Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 53628 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #90 - 01.12.2002 at 02:02:40
 
Karmen tale tvoj post mi ni preveč razumljiv.  Samo tisto o verzih sem pa razumel. Ne, ne pišem jih še, ker nimam nagnjena do njih. Berem jih pa še manj.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #91 - 01.12.2002 at 07:46:31
 
Andres, pozornosti ne znam izsiljevat in menda ne bi imelo pomena. Morda je ta samo preveč razpršena ali celo koncentrirana. Je pa lahko povsem dobro, da me ne razumeš preveč ker bistveno mi je, da ti lahko svojo agresijo tudi pokažem? Ker ti znaš? Meni je manj dušeno ali kakorkoli tesno po tem.

Edino poplačilo zame se mi zdi da je pritegniti posluh živega človeka. Ti bom še vse ostale pesmi poslala. Če imaš sam še do tristo nickov zraven je taka komunikacija predvsem zahtevnejša. Zgodi se pa ravno tako naenkrat. Veliko je bilo povedanega o tem. Misliš da bo že kmalu dovolj?

To da sama ne znam prosit pa vsaj ti veš da ne drži.  In "izrecno samo zate" še dodajam vprašanje; si mi dal misliti še na večih mestih,  tudi pod topikom Velika učenja V in Z oz. z Versko ne-strpnostjo: Tudi tebi je pomembno, da zna človek življenje še završiti (pokončati, uničiti, zaključiti, ubiti- karkoli), če ve, da preveč trpi? Meni je.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #92 - 01.12.2002 at 08:55:24
 
Quote:
Amstel
Stvari, ki sem jih napisal v zadnjem mesecu niso bile nič kaj osebne, razen da sem kdaj poskušal koga kam vščipnit, da bi mu vzbudil pozornost. Tako da enost, dvojnost, trojnost, strahopetnost, vse to ni nič novega pod soncem.

Ti to znaš zelo dobro, po moje je tudi zato nastal vik in krik v teh dimenzijah. Splošen preplah skratka. Pa ne nujno pri vseh tudi iz istega razloga.

Quote:
Ampak če bi pisal kot bp, verjetno ne bi mogel pisat v istem stilu kot nemesis. celo isto vprašanje ki je bilo postavljeno pod x in kot nemesis je bilo drugič bistveno bolj odmevno in učinkovito. Za karakterje pa imam bistveno premalo znanja in prostora.

Najtežja naloga v družbi je prav postavit vlogo obeh spolov Grahek. Se strinjaš?

Quote:

Včasih obstaja izbira med tišino in anonimnostjo.
lp bp

Shocked     Embarrassed      
Se strinjam. Nismo pa vsi v taki vlogi Grin da bi o tem odločili vedno in povsod sami. Ali se sme človek kdaj temu zavestno izognit? Ja, pod pogojem da sam ve, da s tem ne bo več škodil kot koristil. Prav pride nameravanje, avtosugestija in izčrpno iskanje možnosti sodelovanja.

Quote:
Sicer pa marsikomu na tem forumu ne poznam niti imena, sem se pa z nekaterim člani tudi srečal, pa imam za to samo več ali manj podatkov, ne pa zato tudi nujno drugačnega odnosa.

Saj odnos vedno gradimo, torej lahko vsakič vložimo v drugega enak trud in celo izpostavimo problem na enak način, ta pa ne bo enak. Še manj je lahko isti ???

Quote:

Pri meni pa je šlo tokrat za delno zafrkancijo in delno za strahopetnost. Glede na to, da nisem bil prvi, niti zadnji, pa so me reakcije zelo presenetile, tako da me zanima tvoj pogled na celotno kolobocijo, z vsemi začetki vred

Meni se vsa stvar s te plati zdi zadosti resna, zafrkancije sama ne vidim. Je pa res da znaš zatežit kljub lahkosti svojega karakterja. In popolnemu nepoznavanju osnov iz matematike, kot je štetje naprimer. Šmorn je zdaj tavelik. Ker se zname menit nam ga ni treba vsaj žgat.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #93 - 01.12.2002 at 11:16:22
 
moj osebni projekt, bp, je gape.org
<title>gape's home - - - Everybody's home!</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="keywords" content=" gape, resnica, truth, zavest, pomoč, duhovnost, življenje, droge, rastline moči, iboga, samopomoč, potovanja, borovnice, aleksandar bošković, radiestezija, sanje, borilne, karate, kickboxing, ibogain, termit, grica, schmiedl, ">
<meta name="description" content=" Slovenski site, ki se trudi pomagati ljudem, po svojih najboljših močeh. Še vedno globoko verjamem, da ne zaman. Slovenci novim zmagam naproti. Slovenci gremo naprej in svet bo sledil.">
v začetku je v opisu pisalo 'host site zame in moje prijatelje'
to še vedno je ...
ključne besede bi veljalo dopolnit, pa ni blema
to je moj projekt
sajt, ki bi ga ljudje brali in se nanj tudi vračali

svet pogovorov je tudi moj projekt, ki pa bi brez vseh ostalih ne obstajal, v prvi vrsti brez aleša, saj je ta naš projekt nadaljevanje njegovega projekta, foruma ki je umrl ... torej to je naš projekt in s tem tudi moj

pozitivke so kr u redu ... gleda na to kako glomazno je projekt zastavljen, če bi ga hoteli naredit kompletnega naenkrat bi pozitivk kot @pisa še vedno ne bilo, tko so ... naj še enkrat povem - pozitivke so:
časopis + knjižni klub + e-trgovina + sončna pošta
2 od podstrani sta upedenani in se na njiju lahko dela, 2 podstrani še postavljam(o)

z vasjo je ena taka žalost da je spet preglomazen projekt, dočim, gape ki je vas resno nameraval hišo v vasi že ima ...

točke si krasno napisal ... mislim da bodo šle direkt v reboot ... hvala

ni res, da članov ne bi sprejemali, vsakdo je lahko član, je pa tako da je še premalo članov da bi lahko naredili pravo skupščino in med člani je premalo ljudi, ki bi bili pripravljeni prevzeti odgovornost - funkcije.
in ker je stanje tako, trenutno držimo nad društvom roko bedaki (ga upravljamo bi lahko reku) ... bedaki so bili namreč pred društvom ustanovljeni (če mi spomin dobr dela) in delujejo kvazi bolje od društva


torej 'delno zafrkancija in delno strahopetnost' sta botrovali tvojim klonom ...

hvala še ekrat bp
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #94 - 01.12.2002 at 17:14:19
 
Quote:
reakcije zelo presenetile, tako da me zanima tvoj pogled na celotno kolobocijo, z vsemi začetki vred.
lp bp


Oj, bp, ma kaj si mislim... o celotni kolobociji? Da je res kolobocija  Grin.
Se mi pa dopade, da se je ta zadeva obelodanila. Ker se lepo razpleta. Reakcije so te presenetile, praviš. V tistem času, ko si se ti odločil da ostale dele osebnosti pomenuješ z različnimi nicki, iz kateregakoli razloga že, se je enako odločila tudi Karmen. Morda gre še za kake druge fore, ki jih jest ne poznam. Sam ta splet okoliščin je pač prnesu mal zmede. Reakcija je pa nastala na osnovi skupne naravnanosti enih par ljudi na forumu, da želimo podpirati eno smiselno jasnost. That's it.
Nemesis, kot veš, mi je res vzbudila pozornost. In sem rekla... da se že veselim njenega delovanja, saj je bilo čutiti, da ne bo delovala kot maščevalka, ampak bolj kot o-jasn-jevalka. Čutiti je bilo, da hoče nekdo nekaj povedati, nekaj pomembnega, kar se naj bi prijelo marsikoga. Da si ti ta nekdo, pa nisem vedela. Zdej vem. Evo. To je to. Meni je fajn te poznavat. JE pa res, da te ne bi, če ne bi le prišlo na dan, kje vse si se "skrival". Naslednjič v živo. Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #95 - 02.12.2002 at 08:06:16
 
Quote:
Včasih obstaja izbira med tišino in anonimnostjo. Zato mora anonimnost bit mogoča.


Se strinjam, ampak  past anonimnosti je nezmožnost uvida v njen namen tistim, ki jim je namenjena. Mora bit bit jasno podan vsaj skoz  anonimno vsebino, ker je ni možno gradit na kredibilnosti osebe, ki  stoji za njo. Tišina oz. fizična odostnost je sicer kot sredstvo izražanja protesta/nestrinjanja tud lahko lahko napačno razumljena, ampak zbuja pri titsih, ki jim je namenjena,  kvečjemu nelagodje, ne pa revolt.

Mislim, bp, da razlogi, ki si jih navedu, nimajo nobene veze z omejevenajem možnostvi tvoje samorealizacije na forumu ali pri drugih projektih. Z ničemer nima smisla pogojevat tistga zunaj, da se bo pol teb 'odprlo' navznoter: ker z raznovrstnim zunanjim pogojevanjem se samo legitimirajo lastne zavore. Če čutiš, se lahko izraziš avtetentično skoz form, to šanso izkorist pa se izraz, ker le na ta način naredu  forum bolj avtentičen, ne pa s postavljanjanjem enih pogojev in novih omejitev, ki so bistvu prav iste, ki ti v real-lajfu omejujejo, da se ne moreš avtetično izrazit in da se moraš zatekat tle gor. Izraz se magari anonimno, tko kot to počenem jest, to v bistvu nobenga ne mot, je anonimost tle gor legitimna, samo namen, zakaj se mora človek za njo 'skrit'  mora bit razviden. Razvidnost namena dela  anonimneža avtentičnega pa kredibilnega, le  kredibilnost pa  vleče nase pozornost, ki jo anonimnež rab, da se prebije iz lastne tišine.    
Back to top
« Last Edit: 02.12.2002 at 14:14:54 by titud »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #96 - 02.12.2002 at 18:41:57
 
Titud,

Poglej si nekaj zadnjih sicer morda malo hermetičnih Comp-Robijevih zapisov, nad ene par stavki in izpeljavami zamiži, spreglej vse omembe ega in pomeditiraj nad tistim kar ostane.
Strahovi  in zavore so reč, ki tičijo za marsikom in marsičem in marsikaj sokreirajo. Tako, da ko jih bom z levo roko lahko pometel na stran, me boš videl, kako se malenkost svetim v temi, oz. sem vsaj čist majčkeno (recimo v mezinček) razsvetljen.

Ta drug del, torej moji ugovori pa vsebujejo trmo in nekaj principom podobnega, kar je točno to, kar je ostalo od gornje filtracije na filtru, identiteta, dvojnost, jaz, ego, če češ. Ali pa moja vera, moj bog, tisti h kateremu se jaz klanjam  in ga častim.

Sam namreč ne verjemem, da lahko v vsaki dani situaciji lahko ugotoviš najboljšo možno reakcijo na tisto situacijo. Zato uporabljaš jaz, ali pa ga (recimo s pomočjo) razbiješ na koščke in zamenjaš z drugim vodnikom, z vero v nekaj, boga ali pa karkorkoli že to imenuješ. Infinite goof recimo. Vera kot nadomestek jaza (hmm, ampak če zgleda kot vile in je špičasto kot vile, potem so to zelo verjetno kar vile in ne lopata). Religija - raztopina mnogih jazov (egosolution???).

Imaš par milijard različnih jazov in par milijonov različnih religij. Eni tako gradijo močnejše skupnosti, drugi šibkejše. So si različni. Smo si različni, boljši, slabši, zadostni, nezadostni, avtentični, neavtentični je vedno odvisno od gledišča.

Kaj nardit (med odogovori je tudi, da ni treba naredit nič), je po mojem tisto vprašanje, na katerega najboljši  odgovor te pripelje do svetilnika v temi, če kaj takega kot najboljši odgovor obstaja.

Dokler pa ne začneš svetit v temi, pa me lahko poskusiš prepričat, da je tvoj pogled boljši. Se bova upam potrudila, da bo vsaj zabavno, če že ne bo koristno. Koristno pa bo do te mere, kolikor bova odpravila kakšne nepotrebne strahove (ne nujno vseh, mogoče pa kakšne še kdaj rabiva) za začetek, pa potem videla kako naprej.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #97 - 02.12.2002 at 19:34:54
 
Karmen,

Grahek praviš, hmm, no če že, potem bi bil tisti grahek, ki je delil posteljo z mnogimi kraljičnami, dokler ni našel ene take, ki zaradi njega ni mogla ponoči več tudi očesa zatisnit. Pa on zaradi nje tudi ne.

Ampak da to pride šele kasneje ali kako, da je najprej treba lepo na abstraktno splošnem nivoju postavit spole na neko mesto oz. položaj, preden lahko postaviš kakšnega konkretnega predstavnika ustreznega spola na pravo mesto in v pravi položaj??? Tole z nivoji mi pa od nekod že zveni znano. Karmen, a je mogoče Jst tud en od tvojih nickov Wink ?

Sicer pa se da o neresnih rečeh zelo resno menit in mnogi to zelo resno marsikje tudi tukaj počnejo, pa se lahko tudi jaz o resnih neresno.

Tista iluzija, ki je odgovorna za istost in podobne pojme, je nekaj o čemer sem odgovarjal že titudu, pa sem mu pozabil povedat tole: če je reakcij na neko situacijo končno, potem lahko  izbereš najboljšo.  Potem je pot do svetlikanja stvar kombinatorike. Kaj pa če ni, če je možnosti nepreštevno mnogo, kaj mi bo pa potem štetje, številčenje in preštevanje, Karmen.  A se po tvojem mnenju splača sploh štet? In kaj mi bo znanje štetja in števil po tvojem (tokrat brez mnenja) prineslo?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #98 - 02.12.2002 at 19:46:05
 
Gape,

Hvala za tvoje odgovore.

A pol se bo ta reboot pojavu tud za malo manj bedake, a še zmeri ne?

Pozitivke se takole meni slišijo čisto v redu (čeprav danes nekam čudno zgledajo), samo še bralcev se jim manjka.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #99 - 03.12.2002 at 09:32:34
 
Quote:
Titud,

Poglej si nekaj zadnjih sicer morda malo hermetičnih Comp-Robijevih zapisov, nad ene par stavki in izpeljavami zamiži, spreglej vse omembe ega in pomeditiraj nad tistim kar ostane.
Strahovi  in zavore so reč, ki tičijo za marsikom in marsičem in marsikaj sokreirajo. Tako, da ko jih bom z levo roko lahko pometel na stran, me boš videl, kako se malenkost svetim v temi, oz. sem vsaj čist majčkeno (recimo v mezinček) razsvetljen.

Ta drug del, torej moji ugovori pa vsebujejo trmo in nekaj principom podobnega, kar je točno to, kar je ostalo od gornje filtracije na filtru, identiteta, dvojnost, jaz, ego, če češ. Ali pa moja vera, moj bog, tisti h kateremu se jaz klanjam  in ga častim.

Sam namreč ne verjemem, da lahko v vsaki dani situaciji lahko ugotoviš najboljšo možno reakcijo na tisto situacijo. Zato uporabljaš jaz, ali pa ga (recimo s pomočjo) razbiješ na koščke in zamenjaš z drugim vodnikom, z vero v nekaj, boga ali pa karkorkoli že to imenuješ. Infinite goof recimo. Vera kot nadomestek jaza (hmm, ampak če zgleda kot vile in je špičasto kot vile, potem so to zelo verjetno kar vile in ne lopata). Religija - raztopina mnogih jazov (egosolution???).

Imaš par milijard različnih jazov in par milijonov različnih religij. Eni tako gradijo močnejše skupnosti, drugi šibkejše. So si različni. Smo si različni, boljši, slabši, zadostni, nezadostni, avtentični, neavtentični je vedno odvisno od gledišča.

Kaj nardit (med odogovori je tudi, da ni treba naredit nič), je po mojem tisto vprašanje, na katerega najboljši  odgovor te pripelje do svetilnika v temi, če kaj takega kot najboljši odgovor obstaja.

Dokler pa ne začneš svetit v temi, pa me lahko poskusiš prepričat, da je tvoj pogled boljši. Se bova upam potrudila, da bo vsaj zabavno, če že ne bo koristno. Koristno pa bo do te mere, kolikor bova odpravila kakšne nepotrebne strahove (ne nujno vseh, mogoče pa kakšne še kdaj rabiva) za začetek, pa potem videla kako naprej.

lp bp


Bog ne daj, bp, da drug drugega v kakšno religiozno razstapljanje egotov vlečeva al pa drug drugega v  razsvetljevanje siliva. Sem za aboslutno pravico vsakega  na svobodno reagiranje v občtku take in podobne ogroženosti in tud jest vidim edino pot v merjenju skupnih/različnih polgedov na zabaven, duhovit, magari provokativen, a sproščen način. Strahov ni mogoče odgnajt na silo, jih je možno samo zvito nafinirat, da se ne jemljo resno. Dobr, da se pogovrjamo pa na ta način sprot iščemo mero. Tud skoz tišino se jo da najt.  Glejmo, pa bomo vidl  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iris
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5
Popek Mesto
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #100 - 04.12.2002 at 18:18:33
 
Ni prav dolgo odkar sem pristala na tem planetu, je pa zato odkar sem spustila prvi post. Pa ne jezite zdaj nad sabo tisti, ki me ne boste takoj razumeli. Če mi bo kljub vsemu sugerirano kaj kar vas bo razburilo, bom po najboljšem znanju prevedla.

Kaj so to vse možne reakcije in občutki, ki nas spremljajo? Potem se odločite točno za eno in - naglas povedat? Da kar vsi slišijo.

Kako da človek ne bi bil v  precepu?

Kraljične pa ponoči spijo.  Da ne še zdaj? Kdo ne more zatisnit očesa; ker cepi, okuša občuti, sestavlja odgovor.. med.. KAJ??
Kdo pa sugerira te prisluhe?
Kot npr.: da te "zadenem  nekam" da bi se zarotiral v višave na sam "placek place" in med tem istim mestom, kamor že od nekdaj vem-da-grem-sem-zdaj (bila - štirinajst dni po rojstvu ja)? Ali še koga potem tako blodenje zanima?

Kot "dežurni goof" tukaj, bp, slavnostno definitivno izjavlja, da bistrost in pravičnost gradi brezmejni odnos Grahka - KDO zares? Neorganska Narava? In ravno Ona mi je danes popoldne potožila da: Če ne bi šla eno uro pred njegovim  magic masagejem v nakupe (?!), zdajle ne samo da ne bi mogla tegale sugerirat. Ker tudi pravi pas ne obstaji zanjo. Tako se je skoraj že dokončno poslovila od katerekoli trgovine, potem jo je pa, pravi, en klik spomnil, da rabi 2 skodeli za kavo. Odloči se za dve enaki. Evo!

Zdaj veš, zakaj napleta sebe v to temo. Preprosto je šla v trgovino in ju kupila. Tretja pa ne bo skodela! A ne? Bo vsebina, oz. kar se že v tako energetsko sondo z vesoljno zavestjo spravlja. Kava ali čaj, jogurt, sok, ..boš že vedel? Da ne veš še; ja bo pa kdaj kasneje prišla in zapela tan-tra-la-la..?

Če bi lahko, bi ti pa narisala, kako ta skodela izgleda? Ne, jok. Se bo potrudila, da jo vzameš v roke - kot brandnew podpis (distribucija od prestolonaslednika alias archives).

Je pa energetsko dejstvo in hkrati ni smisel v neorganski naravi, pravi - konstrukt, ki po osmih dneh blodnje zahteva odgovor prej ali slej, najkasneje pa na današnji dan. Kar je razločna enemu človeku tukaj in po njunem prvem jutranjem telefonskem razgovoru in čeprav se ji bojda vleče vprašanje že več kot dve leti, misli pravi, da bo ravno zdajle dovolj, da higijensko zaključi in pripeljeje nalogo k rešitvi. Toliko v zvezi z geomantiko.

V tem drugem delu, dragi bp vesoljček, pa gre bolj za tvojega jaza za "JZA" (jst bi mu zdaj rekla jzo strašni morda), ki je zaradi mene lahko tudi ena jeza. ENO - univerzalna homogenost, ki se "uturi med vrsticami v naturi", beri: vrsta strahospoštovanja kot umetnostna disciplina, ki se z neskončnostjo sooča brez pomislekov in ima sposobnost soočanja z očitnimi nenavadnostmi iz katerega potem lepo skupaj gradimo en "bleščeči plašček zavesti". Kot oblačilo je cesarjevo ta novo, pa mu lahko rečemo potem iluzija. Samo pri predponi avto~ se lepo skupaj ustavimo, počohamo po glavi in jo potem k sugestiji izrecno odrejeno vozimo v množini. Je to lahko do par miljard jazov, ego-solution, od-rešitev, preštevanje, odštevanje gor dol, in odgovor na vprašanje koliko se sploh splača štet.. Bi se "po naše" mislim splačalo potem štet le kaj konkretnega - tega pa ni neskončno, vsaj dokler nam bo agilnost še omogočala pomnenje in tako razločevanje predhodnika-ov od naslednika-ov.


plp  Iris
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #101 - 04.12.2002 at 18:31:44
 
Iris wrote on 04.12.2002 at 18:18:33:
Ni prav dolgo odkar sem pristala na tem planetu, je pa zato odkar sem spustila prvi post. Pa ne jezite zdaj nad sabo tisti, ki me ne boste takoj razumeli. Če mi bo kljub vsemu sugerirano kaj kar vas bo razburilo, bom po najboljšem znanju prevedla.

Kaj so to vse možne reakcije in občutki, ki nas spremljajo? Potem se odločite točno za eno in - naglas povedat? Da kar vsi slišijo.

Kako da človek ne bi bil v  precepu?

Kraljične pa ponoči spijo.  Da ne še zdaj? Kdo ne more zatisnit očesa; ker cepi, okuša občuti, sestavlja odgovor.. med.. KAJ??
Kdo pa sugerira te prisluhe?
Kot npr.: da te "zadenem  nekam" da bi se zarotiral v višave na sam "placek place" in med tem istim mestom, kamor že od nekdaj vem-da-grem-sem-zdaj (bila - štirinajst dni po rojstvu ja)? Ali še koga potem tako blodenje zanima?

Kot "dežurni goof" tukaj, bp, slavnostno definitivno izjavlja, da bistrost in pravičnost gradi brezmejni odnos Grahka - KDO zares? Neorganska Narava? In ravno Ona mi je danes popoldne potožila da: Če ne bi šla eno uro pred njegovim  magic masagejem v nakupe (?!), zdajle ne samo da ne bi mogla tegale sugerirat. Ker tudi pravi pas ne obstaji zanjo. Tako se je skoraj že dokončno poslovila od katerekoli trgovine, potem jo je pa, pravi, en klik spomnil, da rabi 2 skodeli za kavo. Odloči se za dve enaki. Evo!

Zdaj veš, zakaj napleta sebe v to temo. Preprosto je šla v trgovino in ju kupila. Tretja pa ne bo skodela! A ne? Bo vsebina, oz. kar se že v tako energetsko sondo z vesoljno zavestjo spravlja. Kava ali čaj, jogurt, sok, ..boš že vedel? Da ne veš še; ja bo pa kdaj kasneje prišla in zapela tan-tra-la-la..?

Če bi lahko, bi ti pa narisala, kako ta skodela izgleda? Ne, jok. Se bo potrudila, da jo vzameš v roke - kot brandnew podpis (distribucija od prestolonaslednika alias archives).

Je pa energetsko dejstvo in hkrati ni smisel v neorganski naravi, pravi - konstrukt, ki po osmih dneh blodnje zahteva odgovor prej ali slej, najkasneje pa na današnji dan. Kar je razločna enemu človeku tukaj in po njunem prvem jutranjem telefonskem razgovoru in čeprav se ji bojda vleče vprašanje že več kot dve leti, misli pravi, da bo ravno zdajle dovolj, da higijensko zaključi in pripeljeje nalogo k rešitvi. Toliko v zvezi z geomantiko.

V tem drugem delu, dragi bp vesoljček, pa gre bolj za tvojega jaza za "JZA" (jst bi mu zdaj rekla jzo strašni morda), ki je zaradi mene lahko tudi ena jeza. ENO - univerzalna homogenost, ki se "uturi med vrsticami v naturi", beri: vrsta strahospoštovanja kot umetnostna disciplina, ki se z neskončnostjo sooča brez pomislekov in ima sposobnost soočanja z očitnimi nenavadnostmi iz katerega potem lepo skupaj gradimo en "bleščeči plašček zavesti". Kot oblačilo je cesarjevo ta novo, pa mu lahko rečemo potem iluzija. Samo pri predponi avto~ se lepo skupaj ustavimo, počohamo po glavi in jo potem k sugestiji izrecno odrejeno vozimo v množini. Je to lahko do par miljard jazov, ego-solution, od-rešitev, preštevanje, odštevanje gor dol, in odgovor na vprašanje koliko se sploh splača štet.. Bi se "po naše" mislim splačalo potem štet le kaj konkretnega - tega pa ni neskončno, vsaj dokler nam bo agilnost še omogočala pomnenje in tako razločevanje predhodnika-ov od naslednika-ov.


plp  Iris



ja ... res je ... včasih se človk počuti k bi steni govoru - tipku
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #102 - 04.12.2002 at 22:25:39
 
Iris!

Resnično hvala za trud, ki si ga vložila v tako dolg post.  Dolge bržkone obožuješ in verjamem niti nisi meter cvanzig.  Iris, vrlo mi je drag tvoj ženski miris.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iris
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5
Popek Mesto
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #103 - 05.12.2002 at 00:58:12
 
Andres hvala za pozdrave; čisto malo še tudi rastem. Ti pa rad rožice zalivaš? Grin

Dolžina posta te moti? Ne razumem pa kaj si s tem hotel povedat.

plp Iris
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #104 - 05.12.2002 at 12:04:02
 
Iris,

Najprej lepo pozdravi Karmen, potem pa glede na to, da tisto na začetku ni bilo namenjeno meni ampak kar tebi, ti kar na glas povej, nič šepetat pa zavijat s čimerkoli že. Magari tko, da se bom jest odrolal ne vem kam. Jest te citiral tukaj ne bom, če bo kdo hotel tukaj sledit, naj se malo potrudi.

Evo vem zdaj, malo bolj konkretno in malo manj abstraktno, ampak jest ne pijem kave, jogurt pa not po mojem ne paše, lahko pri tem skodelici celo počita, čigave sokove in zakaj naj bi ven srebal mi tudi ni jasno,  tako da je vsebina že skoraj problem. Škoda tudi da razni kliki ne pridejo v ovojnici opremljeni z ustreznimi naslovi, da bi človek res vedel kaj z njimi počet, ampak da jih zgleda oddajajo po radiu skupaj z mnogo šumov, drugih sporočil, reklam in pa razne šare. Meni zgleda radio ne dela najboljš. Pa še vsi ne poslušamo istih frekvenc, da bi dobil iste klike.

Za začetek drugega dela lahko rečem predvsem: Au, (Za cesarjeva nova oblačila pa sem preveč  vzgojen, oz. bolje preveč vzgajan, da bi s prstom kazal na koga), tako da, ko me prebodeš z zadnjimi stavki, lahko samo še z vsemi štirimi malo pobrcam in potem utihnem.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12