Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 64418 times)
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #30 - 26.05.2001 at 21:22:07
 
Marjana,

mislim, da ima tudi spol veliko opraviti s tem, zaradi česar smo trenutno tukaj. Trudil sem se samo povedati, da smo na duhovni ravni eno. Vsi ljudje, ženske, moški, črni, beli, rumeni, rdeči in kar nas je že. Tudi duhovno ozaveščeni in neozaveščeni in tisti ki so vmes, hetero in homoseksualni in tisti, ki so vmes. Vsi. Če se eni tega ne zavedajo, to še ne spremeni dejstva.

Pa vendar vsak v svojem trenutnem življenju igra svojo vlogo, ki je povezana seveda tudi s spolom.

Dejstvo, da se ločimo po spolih je zame ena lepših stvari, zaradi katerih se splača živeti. Če bi prihajali samo suhoparno popravljati tisto, kar smo zajebali v prejšnjem življenju, bi bil res dolgčas.

Sploh pa kompliciram. Enostavno uživati v spolni različnosti na fizičnem in duhovnem nivoju in v enosti na nivoju višje zavesti bi bilo za eno ubogo človeško bitje kar dovolj, a ne?

Oprosti, Marjana, malo bluzim, sem danes tako razpoložen...

Miro
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #31 - 26.05.2001 at 21:30:55
 
Jaz pa še vedno ne najdem odgovora iz nekega reka, članka, knjige, pojma nimam, kje sem to staknil.
Namreč šlo se je o ženskah oziroma avtor navaja, da so ženske to življenje utelešane kot ženske med drugim tudi iz razloga, ker morajo ogromno za nazaj popravit in je to kao neke vrste plačilo.  

Jaz sem bil v enem od prejšnjih življenj ženska in sem če zgornji stavek drži, delno to že popravil, plačal. Sicer pa, da sem bil ženska ne bluzim kar tako. Fantastično se zastopim z vsemi otroci in jih hitro upedenam.  No ja, ampak kuhat pa ne maram. Sem se verjetno prejšnje življenje prekuhal.



Andres
Back to top
« Last Edit: 27.05.2001 at 00:50:13 by Andres »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zenske ste carice
Reply #32 - 27.05.2001 at 12:49:17
 
andres jest bi tole tvoje sam mal okol obrnu - ženske so v bolj jebenem položaju danes na svetu in zato imajo več možnosti za sprejemanje. ker ko nekaj sprejmeš tega zate ni več.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #33 - 27.05.2001 at 21:25:43
 
Andres, kak je pa pol moj inkarnacijski položaj, ko rad kuham?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #34 - 28.05.2001 at 01:20:12
 
DJmucomi!

Pojma nimam, kakšen je tvoj inkarnacijski položaj. Sem videl da si slikco postavil gor in glede na "pričesko" bi lahko rekel da si bil preteklo življenje vojaški kuhar.  Grin Shocked

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #35 - 28.05.2001 at 09:30:01
 
Miro, Gape,

Me cez vikend ni blo gor, sem pa o tejle zadevi razmislila in prisla do istih ugotovitev kot sta jih vidva zapisala. Verjetno je spol ravno toliko, pa nic bolj, pomemben kot ostale okoliscine v katerih smo se znasli v tem zivljenju.

Glede tega kar pravi Andres - to se pa slisi precej kot vzhodno (indijsko, hare krisna) gledanje na zensko (kot manjvredno oz. na nizji stopnji duhovnega razvoja). Andres, a si to v kaksni tovrstni literaturi prebral? Seveda obstaja moznost, da je cisto res, ampak meni je bilo to vedno tezko sprejeti.

Miro, sem pa stoprocentno s tabo glede FKK kampov. Smiley

Marjana

Back to top
« Last Edit: 05.06.2001 at 15:37:39 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #36 - 28.05.2001 at 20:34:23
 
Andres,

ne vem ali bi se strinjal s tabo, da je biti ženska ene vrste pokora. Prej bi rekel, da je to dar.

Ženska je v spolnem pogledu telesno bistveno močnejša od moškega. Njene erogene cone so bistveno bolj intenzivne od moških (predvsem sekundarne erogene cone), sposobna je doživeti več orgazmov enega za drugim, v seriji, ipd.

Mislim, da ženske potrebujejo en sam majhen miselno-moralni klik, pa obvladajo moškega. Če se ženska sprejme v vsej svoji erotični veličini, potem ji podleže še tak kerlc. Je pa res, da so ženske zaradi vojaško organizirane družbe precej zavrte z raznimi predsodki, ki jim ne dovoljujejo sprejeti svoje spolne narave, zelo pogosto pa tudi ne spolne narave moškega.

Enaki predsodki večinoma obremenjujejo tudi moške, pa je tako šmorn skuhan.

Ej, Andres, si te pa kar predstavljam, kako se v prejšnjem življenju, ko si bil ženska, z enim junakom strastno dol daješ Grin Grin

Marjana - FKK ji so res zakon. Mimogrede, od 13. do 17. junija letos je v Monseni pri Rovinju mednarodni kongres naturistov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #37 - 29.05.2001 at 01:11:26
 
Dar gor Miro, dar dol, mnogo žensk bi ta trenutek rajši živelo vlogo moškega.  
Imaš pa prav, glede spolne obdarjenosti žensk.  Žal je tako, da ena za drugo izgubljajo slo po seksu predvsem  po porodu/ih. Znanstveniki še sedaj niso razvozlali kam gre vsa ta sla po seksu po rojstvu otroka.
Kaj potem takšni ženski koristijo vse te erogene zon, če ji pa do nič več ni..
No glede mene tudi jaz ne vem kako je bilo vse to v prejšnjem živjenju. Verjetno sem bil prostitutka. A mogoče tistega junaka ki se z njim dol dajem poznaš? Grin Najbolje, da nas Veronika odpelje na skupno regresijo, ali pa kar Rudija vprašamo za nasvet.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #38 - 29.05.2001 at 01:19:18
 
Marjana!

Ne vem kje sem to prebral. Precej časa je že od tega. Mogoče pa je blo ravno v Auri. V Hare krišna tudi mogoče piše kaj podobnega, vendar o tej sekti pojma nimam in nikoli nisem bral njihove literature. Imam pa prijateljico iz Indije in jo bom takoj poklical, če še ne spi.

********************************************

No Indijka še ni spala in mi je odgovorila, da po indijskem splošnem prepričanju to ne drži. Diskriminirajo pa v Indiji razne čevljarje, mizarje, ipd. Ta diskriminacija poklicev se ta trenutek zadržuje še na podeželju, medtem ko je v večjih mestih enako kot v Ljubljani. Nekaj veljaš če kaj imaš.  

Glede inkarnacije žensk pa je še dodala, da je možno, da imajo kakšne sekte verovanje, da so ženske rojene ker morajo popraviti grehe za nazaj, vendar je potemtakem tudi možno, da se te duše rodijo  tudi kot žabe, osli, "prasci".  




Lahko noč:

Andres




m wrote on 28.05.2001 at 09:30:01:
Glede tega kar pravi Andres - to se pa slisi precej kot vzhodno (indijsko, hare krisna) gledanje na zensko (kot manjvredno oz. na nizji stopnji razvoja). Andres, a si to v kaksni tovrstni literaturi prebral? Seveda obstaja moznost, da je cisto res, ampak meni je bilo to vedno tezko sprejeti.

Marjana


Back to top
 
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #39 - 29.05.2001 at 01:27:14
 
Hehe. Ženske so seveda zakon. Neki bi sam omenu. To, da po otrocih pade nagon ni res ne. Enim ženskam celo ful naraste, tak da mnogi kerlci takrat raje navežejo intimen stik s flaško, kot pa da bi šli recimo uro na dan v fitnes. Je pa lahko seveda obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #40 - 29.05.2001 at 11:59:25
 
Andres!

Takole praviš:

<Žal je tako, da ena za drugo izgubljajo slo po seksu predvsem  po porodu/ih. Znanstveniki še sedaj niso razvozlali kam gre vsa ta sla po seksu po rojstvu otroka.
Kaj potem takšni ženski koristijo vse te erogene zon, če ji pa do nič več ni..>

Saj sem napisal, da potrebujejo en miselno-moralni klik, pa je vse v redu. Prevrednotiti indoktrinirane vrednote. In to tudi moški rabimo.
Da bi pa izgubljale slo po porodih.. po mojem je to spet isto - opravi naravno poslanstvo, uživanje pa ji preprečujejo moralne norme. No, to z leti, kolikor sem uspel opaziti sodeč po pismih Petyi, pa tudi iz drugih, bolj 'kompetentnih' virov, mine, ko človek ugotovi, da je še najbolje, da se do konca življenja lahko lepo ima. Tako ženske postanejo najbolj horny tam okoli štiridesetih ali pa se izgubijo v osamljenosti, njihovi moški pa tudi, se izgubijo v flaški, kot je lepo povedal DJmucomi.

<A mogoče tistega junaka ki se z njim dol dajem poznaš>
Ljubi bog, a še vedno to počneš?? Grin Grin

Kakorkoli že, uživajte vsi skupaj...
Miro
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #41 - 29.05.2001 at 16:21:36
 
Mislim, da spolna sla pri ženskah nima nič opraviti s samimi porodi,, veliko pa ima opraviti s čustvi. Torej  se spolna sla zmanjša takrat, ko izginevajo oz.ugašajo čustva do partnerja.
Zaradi tega se ženske začnejo izogibati sexu, seveda pa je vsak izgovor dober in tako se najlažje opravičimo, in rečemo, da nismo me krive, ampak ta šmentani porod nas je spremenil...ali pa nas boli glava, trebuh.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #42 - 29.05.2001 at 16:54:44
 
Sem ravno vceraj brala, da sta spolna in celna cakra povezani in tako imajo tisti, ki imajo probleme s spolnostjo, pogosto glavobole.

Ocitno glavobol ni izkljucno izgovor.  Smiley

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #43 - 29.05.2001 at 21:57:07
 
Dejana, Marjana!

Žal moram povedati, da so čustva pri ljudeh (ne glede na spol) vse preveč vezana na posesivnost. To je velik problem.

Na primer, mislimo si: partnerju nudim res dober sex, kadar izpoljnjuje moja pričakovanja, takrat ga bolj ljubim ipd. To je pogojna ljubezen. Ljubezen pa mora biti brezpogojna, kajti samo takrat dobimo vrnjeno v enaki meri. Tako pri sexu kot nasploh.

Kadar govorimo moj mož (fant), moja žena (punca), moj partner ipd. je žal vse preveč poudarka na besedici 'moj'.

Če bi ljudje na te odnose ne gledali skozi očala romantične ljubezni, ki je izrazito 'lastniško' usmerjena, ter priznali poligamna nagnjenja, ki so naravna, pa družbene norme in viteške zgodbice gor ali dol, bi bilo bistveno lepše na tem svetu.

Saj se spomnite, da smo na nivoju višje zavesti vsi eno. Spolna energija pa je ena od manifestacij energije višje zavesti. Zatorej zvestoba ni posledica čustva, temveč posledica čimbolj intenzivnega menjavanja seksualnih energij med partnerjema. V tem stanju pač človek ne potrebuje menjave teh energij še drugje.

Kar pa se ljubezni in čustev tiče, bom povedal raje o sebi. Isto partnerko imam že 25 let, torej še iz obdobja pubertete. Če se v tem času ne bi zaljubil še v kakšno drugo žensko in obenem ljubil še svojo stalno, se ne bi imel za normalnega.

Vem, da nista govorili o tem, toda nekaj podobnega slutim v ozadju. Lahko pa da se tudi motim, bi rekel Gape.

Naj bodo naša čustva energija brezpogojne ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #44 - 30.05.2001 at 00:01:35
 
Evo evo. Tale brezpogojna lbezn. Tale men ne gre v glavo. Lbezn mora bit pogojna. Mora. Ker sicer lahk maš srečo, da nabašeš na brezpogojno, ampak, večinoma, sploh recimo v Ljubljani punce nikakor ne razmišljajo brezpogojno. In če to ne spoznaš dovolj hitro se zaradi nesrečne lbezni v končni fazi lahk tud vbesiš. Zato blagor tistim, k majo brezpogojno. Čeprav si sploh ne morem mislit, da lahko kaj brezpogojno funkcionira. Odnos še najmanj. Je pa finta v nečem. Ne da težiš partnerju: dj mi več tega, ker je men tega premal. Ne, finta je da mu vzameš tist, kar je njemu dost - da začne sam razmišljat. To se sliši precej kruto proti brezpogojni ljubezni, ampak... Sj morda govori obup iz mene. Mejmo se radi ne  Smiley

Dober je povedla Dejana glede izogibanja. Pomembno je takrat, da to oba spoznata, se umakneta pravi čas, ne pa zdrsneta v prepire ali pa v kak workoholizem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14