Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 53651 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #105 - 05.12.2002 at 13:10:21
 
Quote:
Iris,
Najprej lepo pozdravi Karmen


Khm,  Grin  Grin... kdo lovi.. ali gnilo jajce.. kaj se zdej igramo?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #106 - 05.12.2002 at 14:15:13
 
Karmen, zakaj si se odločila to mi pokazat zavedno? Ker, če bi bilo nezavedno, bi morala vprašat edino samo sebe, zakaj to vidim, tako kot vidim. Pravzaprav, v vsakemprimeru lahko sprašujem edino samo sebe, lahko pometam edino pred svojim pragom. Zato je jasno, da če sem se že vtaknila vate z začetnim vprašnjem, da sem ga pravzaprav zastavila sama sebi. Ampak, če boš tudi ti odgovorila, bo jasnih še več stvari, podanih še več lekcij. Zdajle vse prelagam nate, vendar upam -> določam, da bom ravnokar lahko začela sama s sabo.
So namreč stvari, ki jih drugim 'pokažemo' nezavedno. Drugi jih v/na nas vidijo, ker se gledajo v ogledalo. Mislim, da nam za take stvari (situacije) ni treba (tako nujno(?)) odgovarjat. Če pa nekaj počnemo zavedno, ... če jaz nekaj počnem zavedno, je prav, da se zavedam, zakaj to počnem. Vedno bi se morala. Osmišljati svoja dejanja, besede, misli, zato da bi vedela, zakaj je ta "iluzija" taka, kot je in kako jo preiti.
Zakaj sem se jaz odločila nekaj - to! - pokazat nekomu zavedno? Skrivnosti? Skrivnosti sem videla? Videla sem skrivanja. Skrivnost imam? Skrivam se. To pa. Določam sebe skozi bolečino na plano. Bolečino določam lažjo, kot pa sem pomislila, da bo in določam kratek proces, ki zajema le eno pisanje. Spominjam se rojevanja. In se določam na plano. Določam sebe razkriti. Določam spoštovanje do sebe, do svoje resnice. Določam si zdravo rumeno.  Smiley
Verjamem, da je 'velika malenkost' (tako sem se jo odločila poimenovat), ki se jo je Karmen odločila pokazat ... verjamem? ... občudujem?... Universe is kind. Lekcija je servirana na pladnju. Kaj je z dekoracijo 'narobe'? Preveč je domača? Preveč vsakdanja? Taka, v kakršno se zaletavate/m vsak dan... spet pljuvam po drugih = sebi. Uboga jaz. Zaslužim si. Če se vanjo zaletavam vsak dan, je očitno tu za obrambo. 1.Me ne spusti naprej, 2.Še vedno je tu.
Karmen sem povedala, da mi je že servirala eno lekcijo, ki sem se jo naučila in ugotovila, da mi je všeč - da mi je Karmen všeč. Pri tem je najbrž dobro tudi to -> gotovo je dobro -> dobro je, da sempozabila, kaj je to bila zaena lekcija.
In zdaj sem pri tem, da mi je Karmen všeč, ali pa...? Je opravičilo, nitka, ki mi pomaga iz dreka? NEIZŽIVETA FANTAZIJA?! Aha, tukj se začnem smejat, tresoče, v rumeni napetosti...  Cry Bravo! Določam uspešno nadaljevanje. Dobro je.
Ubesediti:
Ko sem bila na med.over.net-u me je pritegovala misel... dobro ob pisanju dnevnika ~~ pred leti... skušala sem zapisat 'popoln' pogovor, ki naj je romantičen oz. pogovor v meni. Najraje rečem, da je težko opisat, ker 1.je tako daleč, da se ne spomnim več in 2. tudi takrat nisem znala opisat, da bi zdaj lahko uporabila iste besede. In sem malo pisala, pa ne morem reči, da uspešno, toda je prav verjetno, da če bi danes tisto brala, da bi se utapljala v solzah, nad čim preroškim, ker se izkaže takole, da sem imela nekoč več pojma o 'življenju' kot pa takrat, ko to samo berem... Saj bo. Saj bom. Pa kaj, tudi to spada k meni. Pravzaprav sem izključno dobra -> za zidom, ki ga je treba podret, ampak tistole je bilo pred zidom, ja... No, med.over.net ni tako daleč in mislila sem na to, da bi ustvarila sogovornika enega, dva, tri, kolikor bi jih bilo potrebnih, ki bi se pogovarjali o... ne vem, morda bi bili dober zgled sogovornikov.
Pa brala in gledala sem mojstrske rope in tudi o tem razmišljala kot o umetnosti, v kateri bi se rada preizkusila. Mogoče pa gre za igro? Za nekaj privlačenga na intelektualni domišljenosti, dovršenosti akcije ali karakterjev; tudi pisateljica sem želela bit; pa kreirat 'spletni svet', ki bi se začel z 'vrtom', ki bi se začel z 'gredico', svet o kakršnem sanjam, ljubezni poln in poln bitij, ki so na prvi pogled med sabo še bolj različna, kot pa mi ljudje, tisti, ki smo se znašli na '''majhnem slovenskem ezoteričnem''' forumu, pa jim vendarle uspeva pokazat vse medsebojno razumevanje, pozornost -> ljubezen, kar jih potrebujejo.
Sem si pokazala, da je šlo res za neizživeto fantazijo, ampak tako, ki se jo resnično splača realizirat v življenju, ne samo na spletu, ki je danes že še pa še življenjski.
V glavnem, zato me ne moti, če se to počne, bolj je moteče nerazumevanje, nepoštenje do sebe -> Jasno. Moja krama. Mislim, da je titud rekel, da je tukaj kot anonimnež, pa je zavzel pod tem svojim vzevkom eno iskreno vlogo. In to JE dovolj.
Veš Karmen, večkrat sem se videla med tvojimi vrsticami poklicano... pa je končalo pod tvojim threadom.
Hvaležna za vse lekcije
Eva
ki je hotla povedat še veliko več, pa ma spet zaenkrat dovolj  Tongue Škoda.
Pa je je blo groza, ko je vidla, kaj vse je pisala...  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #107 - 05.12.2002 at 14:59:59
 
Bp,

ti si odkritje za vsako pravo princesko Smiley

Andrsenova pravljica o Princeski na zrnu grajha je dobila še modifikacijo oz.  nadaljevanje, ki pravi, da tisto kraljično dobi najrevnejši kmet, kateri pridno goji najslabšo vrsto stročnice - bob. Res da je avtohtona rastlina naših krajev in kljub temu, da so za zgodbico poskrbeli otroci na eni šoli..?? Pa ravno zato je tako popreproščeno verovanje nemogoče sprejet! Morda nam pa z našim delom le uspe premikati to porazno stanje, da ne rečem tivialno, kaj na boljše, naprej, v smeri manj "trde" vere, skratka.

Odnos do ljubezni se nam v glavnem izoblikuje do 5./6. leta starosti in ideal v umu: odnos, ki zahteva največjo imntimno predanost in skrb za drugega - je temeljna naloga, ki nas vse čaka, da jo opravimo. Zanimanje za človeka, vsak za drugega bolj kot zase. Kar gradi enakovrednost in zaupanje.  Zavestno zanimanje za sočloveka in s tem za blaginjo človeštva, ko se vpraša:"Kako lahko postanem del celote?" Odkrivamo kaj novega, boljšega?

Če in kadar občutimo strahove ob želji po sodelovanju, so ti bolj plod naše notranje tesnobe kot nuje po izpolnjevanju take vloge. Zdravilo je vzgoja za enakost in hkrati ne smemo dopuščat, da otroci dvomijo o prihodnosti te svoje vloge.

Izjemno redko sem doslej imela priložnost srečat človeka, ki bi se bil pripravljen tudi resno menit prav o teh vprašanjih vloge spola, želji po sodelovanju obeh, intimnih predanosti, skrbi za drugega, enakosti obeh, zaupanju, strahovih ob tem in pogumu, pa še kakšnem, ki se ravno tako tiče dela, družbe in doma. Kar tebe zanima bo prineslo znanje še komu od nas.

Z različnimi nivoji na različnih planih sem domača približno tako kot z vsemi številnimi blazinami in odejami, ki sem si jih podložila za spanje; tukaj so mi prej dobre vile kot pa visočanske usluge pomagale in me preizkušale z Grahkom vmes med njimi. Zaradi visoke varovanosti kraljevega veličanstva mi je bila poklonjena le  "posteljnina s srčkastim vzorcem".
 
Na kombinatoriko se pa jaz ne spoznam, to že veš Wink. Ampak ti bi rad nekaj drugega od mene izvedel. O ti groza grobostrašna, kaj???  Baje da se te čarovnice, koze prepametne Grin ne zaljubljajo..in potem pokopljejo ruševine trhlene ladje enega takega jza pod sabo..Sad  Wink  

Torej vidiš bp, da za kak problem iz kombinatorike rabim najmanj dva dni, da "stauham in plunem" iz knjižnice kaj uporabnega  Smiley kar pa je lahko odločno preveč za zadovoljivo resnost: "..da je zalto runo argonavtov izginilo brez sledu v mraku in svetlikanju časov in časov, ki prinašajo veselje in žalost, zmage in poraze. jih prinašajo in odnašajo. časi so podobni morjem in obalam, ampak velika morja in obale so širne, še več pa je časov, ki se tiho vrtijo nad mano in tabo iz trenutka v trenutek.."


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #108 - 05.12.2002 at 20:37:53
 
Karmen,

Oni Jazon, ki se je gnal za zlatom in denarjem in slavo, s posadko največjih avanturistov, kar jih je premogel antični svet, naj bi bil tvoj odgvor. Zato moli, beri, beri, beri, (pa na vitamine ne pozabit), pa še enkrat beri in delaj pa bom našel ali kaj?

Pa še gape bi lahko v tem razbral, kako se mu božansko spušča čez vseh njegovih sedem čaker. Pa titud bi našel že v imenu Jaz-on eno fascinacijo. Pa če je kakšen pravi alkimist med nami bi razumel, da je Sb2S3 + 2 Fe = 2Sb + Fe2S3, in pripomnil, da je ta mnemotehnika zelo zanimiva. Pa kdo bi najbrž znal zarisat pot teh bedakov kar na človeškem telesu. Pa kdo bi šel po sledeh Junga in Campbella in skozi to potovanje iskal integracijo moškega in ženskega pola v celoto.

Pa bi zato vedeli kaj več, kot tisti ki so se letos poleti sončili v svetlobi reflektorjev v prvih vrstah na Brionih za ne vem koliko kun in zbodeno gledali v veliki finale?

Pri tem je Jazon sicer zbobnal skupaj in uspešno koordiniral ekspedicijo, ki je v legendi preživela nekaj tisočletij, na poti pa tudi zelo lep čas, brez da bi se med sabo pobili, pa sam ni nikoli spravil skupaj ene poštene borbe ali pa kakšnega bistroumnega trika, tako kot oni Odisej in bi morda lahko srečno živel do konca svojih dni, če ...

Medeja pa je s svojim znanjem premagovala bike, zmaje in bronaste velikane, hkrati pa je poznala precej modrosti recimo tudi tisto večne mladosti in na koncu zadavila tudi lastne otroke in izpuhtela v sonce (potem ta mladost že ne more biti toliko vredna, kot nam govorijo, in drugič polet v sonce je pobeg, če bi Tom Robbins to vedel bi bila ena od njegovih knjig lahko malo boljša).

Vedela je več, znala je več kot kdorkoli, pa vendar je raje izbrala nič, uničenje, tako močna je bila njena odvisnost in navezanost na Jazona. Pa o tem se je tukaj že govorilo.

Poleg nepredvidljivosti ljubezni (čista zarota bogov v večini grških mitov!!) in pa zanimivih likih Jazona in Medeje, pa sem predvsem vesel, da se je zlato runo izgubilo. Tako kot tista zlata žoga, v eni od pravljic o princeski in žabcu. Ampak pomembnost zgubi šele, ko ga enkrat dobimo, tako da želim vsem, da ga čimprej najdemo, da bomo imeli kaj časa potem še za kaj drugega.

No pa nadaljujem drugič, ko bom imel kaj več časa.

bp, ki sicer pridno goji bob ob steno.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #109 - 06.12.2002 at 08:40:34
 
Tole o zlatem runu: vedno  zanimiva tema, smo ta antični mit v enem drugem kontekstu že obravnaval. Zdej  je karmen njegovo sporočilo aktualizirala skoz svojo blodnjo, ki se je prijela bp-ja da nam je skoz svojo sporoču, da je

Quote:
Jazon sicer zbobnal skupaj in uspešno koordiniral ekspedicijo, ki je v legendi preživela nekaj tisočletij, na poti pa tudi zelo lep čas, brez da bi se med sabo pobili, pa sam ni nikoli spravil skupaj ene poštene borbe ali pa kakšnega bistroumnega trika


in da je
Quote:
predvsem vesel, da se je zlato runo izgubilo


saj se

Quote:
...pomembnost zgubi šele, ko ga enkrat dobimo, tako da želim vsem, da ga čimprej najdemo, da bomo imeli kaj časa potem še za kaj drugega.


kar je najboljš vedela jazonova medeja, ki je

Quote:
vedela je več, znala je več kot kdorkoli, pa vendar je raje izbrala nič, uničenje, tako močna je bila njena odvisnost in navezanost na Jazona


Kako naj si to mitološko zlepljenko zdej razlagamo, bp? Smem probat?

Kot da si,  bp,  tale forum spregledov kot eno virtulalno ekspedicija članov, ki se troši v kao iskanju končne resnice, ki je v bistvu ni oz, je v tem, da se skoz to iskanje ustvarja  njihova medsebojna pripadnost, celo odvisnost in navezanost; da je zlato runo v bistvu samo po seb ničvredno sredstvo, prek katerega  se pride do tega končnega spoznanja; da je zdej, ko to veš, cajt  da 'počneš še kaj drugega'...

Mater,  sem dobr  Roll Eyes     8)
Back to top
« Last Edit: 06.12.2002 at 11:11:50 by titud »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #110 - 06.12.2002 at 11:37:30
 
Titud,

Tisto o alkimistih in čakrah zemljevidu človeškega telesa, pa o združevanju moškega in ženskega pola in druge so vse obstoječe interpretacije tega mita, po mojem so ljudje samo iz svetega pisma uspeli prebrati več kot iz tega mita.  Ljudje so o tem hudo resno razpravljali, jaz pa sem jih tukaj samo omenil.

Zgleda da vsak lahko najde v tem mitu kaj zase, mogoče celo tisti, ki so si Medejo letos poleti ogledali v predstavi na Brionih. Vsak po svojih sposobnostih, interesih in izkušnjah.

Pri tem nimaš pri vsem skupaj nikogar zares za občudovat, kot recimo pri odiseju, ko identifikacija ni problematična. Tukaj pa imaš tipični človeški kokošnjak, brez herojev, ali pa v njem take z velikim plusi in enako velikimi minusi (kot v vseh road-moviejih), kjer je leitmotiv iskanje nekaj tako nekoristnega, neuporabnega, simboličnega kot je zlato runo. Čemur so ljudje na začetku pripravljeni posvetit ali pa žrtvovat življenje, ko pa ga najdejo pa postane pomembno vse kaj drugega. Sam v tem vidim vzorec vedenja, svojega in še koga. Ko nekaj dosežeš si je treba najt nov cilj, vzet nove karte v roke, če hočeš še naprej bit v road movieju in nočeš, da zadeva dobi nepričakovan in hiter razplet, v katerem maske padejo in se nekatere skrite tendence uresničijo.

No ampak nisem imel časa za nadaljevat v smeri, da sta Jazon in Medeja nenavadna lika, pri čemer je Medeja videti bolj zvijačna in sposobna od samega Odiseja v njegovem herojskem potovanju. Tako da se mi zdi zanimivo, zakaj se ta mit ne zaključi z "živela sta srečno do konca svojih dni", ampak dobi hudo zanimiv konec.

Jazonu, ki bi brez Medeje pogrnil in tudi je pogrnil na marsikaterem testu iznajdljivosti je bila priznana avtoriteta voditelja, Medeji vloga ženske. Kljub tako različnim sposobnostim, ostaneta ves čas vsak v svoji vlogi, vloge ostanejo nezamenljive. V tej strukturni togosti pa vidim drug problem, ki bi lahko doprinese k temu, da Medeja izbere tak konec kot edini možni.

Kakršni so že bili razlogi, omejitve pa izhajale od zunaj ali pa od znotraj, se zrušijo z uničenjem. Kolikor je težja reorientacija, toliko večje je uničenje, toliko hujše so potem tragedije.

Tako da je resnosti in neresnost, enakost in neenakost, spekulativnost ali togost in pa seveda predvsem navezanost in nenavezanost lahko lep dashboard z merilnimi instrumenti lahko lep pokazatelj, kako težaven bo proces reorientacije, v primeru izzivov in težav.

Zdaj, kako si to preslikaš naše, na ta forum, pa kam drugam je pa tvoja stvar. Jest pa zaradi enega zoprnega prfoksa v osnovni šoli močno odsvetujem iskanje kemijskih procesov ali formul v tem tekstu.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #111 - 06.12.2002 at 12:53:23
 
Quote:
Zdaj, kako si to preslikaš naše, na ta forum, pa kam drugam je pa tvoja stvar.


Bp, priklanjam se tvoji izbiri, da si izbral mit za svojo razlago svoje vloge tle gor in  nam dal z izbiro mita kot izraznega sredstva možnost, da se najde v njem vsak   svojim nagnjenjem primerno. Ne rabiš se več trudit z  lastno interpretacijo, ker nam zožuješ izbiro. Ne delaj iz mita tragedije, kjer je dramaturgija podrejena katarzičnemu učinku. To delo sem opravu že jest, to  naj opravi vsak še sam pr seb. Mit mora ostat širši od drame, da lahko v nejgovih globin črpamo inspiracijo za  osebno dramaturgija, ki nam bo le tako  prinesla popolno  katrzo. Men jo je, tenks.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #112 - 06.12.2002 at 13:26:29
 
Titud, sem samo dokončal interpretacijo, ki sem jo včeraj pustil nedokončano. Mit je izbrala pa Karmen. Do sedaj sva ga interpretirala jaz, pa potem preko tega še ti, pa ne vidim razloga, zaradi katerega ga ti zdaj lahko naprej interpretiraš, jaz pa ne.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #113 - 06.12.2002 at 13:41:14
 
Maš prov, bp, sem res jest  že tvojo interpreatacijo po svoje interpretiral. Sem zastopu, da si začel svojo interpretacijo zarad moje na novo reinterpretirat. To početje se mi je zdelo omejujoče za morebitne naslednje interprete, zato sem te na tako tovje početje hotu opozorit. Vzamem opozorilo nazaj, pohvala za tvojo uporba mita kot sporočilnega sredstva ostaja, tko kot tud navdušenje nad mojo interpretacijo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #114 - 06.12.2002 at 15:21:56
 
Amstel wrote on 05.12.2002 at 13:10:21:
Khm,  Grin  Grin... kdo lovi.. ali gnilo jajce.. kaj se zdej igramo?

Meni se zdi, da ste si temo zamislil nekje kot gnilo jajce, ali nekaj podobnega, pa vam jo tukaj zdaj eni špilferderberji kvarimo.   Grin  8)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #115 - 06.12.2002 at 19:14:13
 
Quote:
Meni se zdi, da ste si temo zamislil nekje kot gnilo jajce, ali nekaj podobnega, pa vam jo tukaj zdaj eni špilferderberji kvarimo.   Grin  8)

bp


bp, če prebereš na vrhu, kaj je bilo mišljeno s tem, katera igrica je na vrsti, lahko vidiš, da se je nanašalo na to, da je Iris KarmenA. Again and again.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #116 - 06.12.2002 at 20:53:42
 
Amstel!

Če me že obtožuješ, dolžiš ali kakorkoli se ti zdi, da ti "igranje kratim" - stori to direktno, naslovi post name. Brez potrebe se skrivaš in sporočaš zavito preko drugih, kot to zgoraj očitno! Če pa že, potem pa bodi toliko odkrita in sporoči še namen, zakaj to delaš. Ker morda ni tako kot se zdaj zdi.

Vsi nastopamo tudi zares v bolj ali manj izdelanih "vlogah" v vsakodnevnem življenju in vsak zase predvsem ve, "kdo če mu kaj kvari". Ta thread sem začela predvsem, da nam vsem pomaga, ne pa zamegljuje, na način kot ti zdaj sporočaš!

Zase dopuščam, da sem lahko tudi iz vesolja kot so lahko drugi s katerimi se pogovarjaš tudi ti na tem forumu. Jaz recimo manj kot bp. Ki pa je kljub temu - zame že konistenten sogovornik!


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #117 - 06.12.2002 at 21:04:06
 
Sem bila včeraj na chatu dovolj jasna, ko sem te dvakrat, brez odgovora, vprašala, če se še nisi naveličala si postavljati novih nickov in izmišljevati novih osebnosti? Nisem bila? Lahko te še v živo isto vprašam.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #118 - 06.12.2002 at 21:33:37
 
Amstel wrote on 06.12.2002 at 21:04:06:
Sem bila včeraj na chatu dovolj jasna, ko sem te dvakrat, brez odgovora, vprašala, če se še nisi naveličala si postavljati novih nickov in izmišljevati novih osebnosti? Nisem bila? Lahko te še v živo isto vprašam.



Ja Amstel, morda si pa le prehitro zapustila chat. Smo se o "mojem izmišljevanju" kar precej že pogovarjali in morda celo kaj zmenili. Te zanima še kaj in še s kom v zvezi?  

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #119 - 06.12.2002 at 22:22:14
 
Quote:
Ja Amstel, morda si pa le prehitro zapustila chat. Smo se o "mojem izmišljevanju" kar precej že pogovarjali in morda celo kaj zmenili. Te zanima še kaj in še s kom v zvezi?  

Karmen



Ja ste se precej časa pogovarjali o tem, toda ti še vedno nisi dala konkretnega odgovora kaj te vodi do multiple registracij in postanja v imenu drugih kot je Karmen.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12