Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 68212 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #15 - 11.09.2001 at 18:47:58
 
Magli in Le-oni,
vprašal sem zato, ker smo se na:

Pogovori / Splošno / Ne ubijaj,
dosti vrteli okoli komarjev in ubijanja, in jest sem ta dva brenčača čez neki dni sanjal, in sem mislu da je tu kaka povezava...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #16 - 11.09.2001 at 19:12:03
 
Mike
- sej sem upošteval tvoje pripombe iz Posta - Ne ubijaj
- in to je odgovor na tvoje sanj

Torej  v sanjah ti pokaže dualnost (št.2) in kot predstvnik dualnosti je komar
Ti v sanjah greš spat - na oni svet, ni pomembno a je to za 8 ur ali za 8 let... isto kot da umreš.
Ne vem pa ali te je brenčanje v SANJAH motilo...
Kakorkoli že po moje si dobil odgovor, da so komarji kul, sam ne se pa pritoževat, če boš še eno življenje preživel na preljubi Zemljici, zaradi nesporazumov, ki jih imaš z ŽIVIMI bitji... A si se kdaj vprašal, kako pa naj bi po tvoje komarji živeli in ali bi bilo sploh bolje(ekosistem), če komarjev ne bi bilo? Kaj bi bilo namesto njih...?

Komarji so, komarji bodo in tko je -- let it be!
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: sanje
Reply #17 - 11.09.2001 at 20:32:05
 
Mike, ti si ubil oba komarja je tko? No vidiš o tem, kako boš moral še eno življenje tle na naši ljubi Zemljici preživet zaradi takšnih nagnjenj, ti je že Magla povedu, jst pa ti bom povedala kaj tvoje sanje pomenijo:

" KOMARJI   - hudobni tovariši bi vas radi duševno prizadeli" (razlaga vzeta iz Novih sanjskih bukvic, spisanih za vedre Slovence, Založba obzorja 1986)

No, tko...zdaj pa veš MIKE - a je v redu  ???  Cheesy
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #18 - 11.09.2001 at 21:12:58
 
Mah, edinole, na kar sta me napeljala vidva je spoznanje, da tega sploh nebi smel vprašat, ampak sem,,,,
Ker itak, itak, itak, je vsaka razlaga,,,hm,,,razlaga. In ker jest ne verjamem čisto v ukvarjanje oz. trditve da zaradi poboja, ne dveh ampak ene stotih komarjev, pajkov, pohojenih živalic, bacilov (ka sem zaradi angine ospen papcov), mravelj, kva pa jest vem, kva sem že nevede vse ubil, kako karmo zarad tega vleku.

Mam dost dela, da se pripravm na nov dan.

Wink

Hvala za odgovora, mogoče danes ni moj dan.

No Magla, sem se pa že milijonkrat vprašal o našem ekosistemu in balanciranju, in mislim, da jest ne morem vseh teh komarjev uničit.  Wink
Pa o vseh smeteh, kanalizacijah, pa umazanih rekah, gorah, morju in tko nazaj.
Marskej bo treba nardit.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #19 - 13.09.2001 at 13:24:11
 
Tako je ne moreš vseh pobiti...
...in ni se ti treba sekirati če ubiješ enega kle, enega tm...
Itak mislim, da si tak kot jaz pri zadevi "komar"... Trenutno pa preiskušam teorijo ljubezni...
Gre nekako takole...
morilec je želel ubiti eno osebo. Naš junak pa ni bil navadna oseba ampak že kr dovolj razsvetljen človek, ki je ljubil vse...
Ko je morilec najdel našel dotično osebo, pa ga ni mogel ubiti...enostavno ni šlo

Komarji moji, kje ste kj...a guci, guci, --- povem naslednjo leto, če deluje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #20 - 25.10.2001 at 11:21:16
 
Mel sem dost nore sanje... bil sem na Jadranskem morju in ko sem želel biti na določenem mestu sem že bil tam... najprej na ladji potem na obali (mislim da je bil Zadar) pa na pomolu... takoj so bli še frendi zraven, takoj ko sem pomislil na njih... pa še ena blazno hudo dobra punca, ki mi v preteklosti ni bila namenjena... pišem pa zato, ker sem lahko hodil po vodi s supergam...nisem se hotel zmočiti in sem kr laufal po vodi...in užival...

Hvala vsem tuki, da ste mi omogočili take sanje...

aja, če ma kdo sanjsko knjigo bi prosil za pomen vode-morja, pa kaj pomeni hoja po vodi... malo sem že izven teh vod  Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: sanje
Reply #21 - 25.10.2001 at 16:52:22
 
Pred par dni sem tud jz morje sanjal, sam sem se zmocil Grin

Voda pa je nezavedno in custva...da se nocs zmoct si mogoce se od custev oddaljil kar je OK (in lahko ni) Grin
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: sanje
Reply #22 - 25.10.2001 at 18:33:27
 
Magla, evo tuki dežurna čira - čara samo zate Smiley, ki ti bo razložila pomen hoje po vodi (s pomočjo sanjske bukve, seve ne, hehehe).
No torej: če si nisi zmočil superg, Magla si šel čez vodo, si jo v bistvu preteku in to pomeni, da se boš ognil preteči nevarnosti. Ker pa je bila ta voda morje (in morje je seveda globoko) nadalje pomeni, da te sicer obdajajo sovražniki, a boš navkljub vsemu silno obogatel.

A zadovoljen Magla?
Če boš še kaj sanjal, kar reci, pa ti bom vse razložila, hehe. Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #23 - 26.10.2001 at 16:48:51
 
Hvala obema za pomoč... Le-Ona sploh nisem vedel, da imam sovražnike ??? in pa bogatstvo... le kaj bi to lahko bilo... take razlage rad preberem Kiss... tko da grem kr sanjat, da bom lahko še kj zvedu...  Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: sanje
Reply #24 - 26.10.2001 at 18:09:52
 
Pa da ne boš slučajno mislu Magla, da te na tem forumu obdajajo sovražniki, boh ne dej! Tu imaš samo prijatelje, ki te imamo radi...Kiss
Si reku, da greš kr sanjat...a zdej že sanjaš? A boš povedal kaj si sanjal...moja sanjska bukva čaka in čaka...   Wink

Lepe sanje Magla!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #25 - 14.05.2002 at 11:06:52
 
magla jest bi ti pa drgač razložu tvoje sanje........voda je povezana s podzavestjo in tisti ki se noče vanjo potopiti ga je strah tega medija........notranje valjda......ali pa gre le za previdnost.....to da si šel nad vodo ali po vodi ......bi lahko kazalo na nekakšno uravnoteženost, če ne bi pred tem rekel da se nisi hotel zmočiti. Ponavadi se v tej vodi marsikaj dogaja......največkrat pa najbolj skrite vsebine naše duševnosti.....ponavadi zatrti strahovi ....pozabljena čustva......itd.........tudi zavisi kakšne barve je bilo morje ......svetlo, prijetno, globoko, mirno.........naslednjič se probaj stopiti s tem medijem ......obljubljam ti mnogo novih doživetij .......sam sem imel recimo sanje ko sem skočil iz visoke skale in letel kako minutko v prepad in potem padel v sinje modro morje kjer sem se potopil skoraj do dna kjer je še vedno bila svetloba in opazoval sinjino ........zrak tu ni igral vloge......pa do sanj kjer je bilo morje temno ....rjavo....notri morski psi ......potem do iskanja majhnih biserom podobnih kamnov v potočkih .......potem slapov ..........spomnim se z vodo celo povezanih sanj.......ko se spuščam v jame za tokom reke itd.  Voda je res vznemirljiva......čeprav tudi letim zelo rad ........če je le priložnost Smiley)))

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: sanje
Reply #26 - 29.05.2002 at 18:47:16
 
[color=Blue][/color] Embarrassednc jasn...Brus Li si razlagalec sanj ali pa pišeš kr neki...no? Ne jemlji to kot kritiko, kaj pa vem, mogoče pa študiraš kake take knjige, ali pa veš...Leteli znaš? Z letalom? No, ne vem, napiši....
Potem pa napiši še meni nekaj, kar se mi sanja, pa kljub branju knjig ne najdem nobene razlage...
Naj ti pojasnjim. Zagotovo si bral Cankarja in uno knjigo <Na klancu>. Potem veš, da je mati Francka tekla za vozom...pa ji je žal ušel...in ta njen tek sem jaz razumela kot neizpolnjene želje, saj je reva boga celo življenje trpela revščino in ponižanja...ampak tek, za nekom, za nečim...
In sedaj k bistvu. Meni se velikokrat sanja, da tečem...za vlakom, za avtobusom...za letalom še nisem...<joke!>...je pa res, da sem v življenju najbolj sovražila tek, vedno zadnji hip <tekla> na vlak, na avtobus...in sedaj razlaga sanj...v svoji podzavesti, kar sanje definitvno so, tečem...in kar je najbolj grozljivo je to, da mi vedno uide vlak, avtobus...včasih tudi osebe...ja, včasih sanjam, da tečem za nekom, pa ga žal ne dohitim...mora! Prava nočna mora...
Kaj boš pa nato napisu?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: sanje
Reply #27 - 29.05.2002 at 22:21:06
 
Angel wrote on 29.05.2002 at 18:47:16:
[color=Blue][/color] :-[nc jasn...
In sedaj k bistvu. Meni se velikokrat sanja, da tečem...za vlakom, za avtobusom...za letalom še nisem...<joke!>...je pa res, da sem v življenju najbolj sovražila tek, vedno zadnji hip <tekla> na vlak, na avtobus...in sedaj razlaga sanj...v svoji podzavesti, kar sanje definitvno so, tečem...in kar je najbolj grozljivo je to, da mi vedno uide vlak, avtobus...včasih tudi osebe...ja, včasih sanjam, da tečem za nekom, pa ga žal ne dohitim...mora! Prava nočna mora...


Freud povezuje vlak na družino.  Tek za vlakom lahko pomeni očutek, da so tvoji najbližji oddaljeni. Lahko tudi sporočilo podzavesti, da si želiš bolj oddaljiti se od družine.

Kar se pa tiče sanj na splošno: Kar smo se mi učili so sanje nekako nasprotni ekvivalent realnosti. Niti sam nisem vedel, kaj to pomeni. Potem pa sem si začel pisati dnevnik. Pri tem je pomembno, da spremljamo naše dogajanje in odzive v real life, nato pa poizkušamo napraviti korelacijo s sanjami.

Najbolj pomembno je, da ugotovimo kaj nam hočejo sanje povedati in se na tak način naučiti te informacije uporabljati v resničnem življenju.

LP
Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #28 - 30.05.2002 at 10:14:16
 
mislim da je borut z zadnjim stavkom vse napisal-.........

ampak vseeno ne morem povezat da tečeš za nečim in ti to uide.....zdej je važno zakaj hočeš to ulovit......ali pred čim bežiš v sanjah....ali kaj je namen tega lovljenja.....ponavadi nas v sanjah nekaj lovi......npr če že govorimo o družinskih članih je lahko to tisti s katerim imaš odnose bl na psu .....in ti je nevaren.....uatever........dej razčisti samo to zakj hočeš ujet............

in to tko kt je borut reku.......sama morš vedt kaj ti filingi govorijo k tečeš......za unimi busi......a je to strah a je to kr neki....kaj je to..........

sanje niso samo to ......vidm žužka......smuk....v sanjsko knjigo...aha......žužek pomeni smrt..........zaključek-..........jest bom umrl.......dandanes ko j enaš svet mitov prevzel strip in film ...tale simbolika ne dela več........mi imamo vse pobrklano........je pa ostalo notr tut neki od teh časov seveda......zato je tut treba tolk bl klever bit pr razlagi sanj....in se zanašati najbolj nase.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje
Reply #29 - 30.05.2002 at 10:51:31
 
Tele moje današnje jutranje sanje pa spadajo sem gor, ker so po  moje skor 100% odraz mojga dejstvovanja na forumu.

Evo, sem sanjov čist tapravo policijsko hišno presikavo. So  policaiji prišli z nalogom pa enimi psi, niso nč povedal, kaj bodo iskal, so kar začel brskat. Stanovanje ni blo naše tapravo, ampak ena bjata, ampak je bla moja familja not, tko da je zgledal, da so res prišli k nam. Na začetku sem čist znoru, da nimajo kaj iskat, pol mi je pa kar naenkrat vroče ratal, sem kar na lepem pod kavčem zagledal en valju podoben v smolasto folijo zavit zavoj. Sem koj posumu, da sigurno to iščejo, čeprav nisem imel pojma, kva bi blo to. Sem se na skrivaj sklonu pa zadevo za  pulover zatlaču pa priložnost iskal, kako bom ven spizdu da me psi ne bodo zavohal pa da bi  se zadeve na skrivaj znebu. Ne vem al bi mi blo  to uspel, ker sem se sred najhujše stiske zbudu.

Pol, že buden, sem bil koj ziher, da je blo v zavoju nekaj drogi pobnega, če ne skor sigurno ne bi tko zacvikal. Sem mi je clo zazdel, da sem zadevo jest k hiš prvleku, čeprav je blo možno tud to, da sem hotu samo koga drugega od domačih zaščitit. Sem pol tud analiziral nazaj, da sem se z s tematiko drog  ravno smislu dekriminalizacije  nazadnje tle gor ukvarjal.

A sem dobu eno porcijo nazaj al kaj?

Back to top
« Last Edit: 30.05.2002 at 12:19:10 by titud »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11