Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 52858 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #60 - 17.01.2003 at 00:44:42
 
mind wrote on 17.01.2003 at 00:19:22:
ja, se ti oproščam še enkrat ARS če limam nalepke, ampak od zdaj naprej imej v mislih, da nalepko ki jo dam, jo dam ker pač tako sklepam glede na tvoje odgovore in ta nalepka izhaja iz mene, in kot taka je oblikovana iz moje perspektive, ki je nujno subjektivna in morda celo poplnoma neresnična

Jaz imam vedno v mislih drugih (in lastno) subjektivnost, ampak glede na marsikatera tvoja razumevanja naših odgovorov se mi bolj zdi, da bereš močno pošrek ... in kot ti je že BP napisal, tudi "zelo rad skačeš in delaš prehitre sklepe in še te včasih namesto drugih oz. v njihovih čevljih".

mind wrote on 17.01.2003 at 00:19:22:
glede tistih dveh stavkov sem ti že povedal po čem se moj razlikuje od tvojega (it`s up to you) in ti si še vedno trdila da ljubezen preprosto samo je, kot da obstaja sama zase...

Jaz nisem trdila ničesar v imenu drugih, govorila sem samo v svojem imenu in izključno to, kako jaz čutim ljubezen. In te hkrati nisem prepričevala, da moraš moje mnenje za svoje vzet, ali pa tvoje mnenje v nič devala. Preprosto; za nekatere.   Wink

mind wrote on 17.01.2003 at 00:19:22:
glede "prave ljubezni" sem v vsem teh postih in drugih temah napisal kaksno je stanje v moji glavi in občutenju in ti ne morem kar nekak zdaj to definirat, ker niti ne znam ali pa celo nevem, bom pa šel nazaj v topice pogledat kako vi tukaj definirate ljubezen in kaj vam predstavlja, dobro da si me sedaj na to spomnila

Je očitno res koristno, da sem te na to spomnila, še posebej, če nimaš niti približne predstave, kaj "ona tebi je" oz. ne veš ...  a v stavkih uporabljaš jo.   8)  A zdej boš pa še plonku, al kaj?   Grin  Klinc pa taka debata. No, vsaj iskren si.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: To Love God
Reply #61 - 17.01.2003 at 00:54:37
 
Quote:
Kaj narediš da ljubezen traja?
Po mojem je odgovor, ljubiš nekaj kar se ne izneviri-boga.Kako lako ljubiš boga?
Veruješ v njega.

Mislim, da ni končni odgovor v veruješ, ampak v ČUTIŠ.

S čutiš pa ne mislim na čustva, temveč na občutja, sens, intuicijo, čutilo za boga, kakorkoli kdo temu reče.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #62 - 17.01.2003 at 01:28:37
 
Devi:
Intuicija za boga po mojem mnenju pripada redkim izbrancem,katere čaka dolga pot.Mi navadni zamljani papridemo najlažje najbližje bogu preko vere.To pa pomeni,da skladno z vero delamo, mislimo.Tako prakticiraje vere(krščaske) te po mojih lastnih izkušnjah pripelje tudi do občutenja univerzalne sreče ljubezni - boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: To Love God
Reply #63 - 17.01.2003 at 10:37:21
 
Quote:
Jaz nisem trdila ničesar v imenu drugih, govorila sem samo v svojem imenu in izključno to, kako jaz čutim ljubezen.


sem rekel da si kaj v imenu drugih trdila ? tvoja trditev je bila:
Quote:
Seveda pa drži tudi to, vsaj iz mojega zornega kota, da ljubezen preprosto je. Tako kot sonce, ki preprosto je. Oba preprosto sta.
 jaz sem jo nekoliko spremenil in TI si se potem zapičila v to mojo trditev, ker nisi opazila razlike in potemtakem lahko tud jaz tebi rečem da bereš močno pošrek

Quote:
Je očitno res koristno, da sem te na to spomnila, še posebej, če nimaš niti približne predstave, kaj "ona tebi je" oz. ne veš ...  a v stavkih uporabljaš jo.     A zdej boš pa še plonku, al kaj?     Klinc pa taka debata. No, vsaj iskren si.


ok, ars nimam niti približne predstave kaj ljubezen je, hvala pa tebi da si mi ta pojem razjasnila in osvetlila


realbe wrote:

Quote:
Po mojem je odgovor, ljubiš nekaj kar se ne izneviri-boga.Kako lako ljubiš boga?
Veruješ v njega.


sem vseskozi imel v mislih to "božjo" ljubezen kot večno, in ki je izpeljanka in jo lahko s pomočjo analogije razviješ napram zemeljski partnerski ljubezni, ampak,  ker tega še nisem doživel (ljubezni z bogom) sem bil raje tiho, da me ne bi ars in bp razcefrala, češ kaj pa govorim o (božji)ljubezni če je ne poznam



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #64 - 17.01.2003 at 10:52:19
 
gape wrote on 19.12.2002 at 21:31:36:
se mi zdi aryan, da si pomešu ljubezen in njeno potenco ...
bi lahko reku da je ljubezen potenca či-ja (ki, chi, prana ...) ...
*ko bomo spoznal Boga bomo tud vstopil v vecno poniznost ljubezen

ljubezen o kateri ti govoriš ... do sebe, do bližnjega, do vseh ljudi ... je u bistvu potenca (al pa podpotenca (odvisno od kje gledaš)) ljubezni - prevladujoče potenci na meganivoju 2 če hočeš ... meganivo 1 recimo vključuje nam (relativno dobro po)znanih 7 nivojev
in drugi meganivo, nam predstavlja enost ... ker naprej ... absolut scena ... to je napredstavljivo in neopisljivo na tem nivoju, na nivoju materije, tudi z govorjeno besedo je neopisljivo ... opišeš lahko samo s primerami (primerjavami z nam znanimi stvarmi) iz nam znanih nivojev 1-7. to je drug meganivo.

recimo probi si predstavljat vseh nam sedem znanih nivojev in jih probi zabasat v drugi meganivo, ki je 'zgrajen' iz ljubezni, tako kot je nam poznani svet zgrajen na dvojnosti
(in nje odpravljanju - bi si drznu rečt gape v starih časih).


gape wrote on 20.12.2002 at 14:32:47:
meganivo 2 ???

titud:
jest bi pa reku tko, da je ljubezen napajnje (vseh nivojev), bog pa je na to napajanje prklopljen

pa ne da je katera ljubezen manj prava, samo na različih nivojih se manifestira in po njih teče.


aryan ... na višjem nivoju ko si bolje je ...


jest mislim, da je energija, ki poganja telo, ljubezen.

nadalje tud, tisto kar častimo nima neki več, ma u bistvu manj ... ono nima materije (dvojnosti), mislm jo ima, lahko gre vanjo če želi (ima dostop do sistema dvojnosti) ... ni mu pa TREBA, tko kot nam ki smo ujeti v samsaari.

mi moramo sestopat v ta sistem ... dokler ...

v nirvani verjetno res čutimo ... ima pa to čutenje čist drugo kvaliteto ... samo po sebi je tisto čutenje tam ljubezen.
oseba pa ima tam čist drugo kvaliteto - individuum


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #65 - 17.01.2003 at 14:26:01
 
Ljubezen nam je po moje tja do unga gapetova 4. nivoja  dana kot priložnost in se nam  na  unmu četrtem nivoju realizira v danost.

Se zlo paradoksalno sliši, ampak si bi si upal trdit, da nam  je ljubezen dana kot šansa, da se z njeno (po)močjo losamo navezanosti/identifikacij/positovečanj pa kar je še tega. Potej logiki, imamo šele pol, ko se od vsega razklenemo, vse to, na kar smo bli prej  navezani, lahko šele zares radi. Ampak kako to izpelat brez ostanka?

Ker kaj se zgodi,  če ljubiš boga? Z ljubezenijo  kot do poosebljenega  vsega  se osvobodiš  navezanosti/odvisnoti od vsega in vsakogar posamičnega. Ampak navezanost/odvisnot od boga ostane, ljubezni do boga ti noben bog ne sme vzet, zato to se v bistvu z ljubeznijo do boga nisi odvezal navezanosti same.  Ok., lahko si rečeš: jaz in bog sva končno eno, sva združena v ljubezni in vse ostalo je zdaj združeno v najini  enosti. Ampak ta enost je smo en makro vzorec ene mikro odvisonosti, ki jih je ta vzorec prekril, navzenosti kot principa ni odpravu.

Kako se z ljubeznijo osvobodiš navezanosti/odvisnosti od boga in v tem smislu navezanosti/odvisnosti od česarkoli?  Tega po moje teitsične religije ne znajo  razršeit kot to gape ugotavlja, pa tud jst ima tle do krščanstva eno zamero.  A ma ljubezen samo do tle lahko svoj potencial, a smo zdaj prisiljen  ugotovit , da ga je skurla?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #66 - 17.01.2003 at 16:14:47
 
problem je sam, ker vi se zmeri mislite da je Bog kot ena psiholoska "stvar" ki naj bi pomagala za naso lastno "uporabnost". Bog obstaja v non-dual realnosti, se prav nad umom, cutili in raznoraznimi spekulacijami. vids ga lahko s posebno metodo meditacije. mi smo mu vecno podrejeni. zato je tud meditacija primerno temu zastavljena, drgac ne gre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #67 - 17.01.2003 at 20:17:00
 
titud wrote on 17.01.2003 at 14:26:01:
Kako se z ljubeznijo osvobodiš navezanosti/odvisnosti od boga in v tem smislu navezanosti/odvisnosti od česarkoli?  Tega po moje teitsične religije ne znajo  razršeit kot to gape ugotavlja, pa tud jst ima tle do krščanstva eno zamero.  A ma ljubezen samo do tle lahko svoj potencial, a smo zdaj prisiljen  ugotovit , da ga je skurla?

to o navezanosti do boga itak narobe štekaš
ti se moraš odvezat vsega kar ni del tebe.
tukaj.
(ni del tebe v kontextu da neki ni del tebe, če je po povezavah treba it gor, pa tja, pa dol ... kjer se gre samo gor, je vse del tebe in tega se ne odvezuješ ...)
bog pač je del tebe.
glih tko kot BOG.
on (ali ona da bo ars srečna (k je itak ono, k tm smo vsi ono)) je tvoja substanca.
od njega se ne morš odvezat ... pomoje.

in ko prestopiš vrata četrtega nivoja, od tam naprej je ljubezen vseskozi tvoj spremeljevalec, saj je bambus prazen od prvega pa do četrtega nivoja, od takrat naprej si ves čas lahko na vseh nivojih hkrati, al pa naeni bolj na enih manj ...
za višje nivoje kuriš energjo, za dostop po do njih, za delovanje skozi njih.

in point je v tem, da zemljani so na stopnji evolucije ... tuki nekje no ... da je čas za prestop v četrti nivo, ker zemlja je vanj že vstopila ... torej za vse ljudi je čas za prestop na ta nivo, nivo ljubezni, do vseh in vsakogar, zato je zadnji čas da se razpustijo osnovne enote današnjega družbenega sistema - nacije, religije, zakon - družina.
vse te nalepke onemogočajo človeku, ki je 'pravilno' vzgojen ljubiti vse, spodbujajo ga naj ločuje, naj ljubi samo ženo, slovence in krščanarje, in boga. boga pa noben ne zmore ljubit, če zraven ne ljubi še sosede, čefurja in muslimana.
mal preveč sm poenostavu, pa se mi zdi da sm povedu kar sm mislu.




povej mi aryan
*Bog obstaja v non-dual realnosti*
še zdej ne vem, ko ti rečeš bog, je to zate absolut ali višji jaz (ali commander, da mal zakompliciram)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
milka
Guest




Re: To Love God
Reply #68 - 17.01.2003 at 20:46:54
 
ja, ne razumem,kako naprej kuriš energijo. naj bi bile potem duhovne ravni, ane, tistih 26. Ko presopihaš skozi to in se res pošteno nadelaš sam s sabo (no ja jest sn se že mogla, sn bla že bolj pokvarjen tip), potem pa so svetloba, angelčki,pomoč, ko rabiš in še kaj Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #69 - 17.01.2003 at 22:17:23
 
[quotKako se z ljubeznijo osvobodiš navezanosti/odvisnosti od boga in v tem smislu navezanosti/odvisnosti od česarkoli?  Tega po moje teitsične religije ne znajo  razršeit kot to gape ugotavlja, pa tud jst ima tle do krščanstva eno zamero.  A ma ljubezen samo do tle lahko svoj potencial, a smo zdaj prisiljen  ugotovit , da ga je skurla? e] [/quote]

Jaz mislim da so dve poti.
Prva je pot spoznanja
Prva je z meditacijo:najprej očistiš um potem pridejo čustva ko postaneš tako tih da se začnejo tudi čustva umikati izginjati si pripravljen za soočenje s tvojo pravo edino resnično naravo-božjo.Na poti se ti sproti odkrivajo zakladi.
To je po mojem  težka pot saj lahko kaj hitro zaideš v slepo ulico in brez učitelja(osebe ki je pred tabo to že dala skozi)nimaš veliko možnosti.
V s tega stališča gledano je ljubezn,navezanost na boga ovira saj so to čustva ,ki morajo izginiti.
Vendar je ljubezen božja lastnost , zato te ko enkrat padeš v morje(tebe kot ego ni več) preplavi (ljubezen*10001000)absolutna ljubezen.Ljubti pomeni spoznavati božanskost v sebi drugih,svetu,rastlinah, živalih. Se pravi spoznavati sebe (svojo božanskost - boga) v drugem je višek sreče ekstaza smrti ega,to je hrati uvid enega v vesem.Ko naša duša spozna eno nespremenljivo absolutno v vsem ,saj je ona sama to in je v vsem in vse je vnjeji,je to višek sreče - to doživimo v ljubezni. Za ljubezen ni važno kako se manifestira sem zmeraj hvaležen-bogu,to je božji dotik.
Tisti ki ni sposeben ljubiti je mrtev.Saj je naša edina resnična narava bog.
Veliki mistiki so dobili navdih v ljubezni.Preblisk se je zgodil ko so ljubili-(verjetno žensko!).Po tem so se neustrašno  odpravili iskat vir-boga.Z velikimi kapacitetami(uma,moč duha) so se uspeli pretolči čez vse ovire in se "usmrtiti" v bogu.

Obstaja pa še ena pot ,ki se po učinku in rezultatih ne dosti  razlikuje od zgornje. To je pot vere.  
To je pot morale. Taka pot omogoča postopno rasvetljenje .vera ubira ravno nasprotno pot od spoznanja -

Zelo na kratko
Če veruješ na primer ti vera nalaga da moraš ljubiti vse ljudi ko ti to uspe ti je zaradi vere podeljena milost ,da prideš do istega spoznanja in še prej do več drugi(majših zakladov),kot če bi meditiral.
Zato jaz ne bi tako hitro ovrgu krščanskega navka . Keč je v viri!da vera pa je resničnejša klikor bolj nedolžno in ponižno je tvoje srce.

gape wrote:
in point je v tem, da zemljani so na stopnji evolucije ... tuki nekje no ... da je čas za prestop v četrti nivo, ker zemlja je vanj že vstopila ... torej za vse ljudi je čas za prestop na ta nivo, nivo ljubezni, do vseh in vsakogar.


Po mojem je ta tvoja evolucija možna samo na individualni ravni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #70 - 17.01.2003 at 22:22:03
 
Mislil sem posamično.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #71 - 18.01.2003 at 10:32:08
 
Milka wrote on 17.01.2003 at 20:46:54:
ja, ne razumem,kako naprej kuriš energijo.


ker mam švoh časa (morm it fugirat kahlce) ti dam dva linka na to temo:

gape wrote on 17.02.2002 at 10:03:58:
skratka da si votel bambus, da energija (božja) neovirano teče skozi tebe, da čimbolj direktno transformiraš energijo v material.  višje ko si manj je vzorcev in bolj si pretočen, saj s tem ko se dviguješ v stanjih zavesti kopleš kanal. do tam ko je kanal spucan do tam lahko skačeš bp in gor in dol, za preostale nivoje porabiš pač več energije in se tam (ravno zato) tudi ne moreš predolgo zadrževat.



gape wrote on 16.02.2002 at 15:28:04:
deblo si ti. ono mora biti prazno da se energija čim lažje izmenjuje. bi reku, moraš bit votel bambus. vzorci ti preprečujejo bit bambus - votel.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #72 - 19.01.2003 at 00:01:16
 
gape wrote on 17.01.2003 at 20:17:00:
glih tko kot BOG.
on (ali ona da bo ars srečna) ...

Grin  On. Bo namreč kar držalo: Če bog - slučajno - res je, pa zaprmej ni ženska.
V nasprotnem primeru bi imela sperma zagotovo okus po čokoladi.   8)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #73 - 19.01.2003 at 13:09:20
 
mogoče pa bogica ni hotla da bi nas čist scuzale, mogoče je pa računala, da pol ne bo nikogar, ki bi opravlju težaška dela, pol k bi bil čist scuzan ... zdej mora težak vsaj kej narest za to da mu ga kakšna scuza ... al ti to kar bi naj bila čokolada dobiš po kakšni drugi poti?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #74 - 19.01.2003 at 15:53:20
 
gape wrote on 17.01.2003 at 20:17:00:
povej mi aryan
*Bog obstaja v non-dual realnosti*
še zdej ne vem, ko ti rečeš bog, je to zate absolut ali višji jaz (ali commander, da mal zakompliciram)

Bog je Absolutna resnica in to v treh aspektih. Brahman (vseprezemajoc aspekt), Paramatma (lokaliziran aspekt) in Bhagavan (Bog, kot Absolutna oseba). Bog kot Bhagavan ali oseba je najpopolnejsi aspekt od teh treh. ostala dva sta "vkomponirana" v njega.

tisto cemur ti pravis "visji jaz" je nasa transcedentalna spiritualna izvorna narava. se prav nad materijo, nad vsemu zmotnimi poistovecanji (telo, um in ekstenzije). ta "visji jaz" je ena izmed potenc Boga/Absoluta in kadar se tega popolno zaveda, mu vdano sluzi v trancendenci. kadar to "pozabi" se zacne poistovecat z materijo in z vsem kar pase zraven, npr. strah in trpljenje ki sta posledici zmotnega poistovecanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14