Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 68196 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sanje
Reply #30 - 30.05.2002 at 14:20:15
 
titud wrote on 30.05.2002 at 10:51:31:
mi je pa kar naenkrat vroče ratal, sem kar na lepem pod kavčem zagledal en valju podoben v smolasto folijo zavit zavoj.

A sem dobu eno porcijo nazaj al kaj?


Sigurno je šlo za "shit"... a je blo rjavo?  Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje
Reply #31 - 30.05.2002 at 15:30:45
 
Ja, rjavo,  pa ful mastnega videza. Dobesedno dreku podoben, ampak bolj kompaktno. Mam še zdaj kurjo polt, blajsk... Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje
Reply #32 - 30.05.2002 at 16:23:08
 
to je tko k nočeš sprejet titud - a ti kkšn mulc poha?
se ti zdi - veš pa ne?

mogoče si morš kontra razložit - ti nimaš šita u bajti in teb nikol ne bojo polcaji uletel ...

ampak a ni to drek k se zmeri zbudiš glih takrat k je najbl zanimiv ... jest sm zadnjič sanju neki v smislu ene igrce ... sm pištolco pobral ... stražarja s prvim šusom na tla položu ... pol sm pa skor mem enga škrica sunu, pa sm ga u zadnjm momentu opazu, in ponavad je u igrcah tko da če hočeš reč premaknt ustreliš vanjo - in sm ustrelu ... in škric se je rešu ... in pol mal zmede in vem samo da je nekdo ležu nekdo je pa skaku ... se mi zdi da je blo tko da je škric skaku jest sm bil pa na tleh, čeprov mam mal filinga da je bil un na tleh nekdo drug, k se mi zdi da sm u bistvu vse skupi samo opazoval, no in škric je skaku un k je ležu (al pa skakajoči škric) je reku (govoru) kaj pa če te razsvetlim ... in pol je telefon zazvonu ... pa mi je šlo čist na k.... k nism vidu do konca kwa je zgodil ... ampak če bi pol verjetno si nebi tega zapomnu ... KAJ PA ČE TE RAZSVETLIM???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: sanje
Reply #33 - 31.05.2002 at 21:08:17
 
[color=Blue][/color]
Najprej lepa hvala za odgovor Brus-Liju in Boo Ruth! Sanjati, da tečeš za nekom...ali čim... je v bistvu težko pojasniti. Ves Brus-LI unega <Frojda> ne maram preveč, sem ga brala, pa omejali smo ga stalno pri psihologiji, tako, da mi je šel s svojimi teorijami krepko na <živce>, ker je bil zagovornik teorij, da vsi naši konflikti in fobije ter strahovi izvirajo iz naše spolnosti...kakorkoli že, s tem se nisem sama osebno nikoli strinjala, so za njim bili še mnogi bolj pametni razlagalci človeške osebnosti. No, vrniva se k sanjam. Ne morem ti napisati, zakaj v sanjah tečem, sem pa dala za prispodobo Cankarjevo Francko in povest Na klancu. Mogoče je moj tek le prispodoba neuresničenih želja in ambicij, ki jih nisem nikoli dosegla-so mi žal kar nakam ušle...ne vem od kod veš, da je tek prispodoba za družino, ker mislim, da v mojih sanjah še zdaleč ne gre za družino. Kar se le te tiče imam tako, kot je, zadovoljna sem z njo, popolen pa nihče ni, pa si tudi ne želim biti. Bolj je moj tek prispodoba za minjivostjo, katere se zavem, saj nič ni večno, niti jaz pa niti nihče drug...še dogodki in čustva minejo, neizbežno dejstvo je to, s smrtjo kot samo pa sem se kot minljivi človek že sprijaznila. Mogoče v razlagi sanj res kje piše, da je tek prispodoba za družino, v mojem primeru pa definitivno ni. Absolutne resnice razlage sanj tako ali tako ni, ker je vsak človek čisto specifičen v čustvovanju in dojemaju sebe, drugih in sveta, pa še česa...
Pa naj se opravičim še za <Frojda>, resnično so njegove teorije meni nelogične, saj se ne strinjam, da je prav vse gledal le skozi spolnost, sam pa je bil totalno zafrustrirana osebnost, polen kompleksov, strahov in paranoj; Tako sem ga sama dojela, ko sem ga brala. Naša spolnost resnično upliva na naše vednje, se strinjan, samo ne čisto v vseh odtenkih psihoanalize.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #34 - 31.05.2002 at 21:49:00
 
angel.....dober večer.......pazi sad.........hitro vidim da se otepaš , da bi bla družin avmes....pol zgleda da je res..ponavadi se vsak proces začne z zanikanjem.......tko funkcioniramo....a si ti ukradu čokolado.....NE.....no dej res povej.....NE NISEM........nodej sej prej al slej bo vse prišlo na plano.......JA JEST SEM BIL.........tko delamo večinoma.

Pazi sad še enkrat.....povezovanje spolnosti in naše duševnosti dosti ljudi ne zna povezati.......štos sploh ni v tem ....da če seksaš ....pol si zdrou al pa če ne nisi.....al kakorkoli......ne, ne.........al pa kaj jest vem take primerjave.......spolnost je samo funkcija na najnižji in najbolj primarni stopnji in zaradi tega tudi najbolj temeljnega in ............kako očistiš tepih ......najprej iz njega pobereš vse knjige, ogrizke, obleko....večje dele umazanije ....nato sledi sesanje s sealcem.....kasneje pa se ga odnese ven iztepe inlahko še umije ...priporočeno.......

in če hočeš temeljito prečistiti tepih morš pridt tudi do največje osnove ......spolnosti......kjer se prah najbolj zažre.......

vsak spontani odziu u lajfu pa temelji da ta verigica ni nikjer otrdela ali zamežljana...............in tako je kot spodnji temelj spsolnost zelo pomembna ....samo zarad tega.......

eto angel

lep vikend ....in mnogo sonca

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: sanje
Reply #35 - 31.05.2002 at 22:00:49
 
Bravo Brusko, bravo.
Morda se bo Angel le spustila globje v svojo resnico in si kaj potihoma priznala.
LP
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje
Reply #36 - 31.05.2002 at 22:05:31
 
itak....lep večer vsem .........laufam do vode........reke

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje
Reply #37 - 31.05.2002 at 23:47:08
 
ti angel ... kako pa kej tvoj sex pa to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: sanje
Reply #38 - 31.05.2002 at 23:58:02
 
Angel...............gotova si......................

Kadar se še Gape prisloni..................

Angel, res pomisli. Sedaj smo že trije, ki kopamo po tvojem vrtu.

LP
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sanje
Reply #39 - 01.06.2002 at 00:23:42
 
titud wrote on 30.05.2002 at 15:30:45:
Ja, rjavo,  pa ful mastnega videza. Dobesedno dreku podoben, ampak bolj kompaktno. Mam še zdaj kurjo polt, blajsk... Shocked


Ma.. "shit"... ne shit. Za kadit. Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje
Reply #40 - 01.06.2002 at 09:58:53
 
Quote:
Ma.. "shit"... ne shit. Za kadit.

Hvala za razlago, amstel. Vem da se taka smola z enimi zadevami meša pa rola, čeprav jo v živo vsaj v taki količini pa pakungi še nisem vidu. Sej ravno to me preseneča pa bega, da se mi je v sanjah tko v živo prikazal nekaj,  kar v bistvu še nikol nisem vidu, da sem koj zaslutu,   ti pa  zlahko ugotovila, kva naj bi  to blo.
To bi blo že skor na un topik o črni magjiji az uvrstit,  s katerim sem se tud po teh sanjah začel bolj intenzivno ukvarjat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje
Reply #41 - 01.06.2002 at 10:08:09
 
kaj bi tuki čm mela zraven???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje
Reply #42 - 01.06.2002 at 11:01:47
 
Quote:
kaj bi tuki čm mela zraven

Ker si tud budn  nism upal  prznat, da  sem si paket res sam zrihtov. Sem šov za vsak slučaj  prevert, če bi se mi ga morda dal od zunaj  podtaknt...  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sanje
Reply #43 - 02.06.2002 at 22:51:14
 
Aaaaa?
A si v delu sebe trasgresiven?

Joke, joke.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bor
1
*
Offline

What use is a belief if
you have no faith in
it.
Posts: 13
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #44 - 02.06.2002 at 22:52:07
 
[quote author=Le-ona [/quote]
<B>re_ LE-ONA:</B>
povedali so mi takole:
kontrola, custva, dnevno dogodki, ki nas prevec bremenijo, etc...se mesajo med sanje, ko uspemo dnevni balast odstraniti iz sanj, se pricne zavestno sanjanje; na zacetku morda gledanje sebe, dlani, rok, kasneje letenje z sanjskim telesom, druzenje z ljudmi, katerimi hoces, potovanje tja kjer hoces, aktivnost v tistem kar hoces, etc... morda so potrebna leta in leta dela? nekateri so bolj, nekateri manj zavestni v sanjah.

prva pozornost (ta svet, vse kar vidimo) naj bi bila le izsek druge pozornosti (svet sanj, etc..).   vem pa: da, ko sem bil bolj zavesten, manj obremenjen z dnevnim zivljenjem, ko sem bolj zavestno sanjal; smo se srecavali ljudje iz 1 skupine (v kateri smo se srecavali tudi podnevi).  dnevne delavnice, ucenja smo nadaljevali ponoci-v sanjah.  takrat sem sanjal tudi prihodnost, obenem probleme, ki sem jih moral razresiti zase (delo na-v meni).   ce bi imel boljse moznosti, bi ponovno 'bolj zavestno sanjal'... ker menim, da je sanjanje nekaj najboljsega kar lahko pocnemo;  ozavescanje, etc..

mnogi odgovori lahko pridejo v sanjah (einstein, tesla, etc).  'tam' naj bi bilo morje vseznanja? nekateri ga uporabljajo tudi v vsakdanjem zivljenju.
nekateri so celo tako izvezbani, da so aktivni in hkrati sanjajo! kar bi pomenilo, da so prisotni na 2 mestih hkrati in zavestno. nekateri sanjajo v nekako pol budnem spanju, tako, da se zavedajo kaj pocenejo z sanjskim telesom (ga kontrolirajo, usmerjajo), hkrati so aktivni v prvi pozornosti (tem svetu) z fizicnim telesom in sanjskim telesom v povsem drugem delu zemlje ali morda v sosednjem prostoru.
(morda za lazjo predstavo privedem v spomin kaksno popoldansko spanje, ki ni bilo globoko, vendar se ga spomnis?) ali moj primer: frendi so sli na zabavo, ostal sem doma, sel spat.  spanec ni bil globok. sanjal sem, da sem sel na mesto zabave, si ogledoval prostore, hkrati se zavedal, da doma spim. torej sanjal sem zavestno, se zavedal, da spim, da letim z sanjskim telesom, etc...(nazalost pa ga nisem mogel upravljati v celoti).

razlaga sanj, tolmacenje, zavest, etc... pa je morda tisto, kar je tudi zanimivo in morda povezano v celoti z naso usmerjenostjo ziveti zavestno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11