Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 67693 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #60 - 19.11.2002 at 21:11:36
 
jest to delam brez Reikija Vilma..........

ne vem sicer zakaj ......ampak kr gre.........

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #61 - 26.11.2002 at 13:52:00
 

Mam zadnje noči straaaaašno lepe sanje, žive. Ljubezen. Dve vrsti nje. Ena je strast, skoraj prepovedana, pa vendar neustavljiva, z nekom, ki ga ne prepoznam, ena je pa tako čista, neomadeževana. Cry Cry Cry Cry. Zakaj so samo sanje? So res samo sanje? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sanje
Reply #62 - 26.11.2002 at 14:53:41
 
Zvezdica, sanje ti vedno kažejo možnosti oz.resnice, ki prihajajo in možnosti oz.resnice, ki so za nami. V tvojem kontekstu in tvoje sanje ti kažejo ravno to. Povedati ti hočejo, da vse to obstaja, da prihaja, le dopustiti moraš, da se začne odvijati.

Zdej veš. In sanje so resničnost.

Velik sončka
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #63 - 29.01.2003 at 14:50:43
 

Ali kdo ve, kakšna je simbolika prstana? Danes so se mi spet ponovile pogoste sanje, kako iščem prstan oz. gledam prstane v eni meni zelo poznani trgovini in ulici. Nikoli ga ne nekako ne najdem oz. me sanje odpeljejo drugam. No danes pa, ko sem ful vztrajala in gledala te prstane do onemoglosti, se že imela namen vdati, se je naenkrat pojavila ena paleta (takšna žametno kardinalno modra) z novimi in sem prodajalko vprašala, zakaj mi je komaj zdaj pokazala tole paleto. Srečala sva se s tistim, ki mi je bil namenjen (takšen z biserom), vedela sem, da je to to, ampak mi ni bil všeč. Cry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sanje
Reply #64 - 29.01.2003 at 19:40:03
 
Zvezdica,

Zanimive sanje. Če bi bil sam na tvojem mestu, potem seveda ne bi znal iz tega kaj dosti potegnit, ker pa ne gre zame, se pa lahko delam na vso moč pametnega Wink, pa probam iz tega kaj scoprat, zaradi česar se bom potem zdel sebi še bolj pameten.

Jest bom na prstan kar malo pozabil, se mi zdi, da je (samo?) na nekem nivoju čisto vseeno, ali gre za prstan, zapestnico, obleko, verižico, ..., no da me s tem naštevanjem ne zanese predaleč, si raje pogledam odnose med stvarimi.

V sanjah nastopa želja, nič kaj skrita, Zvezdica si želi nekaj, nov prstan, nov ..., prstanov kolikor hočeš, pa noben ta pravi. Išče že nekaj časa, da jo to že skoraj frustrira. Potem odkrije kupček novih prav tam, kjer se normlano zadržujejo prstani in kjer ga je že tolikokrat iskala. Iz frustracije se pojavi prvo vprašanje:

1. Kako da je Zvezdica lahko zgrešila te prstane, kaj je narobe, kaj dela narobe?

Pa ni to vprašanje tako pomembno, bolj pomemben je prstan. Potem ko je končno in malo po naključju odkrila novo zbirko svojih potencialnih prstanov, začuti, da je eden od teh Pravi. Pa vendar je z njim nekaj narobe, na eni strani vidi, da ji je usojen, na drugi pa ji ni všeč.
Tukaj se pojavi druga točka, v kateri sanje ali kažejo na  ali pa bolj verjetno na nek notranji konflikt oz. dvom v neko do sedaj morda zelo skrbno negovano prepričanje. Kako je mogoče, da ji je prstan usojen, hkrati pa ji ni všeč, zakaj se tukaj namesto ene Zvezdice pojavita dve, ena ki razmišlja v usojenosti in druga, ki ji prstan preprosto ni všeč, ker zaupa svojim občutkom. Nove frustracije, kar pomeni, da se je nekje nekaj zataknilo, da sanje kažejo na nova vprašanja, na katera je treba odgvorit. Katera od teh vprašanj so prava ne vem, mogoče celo kakšno drugo.

2a. Zakaj se je Zvezdica razcepila v dve Zvezdici?
2b. Katera Zvezdica vzhaja, katera zahaja?
2c. Kaj mora Zvezdica storiti, da ne bo razdvojena? Eni pustiti da zaide, ker je čas da zaide? Je še bolj komplicirano?
2d. Je ena od teh dveh ta prava Zvezdica? Katera?

Sama vprašanja, nobenih odgovorov po mojem v teh sanjah, tako kot v življenju. Smiley

Sicer pa je prstan v naši kulturi zelo močan simbol za zvezo. Saj poznaš zaročne, pa poročne prstane Smiley Tako močan simbol, da se k temu doda še čarobne prstane, ki ti mimogrede olepšajo ali uničijo življenje.

Ob modrem žametu, pa pomislim najprej na Davida Lyncha, hmm ..., zanimiv film Grin

lp bp

P.S. To naj bi bil bolj štos, ne prosim tega vzet prav resno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: sanje
Reply #65 - 30.01.2003 at 08:16:48
 
ker to je eden izmed tistih doolgih štosov, ko na koncu ne veš, čemu bi se sploh smejal in se smejiš zato, ker še kar traja pa traja pa traja.. absurdno dolgo  Tongue Wink Grin
eto moja razlaga: mal manj bod zbirčna, pa tega muškarca, k je zdej na vidiku, al pa ga mogoče že tko al tko maš, vzem in obdrž  Wink  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sanje
Reply #66 - 30.01.2003 at 08:17:51
 
Hua, bp, ti pa še Danny-a in njegove zvezde kar konkretno flekaš. Grin. Joke.

Seveda se ti naj zahvalim, da si si vzel čas in se malce poglobil v sanje. Hvala.

Nimam nič pripomb na tvoje asociacije, le dodajam tole, kar se mi je do danes nekako zjasnilo. No, saj se je že včeraj vzporedno dogajalo pri nekaterih topicih. Predvsem biser..., tako kot je v školjki skrit... in če ga najdeš...  skrivnost, nekaj pomembnega zvedeti, kot resnico, ki sprva mojim željam ni všeč, vendar pa me prav ta osvobodi. Smiley.

Ja. EvaZh. Razumem. Ubogam. 8)




Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #67 - 30.01.2003 at 12:03:08
 
Evo, še ene odštekane sanje. Peljala sem se z dvigalom pa se je nekje na sredi vstavil, pa ni več nikamor hotel iti. Pol smo se končno spustili nazaj (dva sta bila še z mano). V pritličju so čakali še drugi, pa nisem šla ven, ker sem hotela priti gor. Tako smo se spet odpeljali gor, ko sem opazila, da se vrata sploh niso zaprla. Takrat se je pa dvigalo pognalo v globino. Jaz pa pri sebi, no če moram pač danes umreti, bom pa umrla. Ampak nisem, se pa šla več vozit z dvigalom.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sanje
Reply #68 - 30.01.2003 at 14:04:36
 
Quote:
Nimam nič pripomb na tvoje asociacije, le dodajam tole, kar se mi je do danes nekako zjasnilo. No, saj se je že včeraj vzporedno dogajalo pri nekaterih topicih. Predvsem biser..., tako kot je v školjki skrit... in če ga najdeš...  skrivnost, nekaj pomembnega zvedeti, kot resnico, ki sprva mojim željam ni všeč, vendar pa me prav ta osvobodi. Smiley.

Andres tukaj na forumu pa bisere malo drugače razlaga Wink

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sanje
Reply #69 - 30.01.2003 at 14:33:06
 
veronika wrote on 30.01.2003 at 12:03:08:
Evo, še ene odštekane sanje. Peljala sem se z dvigalom pa se je nekje na sredi vstavil, pa ni več nikamor hotel iti. Pol smo se končno spustili nazaj (dva sta bila še z mano). V pritličju so čakali še drugi, pa nisem šla ven, ker sem hotela priti gor. Tako smo se spet odpeljali gor, ko sem opazila, da se vrata sploh niso zaprla. Takrat se je pa dvigalo pognalo v globino. Jaz pa pri sebi, no če moram pač danes umreti, bom pa umrla. Ampak nisem, se pa šla več vozit z dvigalom.


Dvigalo je navadno majhen zaprt, včasih pa še smrdljiv, in počečkan prostor, ki se povrh še premika zunaj naše neposredne kontrole, včasih pa še škriplje in trese po vrhu.

Bi bilo prav čudno, če nam ne bi zbujalo vsaj malo tesnobe. Poleg tega se v njem navadno srečamo z neznanimi ljudmi, ki zaradi posebne situacije vstopijo v naš osebni prostor, kar je lahko vzrok za še dodatne neprijetne občutke.

Sanjati o dvigalu lahko pomeni podoživljati tako tesnobo, ki se morda v življenju skriva kje v ozadju, in morda niti ne pride do zavesti. Lahko pa tebi dvigalo izzove drugačne občutke in ti pomeni kaj drugega.

V teh sanjah bi jaz prepoznal še frustracijo želje ali težnje oz.  nemoč.  Ti si želiš nekaj, dvigalo pa se neodvisno od tvoje volje giblje v povsem drugo smer. Morda celo ravno stran od cilja.

O ljudjeh v dvigalu in tistih, ki so se odločili, da raje vanj ne vstopijo, je hudo malo poovedanega, razen tega se še (najmanj) dva znašla skupaj s tabo v dvigalu, ostali pa so se očitno odločili, da vanj raje ne vstopijo.

Sanje o nenadnem padcu in pa strahu ki ga občutimo v takšni situaciji so menda kar pogoste. Vse skupaj je sicer lepa štorija, občutek ki ga sanjaš zraven pa je  strah, ki ga občutiš ob nenadnem dogodku, ki bi me lahko spravil v resno nevarnost. Teh pa je vse polno povsod, tako v džungli kot recimo tudi na cesti.

Tako bi si dvigalo razlagal, če bi sam sanjal takšne sanje.

Kar sem pravzaprav hotel povedat tukaj, že pri tistem odgovoru Zvezdici, je da so sanje močno povezane z občutki, ki jih čutimo tudi med sanjami. Zanimivo pa, da ko opisujemo sanje, v redkokaterem opisu zaslediš opis teh občutkov, zato pa raznorazne interpretacije teh ali onih simbolov, ki te sicer res lahko pripeljejo bližje svojim občutkom in čustvom, lahko pa tudi v slepo ulico.

Kako je s tvojimi občutki pri tem, kako ti gledaš na dvigala ipd., pa najbolje veš sama.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: sanje
Reply #70 - 30.01.2003 at 19:01:14
 
Veronika, po moje gre za to, da se ti mudi (hoces iti gor z dvigalom), pa ti tvoja notranjost (dvigalo gre dol, v tvojo notranjost) pravi, da ne hiti, da ni se cas, da moras prej pocistiti dolocene stvari, preden lahko gres naprej. Igralci (dva v dvigalu) so  razlicni deli tebe, simboli; kot je pac vse v sanjah izrazeno s simboli.
Umreti pomeni zrasti, novo rojstvo v novo Veroniko. Kam gres in kaj se dogaja s tabo, pa najbolje ves ti sama.

lp, Am
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




JeRe: sanje
Reply #71 - 31.01.2003 at 16:22:57
 
Sam ponavadi med spanjem uspem prebavit tisto juho, ki sem si jo iz različnih čustev in občutkov skuhal prejšnji dan in se navadno uspem zbuditi miren. Se mi zdi, da imajo sanje navadno nekaj opraviti z istimi občutki ali pa podobnimi situaciji, kot jih sicer doživljam.

Je res, da se jih včasih niti ne zavedam povsem. Kar pomeni, da ne pridejo do moje zavesti in nikakor ne pomeni da ne vplivajo na moje vedenje in pa vse ostalo.

Se mi zdi, da bi lahko sanje bile posledica tega procesa vračanja v čustveno ravnovesje v mojem telesu.

Glede na to, da možgani delujejo asociativno moje razlage pa so navadno metaforične ali metonimične, se ne čudim, da se v njih pojavljajo simboli.

Vendar so simboli navadno v povezavi s tistim, kar me je in me morda še v zadnjem času vznemirja, kar ruši moje ravnovesje.  T.i. simboli v sanjah, pa so asociacije, ki se pojavijo v povezavi z nekimi občutki ali pa s situacijami oz. vzorci, ki so jih izzvali.

Te podobe te simboli so do neke mere individualne, zato sanj ni nikoli mogoče do konca razložit, do neke mere pa so naše naučene in pogojene, zato je mogoče na nekatere sanjske vsebine pokazat tudi s pogovorom o sanjah.

Po mojih izkušnjah pa pri razlagi sanj zelo pomaga, če se poskušam spomnit občutkov, ki sem jih v sanjah doživljal.

Samo moje mnenje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #72 - 31.01.2003 at 18:25:02
 
Najbolj me žuli tisto z umreti. Se pravi, ko se bom sprijaznila z neizogibnim, se bo zgodilo to kar se mora, ampak to ne bo tako hudo, kot si mogoče mislim, ker sprijaznila sem se s smrtjo, in mogoče prav zato nisem umrla.

Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: sanje
Reply #73 - 31.01.2003 at 18:40:21
 
veronika wrote on 31.01.2003 at 18:25:02:
Najbolj me žuli tisto z umreti. Se pravi, ko se bom sprijaznila z neizogibnim, se bo zgodilo to kar se mora, ampak to ne bo tako hudo, kot si mogoče mislim, ker sprijaznila sem se s smrtjo, in mogoče prav zato nisem umrla.



To z umreti nisem mislila dobesedno temvec kot preobrazbo. Vsak korak naprej v visanju zavesti pomeni rojstvo in smrt hkrati - smrt starega razmisljanja, cutenja itd. in rojstvo novega.
Strah nas je, ker ne vemo, kam stopamo, ker se podajamo naprej, v neznano. Ko se nehamo upirati, zadeve zacnejo teci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sanje
Reply #74 - 31.01.2003 at 18:40:28
 
Koga pa tega ni strah. Na srečo smrt ne izbira po tem kako jo pogledaš.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11