Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13
(Read 69508 times)
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #15 - 16.12.2002 at 09:40:14
 

Kaj pa če jaz vem, da moram sebi služit in samo sebi? Recimo, zavedam se, da rabim čas in prostor - ok. iluzija. Rabim kar dosti časa še in kar en prostor. In zmeraj, ko se me nekdo 'dotakne' z ljubeznijo, se moram borit (avtosugestija) za ta svoj prostor in čas. Je to tako narobe? Je to ego? Zakaj mislim, da to ni ego, temveč edino razumno dejanje, ki sem ga sposobna?

Sprašujem se, zakaj se moram borit za čas in prostor. Ali potemtakem ne ljubim dovolj, da bi riskirala vse in 'se spustila' v 'vezo'?
Iluzija = napačne predstave o Bogu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #16 - 16.12.2002 at 09:54:02
 
Quote:
Kaj pa če jaz vem, da moram sebi služit in samo sebi?

Iluzija = napačne predstave o Bogu.

ce si TI lacna, in peljes avto v avtopralnico, das mu gor nove gume, pobarvas ga na drugo barvo, prizges luci itd... povej mi kok bo to TEB potesil lakoto?

ce jaz mislim da sem avto, in potem zacnem sluzit kao "sebi" obenem pa sem iz dneva v dan bolj lacen, a se ti to ne zdi mal neumn?

ce se jaz "zmotno" poistovecam z bilo cim, in kasnej sluzim tej "bolezni" pol ne bo vse skp nc.

ce mas pijanca na cesti ki te prosi za vin, mas dve moznosti. da mu ga das al pa ne. v obeh primerih je to "sluzenje" ali socutnost. ce mu ga das, bos sluzila njegovi "bolezni", ce mu ga ne das, bos sluzila njegovemu zdravemu stanju. kaj se ti zdi bolj primerno?

ce jz s pomocjo avtosugestije pumpam neki druzga kar sem jaz, kako bo to zadovoljilo mene? da pa ne poznamo dovolj sebe pa more bit ocitno vsakmu iskrenmu od nas. zakaj pride do zmotnega poistovecanja sm pa tko al tko ze velikrat povedu in kje se to kaze.

ce pa hoces met "prave predstave" ali opise kaj to Absolut ali Bog sploh pomen, kdo to je, kaksne so njegove lastnosti pa ti priporocam da si preberes Bhagavad Gito. tam bos zvedla tud kdo si ti, in kaksna je tvoja vecna konstitucionalna pozicija in naloga, ki ti bo prnesla vecno sreco.

mam tud en link k je na netu Gita, v anglescini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #17 - 16.12.2002 at 10:06:49
 
Quote:
ce pa hoces met "prave predstave" ali opise kaj to Absolut ali Bog sploh pomen, kdo to je, kaksne so njegove lastnosti pa ti priporocam da si preberes Bhagavad Gito. tam bos zvedla tud kdo si ti, in kaksna je tvoja vecna konstitucionalna pozicija in naloga, ki ti bo prnesla vecno sreco.

mam tud en link k je na netu Gita, v anglescini.


Mislim, a ni ta reklama tudi malo mimo? Zakaj pa potem ti še vedno nimaš "pravih predstav" oz. zakaj nisi že sedaj večno srečen, če lahko prebereš samo nekaj za le-to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #18 - 16.12.2002 at 10:21:33
 
beres zato da mas bolj razjasnen koncept o vsej stvari, in kasnej delujes v skladu s tem konceptom in dobis tud rezultate tega delovanja, kar pa seveda ni naenkrat. ce visok letas nizk pades, ce pa ne letas pa nikamor ne prides. zakaj pa to tok reklamiram ti bo pa po tistelem uspodi jasn. mam pa tud sam neki izkusenj iz tega podrocja. in ce koga to zanima mu sam predlagam a ne, a je to tok narobe? Upanishad so zapiski dozivetij ki jih je avtor Ved, Vyasadeva dobil skoz interno meditacijo. Bhagavad Gita se vcasih imenuje tud Gitopanishad in je esenca vseh in najbol pomembna med njimi. jih je pa 108.

Q: How is it possible to attain realization of the Absolute by following a particular method? Isn´t God realized in a more perfect and complete way if one is free from all limited ideas, and when the mind is void of all accumulated knowledge from the past?

A: The Upanisads inform that both words and mind are not capable of capturing the Absolute. However, the logic that specific descriptions of God are a limitation on the Absolute is not perfect. Indeed, such descriptions may give us a clearer picture than we might arrive at otherwise. Taken in this way, we understand the Upanisads to be saying that God is not indescribable (iksater na sabdat). Rather, there is not enough we can say about the Absolute! The more we hear about God the better equipped we will be to understand him.

While divine revelation must be free from sectarianism and thus represent the greatest generality, it must also possess the greatest wealth of positive content. Doing away with distinctive features of the Absolute we find ourselves, not at the zenith of divine truth, but at the lowest common denominator, the bare minimum of religious content, Brahman at best, if not nihilism leading to atheism. Rather than making the indifferent foundation of religion found in all sects the highest conception of divinity, the perfect religion is the one that contains within it all other religious conceptions - a complete religious synthesis. This is the Krishna conception of Godhead.

Descriptions of the form of Krishna are intended to dismantle our mental constructs, freeing us from all limited ideas. Thus he is appropriately described as being possessed of contradictory qualities and engaged in unbelievable lilas. Careful study of the descriptions of Krishna reveal an Absolute that is inconceivable to the mind, one in which all contradictions are resolved in a plane where they can simultaneously exist.

This plane is beyond the mind. When we meditate on this plane, on Krishna, we go beyond the mind and enter the land of all possibilities. All accumulated knowledge from the past is turned upside down. The sun appears closer than the moon. Descriptions of Krsna are incomplete inasmuch as one can never fully describe him, yet at the same time they do not limit one who contemplates them from realizing the Absolute. Indeed, they take one to the very heart of divinity.

Q: You say 'the Upanisads inform that both words and mind are not capable of capturing the Absolute.' So what is the use of trying to describe the Absolute?

A: This is what the Upanisads do. They describe the Absolute. Such is the nature of revelation. As I already explained, although the mind and words are incapable of capturing the Absolute, this is so becasue not enough can be said about it. This implies that much can be said, and that which can be said is useful. Were this not the case the scripture itself would be suicidal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #19 - 16.12.2002 at 10:22:07
 
Q : How can any description give us a clearer picture, if the Absolute cannot be conceived or described?

A: As I explained, the Absolute can be described. It is described in the scripture, however not exhaustively. One could just as well ask, how can one arrive at an understanding of the Absolute without hearing about it?

Q : Isn´t it the opposite, that the less we hear about the Absolute, the more open one becomes for actually experiencing the Absolute? Because in one´s consciousness there will be no limitations imposed on the Absolute, thus the mind is totally open.

A: Unfortunately, we hear about all kinds of things all the time, and thus our minds are hardly 'open.' Thus, the more we hear about God, the more our mind becomes open to God and the idea of going beyond the limitation of thought. However, such hearing must be submissive and in relation to one who knows God, a realized soul. Otherwise, hearing about the Absolute from anywhere and everywhere may lead to agnosticism.

Q : Why ascribe either positive or negative qualities to the Absolute Reality? Is not the Absolute both positive and negative at the same time and thereby beyond both? Your conception of Brahman or Bhagavan seems limited, but the actual Absolute is not the same as those conceptions, it is beyond that.

A: If you cannot say more about the Absolute as those great souls exhibiting spiritual qualities have said in describing God as Brahman and Bhagavan, etc., than this certainly appears to be a limitation on your part. If you insist that saying anything about the Absolute limits God and one's capacity to realize God, then it would be best to bow out of this discussion altogether. Personally, I do not find it more profound, enlightening, or useful to hear that descriptions of God as Brahman or Bhagavan are limiting and that God is indescribeably beyond both.

Q: I wouldn´t limit the Absolute with any words, but let the experience speak for itself. When you start describing reality it immediately becomes a part of the area of the known, whereas the Absolute actually is unknown, and can never be captured by imagination.

A: Once you have the experience will you not try to describe it? And if so, will that not be useful? Moreover, you are already describing reality, albeit negatively, by saying what it is not.

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #20 - 16.12.2002 at 11:40:20
 
Quote:
Unfortunately, we hear about all kinds of things all the time, and thus our minds are hardly 'open.' Thus, the more we hear about God, the more our mind becomes open to God and the idea of going beyond the limitation of thought. However, such hearing must be submissive and in relation to one who knows God, a realized soul. Otherwise, hearing about the Absolute from anywhere and everywhere may lead to agnosticism.


ja,ja  I`m the one you should listen !  Vse ostalo(knjige,religije,nauki...) pripelje do zmotne predstave o absolutni resnici oz. Bogu ? I tell you once again....I`M THE ONE YOU SHOULD LISTEN!  Roll Eyes

Quote:
recmo da se ti usedes v avto in se furas okol. ti si ti, avto je avto. ti nisi avto, avto ni ti. ampak vseen ti kontroliras avto s pomocjo volana, pedalk... in kot tak si povezan z avtom, ceprav nisi on. ce pa prevec pades v furanje, se ti na trenutke loh zazdi kot da si TI avto. tok pades notr da pozabis sebe. in to zmotno poistovecanje z avtom je "zmotni-ego". vcasih gremo tok globok v "zmotni-ego" da ne najdemo vec ven, kot da bi bli zasvojeni. ko pa si zasvojen, se pa ne mors pozdravt sam.


ja, ok....ampak avta ti ne rabiš tako nujno, lahko tud peš greš al pa se z vlakom pelješ....

telo pa očitno nujno rabimo (drugače vse skupaj sploh ne bi imelo nobenega smisla) in zakaj se jaz počutim srečnejšega, če moje telo (avto) funkcionira tako kot more (brez poskodb,bolezni) ? mogoče zaradi tega ker mi je jasno, da me samo to moje telo lahko pripelje nekam, in da to telo ima nek namen...in četudi vem da JAZ nisem telo, se z njim poistovetim in ga vzamem za svojega...oz. za SEBE....ker zavest (JAZ) vpliva na telo...lahko rečem, da sem jaz tudi telo pomoje.



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #21 - 16.12.2002 at 11:47:45
 

Aryan. Vsak človek ima svoj razum. Edinstven. Če hočeš, lahko rečeš temu edinstvenemu razumu tudi Ego. Jaz sem na tone takšnih knjig prebrala in me tale 'Gita' ipd. pač ne pritegne več na način, da bi se poglabljala v knjigo in pisane besede, ampak so moje zaznave intuitivne, poglabljam pa se vedno bolj lahko le v 'sebe'. Sploh ne rečem, da tukaj notri ni Resnice. Nasprotno. Ampak ona je takrat, ko je ne iščeš. In jaz sem na poti odpuščanja takšnih in podobnih teorij. Vseeno hvala za predlog. Verjamem pa, da takrat, ko človek zares spozna Absoulut, se ne trudi več nikomur dokazovati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #22 - 16.12.2002 at 14:12:10
 
mind wrote on 16.12.2002 at 11:40:20:
ja,ja  I`m the one you should listen !  Vse ostalo(knjige,religije,nauki...) pripelje do zmotne predstave o absolutni resnici oz. Bogu ? I tell you once again....I`M THE ONE YOU SHOULD LISTEN!  Roll Eyes

poslusat mors tiste ki so realiziral Absolut. realiziral so ga pa tko al tko s pomocjo Absoluta samga. se prav tisti ki se izkljucno zanasajo samo nase (in dobivajo znanje skos nepopolna cutila in razum in logiko podprto s temi istimi nepopolnimi informacijami), so po besedah Ved in
realiziranih oseb, neuspesni v svojih iskanjih (oz. najdejo samo priblizke). to se kaze v njihovem notranjem razsulu in nemiru, ki pa ga bojo priznal tko al tko samo seb. kok casa pa lohk zdrzimo v tem je pa odvisno od nase iskrenosti, ki nas bo prpelala do "predaje" absolutu.
Quote:
telo pa očitno nujno rabimo (drugače vse skupaj sploh ne bi imelo nobenega smisla) in zakaj se jaz počutim srečnejšega, če moje telo (avto) funkcionira tako kot more (brez poskodb,bolezni) ? mogoče zaradi tega ker mi je jasno, da me samo to moje telo lahko pripelje nekam, in da to telo ima nek namen...in četudi vem da JAZ nisem telo, se z njim poistovetim in ga vzamem za svojega...oz. za SEBE....ker zavest (JAZ) vpliva na telo...lahko rečem, da sem jaz tudi telo pomoje.

se strinjam. dokler se zmotno poistovecamo s telesom ali kokr kasnej ugotovimo tud z umom itd., jih mormo uporabit na tak nacin, da nam bo hkrati prineslo spoznanje pravega-sebe, absoluta, nas odnos z njem, in s tem vecno sreco. to clovesko telo mormo uporabljat zato da bomo spoznal pravega sebe, in takrat bo to telo sluzlo (in tud odsluzlo) svojemu namenu. ce pa ga uporabljamo sam za spanje, jedenje, cutno uzivanje in branjenje in uporabljamo za to se um, avtosugestije, raznorazne stvari sam za to da bi zadovoljil ta nas telo (zmotni-ego) pa smo ga vrgl tko rekoc stran, in bomo po vsej verjetnosti v naslednjem lifu dobil ksnga bl primernega za samo "cutno uzivanje" kot je npr. zivalsko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #23 - 16.12.2002 at 14:22:13
 
Quote:
Aryan. Vsak človek ima svoj razum. Edinstven.

res ma edinstvenega, ampak notranja "narava" je ista pr vsakmu... hocmo bit vecni, hocmo vedt, in hocmo bit srecni. to je mozno dosezt samo v odnosu z Absolutom, ki je vecna-eksistenca, poln znanja, najvisja sreca.(ljubezen)
Quote:
Jaz sem na tone takšnih knjig prebrala in me tale 'Gita' ipd. pač ne pritegne več na način, da bi se poglabljala v knjigo in pisane besede, ampak so moje zaznave intuitivne, poglabljam pa se vedno bolj lahko le v 'sebe'.

cutila, um? al kater instrument se?
Quote:
Sploh ne rečem, da tukaj notri ni Resnice. Nasprotno. Ampak ona je takrat, ko je ne iščeš. In jaz sem na poti odpuščanja takšnih in podobnih teorij. Vseeno hvala za predlog. Verjamem pa, da takrat, ko človek zares spozna Absoulut, se ne trudi več nikomur dokazovati.

se prav uzadi za goro nic ni, ce ne vidmo preko nje (so rekla plemenska drustva). teorije so zato, da ti pomagajo pr praksi. ce je tvoja praksa "intuicija" si se jo tko al tko naucila iz izkusenj ki so ti rekle (teorija) da ne nbenmu zaupat ker so te nategnil, in zaupaj samo sebi. (je reku ker del nas?) draga moja. tud sama sebe lahko nategnes, sploh takrat ko ne ves kdo si in kaj je tist k te bo osrecl.

tist ki spozna Absolut ga bo castil, in vcasih tud na tak nacin, da ga bo po Njegovi volji oznanjal okol. tud sama bos to pocela, kar ze zdej pocnes v nekih aspektih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #24 - 16.12.2002 at 14:35:22
 
tole mi je pa zanimivo
Quote:
Rather than making the indifferent foundation of religion found in all sects the highest conception of divinity, the perfect religion is the one that contains within it all other religious conceptions - a complete religious synthesis. This is the Krishna conception of Godhead.

še nikol nisem vidu nikjer tega zapisanega,
da je perfektna religija tista, ki upošteva vse ostale religije - je njih sinteza v bistvu ...

ta je tud dobra ...
Unfortunately, we hear about all kinds of things all the time, and thus our minds are hardly 'open.' Thus, the more we hear about God, the more our mind becomes open to God and the idea of going beyond the limitation of thought.


Your conception of Brahman or Bhagavan seems limited, but the actual Absolute is not the same as those conceptions, it is beyond that.  
jest bi se stem strinjat mogu ... čeprov mogoče premalo poznam brahmana in sceno
Back to top
« Last Edit: 16.12.2002 at 19:59:51 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #25 - 16.12.2002 at 14:40:46
 

Intuicija ni zgolj izkustveno vedenje, ampak je mnogo več od tega. Je neka druga jasnovidnost.

Kar se pa tiče poglabljanja vase, je zame kot neko meditativno stanje, ko sem v nekem popolnem miru in kljub temu lahko počnem 'stvari'.

Verjamem, da kdor je prišel v stik z Absolutom, ga želi oznanjat, ampak mislim, da so te manifestacije itak vsepovsod, zato tistega, ki ga zares pozna, ne skrbi več na način, kot ga je prej. Skrb je poslej drugačna. Undecided Ne vem...
Veš, kaj je sočutje?




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #26 - 16.12.2002 at 14:51:11
 
vse je absolut. absolut je vse. se prav vse kar je, more bit znotri absoluta. "absolutna religija" more "prepoznat" in razlozit in pravilno "uporabit" vse "pod-religije" ki so sluzijo kot indikatorji absolutne.

za vsak "ego" svoja dharma (religija, dolznost). ker pa vemo da "ego" ali identifikacija (od miljon zmotnih in enga pravga) zelo siroka tema je tudi dharm vec. ampak a obstaja dharma ali religija ki je univerzalna za vse, oz. je to tista katero mora sledit nas "soul" oz. nas pravi jaz, ki je tud izvor vseh tistih zmotnih-nas?

ber Bhagavad-Gito. Krishna tm notr to razlaga svojemu "prijatelju" in ucencu Arjuni.

mam ene linke. sam je v anglescini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #27 - 16.12.2002 at 14:55:29
 
Quote:
Veš, kaj je sočutje?

zdi se mi, da nekaj kar bi ti trenutno nujno potrebovala.
ampak kokr sm ti ze reku, socutje lahko izvajas bolezni ali pa zdravju. nasi bolezni al pa nasem zdravju.

zdravilo je bolanemu cloveku lahko na zacetku grenko, ampak to ne ustav dohtarja da mu ga da. a se strinjas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #28 - 16.12.2002 at 15:04:31
 
Quote:
zdi se mi, da nekaj kar bi ti trenutno nujno potrebovala.
ampak kokr sm ti ze reku, socutje lahko izvajas bolezni ali pa zdravju. nasi bolezni al pa nasem zdravju.

zdravilo je bolanemu cloveku lahko na zacetku grenko, ampak to ne ustav dohtarja da mu ga da. a se strinjas?


Se strinjam, ampak a ni vsak sam sebi najboljši zdravnik? In ne govorim o izvajanju sočutja, ampak o pristnem avtentičnem sočutju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #29 - 16.12.2002 at 15:19:46
 
Quote:
poslusat mors tiste ki so realiziral Absolut. realiziral so ga pa tko al tko s pomocjo Absoluta samga. se prav tisti ki se izkljucno zanasajo samo nase (in dobivajo znanje skos nepopolna cutila in razum in logiko podprto s temi istimi nepopolnimi informacijami), so po besedah Ved in  
realiziranih oseb, neuspesni v svojih iskanjih (oz. najdejo samo priblizke).


aha, ta nepopolna čutila, razum in logika....

a mi lahko poveš zakaj so ta čutila nepopolna tedaj ko skušam poiskat Resnico znotraj SEBE, medtem ko takrat ko se zanašam na druge pa niso nepopolna ?  A se nisi ti z razumom oz. logiko oz. čutili odločil slediti tej teoriji o Absolutni Resnici ? Če je tvoj razum tako nepopln, kako lahko veš oz. trdiš, da je ta teorija pravilna ?
Zato ker je nekdo, tako rekel ?  Ali niso lastne izkušnje bolj avtentične...se mi zdi da celo neprecenjljive vrednosti, v smislu dolgoročne sreče...

in kaj je za tebe avtosugestija ?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13