Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 53323 times)
KarmenA
Ex Member




DUŠ-ENO-st
24.11.2002 at 01:03:42
 
Quote:
Nov 22nd, 2002, 8:21am, gape wrote:
te zadnjič prosim da si odpreš svoj thread za blodnjo, opravičilo in obrazložitev ... verjamem da ti je težko, ampak res ti ni treba po vseh threadih pisat o tem ...  

 
Bom. Tukajle se bom-o trudili ENO-st-avno razložiti blodnjo, ki ni le moja je isto n-v-aša tukaj in zdaj.  

Ne pričakuj pa gape, da bom jaz naredila reboot, ki se pripravlja tukaj že dolgo. Tri mesece ni dolga doba. Ali pač. Za novoregistrirane člane, ki nič ne postajo, prav gotovo. Koliko je resnih članov, kdo se skriva za različnimi nicki? N-v-as to zanima?  

Zdaj držim ogledalo vsem, ki ne ve-d-m-o, koga v njem gleda-j-m-o?

Ne uporabljamo tujih IP, smo registrirani s svojimi imeni ali nicki, se držimo pravila, da ne postamo kot gosti, kar je v redu.

Se zgodi izjema, da se oglasi gost ki je hkrati član foruma? Se zgodi, da se član registrira z dvema ali več nicki? In nenazadanje lahko, da nekdo uporablja vaš IP? Sankcij za zdaj ni, kaj pa ko bo opravljen reboot  ???


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #1 - 24.11.2002 at 02:20:20
 
Quote:
dej za tole si odpri en thread ... k ga itak moraš če želiš da ti jest še kej svoje pozornosti posvečam ... tak je pogoj ... opravičilo natawe, človečnjaku, in obrazložitev zakaj si postala v njunem imenu ... prosim v nov thread ... hvala ... maila nism dubu


Gape prijazno od tebe, da vsebuješ kar nekaj potrpežljivosti. Se bom zato potrudila in poskusila obrazložiti svoj "vdor v gostujočega" uporabnika. Takoj se jima opravičujem za povzročene skrbi, predvsem za tiste, ki sem jih po nepotrebnem povzročila. Upam vsekakor, da je takih manj. Očitno sem se tu dotaknila enih vzorcev mišljenja. Zame taka situacija ni "tolikšna" novost. Ker je moj namen iskanje resnice - sem "malo terrible" v pristopu h komunikaciji.
Lažje in bolje bi bilo, da tega sploh ne bi naredila? Ne verjamem. Priznam - kadar se "ven iz dreka" vlečem, so odgovori tudi taki. (Mi je morda v plus, da je nekaj takih nastalo, ko sem se oglašala kot gostja in s piko, kjer zamegljujem in je pogled v njih je siv.)  

Natawe je moja "somišljenica", v kar nekaj pogledih. Z oddanim postom (Natawe bold) sem jo želela le dopolnit  v razmišljanju, dodat ji "nekaj svojega okusa"; kar pa ni bilo OK. Ker sem s svojim postom Natawe zmedla, pa ne njo!, ampak en "splošen, že uveljavljen" vzorec razmišljanja tukaj, na pogovorih. Postopek komunikacije je pri tem mojem dejanju ostal zgolj sličen, vsaj tako jaz vidim. Ta forum nima opravka z raznimi šovinizmi.  Se mi pa zdi dobro, da lahko v veliki meri skupaj kristaliziramo odnos do vprašanja, kdo naj krilo nosi in kdo ne.

Bolje bi naredila zase, če bi oddala post s svojim imenom - v tem primeru bi nekaj misli "v tistem mojem Natawejinem" postu drugače oblikovala - zato, ker je nastal kot odgovor na uporabnika, ki nosi nick Samson, katerega pa ne poznam kot osebo to in to.

Človečnjaku se posebej opravičujem, da sem ga zmedla. Enostavno si ne bi smela tega privoščit. Zakaj sem "ga- ime gosta" uporabila v svoj izključno egoističen namen? Kaj sem hotela s tem doseč? Saj je bil moj osnovni namen, da mu koristno svetujem glede jecljanja. In mislim da sem nekoliko uspela, čeprav to ne opravičuje nakdnadnega vdora v "njegovo zasebnost". Ker ni odklonilno reagiral, vsaj jaz ne vem da bi, sem ga po tej logiki zavedla.

Razlago sem naredila predvsem na željo admina .
Moja želja, da sem jasnih misli, čimbolj razvidna. Si prizadevam dovolj v zavedanju, da sem različno uspešna pri tem?


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #2 - 24.11.2002 at 08:54:06
 
dobr karmen, sam bi svoj pogled še dodal:
tolk kot frendici, ker si povemo kaj vidmo da drug narobe dela (beri bi lahko bolje delal) se lahko oreintiramo in se gre pol lahko skupi dalje, ane?

ok, tkole
glej sam te dostikrat ne razumem, ko pišeš, predvem k maš ene preroško mistično odgovore...

ne vem kaj hočeš povedat, čist nič...

mogoče lahko napišeš en normaln post tapru, spodi pa dodaš še prerokbo, v stilu tole je moj preroški post...

no da ne bom falil, se opravičujem mogoč niso preroški, so umetniški odgovori, tiste besede ki pridejo umešaš neka z enim filingom in pol napišeš...

evo priznam ne spoznam velikrat kaj si mislila...

sam, je tko velikrat koga ne razumem in tud drugi mene ne, zate se potrudim in tapru poizkusim konkretno pisat pol pa dodam še eno svojo kao blodnjo(čeprav je lahko čista umetnost, uvid, prerokba...)

aja včasih tud glej na to da ne napišeš preveč umetnosti na enkrat...
to pa iz lastnih izkušenj, k pol pol se je treba zagovarjat kaj si tam mislu in tam mislu pol je jeba...
boljš da si razumljiva in jasna v prvem postu, umetnine pa pol nekak oblikuješ tko da niso preveč direktne, k maš kr dost direktne, včasih in dost težke za sprejet...

men so zanimive, in prav je da jih maš, saj si to ti, sam sej pravim če bi bla rada ogledalo, poskus bi ogledalo drugim tko da bo ogledalo upoštevalo tudi njihovo razumevanje in bo gledalo tudi na občutenje in ne le tvoj odsev

majbe je to tud tvoja pot, mogč lahko skoz to kaj sporočiš kar drugi ne dojamejo, sam pol poizkus malce malce lepš in jasnej pisat, ker kaj nam pomaga znanje k ga ne razumemo  Wink

ok, to...

od ip pa ja to je neka zadeva ki jo je treba vedt, ne pisat pod guestom od drugega forumovca, to se je naučila karmen pa še kdo, to pripelje do zmede itd, pol pa za sabo potegne marsikaj, si folk pol misle o teh ki to delajo da niso lepo vzgojeni al pa da kaj ne dojamejo...

sam pa ni čist tko, včasih koga zanese, pa gre čez, bolj pomembn je da se tega zave in da pol poskuša se držat sam sebe.

od dvojnih nikov in guestov tega pa bom kr nov topic v faq odpru
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #3 - 24.11.2002 at 14:58:13
 
Quote:
Lažje in bolje bi bilo, da tega sploh ne bi naredila? Ne verjamem.

Ker sem s svojim postom Natawe zmedla, pa ne njo!, ampak en "splošen, že uveljavljen" vzorec razmišljanja tukaj, na pogovorih.

Moja želja, da sem jasnih misli, čimbolj razvidna.


Karmen, vse to si napisala, ker je Gape tako hotel? Škoda, da nisi sama začutila, da proizvajaš dvojnost s tem, da postaš pod različnimi nicki. Vzorec razmišljanja, s katerim se strinjam tule na Gape forumu, je ta, da se dvojnosti, dvoumnosti, izogibam.

Tvoja želja, praviš na koncu, je biti jasnih misli in čimbolj razvidna. No, jaz ti lahko rečem, da te take ne doživljam. Kar pišeš skoraj ne razumem. Ker zavijaš v meglo. Kaj želiš sploh sporočiti tu na forumu, mi tudi ni nkol jasno. Dopuščam možnost, da bi se morala posebej potruditi, da razčlenim, razkrijem neke skrite pomene. Toda, ne da se mi. In če se ne potrudiš, da kar želiš povedati, kar imaš v mislih, izraziš tako, da si jasna, potem vidim, da še v nadalje tvojih postov ne bom brala.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #4 - 24.11.2002 at 17:56:01
 
Quote:
In če se ne potrudiš, da kar želiš povedati, kar imaš v mislih, izraziš tako, da si jasna, potem vidim, da še v nadalje tvojih postov ne bom brala.  


In kako boš ugotovila, da Karmen piše jasno, če njenih postov ne boš brala? ??? Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #5 - 24.11.2002 at 19:39:03
 
Quote:
In kako boš ugotovila, da Karmen piše jasno, če njenih postov ne boš brala? ??? Grin
LP Harry


Če jih bom spet nehala brati, pomeni, da jih še vedno ne razumem.  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #6 - 24.11.2002 at 21:09:01
 
Uau
((((((((((((((((((((((((((((( KissKarmenA Kiss))))))))))))))))))))))))))))))
nisem slutila
nameravam bolje razumet Karmen
Eva

Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #7 - 24.11.2002 at 21:32:43
 
Amstel

Če nismo sposobni razumeti Karmenine stiske, je vsaj ne povečujmo z nerazumevanjem in obsojanjem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #8 - 24.11.2002 at 21:56:00
 
Samonekdo, ma kaj maš ti z mano? Razumem, kot pač lahko, a ne. Tko, kot Karmen. Kak je fajn, ko smi vsi na isti barki.

(ps. Pa kaj povsod vidiš obsojanje?)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #9 - 24.11.2002 at 22:10:08
 
Deklice, brez hude krvi, prosim. Roll Eyesž

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #10 - 25.11.2002 at 11:32:54
 
Karmen, jest ti ne bi upal svetovat, kako piš, ker nekak slutim, da pišeš tko, kot ti edin znese pisat - seveda takrat, ko pišeš kot karmen. Samo je dobr računat na to, da drugim tako pisanje  tko po obliki kot vsebini ne znese in da si  pr tem ne moremo nč kaj dost pomagat. Tko kot si ti ne, pa da je zato izguba medsebojne pozornosti cena, ki jo je treba pač plačat. Jest sem mislu, da te  pozornosti očitno ne rabiš, ker  če bi jo rabla, pol bi bla v postih bolj komunikativna. Pol, ko  si začela dvojnike gostov ustvrajt pa na njihov  kumunikacijskski stil pozornost nase vlečt, sem odkril, da pozornost rabiš tko kot vsi mi, da ti je v bistvu važnejša pozornost sama  kot izražanje tistga, kar v seb nosiš in nam tko  nepredelano, v bistvu zlo kultivirano, a še vedno zlo hermetično, sporočaš. To je bil tud en razlog za revolt skor nas vseh tle gor, ker forum stoji pa pade na tem, da si delimo pozornost med sabo pod vsaj približno enakimi  pogoji.

Zdej se moraš vprašat, al res tko zelo rabiš več pozornosti, da si moraš  speljat drugmu? Po moje ne, vsaj jest bi prav rad vidu, da ostaneš pri svojih asociacijah, preroških videnjih in drugih nekomunikativnih oblikah izražanja tistga filinga, s katerim si  po moje sposbna izluščit duh  debate  bolj  subtilno kot večina tle gor. Sprijazni se s tem, da si pač tolk unikatna, da nas ta tvoj  filing le stežka potegne za sabo oz.  če nas bi, pol bi bil znak, da je  zgubu vso izrazno moč. Da se je moral nekomu/nečemu prlagoti, da je zgubu vez s karmen, da je lahko  prevzel identitetito kogarkoli/česarkoli. Prevzemanje identitete od drugih je tko  največ škode nardilo prav teb. Forum kot tak zarad tega ne bo propadu in v s tem, ko  nekaj pozornosti dodatno teb namenil, smo  se s tem  na teb vasaj nekaj naučl. Pa ti tud na seb pa na nas, al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #11 - 25.11.2002 at 12:22:49
 
Amstel.

Svoj post sem napisala na osnovi občutkov, ki sem jih dobila ob branju tvojega posta. Ne gre toliko za besede same, kot za način, kako jih poveš.

Quote:
Kar pišeš skoraj ne razumem. Ker zavijaš v meglo. Kaj želiš sploh sporočiti tu na forumu, mi tudi ni nkol jasno.

Quote:
Škoda, da nisi sama začutila, da proizvajaš dvojnost s tem,

Quote:
In če se ne potrudiš, da kar želiš povedati, kar imaš v mislih, izraziš tako, da si jasna, potem vidim, da še v nadalje tvojih postov ne bom brala.


Amstel, iz teh tvojih besed, sem brala  naslednje:
- Karmen piše nerazumljivo, ker zavija v meglo
- V njenih postih ni razvidnega pomena sporočil
- Proizvaja dvojnost
- Se ne trudi pri jasnem izražanju svojih misli
- In si posledično ne zasluži, da bi jo brala.

Pa ne zdaj takoj skočit v luft, pa rečt, da to ni bilo tako mišljeno (ali pa da jaz nimam pravice se vmešavat), ampak skoraj prepričana sem, da vse to, kar sem napisala, da sem prebrala, si tudi sama pisala.
Roko na srce, Amstel, si tako mislila ali nisi ?

Če v tebi ne bi bilo obsojanja (zavednega ali nezavednega), bi to lahko napisala popolnoma drugače.

Veš, Amstel, tudi sama sem znala pisati podobne poste, in se potem zgovarjati, da ni v njih nobenih obsodb ali kakšnih negativnih predznakov. Da pač jaz tako mislim, berem, itd. Pa zdaj vem, in priznam, da sem obsojala.
Prepoznam ta vzorec.

Amstel, ego, EGO.  Smiley



Harry, kako mi je všeč, če mi kdo reče deklica.  Smiley  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #12 - 25.11.2002 at 13:14:57
 
Ego. So what?
Someone, kot vsi tule, pišem kot lahko. Mi pa tvoji poskusi razsvetljevanja mene ne pašejo, ker te nisem sploh za nič vprašala. Zakaj se toliko z mano ukvarjaš? Občutek imam, da si si najdla mene, da lahko skoz se zgražaš nad Egom, ki ga pri sebi tako sovražiš. Se motim?  Wink

Zgleda, kot da rabiva celo posrednika, da umiri "hudo" kri.  Roll Eyes

Aja, da Karmen ni vredna, da jo berem, si ti rekla, ne jaz. Jaz sem rekla, da je ne štekam in da res, če nekdo želi proizvajati mego, naj jo. Sem preveč konkretnega uma, da bi iskala skrite pomene.
Tako, da Someone, imaš verjetno tudi sama kaj za popucat pred svojim pragom, če te moj način zbode, kaj praviš? Opažaš, da je krog sklenjen, ko pišeš svoj post meni, ko bi ga lahko drugače...... , recimo z večjim sprejemanjem mene? Recimo  Grin.
Zdej pa plis, ne bi več o naju. Naj Karmen nadaljuje svojo pot tule.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #13 - 25.11.2002 at 13:30:04
 
Praviš titud, da se ne rabim pogovarjat? Mogoče OK. Roll Eyes

Najprej se vsem prav lepo zahvaljujem, da ste opazili eno blodnjo Grin in prav tako vse lepo pozdravljam, potem bom poskušala lepo po vrsti z odgovori.

EvaZh, tebi pa takoj pošiljam en dolg (((((((((((((((((((((((((Kiss))))))))))))))))))))))))))))


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #14 - 25.11.2002 at 14:16:00
 
Quote:
dobr karmen, sam bi svoj pogled še dodal:
tolk kot frendici, ker si povemo kaj vidmo da drug narobe dela (beri bi lahko bolje delal) se lahko oreintiramo in se gre pol lahko skupi dalje, ane?

ok, tkole...

ok, to...

od ip pa ja to je neka zadeva ki jo je treba vedt, ne pisat pod guestom od drugega forumovca, to se je naučila karmen pa še kdo, to pripelje do zmede itd, pol pa za sabo potegne marsikaj, si folk pol misle o teh ki to delajo da niso lepo vzgojeni al pa da kaj ne dojamejo...

sam pa ni čist tko, včasih koga zanese, pa gre čez, bolj pomembn je da se tega zave in da pol poskuša se držat sam sebe.

od dvojnih nikov in guestov tega pa bom kr nov topic v faq odpru


A.!

Vsa umetnost danes vedno bolj sestoji iz dejstva, da se je za resnico treba malo bolj potruditi. Res lepo, da me v tem podpiraš.

Čeprav bi institucijo z veseljem večkrat obšla kot ne, mi je z eno dobronamernostjo - vedno bolj jasno, da ta lahko tudi ni moteča. Ker kadar delaš res to, kar čutiš, da je prav  - kot posameznik-ca -  je jasno, da se ta "z vsemi štirimi" upira. In ti potem na rame obesi svoja lastna čreva. Njen čar je pač drugje. Ko se tega zaveš, ji rečeš "organizem", družba, društvo, skupnost - nekaj pač.


Res, da sem že tisočkrat preklela vsa ogledala po stanovanju, ker se potem nehote za-gledam v njem? Sem si že obljubila, da jih bom vse snela! Nekaj sem jih že, dva sta še ostala.


Quote:
boljš da si razumljiva in jasna v prvem postu, umetnine pa pol nekak oblikuješ tko da niso preveč direktne, k maš kr dost direktne, včasih in dost težke za sprejet...

... Tongue
Da bi bolj konkretno pisala A.?  Grin Bom probala vsekakor. Aha, ja hvala, ker si mi tolk umetniškega navdaha prisodil.  Wink


OK hvala tudi A. za tvojo pozornost.


Karmen





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12