Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 68191 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje
Reply #75 - 01.02.2003 at 02:46:42
 
Zvezdica, kle ti copypejstam eno razlago, pa povej, če je to, to...


Rings

When we dream of rings it is generally because we are getting into the frame of mind of thinking about commiting to a relationship. Often a new romance has just started, or is about to commence, and your higher self is considering whether this is going to be a significant one or not. If there are several rings in the dream, there could be several potentially romantic people on the horizon for you to choose from. If some of the rings contain precious stones, you may have to look deep into each and every one of these people to see their true colours. Not all of their good or bad points will be obvious, you will have to look for them. If diamonds are in the rings, make sure that your thinking is very clear before you commit to the wrong person. It would be easy to be dazzled by the bright lights and wonderful feelings that you could experience in the early stages of courtship. Love will blossom ultimately, just be careful which partner you choose, and the reasons for this.

http://www.uraniannights.com/dreams/index.html

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: sanje
Reply #76 - 01.02.2003 at 09:51:09
 
veronika wrote on 31.01.2003 at 18:25:02:
Najbolj me žuli tisto z umreti. Se pravi, ko se bom sprijaznila z neizogibnim, se bo zgodilo to kar se mora, ampak to ne bo tako hudo, kot si mogoče mislim, ker sprijaznila sem se s smrtjo, in mogoče prav zato nisem umrla.


veronika.  Pred dnevi sem jo sama občutila tako  sanjah. Zgodilo se je takoj, ko sem legla in prvič v življenju  umirjeno in lepo. Prej sem smrt vedno povezala z globokim odporom in strahom. Transcendirala sem in ko sem "prišla nazaj" se mi je zdelo da sem odpotovala do zvezde, ki mi je v oknu edina sijala. In s katero sva se "združili", kljub temu da sem se umiranja očitno zavedla, mi telo takrat ni reagiralo z uporom.  Kar je presenetljivo!

Tvoja razlaga mi  pomaga razumeti zakaj.


Karmen  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: sanje
Reply #77 - 01.02.2003 at 23:22:41
 
Veronika, tudi jaz sem že sanjala nekaj podobnega.

Poglej. Sprijaznila si se s smrtjo. Sprijaznjenje je predaja, prepuščanje. Nedelovanje v daoističnem smislu - pustiti, da se stvari dogajajo po vesoljnem redu, usklajeno z vsem. To pa je dobro. S takšno predanostjo se človek znebi strahu.
In če se znebiš strahu pred smrtjo, ki je pri večini največji in najprimarnejši strah (pred neznanim, pred ničem, pred kaznijo, kakorkoli že si kdo smrt predstavlja), se veliko lažje znebiš manjših strahov.
No, tudi tako bi se dalo videti te sanje.

Naj opišem še svoje izpred kar nekaj let, ko sem opuščala svoje priučene ortodoksno krščanske nazore in me je mučilo predvsem vprašanje, kaj pa, če je vse, kar učijo, res. To je za razumevanje mojih sanj odločilno. Na podlagi tega sem si jih tudi pojasnila.

Dan je bil oblačen. Stala sem na dvorišču pred našo hišo, ko so se tla med menoj in hišo začela razpirati kot v močnem potresu, le da se niti ni treslo. Rob odprte zemlje se je sesuval v prepad in se tako širil proti meni. Na dvorišču se je znajdel še eden od mojih nečakov (živeli smo namreč v isti hiši, tako da ni bilo čudno, zakaj se je pojavil tam, večinoma je tam tudi res bil). Hotela sem ga rešiti in sem ga vzela v naročje, a sem videla, da nimam kam bežati. Rob se je sesuval prehitro, skladovnica drv ob garaži je že padla v široko razpoko. Bilo je že blizu in v globini sem videla žarečo lavo, zdi se mi, da sem celo čutila vročino. In v tistem trenutku sem v sanjah pomislila: Ah, pogubljena bom. In to sem pomislila tako ravnodušno, kot bi rekla, ah, spet sem pozabila naslov tiste knjige. (Še to o knjigi bi pri meni znalo zveneti bolj čustveno obarvano od ugotovitve v sanjah.)

Po tem sem se zbudila, brez tesnobe ali strahu, samo čudno mi je bilo, kako sem bila lahko do tega tako ravnodušna. Premagala sem strah, ki mi ga je vzbujal dvom. Čeprav (samo) v sanjah.
No, zdaj že dolgo ne dvomim več.

Se mi je pred kratkim zgodilo celo, da sem sanjala, da sanjam. Čist noro, res.
Sanje so res blazno zanimiva zadeva.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje
Reply #78 - 02.02.2003 at 01:32:09
 
Zanimivo Mateja, men se je tudi že sanjalo, da sem sanjala, da sem sanjala, da sem sanjala.

Se mi je tudi že sanjlalo, da sem umrla, pa mi je bilo še vedno super.

Imam pa nasploh fajn sanje in večinoma zelo pozitiven, osvežujoč, happy občutek.

Pa sanjalo se mi je že, da sem govorila en tak čist čuden jezik, čist tekoče, kot tudi tekoče nemško, še preden sem se naučila nemščino.

Enkrat sem pa sanjala s podnapisi sanje.

Svašta! Wink Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: sanje
Reply #79 - 02.02.2003 at 11:15:46
 
Petra. wrote on 02.02.2003 at 01:32:09:
Zanimivo Mateja, men se je tudi že sanjalo, da sem sanjala, da sem sanjala, da sem sanjala. Se mi je tudi že sanjlalo, da sem umrla, pa mi je bilo še vedno super.


Kali, Mateja B.

...kako čudno, mar si delimo enake sanje...?
Tudi meni se je že sanjalo, da sem umrla. Plavala sem sama nad seboj in opazovala zvezde, od tod "tudi nekje" izvira" moj NICK  - Star12... Wink tako prijetno mi je bilo. Spominjam se pa samo ene "težnje", to sem izrazila;
"ne želim si še umreti"

Sanje so me vodile skozi mojo preteklost, minilo je v kakih 3-4 sekundah ali celo dveh. KOt kak klik - vsaj v trenutkih, ko sem se sanj spominjala.
Imela pa sem prečudovit občutek, da me preplavlja nekaj, kar je; ljubezen, toplina in mir.
MAr nimamo vsi enakega občutka in samo sprašujem se, kaj bi bilo "če bi šla dlje"...
ŽIVIM!

Lepo mi sanjajte še naprej...
Lepe sanje...

Simona



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #80 - 03.02.2003 at 12:25:27
 
Petra. wrote on 01.02.2003 at 02:46:42:
Zvezdica, kle ti copypejstam eno razlago, pa povej, če je to, to...


Rings

When we dream of rings it is generally because we are getting into the frame of mind of thinking about commiting to a relationship. Often a new romance has just started, or is about to commence, and your higher self is considering whether this is going to be a significant one or not. If there are several rings in the dream, there could be several potentially romantic people on the horizon for you to choose from. If some of the rings contain precious stones, you may have to look deep into each and every one of these people to see their true colours. Not all of their good or bad points will be obvious, you will have to look for them. If diamonds are in the rings, make sure that your thinking is very clear before you commit to the wrong person. It would be easy to be dazzled by the bright lights and wonderful feelings that you could experience in the early stages of courtship. Love will blossom ultimately, just be careful which partner you choose, and the reasons for this.

http://www.uraniannights.com/dreams/index.html



Je to to. To, kar piše sem že nekako intuitivno vedela. In kaj je še najbolj hecno povrhu sanjam (podnevi) o enem prstanu iz belega zlata z diamantom, ki sem ga izgubila, dala pa mi ga je tadruga babica za 18. rojstni dan. Najraje bi si ga sama kupila, pa mir Smiley. Moja želja po prstanu je po mojem podzavestna želja, da bi me nekdo zaščitil. To pa ni in ne sme bit pravi razlog za zvezo. ???V sebi vem, da sem že prešla to mejo, in poti nazaj ni.

Aja, link pa ne dela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje
Reply #81 - 03.02.2003 at 12:36:28
 
http://www.uraniannights.com/index.html


čudno, da ne dela, ker je pravi link, kle je link od te strani še enkrat, mogoče bo ta prijel, se pol poišče sanjske simbole, pa je.

No, da vidim, če dela... Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje
Reply #82 - 03.02.2003 at 12:38:19
 
Meni oba linka delata drugače... Nameravam, da dela tudi vam! Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #83 - 03.02.2003 at 12:41:46
 
Men ne dela noben od njiju. Pa nič hudega. Bom pa še v bodoče sem napisala sanje, naključje pa bo našlo osebo, ki bo našla pomen in razlago. Smiley

Kali, hvala. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #84 - 03.02.2003 at 12:59:53
 
To, da so v sanjah govorila nemško, je bil verjetno samo spomin od prješnjega življenja. Jaz sem govorila že špansko in francosko. Špansko sedaj malo znam, francosko pa še nič.

Ja, sanje so res ena cool zadeva.  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #85 - 03.02.2003 at 13:01:53
 
Tist s simoli sanj, pa mene ne prepriča. Prepričana sem, da imam vsak svoje pomene simbolov, vse pa je tudi odvisno od konteksta, v katerih se pojavi en simbol.
Npr. če se moji teti sanja od umazanih cot, pomeni, da bo nekdo umrl.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sanje
Reply #86 - 03.02.2003 at 14:22:06
 
Petra. wrote on 03.02.2003 at 12:36:28:
čudno, da ne dela, ker je pravi link, kle je link od te strani še enkrat, mogoče bo ta prijel, se pol poišče sanjske simbole, pa je.

Pa je .... ali pa ne. Smiley
Se strinjam z Veroniko in umazanimi cunjami njene tete.

Zvezdica je recimo začela s svojimi sanjami, pa smo se trudili s simboli, pa še kako drugače, ampak na koncu je našla svojo interpretacijo, do katere je sicer prišla morda tudi preko simbolov, vendar je njena končna interpretacija drugačna od simbolov in dugih poskusov.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #87 - 03.02.2003 at 14:48:18
 

To ni moja končna interpretacija. Danes si lahko tole razložim tako, jutri spet drugače z novimi spoznanji. Saj veš: It's not over till it's over. Simbol ostane simbol, ampak nosi sporočilno vrednost, in le to si lahko vsak pri sebi subjektivno razloži.

Ker pa se sanje o iskanju prstana res zelooo dolgo ponavljajo, sem povprašala o simbolu, drugače si pa stvari, ki se mi vtisnejo v sanjah kar sama razložim - tako kot od Veronike teta Grin.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje
Reply #88 - 03.02.2003 at 15:04:53
 
To, tako ali tako, da si verjetno vseeno na koncu vsak zase najbolje razloži pomen sanj, kajti sama najbolje vem, kakšen je bil občutek med sanjanjem, pa kaj se nasplošno trenutno v meni dogaja... Sam včasih lahko pa najde vsak zase kako interpretacijo sanj, tudi v kaki sanjski knjigi... kajti po mojem, vse kar vsak od nas, sanja, misli, izgovori, dogaja, je že kdaj kdo drug pred nami sanjal, rekel, pomislil in naredil.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: sanje
Reply #89 - 04.03.2003 at 08:40:48
 
Danes sem imel tudi jaz grozno čudne sanje... Prosil bi, če mi jih kdo pomaga razložit.

Bil sem v cerkvi z materjo in župnik je kot ponavadi "kasiral" denar z tisto vrečko. Mati mi je dala jurja in ko sem ga vrgel noter sem zraven potegnil nekaj drugih bankovcev upajoč na kaj večjega (itak pa nisem cerkveni človek). Potem pa je župnik naenkrat začel delit denar ljudem, vsakemu natančno 3x toliko kot je vrgel noter(bil je menda jasnoviden). Tudi jaz sem dobil 3x tiste razlike, ki sem je dal noter in  postalo mi je žal, da nisem pustil celega jurja not.
Ko pa je prišel do mene, me je nekaj časa zelo čudno gledal in me nagnal iz cerkve z besedimi, nekaj kot:"daleč ti je mesto!".
Ko sem prišel ven je bilo pred cerkvijo polno namaskiranih đankijev, poklicala me je kolegica(samo v sanjah) in sem jim prisedel.. Potem so se pred cerkev začela vrstiti dekleta namaskirane v neveste (kao đanki neveste...) in bilo je res ful čudno vse skupaj...
Aja pa ful je bilo lepo vreme, sonce, toplo pa to...

Bile so hudo žive sanje in bi si jih res rad razložil...
Plz help!

p.s. Vesel pust!  Smiley
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11