Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 44486 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #30 - 09.01.2010 at 11:44:30
 
Robi wrote on 07.01.2010 at 20:34:40:
Quote:
Misel ne more izmeriti lastne hitrosti, ker ni v dimenziji ampak jo soustvarja.

A ni spomin tisti, ki ustvarja in omogoča zaznavanje časa  ?

Quote:
zato ni energija po našem znanju

Ali so podatki v računalniku energija ?
Energija omogoča pretakanje podatkov oziroma delovanje misli.



Ne vem, če si gledal video enega kirurga, ki pravi, da so spomini neodvisni od telesa, torej da obstaja duša- zavest, ki nosi informacije naprej iz telesa v telo in pri tem uporablja telo zgolj kot instrument.

http://www.youtube.com/watch?v=rlfYnuNR3lI&feature=player_embedded
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #31 - 09.01.2010 at 13:04:19
 
Zdaj sem gledal. Smiley

Če bi bila dovolj le duša za prenos informacij, ne bi rabili genov.
Očitno telo ali možgani niso bili mrtvi, če so lahko sprejeli informacije iz okolja.
Je pa res telo kot instrument duše, vendar tudi duše brez instrumenta ni.
Sem se spomnil na eno primerjavo...Če je duša glasba in telo instrument.
Ni glasbe brez instrumenta in brez instrumenta ni glasbe.
Smiley
Predvidevam..resnice seveda ne poznam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #32 - 09.01.2010 at 13:38:06
 
M.L. wrote on 07.01.2010 at 22:41:23:
ampak to ni tak enostavno kot se zdi na prvi pogled.

kompleksne stvari je težko razumet, še težje pa se je o njih pogovarjat, sploh, če se s sogovornikom ne moreš dogovorit niti o tem, kaj so in kako se imenujejo baze, iz katerih bi nadgrajeval debato.
čeprov se mi (včasih) skor zdi da govoriva o istem.

ne razumem pa kaj misliš s tem 'verjet v svoje težave'.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #33 - 09.01.2010 at 13:42:30
 
Quote:
čeprov se mi (včasih) skor zdi da govoriva o istem.

Meni se tudi večkrat isto zdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #34 - 09.01.2010 at 13:53:26
 
Robi wrote on 09.01.2010 at 13:42:30:
Quote:
čeprov se mi (včasih) skor zdi da govoriva o istem.

Meni se tudi večkrat isto zdi.


ROBI

Dokler se 'ti zdi' tvoj um tehta med resnico in lažjo informacije,če sta tvoja zavest in  tvoj um dovolj usklajena se lahko odločiš, kaj sprejeti!Toda pazi, tvoj um, lahko pretenenta tvojo zavest preko tvojega  lastnega miselnega tokokroga.  Lp Alojz  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #35 - 09.01.2010 at 14:29:35
 
Quote:
Dokler se 'ti zdi' tvoj um tehta med resnico in lažjo informacije,če sta tvoja zavest in  tvoj um dovolj usklajena se lahko odločiš, kaj sprejeti!Toda pazi, tvoj um, lahko pretenenta tvojo zavest preko tvojega  lastnega miselnega tokokroga.

"zdi se", pomeni, da ni skrajnosti. Lahko rečeš tudi, da tehta.
Stvari in debate niso statične. Včasih se govori o isti stvari, včasih pa ne.
Ne razumem, kako lahko um pretenta zavest, saj zavest nima lastnega uma, da bi odločala o tem, če je pretentana ali ne.
Zato lahko pretentam samega sebe oziroma manipuliram s svojim umom, ker se želim zavedati drugačne realnosti, kot je v resnici.
Temu tudi rečem, da človek laže samemu sebi ali pa si ne prizna nekih dejstev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #36 - 09.01.2010 at 18:11:43
 
Robi wrote on 09.01.2010 at 14:29:35:
Quote:
Dokler se 'ti zdi' tvoj um tehta med resnico in lažjo informacije,če sta tvoja zavest in  tvoj um dovolj usklajena se lahko odločiš, kaj sprejeti!Toda pazi, tvoj um, lahko pretenenta tvojo zavest preko tvojega  lastnega miselnega tokokroga.

"zdi se", pomeni, da ni skrajnosti. Lahko rečeš tudi, da tehta.
Stvari in debate niso statične. Včasih se govori o isti stvari, včasih pa ne.
Ne razumem, kako lahko um pretenta zavest, saj zavest nima lastnega uma, da bi odločala o tem, če je pretentana ali ne.
Zato lahko pretentam samega sebe oziroma manipuliram s svojim umom, ker se želim zavedati drugačne realnosti, kot je v resnici.
Temu tudi rečem, da človek laže samemu sebi ali pa si ne prizna nekih dejstev.


ROBI

Oprosti sedaj vem,da ti lahko napišem,da je brezveze,da bereš moje poste. In boljše zame in zate je da ne komentiraš,kar napišem. In ti pripravljaš knjigo? O čem, kako 'runkelj' raste v gnojni zemlji.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #37 - 09.01.2010 at 18:31:36
 
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2010 at 10:53:41:
Quote:
Ti razlagaš, da je misel nekak prenašalec med spominom in umom.
Jaz ti razlagam, da misel obstaja samo v času.

Lp,Igor


Igor

Sedaj pa lepo počasi! Kako ti sebe razumeš? Ti bom jaz odgovoril,da ne bo nepotrebnega zapletanja.Ti, jaz, vsi smo ciklična živa vesoljna samozavedna samopojavnost.Mi vsi živimo -mislimo,karkoli že samo v dimenziji sedaj. To dimenzijo pa lahko opredele samo naš um jo preko misli ozavesti- akumulira -Naša zavest pa to umsko informacijo sprejme ali pa ne. Naša zavest tako našemu umu potrdi,ali pa preko misli od uma išče sprejemljivo informacijo.Um torej lahko nadgradi preko misli informacijo recimo s podatkom,da je dimenzija sedaj večna-večno-sedaj.Zavest zopet kontrolira um in recimo informacijo sprejme in jo akumulira-ozavesti v nas. Zakaj je takšen problem razumeti moje razlage zato,ker večina tu ni sposobna mojih informacij preko misli in uma ozavestiti te moje informacije. KAJ JE TU NEARGUMENTIRANEGA Z MOJE STRANI?POJASNI TI!    

Seveda živimo vedno samo v sedanjosti, vendar je misel tista, ki je vedno v času (preteklost-prihodnost). In um jo sprejema, takšno misel. Zavest pa je trenutno tisto, kar ti deluješ. Si to, kar delaš. Misli niso pomembne, mislel ti lahko zgradi karkoli. Ti si lahko misliš, kako dober si, vendar če dejanja to ne izkažejo je ta misel s tvojim umom vred v zablodi. In s tem večina tvoje zavesti.
Argumentov v tej zadevi ni, je le realnost, ki pa se kaže z delovanjem, torej akcijo.
Tudi jaz sem že vse pojasnil in to velikokrat. Bistvo pa je pristop, ki se začne v tebi in nato navzven, Preko zavesti, delovanja v notranjjost, preko uma, misli in spomina je kot lupljenje čebule. Odkrivaš plast za plastjo in ko prideš v center je ta prazen, čebule ni več. Zato t6udi imaš tak problem s tem da poveš kaj misel je, ker določa jo njeno delovanje, kar je bistveno. Ne vzrok in posledica, ampak realnost, kaj je sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #38 - 09.01.2010 at 20:16:06
 
Quote:
Misli niso pomembne, mislel ti lahko zgradi karkoli. Ti si lahko misliš, kako dober si, vendar če dejanja to ne izkažejo je ta misel s tvojim umom vred v zablodi. In s tem večina tvoje zavesti.

Se strinjam.
Z mislimi se lahko igramo, tudi domišljija je del te igre.
Se pa po drugi strani sprašujem, kaj je tisto, kar nas določa ?
To pomeni, da nas samo razmišljanje ne naredi tega, kar razmišljamo. Kaj pa nas naredi ?
Verjetno je v nas tudi neke vrste podzavestni spomin in misli, ki jih ne moremo spremeniti kar tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #39 - 09.01.2010 at 20:24:40
 
Robi wrote on 09.01.2010 at 20:16:06:
Quote:
Misli niso pomembne, mislel ti lahko zgradi karkoli. Ti si lahko misliš, kako dober si, vendar če dejanja to ne izkažejo je ta misel s tvojim umom vred v zablodi. In s tem večina tvoje zavesti.

Se strinjam.
Z mislimi se lahko igramo, tudi domišljija je del te igre.
Se pa po drugi strani sprašujem, kaj je tisto, kar nas določa ?
To pomeni, da nas samo razmišljanje ne naredi tega, kar razmišljamo. Kaj pa nas naredi ?
Verjetno je v nas tudi neke vrste podzavestni spomin in misli, ki jih ne moremo spremeniti kar tako.

Določa te tisto, kar delaš, dejanja, narejeno v realnosti.
Domišljija je tako misel.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #40 - 09.01.2010 at 20:32:24
 
Quote:
Določa te tisto, kar delaš, dejanja, narejeno v realnosti.

To že.
Kaj pa, če hočem spremeniti svoja dejanja, pa tega ne morem, ker me nekaj (navada) vleče nazaj na stare tire ?
Torej je edina možnost, da sebe prisilim v drugačna dejanja in se na tak način naučim nove realnosti ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #41 - 09.01.2010 at 20:42:02
 
Navada je lahko tudi krepost.
Prisile ni. Če veš, da ti bo bolje, ko nekaj delaš drugače, to ni prisila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #42 - 09.01.2010 at 20:49:31
 
Quote:
Prisile ni. Če veš, da ti bo bolje, ko nekaj delaš drugače, to ni prisila.

Zakaj pa je potem tako težko delati proti sebi ?
Večkrat berem, da bi nekdo rad spremenil svoja dejanja, ker mu sedanja dejanja povzročajo težave. Počuti se slabo, sebe obsoja....Predvsem se tu gre za osebe, ki so imele težko otroštvo in to otroštvo jih sedaj določa.
Seveda pa nihče ne želi trpeti....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #43 - 09.01.2010 at 20:55:56
 
Ali res trpi zaradi otroštva ali pa zato, ker se obsoja? Dokler se obsoja ne bo prišel ven tega kroga. Realnost je torej, da živi  s preteklostjo v mislih. Identificira se s preteklostjo in to večini paše, saj se ni potrebno soočiti s sedanjostjo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #44 - 09.01.2010 at 21:04:18
 
Quote:
Dokler se obsoja ne bo prišel ven tega kroga. Realnost je torej, da živi  s preteklostjo v mislih.

Lp,Igor

Se strinjam.
Zato tudi v takih primerih napišem, da je treba sprejeti ta del otroštva in se več ne obsojati oz. obsojati tega dela, ker ni bil prijazen.
Da se gre le zato, da človek sprejme tudi bolečino, kot del sebe.
Quote:
Identificira se s preteklostjo in to večini paše, saj se ni potrebno soočiti s sedanjostjo.

Zato je misel, kaj je težje ? "trpeti ali se soočiti s sedanjostjo", kar resnična.
Quote:
Ali res trpi zaradi otroštva ali pa zato, ker se obsoja?

Eno pogojuje drugo...kot nek začaran krog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9