Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 13
(Read 69183 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
avtosugestija 2
13.12.2002 at 18:31:41
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #1 - 13.12.2002 at 20:40:46
 
gape : skos govoris sam ego ego ego

ce smo mi mi, kdo je pol ta ego ki nas ovira? tud mi? kako si lahko sami seb pomagamo pol?

to hocem ugotovit ze odkar sm zacel tale topik...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #2 - 14.12.2002 at 03:13:51
 
Quote:
ce TI ustvarjas iluzorno okolje, zakaj ga pol TI tud ne odstranis, ko vidis da ti prinasa trpljenje?  

ce je problem v TEBI, kaj pol je ta problem?  


jaz sem komaj na tej točki, ko spoznavam, da ustvarjam ilozorno okolje....

oziroma zdaj, ko to vem se šele začne tista trnova pot pomoje...iskanje Resnice torej...

sedaj torej odpravljam trpljenje (po tvoje) oz. začenjam kvalitetneje živeti (pomoje)...

in s tem mislim predvsem na to, da pri SEBI (in res pri SEBI) ugotavljam kaj je tsito, kar me dela srečnejšega...

ampak to je mozno pomoje le na en način delat: SEBE spreminjat in to seveda nujno vključuje uničevanje ega...samo na tak način se ti pomoje okolje začne kazat v drugačni luči....in tistim, ki govorijo, da je okolje krivo za njihovo nesrečo, se ne bo le-to nikoli spremenilo...ostalo bo enako....iluzorno torej...in trpljenje se bo nadaljevalo  Wink


LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #3 - 14.12.2002 at 03:21:22
 
Quote:
ce smo mi mi, kdo je pol ta ego ki nas ovira? tud mi? kako si lahko sami seb pomagamo pol?

to hocem ugotovit ze odkar sm zacel tale topik..



mogoče pa "ljubezen" lahko ubije ego ???

in mogoče "zavedanje" ega lahko ubije ego  ???

ko to dvoje (ljubezen in zavedanje) združim sem pomoje kar močan 8)




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #4 - 14.12.2002 at 14:14:59
 
mind : kako pa to zgleda v praksi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #5 - 14.12.2002 at 14:59:40
 
Quote:
mind : kako pa to zgleda v praksi?


ja, vedet moraš, da ta kar tukaj pišem so samo moje ideje in kot takšne se mi zdi, da bi lahko delovale tudi v praksi....

dejstvo je, da ko začneš vse (no, v praksi se jaz pač trudim k temu) negativne stvari pripisovat sebi, to prinaša neko nujo po spremembi....

pomembno se mi zdi, da takšne stvari opaziš, še bolj pomembno pa, da jih ne ignoriraš...

to tudi pomeni, da prepoznaš v sebi ego, in ga ne ignoriraš ampak se začneš z njim zavedno ukvarjat

vsaj jaz sem še pred nekaj leti bil takšen, da sem se zavedal npr. negativnih stvari na sebi, in ki so me sicer kratkoročno zadovoljevale, vendar sem prepprosto ignoriral "true self", ki mi je govoril, da dolgoročno to ne prinaša sreče....

ljubezen ma pomoje funkcijo lažjega soočanja samega s sabo, saj na učinkovit način daje moč "true self-u" in odvzema moč ego-tu....torej ko mi je bila "dana?" ljubezen mi je bila dana tud moč za biti "true self" oz. "pravi Jaz"....


v praksi je pri meni to zgledalo nekako takole:

pri sebi sem opažal pogosto jezo (katere vzrok sem seveda vedno pripisoval okolju), dokler se nisem zavestno začel s tem problemom ukvarjat...in ta čas je nekako sovpadal z začetkom spoznavanja "ljubezni"...

v bistvu je prva stvar katero sem storil (če takrat ne bi bil zaljubljen nisem čist ziher, da bi mi uspelo) je ta, da sem prenehal sodit druge ljudi (okolje)....torej nekako jasno mi je postalo, da dokler bom druge krivil za svojo jezo jeza ne bo izginila saj je nemogoče spremenit druge (okolje) le sebe lahko...

in tako sem počasi postajal vse bolj miren in sem začel samo opazovati in se učiti....če povem npr. konkreten primer: smo šli z prijaelji nekam ven in tam je bil npr. nekdo, ki mi preprosto ni bil všeč in zaradi tega sem avtomatično bil "negativno" nastrojen cel večer....sedaj me ne more nič (okolje) naredit več takšnega, ker vem da vsi negativni občutki prihajajo iz mene...no, zdaj se sliši kot, da sedaj nekam tlačim negativne občutke ampak dejansko ni tako....preprosto jih ni več....in kot že rečeno, nevem če bi se lahko tako spremenil, če takrat ne bi bilo v meni ljubezni....

in to je samo en droben primer tega kar hočem povedat...namreč v vseh vidikih mojega življenja so  kakor domine začele padati stran negativni občutki....ampak vprašanje je če bi samo ljubezen bila dovolj....torej zavedanje in ljubezen je pomoje bila pri meni tista kombinacija, ki me je naredila srečnejšega


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #6 - 14.12.2002 at 21:05:09
 
koncept ega valjda poznaš aryan
če ga ne poznaš, sm jest neki o tem napisanega nabral v istoimenskem topicu
če si ti višji jaz - JAZ SEM je ego tisto za kar se jaz razlikuje od jaz sem
pomagamo si s tehnikami, če se nam mudi, drugač je pa življenje tko narjeno, da če ga živiš pravilno, ves čas - vse trenutke - ego na koncu sam od sebe odpade.
ker to nikomur ne ratuje, uporabljamo tehnike ... ena od njih je avtosugestija, kot si jo ti poimenoval ...


mind je precej dobr povedu


kaj točno te zanima aryan ... kako transformirat ego?
ker večina ima problem s tem da bi si sploh upala pomislit na to da bi blo zlo dobro zanjih da bi spedenal ego.
eni pa niti ne vejo da ego obstaja ... to so tisti ki sebe enačijo s tem telesom v katerem trenutno živijo

... mi seveda iščemo poti kako ego popedenat
... in ... že zdavni smo ugotovil, da je najboljša srednja pot
... edini blem je ... katera je to?
... blem je v tem da ima vsak drugačno, se pa v marsičem pokrivajo te srednje poti, predvsem v bistvenih stvareh ... v detajlih si niti 2 nista enaki
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #7 - 14.12.2002 at 22:10:44
 
gape wrote on 14.12.2002 at 21:05:09:
ena od njih je avtosugestija, kot si jo ti poimenoval ...

kaj točno te zanima aryan ... kako transformirat ego?
ker večina ima problem s tem da bi si sploh upala pomislit na to da bi blo zlo dobro zanjih da bi spedenal ego.
eni pa niti ne vejo da ego obstaja ... to so tisti ki sebe enačijo s tem telesom v katerem trenutno živijo

... mi seveda iščemo poti kako ego popedenat
... in ... že zdavni smo ugotovil, da je najboljša srednja pot
... edini blem je ... katera je to?
... blem je v tem da ima vsak drugačno, se pa v marsičem pokrivajo te srednje poti, predvsem v bistvenih stvareh ... v detajlih si niti 2 nista enaki

avtosugestija je zame pumpanje "zmotnega"-ega in kot tako nezazeljeno in delec od nasga "weel-beinga" in samsara no more.

gape : kaj pa ti izvajas v praksi? srednjo pot? sam sej si tko al tko reku da jo je tezko najdt.

spet jo kao iscemo. filozofiramo. a ne bi blo boljs ce bi sli ze po zacrtani poti. teh je pa spet vec, vsak "saint" svojo propagira. kaj izbrat pol? po cem? a po videzu, al po logiki, al po razumu, al po intuiciji al po kvantiteti sledilcev al po cem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #8 - 14.12.2002 at 22:16:03
 
Kakšno iluzorno okolje ???
Saj ni nobenega iluzornega okolja.

Okolje nam vedno kaže  to, kar smo.

Če verjamemo, da živimo v iluzijah, potem ne bomo pozorni na okolje in ne bomo videli resnice.

To je dokaz:
Quote:
pri sebi sem opažal pogosto jezo (katere vzrok sem seveda vedno pripisoval okolju), dokler se nisem zavestno začel s tem problemom ukvarjat...


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #9 - 14.12.2002 at 22:53:08
 
Robi wrote on 14.12.2002 at 22:16:03:
Kakšno iluzorno okolje ???
Saj ni nobenega iluzornega okolja.

okolje ze ni iluzorno, ampak nase zaznavanje le tega (skos nepopolne instrumente, cutila, um, intelekt...) je zelo oddaljeno od resnice, zarad vcasih recemo da zvimo v iluziji. ena izmed zmot ali iluzij je tudi ta da mislimo da smo, oz. se poistovecamo s telesom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #10 - 14.12.2002 at 23:16:55
 
Quote:
(skos nepopolne instrumente, cutila, um, intelekt...)


Hm....
Tu mi nekaj ne štima.

Nadaljevanje prihodnjič....... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #11 - 15.12.2002 at 10:15:45
 
jest izvajam sredno pot ja

mi gre kr dobr, včasih tolk dobr, da pomislm, če se čem sploh še kej jebat z drugimi ... al jih pustim tam kjer so ... pa se spomnem, da smo vseen skupi do sm pršli in bi blo grdo jih kr kle pustit ...

po začtrani poti greš seveda lahko ... čeprov kolkr vem po ISTI poti pač ne more it več noben ... v detajle isti ... v gereneralijah isti pač lahko ... je pa že dalaj lama povedu da je vsakomur najlažja pot tista od kjer izvira ... za nas je to krščanska pot ... jezusova pot ... kristusova pot ... zahodne pot

ni mi sicer jasno kaj ti je ta zmotni ego - a je to ego - al si spet kej novga pogruntu ... k s temi tvojimi izrazi me znaš kr zmest ...

mogoče bi pa izbral po kvaliteti sledilcev


robi to o iluziji smo precej tapkal ... kr prečti si ...


ja tale avtosugestija ... ona u bistvu čisti ego ... ona čisti vzorce s sugestijami ki egu ne priležejo najbolje, on tega ne štekne, to je vse, priležejo pa višjemu jazu - pravemu meni
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #12 - 15.12.2002 at 17:08:40
 
gape wrote on 15.12.2002 at 10:15:45:
ja tale avtosugestija ... ona u bistvu čisti ego ... ona čisti vzorce s sugestijami ki egu ne priležejo najbolje, on tega ne štekne, to je vse, priležejo pa višjemu jazu - pravemu meni


kateri vzorci se ne prilezejo najbolje egu, in kateri se prilezejo pravemu tebi? prakticno povej pr teb kako je to.

dolzn sm ti se razlago o "zmotnem-egu".

recmo da se ti usedes v avto in se furas okol. ti si ti, avto je avto. ti nisi avto, avto ni ti. ampak vseen ti kontroliras avto s pomocjo volana, pedalk... in kot tak si povezan z avtom, ceprav nisi on. ce pa prevec pades v furanje, se ti na trenutke loh zazdi kot da si TI avto. tok pades notr da pozabis sebe. in to zmotno poistovecanje z avtom je "zmotni-ego". vcasih gremo tok globok v "zmotni-ego" da ne najdemo vec ven, kot da bi bli zasvojeni. ko pa si zasvojen, se pa ne mors pozdravt sam.

mi se npr. zmotno poistovecamo s telesom. nben na tem svetu ne misl da je to telo. tisti ki verjamejo v reinkarnacijo vejo da se "nekaj" drugega kot telo (zavest) reinkarnira v novo telo. tisti ki pa ne verjamejo v reinkarnacijo pa to isto "izjavljajo" s svojim delovanjem. ce jaz recimo enga ubijem me bojo zaprl, kao da sem neki narobe naredu. ce pa jaz pokopljem al pa kremiram mrtvo telo, mi pa nben ne bo nc siku, ceprav so kemikalije v obeh primerih se zmeri tam kjer so ble, v telesu.

na podobn nacin je "zavest" tista ki kontrolira telo (kot pri primeru z avtom), ampak vcasih tok notr pade da se zacne poistovecat z nizjim in zarad tega tud trpi.

tko kot mamo vec vrst "tekocin" ki niso "kamnine", mamo tud znotri te "zavesti" (ki ni telo) se velik "zmotnih-ego-jev".  tekocine so recmo voda, bencin, mlek, sok... vsaka s svojo naravo in s svojimi funkcijami, ceprav so vse ENO, kao tekocine.

nas pravi-ego lahko direkt spoznamo ce delujemo v skladu z njem (ce nam ga kdo razkrije) al pa po drugi poti, da ugotavljamo kaj nismo, odstranjujemo "zmotne-egote".
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #13 - 15.12.2002 at 22:47:32
 
delam precej podobno kot mind ... bom opisu ko bo časa več

okrog tega ega
ti torej človeka z vsemi sedmimi nivoji skupi, brez višjega jaza deliš na jaz in ne-jaz
ne-jaz je ego jaz pa si ti?

al je jaz kr enak višjemu jazu, seveda različen ravno za ego?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #14 - 15.12.2002 at 23:05:31
 
ze ene 100x sm ti povedu... da 7 nivojev so vsi "zmotni-egoti". da visji jaz je visji samo glede na "materijo" ni pa visji od Boga.

simptom "nesluzenja" Bogu je zmotno poistovecanje, ki se zgodi tko kokr sm ti napisu pr avtu in prinasa trpljenje. ce gres dajat stran "zmotne-egote" brez da se zavedas pravega, bo zlo tezko sploh kam napredvat proti osvoboditvi, oz. skos je moznost da pades spet dol v mayo. predaja in sluzenje Bogu je edini way.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 13