Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 26079 times)
TAi
Guest




Re: JEZA
Reply #60 - 01.02.2005 at 23:56:01
 
...in potem se okopljem v svojem lastnem miru. Uživam življenje takšno kot je in mislim da vem. In potem mi klapa fantinov napade 14 letno hči. S prijateljico odhajata z večernega treninga in fantje se ju lotijo s kepami. Domov pride zabuhla, rdeča, objokana in razočarana. V očeh ji preberem, v srcu začutim in že sem v avtu in iščem fantine. Lovci postanejo plen. Belo postane črno. Kaj je zdaj prav? Pobom je prav vseeno če reagiram preko šole ali policije. Prav nič jih ne zanima. Svoje početje bodo nadaljevali, kakor dolgo bodo v to verjeli. Napadajo predvsem nemočne, torej stare onemogle in pa mlade pupce, saj verjamejo da je to ena od oblik približevanja. Cigani imajo to enostavno rešeno; oni "za svojo kri ubijajo". Sam tega sicer ne bom storil, da pa bom vsakega posebej stresel iz hlač, je edini fokus, ki je od začetnega miru ostal. Zdaj pa mi podajte alternativo, saj nasilje rodi nasilje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: JEZA
Reply #61 - 02.02.2005 at 01:42:51
 
draga Tai,
naj se sliši še tako neverjetno, ampak nekje v sebi dobro veš kaj je prav in kaj moraš... in če si že pogruntala, da nasilje rodi nasilje.... kaj boš naredila? Wink

v takšnih trenutkih je zaupati težko, ampak a sploh še kaj ostane razen upanja? tudi to bo minilo

vsakdo od nas je pomemben, in pomembno je kam nekdo daje energijo... a boš lovila mulce z brzostrelko čez pol mesta? al bi mogoče raje se pogovorila s hčero? in oprostila sebi? mogoče bi si skupaj ogledali Neverland? možnosti je v tem svetu neskončno, izbira pa čisto tvoja...  

veliko sreče,

edino ljubezen prevlada
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: JEZA
Reply #62 - 02.02.2005 at 10:06:30
 
tai wrote on 01.02.2005 at 23:56:01:
Zdaj pa mi podajte alternativo, saj nasilje rodi nasilje.

men je glede tega zlo globoko ostala ena zgodbica, ki jo je siaj enkrat zapisala
siaj wrote on 06.02.2004 at 12:39:32:
Mlada učenka se je lotila meditacije o ljubeči dobroti. Sede v sobici je napolnila srce z ljubečo dobroto, namenjeno vsem bitjem, in vendar je vsak dan, ko se je odpravila na bazar, neki trgovec z nezaželenimi dotiki neusmiljeno preizkušal njeno ljubečo dobroto. Nekega dne se ni mogla zadržati, z dežnikom v roki je začela po ulici preganjati trgovca. Na svojo veliko grozo je šla pri tem mimo mojstra meditacije, ki je stal ob cesti in opazoval ves prizor. Osramočenega obraza je stopila predenj in pričakovala, da jo bo okaral.

"Veš, kaj bi morala narediti," ji je prijazno svetoval mojster, "srce bi morala napolniti z ljubečo dobroto in razbrzdanca z vso zbranostjo, ki jo premoreš, z dežnikom treščiti po glavi."

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=prijateljstvo;num=...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: JEZA
Reply #63 - 02.02.2005 at 11:07:48
 
Jaz sem tud težko spopadam z jezo, skoraj nemogoče je. Ko začutim impulz jeze, ponavadi, če se mi zgodi krivica, mi razbija srce in hkratno popade en strah, skupaj s prizadetostjo. Ko hočem svoje povedat, me dotična oseba preglasi... Potem pa v trenutku..kar besed mi zmanjka. In nastopi eno stanje sprejemanja realnosti...obarvano z upanjem za vnaprej, češ,saj ni res,saj se bo uredilo in na tak način lažem sama sebi, ker ne morem sprejet dejstva,da oseba nikoli ni imela namena vrnit mi tistega denarja(in ne gre za 20 čukov!) Opeharila me je za denar, sposodila si je, vem,da ga zdaj ima in bi lahko vrnila,zdaj pa zapravlja pa hodi okrog, pa kupuje. Potem sem še od drugih slišala,da si rada "sposoja". Sem bla pač naivna,tega dejanja zdaj ne morem izbrisat.
Razjezi me pa vsakič znova!!!, kadar mi obljubi: jutri bom to uredila, ne skrbi, dobiš 1.obrok v vrednostnem pismu. In potem čakam na pošto in tega denarja nikjer. In že 3krat mi je to naredila! Že zdaj mi srce razbija, ne upam je poklicat,pa ji povedat,kar ji gre.Tako zelo sem jezna,da kar v sebi nekaj akumuliram v eno čudno nemočno umirjenost in jo pokličem, kaj je zdaj z vračilom, ona pa: Jao..zbolela sem...nisem mogla na pošto...jao..hčerka se mi ženi,ne morem...saj bo,saj bo, obljubim, zdaj ne morem,imam poslovno pot v tujino..
  Jezi me njen odnos, da sem se pustila izigrat,pa ko me je intuicija svarila,da ne smem imet posla z njo, namesto da poslušam sebe, sem verjela tej osebi,ki mi je nek svoj dolg prikazala kot življenjsko nevaren zanjo.    
Občutek NEMOČI,ki ti ga jeza daje, ker nikjer ne morem pravice poiskat. Sem pa bla tako jezna nanjo,da sem že sanjarila,kako sem ji priletela na dom in ji dala par krepkih.Hvala bogu,da tega ne smem, ker drugače ne bi smela delat v tujino,ker moraš bit nekaznovan...Vse je za nekaj dobro.
Danes je spet eden izmed tistih dni,ko ima ona prebliske,da mi bo vrnila 1. obrok...In zdaj čakam poštarja..srce pa razbija od jeze, ko vem,da nima namena vrnit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: JEZA
Reply #64 - 02.02.2005 at 11:53:16
 
Načela si zanimivo temo izposojanja (denarja) in jo navezala na naslovno temo jeze.

Poznam nekaj takih, ki jim je izposojanje postalo način življenja, konec meseca si izposodijo, ko dobijo plačo ali penzijo sicer vrnejo, vendar si v naslednjem ciklusu spet izposodijo.
Življenje imajo organizirano na obroke, vsaj tako že izgleda, kot da so se rodili ene štirinajst dni prezgodaj in to z isposojanjem not prinašajo.   8)

Z enim takim sem opravil po hitrem postopku, ko sem mu dejal, da mi ni treba ničesar vračati, da pa tudi ne sme nikoli več priti po novo posojilo.

Že davno tega sem se odločil, da ljudem v "stiski" dejansko nikoli ne posojam, ampak vedno podarjam.
Če bo vrnil, bo, če ne pa tudi prav.
Zaradi takega stališča tudi nisem priravljen dajati (večjih) posojil, sploh pa ne komurkoli.
(Toliko že znam oceniti, ali gre za dejansko življensko stisko brez izhoda ali pa zgolj za preseravanje, kar je itak slučaj v večini primerov).
Tako avtomatsko odpadejo vse nepotrebne sitnosti, pa tudi  jeza.

Morda bi pa to nevrnjeno posojilo vzela kot dober poduk in ker vsaka šola nekaj stane, ji lahko ta denar kar podariš in ga smatraš kot šolnino.
V prihodnje pa bolj pazi ali nameravaš imeti z njo in njej podobnimi še kakršnekoli stike.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: JEZA
Reply #65 - 02.02.2005 at 12:04:30
 
tai wrote on 01.02.2005 at 23:56:01:
...in potem se okopljem v svojem lastnem miru. Uživam življenje takšno kot je in mislim da vem. In potem mi klapa fantinov napade 14 letno hči. S prijateljico odhajata z večernega treninga in fantje se ju lotijo s kepami. Domov pride zabuhla, rdeča, objokana in razočarana. V očeh ji preberem, v srcu začutim in že sem v avtu in iščem fantine. Lovci postanejo plen. Belo postane črno. Kaj je zdaj prav? Pobom je prav vseeno če reagiram preko šole ali policije. Prav nič jih ne zanima. Svoje početje bodo nadaljevali, kakor dolgo bodo v to verjeli. Napadajo predvsem nemočne, torej stare onemogle in pa mlade pupce, saj verjamejo da je to ena od oblik približevanja. Cigani imajo to enostavno rešeno; oni "za svojo kri ubijajo". Sam tega sicer ne bom storil, da pa bom vsakega posebej stresel iz hlač, je edini fokus, ki je od začetnega miru ostal. Zdaj pa mi podajte alternativo, saj nasilje rodi nasilje.

TAi, popolnoma razumem tvojo jezo in nisem ravno prepričana, da bo moj pogled na celo stvar pisan tebi na kožo. A vseeno…

Se strinjam s Kali, ki je napisala, da nasilje rodi nasilje. In če nasilje ni ravno tvoja vrednota, če nasilje ni tisto, s čimer bi ti iskal mir v svojem srcu, potem poskusi pogledati na stvar z druge strani. Si ti, je tvoja hči in so nasilneži. Kdo ti je pomemben? Verjetno ti, prav gotovo tvoja hči, pa nasilneži? Verjetno so ti pomembni le toliko, ker so prizadeli tvojo hči, ki jo hočeš zdaj maščevati in nič več. Kam se boš torej usmeril? Po mojem mnenju vase in v svojo hči. V nasilneže pa le toliko, da boš poskušal ustaviti njihovo nasilje nad tvojo hčerjo. Kaj več, vsaj kolikor sem jaz razumela skozi tvoje pisanje tudi težko narediš – napisal si namreč, da je fantinom vseeno, če reagiraš preko šole ali policije. Čeprav jaz vseeno ne bi čisto zavrgla tudi te možnosti. Če je nasilje teh fantov res tolikšno in če res ogrožajo in napadajo ljudi, pri katerih se počutijo močnejši. Se mi pa poraja eno vprašanje: kje so starši teh fantinov? Misliš, da bi bil pogovor z njihovimi starši tudi strel v prazno?

Pišeš, da ji prebereš v očeh, začutiš v srcu in že si v avtu iščoč fantine. Morda bi bilo bolje najprej objeti svojo hči, ji povedati, kako zelo jo imaš rad, se pogovarjati z njo o tem, kaj se ji je zgodilo, kako je to doživela, zakaj ji je hudo, kaj jo je prizadelo, … in jo poskusiti potolažiti? Morda bi le morala biti ona pred iskanjem teh fantinov?

Čeprav je tvoja jeza na fantine popolnoma normalna in popolnoma razumljiva. In prav nič ni narobe, če jo čutiš in prav nič ni narobe, če jo izražaš. Le nekako bi bilo treba najti pravi način, na katerega jo boš izrazil. Po mojem mnenju ne bi bilo nič narobe, če jo izraziš tistim, ki so ti blizu, če jo izraziš in poveš tudi svoji hčeri, kako zelo si jezen na te male nasilneže. Morda se boš že po tem bolje počutil?

Seveda se lahko odločiš tudi za to, da boš vsakega fantina posebej stresel iz hlač, kot praviš. Morda ti to celo prinese trenuten občutek zadovoljstva in miru. Vendar. Fantini bodo kljub temu nadaljevali svoje početje. Fantini bodo kljub temu napadali predvsem nemočne, torej stare in obnemogle. Fantini bodo še naprej napadali mlade pupce, saj bodo še vedno verjeli, da je to ena od oblik približevanja. Vprašanje je celo, če se bodo potem, ko jih boš ti vsakega posebej stresel iz hlač naslednjič namerno počakali prav tvojo hči. Ker nasilje rodi nasilje… in oni se vsekakor ne bodo maščevali nad tabo (saj se ne morejo, ker si v tem primeru ti močnejši), bodo pa za žrtev naslednjič prav zaradi tvoje reakcije poiskali prav tvojo hči?

Jaz bi se verjetno bolj usmerila na svojo hči, na njeno doživljanje in na to, kako bi predvsem njo zaščitila pred temi malimi nasilneži. Če ne drugače, tudi poskrbeti za njen varen odhod na trening in vrnitev domov. Če hodi na trening skupaj s prijateljico, si lahko spremstvo razdelite z njenimi starši – enkrat ju pelje na trening eden izmed staršev, drugič drugi. In morda bi se bilo dobro z njo pogovarjati tudi o tem, kako se sama lahko zaščiti pred nasiljem teh fantov. Veš, tvoja hči ne bo večno stara 14 let in tebe ne bo vedno ob njej, da boš zato, ker bo njo nekdo prizadel, šel in raztural katerekoli nasilneže, ki jo bodo prizadeli. Ona se mora naučit tudi sama reševat probleme, postavljati meje, reči ne. Če starši rešujejo probleme svojih otrok, jim dolgoročno delajo slabo uslugo. Otroci se tako namreč ne naučijo reševati svojih problemov sami (saj jih namesto njih rešujejo starši) in tako v svojem kasnejšem obdobju vedno iščejo in potrebujejo nekoga, da rešuje probleme namesto njih. In s tem seveda ne želim reči, da je pri tebi tako – le malce sem še posplošila stvar...

Nekako toliko za začetek. Poskusi razmisliti tudi o teh stvareh in se potem odločaj, kaj in kako boš naredil. Predvsem pa svoje jeze na te fantine ne tlači v sebi – izražaj jo, pogovarjaj se o njej. Le pravi način izražanja poskusi najti. Tak, ki bo konstruktiven predvsem zate in za tvojo hči...

Pa srečno!
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: JEZA
Reply #66 - 02.02.2005 at 12:26:40
 
zanimivo ...

že spet smo pri sprejemanju nasilja po principu, sej noben ukrep nič ne pomaga ... nasilje pa rodi nasilje ...

moja prva izkušnja z nasiljem sega v vrtec pri mojih 5 letih. Za svoja leta sem šla precej pozno v vrtec in pristala zaradi pomanjkanja prostora v 1 leto starejši že formirani skupini

in me je že kar 1 teden doletelo ščipanje, brcanje in klofutanje drugih otrok (seveda med prizadevnim kofetkanjem vzgojiteljic, ki pri tem opravilu nikakor niso imele časa paziti na 5 letne mulce - stvar postavljanja prioritet v sistematizaciji delovnih zadolžitev najbrž)

no in ko sem ene 3 dan prišla čist v buškah in opraskana domov z obljubo, da tja pa ne grem več, mi je moj fotr dal lekcijo, ki je uporabna še danes ...

1. Nikoli ne udari prva.
2. Zmeraj ljudi opozori, naj ti dajo mir kar se da prijazno.
3. Če ne zaleže udari s sredstvom in na način, ki nasprotnika dolgoročno onemogoči.

Lekcija je bila praktičnouporabljiva že v naslednjem tednu ... rezimie je bil, da je najbolj zoprna vrstnica dobila 15 šivov na glavi

jaz pa ene 3 klofute od vzgojiteljice

Vzgojiteljica pa je imela opravke z mojim fotrom in inšpekcijo zaradi nasilja nad mano.

Tista smrklja pa se potem ni več spravljala name.

Mogoče bo kdo polemiziral ... "se je pa na druge" ... u bistvu tudi ne, ker je t'ršica dobila lekcijo o postavljanju delovnih prioritet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: JEZA
Reply #67 - 02.02.2005 at 12:31:32
 
sinjeoka wrote on 02.02.2005 at 12:26:40:
1. Nikoli ne udari prva.

a si zihr, da nis ti na zacetku prva udarila, da si vse skp sprozla... in se dons ze tezko ugotovi kdo je v bistvu napadalec in kdo branilec?
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: JEZA
Reply #68 - 02.02.2005 at 12:41:37
 
Sinjeoka, tud jaz lahko to potrdim, sem pri delu vzgojiteljic v vrtcu na vasi videla,kako ravnajo v primeru nasilja kakšnega otroka nad drugimi.Ko je "pokasirani" jokal, so ga tolažile, da ni nič hudega!, pa da je ja velik fantek! Ko sem se vmešala in nahrulila malega nasilneža,je pomagalo samo za kratek čas in dobila sem lekcijo od glavne vzgojiteljice, da  'se naj ne bi na tak način vzgajalo, ker je obisk vrtca odvisen od naše prijaznosti do otrok in do staršev in če bomo takšni do otrok, SE BOMO ZAMERILI STARŠEM, kako vendar ne vem tega,da je vsem staršem njihov lastni otrok največ in pa,da si mi na vasi ne moremo privoščiti tega, ker se vsi ljudje med sabo poznajo in potem se ustvarjajo osebne zamere, zakaj bi moral imet probleme s kakšnim staršem, ko pa ni potrebno, je pa ja bolje, da se še naprej pozdravimo v trgovini in ob koncu maše, pa na drugih srečanjih, SAJ SMO VENDAR SAMI DOMAČI!!
Tisti deček, 5 let star, je dnevno koga uščipnil, udaril z igračko itd...Pa so ga najprej skregale, pol pa pocrkljale z besedami: ti mali vražiček, bodi no pridkan,kaj si tak slabe volje,a?Boš povedal, pikec?No no, pojdi se tja igrat, ti jokajoči se pa nehaj cmeriti in mu DAJ TISTO IGRAČKO,ČE VIDIŠ,DA TI DRUGAČE NE BO DAL MIRU!
 In tako zaradi te permisivne vzgoje skuša otrokom,kadar so nervozni in napadalni, preusmerit pozornost in njihovemu nasilju zmanjšat pomen....samo zato,da se ne zameriš staršem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: JEZA
Reply #69 - 02.02.2005 at 12:43:47
 
sinjeoka

...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: JEZA
Reply #70 - 02.02.2005 at 13:21:16
 
Tai, tule bosta oz. sta že navzoča dva "main streama" pristopa k nasilju. Eni trdijo, da nasilja ne moreš preprečiti in da rodi novo nasilje. No, jaz se s tem ne strinjam.
Osebno sem prepričana, da če imaš v sebi jasne meje, potem tudi veš, kdaj je treba te meje nasilnežu pokazat. In ga - kot je Devi tako krasno citirala- z vso svojo zbranostjo prav svinjsko na gobec užgat. (Pri tem je fajn biti le toliko previden, ta te šema ne bo potem do konca življenja po sodišču vlačila).
Torej, ja, prepričana sem, da če streseš te fantine iz hlač, bo ena druga deklica tistega večera prišla domov brez poškodb. In že zato je vredno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: JEZA
Reply #71 - 02.02.2005 at 13:45:35
 
Problemov nasilja se ne da kar tako enostavno reševati v črno-beli tehniki (ali vedno se upreti z nasiljem - ali se nikoli upreti z nasiljem) , saj vsaka situacija zahteva malce drugačen optimalni pristop, predvsem pa malce soli v glavi.

Na splošno in v grobem velja pravilo, da lahko krog nasilja prekine le močnejša stran.

Če se namreč s kontra nasiljem upreš močnejšemu in za povrh še brezčutnemu nasilnežu, je zelo verjetno, da boš potegnil ta kratko,  lahko si pa po najkrajšem postopku tudi ubit - in nasilje bo res prekinjeno, vendar spet s strani močnejšega.

V vrtcu je v vlogi močnejšega vzgojiteljica, in zato so v njenih rokah vsi vzvodi, da nasilniška obnašanja prekine, čeprav na malce bolj nasilni način, kot je to običajno.

Problem pa nastane, kadar se tudi vzgojiteljica ne počuti dovolj močne, saj so tu prisotni kao še močnejši starši, ki se jih zato boji ... v tem primeru moč staršev dejansko ni tako velika, kot zgleda in največ bo odvisno od moči karakterja vzgojiteljice in dejstva ali zna opravljati svoj poklic ali pa je le slučajno tam na kofetu in ji je službena prioriteta, da ji tega kofetka ne bo nihče odvzel ...





Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: JEZA
Reply #72 - 02.02.2005 at 14:01:28
 
Miska wrote on 02.02.2005 at 12:04:30:
Vprašanje je celo, če se bodo potem, ko jih boš ti vsakega posebej stresel iz hlač naslednjič namerno počakali prav tvojo hči. Ker nasilje rodi nasilje… in oni se vsekakor ne bodo maščevali nad tabo (saj se ne morejo, ker si v tem primeru ti močnejši), bodo pa za žrtev naslednjič prav zaradi tvoje reakcije poiskali prav tvojo hči?

Ni to naslednja stopnja nasilja, ko je prvo nasilje že pokazalo svoje sledove in ostalo v tebi?
Jest mislim, da lekcija mora prit, da se nekej, kar se ne zaveda svojga počtja ustavi. Mogoče sploh ne rabi bit nasilna, lahko sam kako pravo besedo rečeš al pa je že to da ga poiščeš pa si ga ogledaš, zadost. Sam čakat, da se samo od sebe kej zgodi, lahko predolg traja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: JEZA
Reply #73 - 02.02.2005 at 14:22:21
 
jeza, zamera.. to lahko vsak pripiše svojemu ubogemu jazu. ego noče bit ponižan in prestrašen, vse mora bit pod kontolo!
kot sem zgoraj prebral, da so deklico kepali in itd.. že dolgo ne verjamem v naklučja in, da so krivi drugi. ko sem obiskoval 2.klass sem bil pretepen od množice starejših. sledilo je marsikaj, jeza, strah, maščevanje. nato sem bil v nenehnem krogu takšnih posledic. sedaj vem, da sem bil krivec absolutno sam. imel sem vzorec: jaz sem nekaj več od drugih-frajer, in nesprejemanje moralno drugačnih. z temi programi v sebi sem privlačil takšne ljudi, ki so mi te vzorce "želeli" pokazat..
če ima človek vse pri sebi pošlihtano, ne bo doživel nobene drame več. res pa je, da je takšnih ljudi izredno malo.
dokler smo še v naši karmi, vzroku - posledici, še bomo prihajali v stik z takšnimi in drugačnimi izkušnjami..

P.S.
človek najhitreje raste k poti samorazvoja, da išče probleme v sebi in ne drugih. in poiskuša svoj um natrenirat, da bo sprejemal od A - Ž.. le tako lahko naredi nekaj sebi v prid .
kolikor jaz opažam, največji problem vsega skup je to, da človek sprejema samo tisto za kar misli da je prav. z ostalim, kar pa čuti in ve globoko v sebi da je prava pot, pa jo zatira in se bojuje zoper nje...

Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: JEZA
Reply #74 - 02.02.2005 at 14:29:09
 
nomad wrote on 02.02.2005 at 14:22:21:
če ima človek vse pri sebi pošlihtano, ne bo doživel nobene drame več.


Pa smo spet pri enem in istem: nasilneži niso nič krivi, krive so žrtve.

Zdaj pa naj vendarle tiste smrklje, pa oni paglavci v vrtcu pri sebi pošlihtajo, potem ne bodo imeli nobenih težav več. (upam, da je jasno, da je to mišljeno sarkastično)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7