Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 44335 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #75 - 20.09.2009 at 13:21:51
 
Quote:
Prevzetnost pride iz zavisti, zavist pa iz straha. Posedovanje nečesa ti ublaži ta strah, da nekdo nekaj ima ti pa ne.

majku, o čist različnih rečeh govoriva
jes govorim o prevzetosti, ti o prevzetnosti

prevzétost  -i ž (ẹ̑) močna čustvena vznemirjenost a) zaradi sočutja, žalosti: prevzetost ob nesreči b) zaradi občudovanja: prevzetost nad lepoto pokrajine / od prevzetosti ni mogel govoriti c) zaradi pozitivnega odnosa do česa: prevzetost ob branju / ljubezenska prevzetost ∙ knjiž. dela se je lotil z veliko prevzetostjo s poletom, z vnemo ♪

prevzéten  -tna -o prid., prevzétnejši (ẹ́ ẹ̄) ki ima pretirano dobro mnenje o sebi in kaže navadno prezir, zaničevanje do drugih: prevzeten in neprijazen fant; biti, postati prevzeten / prevzetno govorjenje, vedenje / ekspr. prevzetna misel drzna, nenavadna prevzétno prisl.: prevzetno se držati, govoriti ♪
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #76 - 20.09.2009 at 13:36:37
 
Dobro, prevzet od avta, sem prevedel kot da je lastnik tistega avta, prevzeten ne pa grd.
Sicer je pa še vedno prevzetost neko posedovanje. Če si prevzet od neke lepote in si to shraniš v spomin, potem to poseduješ, poseduješ v spominu tisto sliko, ali sočutje, ki si ga imel in si ga shranil (tiste občutke) v spomin.
Sicer je to povsem normalno in ni ničl slabega, le včasih te lahko zmoti in ne vidiš prave lepote tistega trenutka, ker se ti vmeša primerjava.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #77 - 20.09.2009 at 13:40:03
 
[quote author=ajgor link=1253220164/74#74 date=1253444250]radovedni soncek wrote on 20.09.2009 at 12:43:34:
Quote:
Jaz nič,..

Kot sem jaz razumel nekoga gre tako de v 3 dimnziji lohak seres kto hoces v 4 dimnziji reces da ne bos pomagal ko vidi nekaj slabega v 5 dimenziji pa more sprevzeti odgvornost itd,...

lej clvoek ne vem to sosmao dlecki,.. in uni v 5 so strazarji in tudi e potrebujejo nobnih vozil za potovanje po vesolju,.. kao sedaj nj bi bil eden tak na zemlji kateri sciti celo zemljo azradi leta 2012 ker nj bi s eto zgodilo da ns ne bi kdo od zunaj napadel,..

lej tip to so lohak samblodje samo to sme nasel na intrnetunekej ks em bralne vem no,.

res ne vem kj nj simislim o tem,. tak da prasam kaj ti mislsi kajne,.

Prej sem ti dal tisti post o konstituciji človeka. Sedaj pa na vse skupaj pozabi, ni potrebno tuhtati o tem. Veš in to je dovolj, vzemi samo kot informacijo, ki v bistvu sploh ni pomembna. Priznati si moraš, da si pomemben samo ti in vse kar delaš, delaš zaradi sebe. Glej svoje delovanje in razmisli, zakaj si nekaj naredil, od kje je prišla ta dejavnost. Kako si prišel do tega, da si to udejanil, kako deluje tvoja misel, ki te je pripravila na to dejanje.

Lp,Igor



Razumem,..

Vse kar sem pocel izvira iz tega da bom mel kej denar dobiti zato ap sme se tudi solal 20 let.

Mislim,....

Lol,..

Fora je v tem da sem sle sedaj spoznal da ej vs ekar neki,..
eh

Ti,. mi povs kako pridet na drugo stran oziroma ce ej s ekak druga moznso tkot to da prides tja ko umres, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #78 - 20.09.2009 at 13:57:51
 
Ta druga stran pa je svoboda ali resnica ali ljubezen. Nikamor ne boš sfrčal, si kar si. Zato je prvenstveno, da se spoznavaš. Sicer vsi govorijo o tem, le malo jih pa je, ki vedo kaj to je. Jaz sem svet in svet si ti.

Bistveno je pa veselje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #79 - 20.09.2009 at 14:16:21
 
Ok to se strinajva,..

Samo daj mi pvoej kako bos vesel pismo ce niams za futer te mecejo na esto itd,.. za rados tin velje rabis dolocene pogoje ne ap da zivotaris,. sam to ej drug azgodba ze
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #80 - 20.09.2009 at 14:36:27
 
radovedni soncek wrote on 20.09.2009 at 14:16:21:
Ok to se strinajva,..

Samo daj mi pvoej kako bos vesel pismo ce niams za futer te mecejo na esto itd,.. za rados tin velje rabis dolocene pogoje ne ap da zivotaris,. sam to ej drug azgodba ze

Ne govorim o radosti, ampak navadnega veselja do življenja.
Lačen je pa zajebano, ker ti cela tvoja zavest deluje na samoohranitvi in potrebi po hrani ter strehi nad glavo. Zadovolji se, ko boš prišel do denarja z manšo cenejšo sobo saj več ne potrebuješ.
Vendar pa lačen je brez pomena se ukvarjati s tem razmišljanjem, najprej poskrbi za svoje telo, osnovne potrebe. Vse sile uporabi za to.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #81 - 20.09.2009 at 14:39:08
 
Quote:
radovedni soncek wrote on 20.09.2009 at 14:16:21:
Ok to se strinajva,..

Samo daj mi pvoej kako bos vesel pismo ce niams za futer te mecejo na esto itd,.. za rados tin velje rabis dolocene pogoje ne ap da zivotaris,. sam to ej drug azgodba ze

Ne govorim o radosti, ampak navadnega veselja do življenja.
Lačen je pa zajebano, ker ti cela tvoja zavest deluje na samoohranitvi in potrebi po hrani ter strehi nad glavo. Zadovolji se, ko boš prišel do denarja z manšo cenejšo sobo saj več ne potrebuješ.
Vendar pa lačen je brez pomena se ukvarjati s tem razmišljanjem, najprej poskrbi za svoje telo, osnovne potrebe. Vse sile uporabi za to.

Lp,Igor

Meni je logicn da rabis onove pokriti in to i je logicn.

Je pa problem pokrbeti zase ker kot vidis svet se drsticnos rpminaj in vseobljs e mi zdi da je tako anrejen svet oziram vse da clvoek drzi v strhu in v minimali da ne more slcovek spejg apotencijala nareidti ker mroe cel lifje dleati za kruh,.. .

Razumem,.. hja ce sm odkrit bom te reci urejalasnlednjih 20 let,.. z paloc 500 evorv pa niasm kaj pcoeti,.. nikoli ne napredujes toej to
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #82 - 20.09.2009 at 14:51:58
 
jes mam plačo 600€. 100 dam za stroške (ok, vem da je to zlo poceni), 100 za bencin in tobak. obenem si plačujem šolo, kupujem cote in hrano in si še plačam kdaj kak tečaj. ni tolk slabo življenje, se znam dobro met zraven. oz, življenje je moje, ni mi treba jambrat pa prosit za nič.
nekje je treba začet.. in pol pač nadaljuješ..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #83 - 20.09.2009 at 14:57:32
 
Devi wrote on 20.09.2009 at 14:51:58:
jes mam plačo 600€. 100 dam za stroške (ok, vem da je to zlo poceni), 100 za bencin in tobak. obenem si plačujem šolo, kupujem cote in hrano in si še plačam kdaj kak tečaj. ni tolk slabo življenje, se znam dobro met zraven. oz, življenje je moje, ni mi treba jambrat pa prosit za nič.
nekje je treba začet.. in pol pač nadaljuješ..


No, ce dobiš 600 neto je vsaj az silo nekaj.

Problem je v tem ker dajejo bruto 600 in s ehocejo emti delavce iz juga mislim akr neki,... pa de ne bokdo mislil sluzbe z 1,5 evra na uro sploh niso vec tako redkost,... sem s ekar zamislil,..

Mislim,...  

PRoblem je v tem ker nobeden noce zaposliti nobenga ker ne vedo kaj bo vsi rabio enga za na crno delati,osbno s ene bi rpitozeval ce bi mel ene 5 komadov takih pa bi vsem hodil poamgati sma d amam dost da prezivim pol ap bi ze nekako,.. sam ker vis neki komplicirajo psloh ap ko ej delo rzapisano rpide 1000 prosnj in itak da ce nisi 5 elt delovne dobe met te noben ne povoha,.. mislim kar neki,..

Ja no pivoščim ti da mas sluzbo res je zaejbandnaes z njii. SPloh ap bi ti neki reku ali se ti res splaca hoditi v solo. Jaz lohak recem sma to da mi je zelo zal da sme vs emoej prihranke in vse moje ure k sme delal tezka fizicen dela vrgu v solo sedaj pa sihta ne dobis ozirma za ves denr k si ga zemtal da si dobil papir k ga je tezko dobiti msa na mesec 100 evorv vec,. misli,. kar neki,..

bo treba iti ven iz slovenije bolj ko gruntam,.. bolj bi sle ven ker ta slovenija je itak na glavo postavljena,...

prevec folak k faks naredi itd,.. ce mene prasas bi mogel dijske in studenkse servise ukiniti na fakulteto pa bi spustilmsao 30 ljdui vsako leto v razred in je to to,.. mislim koj kurac da anreids visok profil izobrazbe pol ap ne dobis dela lai ap dlas za manjsi dnar kot en plsoscice poalga mislim ne me jebati doktor z ne vem kok elti izkunj dobi manj kot en pecar k poalg a10 ur na dan plsocie pa vlece 2000 naprej,.. ne me jebat,.....

morem rect da najbolj zanimivi rpedmeti kar se tice lifje k sme jih mel so bili spihologija in ekonomija,... mislim se smao zamislis,...

kaj ves a vojska se sprejma

da ne govoirm da bos hotel punco psloh k to ej pa cisto druga fora
itd,.
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #84 - 20.09.2009 at 15:13:46
 
mhm no še to bom reku,..

100 das az stroske ,...

WTF,....

to ej mozno ce zvisi rpi strsih,..

jaz rabim sma za felt 200
da ne omnis hrane k 100 ni dosti za hrano rabis 150 do 200 emdtem ko ce ams tezko fizinco delo kar misli da pride spod 250 do 300 skozi ce RES delas, pusti une k sotjijo pa delajo kao da delajo k milijo kako bi da ne bi,.. .

Kej je s ekaj drugega,...

hm,..

cenej flet,.č ja o obstaja kje pa,... na cesti,...
stnaovnaja pod 200 ne dobis majke mi,. ce pa dobis pa ni flet je smao lezisce polja pograd pa s ejebi delvonea lezisca,.. polsi ap k pes,..
zanimvo 100 evrov kj epa zivis mogoce v prlekiji tam mrbit en djo tok vem da se gor his eodajajo za 400 evorv na gorenjkem rabis 800 az hiso na mesec dovisno od vleikosti,.. zanimivo,..

Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #85 - 20.09.2009 at 15:16:34
 
radovedni soncek wrote on 20.09.2009 at 11:30:39:
Ja lejte sem verski fanatik,... ja res to ej ap res najvecji bluu shit akr sem jih videl,... se z mojim zupnikom v mojem rkaju s ene mroem videti pol ap sem vreski fanatik v cerkvi sme bil v celem lijfu 5,.... biblijo mi ej a en senkal ap se to je nsim rpebral ,. ja ma prov res,..

Prerpicanja da me omejujejo nahate se strinjam samo moreva eno rec vedeti,.. jaz zivim v materiji in amteiaj je taka kot je ce bi ap zelel iti ven je ap druga,..



No vidiš potem si živi dokaz, da sploh ni potrebno hoditi v cerkev, pa vzameš njihova prepričanja za svoja, tako zelo se je verska miselnost vsidrala med ljudmi.

radovedni soncek wrote on 20.09.2009 at 11:48:09:
Sedaj boste rekli, de mam jaz tako mnenje ker no azradi strsev,. in to niam noeben veze z tem ker so picek kurbe,.. hahahahahah

Ok, bom rkeu na glas da bo jasno... TOLE JE BULL SHIT,... mislim toel ej ap res bul shit BS lol,..  kok onj s esploh menim ali vs renso jemljem ko smao neki filozofiramo,. kar neki lol hahahaha

Ja itak,.. ker so me pciek rpevarale ali so em tele ozirma so se mi gonile okol se z drugimi tipi to iam kako vezo z moimi strsi lol,...
no to ej ap res bust se vam ne zdi,..

in po frojdu tole tudi ni logicno majk emi,..

ok sedja pa en vem al sem jaz neumen k en erazumem tega al kaj

ti bi bilo isto kot bi reku da sem dal oko skozi okno in sem s eoepekel zaraid vetra
lol


Nihče ni rekel da zaradi staršev, sigurno pa bi se našel kak vzorec iz tvoje vzgoje, ki se kaže zdaj v tvojem negativizmu.

Odnos s starši je zelo pomemben in če določenih vzorcev iz vzgoje nisi predelal, jih nosiš sabo in se jih niti ne zavedaš.

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #86 - 20.09.2009 at 15:20:42
 
Vojska še sprejema, prav prejšni teden mi je pravil neki mulo, da je sedaj tri mesece na usposabljanju v Vipavi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #87 - 20.09.2009 at 15:30:06
 
Quote:
Vojska še sprejema, prav prejšni teden mi je pravil neki mulo, da je sedaj tri mesece na usposabljanju v Vipavi.

Lp,Igor



hm,...

kar ajz vem, ne sprejema vec,..
titi kso letos noter bodo ansllednej elto sli noter ce bodo sli ekr nimajo denarja za zaposlovanje,..

mislim fak off,...

resno mene res zaniamkam bo toel slo,..

ko bo dosti ljdui k sme jazbomo azclei rksti in val nasilaj s ebo smao s epoveceval in pol bopoclo streljanej in tepez za kos kruha ropanej trgovin,..

resno mezaniam kdaj bo do tga prislo,..

na kocnu bosmao to se stelo ti sm kos kruha jaz ne in pol tresk,..

vojska ne sprejema vec,.. ni pogoejv smeklical gor ,. psa or keli da en vedo kaj bo ker sojim spet finance vzeli,..

koen je,..

no sej rkiinal pa raste,. lepo

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #88 - 20.09.2009 at 16:54:00
 
Potem pa ne.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #89 - 20.09.2009 at 17:57:01
 
Quote:
Potem pa ne.

Lp,igor



Hja kot sem jaz razumel nabornico po telefonu mi je rekla da rabs pol leta. IN naslednje zaposlovanje bo nsalednje leto leros ne več. In se to ej velik vprasaj ali bo kaj,. pojdi na vojska forum al kaj je ze

Marija mariaj kako utrgano knjigo berem,..

to svet ni videl

Ti igor ves mogoce kaj o rnk in dnk .
Kaj je tosploh mislim kako sodeluejta.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10