Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 
(Read 52866 times)
LittleStar
Ex Member




Re: To Love God
Reply #195 - 30.01.2003 at 08:57:41
 
t wrote on 30.01.2003 at 01:12:59:
ne resnica,
delo osvobaja!


Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #196 - 30.01.2003 at 10:37:48
 
titud wrote on 30.01.2003 at 07:43:56:
Problem zahodne filozofije je, da se je eksistenčnega vprašanja zarad izpraznjenosti krščanstva začela lotevat    razreševat predvsem psihološko (strukturalizem in psihoanaliza, novodobne  vzhodnjške psihološke prakse, 'očišiščene' religioznih dimenzij), ne pa tud in predvsem spiritulano, zato sem tud sam v seb odkril ta manjko in ga tle gor tud do konca potenciram, da bi ga laže razrešu.

no koncno! Smiley

jaz ti predlagam da gres vseen prebrat sri caitanya mahaprabhu's precepts od zacetka. tist k sm ga tuki nazadnje dal kot "zakljucni" post je iz tam. preber vse skupi in premisl, ti bo koristl.

drgac je pa gape prav povedu... zacnes loh od spodi, od zgori, iz strani, od znotri od zuni itd, ker Absolut je vseprisoten, ni v obmocju kjer deluje cas in prostor. edina fora k je, je poniznost da mu dopustimo da se nam zacne razkrivat, ne da se 100% in izkljucno zanasamo le na svoje trenutne instrumente, ki so omejeni in nezmozni dojet neki kar je nad njimi, tko kot bi blo s sveco nesmiselno osvetljevat sonce.

loh gres pa tud prebrat moj zadn post na "umetnost gibanja/akido" da ti bo se bl jasn, o cem se govori.
Back to top
« Last Edit: 30.01.2003 at 13:16:40 by aryan »  
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #197 - 30.01.2003 at 14:03:01
 
t wrote on 30.01.2003 at 01:12:59:
ne resnica,
delo osvobaja!

je reku TITO
Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #198 - 30.01.2003 at 15:06:29
 
delo za "resnico" osvobaja. brez dvoma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #199 - 30.01.2003 at 17:44:02
 
Sidha
Quote:
Ne bom pametoval, kakšne vrste spoznanj doživljate vi, ampak jaz mam z njimi same krasne izkušnje.
Ko nekaj novega spoznaš in se pri tem osvobodi ali odblokira neznanska količina energije. Lahko bi temu reku "malo razsvetljenje".

Dej povej mi prosim kej o teh "malih rasvetljenjih",alpa kje si že kaj napisal.
Ps. Jzt vem da spoznanje osvobaja in prinaša veselje, samo dokončno spoznanje NAJ BI pripeljalo do univerzalne  ljubezeni. Ljubezen pa ima te značilnosti: Ojekt ljubezni je za ljubečega tako pomemben kot on sam. Njegovo trpljenje je tvoje trpljenje,njegovo veselje je tvoje veselje. Če SPOZNAŠ da trpi ker ne ve, in mu ti tega ne moreš razložiti si obsojen na trpljenje. Seveda se trudiš toda spoznati mora sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #200 - 30.01.2003 at 19:04:19
 
Quote:
Jzt vem da spoznanje osvobaja in prinaša veselje, samo dokončno spoznanje NAJ BI pripeljalo do univerzalne  ljubezeni.

dobr si to napisu. a loh se od istiga izvora kjer si to prebral, doumel, izkusu al karkol poves se za prakso ki bi ustrezala dosegi tega cilja in njegovo vzdrzevanje v vecnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #201 - 30.01.2003 at 22:53:42
 
Aryan, a me ti zajebavaš?
Jst lahko to trditev filozofsko utemeljim. Samo ni to tudi tvoje pa od vseh mnenje? A zdej boš pa šel proti sebi samo zato, da mene zajebavaš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #202 - 30.01.2003 at 23:01:51
 
Quote:
Aryan, a me ti zajebavaš?
Jst lahko to trditev filozofsko utemeljim. Samo ni to tudi tvoje pa od vseh mnenje? A zdej boš pa šel proti sebi samo zato, da mene zajebavaš?

ne, sam ce ste ze nadaljeval, pol bom tud jaz nadaljeval. sej se lahko pogovarjamo tud o praksi...al zato odpremo ksn drug topik?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #203 - 31.01.2003 at 07:37:16
 
Quote:
Jst lahko to trditev filozofsko utemeljim. Samo ni to tudi tvoje pa od vseh mnenje? A zdej boš pa šel proti sebi samo zato, da mene zajebavaš?
 

Quote:
ne, sam ce ste ze nadaljeval, pol bom tud jaz nadaljeval. sej se lahko pogovarjamo tud o praksi...


Jest bi tole tko komentiral: na filozofskem nivoju ni problema, se lahko hitr ujamemo, kako bi blo idealno al pa vsaj znosno možno spoznanjske dileme razrešit. Zatakne se v prasi, ker tle se na  spekulativno ogrodje mora psihološki 'faktor' obesit. Že marks je oznanil, da filozofija brez prakse ni nč vredna, ampak v praksi je njegova filozofija zarad čustvene nabitosti  lahko funkcionirala le kot dogma, če ne bi se koj sama v svojih nasprotjih skurla. Ko je dogma skoz svoje ritaule zbledela, marksizmu nobena filozofska briljantnost ni mogla več pomgat, da bi se udejanila v praksi.

Vidva sta se drug drugmu spravla dogmo razbijat, tko ne bosta skupaj  prišla. Dogma je po moje v psihološki formuli  'ljubiti boga kakor samega sebe' kaže, ki edina razrešuje nezmožnost  filozofskega udejanja enotnosti  nasprotij (med subnjektivnim in objektivnim, splošnim in posmečnim, absolutnim in delnim pa kar je še tega)  v praksi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: To Love God
Reply #204 - 31.01.2003 at 08:24:14
 
Karl Marx; 11 tez o Feurbachu:

2. Vprašanje, ali človeškemu mišljenju pripada predmetna resnica - sploh ni vprašanje teorije, temveč praktično vprašanje. V praksi mora človek dokazati resnico, to je, dejanskost in moč, tostranskost svojega mišljenja. . .

4. Feuerbach izhaja iz fakta religiozne samoodtujitve, podvojitve sveta na religioznega in posvetnega. . .

6. Feuerbach razrešuje religiozno bistvo v človeško bistvo. Toda človeško bistvo ni nikak abstraktum, prebivajoč v posameznem indiviuu. V svoji dejanskosti je skupek družbenih razmerij.

7. Feuerbach zato ne vidi, da je "religiozno čustvo" sâmo družben produkt in da abstraktni individuum, ki ga analizira, pripada določeni družbeni obliki.

8. Vse družbeno življenje je po bistvu praktično. Vsi misteriji, ki napeljujejo teorijo k misticizmu, dobe racionalno rešitev v človeški praksi in v zapopadenju te prakse.

11. Filozofi so svet samo različno interpretirali, gre za to, da ga spremenimo.


(prosto po Marxu)

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #205 - 31.01.2003 at 12:15:27
 
Quote:
11. Filozofi so svet samo različno interpretirali, gre za to, da ga spremenimo.

Jst se strinjam s tistimi, ki pravijo da ze veliko delo,
ce spremenis sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #206 - 31.01.2003 at 12:40:13
 
Quote:
8. Vse družbeno življenje je po bistvu praktično. Vsi misteriji, ki napeljujejo teorijo k misticizmu, dobe racionalno rešitev v človeški praksi in v zapopadenju te prakse.
 

Prav  zapopadenje te marxove  teorije praksi  je iz njegove filozofije naredilo  dogmatičen misterij. Temu se marx enko kot feuerbach ni mogu izognt, le da marx izkušnje te  neizvedljivosti ni doživu,  feuerbachovega mitsicizma  pa itak ni noben prakticirov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LiD
Guest




Re: To Love God
Reply #207 - 03.05.2003 at 12:26:43
 
Boga ne iščite med mrtvimi kajti tam Ga ni!

On je tu čaka, da mu odprete vrata kajti trka nanje!

Glej stojim pred vrati in trkam kdor bo mi odprl bom vstopil in povečerjal z njim in on z menoj...-to je rekel Jezus Kristus!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14