Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12636 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #30 - 06.02.2004 at 12:23:57
 
Gru Gru wrote on 06.02.2004 at 11:43:46:
Želiš imeti piknik.

Toda pada dež.

Kdo ima negativna čustva.

Ti ali dež.

Z dežjem je vse v redu. Torej nekaj ni v redu s teboj, če imaš negativna čustva do dežja, ker ti je kao pokvaru piknik.

Torej se sam odločiš, al te bo žalost zarad dežja uničila, lahko te pusti ravnodušnega, lahko te pa celo razveseli.



Jaz sem bila že nekaj krat slabe volje, ker mi je dež uničil pričakovano srečanje (gledam v nebo, danes ne sme deževati!). Da pa zato nekaj ni v redu z mano, ker sem se nečesa veselila in bila potem razočarana,  ker tega ni bilo?  To me pa ne boš prepričal. A če bi bila vesela, pa bi bila v redu? Torej nekater čustva dopuščaš, druga ne?

Kar se pa odnosov tiče, pari običajo vstopajo v odnose polni lepih čustev in ljubezni, zakaj potem toliko parov konča in se razide s čisto drugačnimi čustvi?  Kam izgine vsa ljubezen in kje se vzame sovraštvo? Pa ne mi rečt, da so vsi zaslepljeni od zaljubljenosti in da to ni bila prava ljubezen, saj so imeli nekaj let časa zgraditi odnos.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #31 - 06.02.2004 at 12:32:30
 
Lilith wrote on 06.02.2004 at 11:07:28:
Ob tem pomislim tudi na ono, da če nisi doživel sovraštva v njegovi polnosti, tudi ne moreš doživeti ljubezni v njeni polnosti (govorim o občutkih znotraj ene osebe). Tista vseobsegajoča ljubezen in sprejemanje - tisto mi je pa vedno dišalo po eni taki medlosti.

Ampak zna biti, da ima Devi prav, da ko razčistiš vprašanja okrog lastne varnosti, se tudi to spremeni. Ali pa ne? Shocked Roll Eyes Bomo videli. Smiley


Varnosti si ne znamo ustvarit drgač kot na  ravnotežju strahu oz. nevtralizaciji agresivnih namenov drugega. Taka varnost  ni statična ampak dinamična kategorija, ki se slej ko prej sesuje vase in tako  strmoglaviš z lastnih stražnih stolpov, s katerih si nadzoroval namene agresorja.  Varnost je torej iliuzija, so sanje o stanju enosti oz. nedifernciranosti, kjer te različnost ni mogla ogrožat, ker je ni bilo.  V stanju različnosti, v katerem se lahko raeliziraš le kot  individuum, aboslutne varnosti ni in bolj ko stremiš po njej prej boš postal žrtev teh lastnih prizdevanj po varnosti. Tko da videli po moje ne bomo nikol, če se seveda ne bomo do konca induvidualiziral in na tak način dsegl stanje  enosti, v kateri ni potrebe po varnosti, ker nas v njem neč ne more ogrožat, ker ni ničesar od nas različnega
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #32 - 06.02.2004 at 12:37:32
 
Titud.
Jaz imam v mislih bolj tisto psihološko varnost, ko ti določene vrste agresija - napr. besedna (žaljivke...), ne pride do živega, ko te ne ogroža.
Čisto nekaj drugega pa je tista agresija, ki te realno ogroža, tam se seveda v celoti strinjam s teboj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #33 - 06.02.2004 at 12:39:32
 
sprejeti, zame pomeni sprejeti tudi svoje impulze nemoči, agresije, negotovosti, samopoveličevanja, sprejeti to, da nisi dober.....

Lilith, kakor jaz razumem si živela v tistem filmu, ko si kao uredu, ko si preveč dober, no pol te pa začnejo izkoriščati,....no pol si pa že žrtev....

vloga žrtve: si jo ženske prevečkrat izberemo, ne! al pa ne izberemo, drugi nas porinejo v to, mesto vloge žrtve že čaka na nas, me pa to mesto skozi "preparacijo" že zasedemo

Lilith, vem, da že totalno težim s temi zgodbami, ampak eno sem našla prav zate, in sicer BUDISTIČNO:

Mlada učenka se je lotila meditacije o ljubeči dobroti. Sede v sobici je napolnila srce z ljubečo dobroto, namenjeno vsem bitjem, in vendar je vsak dan, ko se je odpravila na bazar, neki trgovec z nezaželenimi dotiki neusmiljeno preizkušal njeno ljubečo dobroto. Nekega dne se ni mogla zadržati, z dežnikom v roki je začela po ulici preganjati trgovca. Na svojo veliko grozo je šla pri tem mimo mojstra meditacije, ki je stal ob cesti in opazoval ves prizor. Osramočenega obraza je stopila predenj in pričakovala, da jo bo okaral.

"Veš, kaj bi morala narediti," ji je prijazno svetoval mojster, "srce bi morala napolniti z ljubečo dobroto in razbrzdanca z vso zbranostjo, ki jo premoreš, z dežnikom treščiti po glavi."
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #34 - 06.02.2004 at 13:22:38
 
lola wrote on 06.02.2004 at 12:23:57:
Jaz sem bila že nekaj krat slabe volje, ker mi je dež uničil pričakovano srečanje (gledam v nebo, danes ne sme deževati!). Da pa zato nekaj ni v redu z mano, ker sem se nečesa veselila in bila potem razočarana,  ker tega ni bilo?  To me pa ne boš prepričal. A če bi bila vesela, pa bi bila v redu? Torej nekater čustva dopuščaš, druga ne?


Ne, in spet ne.  Grin Grin Grin

To ali je v redu s teboj ali ne boš sama ugotovila, ko se ti bo negativnost začela transforimirati v fizični nivo (čiri na želodcu, rakci sem in tja). Nikakor nisem reku, da so čustva sploh u redu.

To še raziskujem. Mistiki pravijo da ne. Jaz rabim osebno izkustvo.

Toda, če se lahko odločim potem imam 100x rajši veselje kot žalost.  Ma ne milijonkrat, neskončno raje.

Sploh nočem nikogar v karkoli prepričat.

Wink Moj začetni namen je bil le ta, da prijatelju Exotu, razložim, kako si lahko neko formo, pojem nafuraš v nepredstavljivo in ko v življenju stopiš skozi lastna prepričanja v nek prostor, se lahko vse spremeni, če si to DOVOLIŠ.

Sam iskreno in dobronamerno ti povem, dokler bo dež tako močno vplival na tvoje počutje, maš še velik dela. (sej v tem pa niti nisi sama, vsi na to še prevečkrat popzabimo)

lep dan še vsem sodelujočim naprej
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #35 - 06.02.2004 at 13:26:22
 
sinjeoka wrote on 06.02.2004 at 11:57:55:
...vsakič ko me kdo udari pač boli, toda udariti nazaj in močneje mi danes ni več noben problem....in zato tudi nimam več problema s kolektivnim besom žensk..ker se pač bojijo mojega ostrega jezika...

ok, probleme si ze razresla... sam kaj pa zdej? a je se kej naprej oz. kej druzga od razresevanja problemov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #36 - 06.02.2004 at 13:27:11
 
piknik na dežju je lahko prav kulerski, samo moraš se prepričat, da nisi iz cukra
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #37 - 06.02.2004 at 13:28:25
 
Quote:
ok, probleme si ze razresla... sam kaj pa zdej? a je se kej naprej oz. kej druzga od razresevanja problemov?


Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

ej aryan, to je bil samo EN problem...jih imam še najmanj 100 za razrešit, tako, da mi ni nič dolgčas

Grin  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #38 - 06.02.2004 at 13:34:00
 
sinjeoka wrote on 06.02.2004 at 13:28:25:
ej aryan, to je bil samo EN problem...jih imam še najmanj 100 za razrešit, tako, da mi ni nič dolgčas

torej si ciz preokupirana z razresevanjem takih ali drugacnih problemov in tega se lotevas z odlocnostjo in pogumom.

ko si lacna jes, ko si zmatrana pocivas, ko si zaspana zaspis, ko te "narava poklice" ji odgovoris, ko si napadena se branis, ...

svobode mas tud kej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #39 - 06.02.2004 at 13:40:52
 
Quote:
torej si ciz preokupirana z razresevanjem takih ali drugacnih problemov in tega se lotevas z odlocnostjo in pogumom.

ko si lacna jes, ko si zmatrana pocivas, ko si zaspana zaspis, ko te "narava poklice" ji odgovoris, ko si napadena se branis, ...

svobode mas tud kej?



Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin
midva svobode ne pojmujeva enako...tvoje svobode ne premorem čisto nič...in je tudi ne pogrešam
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #40 - 06.02.2004 at 13:44:00
 
sinjeoka wrote on 06.02.2004 at 13:40:52:
midva svobode ne pojmujeva enako...tvoje svobode ne premorem čisto nič...in je tudi ne pogrešam

pa svojo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #41 - 06.02.2004 at 13:44:58
 
Quote:
pa svojo?


zadosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #42 - 06.02.2004 at 13:47:05
 
sinjeoka wrote on 06.02.2004 at 13:44:58:
zadosti

prav mas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #43 - 06.02.2004 at 13:55:51
 
Quote:
Toni!!  Kiss
HVALA.

Hvala vam.  Smiley
Najlepša hvala Lilith da je naredila kot je, da je objavila svoje pismo frendici, hvala tudi da je v kasnejši debati pisala kot je.
Hvala vsem ki ste se udeležili debate.
Hvala vsem, ki ste jo razumeli in podprli, Lilith namreč.  Hvala tudi vsem ostalim.
Posebna hvala še enkrat Lilith, Kr_ednemu, Loli, Sinjeoki, - in posebna hvala tebi, Tone_Zamene, Hvala!  Smiley  Kiss


Super ste, sploh ne veste kako super ste!  Kiss  Kiss  Kiss


Veliko Sonca vsem! Smiley  Smiley




Še enkrat:
HVALA!!

NAJLEPŠA HVALA!!
Kiss


Lep pozdrav, David


David, v meni nimaš nikakršnega sovražnika, niti nekoga v smislu pobalinskega navijača.
Vse to, kar sem napisal v svojih prispevkih, nisem napisal z nobeno potrebo in  namenom tebe poniževati ( in sebe povzdigovati ).
Ves čas tudi močno verjamem in  prisotni prispevki mi to tudi potrjujejo, da tega v globljih osnovah ni počela in  ne počne  tudi Lilith.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #44 - 06.02.2004 at 14:14:29
 
Po naravi sem zmeren kolerik...bil. Pred leti sem med Britofom in Primskovim lovil dva mulota na mopedih in bi jih povozil, pa sta mi ušla...na njuno in mojo srečo. V avtu sem imel še ženo in otroka in taščico. Enkrat sva šla z ženo iz gledališča. Ko sva se srečala z dvema tipoma, je eden rignil. Napizdil sem ga kot vola in zahteval, da se opraviči ženi. Če se ne bi, bi ga zbutal, pa še njegovega kolega. Se je opravičil. Na cesti nisem trpel nikogar pred seboj. Če se mi je zdelo, da kdo vozi prepočasi, sem ga prehitel, zavrl pred njim, da se je skoraj zaletel. Svojega besednjaka ne bi ponavljal, kretenj tudi ne. V pogovorih sem hotel imeti vedno zadnjo besedo, nisem poslušal in vse sem vedel. Če svojih trenutnih občutkov nisem mogel izraziti takoj, sem mislil, da me bo razneslo. Potem...no, potem so minila leta in se je dogajalo še kar kaj. In.....danes nisem več kolerik. Počasnež na cesti me ne nervira več, nestrpnež tudi ne. Ga prehitim ali se mu umaknem. Brez nervoze, brez da bi karkoli v sebi zatrl. Znam se pogovarjati, poslušati, spoštovati sogovornikovo mnenje, brez samozatajevanja, brez vsiljevanja. Znam reči ja in znam reči ne in znam biti tiho. Edi, imaš prav, vse se spreminja.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4