Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 52859 times)
bp
Ex Member




Re: To Love God
Reply #45 - 16.01.2003 at 17:57:03
 
mind wrote on 16.01.2003 at 16:59:08:
bp, poplnoma jasno mi je da npr. psihopat ali odvisnik v bistvu sebi škodi ampak dejstvo, ki sem ga povedal ostaja enako : Vsi se trudimo biti "srečnejši".
Ne mi zdej zamenjevat teze, gotovo se vsi za nekaj trudimo, ampak ti si trdil da si vsi in v vsakem trenutku želimo prave ljubezni. Kaj je zdaj s to tvojo originalno trditvijo, si jo pozabil, se je odrekel ali še vztarjaš pri njej?

Quote:
Očitno si že pozabil kako je, če je NI ? Mogoče rabiš kakšno "brco" da jo boš začel bolj cenit.
Bogati, ti si cel ekspert za moje ljubezensko življenje in veš o tem več kot jaz, celo to kakšne so moje potrebe ne tem področju. Kaj ti prakticiraš telepatijo ali si pogledal v karte, ali si nepojasnjeno jasnoviden?

Quote:
bp, ne verjamem da nisi razumel mojega pointa glede iskrenosti v prejšnjem postu
hmm ... a ti res misliš, da če te prosim, da namesto neke aluzije na nek moj (morda hudoben ???) namen, ki meni vsekakor ni jasen, vse skupaj pojasniš, ti odgovoriš, da si prepričan, da poznam tvoj odgovor, potem se bova hudo težko pogovarjala naprej.  Jest v tvojo glavo ne vidim, drugi najbrž tudi ne. Bodi ekspliciten, prosim napiši tvoj pont oz. povej mi kaj s tem misliš!

A si se kaj vprašal o razliki med navezanostjo na nekoga in ljubeznijo do nekoga?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: To Love God
Reply #46 - 16.01.2003 at 18:08:31
 
Quote:
Ne jest pa ne trdim tega, je preveč ljudi ki se preko naučenih vzorcev trudijo za svojo nesrečo. Primer: hazarder, odvisnik. Vpraši Amstel, ti bo znala našteti še celo morje igric in primerov.


A začnem naštevat?  Grin
Žal, žal, nima vsak v starih možganih zapisane sreče.

Kaj to pomeni? Da looserski načrti niso tako redki.

Če ti zmanjka bencina v avtu... a je to slučajno ali je vzorec?  Grin (Izzvzamemo primere, ko kontrolna lučka ne dela!).

Realnost je zame taka, da je sposobnost za ljubezen, "božja". Jaz bog nisem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #47 - 16.01.2003 at 18:24:11
 
Ste tolk napisal in tko fletn debatiral, da bom počas, pa z andahtjo ...   Wink

ARS wrote on 15.01.2003 at 22:42:38:
Nobene želje po trajnem občutenju ljubezni nimam; ljubezen preprosto je. Zatorej boš "moral" sam zase ugotoviti, od kje tebi ta želja, zakaj ti ni izvedljiva v praksi ...  - če boš hotel.

mind wrote on 16.01.2003 at 11:25:26:
hmm, se mi zdi, da je to možno samo če je ne poznaš (prave ljubezni), če pa jo poznaš pa to pomeni, da ignoriraš samo sebe....ali pa še tretja varianta-da nisi tako mislila, kot si napisala

če bi ljubezen preprosto bila, torej možna brez našega truda, dostopna vsakomur kjerkoli kadarkoli, bi se vsi med seboj ljubili....ker bi ljubezen preprosto bila.....ja mogoče čez par reinkarnacij

jaz bi rekel ljubezen preprosto je ali pa ni (it`s up to us)

Poglej, MIND, sem čisto tako mislila, kot sem napisala. In kar sem napisala, ne vsebuje niti tega, da ne poznam ljubezni, niti tega, da sebe ignoriram. Je pa res, da »zgoščeni« stavki, ki so hkrati (lahko) tudi zelo precizni, včasih pri bralcih lahko povzročijo prav zanimiva, celo diametralno nasprotna razumevanja od dejansko napisanega.

Izpostavljeni moj stavek lahko razumeš tudi tako, kot je bil mišljen, in sicer, da nimam želje po trajnem občutenju ljubezni, ker ljubezen preprosto je; v vsakem trenutku. Kako naj imam to ŽELJO, če ljubezen tako ali tako občutim v vsakem trenutku? In kako naj imam željo po TRAJNEM občutenju ljubezni, če pa je ljubezen tako ali tako vseeskozi prisotna?

In, mimogrede, meni želja po »nečem« pomeni, da tistega »nekaj« nimam. In kako naj si potem želim nekaj, kar že »imam«? Ma, pazljiveje brat zna biti povsem koristno ...  Wink

Seveda pa drži tudi to, vsaj iz mojega zornega kota, da ljubezen preprosto je. Tako kot sonce, ki preprosto je. Oba preprosto sta. A drži - na primer -, da za nikogar od njiju ne vem, ali sta »tu« za večno ... ali pa ne. Se nekoč javim, če sem večna, in povem, ali res sta ...  Wink

In ti, MIND, a si se zdaj še odločil, kateri od tvojih dveh stavkov je tebi bližji, srednji ali zadnji – »če bi ljubezen preprosto bila« ali pa »ljubezen preprosto je«?!  Wink

Sicer pa, kaj pa je zate »prava« ljubezen?  ???
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #48 - 16.01.2003 at 19:16:16
 
mind wrote on 16.01.2003 at 14:39:37:
bp, moja trditev ni bla, da če je ljubezen, potem mora biti večna, ampak, da če ARS nima ŽELJE po trajni ljubezni potem nikoli ni občutila "ljubezni", ker če bi jo, bi imela trajno željo po njej, tako kot vsa živa bitja. In edina možnost, da če bi jo res občutila je ta, da ta obcutek oz. sebe ignorira. Dopuščam pa seveda, da sem jo narobe razumel oz. se je narobe izrazila.

Ja, narobe si me razumel (oz. po svoje); sicer pa sem tvojo trditev o meni zgoraj že ovrgla. Dodala bi le vprašanje: Od kje ti prepričanje/uvid, da imajo vsa živa bitja TRAJNO ŽELJO po ljubezni?

In mimogrede, a se ti ne zdi, da je praviloma vedno več kot le ena možnost?

mind wrote on 16.01.2003 at 14:39:37:
jaz bi rekel ljubezen preprosto je ali pa ni (it`s up to us)
z ključnim dodatkom (da je odvisno od nas) če JE ali NI !

Tvoja izjava pa malček nasprotuje tvojim trditvam o meni ... In konec koncev, če si se pa že odločil, da tudi zate »ljubezen preprosto je« (»ali pa ni« bom tukaj spustila, ker mi ni blizu), kako to, da si se pa v mojega takistega tako »zaletu«?  Wink

mind wrote on 16.01.2003 at 15:48:10:
bp, ali ti mene hočes prepričat, da je "prava" ljubezen nekaj česar si nekdo (tudi ti, jaz ARS) ne želi ?  Daj utemelji to ! Zakj si nekdo ki ve kaj je prava ljubezen ne bi zega želel...tudi trajno ? Strah, dvomi, razočaranja so lahko nekaj kar te odvrne od iskanja te ljubezni ampak želja ostane vedno pomoje. Zato sklepam, da tudi pri ARS.

Zame sklepaš napak.  Wink  Sem že napisala, da želje ni, ker je ljubezen kar skoz; torej me tudi strahovi, dvomi, ... ne morejo k njej pritegniti ali pa od nje odvrniti. Me pa zanima, kaj si ti predstavljaš oz. čutiš, ko omenjaš »pravo ljubezen«.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #49 - 16.01.2003 at 19:34:28
 
Quote:
Ker ars v nekem trenutku nima želje po tem, da v vsakem trenutku (~trajno) občuti ljubezen potem iz tega sklepaš, da še ni občutila  ljubezni.

Matr, zgleda, da bo treba še daljše stavke pisat ...   Wink  ... ali pa manj kompleksne. Ma, kako se lahko še drugače isto pove? Torej: ARS dnevno (ob)čuti ljubezen, zato pač nima (še dodatne) želje, da bi jo (ob)čutila.

Amstel wrote on 16.01.2003 at 18:08:31:
Če ti zmanjka bencina v avtu... a je to slučajno ali je vzorec?  Grin (Izzvzamemo primere, ko kontrolna lučka ne dela!).

Men je to vzorec; tak, simpl.   Grin  Tudi zato, ker nič ni slučaj.   Wink

Ekola,
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #50 - 16.01.2003 at 19:47:00
 
ars : sorry ker sem te vznemirjal. sej se tko al tko ze sama sebe prevec. ko bos za milimeter spustila svoj ego, kar ga nikol ne bos, dokler ne bos prsla v stik z nekom ko ga bos sama hotla, ti zelim se veliko prijetnih izkusenj na podrocju ljubezni in radosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #51 - 16.01.2003 at 20:06:45
 
Quote:
ars : sorry ker sem te vznemirjal. sej se tko al tko ze sama sebe prevec.

Zanimiva percepcija oproščanja, sebe, vznemirjenosti in mene ...   Grin

Quote:
ti zelim se veliko prijetnih izkusenj na podrocju ljubezni in radosti.

Tako tebi kot vsem in sebi želim veliko prijetnih, vznemirljivih, radostnih izkušenj v življenju ljubezni,
Kiss
ARS


PS: Zanimivo (tudi tistim, ki "boga" vedno s kako drugo besedo zamenjamo  Wink ):

Judgment and love are opposites.  
From one come all the sorrows of the world.  
But from the other comes the peace of God Himself.  
(A Course In Miracles)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: To Love God
Reply #52 - 16.01.2003 at 22:51:43
 
Quote:
Ne mi zdej zamenjevat teze, gotovo se vsi za nekaj trudimo, ampak ti si trdil da si vsi in v vsakem trenutku želimo prave ljubezni. Kaj je zdaj s to tvojo originalno trditvijo, si jo pozabil, se je odrekel ali še vztarjaš pri njej?



Bp, jasno mi je tvoj point, da ti tega nočeš (trajanje ljubezeni) torej se ti oproščam. Stavki ki jih tukaj pišem so plod mojih trenutnih predstav in moja predstava je pač bila, da vsa živa bitja nekako hrepenijo po ljubezni. In iz tega sklepam (in tako tudi čutim), da je pač ljubezen in želja po njej vsaj pri ljudeh, ki jih jaz poznam močna. In jaz si ne predstavljam da se bo moje hrepenenje po ljubezni sploh kdaj ustavilo tudi ne ko bom star 40, 70, 100....skratka ne mislim se npr. ustavit pri partnerski ljubezni in pustit da sama od sebe miruje, ampak jo bom/jo vedno poskušam aktivno vzdrževat in s tem tudi pogljabljat. In to meni predstavlja nenehno željo po ljubezni pa čeprav je ljubezen vseskozi tukaj. Če se tebi zdi, da ko dosežeš neko stanje v ljubezni, da je to vse, potem bo vedno ostalo samo to in nič več in imava pač očitno drugačne poglede na ljubezen.

Quote:
Bogati, ti si cel ekspert za moje ljubezensko življenje in veš o tem več kot jaz, celo to kakšne so moje potrebe ne tem področju. Kaj ti prakticiraš telepatijo ali si pogledal v karte, ali si nepojasnjeno jasnoviden?


oprosti, poznam te samo iz tvojih postov in zazdelo se mi je pač da imaš nekako podcenjevalen odnos do ljubezni, vsaj v tem topicu

Quote:
Jest v tvojo glavo ne vidim, drugi najbrž tudi ne. Bodi ekspliciten, prosim napiši tvoj pont oz. povej mi kaj s tem misliš!


bp, še enkrat se ti oproščam ampak podvomil sem v tvojo iskrenost, torej ali mi resnično želiš iz svoje prespektive pojasnit svoje poglede zato ker želiš, da bi jaz to vedel  ali pa je bil tvoj namen samo ta, da si TI tisti, ki mi to pove. Tukaj je ena  razlika, ker prva ne vključuje ego-ta, druga pa ga.

Se zavedam da mogoče tudi kdaj kaj prehitro napišem, ampak z ničemer kar pišem nočem nekoga žalit ali kakorkoli drugače delovat nekomu v škodo, če to vseeno počnem (to sklepam po tonu odgovorov) imam očitno nek problem in zato sem tukaj, da se kaj naučim in to seveda v prijateljskem vzdušju.





LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: To Love God
Reply #53 - 16.01.2003 at 23:09:33
 
ARS wrote:
Quote:
In, mimogrede, meni želja po »nečem« pomeni, da tistega »nekaj« nimam.


Ljubezen pomoje ni "nekaj" kar imaš in je nespremeljiva kot neka stvar, ampak lahko ima velike razpone. Če si ti zadovoljna z majhnim razponom, pod dejstvom, da pa sedaj to imaš, si pač nisva podobna.

ARS wrote:
Quote:
Ja, narobe si me razumel (oz. po svoje); sicer pa sem tvojo trditev o meni zgoraj že ovrgla. Dodala bi le vprašanje: Od kje ti prepričanje/uvid, da imajo vsa živa bitja TRAJNO ŽELJO po ljubezni?


tud tebi se oproščam ARS, ker sklepam po sebi in tistih ki jih poznam


ARS wrote:
Quote:
Tvoja izjava pa malček nasprotuje tvojim trditvam o meni ... In konec koncev, če si se pa že odločil, da tudi zate »ljubezen preprosto je« (»ali pa ni« bom tukaj spustila, ker mi ni blizu), kako to, da si se pa v mojega takistega tako »zaletu«?


ars, zaletel sem se v tvojega (ljubezen preprosto je), ki je različen od mojega (ljubezen preprosto JE ali NI ((it`s up to you))) zato ker tvoj ne predpostavlja tvoje vloge v ljubezni. In sem napisal, da če bi ljubezen preprosto bila, zakaj se vsi med seboj ne ljubimo ? Z mojo trditvijo pa sem hotel povedal, da ljubezen JE (če si pripravljen kaj narest za to ) ali pa NI (ker brez truda boš jo težko našla,sploh pa ne vzdrževala in poglabljala).

In še enkrat se vsem opravičujem če so moji posti oz. jaz kakorkoli povzročili negativna čustva, ker to ni bil njih namen.




LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #54 - 16.01.2003 at 23:38:14
 
ljubezen je osnovna 'veščina', ki se je je pametno naučit tuki na zemlji, to je ja jasno vsakomur.

ona združuje zemljo in nebesa
ona je definitivni cilj na poti do CILJA.
brezpogojna ljubezen



sploh je đabe napisat karkoli ... bom probu prebrat text, iz katerega so citati

milsm ... dvomit v ljubezen, ja BOG se vas usmil ...

vprašanje je samo KAKO?
čimprej in čimlažje do tja.
do četrtega nivoja
preko polovice
huuuuuuh

a vi nebi tm bli?
v ljubezni?
mislm sej zdej k sm prebral vsi imamo svojo potenco ljubezni, ljubezen pa ni ljubezen dokler ne prideš do 4 nivoja ... prej lahko čutiš samo približke ... tisti ki prvi pride do tja, naj mi pride povedat kako je tam.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: To Love God
Reply #55 - 16.01.2003 at 23:42:59
 
mind wrote on 16.01.2003 at 22:51:43:
Bp, jasno mi je tvoj point, da ti tega nočeš (trajanje ljubezeni) torej se ti oproščam.

Jest nič kaj dosti od tega ne hočem in ne nočem, samo opozoril bi te rad, da zelo rad skačeš in delaš prehitre sklepe in še te včasih namesto drugih oz. v njihovih čevljih.

Če misliš da je pomembno moje ime in pa vtis ki naj bi ga naredil kot virtualna osebnost, ti zagotavljam, da mi ni, si lahko vsakič izmislim nov psevdonim, pa se bojim, da bo potem spet kle ena cela štala ratala.

Sicer pa sam ne pričakujem za nobeno ljubezen, da bo trajala večno, niti od sebe ne zahtevam, da moram ves čas hrepeneti po tisti ta pravi ljubezni. Kar ne pomeni, da noćem, da ljubezen obstane -- traja. In seveda ne vem, kaj bi moral narediti, da bi ljubezen ostala -- trajala.

Kaj narediš ti, da ljubezen ostane -- traja?

lp bp

P.S. Tole tazadnje je pa "million dollar question". Če pogruntaš en dober recept za tole tazadnje vprašanje, potem boš lahko še zelo zelo bogat. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #56 - 16.01.2003 at 23:56:06
 

MIND, meni se ne zdi, da povzročaš negativna čustva, bolj začudenje, ker nekako kar vrstiš nalepke, eno za drugo, in se te da razumet tudi tako, kot da je drugih morebitna različnost manjvredna od tvoje. Kot na primer tukajle, ko sodiš »o mojem zadovoljstvu ob majhnem razponu« …

mind wrote on 16.01.2003 at 23:09:33:
Ljubezen pomoje ni "nekaj" kar imaš in je nespremeljiva kot neka stvar, ampak lahko ima velike razpone. Če si ti zadovoljna z majhnim razponom, pod dejstvom, da pa sedaj to imaš, si pač nisva podobna.  

… ali zatem, ko definiraš, da moja izjava, da »ljubezen preprosto je«, ne predpostavlja moje vloge v tej ljubezni … in da jo bom lahko našla, imela itd. le, če bom zanjo kaj naredila.

Malček moteče, ker sem (ti) konkretno povedala, kako jaz ljubezen čutim in doživljam – kot nenehno prisotno -, ti me pa prepričuješ, da jaz nimam prav in kaj (bom) lahko oz. zmorem in kaj ne … Drzno. Jaz vprašam, če (mislim, da) nečesa ne razumem (točno), ko sodelujem v debati ...

Kakorkoli se boš že odločal ravnati, jaz, na primer, močno čutim/verjamem, da ima vsak zase vedno prav, in da se vsak lahko kadarkoli odloči nek svoj prav zamenjati z drugim/drugačnim »prav«; ali pa ne. In se mi zdi daleč bolj zanimivo in plodno, ko si mnenja, čutenja, karkoli iz svoje perspektive oz. doživljanja podajamo, in nekako poskušamo razumeti drugih različnost v pogledih, ravnanju, …

Se bom vrnila k debati, da ti probam še enkrat približat, kako ljubezen čutim, ti mi pa medtem lahko odgovoriš vsaj na to, kaj si predstavljaš pod »prava ljubezen«.  

Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: To Love God
Reply #57 - 17.01.2003 at 00:01:18
 
Quote:
Kaj narediš ti, da ljubezen ostane -- traja?


trudim se

iščem možnosti

spoznavam

hodim, ne stojim

nenehna pot/delovanje v tej smeri

verjetno zdaj  meni/nam  še nedosegljivo, ampak važno se je premikat

in iskreno...nevem še



LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: To Love God
Reply #58 - 17.01.2003 at 00:19:22
 
ja, se ti oproščam še enkrat ARS če limam nalepke, ampak od zdaj naprej imej v mislih, da nalepko ki jo dam, jo dam ker pač tako sklepam glede na tvoje odgovore in ta nalepka izhaja iz mene, in kot taka je oblikovana iz moje perspektive, ki je nujno subjektivna in morda celo poplnoma neresnična

glede tistih dveh stavkov sem ti že povedal po čem se moj razlikuje od tvojega (it`s up to you) in ti si še vedno trdila da ljubezen preprosto samo je, kot da obstaja sama zase...pomoje se ljubezen "pojavi" in to ne kar tako iz zraka ampak predvsem iz tebe, torej je ta ljubezen močno odvisna od tebe samega, in si ti torej odgovoren zanjo

glede "prave ljubezni" sem v vsem teh postih in drugih temah napisal kaksno je stanje v moji glavi in občutenju in ti ne morem kar nekak zdaj to definirat, ker niti ne znam ali pa celo nevem, bom pa šel nazaj v topice pogledat kako vi tukaj definirate ljubezen in kaj vam predstavlja, dobro da si me sedaj na to spomnila




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #59 - 17.01.2003 at 00:35:21
 
Kaj narediš da ljubezen traja?
Po mojem je odgovor, ljubiš nekaj kar se ne izneviri-boga.Kako lako ljubiš boga?
Veruješ v njega.
Bog je po definicij absoluten,nespremenljiv in kot tak nikoli ne zataji,če le imaš vero.Če veruješ da te bog neskončno ljubi ni težko ljubiti nazaj.Po mojem tudi posvetne ljubezni ni mogoče obdržati brez opore v veri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14