Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13
(Read 69192 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #45 - 17.12.2002 at 15:00:50
 
Quote:
to ne pomen da ko gremo mi spat, da realiziramo sebe. ampak je to sam ilustracija nasga vsakdanjega dozivetja ki nam govori o dveh zmotnih-egih. telesu in umu (miselni svet). oba sta iluzorna  


če predpostaviš, da sta telo in um iluzorna, in je stanje "globokega spanca" tista prava realnost oz. blaženost, me zanima kako si to ugotovil ?

a ni prav ta tvoj "iluzorni" um to ugotovil ? zakaj mu v določenih stvareh zaupaš(ko se pojavi vprašanje o Resnici), v določenih stvareh (ko se govori o tem, ali je naš um iluzoren) pa ne ?

Če rečeš, da je da je tvoj um liuzoren in da so tvoja čustva iluzorna ali niso potem vse nadaljne ugotovitve (vključno s tem, da je globok spanec nirvana) temu pogojene?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #46 - 17.12.2002 at 15:01:41
 
Aryan, realizirat tvoj ali moj absolut sama prevajam v tvoje ali moje spoznanje boga, končne resnice, prave narave, resnične resničnosti, ali v kakšen podoben, meni bolj razumljiv izraz. Če si narobe prevajam, verjamem, da me boš popravil.

Ampak mene je zmotilo nekaj drugega:

Napisal si, "zdi se mi, da (je sočutje) nekaj kar bi ti trenutno nujno potrebovala" in se s tem zapletel v svoje lastno dokazovanje. Brez tega stavka, bi morda ostal konsistenten, z njim pa nisi več. Poleg tega pa si s tem še hkrati prešel v ad-hominem argumentiranje, kar ne šteje ravno v čast tvojim sposobnostim, niti maniram.

Nekje pred tem si razložil, da je sočutje obliž ne pa zdravilo, da je zdravilo spoznanje absoluta, ki je morda celo nasprotje sočutju. Pa, vsaj kar se mene tiče, niti ni pomembno ali je nasprotje ali ni, rezultat je v obeh primerih enak.

Pa recimo, da sta sočujte in spoznanje nasprotji, ko ugotoviš, da nekdo nujno potrebuje sočutje, s tem izključiš nasprotje, torej nujnost spoznanja. Vendar sočutja ne pokažeš, ostaneš pa brez razloga za svoje ne-izkazovanje, glede na prej ugotovljeno nujnost. S tem ko ga ne pokažeš torej zanikaš svoje spoznanje absoluta, saj se še vedno nahajaš v polju svoje partikularne omejenosti.

Pa recimo, da sočutje in spoznanje nista nasprotji, v tem primeru pa ni prav nobenega razloga, da ne bi poskušal pokazati obojega, pot do spoznanja, kot tudi sočutja. Ker si ugotovil, da nekdo nujno potrebuje sočutje, pokazal ga pa nisi, je od tukaj naprej sklepanje povsem enako kot v prejšnjem odstavku.

In če morda misliš, da te lahko odreši skrito zanikanje (zdi se mi, mislim da, ...), pa je vendar prav to, torej trditev in njeno hkratno zanikanje takojšnja potrditev "nerealiziranega absoluta."

Absolute najdeš na včasih hudo zanimivih koncih Smiley

Kakšna je torej konceptualna podlaga vsega tega tukaj?

tvoja nič kaj psihotična Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #47 - 17.12.2002 at 15:21:29
 
mind wrote on 17.12.2002 at 15:00:50:
če predpostaviš, da sta telo in um iluzorna, in je stanje "globokega spanca" tista prava realnost oz. blaženost, me zanima kako si to ugotovil ?

a ni prav ta tvoj "iluzorni" um to ugotovil ? zakaj mu v določenih stvareh zaupaš(ko se pojavi vprašanje o Resnici), v določenih stvareh (ko se govori o tem, ali je naš um iluzoren) pa ne ?

primer spanja je bil ilustracija, da obstajamo tud ko se ne zavedamo telesa in uma (tuki sm um mislil kot svet misli). nekateri oznacujejo "zavest" in svet misli za eno in isto. ampak iz tistga primera je razvidno to, da se zavedamo da obstajamo (smo zavedni), tud ko nehamo delovat s telesom in pa tudi ko nehamo mislit.

spoznanje ali dokaz o tistem "resnicnem" stanju, pa je impresija ali vtis, ki ga opazmo ko se zbudimo z rekom "uf, dobr sm spal" v nasem umu/svetu misli, ce vzamemo pogoj, da nekaj kar nismo dozivel se ne mormo spomnit ali si "izmislit".
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #48 - 17.12.2002 at 15:25:38
 
vsi budisti ti bojo povedal da nirvano dozivis ko je tvoj um/miselni svet "prazen" ali sunyata, in to vseh zelja, ki nas vezejo v samsaro, zarad katerih se poistovecamo s telesom in mislimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #49 - 17.12.2002 at 15:35:45
 
Quote:
vsi budisti ti bojo povedal da nirvano dozivis ko je tvoj um/miselni svet "prazen" ali sunyata, in to vseh zelja, ki nas vezejo v samsaro, zarad katerih se poistovecamo s telesom in mislimi.


in kaj je v tem smislu (globoka) meditacija?

ali bi lahko delovali v takem stanju ? zakaj nam je dano, da delujemo ?  zakaj potemtakem sploh imam telo in um, če praviš, da sta to dva moteča dejavnika, zaradi katerih ne moremo doseči nirvane?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #50 - 17.12.2002 at 16:03:00
 
Quote:
In če morda misliš, da te lahko odreši skrito zanikanje (zdi se mi, mislim da, ...), pa je vendar prav to, torej trditev in njeno hkratno zanikanje takojšnja potrditev "nerealiziranega absoluta."

jz nikol nisem trdil da sem spoznal Absolut, in tud zdej ne trdim da sem ga, vendar ga spoznavam pod vodstvom Absoluta samega in tistih skoz katere se Absolut razkriva, njegovih pooblascenih "razkrivatorjih" Smiley

"To err is human. To err is inevitable for all, being not perfect. Still, no one wants to remain imperfect. There is an element within all that is animate that tends towards perfection. If it were not so, we would feel no want at all. Our tendency towards perfection is certainly very weak and limited; otherwise, we could attain the goal at once. Our limited capacity and tendency for perfection makes room for the guide or guru. The imperfect is not so if it is not in need of help, and that also from beyond itself. The perfect is not perfect if He cannot assert Himself or help others,and that too, of His own accord. So the guidance to perfection or Absolute Truth is necessarily a function of the Absolute Himself, and the divine agent through whom this function manifests is Sri Guru or the divine guide." (upam da bomo tole pozorno prestudiral in se iskreno tud vidl v nasi vlogi)


Absolut je EN in kot tak je tud Absolutna resnica, in nic ne more bit izven nje. Absolut more vsebovat polno eksistenco, polno znanje, in polno sreco. ker tega mi trenutno ne dozivljamo, lahko zakljucmo da mi nismo Absolut. obenem pa mormo bit mi tud Absolut, ker nic ne more bit izven njega. ce pa mi smo Absolut ampak se tega trenutno ne zavedamo, pol pomen da Absolut nima polnega znanja, in bi bil kot tak v zmoti, se prav ne more bit obenem Absolutna resnica. ce pa kasnej zakljucmo da ENA Absolutna resnica sploh ne obstaja in ne more obstajat, pol vse nase zelje ravno po tej eksistenci, znanju in sreci tud ne obstajajo. nekaj kar nima obstoja ne more in tud ne bo nikoli obstajalo.

a ni znotri nasih vsakdanjih avtosugestij ravno to zeljeno (obstoj, znanje, sreca) pa kasnej ne izpolnjeno?

se enkrat sprasujem. kaj smo pripravljeni zavrzt? to da so nase zelje po obstoju, znanju in sreci v resnic "iluzija" ali je nase trenutno spoznanje resnice nenatancno ki kaze na to da mi nismo Absolutna resnica, pa vendar hkrati smo, ampak ce jo bomo hotl spoznat bo slo to samo skozi poniznost, ki pravi da izkljucno in samo s svojim trudom ne bo slo?

a lahko mi z svecami in reflektorji (po svojem trudu)ponoc osvetlimo sonce, al mormo pocakat na njegovo milost da se nam podnevi sam po svoji volji razkrije? (samo ilustracija)

v kater koncept prakticiranja spada praksa AVTOsugestije? ce se nismo do zdej, pa itak se bomo enkrat v prihodnosti ugotovil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #51 - 17.12.2002 at 16:21:26
 
mind wrote on 17.12.2002 at 15:35:45:
ali bi lahko delovali v takem stanju ? zakaj nam je dano, da delujemo ?  zakaj potemtakem sploh imam telo in um, če praviš, da sta to dva moteča dejavnika, zaradi katerih ne moremo doseči nirvane?

ce v tistem nirvanicnem stanju "ni delovanja" od kje pol sploh lahko pride do delovanja uma in telesa. nekaj kar je v izvoru/vzroku more bit tud v posledici, v taksni al drgacni obliki, ampak je.

da se "zmotno" poistovecamo (ce to res iskreno cutimo), in obenem ugotovimo da je to tud "motece" in nam povzroca trpljenje pa je vprasanje najvisje kvalitete! a si lahko na to odgovorimo sami? odgovor na to vprasanje nam more obvezno razjasnit kdo res smo in kako to tud prakticno realizirat. je to mozno brez zunanje pomoci? a smo kdaj vidl svoj obraz brez ogledala? neko ogledalo nam lahko pokaze nase telo, drugo ogledalo nam lahko pokaze nas um/miselni svet. ampak katero ogledalo nam lahko pokaze "nas", ko ugotovimo da nismo niti telo niti misli? a smo ogledalo mi, al nam je ogledalo v pomoc. kdaj si upamo zaprosit za pomoc? ko smo AVTOspoznani? i don't think so.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #52 - 17.12.2002 at 17:24:07
 
Quote:
da se "zmotno" poistovecamo (ce to res iskreno cutimo), in obenem ugotovimo da je to tud "motece" in nam povzroca trpljenje pa je vprasanje najvisje kvalitete! a si lahko na to odgovorimo sami? odgovor na to vprasanje nam more obvezno razjasnit kdo res smo in kako to tud prakticno realizirat. je to mozno brez zunanje pomoci? a smo kdaj vidl svoj obraz brez ogledala? neko ogledalo nam lahko pokaze nase telo, drugo ogledalo nam lahko pokaze nas um/miselni svet. ampak katero ogledalo nam lahko pokaze "nas", ko ugotovimo da nismo niti telo niti misli?


morda nismo telo in niti misli, ampak se vseeno skozi njih  pomoje kaže kdo smo...zato pa ju (telo in um) imamo, da se lahko skozi njiju izražamo....in to izražanje ima pomoje nek namen, saj bi drugače telo in um bila nepotrebna (ker mi nismo ne um in ne telo!), in nevem zakaj bi nujno potreboval pomoč, saj imam pomoč prav v umu in telesu. In če meni nekdo "nekaj" pove in me nauči jaz tega ne smatram kot nezmožnost samoučenja. Lahko to tudi sam spoznam vendar verjetno traja dlje časa in je potrebnih več izkušenj, ampak četudi sprejmem pomoč od t.i. realiziranih gurujev bom to še vedno storil s svojim umom in telesom, skozi katera se JAZ izražam.


LP
 




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #53 - 17.12.2002 at 20:26:03
 
mind : mas prav. al skoz izkusnje, al pa skos nasvet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #54 - 17.12.2002 at 20:29:39
 
Quote:
radi se zadrzujejo v samoti in se nenehno druzijo in pogovarjajo s svojim umom. rezultat so raznorazne "avtosugestije", ki se na trenutke zdijo bolj resnicne kot karkol druzga. drugi ljudje jih oznacijo za "zmesane", in tud njim se kasnej iz dneva v dan bolj zdi da so, ali pa se jim bo vsak cas res zmesalo.
in tega jih je tud strah.

strah je treba eliminirat in zaupat v svoje avtosugestije

*a smo "mi" odsev tistega kar cutno zaznamo (vidimo, slisimo...)
nekako jest pravim, da od nas se ne odseva, skozi nas samo teče, to od česar se odseva - to ti nisi
zdej mi zgleda čudn ... pa naj ostane zapisano - logično nekako ne klapa ... kar pa ni treba


negativ filamo vsi skoz preveč
zato avtosugestivno filamo pozitiv
da uravnovesimo zitive na srednji poti
smo kjer smo in gremo kamor gremo

moč nabiraš s tem ko se ne upiraš - (pozitivna beseda je prepuščaš - pa to je samo negacija neupiranja )
moč nabiraš s tem ko ji ne preprečuješ dostopa, ko ji preprečuješ pretok ...

moč je samo pustit ji moraš da se manifestira ...


*tocka opazovanja ne more vidt samo sebe
zamisl si tko da točka (kroglica z nekim premerom) si ti ... od tega plašča kroglice navznoter si ti ... pravi ti pa nisi tm notr ... ampak si povsod okol in tud tam notr

za pomoč pa res lahko vedno prosiš aryan ... sej veš ... verjemi in zgodilo se bo ... čene bomo pa še mal porinl ...





prov morm tega sm notr prilmat

t wrote on 17.12.2002 at 01:05:05:
V akidu se ki vadi na več področjih hkrati; eno področje je pogled, ki je usmerjen na neskončnost celote; potem je popolna sproščenost (tako telesa, kot tudi uma); potem je osredotočenost teže v težiščni točki (hara); razširjanje ki-ja; nato pride poenotenje uma in telesa ter združitev vsega.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #55 - 17.12.2002 at 22:06:35
 
ten-nej je pozabil povedati, da se vse skupaj začini še z nasmehom Smiley




držte se
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #56 - 18.12.2002 at 00:58:58
 
Quote:
mind : mas prav. al skoz izkusnje, al pa skos nasvet.]


ampak če mi ti svetuješ naj grem surfat po vodi,se bom jaz raje najprej plavat naučil...

meni nič ne koristi takšen učitelj, ki mi bo povedal samo rešitev enačbe...

raje imam takšnega, ki me bo naučil operirati z številkami in spremenljivkami do takšne mere, da bom kasneje vedno znal poiskati pravilno rešitev Smiley


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #57 - 18.12.2002 at 10:41:20
 
mind wrote on 18.12.2002 at 00:58:58:
meni nič ne koristi takšen učitelj, ki mi bo povedal samo rešitev enačbe...

raje imam takšnega, ki me bo naučil operirati z številkami in spremenljivkami do takšne mere, da bom kasneje vedno znal poiskati pravilno rešitev Smiley

sej. zato pa rabmo tri stvari : praviln koncept, pravilno prakticiranje (v skladu s konceptom) in tud rezultat ali realizacija tega koncepta skos prakticiranje.

recimo da sem jaz zejen.
1. kdor pije vodo ni zejen (koncept, nacelo...)
2. popijem kozarec vode (praksa)
3. zeja je potesena (rezultat)

zmeri vsi nauki ali guru-ji ali ucitelji dajejo znanje skos te tri alineje. mamo pa pol vec razlicnih uciteljev/naukov glede vrsto izobrazevanja.

mamo kuharske ucitelje, mamo ucitelje borilnih vescin, mamo ucitelje branja in pisanja, mamo raznorazne ucitelje za raznorazna podrocja. na podobn nacin mamo tud duhovne ucitelje, guru-je, lame, ali rinpocheje, ali svetnike al karkol. ampak tud znotri teh duhovnih uciteljev obstajajo podrocja, nivoji in variacije. recimo buddhadev je ucil da smo mi "prazni" (ali da nismo iz materije). sankaracarya je ucil da mi res nismo iz materije, ampak smo "zavest". ramanujacarya je razlagal da mi res nismo materija in da smo zavest, ampak da obstaja tud "nadzavest" ki je iz iste esence  kokr "zavest", ampak je v vecno podrejenem polozaju "nadzavesti". podobno je razlagal madhvacarya, visnuswami, nimbarka in sri caitanya mahaprabhu. vsak s svojimi variacijami in detajli, in tud s primerno dokazanimi koncepti in primernimi praksami za realizacijo le-tega.

ce ni rezultata, pol je vec moznosti. al da koncept (teorija) ni pravilna, al da praksa ni pravilna, al da je oboje narobe al pa da mi ne prakticiramo striktno v skladu s teorijo in prakso. ampak zmeri pa je rezultat ali izkusnja tista ki dokoncno nekaj dokaze (in s tem tud nauci). s tem se vsi strinjamo. mormo se pa tud zavedat, da rezultati razlicnih praks/konceptov so lahko kratkotrajni, dolgotrajni, ali vecni. glede na realizacijo sebe (kdo smo mi), pa bomo tud zadovoljni z danim rezultatom. ce jaz mislim da sem telo, bom skrbel za razvoj telesa, ce jaz mislim da sem um bom skrbel za razvoj uma in tko naprej...

najprej mormo it nad materijo (in poistovecanja z njo), mormo realizirat razliko med materijo (se deli na grobo in subtilno) in zavestjo (trancendentom), na kaksen nacin sta povezani in zakaj. pol mormo tud znotri "zavesti" realizirat variacije in povezavo in tko naprej. za vse je potreben ucitelj.

zmeri pa obstajata dve vrsti uciteljev, naukov ali tud lastnih izkusenj. direktni in indirektni.

ce sem jaz zelo zejen, mi to povzroca tesnobo, nezadovoljstvo ali trpljenje. ta izkusnja me "indirektno" uci da je neki narobe (negativ). pol kasnej pa ti more neka druga izkusnja "direktno" pokazat se pozitivno stran, kako potesit to zejo. ce jaz samo vem da sem zejen in da to ni dobr, to se ni nujno da znam jaz ta problem tud resit.

no in na podobn nacin gremo mi skos skozi neka ucenja (preko uciteljev, naukov, izkusenj...) in ta se ponavad delijo zmeri na "indirektna" pa "direktna" kokr sm ti opisu gor.

jaz sam pravm, da ce hocmo spoznat "sebe" v popolnosti (in vse stvari ki pol spadajo zraven), da bo za to potreben "tocno dolocen" ucitelj. kdaj ga bomo pa potreboval bomo pa sami vedl (ali hoteli) in takrat nam ga tud ne bo tezko prepoznat in sprejet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #58 - 18.12.2002 at 10:53:32
 
Quote:
se enkrat sprasujem. kaj smo pripravljeni zavrzt? to da so nase zelje po obstoju, znanju in sreci v resnic "iluzija" ali je nase trenutno spoznanje resnice nenatancno ki kaze na to da mi nismo Absolutna resnica, pa vendar hkrati smo, ampak ce jo bomo hotl spoznat bo slo to samo skozi poniznost, ki pravi da izkljucno in samo s svojim trudom ne bo slo?

a lahko mi z svecami in reflektorji (po svojem trudu)ponoc osvetlimo sonce, al mormo pocakat na njegovo milost da se nam podnevi sam po svoji volji razkrije? (samo ilustracija)
v kater koncept prakticiranja spada praksa AVTOsugestije? ce se nismo do zdej, pa itak se bomo enkrat v prihodnosti ugotovil.


Po moje smo šli prehitr na koncept, v katerem avtosugestija je/ni smislena/učinkovita prava/neprava pot do sreče/razodetja. Saj mogoče je blo to že na kateri od teh dvajsetih straneh že povedano, ampak jest ne ne moprem naprej, ne da bi še enkrat štartal iz temeljev.

Avtsogestija je po mojem miselni namen, s katerim želimo vplivat na spremembo 'negativnih' ali ojačanje 'pozitivnih'  čustev. Ker misli same niso čustveno nevtralne, ampak jih sugerirajo prav ta negativna/pozitina čustvena stanja,  moramo uporabit eno finto, da misli razvežemo od čustev. Pot do 'nevtralizicaje' čustev  lahko vodi le čez  naš instiktivni in gibalni center. Ta dva  se lahko naučimo nadzirat z mislimi, bodisi da jih prisilimo k mirovanju ali jih usmerjamo v tako delovanje, ki se sklada z našo miselno predstavo. Tako telesno stanje povratno vpliva na 'neobremenjen' tok misli.   Naša misel je torej  lahko orodje, s katero  lahko zavestno vplivamo na našo čustveno stanje, samo ne sme se ukvarjat direktno s čustvi, ker je tudi sama njihov produkt. Najbolj učinkovit način vzpostavitve 'pozitivnega' čustvovanja je torej ta, da se misli od čustev z vzpostvitvijo nadzora nad instiktivnimi/gibalnimi  centri preprosto odreže.

Idelano bi seveda blo,  da se čustvena  'pozitivnost', ki nam je dana po defoltu, direktno prenašala v miselno. Ampak se je zgodila enkrat v naši človeški zgodovini ena jeba, da so misli začele sicer posredno, a vendarle povratno vplivat na čustva. To se je po mojem zgodilo z naraščanjem kompleksnostnosti družbenih odnosov, ko smo kot družba 'prerastli' nepsoredno komunikacijo in začeli med sabo komunicirat prek jezika (glasov/simbolov/znakov), ki so zgubili neposreden stik s čustveno podlago in šli svojo pot, ki poleg večje možnosti napačnega razmevanja vključuje tud hoteno manipulacijo. Amak pustmo to, ta teza zahteva najmanj svoj topik.

O.k., ugotovili smo, da se  da dosečt razvezo med mislijo in čustvom in s tem obudit čustveno pozitivnost, ki nam je dana po defoltu. Kaj pa zdaj? Kako naj  delujemo 'brez' misli, saj smo vendar družbena bitja, ki s sabo in okoljem komuniciramo z mislimi? Kako torej dosčet, da bo naša misel vodena od  pozitivnega čustva? Odgovor: misel se mora prepojit z  vero/zaupanjem v vodenje od pozitivnega čustva. Misel se mora skratka  prepustit vodenju pozitivnemga čustva.

Zdaj smo pri  vprašanju prepustitve ali zaupanja. Tesit si bo čusteno pozitivnost zagotovil z vero/zaupanjem  v boga in misli prepojil z absolutnim  dobrim, ki ga bog personificira. Tud teistova avtosugestivna dejavnost se mora najprej  razvezat suženjstvu subjektivnim miselnim vozrcem in se priklopit na objektivno danost, božjo milost. Vsa umetnost sreče/upeha je v subjektivnem razpoznavanju znamenj  'te božje milosti'.  Tipično avtosugestivno dejavnost krščansko  vernega človeka je mogoče zaslediti v telih napotkih:
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #59 - 18.12.2002 at 10:54:10
 
Čim manj mislite. Svojega duha postavite v nevtralen položaj. Predstavljajte si, da je miren in nedejaven. V začetku ne bo lahko, kajti misli burijo duha, toda z vajo boste postali učinkovitejši. Predstavljajte si, da je vaš duh vodna gladina, in poskusite ga umiriti tako, da ne bo prav nobenega valovanja v njem. Ko boste dosegli takšno mirno stanje, prisluhnite globjim zvokom harmonije, lepote in boga, ki jih je noč najti v popolni tišini.

Začnite brati Novo zavezo in opazili boste, kolikokrat govori o veri. Izberite si dvajset najmočnejših trditev o veri, tistih, ki so vam najbolj pri srcu. Nato se jih naučite na pamet. Naj se predstave vere zasidrajo v vašo zavest. Ponavljajte jih vedno znova, še preden greste zvečer spat. V procesu duhovne ozmoze bodo  zdrknile iz vaše budne zavesti v vašo podzavest in sčasoma bodo preobrazile in preusmerile vaš osnovni vzorec mišljenja. Ta proces vam bo omogočil, da boste najprej verjeli, potem pričakovali: ko boste to dosegli, boste začeli biti uspešnni. Dobili boste nove moči, da boste dosegli v življenju tisto, kar Bog in sami resnično želite.

Najmočnejša sila človeške narave je tehnika duhovne moči, kakršno uči Sveto pismo. Sveto pismo zelo pretanjeno poudarja  način, kako lahko človek iz sebe nekaj naredi. Vera, prepričanost, pozitivnio, vera v Boga, vera v so ljudi, vera v samega sebe, vera v življenje.

To je bistvo tehnike, ki jo uči Sveto psimo.



Verjamem, da je v svetih spisih dejansko popisan princip usklajevanja posamičnega z absolutnim, na katerem bi  tud jest lahko uspešno gradil svojo avtosugestvino tehniko kreiranja pozitivnih misli, ki bi defintivno zmanjšale dozo mojega trpljnje na zemlji. Glede tega kot ateist nimam polnoma nobenega zadržka, le da si absoluta  pač ne zmorem persofinicirat. Jest lahko verjmemem le v asbsoltno veljavnost  principa, ki vlada med med subjektivnim in objektivnim, med splošnim in posamaičnim, med pojavom in substanco. Jest lahko le na verjetje v   ta absolut svojo avtosugestijo vpnem.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13