Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 67692 times)
bor
1
*
Offline

What use is a belief if
you have no faith in
it.
Posts: 13
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #45 - 02.06.2002 at 23:07:40
 
[quote author=Angel<b>za ANGEL<B/> [/quote]
frojda nisem kaj dosti bral;
povedali paso mi, daje spolni center, center podzavesti, ter daje spolni center potreben za sanjanje (saj je menda tudi sanjsko telo vsakega locirano na predelu spolnega centra)? kakor tudi; da psihoterpevtske tehnike, ki pripomorejo k ciscenju podzavesti, travm, miselnih vzorcev, etc..., kise mesajo med sanjanje, kot balast; pripomorejo, da sanje postanejo bolj jasne, etc..
torej, morda je spolni center oz. je frojd v omenjenem  pogledu imel prav, saj se tudi spolnost tice spolnega centra?????
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje
Reply #46 - 03.06.2002 at 12:06:04
 
Quote:
Aaaaa?
A si v delu sebe trasgresiven?
Joke, joke.


Trasgresiven? A ja to to, da nekaj sam nrediš, pol pa to drugmu pripišeš, kot da ti je to on naredu, pol se ti sploh ne zavedaš al pa nočeš priznat, da si to samemu seb  naredu? Če je to to,   je sanjah  lahko joke, v real-lajfu bi se blo pa nad tem orenh za zamislit pa fino za ustrašit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #47 - 03.06.2002 at 19:52:33
 
se kr močno strinjam s titudom k ma atitude .......ej že  Rourke je igrou u enem filmu k je meu to bolest....ampak na konc se izkaže da je biu en blek medžik posredi..........

tko da free........dount bi sou fri
plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
bor
1
*
Offline

What use is a belief if
you have no faith in
it.
Posts: 13
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #48 - 03.06.2002 at 20:21:27
 
[quote author=BRUS-LI
tko da free........dount bi sou fri
plp
brus-li
_____________
0 steku?? kaj zakaj don't be free?

[/quote]
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #49 - 04.06.2002 at 11:19:23
 
ja da ne b biu transgresiven.....ej u glavnem .....a si gledou un film k sem ga omenu........?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
bor
1
*
Offline

What use is a belief if
you have no faith in
it.
Posts: 13
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #50 - 04.06.2002 at 22:32:06
 
[quote author=BRUS-LI
sploh nevem o cem govoris?
pa tudi ne - kaj pomeni transagresiven??
niti ne o filmu?
[/quote]
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: sanje
Reply #51 - 09.09.2002 at 00:09:39
 
Angel!
Če si obrnila kakšen list dobre knjige, si lahko videla, da je spolna energija ena zelo pomembna energija, ki se je ne splača zatirati. Če jo znaš pravilno uporabljati, zna biti zelo  koristna. S tem ne mislim, da moraš seksat do nezavesti, lahko pa jo prenašaš tudi na druge dele telesa ali energijska polja.
Kar pa se tiče teka v sanjah, ponavadi pomeni občutiti nepripadnost kraja, dogodka, resnice, osebe. Tečemo, kadar se nečesa otepamo, nas je strah, smo nemočni ali brez samozavesti, mogoče tudi izguba moči. Ponavadi je tko, vsaj meni se je tako dogajalo, da sem vedno tekla, kadar sem morala rešiti nek strah. Ker sem imela veliko dram, sem imela zelo obširen seznam.  
Jst bi ti svetovala, ker si že odrasla oseba in ne otrok, ki je odvisen od svojih staršev, da narediš spremembo v svojem življenju, da boš lahko obnovila problem in se ga končno rešila. Poglej v sebe, ničesar nisi kriva in nič ne moreš spremeniti. lahko pa sebe.
O Freudu, bil je zelo pameten poba, lahko smo srečni, da smo ga imeli, ker drugače se ne bi te - sanjalske - knjige nikoli pojavile v taki javni širini tako zgodaj, ker je naredil zelo velik bOOm. Te stvari so včasih smatrali čarovništvom, pa to ni za zanikati tudi danes, le da so jih včasih žgal.
Drugače je bil odličen igralec, lahko mu rečemo zalezovalec, ki je svoj ego in ego soljudi spoznal do zadnje kaplje zavisti. Za premislit.

 Grin[color=Purple][/color]
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #52 - 04.10.2002 at 08:09:28
 
eto pegaza je treba samo sledit ....pol pa kej več zveš o tem bitju.......he, he.....Smiley)))
dobr, dobr to.....

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #53 - 04.10.2002 at 12:26:51
 
zdravo pegaz...in vsi ostali k to berete

mam en q. al pa ene sanje...k so dbestične...pa bi te prosil za tvoje videnje... glede tega...

Nekako sem lahko opazoval enega meniha... k pa ni bil navaden menih... bil je iz ene posebne sekte...kjer so tut ljudi žrtoval za svoje obrede... pa ful pomemb je blo daso mel kao tri črke...ki so jih mantral m r f ...sicer ne vem če sem si jih pravilno zapomnil...sam blo je tko kot eni mantrajo aum... al pa om...
Ko je bil ta menih na sodišču...jest sem bil kao prisoten čeprav me ni blo...samo gledal sem lahko in mi je blo pol ful čudn...k je tip menih govort o črni magiji... res preprosto... res z močjo... menih je bil iz preteklosti in ni jebal naše zakone... bili so pod njim...
Sodil so menihu za zločine
Postavil je sodniku vprašanje: kokr da bi govoril tudi meni in vsem ostalim... Kaj veste od črne magije...?  Sodnik je začel nekaj da je svet od živečih ljudi...od ta mladih v primerjavi z mrtvimi in da živi določajo pravila ne mrtvi...za žive... mislim da so mu sodili zaa zločine k jih je storil... in še neki je sodnik govoru... kao ful pameten...u bistvu pa ni mel pojma

medtem  je menih brez besed samo s pogledom in nasmeškom  dau vedet da ve kaj govori... da ni smrt ovira za črno magijo in da obstajajo stvari ki presegajo smrt... občutu sem potrebo po biti skrit pred njim...čeprav sem vedel da je to nemogoče... in da itak če bi mi kaj hotu bi to že davno naredil
Tko k sem razmišljal o teh sanjah se mi je zdelo kokr da sem srečal smrt...na en čudn način... da ma svoje zakonitosti... in pa da je še kako resnična, čeprav ni živa... na astralu pa ima še kako velik pomen...
Zadnje čase se mi tudi precej poja po glavi vprašanje dobro slabo... tak da nevem
menih je imel tisto obleko s kapuco....rjave barve... na začetku je bil v enem samostanu in ni bil sam... pa enga so na hitrco ubil in ga sam vrgl kao na oltar... ne vem kaj se je zgodilo s truplom

menih je v men vzbujal vse od groze do čudenja pa celo do enega spoštovanja...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: sanje
Reply #54 - 05.10.2002 at 16:44:34
 
Živ Magla!
Vidim, da maš zelo pestre sanje, na moment me je tvoja pripoved spomnila na Celestinsko, potem pa neko čaščenje. Očitno - ker maš non stop neki o sodnikih in sojenju,....
Si že odkril, kaj si delal v prejšnjih življenjih?
Tale menih - tud jst se strinjam z little star, smrt, opozarjanje, to , kar se je dogajalo tam, se je dogajalo v pričo tebe, ker si mel učno uro o tem.
Praviš, da je bil menih oblečen v rjavo obleko s kapuco.
Ja, to prispodobu si prinesel s sabo od tle, ker pač so.
Jst sem enkrat sanjala palčka, ki je bil majhen še ne meter in je bil oblečen v taisto obleko- rjavo meniško obleko s kapuco. Držala sem ga pred sabo z levo pod glavo in z desno pod ritko. Imel je plave oči, me gledal in mi neki govoru, sedaj ravno ne vem kaj, vem pa da sem se rolala od smeha, ko sem ga poslušala.  
Meniška obleka - rjava barva naj bi bila prispodoba prizemljitve in ker se ti princip sanj ponavlja, sodnik, zapor, nekaj kao kriv,...  bi rekla, da maš za podelat velik, ker, saj vidiš, smrt zna biti učiteljica, če se pa prepuščaš, zna biti tud sodnica ali izvajalka.
Kokr vidim, smo bili vsi prepleteni z močjo teme v prejšnjih življenjih. Imamo tudi veliko znanja od tam, pa vendar se moramo sedaj- TU- odločit, na kateri breg bomo zlezl. Lahko uporabiš vse, da ugotoviš tvojo pot, še neznano pot.
V sanjah si nekje obtičal in to, da ni bilo vrat, je blo po moje to, da jih še nisi mogel narest, ker ne moreš ven, dokler ne boš ugotovil ali uporabil nasvet tistih *sodnikov* Wink
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje
Reply #55 - 05.10.2002 at 21:42:18
 
jest ti nebi sanj tvojih razlagu, bi pa mal misli dal na net

enega meniha... k pa ni bil navaden menih... bil je iz ene posebne sekte...kjer so tut ljudi žrtoval za svoje obrede...

o črni magiji... res preprosto... res z močjo... menih je bil iz preteklosti in ni jebal naše zakone... bili so pod njim...

zdej temu jest rečem 'tačrni'
če bi se drznu sklicevat na text o nočni magiji
http://www.geocities.com/nocna_magija/main.html
bi lahko reku da so tačrni nekako izšli iz drugega pola boga, tistega pola, ki je bil potreben da se ustvari materija - yin-yang, so tudi nasledniki zmaja (dinoidi?) - yin sistem. oni so ustvarili zemljo in ji vdahnili dušo. so namreč najrazvitejša rasa v sistemu.
pol je pa pršla na sceno ena huda yang rasa (nibiru?), ki si je ustvarila sužnje - ljudi. sužnje rabi, da ji kopljejo minerale predvsem (tudi mohorič).

'Zemlja je del Skrajnega Yin Sistema.

To je bilo zato, da bi bogovi lahko živeli kot bogovi. Starodavni Zmaj ni dovolil take ostudnosti in je človeškim telesom vdihnil duše in človeška rasa je imela svoje začetke kot Yin rasa z dušo. Yang bogovi so bili resnično razburjeni zaradi tega, kajti človeška rasa je postala čuteča Yin rasa in jo je bilo treba obravnavati kot tako.

Starodavni Zmaj je Stvarnik
Zmaj tega Sveta je Nočna Sila.
Zmaj tega Sveta je Yin.'

in yang scena naj bi bile več ali manj vse religije
kao belo
če je yin črno

ampak umes je pomoje uletel še ene par 'ras' na zemljo.
tko bi lahko reku da zemljani izhajajo iz zmaja, ki jim je dal dušo, ustvarili - naredil so jih pa tabeli - amapak samo do razumskih bitij (robotov) - padli angel (tačrn) jih je pa dokončal, saj je ja del najrazvitejše rase v sistemu. padli je pa samo zato ker je blo treba tudi ta pol ustvart, če si hotu materijo ustvart.

ampak to use sploh nima veze
to je vse sistem, ki izhaja iz praznine - iz boga
in yin in yang sta del boga - iz njega izhajata - in tja hočmo! vsi v sistemu! proti temu stremimo!

in zdej
in tabeli in tačrni imajo popolnoma iste tehnike kako zmagat - kako pridobit zavest in izravnat karmo. point je samo v tem na katero stran se postaviš, u bistvu, point je samo v tem da se yin in yang združita v ENO.
tehnike so iste, vsaj kolkr jest štekam, k se točno spomnem OTO ... iste tehnike, isto bistvo ... drugi izrazi ...

če probam na sanje nalimat tole ... če si bil nekoč to (črni mag) morš bit zdej verjetno beli mag, da boš izniču karmo ...

je pa hec v tem da črni dela vse isto kar dela beli ... samo da za drugo stran ... en dela za stvarnika jaza, drug pa za stvarnika nad-jaza, en za razum, drug pa za srce, en za ego, en za jaz sem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: sanje
Reply #56 - 06.10.2002 at 15:30:26
 
Hojla!
Vidim, da tistim rečeš - tačrni, jst pa kr po domače - črnuharji!! Grin Grin
Gape, a si se že vidu u kaki sceni od prej, k si delal iz une strani?
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje
Reply #57 - 06.10.2002 at 17:46:57
 
ne da bi vedu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: sanje
Reply #58 - 19.11.2002 at 11:26:07
 
Morda, sem pozno odkrila tako zanimivo stran, ali pa temo kot so sanje. Vendar moram najprej povedati to, da so sanje odraz človekove notranjosti. Veliko informacij, ki se nam naberejo čez dan in jih nimamo časa razčleniti, naša podzavest shrani. Ponoči, ko se pojavijo sanje, se pojavijo tudi dogodki iz podzavesti. Včasih se neprijetne, kar pomeni, da imamo v sebi strah, dvome, ki se dejasko pojavijo v podzavesti, potem pa pridejo v nadzavest.
Najbolje je, če smo toliko močni, da si lahko sanje sami zrežiramo, ali pa rečemo, da so to samo sanje in je sproščenost takojšnja.
Od kar imam Reiki, ne gledam več v sanjsko knjigo, ker te stvari ne držijo več zame! Kajti sanje vedno jemljem kot sporočilo.
Včasih si pomagam do razlage tudi preko meditacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sanje
Reply #59 - 19.11.2002 at 15:51:09
 
Magla, sanje ti jasno kažejo, da živi svet, svet vsakdanjika tega ki ga dojemaš kao real, ustvarja različne predstave o dobro, slabo, predvsem povezano z MORALNIMI vprašanji. Sodnik je prispodoba tebe, mene, soseda, očeta, mame, vseh nas, ki smo živi in si z raciom želimo razjasnit te pojme v besedni - racio obliki. Ravno nasprotno pa ti potrjuje menih. Ne vemo. Smo le bedaki, blodnjaki, ki v večini primerov tavajo od delavnice do delavnice od knjige do knjige in iščejo resnico, ki pa je vseskozi prisotna, vendar zaradi iskanja je le-ta potisnjena v stran. Resnico imaš TUKAJ-ZDAJ. Seveda delavnice, knjige, tečaji, .... vse to so bergle. Vendar dobro hodiš lahko le z eno berglo, če jih menjaš potem spet rabiš trening, da se na določen tip bergle navadiš in tako v nedogled.
In še enkrat bistvo sanj, je da pusti vse razlage, ker jih je težko, če ne nemogoče podat. Živi tukaj zdaj in se ti ne bo treba skrit, lahko boš v sanjah, ki ti bodo kmalu prišle gledal istemu menihu ravno v oči.

Tko jest vidim tvoje sanje.

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11