Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13
(Read 69134 times)
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #60 - 18.12.2002 at 11:37:43
 
titud wrote on 18.12.2002 at 10:54:10:
Verjamem, da je v svetih spisih dejansko popisan princip usklajevanja posamičnega z absolutnim, na katerem bi  tud jest lahko uspešno gradil svojo avtosugestvino tehniko kreiranja pozitivnih misli, ki bi defintivno zmanjšale dozo mojega trpljnje na zemlji.
Glede tega kot ateist nimam polnoma nobenega zadržka, le da si absoluta  pač ne zmorem persofinicirat.

ce je Absolut vse, zakaj pol ne bi mogu bit tud oseba? ce Absolut ne more bit oseba, pol on ne more bit Absolut, po tej logiki bi bil Absolut nizji od nas, ki smo osebe. oz. bomo zlo tezko razlozil kako lahko neki obstaja v posledici, ampak ne v izvoru.
Quote:
Jest lahko verjmemem le v absolutno veljavnost  principa, ki vlada med med subjektivnim in objektivnim, med splošnim in posamaičnim, med pojavom in substanco. Jest lahko le na verjetje v ta absolut svojo avtosugestijo vpnem.

tam kjer je princip je tud principal. tam kjer je izvor je tud posledica. tam kjer je energija je tud energetik. tam kjer je ogenj je tud svetloba. tam kjer je pozitiv je tud negativ. enga brez druzga si ne mors nikol niti predstavljat niti jih ne mormo nikakor na silo razdelit, ceprav so obenem razlicni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #61 - 18.12.2002 at 11:46:26
 
pr avtosugestiji je spet vse odvisno od tega s kom ali s cim se poistovecamo.

ce se jaz poistovecam s telesom bojo moje avtosugestije recmo takele :

moje telo je zdravo..., moje telo je cvrsto..., moje telo je lepo, moje telo je mocno...

ce se jaz poistovecam z umom bojo moje avtosugestije recmo takele :

moj um je cist... moj um je razsvetljen... moja intelektualna sposobnost je neizcrpna...

in podobno na vsako od nasih "poistovecanj" bojo zraven sovpadajoce sugestije. te sugestije nam v bistvu samo kazejo, indicirajo nase poistovecanje.

povej mi kaj si sugeriras pa ti povem kdo si  Smiley ali vsaj kdo mislis da si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #62 - 18.12.2002 at 12:24:39
 
Quote:
in podobno na vsako od nasih "poistovecanj" bojo zraven sovpadajoce sugestije. te sugestije nam v bistvu samo kazejo, indicirajo nase poistovecanje


Z molitvijo oz. avtosugeriranjem svetospisemskih citatov  preupuščam božji volji oz. se s tem poistovečam z bogom kot absolutom, principalom, ki bo uskladu mojo subjektivno zvest s svojim objektivnim zavedanjem. Namen  take avtosgestije je poistovečenje  mene z bogom, kar je naj bi bil edin pravilen  izhod iz zmotnega poistovečnja s  posamičnim v moji mayi, ki nujno povečuje moje trpljnje.  Zdaj pa še eno vprašanje: ali ni prav positovečanje izvor večini  našega trpljenja (razkol med tistim, kar sem  in tistim kar  bi rad bil)? A ni rešitev iz našega trpljenja osvoboditev  izpod vsakega poistovetanja in ne v absolutnem positovetenju? Ali je to zate eno in isto?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #63 - 18.12.2002 at 14:29:02
 
Quote:
A ni rešitev iz našega trpljenja osvoboditev  izpod vsakega poistovetanja in ne v absolutnem positovetenju? Ali je to zate eno in isto?


vzrok vseh nasih trpljenj je zmotno poistovecanje. zmota je ta, da smo mi ali hocem postat "uzivalci" in gospodarji vsega kar je, names da bi se zavedal da smo "uzivani" in sluge vsega kar je, se prav Absoluta samga, ceprav mi nismo on, pa vendar smo. v kaksni vecni vlogi smo MI pa bi lahko po tokem casu ze uganil, al pa se sam mal ozrl vase ali v okolje, in bi nam to postal ciz jasn.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #64 - 18.12.2002 at 15:26:18
 
Tale aryanov tekst sem qutal iz enega drugeag topika:

Quote:
vsota vseh teh manjsih delov (nas) ni enaka njemu (bogu), ampak je ta vsota enaka eni izmed njegovih potenc, med tem ko je on substanca in izvor vseh potenc (med drugim tud nas).


Po tem pricipu nam ni treba it naprej od majših delov (nas) do njega (boga), ampak tud nazaj do posameznih potenc nas samih, katerih  vsota še nismo mi. Posamezne potence, me morajo priznat kot svojo substanco oz. izvor, da sploh se sploh lahko pojavljajo  kot potence...

Substanca (jaz) edini nisem  telesen/materialen, če hočem do konca dosledno bit subtsnca stotisočev enih genov, malih sebičnih jazkov, ki se združujejo v tkiva, organe in komandne centre. 'Jaz' ne smem bit nč od tega, se ne smem positovetit z nč od tega, da sem lahko  pravičen do vsakega genčka, ki se želi do konca samorealizart. Teoretično je tko: če bi vsak delal tisto in tako, za kar je programiran,   bi 'mene' ti genčki niti ne rabl, bi bli na substanco kar direktno priključen. Ker pa temu ni tko, ker tud če dela vsak natančno tisto, za kar je sprogramiran, mu ta nejgova potenca  še ne zagotavlja preživetja, tj. skladnosti substanco. Tle pridem na sceno 'jaz', ki sem zanje bog. Pa ne v primeru, če se enkrata poistovečam s to, drugič drugo, tretjič sebično potrebo na tak in drugačen način organizitranih genov. Jaz sem zanje pravičen bog lahko v primeru, če se ne poistovečam z nobeno od nenasitnih potreb teh sebičnežev, saj bi njihova posmezna zadovljitev nujno pripeljala nujno dezintegracijo 'jaza' in organizma kot celote, ki se začne zažirat sam vase.

Aryan wrote:
Quote:
v kaksni vecni vlogi smo MI pa bi lahko po tokem casu ze uganil, al pa se sam mal ozrl vase ali v okolje, in bi nam to postal ciz jasn.  


Na takem samoopazovanju komplesnega sistema je po moje  utemeljena  teozofija, ki predpostvalja boga  kot obliko duhovnega bitja, ki  se (nam) kaže kot substanca, v kateri se  odražajo   potence  sebičnih  jazov religioznega občestva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #65 - 18.12.2002 at 16:17:11
 
uf titud: ti si skor ze cist izgubljen primer Smiley

MI nismo ne geni, ne telo ne mozgani ne nc od tega. in tud zivljenje ni nastalo takrat ko so se dolocene kemikalije zmesale skp in nardile zavest, in v tej zavesti se je pol pojavu koncept religije, duse ali boga pa te stvari.

materija ne more proizvest zivljenja. zivljenje je izvor materije, ne obratno.

ce pa trdis drgac, pol pa povej zakaj dons ne nastaja zivljenje iz materije. pokaz mi enga znanstvenika k mi to lahko dokaze.

pa tud enkrat sm ze govoru o tem da pr ubitem cloveku so vse kemikalije se zmeri tm kot so ble prej ko je bil ziv. zavest je tista ki daje zivljenje. zavest je deljena na um in soul, duso. um (nase misli) je le medij med duso in naso "iluzorno realnostjo" ki jo gledamo skoz nepopolna cutila. zarad tega je skos zmeden Smiley. ne ve komu naj verjame. ali ocem, ki mu pravjo da bo umru, al dusi ki mu prav da je vecen. in pol pridemo do raznoraznih sugestij, ker se nam zdi da je um (misli) tist ki je vzrok vsega in telesa in nasga pocutja itd.

no in ta kao nasa "dusa" oz. "mi" je samo delcek ene izmed potenc Boga, ki je Naddusa in izvor vseg potenc.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #66 - 18.12.2002 at 17:05:57
 
Quote:
vzrok vseh nasih trpljenj je zmotno poistovecanje. zmota je ta, da smo mi ali hocem postat "uzivalci" in gospodarji vsega kar je, names da bi se zavedal da smo "uzivani" in sluge vsega kar je, se prav Absoluta samga, ceprav mi nismo on, pa vendar smo


ja, meni se zdi logično, da smo seveda odvisni od okolja (npr.sonca) ampak to še ne pomeni, da smo sluge...

dobro-slabo, več-manj...v Absolutu tega pomoje ni in zato nikakor ne morem sprejet to vlogo sluge oz. ponižnosti....res je, da smo obsijani s soncem (bi drugače obstajali?) ampak sonce ničesar ne pričakuje...sonce samo JE

iz družbenih odnosov smo se zmotno naučili, da obstaja "več-manj"...."gospodar-sluga"....ampak mislim da Absolut ne deluje tako...to je pomoje naša iluzija

in če bo za en dan zmanjkalo sonca jaz tega ne bom razumel kot kazen za ne-služnost ampak kot pojav, ki je pač očitno potreben in se je moral zgoditi...

aryan, mislim, da teorija da smo "sluge vsemu kar je" drži  v smislu da sem odvisen  oz. sluga svoji sreči. Če bom nesrečen se bom na vsak način (vprašanje ali na uspešen način) hotel približati občutku sreče...ja, od tega sem odvisen, in na tak način jaz razumem, da sem sluga


Quote:
ali ni prav positovečanje izvor večini  našega trpljenja (razkol med tistim, kar sem  in tistim kar  bi rad bil)? A ni rešitev iz našega trpljenja osvoboditev  izpod vsakega poistovetanja in ne v absolutnem positovetenju?


se strinjam, smo kar smo in bodimo to





LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #67 - 18.12.2002 at 18:11:01
 
*Avtsogestija je po mojem miselni namen, s katerim želimo vplivat na spremembo 'negativnih' ali ojačanje 'pozitivnih'  čustev.
pa ne vem če je ta tehnika samo čustvom namenjena ... men se zdi bolj dogodkom, ki naj prožijo takšna čustva

*tam kjer je princip je tud principal. tam kjer je izvor je tud posledica. tam kjer je energija je tud energetik. tam kjer je ogenj je tud svetloba. tam kjer je pozitiv je tud negativ.
tole pomoje velja za svet dvojnosti ... za tu kjer smo

*MI nismo ne geni, ne telo ne mozgani ne nc od tega.
tole pa dvomim da imaš prav
če gledaš sebe kot izključno višji jaz, pol lahko tko gledaš ... pa nisi ti samo višji jaz, zdej si tud telo in vse kar zraven spada ... vse komplet ... v tej šoli pride to vse v kompletu in ne moreš na vso silo bit višji jaz ... ti moraš v tem telesu samo zadost prostora zanj - zase - narest.
torej ... treba je spedenat vse nivoje, najlažje po vrsti.
in del teh zapisov ki jih ustvariš v telesu in nižjih telesih odneseš s sabo vseen ... imho

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #68 - 19.12.2002 at 09:53:20
 
gape wrote on 18.12.2002 at 18:11:01:
*tam kjer je princip je tud principal. tam kjer je izvor je tud posledica. tam kjer je energija je tud energetik. tam kjer je ogenj je tud svetloba. tam kjer je pozitiv je tud negativ.
tole pomoje velja za svet dvojnosti ... za tu kjer smo
a obstaja svet enosti brez sveta dvojnosti. a obstaja svet dvojnosti brez sveta enosti?
sicer si pa itak sel ven iz konteksta v katerem je blo to recen. ampak vseen.
Quote:
*MI nismo ne geni, ne telo ne mozgani ne nc od tega.
tole pa dvomim da imaš prav
če gledaš sebe kot izključno višji jaz, pol lahko tko gledaš ... pa nisi ti samo višji jaz, zdej si tud telo in vse kar zraven spada ... vse komplet ... v tej šoli pride to vse v kompletu in ne moreš na vso silo bit višji jaz ... ti moraš v tem telesu samo zadost prostora zanj - zase - narest.
torej ... treba je spedenat vse nivoje, najlažje po vrsti.
in del teh zapisov ki jih ustvariš v telesu in nižjih telesih odneseš s sabo vseen

ce ti furas avto, pa tok notr pades da se ti na trenutke zdi da si TI avto, a je to res? dejstva ne mors nikol sprememnit. ti nisi gen, niti mozgan niti telo... ampak se za casa ko si pod iluzijo poistovecas s temi stvarmi. lahko jih pa tud razdelis na 7 nivojev, ampak vseen to ne sprememni dejstva da si to ti. bistvo je pridt vn iz iluzije, to pa nardimo tko, da zvemo in delujemo v skladu s tem kdo smo.

se enkrat povdarjam zmotno misljenje da mesanje kemikalij, genov, pa ne vem koga se proizvede zivljenje ali "zavest", temvec je zavest tista ki je izvor telesa, genov, mozganov itd. to je tko k racunalnik pa programer. racunalnik ne more sam od sebe nc narest ce ga programer ne upravlja. ampak vcasih se programer poistoveti z racunalnikom, ampak se zmeri to ni on. in tisti ki so pod iluzijo tega "zmotnega" poistovecanja, valda da prihajajo vn s takimi teorijami da smo mi iz molekul, genov, mozganov, mesa, krvi itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #69 - 19.12.2002 at 10:18:32
 
mind wrote on 18.12.2002 at 17:05:57:
ja, meni se zdi logično, da smo seveda odvisni od okolja (npr.sonca) ampak to še ne pomeni, da smo sluge...

dobro-slabo, več-manj...v Absolutu tega pomoje ni in zato nikakor ne morem sprejet to vlogo sluge oz. ponižnosti....res je, da smo obsijani s soncem (bi drugače obstajali?) ampak sonce ničesar ne pričakuje...sonce samo JE

tuki ti opisujes razumevanje Absoluta kot neki neosebnega. to ni edini aspekt. ampak tud ta je. pa tud ce gledamo kot neosebni aspekt, si ti odvisen od njega (sonca). se prav ti si "odvisen" on je "neodvisen". vseen si ti v podrejenem stanju. to da sonce nicesar ne pricakuje bi blo res takrat ce vzamemo da je sonce nekaj mrtvega, nespremenjenega, brez filingov itd, se prav neki neosebnega. ampak Absolut v resnic je oseba in ima zeljenje, misljenje in cutenje. tko kot nasa "zavest" oz mi, v nasprotju z mrtvim telesom ki tega nima vec ko dusa ali "zavest" zapusti telo.
Quote:
iz družbenih odnosov smo se zmotno naučili, da obstaja "več-manj"...."gospodar-sluga"....ampak mislim da Absolut ne deluje tako...to je pomoje naša iluzija

ce Absolut ki je izvor vsega ne deluje tko, od kje pol tako delovanje v nas in v nasi okolici? se prav je nasa "zavest" ki ima feelinge v resnic iluzija, ampak smo mi v resnic to telo, ki ga pokopljejo ko umremo?
Quote:
in če bo za en dan zmanjkalo sonca jaz tega ne bom razumel kot kazen za ne-služnost ampak kot pojav, ki je pač očitno potreben in se je moral zgoditi...

ok, ce sprejmemo sam kot eno spremebno ali tranformacijo al karkol. zakaj se pol bojimo umret? zakaj preprosto ne "sprejmemo" tranformacijo da se zgodi, ce se ze pac more? a smo pripravljeni to sprejet, al vsak dan upamo se naprej zivet oz. si sploh ne upamo pomislit na kej tazga da nas ne bi blo vec? tega um ne pozna. kr vprasi ga pa bos vidu. zakaj pa tega ne pozna, pa se pozanimi se naprej.
Quote:
aryan, mislim, da teorija da smo "sluge vsemu kar je" drži  v smislu da sem odvisen  oz. sluga svoji sreči. Če bom nesrečen se bom na vsak način (vprašanje ali na uspešen način) hotel približati občutku sreče...ja, od tega sem odvisen, in na tak način jaz razumem, da sem sluga

no to je to kar sm ti v prvem na vrh napisu. tud ce smo "samo" odvisni, smo kot sluge. in to v vsakem nasem trenutku obstoja. zakaj? ker je taka nasa "izvorna" narava. zakaj trpimo? ker mamo slabga delodajalca trenutno, ki pa je nas "zmotni" ego s telesom in umom na celu.
Quote:
se strinjam, smo kar smo in bodimo to

jz tud.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #70 - 19.12.2002 at 10:24:36
 
Quote:
uf titud: ti si skor ze cist izgubljen primer Smiley

MI nismo ne geni, ne telo ne mozgani ne nc od tega. in tud zivljenje ni nastalo takrat ko so se dolocene kemikalije zmesale skp in nardile zavest, in v tej zavesti se je pol pojavu koncept religije, duse ali boga pa te stvari.

materija ne more proizvest zivljenja. zivljenje je izvor materije, ne obratno.

ce pa trdis drgac, pol pa povej zakaj dons ne nastaja zivljenje iz materije. pokaz mi enga znanstvenika k mi to lahko dokaze.

pa tud enkrat sm ze govoru o tem da pr ubitem cloveku so vse kemikalije se zmeri tm kot so ble prej ko je bil ziv. zavest je tista ki daje zivljenje. zavest je deljena na um in soul, duso. um (nase misli) je le medij med duso in naso "iluzorno realnostjo" ki jo gledamo skoz nepopolna cutila. zarad tega je skos zmeden Smiley. ne ve komu naj verjame. ali ocem, ki mu pravjo da bo umru, al dusi ki mu prav da je vecen. in pol pridemo do raznoraznih sugestij, ker se nam zdi da je um (misli) tist ki je vzrok vsega in telesa in nasga pocutja itd.

no in ta kao nasa "dusa" oz. "mi" je samo delcek ene izmed potenc Boga, ki je Naddusa in izvor vseg potenc.


Maš pa voljo, aryan, da nas zgubljene ovce na pravo pot spravljaš. Bom še mal preskušal tvoje potrpljenje, nč zamert, sej če res verješ, boš tud tako klado kot sem jest nekam premaknu Smiley..

Mi ne smemo bit geni ne možgani ne nč od tega. Se globoko strinjam, saj dokler se poistovečamo s čemerkoli od tega, smo v v fikciji, iluziji, mayi... Nimamo nobenga jamstva, da z enim delom sebe ne bi delal proti drugmu delu, se lahko gremo v seb vojne pa zvezništva vsega proti vsem.  Kaj šele, da bi kot  takšen  razsusti jaz lahko zaštekal pa opravil svoj namen ene  potence absoltne substance....

To hočm povedat: jest  moram bit substanca nasprot svojim potencam, morm v svoji substanci odražat točno vse svoje  potence, brez manjka ali presežka in obratno - vsaka moja potenca mora bit doraz moje celotne substance. Moja substanca je zato lahko le izventelesna, duhovna, je vsebovana v duši, ki  telo pedena skozi um. Um lahko deluje skoz kolikor toliko organizirano materijo, jo mora tko organizirat,  da se v njej odraža substanca,  duša. Ne katerakoli duša, ampak moja, ker samo moja paše v to moje telo brez ostanka in presežka. Zdej, moja duša je ziher potenca ene absolutne substance, ampak te potence ne morem nikakor direkt pa v celot pa brez viška pa  ostanka čez moje um pa telo spedenat. Nimam skor nobenih šans in se je brez veze zarad tega sekirat.

Zakaj bi se moj um s tem jebov pa si odsev  te obsolutne substance v svoji duši slikal, ko  pa še tiste potence, ki jo ima moja induvidualna duša, ne zmorem umsko/telesno  spedenat? Saj zato pa mam lastno dušo, da se umu ni  treba z absolutnim zajebavat! Vse, kar moj um mora nardit, je potenci lastne duše zaupat, ne pa skoznjo al clo  mim nje do enega absoluta bližnjice sekat! Saj kaj pa je moja duša drugega kot potenca ene substance, tko da um  ne more sfalit, če dušo prizna za vrhovneg šefa! Smo eno, ja, ampak na to smo obsojeni,  naš um  mora pa lastni duši prisluhnt pa skoznjo to enost v duhu in telesu pedenat. Z  enostjo se naš um lahko samo poistoveča, ne more pa enost bit, niti v duhu! Dokler je duša njegov gospodar, se mora njej podrejat pa klanjat, mora v njej boga videt!

Mater, sem se spet razkuru Angry.

Če tole, kar pišem,  primerjam z gapetovim pisanjem, se mi zdi, da sva v umu skup skor celo pot, vsaj  po tem, kar je tle zapisov:

Quote:
*MI nismo ne geni, ne telo ne mozgani ne nc od tega.
tole pa dvomim da imaš prav
če gledaš sebe kot izključno višji jaz, pol lahko tko gledaš ... pa nisi ti samo višji jaz, zdej si tud telo in vse kar zraven spada ... vse komplet ... v tej šoli pride to vse v kompletu in ne moreš na vso silo bit višji jaz ... ti moraš v tem telesu samo zadost prostora zanj - zase - narest.
torej ... treba je spedenat vse nivoje, najlažje po vrsti.
in del teh zapisov ki jih ustvariš v telesu in nižjih telesih odneseš s sabo vseen ... imho


Aryan, jest filozosfkega podstata tvojga teizma  ne morem čist posvojit, čeprav mi  zlo logičen pa konistenten zgleda, clo bolj kot moj ateizem.   Čustveno me nekak ne potegne, tvoj bog pr men ne more osebnih potez dobit. Bolj se matram, da bi ga sprejel,  večji odpor do njega dobivam.

Ampak ti boš itak reku, da se bog tud tud na tak način razodeva... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #71 - 19.12.2002 at 10:29:16
 
titud : pocasi se dalec pride. ce Bog (kot vrhovna, absolutna oseba) je, pol nikol ne bo casa kadar on ne bi bil. ce pa Boga ni, pa tud ne bo mogu nikol nastat, a ne? vprasanje je samo kdaj bomo mi to ali ono resnico lahko vidl.

sej se nam nikamr ne mudi, a ne? Smiley al se?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #72 - 19.12.2002 at 10:51:04
 
Quote:
*Avtsogestija je po mojem miselni namen, s katerim želimo vplivat na spremembo 'negativnih' ali ojačanje 'pozitivnih'  čustev.
pa ne vem če je ta tehnika samo čustvom namenjena ... men se zdi bolj dogodkom, ki naj prožijo takšna čustva


Po mojem je avtosugestija izključno namenjena pedenanju čustev. Ker v le v določenem  čustvenem okolju se začnejo dogajat dogodki,  ki 'prožijo takšna čustva'. Tko da ko se z avtosugestijo naučiš obvladat (instinktivne) telesne odzive na lastne 'zle' misli in ko ti telesni odzivi nanje ne morejo več  prinašat zadovoljstva, se 'zle' misli nehajo naslajat same nad sabo in se ti povrne naravno 'pozitivno' naravnano čustveno stanje. V takem čustvenm stanju se ti porajajo pozitivne misli, ki instiktivno težijo k realizicaiji pozitivnih dogodkov: poiščejo jih iz okolja oz. si misili 'zrežirajo' okolje tako, da zgleda, da se 'pozitivni' dogodki dogajajo sami. Pustmo zdej to, kolk so dobri v enem absolutnem smislu al pa samo zate, ker po moje se v enem konstantnem pozitivnem čustvenem delovanju itak  vzpostavi okolje, kjer je vsako dejanje dobro za vsakogar... Smiley    
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #73 - 19.12.2002 at 11:13:46
 
Quote:
sej se nam nikamr ne mudi, a ne?  al se?


Kva pa vem, aryan. Dejstvo je, da se starostjo  um začne bolj inenzivno k duši vračat. Ampak tam je brez unih tamalih jazkov, ki jih je bil za časa življenjnja prisiljen v tropu okrog duše zbirat, zanj prazno, temačno in tesnobno.  Um bi si rad s sabo še kaj dela vzel, npr. nalogo, da bo dušo pred božje obličje vodu. Pa marsikomu zdej to bodočo funkcijo  že na tem materialnem svetu trenira. Pr enih bolj, pr drugih manj uspešno. Ovčke se upirajo in majo vsaka zase čist prav,  jim tud jest  zaenkrat ne mislim na žrtvenem oltarju krvi spustit samo zato, da bom bogu všečno daritu za svojo dušo opravu. Se mi res ne mudi, bom probov počakt, da bodo moje ovčke prostovljno svoje dušce spustile Roll Eyes.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #74 - 19.12.2002 at 12:00:55
 
titud wrote on 19.12.2002 at 10:51:04:
V takem čustvenm stanju se ti porajajo pozitivne misli, ki instiktivno težijo k realizicaiji pozitivnih dogodkov: poiščejo jih iz okolja oz. si misili 'zrežirajo' okolje tako, da zgleda, da se 'pozitivni' dogodki dogajajo sami.

no zdej si direktno zadel zakaj se sploh gre pr avtosugestivnih tehnikah in konceptu ki jih podpira in propagira. po moje ne bi mogu bl zadet. svaka cast!
Quote:
Pustmo zdej to, kolk so dobri v enem absolutnem smislu al pa samo zate, ker po moje se v enem konstantnem pozitivnem čustvenem delovanju itak  vzpostavi okolje, kjer je vsako dejanje dobro za vsakogar... Smiley

ampak si pa tud direkt zadel se v drugo plat avtosugestije, ki bi jo ti rad zaenkrat kr pustu pr mir. avtosugestija te postavi (ali hoce) v vlogo "reziserja" okolja in ga hoce zrezisirat tko, da je rezultat osebna sreca. al pa tko k smo vcasih ze kle rekl, da postanemo (ali hocmo postat) neodvisni krojaci svoje usode. kar seveda nikol nismo bli, nismo zdej, in tud nikol ne bomo. (ampak pustmo zdej to pr mir)

problem nastane takrat, ko ugotovimo da nam ne ratuje to neodvisno rezisiranje lih najboljs (in je tud nemogoce da bi v celoti), ker je koncept zgresen oz. ni univerzalno aplikativn.

po drugi strani pa je problem  tud ta, da se mormo vprasat kaj bi blo ce bi blo na svetu velik takih kvazi-absolutnih reziserjev. scasoma bi se en druzga hotl dominirat, kar pelje v kaos, se prav delec od miru. ce pa je okolje ki ga rezisiram moj lastni um (mojo lastno iluzijo), in s tem hocm povedat to da ne bom na nbenga druzga vplival (jih bom ignoriral) pol pa zgubimo ljubezen do drugih, kar nam pa spet dolgorocno ne bo vsec. dokazano.

Absolutni reziser je EN (in to "nekdo" ne "nekaj"). razumet ga ne mormo s pomocjo nepopolnih cutil, uma in intelekta (instrumenti nasih zmotnih poistovecanj na razlicnih nivojih). razumemo ga lahko sam z njegovim dovoljenjem (ker je on avtokrat, in kot tak visji kot mi) in naso pravilno naravnanostjo proti njemu. bolj ko ga spoznavamo na ta nacin, bolj ga tud samovoljno (ne pod prisilo, kar pocenjamo zdej in zarad tega trpimo) sprejmemo kot boljsega "reziserja" nase srece kot pa smo to mi lahko sami.

ce jaz hocem govort s predsednikom ZDA bo to mozno le ce mi on to dopusti, ne ce si jaz to dovolim. na podobn nacin, mi ne mormo vidt ali spoznat Boga, ce nam on to ne dopusti. komu in kdaj pa on to dopusti, je pa treba tud zvedt od njega, ali tistih ki ga ze poznajo.

v jeziku avtosugestije bi lohk povedu na ta nacin.

jaz sem odvisen od neodvisnega tebe... jaz sem majhen, vsevisnji gospod..., jaz sem tvoj sluga, moj gospodar... jaz trpim, prosim resi me...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13