Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 68695 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #75 - 19.12.2002 at 12:42:57
 
Quote:
ampak Absolut v resnic je oseba in ima zeljenje, misljenje in cutenje. tko kot nasa "zavest" oz mi, v nasprotju z mrtvim telesom ki tega nima vec ko dusa ali "zavest" zapusti telo.


zakaj pa je Absolut oseba ? a je potem on tud v iluziji ?

Quote:
iz družbenih odnosov smo se zmotno naučili, da obstaja "več-manj"...."gospodar-sluga"....ampak mislim da Absolut ne deluje tako...to je pomoje naša iluzija



ce Absolut ki je izvor vsega ne deluje tko, od kje pol tako delovanje v nas in v nasi okolici? se prav je nasa "zavest" ki ima feelinge v resnic iluzija, ampak smo mi v resnic to telo, ki ga pokopljejo ko umremo?


saj takega delovanja v naši okolici v bistvu ni...noben ni nad nekom...vsi smo isti....

Quote:
ok, ce sprejmemo sam kot eno spremebno ali tranformacijo al karkol. zakaj se pol bojimo umret? zakaj preprosto ne "sprejmemo" tranformacijo da se zgodi, ce se ze pac more? a smo pripravljeni to sprejet, al vsak dan upamo se naprej zivet oz. si sploh ne upamo pomislit na kej tazga da nas ne bi blo vec? tega um ne pozna. kr vprasi ga pa bos vidu. zakaj pa tega ne pozna, pa se pozanimi se naprej.


zakaj ? ker je meni jasno da mi telo in um nista dana brezveze in mi je jasno , da je to z nekim namenom....zakaj si naj potem želim ven iz telesa ? saj se ne poistevečam s telesom ampak vem, da mi sluzi za nekaj...zato se ga nočem znebit....še

Quote:
Absolutni reziser je EN (in to "nekdo" ne "nekaj"). razumet ga ne mormo s pomocjo nepopolnih cutil, uma in intelekta (instrumenti nasih zmotnih poistovecanj na razlicnih nivojih) razumemo ga lahko sam z njegovim dovoljenjem (ker je on avtokrat, in kot tak visji kot mi) in naso pravilno naravnanostjo proti njemu.


a je ta pravilna naravnanost odvisna od njega oz. okolja ali od nas ? če bom torej JAZ pravilno naravnan ga bom razumel in on mi to dopustil. Ampak ker on to dopusti vsakemu ki je tako naravnan, ne morem rečt, da mi on daje dovoljenje ampak raje rečem, da si SAM izborim dovoljenje vsemogočnega razumevanja. V tem primeru je ON kot sonce, ki samo JE .

Quote:
v jeziku avtosugestije bi lohk povedu na ta nacin.  

jaz sem odvisen od neodvisnega tebe... jaz sem majhen, vsevisnji gospod..., jaz sem tvoj sluga, moj gospodar... jaz trpim, prosim resi me...  


jaz pa bi raje rekel, tako kot mi sonce sveti podnevi, tako kot imam oči da lahko vidim, tako kot obstaja voda, da lahko živim, tako tud obstaja Vsemogočni, pred čimer se ne (tako kot ne pred soncem in vodo) plazim in ga kličem na pomoc, temveč hodim z njim in on z mano z roko v roki, in ob tem se oba zavedava, da enega brez drugega ne bi bilo.Saj more tud njemu bit jasno, da brez mene ni njega. Smiley  


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #76 - 19.12.2002 at 13:21:28
 
Se mi je ves čas zdelo, da si nismo dost narazn, aryan,  da se po vzporednih tirih vozmo skoz isti tunel 8). Se mi to kar naprej dogaja, zato se ne pustim odgant, dokler ne zagledam ene luči na konc.. Smiley

Quote:
Absolutni reziser je EN (in to "nekdo" ne "nekaj")
razumet ga ne mormo s pomocjo nepopolnih cutil, uma in intelekta (instrumenti nasih zmotnih poistovecanj na razlicnih nivojih). razumemo ga lahko sam z njegovim dovoljenjem (ker je on avtokrat, in kot tak visji kot mi) in naso pravilno naravnanostjo proti njemu. bolj ko ga spoznavamo na ta nacin, bolj ga tud samovoljno (ne pod prisilo, kar pocenjamo zdej in zarad tega trpimo) sprejmemo kot boljsega "reziserja" nase srece kot pa smo to mi lahko sami.


Se ne pustiš odgnat tud ti, si spet absultnega režiserja na pomoč poklicov. Ampak jest še zmeraj pravim, da je tisto nekaj (princip) več od tistega, ki režira po tem principu (boga). Oz. drgač povedan: bog je vsak, ki režira po tem principu. Vsak ma ta princip dobrote  v seb, vsakemu je ta milost dana. Se ni nikomor treba z nikomemr drugmu poistovečat kot samim sabo, pa ne bo nobenga trplejanja povzoročov ne seb ne drugmu. Ker čustveno pozitvna nastrojenost je edino kar nam je blo brezpogojno dano in zoper kar se je vse zavestno tkorekoč  zarotl, z našim lastnim umum na čelu. Še bog, če ga umsko dojamemo  kot absolutna personifikacija  tega dobrega, nas izčrpva s svojo nedoumljivo dozo dobrote, saj  se mu um z izkazovanjem svoje ponižnosti želi za zatajevanje/zlorabo svoje lastne hitro pokvarljive čustvene dobrote  odkupit.

Arayn, še enkrat: ne zanikam jest religizonega odnosa do sveta, ki zame pomen čustveno pozitiven odnos v enem transcedentnem smislu. Jest zanikam religijo kot sistem s personificiranim vrhovnim/absoltnim dobrotnikom  na vrh, ki za vsakega določa, kaj je zanjga  dobr, pod nejgovo njegovo avtoriteto pa se skriva cel kup dušebrižnikov, ki zarad strahu pred napačnim razumevnjem njegove dobrote/milosti dobrga niti v seb niso sposobni najt, kaj šele okrog sebe širit.        
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #77 - 19.12.2002 at 13:26:01
 
mind wrote on 19.12.2002 at 12:42:57:
zakaj pa je Absolut oseba ? a je potem on tud v iluziji ?

da je Absolut oseba lahko indirektno vemo iz tega ker smo mi tud osebe. neki kar ni v izvoru ne more bit v posledici. "osebnost" pomen da je prisotno zeljenje, misljenje in cutenje.

Absolut ni v iluziji, ker pol ne bi Absolut. iluzija je ena izmed njegovih potenc in jo ma pod popolno kontrolo (se prav on ni njej podvrzen). ampak mi, ko pa smo le mejhni delcki ene druge njegove druge potence pa lahko ta iluzija na nas vpliva, lahko gremo pa tud nad iluzijo, z Njegovo pomocjo in nasih pravilnim naravnanjem.
Quote:
saj takega delovanja v naši okolici v bistvu ni...noben ni nad nekom...vsi smo isti...

iskreno si sam odgovor na svoje vprasanje. tko al tko si pa ze sam povedu da se cutis odvisnega od sonca, pa od vode, pa od zraka pa se bi lohk nastevu. a je tist ki je "odvisen" visji ali nizji "neodvisnemu" al smo "vsi isti". Quote:
zakaj ? ker je meni jasno da mi telo in um nista dana brezveze in mi je jasno , da je to z nekim namenom....zakaj si naj potem želim ven iz telesa ? saj se ne poistevečam s telesom ampak vem, da mi sluzi za nekaj...zato se ga nočem znebit....še

ce jaz v firmi dobim sluzben avto za sluzbene namene to ne pomen da grem jz z njem lahko na morje (oz. nekam po svoje). obenem ga pa tud ne smem unicit (ali ga ne uporabljat) ker bom zgubu s tem sluzbo. podobno je s telesom in umom. mas jih zato da jih uporabljas "pravilno" ne po svoje (za svoje zmotno-egoisticne namene) ali da ga unicis (samomor). oboje je "greh".
Quote:
a je ta pravilna naravnanost odvisna od njega oz. okolja ali od nas ? če bom torej JAZ pravilno naravnan ga bom razumel in on mi to dopustil. Ampak ker on to dopusti vsakemu ki je tako naravnan, ne morem rečt, da mi on daje dovoljenje ampak raje rečem, da si SAM izborim dovoljenje vsemogočnega razumevanja. V tem primeru je ON kot sonce, ki samo JE.

pravilna naravnanost je v nasi izbiri. obe izbire pa dobis od absoluta (ali spoznas z opazovanjem vecnih zakonov). se prav lahko izbiras, ampak med omejenimi moznostmi. si neodvisen pri svoji izbiri, ampak odvisen od danih moznosti. tud ce sonce samo JE si ti odvsen od njega, al se ti zdi drgac?
Quote:
jaz pa bi raje rekel, tako kot mi sonce sveti podnevi, tako kot imam oči da lahko vidim, tako kot obstaja voda, da lahko živim, tako tud obstaja Vsemogočni, pred čimer se ne (tako kot ne pred soncem in vodo) plazim in ga kličem na pomoc, temveč hodim z njim in on z mano z roko v roki, in ob tem se oba zavedava, da enega brez drugega ne bi bilo.Saj more tud njemu bit jasno, da brez mene ni njega. Smiley  

ce se on zaveda tebe, in ti zavedas njega, zakaj ga pol ignoriras oz. se mu pol ne posvecas dovolj, kot npr. tisti ki je prevec sebicen v ljubezenskem razmerju in nardi trpljenje za oba?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #78 - 19.12.2002 at 13:31:48
 
titud wrote on 19.12.2002 at 13:21:28:
Se ne pustiš odgnat tud ti, si spet absultnega režiserja na pomoč poklicov. Ampak jest še zmeraj pravim, da je tisto nekaj (princip) več od tistega, ki režira po tem principu (boga). Oz. drgač povedan: bog je vsak, ki režira po tem principu.
kdo pa je "zreziral" ali postavu "princip"?
Quote:
Aryan, še enkrat: ne zanikam jest religizonega odnosa do sveta, ki zame pomen čustveno pozitiven odnos v enem transcedentnem smislu. Jest zanikam religijo kot sistem s personificiranim vrhovnim/absoltnim dobrotnikom  na vrh, ki za vsakega določa, kaj je zanjga  dobr, pod nejgovo njegovo avtoriteto pa se skriva cel kup dušebrižnikov, ki zarad strahu pred napačnim razumevnjem njegove dobrote/milosti dobrga niti v seb niso sposobni najt, kaj šele okrog sebe širit.    

zakaj to zanikas, pa s kaksnimi argumenti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #79 - 19.12.2002 at 14:14:49
 
Quote:
zakaj to zanikas, pa s kaksnimi argumenti?


Ker jest vero osebnega boga razumem kot positovečanje z njim, poistovečanje s komerkoli pa je prav glavni vir vsega našega trpljenja. Hrepenenje po zlitju z absolutom je zame samo še eno nepotrebno in odvečno trpljenje, še posebej, ker se na ta 'umetno' poudarjeni  čustveni presežek usedejo religije z vsem svojim ponavadi izkoriščevalnim inštituciolnim sistemom.  

Moram pa tle še enkrat povedat, da je zame bit teist al pa  ateist skor da eno in isto. Oba sta vernika: tesit veruje, da bog je, ateist pa veruje, da ga ni. Nobeden ne razpolgaga z ultimativnim dokazom o njegovem ne/obstoju. Torej religioznost da, religija ne. Če se nimam za teista, to ne pomen, da nism veren. Verjamem v dobro v stvarstvu, v ljubezen, harmonijo in da obstaja vsaj men v celoti nikol doumljiv princip, po katerem je  vse to  vskamu po svoje dano tkorekoč brezpogojno dojet pa izživet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #80 - 19.12.2002 at 14:32:44
 
titud wrote on 19.12.2002 at 14:14:49:
Ker jest vero osebnega boga razumem kot positovečanje z njim, poistovečanje s komerkoli pa je prav glavni vir vsega našega trpljenja. Hrepenenje po zlitju z absolutom je zame samo še eno nepotrebno in odvečno trpljenje, še posebej, ker se na ta 'umetno' poudarjeni  čustveni presežek usedejo religije z vsem svojim ponavadi izkoriščevalnim inštituciolnim sistemom.

brez poistovecanja ni misli, brez misli ni delovanja.
a pa se sploh lahko kdaj nekdo z nicemer ne poistoveca?

ce je to nemogoce, se mormo pol zacet sprasvat katero poistovecanje (misljenje, delovanje) nam povzroca trpljenje, katero pa daje sreco, seveda iz absolutnega vidika (in trajnosti), drgac se ne splaca.  
Quote:
Moram pa tle še enkrat povedat, da je zame bit teist al pa  ateist skor da eno in isto. Oba sta vernika: tesit veruje, da bog je, ateist pa veruje, da ga ni. Nobeden ne razpolgaga z ultimativnim dokazom o njegovem ne/obstoju. Torej religioznost da, religija ne. Če se nimam za teista, to ne pomen, da nism veren. Verjamem v dobro v stvarstvu, v ljubezen, harmonijo in da obstaja vsaj men v celoti nikol doumljiv princip, po katerem je  vse to  vskamu po svoje dano dojet pa izživet.

ce je stvarstvo, pol je tud stvarnik.

prav imas, da v teb obstaja potencial (princip) zivljenja, oz. si to ti, tko kot iskrica ognja ki lahko ugasne (trpi), ce se odloci ignorirat ogenj v katerem lahko dozivi in zazivi ves svoj potencial ali zelje po ljubezni, harmoniji, obstoju in zavedanju in to ne za ceno izgube svoje individualnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #81 - 19.12.2002 at 14:38:21
 
Quote:
da je Absolut oseba lahko indirektno vemo iz tega ker smo mi tud osebe. neki kar ni v izvoru ne more bit v posledici. "osebnost" pomen da je prisotno zeljenje, misljenje in cutenje.  




kdo je izvor in kdo je posledica...in kako to veš

Quote:
iskreno si sam odgovor na svoje vprasanje. tko al tko si pa ze sam povedu da se cutis odvisnega od sonca, pa od vode, pa od zraka pa se bi lohk nastevu. a je tist ki je "odvisen" visji ali nizji "neodvisnemu" al smo "vsi isti".


hočem povedat, da se jaz samo čutim odvisnega, ker imam takšno (človeško) naravo. višji-nižji, boljsi-slabši, nadrejen-podrejen....vse to so človeški EGO produkti

in jasno je da če ne bi bilo takšnih pogojev (sonce,voda,zrak) tudi mene kot osebe ne-bi bilo, ampak ali to pomeni, da JAZ ne bi obstajal ?

Quote:
ce jaz v firmi dobim sluzben avto za sluzbene namene to ne pomen da grem jz z njem lahko na morje (oz. nekam po svoje). obenem ga pa tud ne smem unicit (ali ga ne uporabljat) ker bom zgubu s tem sluzbo. podobno je s telesom in umom. mas jih zato da jih uporabljas "pravilno" ne po svoje (za svoje zmotno-egoisticne namene) ali da ga unicis (samomor). oboje je "greh".


se strinjam, ampak spraseval si """zakaj preprosto ne "sprejmemo" tranformacijo da se zgodi, ce se ze pac more?"""""


Quote:
pravilna naravnanost je v nasi izbiri. obe izbire pa dobis od absoluta (ali spoznas z opazovanjem vecnih zakonov). se prav lahko izbiras, ampak med omejenimi moznostmi. si neodvisen pri svoji izbiri, ampak odvisen od danih moznosti. tud ce sonce samo JE si ti odvsen od njega, al se ti zdi drgac?


ja, izbiro,telo,um, sonce...vse to sem dobil od Absoluta...ampak zakaj ??  zakaj sem dobil "svobodno voljo" če ne zaradi tega, da se se sam odločam ? zakaj potem sploh telo,um, moznost izbire ?

in namen sonce,vode,zraka,teles,uma  sigurno ni v tem, da sem jaz ponižen do njih ampak je verjetno namen vsega tega prav vzpostavitev pogojev,kjer se lahko oblikuje "svobodna volja" in se s tem posledično oblikuje oz. prepoznava pravi JAZ.

Quote:
ce se on zaveda tebe, in ti zavedas njega, zakaj ga pol ignoriras oz. se mu pol ne posvecas dovolj, kot npr. tisti ki je prevec sebicen v ljubezenskem razmerju in nardi trpljenje za oba?


kdo se mu ne posveča ?  saj vse kar je je ON !  valda, da se mu posvečam....skusam prepoznat V SEBI NJEGA ampak poniznost me vodi k notranjemu konfliktu, in konflikt mi ne prinaša srece oz. zadovoljstva. Zakaj bi se nekomu klanjal če ga lahko ljubim ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #82 - 19.12.2002 at 15:04:06
 
mind wrote on 19.12.2002 at 14:38:21:
kdo se mu ne posveča ?  saj vse kar je je ON !  valda, da se mu posvečam....skusam prepoznat V SEBI NJEGA ampak poniznost me vodi k notranjemu konfliktu, in konflikt mi ne prinaša srece oz. zadovoljstva. Zakaj bi se nekomu klanjal če ga lahko ljubim ?

vse kar je je ON je res. vendar to VSE se deli na potenco (mi) in substanco (bog). ce sodelujeta v ljubezni se ni treba nbenmu prisilno klanjat, ceprav se to nezavedno zmeraj dogaja v "ljubezni".

ljubezen sem ze enkrat opisu kot zrtvovanje svojega interesa (ega) za dosego skupnega, ampak ne do te mere da se izgubi individualnost enega ali drugega, ker drgac to ne bi bila ljubezen ki po zakonu zahteva dve entiteti.

tud ce jaz recem "jaz ljubim sebe" ali "imam se rad" sta opisani dve entiteti, veze ju pa ljubezen. pozorno opazanje (meditacija) nam to razkrije.

zato se mors vprasat koga ljubis zdaj in ce ti ta ljubljeni objekt zadovolji vse tvoje zelje po vecni ljubezni, al trenutno dobivas samo ene kratkotrajne prebliske ki jih ne mors za dolg zadrzat, pa ceprav bi jih rad. vse te trenutne ilustracije in dozivetja nam hocjo neki pokazat (indirektno naucit), ce smo mi pripravljeni to tud opazit.

ce mi ponoc ne vidmo sonca, to ne pomen da ne obstaja, ampak da mamo mi onemogoceno vizijo. lahko pa tud ponoc "indirektno" opazmo sonce v luni, ki je osvetljena prav od njega. ceprav se Bog po svoji volji lahko skrije pred nami, se nam vsak trenutek "indirektno" tudi kaze skozi tiste ki ga lahko skos in povsod vidjo. to so tisti ki so ga realiziral skozi ljubezen, ki pa ni nic drugega kot prisiljeno vendar hkrati svojevoljno klanjanje. to nepojmljivost nardi "moc ljubezni", ki se je ne da izmert ali opisat z nbenim instrumentom, da se jo pa obcutit v zato obstojecemu cutilu, ki nam je prav tako trenutno nepoznan (ali ne dovolj raziskan) prav tako kot ne poznamo sebe. hecno nakljucje a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #83 - 19.12.2002 at 15:43:15
 
Quote:
to nepojmljivost nardi "moc ljubezni", ki se je ne da izmert ali opisat z nbenim instrumentom, da se jo pa obcutit v zato obstojecemu cutilu, ki nam je prav tako trenutno nepoznan (ali ne dovolj raziskan) prav tako kot ne poznamo sebe. hecno nakljucje a ne?


ja, saj to je to !

jaz iščem v sebi, in ko bom našel oz. se spoznal tega ne bom mogel opisat z nobenim instrumentom, bom samo občutil.....in zato tud ne pričakujem od nekoga, da mi to poskuša, saj mi ne more, ker to lahko samo občutim


LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #84 - 19.12.2002 at 16:38:08
 
mind wrote on 19.12.2002 at 15:43:15:
ja, saj to je to !

jaz iščem v sebi, in ko bom našel oz. se spoznal tega ne bom mogel opisat z nobenim instrumentom, bom samo občutil.....in zato tud ne pričakujem od nekoga, da mi to poskuša, saj mi ne more, ker to lahko samo občutim

ja res je to to.

ampak tud ko bos cutil, bos to hotu (ne bos se mogu zadrzat da ne bi) tud opisat ceprav se ne da, in to tud ne bo slo ciz v brez veze, ker bo ta tvoj "obcutenje" vstopilo v tvoje besede in dejanja, in drugi bojo to tud vedl, ceprav ne direkt.

takrat ko pa ne bos nic ali premal obcutil, pa bos zmeraj pripravljen spontano se druzit in sprasvat (bit ponizen) tiste ki bolj "cutijo". ne pod prisilo, ampak svojevoljno bos ponizen. (to je cena ljubezni)

ko bomo spoznal Boga bomo tud vstopil v vecno poniznost, kar nam bo prinesl najvecji good, tak k si ga dons ne mormo ciz dobr predstavljat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #85 - 19.12.2002 at 19:08:54
 
mind wrote on 19.12.2002 at 15:43:15:
ja, saj to je to !

jaz iščem v sebi, in ko bom našel oz. se spoznal tega ne bom mogel opisat z nobenim instrumentom, bom samo občutil.....in zato tud ne pričakujem od nekoga, da mi to poskuša, saj mi ne more, ker to lahko samo občutim


Samotno je to spoznanje, ja. Iz moje izkušnje tud mora ostat čim bolj samotno, vsaj dokler si okrog sebe ne skreiraš okolja, v katerem se lahko ljubezen ohran pa samo sebe  v okolje reproducira (sa to je tud ena funkcija jubezni, a ne?). Bog ti po moje lako služ kot ena transcedentna točka, v kateri je skoncentrirana ljubezen, ki te drgač plaši zarad množice pojavnih oblik. Ampak ko se naučiš razpoznavat ljubezen,  ko te ljubezen razvsvetli, se  bog mora preselt vate, sta supaj na samem. To pove vsak, ki je 'privzgojenga' boga vzel za svojga (moore, de mello...). Skratka gre res za paradoks: še nikol nisi bi tolk sam (individualen) kot  si  lahko sam s svojo izkušnjo ljubezni in hkrat  nis bil še nikol tolk bliz z vsemi, ker ljubezen je občutenje enosti z vsem.  Bog je v tem smislu ena bergla, razsvetljen človk je po moje zase ne rab, razen če se z njeno pomočjo ne loteva razsvetjevat drugih. Ampak tud o tem se že pisal: dvomim, da je namen religij človeka z ljubeznijo razsvetlit; razsvetljevat da, ampak po možnosti v čezsmrti odvisnosti od božje milosti držat. Razsvetljen vernik reigije ne rab, si je boga ponotranju, lahko počneta skupaj na samem kar hočta. Ponavad tko iskreno, da potegneta za sabo tud druge; pa maš tle nov red, herzijo, brezbožnost...  Smiley

Quote:
prav imas, da v teb obstaja potencial (princip) zivljenja, oz. si to ti, tko kot iskrica ognja ki lahko ugasne (trpi), ce se odloci ignorirat ogenj v katerem lahko dozivi in zazivi ves svoj potencial ali zelje po ljubezni, harmoniji, obstoju in zavedanju in to ne za ceno izgube svoje individualnosti.  


Valjda da mam prov in tud  nč ne ignoriram ognja, samo se ne postim njegovmu siju zaslepit. V soju ognja sij iskrice  res ne more prit do izraza. Kje maš tle pol individualnost ???
Back to top
« Last Edit: 20.12.2002 at 08:20:38 by titud »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #86 - 19.12.2002 at 21:31:36
 
Quote:
1. a obstaja svet enosti brez sveta dvojnosti.
2. a obstaja svet dvojnosti brez sveta enosti?

1. pomoje ja
2. pomoje ne
mi je žal kontexta

kako pol ... praviš da SEBE ne morem spoznat v svojih v sedmih telesih?
tud če maš res, je pa definitvno res da moraš teh sedem nivojev presešt, če hočeš spoznat SEBE.


titud wrote on 19.12.2002 at 10:51:04:
... in se ti povrne naravno 'pozitivno' naravnano čustveno stanje. V takem čustvenm stanju se ti porajajo pozitivne misli, ki instiktivno težijo k realizicaiji pozitivnih dogodkov: poiščejo jih iz okolja oz. si misili 'zrežirajo' okolje tako, da zgleda, da se 'pozitivni' dogodki dogajajo sami.

jesssss, dobr si pocilu

viš aryan ... tko ti pravš:
jaz sem odvisen od neodvisnega tebe... jaz sem majhen, vsevisnji gospod..., jaz sem tvoj sluga, moj gospodar... jaz trpim, prosim resi me...

jest pa mislm da počas BOG (če že naj bo oseben) pričakuje da bomo kej NARDIL, ne skoz jamral pa njega prosil naj nam pokaže, pa nas nauči, pa se nam razkrije da bomo laži verjel, pa nja nja nja

in to, da smo naučeni tako, da delamo več ali manj napačna dejanja, to potegne za sabo da avtosugestija dela dobro, dela, to je ključna beseda - ne ne-deluje
ampak deluje - zdej da to kar deluje ne izkoriščaš v ego smer, je tvoj blem, če izkoriščaš v ego smer, bo karma poskrbela da boš tud oddelu to.

if you know what i mean


... tale BOG kot oseba ... kje si to pobral aryan?
aha odgovor:
*da je Absolut oseba lahko indirektno vemo iz tega ker smo mi tud osebe. neki kar ni v izvoru ne more bit v posledici.
to pač ni res ... oseba TI nisi, oseba - osebnost je v sedmih nivojih zapakirana


*Absolut ni v iluziji, ker pol ne bi bil Absolut.
kako to misliš zdej spet, če jest rečem da se razsvetlim, da sestopim s kolesa - samsaare --- takrat več nisem v iluziji ... ... ... sm pol že kr absolut?

*kdo pa je "zreziral" ali postavu "princip"?  
aryan ... zaciklu se boš ...


*Hrepenenje po zlitju z absolutom je zame samo še eno nepotrebno in odvečno trpljenje

ma hec je v tem da SI že zdej zlit z NJIM, samo ovire moraš odstranit ... ovira si pa ti


se mi zdi aryan, da si pomešu ljubezen in njeno potenco ...
bi lahko reku da je ljubezen potenca či-ja (ki, chi, prana ...) ...
*ko bomo spoznal Boga bomo tud vstopil v vecno poniznost ljubezen

ljubezen o kateri ti govoriš ... do sebe, do bližnjega, do vseh ljudi ... je u bistvu potenca (al pa podpotenca (odvisno od kje gledaš)) ljubezni - prevladujoče potenci na meganivoju 2 če hočeš ... meganivo 1 recimo vključuje nam (relativno dobro po)znanih 7 nivojev
in drugi meganivo, nam predstavlja enost ... ker naprej ... absolut scena ... to je napredstavljivo in neopisljivo na tem nivoju, na nivoju materije, tudi z govorjeno besedo je neopisljivo ... opišeš lahko samo s primerami (primerjavami z nam znanimi stvarmi) iz nam znanih nivojev 1-7. to je drug meganivo.

recimo probi si predstavljat vseh nam sedem znanih nivojev in jih probi zabasat v drugi meganivo, ki je 'zgrajen' iz ljubezni, tako kot je nam poznani svet zgrajen na dvojnosti
(in nje odpravljanju - bi si drznu rečt gape v starih časih).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #87 - 19.12.2002 at 22:31:28
 
titud wrote:

Quote:
Bog ti po moje lako služ kot ena transcedentna točka, v kateri je skoncentrirana ljubezen, ki te drgač plaši zarad množice pojavnih obik. Ampak ko se naučiš razpoznavat ljubezen,  ko te ljubzen razvsvetli, se  bog mora preselt vate, sta supaj na samem.



gape wrote:

Quote:
*ko bomo spoznal Boga bomo tud vstopil v vecno  ljubezen


ma meni se vse bolj  dozdeva, da staBog in ljubezen ena in taista stvar (ali pa vsaj zelo zelo podobna)....zakaj smo si vsi enotni, ko beseda nanese na  ljubezen, glede pojmovanja Boga pa smo si tako različni ?


LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #88 - 19.12.2002 at 22:46:47
 
mah ... to je centralna kvaliteta ... kvaliteta BOGA ... kvaliteta ki se manifestira po nivojih ... in ljubezen je naj kvaliteta ... jedro vsega (čm rajš rečt 'nam trenutno znanega') ... ona je v sredini ... med neskončno majhnim in neskončno velikim ... na sredini

ona je srednja pot ... pot ljubezni ... skozi četrto telo ... to je najlažja pot ... za delat karkoli ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #89 - 20.12.2002 at 10:36:56
 
dragi forumovci Smiley

ne boste verjel, ampak Bog (kot vrhovna absolutna oseba) res vecno obstaja in tud mi (vecno razlicen a hkrati enak delcek Boga, to sm ze 100x razlagu iz ilustracije ognja, svetlobe in toplote, so nedeljivi a hkrati eno, ker ne morjo bit nikol narazen) tud vecno obstajamo.

to o cemer govorita titud al pa gape kot o "Bogu" kot en instrument za boljse "razsvetljevanje" se rece "idolsko cascenje". in v tem primeru si vsak lahko izbere ali izmisli al sprejme svojga "idola" (kao neki NAD). loh ga poimenujes tud Bog in se ucis skos to razsvetljevat al pumpat al veselit al karkol. to je kokr ena psiholoska tehnika. pr avtosugestiji pa si ponavad idol sam seb. to se vse skupi nanasa na "miselni svet" oz.. nad-telesni (ker lih telo pa je tisto s katerim se najveckrat poistovecamo, in neki kar je nad-telesno ali idolsko je "miselni svet" ali kot ga nekateri zmotno poimenujejo duhovni). ampak zavedat se mormo da je nad miselnim svetom se en svet. in znotri "tistga" sveta je "nas vecni izvorni bit" oz. mi, in tud Bog, tak kakrsen je vecno (za vse enak), ne tak kot si ga mi lahko "narisemo ali imaginiramo ali skonstruiramo" v nas um ali miselni svet. odnos med "nami" in "Bogom" je vecen, in to v takile esenci : odvisen/neodvisen , sluga/gospodar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13