Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12
(Read 53605 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #120 - 06.12.2002 at 22:26:52
 
Quote:
morda celo kaj zmenili. Te zanima še kaj ?  


No, ja, izkoristim priložnost.. kaj ste se pa zmenili?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #121 - 06.12.2002 at 22:37:14
 
Dekleti,

Štirje maili v mojem Inboxu, popravljam pet mailov v mojem inboxu, pa potem dialog, ki če bi se odvijal v kakšnem filmu o divjem zahodu,  bi potem v tem istem filmu naslednji sončni vzhod obsijal dva napeta obraza s prstom na sprožilcu.

Ampak dekleti, ne boste me prevarali, saj vem, da je trenutna tema:
Quote:
Če in kadar občutimo strahove ob želji po sodelovanju, so ti bolj plod naše notranje tesnobe kot nuje po izpolnjevanju take vloge. Zdravilo je vzgoja za enakost in hkrati ne smemo dopuščat, da otroci dvomijo o prihodnosti te svoje vloge.


Tako da jest sploh ne bom padu na igranje vlog teritorialnih samcev, ki imata povrh še slab dan, kot zguljeno antitezo (pratezo in protezo) tej debati.

Saj te reči še niso tako daleč za nami, da bi nas bilo treba spominjat, sploh pa imata obe na vse skupaj še marsikaj za povedat.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #122 - 06.12.2002 at 22:43:14
 
Quote:
sploh pa imata obe na vse skupaj še marsikaj za povedat.

lp bp


Pravzaprav ne.
End.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #123 - 06.12.2002 at 23:14:05
 
Amstel wrote on 06.12.2002 at 22:43:14:
Pravzaprav ne.
End.
je napisala v telegrafskem slogu, kot da ji je škoda časa ali pa da je brez energije, kar je skoraj vedno  samo slab izgovor za razdvojenost ali pa za skrivanje nekaterih reči pred sabo.

No pa kdaj drugič, je še uspel zaklicati za njo, ko je izginjala v topotu kopit in oblaku prahu. Skomignil je z rameni, saj ga skoraj zagotovo ni slišala, se obrnil in nato nadaljeval svojo pot peš naprej po žgočem soncu in suhem puščavskem pesku.

bp   Embarrassed Grin  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #124 - 06.12.2002 at 23:16:35
 
Andres wrote on 06.12.2002 at 22:22:14:
Ja ste se precej časa pogovarjali o tem, toda ti še vedno nisi dala konkretnega odgovora kaj te vodi do multiple registracij in postanja v imenu drugih kot je Karmen.

Andres



Postanje pod drugimi imeni mi ne predstavlja multiple skleroze, sem pripravljena povedat namen - beri na začetku tega threada. Kaj pa tebi predstavlja multipla registracija?

Si bil udeležen kot glavni igralec pogovora Andres. Če mi anonimnost ni najbolj domača, pa še ne pomeni, da je sploh ne rabim. Ker me zdaj prvič konkretno sprašuješ - mene vodi moja blodnja ali resnica. Kakor vzameš. Predvsem pa ljubezen ali bolje vera v človeka.


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #125 - 07.12.2002 at 12:50:26
 
Amstel wrote on 06.12.2002 at 22:26:52:
Quote:
on Dec 6th, 2002, 9:33pm, KarmenA wrote:
morda celo kaj zmenili. Te zanima še kaj ?  


No, ja, izkoristim priložnost.. kaj ste se pa zmenili?


Amstel. Ko se menimo o vprašanju celosti in celovitosti svoje/naše tukaj vključno s "pogovori v živo". Sprašuješ kaj smo se zmenili. Te resno zanima? Vsi zadnjič dalj časa prisotni - jaz, Edi, Devi, gape, Andres - smo si bili edini, da padaljšamo čas pozornosti na temo, ki je nujna - če je potrebno v nočne ure, da se ne sklicujemo na stavke iztrgane iz konteksta, da ne spreminjamo naslova threada brez pojasnila, zakaj sem-je to storil-a. Pa še naprej v tem pointu.

Verjamem še, da si moj iztrgan stavek uporabila in naslovila vprašanje na Andresa oz bp.

Ampak odgovoru na vprašanje na že odgovor (pomanjkljivo uporabljen) se tukaj ne bom izneverila. Nujno se mi dozdeva da ga postavim v vsaj pravilni verziji!:
Quote:
Smo se o "mojem izmišljevanju" kar precej že pogovarjali in morda celo kaj zmenili. Te zanima še kaj in še s kom v zvezi?  

Ker samo tak prispeva k večji celosti. Čeprav se ti na prvi pogled ne zdi. Da boš bolje dojela kaj smo se menili, pa boš verjetno s takim celim stavkom bližje razumevanju problema kot celote.

Kaj smo se zmenili ipak nisi mene vprašala. Če se zdaj motim kr povej.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #126 - 07.12.2002 at 16:11:19
 
karmen, se ti zavedaš da prov kradeš pozornost?

Quote:
Vsi zadnjič dalj časa prisotni - jaz, Edi, Devi, gape, Andres - smo si bili edini, da padaljšamo čas pozornosti na temo, ki je nujna - če je potrebno v nočne ure,

jest sm se odloču ravno nasprotno
pozornost do treh zjutri je dubu samo bp ... dvakrat al trikrat
ti dobiš mojo pozornost samo še tukajle - na forumu - žal - in to samo zato ker si odprla ta thread, za katerega še vedno upam, da ga nismo zastonj načenjali, no ja, se mi zdi da se je vsaj bp ven potegnu, če se že ostali niste

ja ... bp
dobiš link na reboot, čim bom vedu malce več na to temo, temo društva namreč, se je zgodil velik premik včeri, je edi odstopu ... zdej čakam da vidim kaj se bo iz tega izcimilo ... je pa dejstvo več kot očitno ... z egom ni možna pot naprej ... ogromen konec ega mora ostat tukaj in zdaj, če hočem/o/š it naprej.


sm ugotovu da Resnica ni nič kaj lepa
ste mi lepo pokazal ...
pred časom sem bil idealist ... sej zdej sm še vedno, ampak zase, za ostale, nekako nisem več ... ostale vas vedno bolj realno vidim ... tud sebe, ampak zase imam rešitev, za vas ne.
očitno

rešitev je ... ampak zahteva od človeka zaupanje, zaupanje v odgovore, ki pridejo na zastavljena vprašanja ... pač zaupanje v BOGA

jest še kr zaupam ... sm pa malce razočaran ... to je res ... nekako se mi zdi škoda, da vložena pozornost ni obrodila sadov ... no pa sej če pogledam z druge strani jih je, tisti ki so hoteli so marsikaj dobili, tukaj vključujem tudi sebe, hvala za vse izkušnje ki ste mi jih dali, tudi neprijetne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #127 - 07.12.2002 at 16:37:46
 
bp, Karmen... ne vem, morda nista ene osnove razumela pri meni. Meni se igric ne da iti. Ne da se mi razbirati skrivnih pomenov v besedah zavitih v neke celofane, prispodobe o jahajočih kavbojih proti soncu, mitih,... jaz rada slišim preproste besede, preprostih umov.
Ki znajo reči... tako, brez ovinkarjenja, ki se direktno izražajo. Torej, energije za doolge debate, ko se že pozabi o čem je govora, ko se ne da napraviti nobenega zaključka, ne trošim. PA ni to, da bi koga ignorirala, samo, mene take nekonkretne debate utrujajo.

Ko sem, Karmen, vprašala, kaj ste se zmenili, ni bilo to moja radovednost v smislu... vtikanja v neko vašo debato dolgo v noč (kako sem vam da). Zanimalo me je predvsem z vidika, če ti veš Karmen, kaj ste se zmenili. Če si ti prišla do pripravljenost sprejeti kak dogovor.
Pa sej, mi ne rabiš niti razlagati. Ker, kot sem rekla, je bila moja radovednost usmerjena v upanje, da ste se pogovarjalai konkretno, direktno. Ne spet zavijanje .. dolgih kolon besed. Sej veš.. preprosto, kot kmečka pamet... krompir je krompir, lahk je pire, lahk je tenstan, sam, vsi vedo o čem gre.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #128 - 07.12.2002 at 16:57:50
 
gape wrote on 07.12.2002 at 16:11:19:
 in to samo zato ker si odprla ta thread, za katerega še vedno upam, da ga nismo zastonj načenjali, no ja, se mi zdi da se je vsaj bp ven potegnu, če se že ostali niste

sm ugotovu da Resnica ni nič kaj lepa

sm pa malce razočaran ... to je res ... nekako se mi zdi škoda, da vložena pozornost ni obrodila sadov ...


Razmišljam... da sadov, ki si si jih zamislil, verejtno ne bo obrodilo, ker verjetno niti ni to namen. Meni se zdi, da največ, kar lahko napravi vsak od nas, je to, da pač pove, kaj mu je namen, smisel... To je bistveno.
In, če je nekomu smisel zamegljevanje, potem je za vsem tem psihodinamika tako organizirana. (to velja za vse... prav za vse naše delovanje)

Od-organizirati to notranje dogajanje, pa je navadno možno, če človek spremeni smisel, če uvidi, da s tem, kar počne, stori več škode, kot koristi, oz. da ima sam v RESNICI, več škode, ker se oddaljuje od ljud, oz. oddaljuje druge od sebei.
Ali pa ko se z nekom toliko zbliža, da mu/ji ta oseba postane referenčna oseba... torej... before contract, is contact. Zdej, če si kdo kontakta ne želi in ga ne išče, potem tudi pogodba ni mogoča!
Je pa iluzija reči, da je zamegljevanje pot ljubezni.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #129 - 07.12.2002 at 18:44:53
 
Quote:
Saj te reči še niso tako daleč za nami, da bi nas bilo treba spominjat, sploh pa imata obe na vse skupaj še marsikaj za povedat.

lp bp


Zdi se mi, da sem pripravljena pomagat odpravljat iluzije.

Če bi bil tole amfiteater iz grških časov.. pa slovenska verzija argonavtov na srečo ne vsebuje Medeje ubijalke. Tako da dragi "vegiči", ne se bat zobotrebcev, ko boste v-stopali ali drugih krvoločnih pripomočkov.. Forum ki ga sledite odpira drugačna vrata. Tudi po moje (lahko še za mesojede).

Če bi bilo tukaj občinstvo pod sojem luči, bi po tej sceni hodil Mad Max, lahko še z družinsko tematiko a za nesmiselno vzdrževanje nepotrebne napetosti primoran ustvarjat vedno kaj novega problem. Ne naš.. Potem hočeš da padejo maske, odvečni nicki in se reši lahko še bistven problem? Kar je med drugim tendenca te teme.

Zakaj "naši Medeji" ni bilo potrebno ubijat v tisti slovenski verziji? Ker ji je bila zaupana vloga ženske? Menda.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #130 - 08.12.2002 at 19:56:50
 
Amstel wrote on 07.12.2002 at 16:37:46:
bp, Karmen... ne vem, morda nista ene osnove razumela pri meni.

When introducing Russell for his William James Lectures at Harvard, famous mathemtician N. Whitehead said "This is my friend Bertrand Russell. Bertie thinks that I am muddleheaded, but then I think that he is simpleminded..."

Če se ti ne da tega brat, ali pa če ti ne paše stil, lahko mirno vse skupaj ignoriraš. Če te pa vseeno zanima, lahko tudi kaj vprašaš, če te kaj zbode pa protestiraš.

Ne moreš pa pričakovat, da se bodo drugi prilagajali tvojim pričakovanjem, še posebej če jih slabo ali pa sploh ne izraziš oz. drugih v nujnost ali v prednosti tvojega načina ne prepričaš.

Do sedaj edino lulika dosledno protestira, kadar privlečemo kaj s področja človeške navlake (napram človeški naravi), in jasno pove, da se ona tega ne gre, oz. da je ne zanima, oz. da je področje, ki jo zanima samo človeška narava in bolj specifično delovanje človeških možganov.  

Kar pa se človeške navlake tiče lahko celo v psihologiji lahko najdeš bolj "preproste" in pa bolj "meglenoglave" avtorje, ali pa tiste bolj "znanstvene" in pa tiste "humanistične", pa "klinične" in tiste "motivacijske", take, ki jim je statistika alfa in omega ne glede na odnose in smisle in druge, ki govorijo o mitih in arhetipih.

Na tem forumu je pa najbolj pogosta beseda ego, druga pa jogurt. Pri čemer ne govorimo nujno vedno o enih in istih rečeh, pa eno in pa mnogočutnost, pa dvojnost in podobne, ki jih potem z veliko muko in tipkanja lahko probam zvlečt do česa, kar meni zveni smiselno, ali pa mi tudi to ne rata. Temu pa jaz rečem zamegljevanje. Jaz veliko lažje razumem Karmen, kot pa lahko razumem včasih Gapeta ali Marjano, čeprav mi tudi prvo ni vedno enostavno.

Pri Karmen je problem njen stil pisanja, saj se je treba včasih kar krepko potrudit, včasih mi pa tudi ne rata najt v tem njenega sporočila. Zakaj se je odločila na tak način ne-komunicirat z večino ne vem, predvidevam, ker gre za zelo osebne reči, ki so večkrat vpletene, ki jih je včasih težko še sebi priznat, ali pa da nas drugič ne prestraši preveč Smiley Ibis redibis non moriers in bello Smiley

Kar se mene tiče, sem lahko zelo kratek in si vsaj mislim, da sem jasen, še posebej, kadar sem "jzn" in potem pišem po točkah. Spet drugič pa probam z blebetanjem ostrino obrnit v štos, kot naprimer vajino enostavčno izmenjavo.

Se pa trudim potegnit iz tega prav to, kar nekje slučajno sprašuješ Amstel, kakšno igro se gremo tukaj in zakaj ravno to in ne kakšne druge. Kaj pričakuješ naprimer od Karmen ali pa od mene v tej temi in zakaj ravno od naju, ne pa tudi od koga drugega?

Quote:
Razmišljam... da sadov, ki si si jih zamislil, verejtno ne bo obrodilo, ker verjetno niti ni to namen. Meni se zdi, da največ, kar lahko napravi vsak od nas, je to, da pač pove, kaj mu je namen, smisel... To je bistveno.  
In, če je nekomu smisel zamegljevanje, potem je za vsem tem psihodinamika tako organizirana. (to velja za vse... prav za vse naše delovanje)

Od-organizirati to notranje dogajanje, pa je navadno možno, če človek spremeni smisel, če uvidi, da s tem, kar počne, stori več škode, kot koristi, oz. da ima sam v RESNICI, več škode, ker se oddaljuje od ljud, oz. oddaljuje druge od sebei.
Ali pa ko se z nekom toliko zbliža, da mu/ji ta oseba postane referenčna oseba... torej... before contract, is contact. Zdej, če si kdo kontakta ne želi in ga ne išče, potem tudi pogodba ni mogoča!
Je pa iluzija reči, da je zamegljevanje pot ljubezni.
Evo, sem tole prebral najmanj trikrat, pa bom zgleda moral še trikrat po trikrat oz. te bom prosil za kakšno dodatno pojasnilo, če se da brez tenstanega krompirja zraven Smiley. Pa zato tukaj ne mislim, da gre za zamegljevanje.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #131 - 08.12.2002 at 20:10:26
 
Quote:
Ne moreš pa pričakovat, da se bodo drugi prilagajali tvojim pričakovanjem, še posebej če jih slabo ali pa sploh ne izraziš oz. drugih v nujnost ali v prednosti tvojega načina ne prepričaš.



Hm, o čem ze že pogovarjamo? Uh. Pričakovanja. Verjetno je to kamen spotike. Pričakujemo, da se drugi drugače izraža. Da bi več napisal, ali pa bolj razumljivo.

bp, verjemi, razumi, da res nimam več kaj povedati. Pa ne zato, ker bi koga ignorirala. Al kaj podobnega.

Tisto, kar si označil kot nerazumljivo... na kratko povedano... da vsak od nas deluje po neki dinamiki. Da spreminjanje dinamike je lahko za koga grožnja. Huda. In da morda res preveč pričakujem.

Če so debate preveč v luftu, nekonkretne, neživljenske, pa so izven mojega zanimanja. bp, ne pričakuj, da se poglabljam v skrite pomene.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #132 - 09.12.2002 at 07:26:51
 
Mene, kot začetnega člana tega foruma prav malo briga, kaj se v ozadju dogaja, ker tega ne morem spremljat. Po prebiranju drobtinic pa dobim vtis, da je to čist nek drug forum, kot tisti pred dvema mesecema, v katerega sem se dobesedno zaljubila.  In trpim vse vikende, ko nimam povezave z internetom.

Zato samo toliko; kadar se pogovarjam z ljudmi, hočem zvedeti njihovo mišlenje. Tisti, ki imate dva nika in več, se občasno prijavljate kot gostje, ali imate svoje mnenje o stvari ali jih imate več. Pa kako potem lahko živite. Enkrat tako drugič drugače? ???
A ste kot zmaj - z več glavami?
In res, zakaj govorite v zavitih stavkih. Vas je česa sram ali v vsej tej gužvi več ne veste kaj mislite in kaj bi povedali?


akobané

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #133 - 09.12.2002 at 20:26:52
 
Gape

Je lepo in odkrito, da mi poveš, da si sam s pomočjo (sebe aussi) na novo zdaj določil, da je to mesto, drugo pač, ker tako na dveh koncih ne obstaja, in da je odmik ali kako že je prava rešitev v tem primeru tudi z mojega kota, če mene vprašaš. - Res fer da nas vse ne puščaš "sred križišča", že tako je v izobilju tega ego tripa povsod, pa je dobro se ognit temu, kjer je le mogoče.

In da se da iz tega izvleči je to kar smo prav vsi hoteli, nekomu ki se je namenil tako,  se pravi da energija ni bila kar tako in da se hkrati tudi kumulira.  Vsa čast ker to je moj prvotni namen in dovolj pove! Ali je to zdaj že nič bom lepo sama za domačo nalogo potem sproti in redno Smiley ugibala.

Vse o društvu je v povezavi z linkom na reboot in mislim da je tako tudi prav. Oboje ne gre. Ker kar jz lahko prispevam je pač po moje, tako v surovem stanju. In zadeve so v taki obliki kot morajo bit za naprej. Seveda se to poleg mene tiče samo še društva prav tako kot link, ki ga zgoraj omenjaš.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #134 - 09.12.2002 at 20:49:45
 
nč jasn
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12