Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 69128 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #90 - 20.12.2002 at 11:04:40
 
mind wrote on 19.12.2002 at 22:31:28:
ma meni se vse bolj  dozdeva, da staBog in ljubezen ena in taista stvar (ali pa vsaj zelo zelo podobna)....zakaj smo si vsi enotni, ko beseda nanese na  ljubezen, glede pojmovanja Boga pa smo si tako različni ?


Jest bi v sredino dal boga, ki ji  je končna in izhodiščna točka. Ljubezen bi pa razumu kot proces, ki če se mu prepustiš vse vanjo/skoznjo vleče. Če slediš bogu, hodiš po poti ljubezni in obratno: če hodiš po poti ljubezni, boš pršov do/v boga.

Tko da  ljubezen delit na razne vrste pa ugotavljat, katera je bolj in katera kje manj prava se da diskutirat samo iz stališča, da je bog postavljen vnaprej, da je pol  on tista avtoriteta, ki določa, katera pot je prava. Men to ne leži, jest rajš z ljubeznijo na suho experimentiram, ker verjamem, da je v vsaka prava, če le  ustvarja okrog sebe okolje, v kateri se lahko vzdrževala, kar pomen hkrat tud reproducirala. To je zame edin merodajen kriterij, to je tud ves misterij življenja.  Če se ne repreducira, pač ni prava in shira, iskrica življenja  ugasne, pr tem ti tud bog ne more pomagat, razen če te shiranega od žalosti in trpljenja usmil in te direkt k seb potegne Roll Eyes.

Boga si  jest pred sabo ensotavno ne morem naslikat, da bi pol v zmanjševanju distnce med njim in menoj ljubezen prepoznavov, se zanjga žrtvoval in ga milosti prosu. Mi je dal, kar mi je dal, se mu lepo zahvaljujem, zdej pa čist na men, kaj bom s tem naredu.
To je gape z drugimi besedami lepo povedov:
Quote:
jest pa mislm da počas BOG (če že naj bo oseben) pričakuje da bomo kej NARDIL, ne skoz jamral pa njega prosil naj nam pokaže, pa nas nauči, pa se nam razkrije da bomo laži verjel, pa nja nja nja


Kar se avtosugestije tiče: po moje je njen namen  v seb najt pa na plano prpelat tisto, kar se bo pol lahko samo razbohotlo. Avtosugestija ma na tak način namen sebe ukinjat pa usvtvarjat tako okolje, ki te bo s svojo sugesstivnostjo vase potegnilo. Če rabš zato božjo pomoč  pa prisotnost, jo je po moje treba brez zadržkov 'izkotristit'. Ampak kot te res noter potegne, si po moje itak eno z bogom/ljubeznijo in  je pol brez veze eno dvojnost med bogom/ljubeznijo še naprej vzdrževat. Men se zdi to bliz gapetovemu 4. nivoju, ki pa tud po moje ni tazadn, čeprov si je težko predstavljat, kaj bi lahko blo odzad. Preden te ljubezen ne presvetli, itak tega ni možno uldedat, je v tem smislu en varnostni ventil vgrajen, da boš pol s svojo božasnko spozanvno močjo zihr za širjenje ljubezni delal 8)      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #91 - 20.12.2002 at 11:44:43
 
Quote:
dragi forumovci Smiley

ne boste verjel, ampak Bog (kot vrhovna absolutna oseba) res vecno obstaja in tud mi (vecno razlicen a hkrati enak delcek Boga, to sm ze 100x razlagu iz ilustracije ognja, svetlobe in toplote, so nedeljivi a hkrati eno, ker ne morjo bit nikol narazen) tud vecno obstajamo.

to o cemer govorita titud al pa gape kot o "Bogu" kot en instrument za boljse "razsvetljevanje" se rece "idolsko cascenje". in v tem primeru si vsak lahko izbere ali izmisli al sprejme svojga "idola" (kao neki NAD). loh ga poimenujes tud Bog in se ucis skos to razsvetljevat al pumpat al veselit al karkol. to je kokr ena psiholoska tehnika. pr avtosugestiji pa si ponavad idol sam seb. to se vse skupi nanasa na "miselni svet" oz.. nad-telesni (ker lih telo pa je tisto s katerim se najveckrat poistovecamo, in neki kar je nad-telesno ali idolsko je "miselni svet" ali kot ga nekateri zmotno poimenujejo duhovni). ampak zavedat se mormo da je nad miselnim svetom se en svet. in znotri "tistga" sveta je "nas vecni izvorni bit" oz. mi, in tud Bog, tak kakrsen je vecno (za vse enak), ne tak kot si ga mi lahko "narisemo ali imaginiramo ali skonstruiramo" v nas um ali miselni svet. odnos med "nami" in "Bogom" je vecen, in to v takile esenci : odvisen/neodvisen , sluga/gospodar.


Sem v svojem prejšnjem postu spet svojo 'idolsko' predstvao boga sesuval Angry, ker tapravga, 'nadmislenega' itak nism sposben dojet, kaj šele sesut Sad.

Kako za vraga, aryal, maš boga lahko za osebnega, če si ga misleno ne  naslikaš v obliki 'idola'. Kako ga sploh lahko filozofsko utemeljuješ, če je nadmiselna kategorija, a ni filzofija zgolj miselna telovadba? Če utemeljuješ boga v unem  'meta' zavedanju,  t.i. duhovnem nivoju, kot uvid, kako veš, da ni špekulacija, če se nanjo moreš drugač čustveno vezat, kot  da jo personificiraš v  'idol' na misleno/čustvenm planu, ki ga je  ta 'špekulacija' prisiljena skreirat, da ni več špekulacija. Aryan, men se zdi božjo vseprisotnost mal brezupno na enem 'meta' nivoju utemeljevat pa na njem svojo avtosugestijo gradit. Rajš ostanmo na idolih, so čist uporabni, tko za nanje naslanjat kot za sesuvat Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #92 - 20.12.2002 at 12:19:53
 
titud : "idol" je ponavad neki "visjega" od nas.

ce ti meditiras na "praznino" ali "tisino" to pomen da te tist trenutno bolj privlac kot pa materialna polnost in materialni hrup. zato "castis" tisto tisino.

nekateri castijo "ljubezen" ker je to visje kot to materialno pozelenje in sebicnost.

nekateri castijo "sredjo pot" ker se jim to zdi boljse ali visje kot stalno trpet v neznosnih ekstremih. itd itd.

nekateri castijo neki "brezmejnega, neomejenga" ali "veliki intelekt" ali "nadzavest" ali "triglav" ali "visje energetske nivoje" al "33 dimenzijo" al karkol. ce pogledamo podrobno se mi zmeri znajdemo v takem ali drugacnem podrejenem stanju kjer neki postavljamo nad sebe in castimo kot visje. zakaj to pocnemo, oz. sploh ne mormo zvet brez tega? ker smo v absolutni samoorganizaciji zmeri v tej vlogi, in ne mormo nikol uidt temu. in ta pozicija nas tud najbolj osrecuje (kar ne opazmo dostkrat). Absolut pomen VSE. Absolut so reke, gore, ljudje, zavest, tisina, hrup, poti, ceste, filozofija...VSE. ampak ta vse se tud zmeri deli na neki "visjega" in "nizjega" ali "odvisnega" in "neodvisnega", ceprav eno brez druzga ne more nikol obstajat in je ENO. zarad tega obstaja gibanje, zivljenje, ljubezen itd.

glede na stopnjo zavesti posameznika se te vloge "nas" in "necesa visjega" poimenujejo drugace. en prav jaz sem energija in casti izvor ali vesoljno ali univerzalno energijo, en prav jaz sem "to" in casti "tisto". temu se ne mormo nikol izognit, ceprav poskusamo in vcasih trpimo zarad tega.

in ce jaz spoznam da sem jaz oseba ali osebnost (katere lastnosti so zeljenje, misljenje in cutenje), pol ni cudno da castim Boga kot osebo tud s takimi lastnostmi. in ce jaz v koncni fazi sem oseba, pol more tud Absolut ali "tisto" obstajat kot oseba.

vprasanje se pol zastav. a so tud nivoji razlicnih cascenj "visji" in "nizji" ceprav so vsi "dobrobitni" oz. primerni za tocno tistega ki to takrat pocne? ja.

v glavnem, zmeri se mi znajdemo v obliki podrejenga nekomu (ceprav se tega vcasih ne zavedamo, ker nismo dovolj pozorni). to stalno iskanje in stremenju k iskanju necesa visjega pa nas vecno razvija in izpolnjuje (v smislu spoznavanja sebe) in  tud spoznavanju tistega, h kateremu vsi vecno stremimo.

vecno pa obstaja tud naravno razvrscanje in druzenje:

- isti ptici letijo skp (podobno se topi v podobnem)
- nasprotja se privlacjo (ceprav se nikol dokoncno ne izgubi individualnost med razlicnimi elementi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #93 - 20.12.2002 at 13:01:06
 
ce se jaz poistovecam s telesom, pol bom castil energijo ki poganja to telo. dostkrat se nam zdi da so to misli tko k pr avtosugestiji. potem ko se jaz zacnem poistovecat z mislimi zacnem castit stanje "brez misli", kot to pocnejo zen budisti. nirvana dobesedno pomen "nikjer" ali "nowhere". ampak ce smo pozorni, more tud ta "nikjer" nekje obstajati. nowhere must be somewhere. zmeri more met tist kar castimo se neki vec, drgac ne bi hotl it tja in tud "tist" se ne bi mogl manifestirat v nizjih nivojih, ce v visjih ne bi obstajal. in ce sem jaz izvorno oseba, pol more bit tud moj objekt cascenja oseba, nad-oseba. to je ciz logicno.

ko gremo mi nad telesno poistovecanje ko spimo, se poistovecamo z miselnim svetom/umom (sanje), ampak ko pa nismo zavestni niti telesa niti misli (globoko spanje) se zmeri obstajamo, in se zmeri cutimo. drgac se ne bi mogl spomnit tistga stanja (dobr sm spal). se prav, oseba je tisti ki lahko cuti. v nirvani mi se zmeri cutmo, in ce cutmo pomen da smo se zmeri oseba. ce smo tam se zmeri oseba ki cuti, pol rabmo tud tam neko osebo ki prav tako cuti in ki je hkrati visja od nas.

da pa nismo mi tisti "vecni praizvor vsega" da smo zmeri posledica (ceprav je ta posledica lahko izvor drugim nizjim posledicam) nam je pa lahko jasno iz nase trenutne pozicije. ali sploh lahko obstajam ce ne vidim se nekaj visjega od mene? ce pa slucajno kdo tko vid, se pa zacne sprasvat kasna je vrednost tega in ugotovi da je ni (delec od srece in miru). to je dokaz da smo mi vecno podrejeni, posledica, potenca v absolutni samoorganizaciji. v koncni fazi, zmeri obstajata dve osebi, ena podrejena ena nadrejena. jaz in Bog, in oba sta zadovoljna s svojo pozicijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #94 - 20.12.2002 at 13:09:51
 
Quote:
titud : "idol" je ponavad neki "visjega" od nas.

ce pogledamo podrobno se mi zmeri znajdemo v takem ali drugacnem podrejenem stanju kjer neki postavljamo nad sebe in castimo kot visje. zakaj to pocnemo, oz. sploh ne mormo zvet brez tega? ker smo v absolutni samoorganizaciji zmeri v tej vlogi, in ne mormo nikol uidt temu. in ta pozicija nas tud najbolj osrecuje. Absolut pomen VSE.

glede na stopnjo zavesti posameznika se te vloge "nas" in "necesa visjega" poimenujejo drugace. en prav jaz sem energija in casti izvor ali vesoljno ali univerzalno energijo, en prav jaz sem "to" in casti "tisto". temu se ne mormo nikol izognit, ceprav poskusamo in vcasih trpimo zarad tega.

in ce jaz spoznam da sem jaz oseba ali osebnost (katere lastnosti so zeljenje, misljenje in cutenje), pol ni cudno da castim Boga kot osebo tud s takimi lastnostmi. in ce jaz v koncni fazi sem oseba, pol more tud Absolut ali "tisto" obstajat kot oseba.

vprasanje se pol zastav. a so tud nivoji razlicnih cascenj "visji" in "nizji" ceprav so vsi "dobrobitni" oz. primerni za tocno tistega ki to takrat pocne?

v glavnem, zmeri se mi znajdemo v obliki podrejenga nekomu (ceprav se tega vcasih ne zavedamo, ker nismo dovolj pozorni). to stalno iskanje in stremenju k iskanju necesa visjega pa nas vecno razvija in izpolnjuje (v smislu spoznavanja sebe) in  tud spoznavanju tistega, h kateremu vsi vecno stremimo.



Lepo predavanje aryan, mi ni žal, da sem ga v bistvu pomotoma izzval, ker sem združu  idol pa njegovo podobo (ikono) in ker sem razumu absout kot en meta (nad-nad) idol/ikono.

Sem pod takimi enakopravnimi pogoji tud  jest pripravljen tud svoje 'čaščanje'  praznine kot obliko idolomanije prznat 8).  Še posebej, če tvoj  bog/absolut  ni  le zapolnitev te praznine s svojo lastno ikonografijo, tko kot sem si jest doslej slikal. Samo je tle en drug problem: če je bog/absolut hkart  praznina in polnost, če je res vse hkrat, pol se ga ne da / ne more  nikakor častit, mu ponižen bit. Ker če bi se dal to z njim  počet, pol bi se mu dal tud vladat ???

Tko da še zmerom ne morem iz tega, da je bog z mano v istem razmerju kot sem sam do sebe: šele ko me ni (ko sem sam s sabo v totalni harmoniji in se sabo  čustveno/ mentalno sploh ne identificiram) sem lahko samemu seb absoluten vladar. Sem samemu seb bog in šele takrat lahko boga kot seb enakega dojamem: nisem več njegova potenca, sva ista substanca Tongue.      



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #95 - 20.12.2002 at 13:36:43
 
titud : natancno razmisljas Smiley

ce se da nekoga castit, smo indirektno nakazal tud na to da se mu da vladat. zakaj bi blo pol kej drgac pr Bogu, ali Absolutu, in kje je tuki pol vecna poniznost, a ne?

ce sta dve entiteti pol to se ni nujno da ena vlada drugi, ker sta dva individuma. ampak kako zdruzit te dve enntiteti v eno pa zakaj sploh, in ce onedva to hocta? to bi lohk nardilo sam neki visjega od obeh. kdo lahko zaslepi oba (se prav sta onedva podrejena) da se jima zdi, da sta eno, ceprav nista? ljubezen! zakaj? brezvzrocno. nben ne ve. ker ce bi lahko vedu to pol ni ljubezen. ljubezen se ne da vedt ampak sam cutit. ampak ce se ljubezni ne da vedt, to pomen da je ljubezen najvisje znanje.

ce hocmo kej vedt, ce hocmo kej narest, ce hocmo kej mislit, vsemu je vzrok ljubezen. nic druzga ne obstaja kot samo ljubezen. ljubezni nben ne more vladat, tud Absolut ali Bog ne, ceprav ona casti njega.  krog brez konca. ceprav na kroznici nikjer ne mors vidt konca, je sama po seb celota, se prav more met in zacetek in konec.

ko bomo spoznal moc ljubezni ne bomo hotl nc druzga vec. ampak spet bomo stremel samo k absolutni ljubezni.

Love is the goal, and a love that is enduring. Find a tradition that actually advocates that. Take your yardstick of objectivity and go and measure and see, what is the goal, and what is the means of going there. The goal should be absolute love - which means, that from whatever side you look at it, it is love. Material love is not like that. It is typically the case that if I love one, then I cannot love another. If I love communism, I hate capitalism. But we should want Absolute love. This should be our goal. Find a tradition that advocates this. Then, investigate the means, and see how far you can take it. What has been given in the sacred writings (Vedas) is very, very deep.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #96 - 20.12.2002 at 14:32:47
 
Quote:
ampak zavedat se mormo da je nad miselnim svetom se en svet. in znotri "tistga" sveta je "nas vecni izvorni bit" oz. mi

meganivo 2 ???

titud:
jest bi pa reku tko, da je ljubezen napajnje (vseh nivojev), bog pa je na to napajanje prklopljen

pa ne da je katera ljubezen manj prava, samo na različih nivojih se manifestira in po njih teče.


aryan ... na višjem nivoju ko si bolje je ...


jest mislim, da je energija, ki poganja telo, ljubezen.

nadalje tud, tisto kar častimo nima neki več, ma u bistvu manj ... ono nima materije (dvojnosti), mislm jo ima, lahko gre vanjo če želi (ima dostop do sistema dvojnosti) ... ni mu pa TREBA, tko kot nam ki smo ujeti v samsaari.

mi moramo sestopat v ta sistem ... dokler ...

v nirvani verjetno res čutimo ... ima pa to čutenje čist drugo kvaliteto ... samo po sebi je tisto čutenje tam ljubezen.
oseba pa ima tam čist drugo kvaliteto - individuum

kolk zapneš vedno v to podrejenost
sej lahko gledaš da smo podrejeni, če drugemu ne, smo podrejeni skupnemu izvoru, in po nivojih dol vsemu kar je nad nami ... na višjem nivoju ... pa ono noče da smo mu podrejeni, ono nam da obstoj, energijo za ta obstoj in svobodno voljo ... da premaknemo neki na boljš, ne sam da sestopimo iz kolesa samsaare, ampak da med tem ko smo na njem spremenimo neki na boljš.

titud:
*Sem samemu seb bog in šele takrat lahko boga kot seb enakega dojamem: nisem več njegova potenca, sva ista substanca .    *      
substanca si že zdej ista ... mislm ne uporabljaš vseh njegovih substanc, vse kar jih uporabljaš pa SO njegove substance.
potenca je pa pot ... čimbolj zbližat potenco človeka, najprej z bogom (višji jaz) in pol še z BOGOM (absolut).
substanca je pa kuitak ljubezen.
v našem sistemu (dvojnosti) je sicer razdeljena na dvoje ... kot vsaka druga substanca v tem sistemu, ker drugačna kot dvojna kle sploh ne more obstajat, brez nasprostja sploh ne more obstajat ... brez sovraštva na primer ...

v eno je treba združit telo in višji jaz
višji jaz ma pol zihr tud nalogo da se združi s tistim višjim ... ampak to je druga zgodba ... to je drug meganivo ... mi rečemo da ko pridemo do drugega meganivoja, da smo takrat v enosti ... ker je že ta koncept totalno nepredstavljv.
in tam je spet, podobno kot kle, full enih duš, ki dogajajo podobno kot mi dogajamo kle ... MI ... ne uni u fabrki ... mi se ukvarjamo z višjimi nivoji in oni z nižjimi ... to se ciklaš takoj, ker duše se valjda spet hočejo združit v eno ... je to absolut?

je to ABSOLUT?



morm klele prov link na včerajšnji text prlimat
gape wrote on 18.12.2002 at 23:49:46:
enost definira tisto o čemer se ne splača govort, lahko na to meditiraš, na enost pred enostjo, govort - filozofirat se pa ne splača.
dvojnost izhaja iz enosti
bi lahko reku - enost je več kot dvojnost
tko kot si TI več kot telo

al pa manj ... odvisno od kje gledaš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #97 - 20.12.2002 at 15:13:27
 
tisti "visji jaz" ali tko kot ti pravis "JAZ SEM" je res visje kot telo! to je ta miselni svet. "mislim torej sem". ampak mormo se pridt do ... "cutim torej sem".
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #98 - 20.12.2002 at 15:23:05
 
nope ... slabo si pogledu slikco
evi ti direkt link
http://www.gape.org/gapes/ego/vsinivoji8.jpg

višji jaz je precej nad osnovnimi sedmimi nivoji
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #99 - 20.12.2002 at 15:39:40
 
Quote:
titud : natancno razmisljas Smiley

ce sta dve entiteti pol to se ni nujno da ena vlada drugi, ker sta dva individuma. ampak kako zdruzit te dve enntiteti v eno pa zakaj sploh, in ce onedva to hocta? to bi lohk nardilo sam neki visjega od obeh. kdo lahko zaslepi oba (se prav sta onedva podrejena) da se jima zdi, da sta eno, ceprav nista? ljubezen! zakaj? brezvzrocno. nben ne ve. ker ce bi lahko vedu to pol ni ljubezen. ljubezen se ne da vedt ampak sam cutit. ampak ce se ljubezni ne da vedt, to pomen da je ljubezen najvisje znanje.


Jest še zmerje mislim, da je naša predstava o bogu/absolutu, ljubezni  pa kar je še tega lahko samo odraz naše predstave o nas samih oz razmerja mene do sebe. Tud jest moram imet najprej samega sebe rad, da mam pol laho rad vse drugo. Moj  odnos do absoulta je lahko le zrcalna slika mojga  odnosa do sebe:

1. jaz kot telesni jaz  bom z  doslednim upoštevanjem svojih  misli,  čutov in uma težil k preseganju tega svojega v misli in čute ujetega trpečega jaza

2. jaz kot  nad jaz bom brezpogojno ljubil in častil svoj trpeči telesni jaz in ga bom z njegovim umom varno  vodil zanj najboljši po poti, ki mi je edino kot nadčutnemu jazu dostopna

3. jaz kot nadjaz bom brezpojno ljubil in častil absolutno v men in se od njega učil bit meta jaz

4. jaz kot meta jaz  bom brezpogojno ljubil svoj nadjaz in  svoj jaz, saj  nas edino ljubezen združeje v eno.

Evo sem iz povedanega sesatvu iz  eno atvosugestivno mantro  Shocked.

Grem probat, če deluje na men  Wink.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #100 - 20.12.2002 at 16:49:49
 
gape wrote on 20.12.2002 at 15:23:05:
nope ... slabo si pogledu slikco

a nismo ze ugotovil da z ocmi ne mormo vidt kej prevec popolno. zakaj mi pol pravs nej gledam eno slikco? Smiley

tko k ti ne verjames mojim Vedam (zapisom), tko tud jz ne bom verjel tvojim slikcam  Tongue

ce pa v slikco loh vstavis oz. se znotri pojavla neka resnica, ki si je drgac tko al tko ne mormo predstavlat, pol loh isto jz trdim za besede oz. zapise.

kaj bomo zdej nardil? komu bomo verjel? en neki govori (al pa kritizira) obenem pa isto to dela na drug nacin. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #101 - 20.12.2002 at 17:36:19
 
do daske narobe štekaš
jest teb in vedam popolnoma verjamem ... iščem pa vzporednice med tem kar govoriš in o čemer govorijo (upam) tudi vede in tem kar jest vem, v kar verjamem ... o čemer imam podatke ...

s slikico lažje razložim o čem govorim ... zato ti pravim da jo poglej ...
sm se dolg prpravlu da sm jo narisu ... in če najdeš napako v njej me ta napaka zelo zanima ... zato ti pravim da slikico poglej ... ne ker bi bla v njej narisana Resnica.

verjel bomo še vedno sami seb ... in se učili novih stvari ... kaj pa bi ti?
Back to top
« Last Edit: 20.12.2002 at 18:51:36 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #102 - 21.12.2002 at 10:02:06
 
gape : vzporednice z Vedami bos najdu sele takrat, ko bos spoznal (in tud priznal pol in svojevoljno sprejel), da kokr kol pogledas, MI nismo bli nikol, nismo zdej in tud nikol ne bomo "Vsevisnji", da bomo zmeri nekomu podrejeni, ceprav bomo lahko hkrati tud nekomu nadrejeni, ampak to ne bo gledano iz Absolutnega vidika, torej vsemu kar je. v Absolutni samoorganizaciji smo mi vedno v podrejenem stanju in zavestno obnasanje v skladu s tem nam bo odstranl trpljenje in prineslo zadovoljstvo.

Q. We have countless teachings from the Vedas but how does one apply these to our Western day to day life?

A. While much of the religious and cultural teachings of the Vedas may seem inapplicable in modern society, the essence of the Vedas, Vedanta, is not so. The essence of Vedanta is bhakti (service), and it is easy to engage in bhakti by hearing and chanting about Krishna.

It is not practical to engage in activities that we know from our own intelligence and previous experience are not in our interest, yet we do this regularly by the force of our minds and senses. Vedanta teaches us that it is practical to strive to control the mind and senses, and it offers practical means for achieving this.

It teaches that we are consciousness, and that all manifestations of matter come to life only through association with consciousness. While consciousness animates matter, the totality of matter also has the potential to take over the life of a "unit" of consciousness. Consciousness bewildered by matter cannot find itself.

Although it lives everywhere and always, its identification with a particular manifestation of matter's psychic and physical dimensions (body/mind) cause it to think in terms of the limitations of that particular manifestation. We think that birds can live in the sky and fish in the depths of the ocean. However, these are not their fullest potential, but rather the limitations imposed upon units of consciousness identified with wings and fins.

As humans we sense that we could do all of the things we see other creatures do and more. Thus we strive to fly in the sky, dive to the depths of the ocean, and experience all of life. Vedanta speaks to humans society and tells the modern world 'OM.' Yes! you can do anything! It confirms the deepest sense within us that surfaces in human life, and then it proceeds to tell us how to experience this freedom.

The sense that freedom is within the realm of possibility indirectly sheds light on the fact of our present bondage. This bondage is rooted in or identification with the body and mind and its extensions in all that we call 'mine.' Our present identity is based on our attachments. We are wife because of our attachments to our husband, a mother because of our attachment to children, etc. These fleeting identities tell us little about our self. When the naked truth regarding these attachments is revealed, the possibility of finding our authentic self is at hand, and the possibility of truly loving is within reach.

upam da bosta oba s titudom pozorno prebrala tole.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #103 - 21.12.2002 at 11:31:05
 
evo sm prebral zelo pozorno.
in lahko rečem da sm to že vse vedu.
do potankosti.
tud uno kar si v prvem odstavku napisu, kot tudi uno spejstano.
to je vse jasno.

to vse sm s svojimi besedami tud že natipku, tudi tebi ... kaj zdej ... kaj naprej?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #104 - 21.12.2002 at 12:12:53
 
gape : ja zdej bo treba pocas iz teorije (koncepta)  preidt v prakso, da bomo lahko realiziral dobrobitnost (met zadovoljstveno izkusnjo) tocno tega vecnega koncepta. recmo ce jaz treniram body, pol bom dubu bodily rezultate. ce jaz treniram um bom dobil subtilne rezultate, ampak oboji nam lahko prinesejo trpljenje, ce jih mi ne uporabmo naprej za to da sluzijo spoznaji soula, ali consciousness-a oz. nas samih in pripadajoce narave oz. lastnosti in naloge.

obstaja velik velik tradicij z razlicnimi koncepti in pripadajocimi praksami. ampak ce podrobno pogledamo loh ugotovimo da so si v "smislu" ali "vsebini" zelo podobne v svojem idealu, to je odstrant trpljenje pa dobit zadovoljstvo. to vsi hocjo dosezt.

jz sem praktikant ene od vej Vedante. Vedanta je esenca Vedskih spisov. obstaja vec komentatorjev Vedante. najbl priznani so Sankar, Ramanuja, Madhva, Visnuswami, Nimbarka in Sri Caitanya.

jz spadam v solo od Sri Caitanye ki se drgac imenuje tudi Gaudiya Vedanta, ali Gaudiya Vaisnavizem.

Q. Every religion states that their God and their process is the only way. Is Gaudiya Vaisnavism any different?

A. There are a number of paths leading to the transcendence of material suffering. In my opinion some of them speak of deeper levels of penetration into transcendence than others. I consider Vaisnavism, and Gaudiya Vaisnavism in particular, to be representative of paths leading to the zenith of spiritual attainment. However, I would encourage one to focus on basic practices that are likely common to all ego-effacing paths. That is to say, let not the theoretical truths of Gaudiya Vaisnavism fill its adherents with pride and get in the way of focusing on the common predicament they share with all practitioners.

We are conditioned by the influence of material nature, and actual knowing, inner wisdom, and more so, love of God will be experienced only by those who pay the price of constant spiritual practice that involves honoring all.

Q. How can I be confident that my daily experience in sadhana-bhakti is not a hoax? Is our religious experience really a disclosure of spiritual realities, or simply a massive discharge of dopamine in the brain?

A. In the history of humanity there is a long standing debate on theism vs. atheism. Better thinkers than you or I have pondered this issue reaching different conclusions. From this it seems that there is sufficient logic in support of the spiritual reality, at least as much as there is in support of atheism. Beyond logic lies the realm of spiritual experience. Without consistent data to support that the varied spiritual experiences from sect to sect, and the different levels of experience described within various sects can be consistently reproduced by discharges of chemicals in the brain, we are left to believe what the transcendentalists say about these experiences. And we can proceed to experience ourselves.

If you like the experiences you get from your practice, continue the practice, as there is no other proven method by which one can get such experience. Furthermore, the method prescribed by the saints for attaining spiritual experience involves becoming an ideal person, whose actions (karma) are integrated with knowledge (jnana), making one fit for a balanced emotional life (bhakti).

To become selfless, self controlled, equal in one's dealings with others, self satisfied, and so on, is desirable. It is also blissful. Over the centuries persons have consistently attained these qualities through spiritual discipline, and not by any other method. They are by no means easy to attain, even by the prescribed method. Spiritual life is about being an ideal person. It is a daunting task but there is no greater challenge. Strive for it by any means.

ti sam si bl pristas budizma, ce sm jz prav zaznal...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13