Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 64417 times)
Dejana (Guest)
Guest




Re: Zenske ste carice
Reply #15 - 01.05.2001 at 15:20:28
 
Moment- gape je začel s tem, da so ženske bolj razumevajoče in kao zato bolj napredne, feminizem je pa druga tema- sovraštvo. Ne enačimo ti dve zadevi. Jaz mislim, da je dandanes problem ta, da ljudje ne sprejmemo drugih "v paketu" to je takih, kot so. Kar naprej se trudimo nekoga spremeniti, ali kot je dejala neka pisateljica: doseči, da ti se svet "prilega". Svet se nam ne bo prilegal, tega pa žal tudi feministke še niso spoznale. Ko si sposoben to doseči, v tebi ni več sovraštva, niti upora.
Kaj češ, z vami je težko, fantje, brez vas pa še težje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #16 - 01.05.2001 at 16:28:57
 
Dejana!

Nisem edini moski, ki prizna, da se je z zensko pogosto boljse, v posameznih primerih tudi bolj odkrito pogovarjat, kot z moskim. Problem je v tem, da moras za to dobit taksno, ki je se "standardna". Ce to ni vec, potem ne preostane drugega kot omejen pogovor. To so seveda moje izkusnje, morda ima kdo drugacno misljenje.

Na forumu si postala precej aktivna in ti priporocam, da se registriras.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #17 - 01.05.2001 at 20:44:49
 
Jaz mislim, da je človek v prvi vrsti človek. Ni pomembno ali je moški ali ženska, ali črn ali bel. V tem življenju si eno, kaj boš pa v drugem, se pa ne ve.
So pa ženske, če so na oblasti lahko bolj opasne kot moški. Katarina Velika, pa tudi ena francoska kralica, iz italjanske družine Medejici (se opravičujem, ker ne znam prav na pisat). Tud v šol se spomnem, smo se profesoric bolj bal kot profesorjev. Tako se mi ne zdi pametno, da pridejo ženske na obast. Mislim, da mora biti "taglaven" človek.
Glede feiminizma in kuhanja. Tudi v Sloveniji je vse več deklet, ki ne znajo kuhat. Tud jaz nisem znala, dokler nisem prišla k fantu živet. Pol sem se pa hitro naučila.
Kaj naj rečem, hura za človeka in hura za demokracijo.
Pa še to, ženske smo carice, to ni 1x1, ampak ne smemo pozabiti, da ste pa fantje carji.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zenske ste carice
Reply #18 - 01.05.2001 at 21:05:14
 
jest bi pa vseeno reku da ste carice (po večini) (še).
bog nas je ustvaril enakovredne, ampak vzorci nas ene določojo bolj take, druge bolj drugačne.
tko pač je.
sej ni treba da ima spol prevlado in je potem car. lahko je car brez da ima prevlado. če bi imel prevlado in bi delal bedastoče bi ne bil car. tko kot je sedaj moški spol, ki upravlja s svetom pa ni car, ker dela bedastoče.
pomoje je bilo 'cesarice' v tem smislu nekako mišljeno, vsaj jaz to tako vidim.
je pa verjetno res da če bi ženske vladale potem bi ne bile več carice, saj imajo ravno tako ego kot moški in bi jih zjebal.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #19 - 02.05.2001 at 12:23:59
 
'Pa še to, ženske smo carice, to ni 1x1, ampak ne smemo pozabiti, da ste pa fantje carji.'
Bravo Veronika!!!

En dan sem manjkal pa sem se že bal, da se ženske ne boste oglasile. Ampak, kot kaže, ste ženske, ki obiskujete ta forum, res prave carice.

Dejana, primerov, kot jih navajaš, je res veliko. Včasih so vloge tudi zamenjane, poniževalka je ženska. Največkrat se to dogaja v postelji. S strani Petyahttp://www.si21.com/petya/ je moja žena dobila več pisem, kjer so se moški pritoževali, da jih punce (žene) ozmerjajo s preverznim prascem ali kaj podobnega, takoj, ko predlagajo kakšno novo 'igrico'.  Pa tudi več žensk je pisalo, da njihovi moški mislijo samo na 'tisto' in da se sploh nočejo obnašati tako, kot so si one zamislile.

Povedati hočem, da imajo ženske kot fizično šibkejše drugačne metode poniževanja in teroriziranja. Tak odnos med partnerjema pa kmalu preide v neke vrste odvisnost, ki pojasnjuje spanje, ki ga opisuješ. Sčasoma ne moreta več brez tega, da bi eden drugega jebal v glavo.

Ampak to je en drugi svet, ki se sicer dogaja okoli nas. Ta forum pa dokazuje, da je pri nas veliko ljudi, ki oddajajo super dobre vibe in da Gapetove zamisli, opisane v Vratih v raj http://www.gape.org/vratavraj/ , niso brez osnove.
----
Včeraj pa je bil res lep dan. Z Vesno sva bila v enem FKK-ju v Istri. Joj, ljudje moji, same lepe nage carice...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #20 - 02.05.2001 at 15:39:55
 
Tudi jaz sem opazil, da sta obe, Veronika in Dejana precej ta prave zenske.  Cakal pa sem tudi na tebe Miro, saj sem si mislil, da imata z Vesno debel arhiv tudi na to temo. To se je tudi zgodilo.
Vendar pa ne morem mimo tega, da nebi pomislil, da so na forumu tudi feministke, brzkone kot gostje, toda se v ta topic iz dolocnega razloga ne oglasajo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #21 - 02.05.2001 at 16:02:00
 
 Ta topic sem zacel bolj z namenom, da bi pokopal vojno sekiro ki je odkopana ze nekaj tisocletij. Ucinek je ocitno nasproten; spet se je razvila vojna - med moskimi.
      Je res da je energija samo ena in ne more biti dobra/slaba, zenska/moska ipd. Je pa tudi tako, da bolj kot gres na povrsje v materijo bolj so stvari locene in prides do jing jang principa. In v tej druzbi prevladuje trenutno aktivni macho princip. Jaz samo mislim da bi dali vec poudarka pasivnemu zenskemu tipu. Da clovestvo ne bi vec aktivno posegalo v Mati naravo in vse zivo (genetika,jederska energija) ampak bolj pasivno zacelo dozivljati zivljenje
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zenske ste carice
Reply #22 - 02.05.2001 at 16:35:53
 
Joj, ljudje moji, same lepe nage carice...
fajn se maš ti ... med samimi nagimi caricami

veliko ljudstva se ne oglaša - nima jajc/jajčnikov Smiley
feministke so verjetno kle pa verjetno nimajo kej pisat na temo sprejemanja ipd, razen tega da bi sprejeli njih, so pa na tako nizkem nivoju zavesti, da težko kaj pametnega povedo v tem forumu ... drugače bi ne bile feministke ... feministka/e  ... preberi spodaj, preden popizdiš in povej da se ...

pa ne vem če je glih bojna sekira odkopana. tko pač je.
pa to ni vojna med moškimi ampak argument-irana razprava, kolkr pač je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #23 - 02.05.2001 at 21:20:28
 
fajn se maš ti ... med samimi nagimi caricami
No, moja draga bi gotovo omenila tudi nage carje...
Pa mislim, da ni štos v tem, štos je v občutku svobode, pa čeprav je mogoče samo občutek. Sicer sem pa to omenil bolj kot moj izraz občudovanja in spoštovanja do ženskega spola.

HerbY-u: nobene vojne nisem opazil. Kadar imajo ljudje različna mnenja o isti stvari, to še ni vojna, daleč od tega. Nekoč mi je nekdo poslal čudovito misel: če bi bili vsi na eni strani, bi se čoln prevrnil.
Mi pa čoln samo vozimo, kakor vemo in znamo. Vojna bi bila, če bi čolnu preluknjali dno.

Kot je rekel Andres: Imejmo se še naprej radi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #24 - 05.05.2001 at 13:51:40
 
ob zakonu o umetni oploditvi so potekale debate, o tem ali je to dovoljeno ali pa...

potem so prišli iz nekje podatki, da se:
40% parov loči
da je 30% otrok v eno skrbniških družinah...

o tem da bi se zakopalo sekiro mislim da bi se dalo naredit samo tako, da se vprašamo kako rešit družbo??

kdo je res kriv moški ali ženske? vsi?

ob tem se pojavlja še vprašanje bolj in manj razvitih partnerjev in kdo bi moral popustit.

težava je to, da ne zanmo živet skup!

in kako to rešit? z urejanjem energij
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zenske ste carice
Reply #25 - 05.05.2001 at 14:04:50
 
Zakaj bi se sprasevali kdo je kriv? Ni potrebe.
Zakaj bi poskusali resevati situacijo? Ni potrebe.

Potreba je samo da si odpustimo, pozabimo na preteklost (krivda, zamera) in sprejmemo ta trenutek tak kot je.

Hipiji so ze vedeli: peace and harmony
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zenske ste carice
Reply #26 - 05.05.2001 at 14:33:36
 
ok ti bom odgovoru po tvoje?

zakaj pa ti tu pišeš, če je je vse samo za odpustit in sprejet?

si sprejel? prav pa še malo poizkusi?

pogelj tole veliko jih je sesul vse, odpustil, sprejel, eni so šele začel, velik jih sploh ne ve, da kaj je?  a vseeno se dogaja?

drugače pa si prav začel, vprašal si se zakaj, kar v redu!
sedaj pa pogelj trenutek je pomeben ampak čemu?
ker sem jaz tu da mi poveš kar rabim in jaz tebi kar moraš vedet to pa večina ljudi vidi samo drugi del!

si pa zanimiv za razmet, kot večina ljudi ki ne pove razloga zakaj nekaj dela(to povej takoj je pol lažje za ljudi, nimaš kaj oprostit pol), počakaj mal in poglej iz moje perspektive, pol pa piši kaj naj se učiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zenske ste carice
Reply #27 - 05.05.2001 at 19:07:00
 
Sinoci sem sel malo v life. Ne boste verjeli. Naletel sem na zensko, ki je rekla, da se ji moski smilijo, ker zenske tako grdo manipulirajo z moski.
Pravi, da ona zeli moskega in ne copato ali neko mehko cunjo. Moski mora biti pa fertik. In to sem slisal od zenske vzgajane v drzavi kjer je emancipacija na najvisji stopnji na svetu. Ej kaj takega pa ze 13 let ne!!



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zenske ste carice
Reply #28 - 25.05.2001 at 17:30:56
 

Quote:
Energija je uverzalna, zato ni nujno, da bi jo ženske uporabljale (doživljale, živele) na ženski, moški pa na moški način.


Miro,

A potem nas spol v trenutnem zivljenju nima veze s tem kar mamo tu za opravit?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zenske ste carice
Reply #29 - 25.05.2001 at 21:55:07
 
veze ima vtoliko kolikor boš v tem življenju lažje opravila svoje naloge.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14