditev uma lahko le še, da je doživel razsveljenje. Po tem ni več delitve na doživljajočega in doživeto (dualnosti). Končne vizije pred razsvetljenjem so individualne in zelo resnične za posameznika, in ponavadi so simbolične: nekoga bo obiskal Kristus, nekdo bo videl matematično formulo, nekdo kakšen drug simbol, nekdo najlepšo abstraktno sliko...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8