Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 58205 times)
ajgor
Ex Member




Re: Kaj je življenje ?
Reply #45 - 25.02.2011 at 13:13:42
 
titud wrote on 25.02.2011 at 12:59:28:
Quote:
Ne razumem te popolnoma kaj hočeš povedati.

Normalno, da osvoboditev od zgodbe verovanja ni pripovedovalcu ampak v tvoji biti. Ni v umu.

Lp,Igor

Resničnost moje biti se mi potrjuje v pripovedovalčevi zgobi (živim v pravljici), saj mi  pripovedovalec resničnost zgodbe potrjuje s svojo bitjo. Um seveda v to dvomi (si kao vzame svobodo, da ne  verjame oz. noče verjet) in  preveja verodostojnost zgodbe, ampak ali ni ta dvom  samo sredstvo za ustvarjanje dramaturške napetosti in kot tak že vkomponiran v scenarij zgodbe samo zato, da bi se na koncu  razblinil in me  umestil v  pripovedovlačevo zgodbo na način, da postane moja edina resničnost (da sam zavzamem na  tak pravljičen način mesto junaka/zmagovalca in kot tak samemu sebi edini garant resničnosti, t.j. da se izvede v psihoterapevtskem smilsu tratransfer  iz pripovedovalca nazaj nase in s tem kotratransferjem sam zavzamem mesto pripovedovlca).  
En dober filmski prikaz tega transferja: http://www.imdb.com/title/tt0319061/    

Lahko si tudi tako razlagaš. Se pač čutiš ogroženega oz. um je ogrožen sv katerim se poslušalec identificira. Dvom, ki naj bi imel to preračunano komponento se nato postavi v mesto razsodnika in zvijačnosti pripovedi. Normalno, saj drugače ne bi bil potreben.
Sebstvo se je pač potlačilo v umu, misli, ki je superioren zaradi identifikacije z njim. Dvom je tehtnica in lahko premleva s premetavanjem v neskončnost, kar pa ni večnost iz katere izhaja sebstvo. Imaš še popolno zanikanje in s tem odpreš iskanje lastnega odgovora.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj je življenje ?
Reply #46 - 25.02.2011 at 13:30:11
 
Aravinda wrote on 24.02.2011 at 21:08:00:
človeško rojstvo je zelo redko. ko je Bog ustvaril to človeško materialno obliko je bil znotraj svojega večnega in neomejenega zadovoljstva, še bolj zadovoljen

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare


Veliko redkejše od rojstva je zdrava pamet rojenega. To si zgleda v sklepniku ved preskočil.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #47 - 25.02.2011 at 14:07:04
 
Poet wrote on 25.02.2011 at 12:06:37:
Seveda, pripovedovalec ustvarja nešteto zgodb, ki je človeški um, bolj ego kot um v stvari, ampak hec je pravzaprav v tem, da je pripovedovalec sam že neka svoja zgodba, oziroma splet tisočerih zgodb. Kot v frazi: strah ima velike oči, znotraj je pa votel. Na isti način je pripovedovalec zgodbe/ego ustvarjen ravno s strani raznih zgodb, ki vse samo poudarjajo njega samega, in se recimo če moram ugibat razvije preko tisoč in tisoč let ponavljanja enih in istih zgodb, potem pa na nekateri točki prevzame "lastno identiteto", torej zgodba sama ko je zadosti kompleksna postane "pripovedovalec", se kao zgodba oddalji od sebe in reče - jaz sem nekaj več, sem več kot le zgodba, sem pripovedovalec zgodbe, pa je v resnici samo še vedno zgodba sama po sebi.

Ob pisanju tega se mi je nehote prikradla asociacija na računalniško kodo, ki jo toliko omenjajo v sci-fiju: da se namreč delček računalniške zgodbe združi in ustvari nekaj novega - umetno inteligenco.

In prav možno je, da se je človeški ego razvil iz jezikovne zgodbe opisa sveta, in da je na neki točki prevzel mesto pripovedovalca kot ločenega od zgodbe, je pa v resnici sam zgolj in vedno samo opis samega sebe! Z drugimi besedami, pripovedovalec zgodbe in zgodba sta eno in isto, ker ne more biti drugače, pride pa do zmotnega poistovetenja, da se je zgodba povzdignila nad samo sebe in je sedaj od sebe ločena v obliki pripovedovalca - s tem si zagotavlja svoj nadmočni status, ki zgolj garantira, da se sama (zgodba) nikdar ne konča, dokler seveda misli, da obstaja pripovedovalec, ki jo pripoveduje.
Lp


Kot da bi opisoval bistvo neskončne zgodbe michaela enda http://en.wikipedia.org/wiki/The_Neverending_Story

Tu dečka 'potegne' v fantastični svet zgodbe, zapisane v knjigi, ki ga nekako pokliče v v branje ravno zatao, ker  je v njej že zapisano, da ga bo prav on prišel  reševat ta svet  pred napadom niča/izigotjem  s svojo lastno fantazijo, tako da se ta zgodba  lahko vedno znova vzdržuje le z njegovo fantazijsko intervencijo. 'Zgodba se dobesdno loči od same sebe in s tem si zagotavlja svoj nadmočni status, ki zgolj garantira, da se sama (zgodba) nikdar ne konča, dokler seveda misli, da obstaja pripovedovalec, ki jo pripoveduje... '    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #48 - 25.02.2011 at 15:03:39
 
Quote:
Tu dečka 'potegne' v fantastični svet zgodbe, zapisane v knjigi, ki ga nekako pokliče v v branje ravno zatao, ker  je v njej že zapisano, da ga bo prav on prišel  reševat ta svet  pred napadom niča/izigotjem  s svojo lastno fantazijo, tako da se ta zgodba  lahko vedno znova vzdržuje le z njegovo fantazijsko intervencijo. 'Zgodba se dobesdno loči od same sebe in s tem si zagotavlja svoj nadmočni status, ki zgolj garantira, da se sama (zgodba) nikdar ne konča, dokler seveda misli, da obstaja pripovedovalec, ki jo pripoveduje... '

Razlog "potegnitve" ali poistovetenja s kakršnokoli zgodbo, je že v samem umu.
Razlog je seveda delovanje samega uma. Zgodba sama omogoča, da um preko nje deluje in tako samo-potrjuje samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #49 - 25.02.2011 at 15:07:07
 
Quote:
Lahko si tudi tako razlagaš. Se pač čutiš ogroženega oz. um je ogrožen sv katerim se poslušalec identificira. Dvom, ki naj bi imel to preračunano komponento se nato postavi v mesto razsodnika in zvijačnosti pripovedi. Normalno, saj drugače ne bi bil potreben.
Sebstvo se je pač potlačilo v umu, misli, ki je superioren zaradi identifikacije z njim. Dvom je tehtnica in lahko premleva s premetavanjem v neskončnost, kar pa ni večnost iz katere izhaja sebstvo. Imaš še popolno zanikanje in s tem odpreš iskanje lastnega odgovora.
Lp,Igor

Pripoved nagovarja sebstvo (tisto večno v poslušalcu), ki je še neartikulirano in se  skozi pripovedno dramatrgijo pripovedovalca pravzaprav šele artikulira (psihološko gledano ozavešča). Naloga uma je, da naknadno analizira/primerja/presoja/usklaja  skladnost pripovedi  s tako  artikuliranim sebstvom, išče (ne)konsistentnost med različnimi deli pripovedi ali med različnimi pripovedmi, sveda z namenom, da ustvarja lastno celovito/konsistentno zgodbo (kot je zapisana že v scenariju zgodbe) ali se (če se zmotno pistoveti z večno naravo sebstva), zacikla v procesiranje zaradi procesiranja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj je življenje ?
Reply #50 - 25.02.2011 at 15:16:27
 
titud wrote on 25.02.2011 at 15:07:07:
Quote:
Lahko si tudi tako razlagaš. Se pač čutiš ogroženega oz. um je ogrožen sv katerim se poslušalec identificira. Dvom, ki naj bi imel to preračunano komponento se nato postavi v mesto razsodnika in zvijačnosti pripovedi. Normalno, saj drugače ne bi bil potreben.
Sebstvo se je pač potlačilo v umu, misli, ki je superioren zaradi identifikacije z njim. Dvom je tehtnica in lahko premleva s premetavanjem v neskončnost, kar pa ni večnost iz katere izhaja sebstvo. Imaš še popolno zanikanje in s tem odpreš iskanje lastnega odgovora.
Lp,Igor

Pripoved nagovarja sebstvo (tisto večno v poslušalcu), ki je še neartikulirano in se  skozi pripovedno dramatrgijo pripovedovalca pravzaprav šele artikulira (psihološko gledano ozavešča). Naloga uma je, da naknadno analizira/primerja/presoja/usklaja  skladnost pripovedi  s tako  artikuliranim sebstvom, išče (ne)konsistentnost med različnimi deli pripovedi ali med različnimi pripovedmi, sveda z namenom, da ustvarja lastno celovito/konsistentno zgodbo (kot je zapisana že v scenariju zgodbe) ali se (če se zmotno pistoveti z večno naravo sebstva), zacikla v procesiranje zaradi procesiranja.  

Prav to je finta uma. Zgodba ne more nagovoriti sebstva.

Um te z dvomom vrže v procesiranje in se predstavlja kot sebstvo z neskončnostjo. Neskončnost je v času, večnost izven njega. Poznavanje psihološkega časa ti omogoči zaznati te finte.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je življenje ?
Reply #51 - 25.02.2011 at 15:25:47
 
Aravinda wrote on 24.02.2011 at 21:08:00:
človeško rojstvo je zelo redko. ko je Bog ustvaril to človeško materialno obliko je bil znotraj svojega večnega in neomejenega zadovoljstva, še bolj zadovoljen

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare


tenkju 4 shering Smiley

razlogi za radost so dostkrat še bolj redki in dostkrat je še najmanj važno kolk je kej res pa kolk je kej 'realno'
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #52 - 28.02.2011 at 10:12:08
 
titud wrote on 25.02.2011 at 14:07:04:
Poet wrote on 25.02.2011 at 12:06:37:
Seveda, pripovedovalec ustvarja nešteto zgodb, ki je človeški um, bolj ego kot um v stvari, ampak hec je pravzaprav v tem, da je pripovedovalec sam že neka svoja zgodba, oziroma splet tisočerih zgodb. Kot v frazi: strah ima velike oči, znotraj je pa votel. Na isti način je pripovedovalec zgodbe/ego ustvarjen ravno s strani raznih zgodb, ki vse samo poudarjajo njega samega, in se recimo če moram ugibat razvije preko tisoč in tisoč let ponavljanja enih in istih zgodb, potem pa na nekateri točki prevzame "lastno identiteto", torej zgodba sama ko je zadosti kompleksna postane "pripovedovalec", se kao zgodba oddalji od sebe in reče - jaz sem nekaj več, sem več kot le zgodba, sem pripovedovalec zgodbe, pa je v resnici samo še vedno zgodba sama po sebi.

Ob pisanju tega se mi je nehote prikradla asociacija na računalniško kodo, ki jo toliko omenjajo v sci-fiju: da se namreč delček računalniške zgodbe združi in ustvari nekaj novega - umetno inteligenco.

In prav možno je, da se je človeški ego razvil iz jezikovne zgodbe opisa sveta, in da je na neki točki prevzel mesto pripovedovalca kot ločenega od zgodbe, je pa v resnici sam zgolj in vedno samo opis samega sebe! Z drugimi besedami, pripovedovalec zgodbe in zgodba sta eno in isto, ker ne more biti drugače, pride pa do zmotnega poistovetenja, da se je zgodba povzdignila nad samo sebe in je sedaj od sebe ločena v obliki pripovedovalca - s tem si zagotavlja svoj nadmočni status, ki zgolj garantira, da se sama (zgodba) nikdar ne konča, dokler seveda misli, da obstaja pripovedovalec, ki jo pripoveduje.
Lp


Kot da bi opisoval bistvo neskončne zgodbe michaela enda http://en.wikipedia.org/wiki/The_Neverending_Story

Tu dečka 'potegne' v fantastični svet zgodbe, zapisane v knjigi, ki ga nekako pokliče v v branje ravno zatao, ker  je v njej že zapisano, da ga bo prav on prišel  reševat ta svet  pred napadom niča/izigotjem  s svojo lastno fantazijo, tako da se ta zgodba  lahko vedno znova vzdržuje le z njegovo fantazijsko intervencijo. 'Zgodba se dobesdno loči od same sebe in s tem si zagotavlja svoj nadmočni status, ki zgolj garantira, da se sama (zgodba) nikdar ne konča, dokler seveda misli, da obstaja pripovedovalec, ki jo pripoveduje... '    

No saj, nekaj takega, the neverending story. Zato v bistvu New Age s svojimi zgodbicami o karmi in reinkarnaciji in razsvetljenju sploh nima blage zveze z ničemer. Zraven v to njihovo zgodbico navržejo, da se je treba rešiti ega, ampak ga ravno s temi svojimi dodatnimi elementi še bolj podžgejo. V bistvu govorijo o tem, da se mora kao zgodba razplesti tako, da se jo najprej razume (zgodbo) in bo potem odpadla sama od sebe, ko se jo dovolj razume. Samo to samo zagotavlja, da se bo zgodba nadaljevala, torej zgodba o meni, ki moram pri sebi razrešiti še to in to in to in to, potem pa bom vreden nagrade, ki je bojda razsvetljenje.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #53 - 28.02.2011 at 11:34:49
 
Poet wrote on 28.02.2011 at 10:12:08:
No saj, nekaj takega, the neverending story. Zato v bistvu New Age s svojimi zgodbicami o karmi in reinkarnaciji in razsvetljenju sploh nima blage zveze z ničemer. Zraven v to njihovo zgodbico navržejo, da se je treba rešiti ega, ampak ga ravno s temi svojimi dodatnimi elementi še bolj podžgejo. V bistvu govorijo o tem, da se mora kao zgodba razplesti tako, da se jo najprej razume (zgodbo) in bo potem odpadla sama od sebe, ko se jo dovolj razume. Samo to samo zagotavlja, da se bo zgodba nadaljevala, torej zgodba o meni, ki moram pri sebi razrešiti še to in to in to in to, potem pa bom vreden nagrade, ki je bojda razsvetljenje.

Lp  


Prostor, da z intervencijo  lastne imgainaciije vzdržujemo zgodbo pred izničenjem, odpirajo prazprav tudi vse velike zgodbe oz. zgodbe zgodb, na katerih so utemljene odrešenjske religije in iz njih izhajajoča new age gibanja. Židje s svojo toro in talmudom npr. vedno znova intervenirali z novimi razlgami  v njihovo knjigo knjig, da bi jo ubranili pred izničenjem in s tem pred izgubo svojih skupnostnih temljev. Prav oni so povzročili t.i. sekularizacijo religije, to je 'posvetno' razpravljenjem  o 'svetem' (in s tem nedvomno prinesli k razvoju znanosti), s kabalo pa po drugi strani tudi odprli pot magično/mističnim okultnim praksam/tehnikam, ki omogočajo neposredden stik s tem istim svetim in ki je pripomoglo k renesansi koncepta osebnega odrešenja, ki ga prav tako mrgoli v 'novi religioznosti' new aga.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kaj je življenje ?
Reply #54 - 01.03.2011 at 13:39:53
 
titud wrote on 28.02.2011 at 11:34:49:
Poet wrote on 28.02.2011 at 10:12:08:
No saj, nekaj takega, the neverending story. Zato v bistvu New Age s svojimi zgodbicami o karmi in reinkarnaciji in razsvetljenju sploh nima blage zveze z ničemer. Zraven v to njihovo zgodbico navržejo, da se je treba rešiti ega, ampak ga ravno s temi svojimi dodatnimi elementi še bolj podžgejo. V bistvu govorijo o tem, da se mora kao zgodba razplesti tako, da se jo najprej razume (zgodbo) in bo potem odpadla sama od sebe, ko se jo dovolj razume. Samo to samo zagotavlja, da se bo zgodba nadaljevala, torej zgodba o meni, ki moram pri sebi razrešiti še to in to in to in to, potem pa bom vreden nagrade, ki je bojda razsvetljenje.

Lp  


Prostor, da z intervencijo  lastne imgainaciije vzdržujemo zgodbo pred izničenjem, odpirajo prazprav tudi vse velike zgodbe oz. zgodbe zgodb, na katerih so utemljene odrešenjske religije in iz njih izhajajoča new age gibanja. Židje s svojo toro in talmudom npr. vedno znova intervenirali z novimi razlgami  v njihovo knjigo knjig, da bi jo ubranili pred izničenjem in s tem pred izgubo svojih skupnostnih temljev. Prav oni so povzročili t.i. sekularizacijo religije, to je 'posvetno' razpravljenjem  o 'svetem' (in s tem nedvomno prinesli k razvoju znanosti), s kabalo pa po drugi strani tudi odprli pot magično/mističnim okultnim praksam/tehnikam, ki omogočajo neposredden stik s tem istim svetim in ki je pripomoglo k renesansi koncepta osebnega odrešenja, ki ga prav tako mrgoli v 'novi religioznosti' new aga.      


Fino bi bilo dojeti,da vesolje samo deluje in živi skozi nas in ostalo življenje.Vesolje eksistira tudi na elementarni ravni-materialni,katero lažni duhovneži vedno zanikajo.Mi nismo glavni vesoljni  igralci(to je nezavedno elementarno) mi smo samo ciklično živa podoba trenutnega stanja vesolja.Komu bo dano spoznati to večno podobo bo razumel,da je zgolj vesoljna živa individualna podoba,ki lahko (če mu je to dano)opiše,oriše absolutno resnico,ki jo  večno in sedaj izraža samo vesolje v njemu in sočasno v vsemu. Lp Alojz.
P.S. Ne trudite se z filozofiranjem v njemu ni resnice!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je življenje ?
Reply #55 - 01.03.2011 at 18:12:30
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2011 at 13:39:53:
Fino bi bilo dojeti,da vesolje samo deluje in živi skozi nas in ostalo življenje.Vesolje eksistira tudi na elementarni ravni-materialni,katero lažni duhovneži vedno zanikajo.Mi nismo glavni vesoljni  igralci(to je nezavedno elementarno) mi smo samo ciklično živa podoba trenutnega stanja vesolja.Komu bo dano spoznati to večno podobo bo razumel,da je zgolj vesoljna živa individualna podoba,ki lahko (če mu je to dano)opiše,oriše absolutno resnico,ki jo  večno in sedaj izraža samo vesolje v njemu in sočasno v vsemu. Lp Alojz.
P.S. Ne trudite se z filozofiranjem v njemu ni resnice!!

!

majku, včasih te pa (počas) dojemam
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #56 - 06.03.2011 at 23:39:00
 
priznati obstoj višje resnice, višje kot smo mi sami, je kot "smrt" za naš lažni ego, saj to pomeni da mi nismo najvišji. sprejetje višje avtoritete kot smo mi sami, je v bistvu popolnoma kontra naši trenutni predstavi (oz. željam).

"naših" resnic je lahko nešteto, ampak še vedno se vse te resnice nahajajo znotraj ene same Absolutne resnice. končnih resnic ne more biti mnogo, ker tudi če rečemo da jih je mnogo, s tem avtomatično postavimo spet eno samo končno resnico.  Absolutna resnica je torej ena sama.


tisto kar je "nižje" od nas lahko kontroliramo in lahko uporabljamo za naše lastne interese. to nižje od nas je materialna energija. sem spada tudi um in inteligenca.

nekaj kar je višje od nas pa ne moremo spoznati izključno s svojim trudom. izključno s svojim trudom lahko spoznavamo samo tisto kar je nižje od nas.

spoznanje višjega od nas je mogoče samo tako, da se tisto kar je višje od nas po svoji (višji) volji razodene nam. druge poti ni.

in zakaj bi sploh bilo potrebno spoznavat Absolutno resnico ? oziroma v čem je smisel Njenega razodetja nam?

smisel je v tem, da se z razodevanjem Absolutne resnice, avtomatično razodeva tudi naša relativna resnica. po Njeni milosti lahko spoznamo kdo smo mi, zakaj smo mi in kako naj delujemo znotraj te Absolutne resnice.  

 
Hare Krishna  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #57 - 06.03.2011 at 23:45:29
 

ta Abosolutna resnica je Oseba, ni neosebna, mrtva. če rečemo da je neosebna, se avtomatično postavljamo nad Njo in se prikrajšujemo za Njeno razodevanje nam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #58 - 07.03.2011 at 07:37:42
 
Aravinda wrote on 06.03.2011 at 23:39:00:
priznati obstoj višje resnice, višje kot smo mi sami, je kot "smrt" za naš lažni ego, saj to pomeni da mi nismo najvišji. sprejetje višje avtoritete kot smo mi sami, je v bistvu popolnoma kontra naši trenutni predstavi (oz. željam).

Naj te razočaram: ravno ta tvoj lažni ego, ki je strah sam po sebi, si izmisli vrhovno avtoriteto, kateri lahko sledi, da bi tako lahko prekril svoj eksistencialni strah. Ravno obratno je od tega kar ti praviš. Ti z ustvarjanem zunanje avtoritete poskušaš preglasiti svoj strah, ker pričakuješ, da si se sedaj povezal z nečim, kar je onkraj tebe, kar pomeni, da si tudi ti postal nadmočen. Toliko o smrti za tvoj lažni duhovni ego - ga še 10x bolj pumpaš kot si pa predstavljaš, dragi moj Hari Grižni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #59 - 07.03.2011 at 10:58:56
 
Aravinda wrote on 06.03.2011 at 23:39:00:
smisel je v tem, da se z razodevanjem Absolutne resnice, avtomatično razodeva tudi naša relativna resnica. po Njeni milosti lahko spoznamo kdo smo mi, zakaj smo mi in kako naj delujemo znotraj te Absolutne resnice.  
 
Hare Krishna  


Lahko da je treba it skozi tak proces razodevanja naše resnice kot relativne, ampak ali  nas  ravno to nezavedanje  relaitvnosti resnice goni pod okrilje in zaščito neke višje milosti, ki nam bo dala trdna jamstva in potrdila sume, da je naša resnica zgolj relativna? Ko me ta višja milost vzame pod svoje okrilje, da mi podeli zavedanje realativnosti moje resnice, zakaj bi ime sploh še potrebo po izkazovanju te ponižnosti pred njo? Moja resničnost pač ni absolutna in havalobogu nikol ne bo, ravno zato ker mi je bila dana milost, da  se zave svoje relativnosti. Ravno tako je relativna kot je realativna resničnost vsakogar drugega, ki mu je bila dana milost, da je to spoznal. Me v bistvu on, ki mi je podal to milost zavedanja, ne zanima več, zdaj smo tisti, ki smo bili posvećeni v skrivnost relatvinosti naših resnic, odvisni zgolj od naših relativnih resnic, nihče več nas nima pod zaščito in od nikogar več ne rabmo zaščite, saj smo spoznal vse, kar smo imel za spoznat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8