Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 68171 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
sanje
25.06.2001 at 18:51:05
 
Imela sem že veliko različnih sanj, vendar me te zelo begajo, zato bi prosila, če bi mi lahko kdo kar koli povedal v zvezi z pomenom le teh, bi bila zelo vesele. Naj me kdo potolaži ali pa postavi na realna tla;
Najprej se mi je sanjalo, da se mi je izdrl spredni zob. Bil je res lep, snežno bel in z zelo dolgo korenino. Teta mi je rekla, naj povem stari mami, da bi mi ona lahko pomagala, da bi ga spravila nazaj v usta.
Kasneje pa se mi je sanjalo, da sem bila z Gabrielo (hčerko) v sobi in je na stropu začelo nekaj praskati, rekla sem da to ni nič, le miši ali nekaj takega. Potem je bil telefon in šla sem v drugo sobo in se oglasila. Naenkrat pa priteče Gabriela v sobo in mi reče naj ji pomagam, za njo pa priteče velik črn pes, nemška doga, zelo vitek in jo zagrabi in odnese. Prišel je iz luknje, ki jo je naredil na stropu. Stekla sem za njima, to je bilo tudi vse.
In sedaj se bojim, da se nebi kaj Gabrieli naredilo in da nebi imela jaz možnost to preprečiti, pa bi spregledala.
Ali ima mogoče kdo kaj pametnega v zvezi s tem povedat?
Bi bila zelo hvaležna. Embarrassed
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: sanje
Reply #1 - 26.06.2001 at 12:40:56
 
Veronika tezko je razlagat tuje sanje se posebej ce ne poznas ozadja, se pravi dnevnega zivljenja le te osebe.
Zob: zobje naj bi temelje predstavljali, ce nimas prednjega zoba nimas s cim zagristi v stvari. Zobje tudi predstavljajo zmoznost odlocitve... Zob sicer ne predstavlja nic dobrega, sam men se je to ze mnogokrat sanjalo da sem zobe izgubil, pa se ni v zivljenju pol nic dramaticnega zgodil..

Pes: ima mnogo pomenov, v sanjah pa naj bi med drugim predstavljal nasa custva in to tista ki jih skrivamo, razne strasti, strahove. Ce nas ogrize lahko si razlagamo kot opozorilo, da si skrivamo stvari. Ali morda kaj zameris svoji hcerki, ji ocitas?
Ali kdo stanuje nad tabo?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Helena
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 7

Re: sanje
Reply #2 - 26.06.2001 at 13:12:55
 
Pozdravljena Veronika.

Prav nič kaj rada te ne bi strašila. Verjetno si tudi sama že opazila, da tudi mene mučijo sanje, ki mi vedno nekaj povedo. Vendar pa vedno niso slabe in vedno tudi nimajo pomena. Zame so zobje slaba stvar. Ko o njih sanjam sama, pomeni to največkrat, ne pa vedno, smrt nekoga. Če mi izpade zob spredaj,je to nekaj slabega v ožji dužini, če je zob bolj odzadaj, je to nekdo, ki mi ni tako blizu.
Ko je umrl moj oče, sem sama tisto noč sanjala, da sem mu napisala pogrebni govor, ker je umrl in sem iskala nekoga, ki ga bo prebral. Moja tašča pa je kakšen dan prej sanjala, da so ji izpadli prednji zobje. Tak pomen imajo zobje zame. To pa še ne pomeni, da bodo imeli enakega zate. Težko je reči, kaj naj bi človek naredil po takih sanjah. Sama pri svojih ne uspem kaj dosti narediti, niti kakšno stvar preprečiti, ker si jih največkrat ne vem pravilno razložiti. Upam, da tvoje sanje zate ne bodo pomenile kaj slabega.
LP Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #3 - 26.06.2001 at 20:25:10
 
Saj prav to me skrbi, tudi meni so vedno govorili, da če v sanjah izgubiš zob, to pomeni, da bo nekdo umrl. Nekaj dni, pred mojimi sanjami, se je tudi sestri sanjalo, da je izgubila zob, moja teta, pa vedno kadar sanja od umazanih cot, negdo umre.
Zdaj je sanjala, da je cote obešala, kar mi je zanimivo.
Moj zob, ki sem ga izgubila, je bil snežno bel, kar si predstavljam, kot da bo umrla čista duša, kar je potem tudi logično, če je teta obešala čiste cote.
Gabriela je stara 3 leta in nimam nobene zamere proti njej, verjamem, da je težko razlagati sanje drugih, a vseeno upam, da mi lahko kdo pomaga.
Že faraon v svetem pismu je potreboval tolmača, da mu je rahzložil sanje, zakaj ne bi nekdo mogel pomagati tudi meni. Embarrassed
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: sanje
Reply #4 - 26.06.2001 at 21:00:02
 
Sam sem tudi nekoc sanjal, da sem izgubil VSE zobe in da je bilo okrog mene ogromno sorodstva.. ampak zgodilo se ni nic..

Psi v mitologiji sicer dostikrat predstavljajo strazarje v onostranstvo, vendar se ne zanasat prevec na to.

Mogoce moras samo bolj poslusat in upostevat svojo hcerko in njene zelje (strahove)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Helena
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 7

Re: sanje
Reply #5 - 28.06.2001 at 09:33:43
 
Veronika.
Saj ni nujno, da se ti bodo sanje tako ali drugače uresničile. Sama sem v neki sanjarici, po kateri si včasih razlagam sanje prebrala, da se sanje uresničujejo po nekakšnih datumih, se pravi, da je pri vsakem dnevu zabeleženo, ali se bodo sanje, ki si jih tisto noč sanjal uresničile, ali ne. Zato se nikaj vnaprej ničesar ne boj. Pravijo, da če vraga kličeš, vrag pride. Zato bodi raje samo bolj pozorna in se dosti ne obremenjuj s pomenom teh sanj.

Iz lastnih izkušenj vem, da sem po nočnih morah, ki so me pestile zadnje mesece že nekajkrat sanjala odprte grobe in globoke jame. Takrat me je vedno bilo zelo strah, ker tudi te stvari zame pomenijo smrt v družini. Tudi ko je umrl oče, sem dva dni prej sanjala, da so v sosedstvu kopali globoko črno jamo.  Potem pa sem začela tako, da o teh sanjah enostavno nisem premišljevala. Nekako sem jih odrinila in si govorila, da se mi toliko slabih stvari pač ne more zgoditi naenkat. In prav zares se ni zogodilo nič tragičnega. Kakšne neprijetnosti morda že, vendar pa nič tragičnega. Sedaj se mi pogosto zgodi, da ko zadremam, začnem sanjati kaj takšnega, kar bi lahko pomenilo smrt, jame, odprte grobove, zemljo in podobno, kar pač po nekaterih razlagah pomeni smrtno nevarnost. In ne vem kako mi je to uspelo, vendar takrat, ko začnem to sanjati, sanje enostavno prekinem, se prebudim in si pravim, da ne smem nadaljevati s temi sanjami. Nekako mi to zdaj že nekaj dni uspeva in ne vem, če ima na to kakšen vpliv Castaneda.
Ravno včeraj sem bila z mamo pri psihologu zaradi depresije in mu je povedala o mojih sanjah. In gospod me je kar hitro povabil v ordinacijo in me vprašal, kaj sanjam. Rekel mi je, da sem lahko za ta dar hvaležna, saj sanje in jasnovidnost niso dane vsakomur. Zmenila sva se, da ga v kratkem obiščem, da se o tem pogovoriva. Zdaj pa ne vem, če morda nisem še jasnovidna. Evo, take stvari se dogajajo meni in takšno mnenje o tem pač imam.

Oh kako lepo je, da imamo eden drugega in se lahko o tem pogovarjamo, ne da bi nas pri tem imeli za čudne!!!
Hvala za ta formum.
Lep dan vsem.
Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #6 - 30.06.2001 at 08:23:13
 
Saj upam, da sem delala samo paniko. Saj jo nebi, če se ne bi tudi sestri sanjalo, da je izgubila zob, teti pa od cot.
Kaj čmo, Gabriela mi je nekaj najdragocenejšega na svetu in če obstaja možnost, da bi ji lahko pomagala, bi zanjo naredila vse.
Saj sem si tudi sama poiskušala razlagati te sanja.
V njih sem bila tudi na podstrešju, kjer je en duh vrata odpiral, najprej sem ga bila vesela, pol sem se pa malo ustrašila. In pes je prišel tudi iz podstrešja, kar bi lahko bila moja glava. Nekaj se tam zgoraj dogaja.
Naj bo kar bo, samo Gabrielo naj pustijo pri miru.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: sanje
Reply #7 - 30.06.2001 at 14:35:58
 
Veronika!
Mislim, da ti sanje jemlješ preveč dobesedno. Ko nekaj sanjaš se po bujenju toliko vanje poglobiš, da potem dogodke deloma tudi izsiliš. Tudi jaz sem že sanjal zobe pa drek in celo bivša žena je že dvakrat sanjala, da so mi hčerko ugrabili na letališču v Nemčiji. Zobje in drek se mi niso uresničili, vsi pa se staramo in nekateri že umirajo, kot tudi vsi dobimo denar. LOgično kajneda.  Vendar jaz panike ne grem delat zato velja glede sanj o ugrabitivi le nekaj. Meni hčerke ali sina ugrabiti ne more nihče. To je preprosto nemogoče.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: sanje
Reply #8 - 04.07.2001 at 09:06:31
 
Mislim, da so moje sanje doživela epilog. Saj mislim.
V sanjah, to nisem omenila, sem bila v službi. In včeraj, sva šli z Gabrielo Malo pogledat v službo in na naju je lajal črni pes. Popoldan sem šla v službo (šla sem v drugo sobo, ker je zvonil telefon), Ko sem prišla domov, je bila pa Gabriela grdo potolčena. Na srečo ni bilo nič hujšega, vendar je v njenih 3-eh letih življenja, to najhujša "rana", kar jih je imela.
Danes zjutraj sem tuhtala na to in se mi zdi, da obstaja povezava.
Mogoče, sem tudi sama prispevala, da se ni zgodilo kaj hujšega, saj sem se sanj ustrašila, in sem prosila za Gabrielo varstvo.
Ampak vseeno se ji je nekaj zgodilo, ker se je verjeno moralo. Mogoče sem pa le preprečila nekaj hujšega, saj sem po sanjah imela občutek, da nekaj lahko storim. Glede na to, da sem bila v službi, ne bi mogla kar ves čas ostati doma in čakati, kdaj se bo kaj zgodilo, tako sem pomagala na način, ki sem ga pooznala.
Hvala vsem, ki ste mi jo pomagali varovati; ATI, ANGEL VARUH IN ŠE KDO
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Helena
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 7

Re: sanje
Reply #9 - 04.07.2001 at 11:17:26
 
Prav vesela sem, da se je za vaju vse skupaj končalo kar dobro, brez kakšnih grdobij.
lp
lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Helena
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 7

Re: sanje
Reply #10 - 16.08.2001 at 12:13:43
 
Pozdrav vsem.
Po dolgem času sem spet tu.
Že spet sem imela čudne sanje, in tudi tokrat nisem prepričana, da si jih prav razlagam.
Sanjala sem, da sem se znašla v prečudovitem prostoru. Bil je okrogel in zgoraj je bila prekrasna okrogla kupola v čudovitih modrih odtenkih. Skratka bila je tako lepa, da kaj tako lepega in tako živega še nisem videla. Poleg mene je stal moj pokojni oče in kot da bi mi kazal na svoje novo domovanje. Bil je nasmejan, zdel se mi je zadovoljen. Potem sem mu začela iz pekača rezati skutino pito. Bili so samo skrajčki, zanimivo je, da jih je imel najraje. Jaz sem mu želela vrezati kakšen lep kos, toda on je kar jemal tiste skrajčke in jih jedel. Skupaj sva občudovala prekrasno kupola. Tedaj sem za nama zagledala njegovega brata, ki je še živ in s katerim se nista poslovila, saj sta bila sprta že dvajset let. Brat je očeta namreč nagnal z dvorišča, kar mu oče ni odpustil nikoli. Le kaj pomenijo te sanje. Mi je morda oče hotel pokazati, da je njegovo domovanje lepo, da je zadovoljen in da naj se pomirim? To se mi je sanjalo ravno tisto noč, kot ga je prvič dobil infarkt. In kaj pomeni ta njegov brat v ozadju? Malo me skrbi, ker sem zelo vraževerna in sem tisto noč slišala peti čuka, pa tudi sestra, ki je prva soseda tega strica. Mi lahko kdo pomaga pojsniti te sanje?
Lep dan.
Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #11 - 31.08.2001 at 23:05:01
 
sam nisem glih nevem kakšen razlagalec, lahko pa ti povem moje mnenje...
Oče je jedel samo skrajčke, lepim kosom pa se je odrekel. V ozadju se ti pojavi njegov brat, ki pa je še živ in imel je slabo izkušnjo z tvojim očetom.
Razlaga: Oče ti želi povedati, da nameniš več pozornosti njegovemu bratu - lepi kosi. To bi bila nekakšna sprava z očetove strani... Ne more popraviti kar se je zgodilo...mogoče je to tudi vse...
nepoznam cele zgodbe, čeprav si napisala ključne stvari...
ni pa NIČ slabega v sanjah
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: sanje
Reply #12 - 10.09.2001 at 14:52:22
 
Jest mam pa vprašanje o sanjah na Splošno/ Ne ubijaj!!! če mi kdo zna kaj pojasniti. Vprašanje sem postavil tam zato, ker se mi zdi da se navezuje na predhodna vprašanja in odgovore.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: sanje
Reply #13 - 10.09.2001 at 17:10:30
 
Mike sanje na splošno?
Kaj je sen, kaj so sanje? Menim, da so to duševna doživetja, ki nastopajo med spanjem, katerih se v budnem stanju zavedamo le po spominu. Sanje doživljamo v omejeni in spremenjeni zavesti - ne moremo jih usmerjati. In kdo pogosto sanja? Ljudje z bujno fantazijo!
Velik del življenja prespimo - torej tudi sanjamo, zato sanje sodijo v naše življenje. In v sanjah vse doživljamo drugače, kot je v resnici (mimogrede, a vemo kaj RESNICA je?).V sanjah nastopa povezava doživetij s čustvi in afektom (namesto logičnih povezav). V sanjah abstraktne misli najdejo konkretno podobo.
Vsebina sanj je odvisna od različnih virov. Zunanji čutni in telesni dražljaji postanejo sen, včasih nastopajo nekdanja doživetja, večinoma pa so sanjska doživetja od dražljajev neodvisni DUŠEVNI proizvodi.
Torej dejstvo je, da v sanjah živimo po svoje, da vidimo in počenjamo tisto, kar budni ne počnemo (in zakaj ne? hmm)in morda tudi ne bi počeli (moralne norme ali kaj?).
Zatorej jaz ne dajem teže sanjam in z njimi nisem obremenjena...je pa res, da kadar sanjam kaj zelo prijetnega, si želim, da bi se uresničilo... Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: sanje
Reply #14 - 10.09.2001 at 22:40:27
 
za Mikea...

Iz tvojih sanj lahko rečem, da bojo komarji tudi ko boš zapustil ta prelepi planet.

Številko 2 bi lahko povezal z dualnostjo, medtem ko je zvok enak pri obeh - se pravi enost.

Zdej, če ti je bilo brenčanje v sanjah! neprijetno, potem pomeni, da moraš popraviti še pojem dualnosti. Pa ne gre za komarje... komar je samo primer, kjer se upiraš življenju... življenje je enost in dokler si ti v konfliktu z življenjem - komarjem, boš ta konflikt imel...  

Dost kulske sanje, moram pa povdarit, da že dolgo nisem obnavljal tega znanja in da sem bl intuicijo uporabljal kot pa samo znanje... pa še zlo malo vem kaj si pravzaprav sanjal... to naj bi ti samo pomagalo pri tvoji razlagi sanj... ki pa bo vsekakor taprava... vsaj zate  Wink
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11