Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 25935 times)
rozika
Guest




Re: JEZA
Reply #30 - 08.09.2002 at 12:32:49
 
Quote:
Temu bi jaz rekla tlačenje čustev. Česar pa, vsaj jaz, ne odobravam. Se ti ne zdi ravno pri človeku, ki ti je najbolj blizu, tudi najbolj vredno vzpostaviti iskren in odkrit odnos? V katerega spadajo tudi pogovori o tistih malenkostih, ki te zmotijo, pa se ti o njih ne zdi vredno razpravljati? In to raje potlačiš vase? Kjer pa se, seveda, kopiči in kopiči in potem naenkrat izbruhne na dan v vsej svoji veličini…


Tkole pa v vzuhu kar toplo rata, še ne samo pr´src...
a zdej bi pa Miška, da´b ena čustva, k´ v taki veličini izbruhnejo, se ti ne zdi, da, mela mal drugač osnovo, kot s´pa pol v tem postu zgoraj naprej zapelala...
no, lahko se pa tud mot´m... Wink
včas´h pa že kar kakšen k´p krompirja tud prov pride...
..pa na krožniku tud..uf madona, da se´m nau zažgal zdej..
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: JEZA
Reply #31 - 08.09.2002 at 12:46:11
 
Amstel wrote on 07.09.2002 at 18:35:04:
A samo v Sloveniji?  Grin
Hm, ne, ne vem.
Sem pa imela možnost to ugotoviti na lastne "oči".
Pa ne samo, da se ne zaveda-jo jeze.
Sploh NE VE KAJ čuti-jo.

Ali celo zamenjujejo čustva za druga. Recimo, namesto jeze, žalost, ki je bolj "dovoljena".




Ej, se pa res strinjam s teboj Amstel. Mislim da je to problem cel zahodne Evrope in tudi Amerike. Da se ne zavedajo svojih čustev. Saj če beremo študije o alkoholizmu spoznamo da je bistveni problem navadno povezan z nezavedanjem svojih čustev, z neprepoznavanjem svojih čustev.

Tisto o jezi in žalosti bi pa še potenciral. Na zunaj je žalost, pod njo je jeza, in še bolj notri je strah. Pa še kaj bi se verjetno našlo.

Vendar je za zdravo življenuje potrebno poleg zavedanja čustev in njihovega prepoznavanja, odgovoriti še na temeljna življanjska vprašanja.
Kdo sem jaz? Od kje prihajam in kam grem? In kaj je tisto, kar mi daje največjo življenjsko srečo.

Iz svoje izkušnje povem, da se v vsakdanjem razmišljanju s svetim pismom, lahko še bolj srečam s svojimi čustvi. In si odgovorim na vprašanja svojega bivanja. In najpomembnejše se mi zdi, da se v premišljevamnju Jezusovega življenja lahko postavim prav v dogodke izpred 2000 let. In Jezusus zaupam vse to kar mi teži. In glej ti to? Že sedaj se ob stiku z Jezusom veselim trenutka ko bom odšel k Jezusu in se za večno z Jezusom veselil.

Devica Marija, danes je tvoj praznik. Hvala ti, ker tako materinski skrbiš zame. Glej, priporočam ti sestro Amstel, prosi tudi zanjo.  Na tvoj praznik te prosim da bi se razodela tudi vsem ostalim na tem forumu. Amen.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: JEZA
Reply #32 - 08.09.2002 at 13:23:19
 
Quote:
Tkole pa v vzuhu kar toplo rata, še ne samo pr´src...
a zdej bi pa Miška, da´b ena čustva, k´ v taki veličini izbruhnejo, se ti ne zdi, da, mela mal drugač osnovo, kot s´pa pol v tem postu zgoraj naprej zapelala...
no, lahko se pa tud mot´m... Wink
včas´h pa že kar kakšen k´p krompirja tud prov pride...
..pa na krožniku tud..uf madona, da se´m nau zažgal zdej..

Rozika, mi je žal, ampak ne razumem čisto dobro tvojega vprašanja? Naj bi najprej povedala nekaj, potem pa to obrnila? Ne vem, kje. Po mojem ima vse rep in glavo. Če si se ti vmes zgubila, povej. Jasno definiraj, kaj in kje ti ne gre skupaj, pa ti bom z veseljem še enkrat razložila.

In če ti smatraš, da je bolje imeti kakšen kup krompirja na zalogi… Zaradi mene - kakor želiš. Je to tvoja izbira in tvoja odločitev. Moja izbira je bila pač drugačna.

m.

P.S. Pa upam, da za kosilo niste imeli zažganega krompirja. Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: JEZA
Reply #33 - 08.09.2002 at 14:38:58
 
SeK wrote on 08.09.2002 at 12:46:11:
Devica Marija, danes je tvoj praznik. Hvala ti, ker tako materinski skrbiš zame. Glej, priporočam ti sestro Amstel, prosi tudi zanjo.  Na tvoj praznik te prosim da bi se razodela tudi vsem ostalim na tem forumu. Amen.


Cheesy OK.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: JEZA
Reply #34 - 03.12.2003 at 15:07:56
 
evo, sem izbrskala en zanimiv topic... precej aktualen zame trenutno...  Roll Eyes

me pa zanimajo izkušnje, kaj 'naredite' s svojo jezo?

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: JEZA
Reply #35 - 03.12.2003 at 16:13:38
 
Ne vem več... Že dolgo je na vso srečo, nisem občutila...

Uživajte!
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: JEZA
Reply #36 - 03.12.2003 at 17:27:30
 
m wrote on 03.12.2003 at 15:07:56:
evo, sem izbrskala en zanimiv topic... precej aktualen zame trenutno...  Roll Eyes

me pa zanimajo izkušnje, kaj 'naredite' s svojo jezo?



Ko je lepo vreme, jezo utopim s kolesarjenjem.

Ko je slabo vreme pa:
- obisk pri prijateljih
- ogled dobrega filma
- umirjanje in reiki
- grem s kom na pir
- rečem par zelo sočnih
- sprostim jezo nad kom drugim (če mi kdo v nepravem trenutku teži)
- ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: JEZA
Reply #37 - 03.12.2003 at 20:50:19
 
M., lahko ti povem, česa ne počnem več, ker sem ugotovila, da mi škodi... Tongue
- ne kričim več v avtu  Wink
- ne jočem več, ko sem jezna (žalost zamenjala za jezo)

Kaj pa ja.
Ma enostavno čutim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: JEZA
Reply #38 - 03.12.2003 at 21:50:36
 
m wrote on 03.12.2003 at 15:07:56:
me pa zanimajo izkušnje, kaj 'naredite' s svojo jezo?



V bistvu sam redko kdaj jezna, ko pa sam pa jezo ponavadi potisnem globoko v sebi in redkokdaj kdo sploh opazi na meni da nekaj ni v redu. Samo pa sam opazila da potem ko se preveč tega nabere v meni izbruhnem in je potem najboljše za mene in okolico da vsedem v avto, navinem muziko in urlam na vsakega ki naredi kakšno koli malo napako. Vcasih pa se branim z sarkazmom in ironijo.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: JEZA
Reply #39 - 04.12.2003 at 11:24:59
 
m wrote on 03.12.2003 at 15:07:56:
evo, sem izbrskala en zanimiv topic... precej aktualen zame trenutno...  Roll Eyes

me pa zanimajo izkušnje, kaj 'naredite' s svojo jezo?

probam po svojih zmoznostih primarno odstranjevat vzrok jeze. ce pa se ta pojav med fazo prakticiranja pa jo lahko tudi pravilno uporabis, preusmeris, kanaliziras...
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: JEZA
Reply #40 - 05.12.2003 at 09:14:29
 
Če okoliščine dopuščajo (če nisem v službi ali kje), kričim. Dokaj primitivno, ampak sprošča. Kasneje pa seveda razmislim o razlogu, kaj bi lahko naredila, itd.
Če pa okoliščine ne dopuščajo kričanje, mi jeza kar še nekaj časa obleži v želodcu, žal. Ne vem še, na kak način naj to razrešim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: JEZA
Reply #41 - 05.12.2003 at 09:24:09
 
vzrok jeze je vedno neka neizpolnjena zelja. zato se budisti hocjo osvobodit vseh zelja/aktivnosti in s tem dosezt mir.

ker pa se to prakticno sploh ne da dosezt, ampak se lahko temu le postopoma blizajo, cilj dokoncnega miru pa se jim stalno izmika so tud oni na konc notranje mal jezni. je boljs poiskat drugo resitev. ne zanikat zelja, ampak imet pravilno zeljo/aktivnost, iskreno zeljo po sluzenju Boga. s tem dobis tko dokoncni mir kot tudi zadovoljstvo in izpolnjenost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: JEZA
Reply #42 - 06.12.2003 at 03:02:58
 
Na žalost še vedno preveč tlačim. Ker kao, ne želim okolice obremenjevati s svojo jezo. Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: JEZA
Reply #43 - 06.12.2003 at 04:12:46
 
Prijatelji so zato na svetu, da se lahko s kom skregaš.    Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: JEZA
Reply #44 - 06.12.2003 at 12:17:56
 
Quote:
Prijatelji so zato na svetu, da se lahko s kom skregaš.    Grin Grin Grin Grin Grin


Še res je. Dobro se skregati in dobro pobotati...  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7