Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 69326 times)
Nemesis
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #30 - 16.12.2002 at 18:48:38
 
Quote:
zdi se mi, da nekaj kar bi ti trenutno nujno potrebovala.

... in pa nekaj česar ti, aryan, ne moreš dat.

kar s tvojimi besedami pomeni, da je tvoj "absolut" še nerealiziran, oz. da si potem tudi ti še nerealiziran.

kar pa z mojimi besedami pomeni, da je tole kar berem v tem topiku iskanje pomoči ali vase obrnjeno nakladanje ali pa verska propaganda.

Kaj bo torej?

ti želim veselo tipkanje,

tvoja Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #31 - 16.12.2002 at 19:57:02
 
mind wrote on 16.12.2002 at 11:40:20:
ja, ok....ampak avta ti ne rabiš tako nujno, lahko tud peš greš al pa se z vlakom pelješ....

ja sej ... pa se dej ...

mind wrote on 16.12.2002 at 11:40:20:
telo pa očitno nujno rabimo (drugače vse skupaj sploh ne bi imelo nobenega smisla) in zakaj se jaz počutim srečnejšega, če moje telo (avto) funkcionira tako kot more (brez poskodb,bolezni) ? mogoče zaradi tega ker mi je jasno, da me samo to moje telo lahko pripelje nekam, in da to telo ima nek namen...in četudi vem da JAZ nisem telo, se z njim poistovetim in ga vzamem za svojega...oz. za SEBE....ker zavest (JAZ) vpliva na telo...lahko rečem, da sem jaz tudi telo pomoje.

valjda ... tvoje telo odseva višji jaz in ego
ko je telo popolno je popolno, takrat so tud višja telesa popolna, če je eno popolno so vsa popolna
rabimo ga da se lahko igramo to igro - igro ki se ji reče življenje ... takih in podobnih iger obstaja več ... menda


to litlstar
Quote:
Kar se pa tiče poglabljanja vase, je zame kot neko meditativno stanje, ko sem v nekem popolnem miru in kljub temu lahko počnem 'stvari'.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #32 - 16.12.2002 at 20:38:15
 
Quote:
Iluzija = napačne predstave o Bogu.


Zadnja ovira do boga, je predstava ( ideja ) o Bogu. Smiley


Sicer pa napačne predstave o bogu ne morem imeti, saj je bog vsemogočen. Smiley

Ni nobenih iluzij, odvisno je samo na katerem nivoju razmišljaš.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #33 - 17.12.2002 at 09:45:40
 
Robi wrote on 16.12.2002 at 20:38:15:
Zadnja ovira do boga, je predstava ( ideja ) o Bogu. Smiley

Sicer pa napačne predstave o bogu ne morem imeti, saj je bog vsemogočen. Smiley

Ni nobenih iluzij, odvisno je samo na katerem nivoju razmišljaš.

pol smo pa tko al tko vsi ze itak happy a ne.

pr avtosugestiji bi rekl... "jaz sem srecen" al pa "jaz sem zadovoljen" "jaz sem miren"
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #34 - 17.12.2002 at 09:57:42
 
Quote:

... in pa nekaj česar ti, aryan, ne moreš dat.
kar s tvojimi besedami pomeni, da je tvoj "absolut" še nerealiziran, oz. da si potem tudi ti še nerealiziran.

kar pa z mojimi besedami pomeni, da je tole kar berem v tem topiku iskanje pomoči ali vase obrnjeno nakladanje ali pa verska propaganda.

Kaj bo torej?

jaz dam ze lahko socutje, ampak za to rabs dva. en ki daje in drug ki sprejema. ce pridem jaz k zdravniku, mi on svetuje naj jemljem taka pa taka zdravila. ampak je pa ciz moja svobodna izbira a bom jz vzel zdravila a ne.

absolut je en. se prav ne more bit "moj" absolut, pa "tvoj" absolut pa "njegov" absolut pa tko naprej. absolut lahko realizira vsak od nas, ampak samo z njegovo pomocjo in nasim sodelovanjem. da pa se to zgodi je pa potrebno met "poniznost" oz. ciscenje zmotnega-ega, to se pa lahko dogaja kadar mi spoznamo in delujemo v nasem pravem-egu, ki je po svoji esenci sluga Boga. ce delujes v skladu s tem se ti Bog razkriva. drgac pa ga ze itak gledamo vsak dan, sam ga ne opazmo.

tale topik pa je bil odprt zato, da vprasam o avtosugestivnih tehnikah in konceptualni podlagi za izvajanje le teh. kasnej se je vse skp izrodil nekam v globine, ampak se bom v naslednjih postih probu drzat originalnega topika, da ne bo zgledal kot da je kej druzga, da se ljuje ne bojo prevec vznemirjal. ok? verska propaganda. najbl trdna vera so lastne izkusnje. jz ne verjamem v avtosugestijo iz lastnih izkusenj in se zdelec nisem edini. vam bom povedu zakaj. in v katerem primeru pa bi lahko bila avtosugestivna metoda indirektno pomagalo v samospoznavanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #35 - 17.12.2002 at 10:11:31
 
Quote:
jz ne verjamem v avtosugestijo iz lastnih izkusenj in se zdelec nisem edini. vam bom povedu zakaj. in v katerem primeru pa bi lahko bila avtosugestivna metoda indirektno pomagalo v samospoznavanju.


Zakaj pa nisi že na začetku topica tega povedal? Ali si morda med pogovorom komaj tole ozavestil oz. se ti je kaj posvetilo?
No, men se fajn zdi, da si bolj konkreten. In ali se strinjaš, da človek ponavadi v procesu nekega ozaveščanja (toliko kot je npr. tale topik trajal), lahko tudi rečeš avtosugestije ni zmožen priti do jasnine takrat, ko on sam to želi, vendar mora delati, kar pač dela in spoznanje oz. uvid je neke vrste milost?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #36 - 17.12.2002 at 11:26:55
 
enkrat v prejsnih postih sem ze pisu neki podobnega.

nben na tem svetu ne misli da je to telo, ki ga opazujemo in kontroliramo. ce jaz nekoga ubijem me bojo zaprl policaji kao da sem naredu neki narobnga. ce pa jaz ustrelim ali pokopljem ali zazgem ze mrtvo telo mi nben ne bo nc naredu. zakaj je to tako, saj so vednar vse iste kemikalije in materiali ki so bli v zivem telesu in mrtvem ostali tam kjer so bli v telesu. duhovni praktikanti nam razlozijo da to zarad tega ker je "zavest" zapustila telo, ali "zivljenje". nekateri pravijo da se zavest po koncanju telesa izblini, nekateri pa pravijo da se ta "zavest" seli v novo telo (reinkarnacija). s pomocjo duhovnih praks lahko izkusimo to resnico. in tud nam se zelo nemogoce zdi, da nas enkrat pa kar ne bo vec. te ideje nas um ne pozna, zarad tega si vcasih z avtosugestijo pomaga pr strahovih ki mu jih povzroca vidna zaznava (ki nam kaze da ljudje umirajo vsak dan). strah nas je zarad tega, ker se "zmotno" poistovecamo s telesom. ce bi mi vedli in realizirali da smo zavest, ki obstaja vecno, tud po zapustitvi telesa, bi nas bilo manj strah. to je tko kot ce bi vedu da ce sleces obleko, da bos ti se zmeri obstajal. ko ze enkrat s pomocjo raznih duhovnih vaj in tehnik ugotovimo, da je zavest bolj popolna kot telo, in kot taka tud blizja nam, oz. se nam zdi da smo "mi" to, se zacnemo bolj ukvarjat rajs z razvojem "zavesti" kot telesom. ceprav ga ohranjamo, vemo da to nismo mi in se nam velik skrbi izlusc. ratamo "bolj" mirni. ampak ce raziskujemo to zavest se naprej ugotavljamo znotri le-te tud vec elementov. vsi se strinjamo tud to, da "osvoboditev" pomeni odstrant vse strahove in jih spoznat za "lazne" iluzorne. zakaj nas je strah? od kje prihaja strah? pa zakaj se ne zavedamo, da je strah iluzoren? nekateri bojo rekl, ker nimamo se dovolj znanja. ampak nekaj kar je "brez" znanja si ne more zelet vedeti, a ne? od kje prihaja zelja po vedenju? a si lahko nekdo ki je brez znanja zeli vedeti? a si lahko nekdo brez obstoja zeli postati vecen? zakaj nocmo umret? od kje prihaja ta zelja? vse te zelje so ideje v nasem umu. vse te zelje pa se zdijo neizpolnjive v svetu ki ga opazujemo z nasimi ocmi. vidmo da ljudje umirajo, da so bolj malo "pametni" in se manj srecni itd. enkrat damo pozornost in potrdimo kot resnicnost temu kar nam um govori, enkrat damo pozornost temu kar vidmo. avtosugestija je tehnika ki te "drzi" na idealisticnem (pozitivnem), umskem ali miselnem dojemanju sveta. toda, kok dolgo ali sploh lahko ostanemo izkljucno na tem dojemanju sveta, brez da bi nas zmotlo in "onesreclo" tud cutno dojemanje?
idealisticno ali realisticno? a je idealisticen um, al cutila, al obratno? kaj je res? a je mogoce oboje res, al je oboje iluzija? vse te odgovore hocmo dobit. od kje prihaja zelja po tem znanju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #37 - 17.12.2002 at 11:50:50
 
Quote:
avtosugestija je tehnika ki te "drzi" na idealisticnem (pozitivnem), umskem ali miselnem dojemanju sveta. toda, kok dolgo ali sploh lahko ostanemo izkljucno na tem dojemanju sveta, brez da bi nas zmotlo in "onesreclo" tud cutno dojemanje?
idealisticno ali realisticno? a je idealisticen um, al cutila, al obratno? kaj je res? a je mogoce oboje res, al je oboje iluzija? vse te odgovore hocmo dobit. od kje prihaja zelja po tem znanju?

ne moremo bit skoz na pozitivnih dogodkih (ki jih porajajo pozitivne misli), za njih kontrast morajo obstajat negativni dogodki (ki jih porajajo negativne misli) ... dobr pa je kontrolirat odziv na negativne dogodke in misli ... bi reku te je treba samo opazovat in jih sprejet, ne pa obsojat, odpuščat je bolje ...
Resnica je subjektivna ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #38 - 17.12.2002 at 11:53:59
 
taki ljudje ki se radi zadrzujejo na "umskem" ali miselnem, ponavad zelo radi dolg spijo, vcasih tud do te mere da vcasih sploh nocjo vstat iz postelje. se jim ne preprosto zdi vredno. radi se zadrzujejo v samoti in se nenehno druzijo in pogovarjajo s svojim umom. rezultat so raznorazne "avtosugestije", ki se na trenutke zdijo bolj resnicne kot karkol druzga. drugi ljudje jih oznacijo za "zmesane", in tud njim se kasnej iz dneva v dan bolj zdi da so, ali pa se jim bo vsak cas res zmesalo. in tega jih je tud strah. zato se vrnejo nazaj v druzbo in se poskusajo obnasat normalno, vendar se nikjer ne morjo vidt, spoznat ali poistovetit v nbeni aktivnosti ki jih drugi izvajajo entuziasticno. ratajo ljubosumni "zivljenskemu entuziazmu" drugih. obenem pa ne morjo ven in ignorirat svojga uma. iz dneva v dan se mucijo s tema dvema stvarema. postajajo vse bolj nemiren in ne vejo vec, ali naj zivijo ali je boljs da umrejo. ziveti noce vec oz. ne more v tistem kar vidi (ali tako kot zivijo drugi kao "normalni" ljudje) obeneh pa ga ta njegova zaprtost vase tud dela nemirnega.

a smo "mi" odsev tistega kar cutno zaznamo (vidimo, slisimo...) al smo "mi" tisto kar verjamemo, umsko ali intuitivno, avtosugestivno zaznavamo?

nbena od teh dveh moznosti nas scasoma ne "miri" vec. "osvoboditev, nirvan, bozje kraljestvo itd" , pa smo slisal da naj bi blo pomirjajoce stanje , a ne? oz. so nase zelje taksne. spet vprasanje. od kje prihajajo zelje po miru? a je to spet ena iluzija al uganka ki je ne mormo trenutno razresit? ta prepad med idealom (notranjimi zeljami) in realom ki ga gledamo in tud obcutimo vsak dan, delec od vecnega obstoja, znanja in miru/srece, ljubezni itd?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #39 - 17.12.2002 at 12:09:53
 
gape wrote on 17.12.2002 at 11:50:50:
ne moremo bit skoz na pozitivnih dogodkih (ki jih porajajo pozitivne misli), za njih kontrast morajo obstajat negativni dogodki (ki jih porajajo negativne misli) ...

se prav niti ekskluzivni pozitiv niti negativ ne morta obstajat, a ne? se prav kam vodijo prakse kot so avtosugestija ki ti pravjo da mors samo pozitivno mislit, in si pozitvno govort in se pozitivno nastrojevat in bo vse v redu. odgovor je jasen. trenutno zvimo v dualizmu. s povdarjanjem ali pozornostjo samo na enga (pozitiv ali negativ) se ne bomo nikol resl se druzga. futility of practice, bi se rekl. zato je buddha reku da je v vsakem trenutku potrebno zaznavat in tud it po srednji poti ki vodi v osvoboditev oz. non-dual.
Quote:
dobr pa je kontrolirat odziv na negativne dogodke in misli ... bi reku te je treba samo opazovat in jih sprejet, ne pa obsojat, odpuščat je bolje ...

temu bi jz reku da "toleriramo" dogodke ali resnico taksna kot je, in ji odpuscamo in v nekem smislu "predajamo". zelo prakticno in "pomirjajoce" se slis, vendar vsak dan opazujemo, da nimamo dovolj moci za univerzalno sledit temu nasvetu.

kje dobit to "moc", da bomo lahko res transcendiral to dualnost v kateri smo se "nekak" trenutno znajdl in spoznal nedualnost katere delcek smo tud mi, in v tem spoznanju najdel tud notranji mir, ki si ga vsi tok zelimo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iris
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5
Popek Mesto
Gender: female
Re: avtosugestija 2
Reply #40 - 17.12.2002 at 13:00:45
 
Quote:
enkrat v prejsnih postih sem ze pisu neki podobnega.

nben na tem svetu ne misli da je to telo, ki ga opazujemo in kontroliramo. ce jaz nekoga ubijem me bojo zaprl policaji kao da sem naredu neki narobnga. ce pa jaz ustrelim ali pokopljem ali zazgem ze mrtvo telo mi nben ne bo nc naredu. zakaj je to tako, saj so vednar vse iste kemikalije in materiali ki so bli v zivem telesu in mrtvem ostali tam kjer so bli v telesu. duhovni praktikanti nam razlozijo da to zarad tega ker je "zavest" zapustila telo, ali "zivljenje". nekateri pravijo da se zavest po koncanju telesa izblini, nekateri pa pravijo da se ta "zavest" seli v novo telo (reinkarnacija). s pomocjo duhovnih praks lahko izkusimo to resnico. in tud nam se zelo nemogoce zdi, da nas enkrat pa kar ne bo vec. te ideje nas um ne pozna, zarad tega si vcasih z avtosugestijo pomaga pr strahovih ki mu jih povzroca vidna zaznava (ki nam kaze da ljudje umirajo vsak dan). strah nas je zarad tega, ker se "zmotno" poistovecamo s telesom. ce bi mi vedli in realizirali da smo zavest, ki obstaja vecno, tud po zapustitvi telesa, bi nas bilo manj strah. to je tko kot ce bi vedu da ce sleces obleko, da bos ti se zmeri obstajal. ko ze enkrat s pomocjo raznih duhovnih vaj in tehnik ugotovimo, da je zavest bolj popolna kot telo, in kot taka tud blizja nam, oz. se nam zdi da smo "mi" to, se zacnemo bolj ukvarjat rajs z razvojem "zavesti" kot telesom. ceprav ga ohranjamo, vemo da to nismo mi in se nam velik skrbi izlusc. ratamo "bolj" mirni. ampak ce raziskujemo to zavest se naprej ugotavljamo znotri le-te tud vec elementov. vsi se strinjamo tud to, da "osvoboditev" pomeni odstrant vse strahove in jih spoznat za "lazne" iluzorne. zakaj nas je strah? od kje prihaja strah? pa zakaj se ne zavedamo, da je strah iluzoren? nekateri bojo rekl, ker nimamo se dovolj znanja. ampak nekaj kar je "brez" znanja si ne more zelet vedeti, a ne? od kje prihaja zelja po vedenju? a si lahko nekdo ki je brez znanja zeli vedeti? a si lahko nekdo brez obstoja zeli postati vecen? zakaj nocmo umret? od kje prihaja ta zelja? vse te zelje so ideje v nasem umu. vse te zelje pa se zdijo neizpolnjive v svetu ki ga opazujemo z nasimi ocmi. vidmo da ljudje umirajo, da so bolj malo "pametni" in se manj srecni itd. enkrat damo pozornost in potrdimo kot resnicnost temu kar nam um govori, enkrat damo pozornost temu kar vidmo. avtosugestija je tehnika ki te "drzi" na idealisticnem (pozitivnem), umskem ali miselnem dojemanju sveta. toda, kok dolgo ali sploh lahko ostanemo izkljucno na tem dojemanju sveta, brez da bi nas zmotlo in "onesreclo" tud cutno dojemanje?
idealisticno ali realisticno? a je idealisticen um, al cutila, al obratno? kaj je res? a je mogoce oboje res, al je oboje iluzija? vse te odgovore hocmo dobit. od kje prihaja zelja po tem znanju?


Samo toliko kot lahko napreduješ v telesu, lahko tudi v umu in se s tem približuješ Absolutu. To razlago lahko kamot preneseš potem na čisto "materialističen" ali "poduhovljen" svet, ker gre za enak princip.

To da ne ubijaš in ne uničuješ življenja pa se ti godi spontano, ker je tvoje telo vodilo in ne rabiš niti vedet, kaj vse razlagajo izkušnje. In sugeriraš to tudi nam naprej.

Kdo ti je sugeriral, da nočmo umret?  Wink
Če je vse mišljenje rezultat naše volje in čustvovanja, so naše želje, potreba po užitku, strah, misel ... celo ljubezen svobodne zato, ker že vsebujejo svoje nasprotje kot bolečina, nasilje, dvom, spomin...smrt.

Zavest je višja po substanci in samo zato "bolj popolna", ker kot materija pre-živi v eni kodi izven "našega" telesa, kjer se v nebesno čistem zraku ohranja. Kot zelo zapleten, celosten in še nepojasnen vzorec. Kar pa še ne pomeni, da ni realen..??? In potem naseli spet telesca, ki sledijo... predvsem zaradi ljubezni, ki jo Zemljani še vedno zelo radi medsebojno raz-delijo.

Sem se malo razgledala naokoli, pa ker je glih danes en mesec odkar sem na tem pl.netu, se na temle trgu pod tvojim branjem največ dogaja aryan. Meni nič znanega in en kup teme sicer. Edino pri tisti primerjavi avto in telo bi si upala dopolnit - iz lastnih izkušenj, da ni čudno, če take enostavne primerjave takole medejo. Sem še pri tamali gaji preverila in prav ciz isto: da se na tem planetu tako prigovarja samo bolnikom. In v tem uživaš aryan vso podporo.  8)

Potiho sicer ker drugač ne znam ti še prišepnem, da sem eno "vozilo" že imela čast vozit (v drugih pogojih gravitacije tudi). Avto bi bil kamot zato na vodo gnan, telo pa zaradi samoprigovarjanja na led.. No zakaj še ni, sam bolje veš.  Z mojega gledišča bi pa tale topik kamot preimenoval v fotosugestija.


plp Iris
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #41 - 17.12.2002 at 13:01:52
 
Quote:
se prav kam vodijo prakse kot so avtosugestija ki ti pravjo da mors samo pozitivno mislit, in si pozitvno govort in se pozitivno nastrojevat in bo vse v redu.


Quote:
A: Unfortunately, we hear about all kinds of things all the time, and thus our minds are hardly 'open.' Thus, the more we hear about God, the more our mind becomes open to God and the idea of going beyond the limitation of thought.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #42 - 17.12.2002 at 13:11:46
 
gape : se prav hoces tukile gor enacit govorjenje in poslusanje ki se dogaja pr avtosugestiji s poslusanjem in govorjenjem o Bogu?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #43 - 17.12.2002 at 13:59:36
 
če ti tko praviš ...

sej s(m)o samo različne potence (BOGA)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #44 - 17.12.2002 at 14:36:54
 
gape : ja sej. tam kjer pravis potenca, si indirektno reku tud substanca. tam kjer pravmo "pozitivno misl" smo indirektno rekl da negativ tud obstaja (se prav ni nic).

v vsakem primeru mormo pridt nad zaznavo cutil (oci, usesa...) in razuma, logike (uma).

vsak dan mamo izkusnjo da to obstaja in da je to neki dobrga. prej smo ze ugotovil da smo mi "zavest". zavest se zaveda necesa, samo sebe pa ne more vidt. tocka opazovanja ne more vidt samo sebe. zarad tega mamo mi tok tezav s spoznajo samega sebe Smiley ampak ta "opazovalec" se lahko "opazi"  indirektno v odsevu.

tko kot se vampirji ne morjo vidt v ogledalu (ker to ogledalo ni dovolj zmozno), tko se tud mi pod vodstvom buddhe gledamo v samsari in na konc ugotovimo da smo mi v resnic "praznina", oz. ne tisto kar je samsara. ampak vseen obstajamo tud po samsari, drgac ne bi blo fore. mi smo "zavest", ampak vprasanje je cesa se zavedamo?

primer spanja. ko sem buden sem najbolj zavesten svojega telesa. ko spim in sanjam sem najbolj zavesten svojga miselnega sveta (uma). telesa takrat nismo zavestni ko sanjamo. vcasih nam pa rata da tok globok spimo, da se ne zavedamo niti telesa niti uma ampak vseen smo zavestni, oz se zmeri zaznavamo. dokaz? ko se zutri zbudis reces, uf, full dobr sm spal (neki kar ne dozivis, ali ne zaznas, se ne mors spomnit!).  to stanje globokega spanja brez zaznave telesa in misli je "blazeno" in najvecji mir.  Smiley in ta blazenost ali mir je "preblisk" nirvane, ali dozivljanja pravega-sebe. ampak problem je ta, da tega stanja ne mormo zadrzat dolg, niti ga ne mormo "popolno" raziskat. vendar pa nam to dozivetje lahko da upanje, da to RES obstaja (da mi nismo niti telo, niti um) in zacnemo iskat prakse kjer bi to lahko dosegli. ampak gres pa lahko se visje. ko enkrat spoznas "sebe" kot nekaj, ki  lahko obstaja  neodvisno od nasega telesa in uma (takrat te ni vec strah smrti) te zacne zanimat, v cemu je fora "tistga mene"  in tud zakaj se mormo "zbudit" oz. padet iz tistga stanja v iluzijo, samsaro itd.

to ne pomen da ko gremo mi spat, da realiziramo sebe. ampak je to sam ilustracija nasga vsakdanjega dozivetja ki nam govori o dveh zmotnih-egih. telesu in umu (miselni svet). oba sta iluzorna Smiley
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13