Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14
(Read 65246 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #90 - 05.06.2001 at 16:01:32
 

Quote:
Dejana, Marjana!

Žal moram povedati, da so čustva pri ljudeh (ne glede na spol) vse preveč vezana na posesivnost. To je velik problem.

Na primer, mislimo si: partnerju nudim res dober sex, kadar izpoljnjuje moja pričakovanja, takrat ga bolj ljubim ipd. To je pogojna ljubezen. Ljubezen pa mora biti brezpogojna, kajti samo takrat dobimo vrnjeno v enaki meri. Tako pri sexu kot nasploh.

Kadar govorimo moj mož (fant), moja žena (punca), moj partner ipd. je žal vse preveč poudarka na besedici 'moj'.

Če bi ljudje na te odnose ne gledali skozi očala romantične ljubezni, ki je izrazito 'lastniško' usmerjena, ter priznali poligamna nagnjenja, ki so naravna, pa družbene norme in viteške zgodbice gor ali dol, bi bilo bistveno lepše na tem svetu.

Saj se spomnite, da smo na nivoju višje zavesti vsi eno. Spolna energija pa je ena od manifestacij energije višje zavesti. Zatorej zvestoba ni posledica čustva, temveč posledica čimbolj intenzivnega menjavanja seksualnih energij med partnerjema. V tem stanju pač človek ne potrebuje menjave teh energij še drugje.

Kar pa se ljubezni in čustev tiče, bom povedal raje o sebi. Isto partnerko imam že 25 let, torej še iz obdobja pubertete. Če se v tem času ne bi zaljubil še v kakšno drugo žensko in obenem ljubil še svojo stalno, se ne bi imel za normalnega.

Vem, da nista govorili o tem, toda nekaj podobnega slutim v ozadju. Lahko pa da se tudi motim, bi rekel Gape.

Naj bodo naša čustva energija brezpogojne ljubezni.




Tole ze en cas s sabo nosim, pa ni blo prave prilike.

Ko sem tole brala, Miro, sem ti hotela napisat: priznavam poligamno naravo ljudi, vendar se pri meni poligamnost pojavlja kvecjemu v casovnem zaporedju in ne hkrati. Torej, ne zagovarjam imeti samo enega moskega v zivljenju, ampak tezko mi je pomisliti, da bi imela vec kot enega hkrati.

Od takrat se mi kar precej dogaja, berem in premisljam, pa sem spoznala: ravno zaradi tega, ker se cutimo vezani imeti samo enega partnerja, se bojimo vezati (in s tem ne mislim samo porociti). Kaj pa ce ta ni 'tapravi'? Kaj pa ce bom kdaj kasneje spoznal koga, ki bo bolj po moji meri?

Ce bi sprejeli svojo poligamno naravo, bi lahko tudi odnos s partnerjem sprejeli v celoti in ga v popolnosti ziveli...

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gobi
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 12

Re: Zenske ste carice
Reply #91 - 05.06.2001 at 17:04:37
 
MP3CE, meni se dozdeva, da se midva kar stekava in strinjava in sploh nimam kaj dodat. Smiley
Ja, hvala za pojasnilo glede maternice in sanj, bo treba spet vzeti v roke kakšno knjigo!

Ja, Andres, veš da sem mislila nekaj drugega, ampak za privabit DJja je pa mogoče OK. Da pa ravnaš impulzivno, se mi zdi tudi fino - iz tega se ponavadi izcimijo najboljše zadeve.

Marjana, tale tema tudi mene zanima. Čutim podobno kot ti in tudi jaz še nimam izoblikovanega mnenja (še tuhtam o tem tvojem zadnjem stavku), pa me prav zanima, kaj ostali fantje tule mislijo o tem. Samo škoda, ker grem na dopust in me do konca julija ne bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske ste carice
Reply #92 - 05.06.2001 at 23:04:59
 
Evo ti ga. Gobi se šteka z MPjem, Marjana se šteka z DJem, ki obenem prizna, da so ji mlajši všeš. Damjana pravi, da Miro nima povsem prav, saj so vroče tudi 30 letnice.

Samo poglejte folk kaj so nam ženske na pladenj nametale, tamle v drugem threadu pa se pišemo o njihovi zavrtosti.  Sploh niso tako hudo zavrte, samo ko je treba prestopit prag se ustrašijo. Normalno, temu sledi obtoževanje o zavrtosti.

Ampak a je kakšen moški tuki priznal, da so mu všeč starejše ženske razen DJa? Nobeden.  Čudno, za šankom bi pa vsi govorili Cheesy  Jaz do starejših žensk nimam prevelike strasti, vendar sem s takšno že bil. Lahko napišem to kar so mi povedali, ko sem bil še nedolžen. Stara mašinka dobr gon. Izkušenost se torej pokaže z leti. DJ tvoja generacija si pa verjetno premalo časa vzame za izkušenost, zato drži se Marjane.  (Če te bo na drink povabila.)

Andres




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zenske ste carice
Reply #93 - 06.06.2001 at 08:32:42
 
jest nism velik fen starejših žensk, vsaj kar se sexa tiče, za šanki pa tud ne visim več tko da ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #94 - 06.06.2001 at 09:38:12
 


Andres, se mi zdi da je DJmucomi nekje omenil, da mu starejse zenske ne disijo prevec. Poleg tega se nimam za kaksno Pamelo, kakrsne njemu teknejo... Wink

Se  mi je pa ob tem pojavilo drugo vprasanje: DJ pise o tem, da si mladenke lahko sam 'doziras' kolikor ti pase, starejse zenske pa, kolikor sem razumela, hocejo vse takoj. Pa ne vem ce to cisto drzi, meni se zdi zacetno obdobje spoznavanja in raziskovanja najbolj romanticno in po mojih izkusnjah zenskam orgazem ni najpomemnejsi. Sem pa iz pogovorov z moskimi razumela, da oni na to stvar gledajo tako, ce ne prides do orgazma, si ostal nekje na pol poti.

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #95 - 06.06.2001 at 10:06:35
 

Gobi, se malce razmisljanja na to temo: spoznala sem, da se bojim vezat - pogledam okoli sebe in vecina parov je nezadovoljna v razmerjih, se ne sprejemajo drug drugega taksnih kot so.

Ze par dni delam na sprejemanju in seveda stvari takoj lepse stecejo... Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #96 - 06.06.2001 at 12:57:13
 
a) meni so starejše ženske všeč, pa tudi mlajše, pa tudi tiste, ki so toliko stare, kot jaz.

b) Pamele pa take mi absolutno niso všeč. Rajši imam take z značajem, pa ni važno, a jim joški visijo do popka in imajo celulit na riti.

c) od kod neki glupa ideja, da je moškim orgazem najpomembnejši? Spet en stereotip, ki nas pomaga ohranjati neumne. Pa ne, da mi ni všeč, kadar mi pride.

d) Andres, kar je res je res... stara mašina dobro goni, samo reden servis jim je treba delat Wink

e) sex je brezpogojni pogoj za ljubezen.

f) poligamnost je dejstvo, ki ga moramo sprejeti. Pojma 'vezati se' v ljubezni ni.

g) ženske ste carice, še posebej tiste, ki delate na sprejemanju.

Pa še tista stara od Wayna Dyerja o razmerjih:
Vsako razmerje, kjer dva postaneta eno, se konča z dvema polčlovekoma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #97 - 06.06.2001 at 15:40:05
 
MIRO TI SI CAR!!!

Tko dobrega stavka pa že dolg nisem zasledila: "sex je brezpogojni pogoj za ljubezen"
Tisti ki prav, da sex ni vse, ima samo delno prav: ni vse, je pa ogromno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #98 - 06.06.2001 at 16:40:13
 


Dejana, svaka cast tudi tebi!
Pa fajn novi 'osebni tekst' imas. Smiley

Miro, tisto pod c) sem pa od moskih slisala... saj ne trdim da so vsi taki. Povejte mi! Kako naj drugace vem?

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #99 - 06.06.2001 at 19:11:04
 
Men je pa tocka f.) vsec in zanimivo, tudi jaz sem ze od pubertete z eno in isto. Sicerne 25 let ampak 3 in zdi se mi, da sem ravno zaradi tega tak privrzenec poligamije: ker sem v monogamnem odnosu. Tako kot je Anthony de Mello rekel: ko kurbe pridejo, k njemu govorijo samo o Bogu, ko pa pridejo duhovniki na obisk pa govorijo samo o seksu. Cesar nimas to si zelis.
Ampak je res NORMALNo, da so mi druge vsec. Sicer pa ne mores ljubiti samo ene osebe: ali ljubis vse ali pa nobene zares.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #100 - 07.06.2001 at 01:41:48
 
Miro!

Veš tole glede povešenih jošk pa celulita. Ta stare dobro podmazane in izkušene obenem ves celulit in povešenost  lahko zelo hitro prikrijejo.  Mislim, da je moških v večini vseeno če imajo celulit, le če oni svoje dobijo.

Marjana!

Orgazem za moške zagotovo ni vse. Tisti ki je to rekel, je mislil na določeno kategorijo žensk. Normalno da je orgazem vse, če se mu ženska sleče in potem dobesedno kot dila na postelji leži. V takšni "stand by" pozi naslednjih nekaj minut ženska leži in zanj je zato gotovo najbolj pomemben orgazem.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #101 - 07.06.2001 at 10:03:06
 


Andres, saj nisem o tem govorila, upam, da bom znala razlozit.

Gre se za tole: lahko sta moski in zenska v postelji cel dan in pocneta kar jima pac pase, ampak ce moski ne dozivi orgazma, ima obcutek, da ni prisel do konca poti, da mu nekaj manjka...

Saj pravim, da nisem moski in ne vem ali je res - pri vseh - tako.

Se pa trudim poglobit tud v moskega in spoznat vase zelje...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #102 - 07.06.2001 at 11:06:36
 
Marjana, jaz zdaj berem knjigo Moški in ženske v spalnici od Graya. Če bi res rada vedela, kako moški razmišljajo in se obnašajo in kako razišljamo ženske, ti svetujem, da si jo nabaviš. Gre predvsem za psihični vidik seksa oz. posebnosti, ki izhajajo iz različnosti spolov ter različnosti odzivanja.
En stavek se mi je prav zarezal v spomin: ...in zadnja stvar, ki jo moški pomisli, ko je spolno vzburjen je, kako so debela vaša stegna...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #103 - 07.06.2001 at 11:49:38
 

Jao, Dejana, se do tistih od zadnjic mi ni uspelo prit. Grin Bom tole dodala na spisek...

Ampak, se mi zdi da je bil nekje nek topic 'knjige', dajte take stvari tam not pisat, da bom mela vse na enem mestu. Wink

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #104 - 07.06.2001 at 12:31:58
 
No, no, saj bo čas za vse. Ampak potem boš ugotovila, to kar sem jaz sicer v topicu Punce se preveč zavrte in to je: recimo, kako ti gledaš na svojega šefa, ki te direktno osvaja (kar tebi ni všeč) in zakaj je Andres napisal svoje mišljenje glede svoje prfokse. Tebi ni bilo všeč, njemu pa. Bistvo je v sledečem: moški rabi seks, da začne čutiti ljubezen, ženska potrebuje najprej čustveno plat odnosa, da se lahko preda sexu.
Simpl k pasulj (ko to veš).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14