Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 20
(Read 89620 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #180 - 25.03.2009 at 10:02:42
 
satis wrote on 25.03.2009 at 07:27:42:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 11:58:53:
satis wrote on 24.03.2009 at 08:39:20:
Quote:
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet


fajn, osebni ban torej. Bom tudi jaz koga dala na seznam in napisala kaj samo za dušo. Nisem sicer za bane takšne ali drugačne, ampak nikjer tudi ne piše, da moram bit pljuvalnik za frustracije takšne in drugačne nekaterih članov, ki rezultirajo v preziru in sovražnem govoru.

ps: kako pa zbrišeš člane iz tega filtra, če se slučajno za koga premisliš in ga odbanaš? te opcije ne dobim.


SATIS

NO PA MI DEFINIRAJ-POJEM DUŠE?
DA VIDIMO KAJ RAZUMEŠ POD TO.

LP ALOJZ


Alojz, tam v temi o hare krišna si poglej članek o duši.


S tistim tam se ne morem strinjati,ker je zgolj neko zavajanje vernikov- brez veze.
Duša je popolnoma nekaj drugega kot tvoj Swami misli. Če mu ti verjameš izvoli- tvoja svobodna volja.
Mi danes nosimo v sebi vse prednike in vse potomce in tako vsaka generacija večno-sedaj.Ti pa sedaj razmišljaj !

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #181 - 25.03.2009 at 10:20:29
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 17:03:34:
Titud

Nič post festum -vse je tu in sedaj. Tudi dimenzija večno-sedaj,ki je edina realna dimenzija časa v kateri se nahaja večno-sedaj ista vesoljna vseobsežna konstanta. Ki je večno-sedaj samozadostna-samoohranitvena in samodelujoča zaradi iste večno-sedanje samobitne vseobsežne zakonitosti nomos-logos,ki je Alfa in Omega stvarstva samega.


Če bi sam  resno verjel v ta večno-sedaj, pol  tud nam nejevernim tomažem ni bi rabu grozit, da bomo do tega spoznanja prišli po smrti z vstajenjem (post festum).

Quote:
Pri zadnjem odstavku me pa veseli,da si vsaj eno dejstvo pripravljen prostovoljno sprejeti. Napredek zate.

S tem vzajemnim spoznanjem  po najini vzajmenji  težnji po postavlajnju v prvo vrsto še nisva razrešila ključnega vzroka najinega konflikta za prevzem primata. Moja težnja po prevladi je usmerjena v ohranjanje in širjenje odprtega javnega prostora za osebnostno rast in razvoj, tvoja pa v prilaščanju tega prostora za širjenje tvojega kulta, kar iz moje perspektive zgleda kot zapiranje, saj kult ne more delovat v odprtem javnem prostoru ampak samo znotraj svojih pripadnikov. No, lako mi tud očitaš, da je tudi moje prizadevanje neke vrste kult, saj deluje samo pri tistih pripanikih, ki so prepričani v nujnost odprtega prostotra pri svoji samorealizaciji (in ki hkrati s svojo samorealizacijo tudi prspevajo k širjenju tega odprtega prostora) in v da tem smislu moj kult tvojega izključuje. Vendar jest nekak še zmerom verjamem, da najina borba za primat v bistvu ni izključujoča amapk v nekem smislu celo dopolnjujoča pod pogojem, da ti seveda ne tratiš svoje energije za prevzem primata na način uničenjem mojega, jest pa ne  tvojega kulta. Hočem ti (in tudi sebi) dopovedat, da v tem smsilu najina kulta sploh nista medsebojno  konkurenčna kot si zmontno predstavljaš (predstavljava)...        

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #182 - 25.03.2009 at 10:52:30
 
titud wrote on 25.03.2009 at 10:20:29:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 17:03:34:
Titud

Nič post festum -vse je tu in sedaj. Tudi dimenzija večno-sedaj,ki je edina realna dimenzija časa v kateri se nahaja večno-sedaj ista vesoljna vseobsežna konstanta. Ki je večno-sedaj samozadostna-samoohranitvena in samodelujoča zaradi iste večno-sedanje samobitne vseobsežne zakonitosti nomos-logos,ki je Alfa in Omega stvarstva samega.


Če bi sam  resno verjel v ta večno-sedaj, pol  tud nam nejevernim tomažem ni bi rabu grozit, da bomo do tega spoznanja prišli po smrti z vstajenjem (post festum).

Quote:
Pri zadnjem odstavku me pa veseli,da si vsaj eno dejstvo pripravljen prostovoljno sprejeti. Napredek zate.

S tem vzajemnim spoznanjem  po najini vzajmenji  težnji po postavlajnju v prvo vrsto še nisva razrešila ključnega vzroka najinega konflikta za prevzem primata. Moja težnja po prevladi je usmerjena v ohranjanje in širjenje odprtega javnega prostora za osebnostno rast in razvoj, tvoja pa v prilaščanju tega prostora za širjenje tvojega kulta, kar iz moje perspektive zgleda kot zapiranje, saj kult ne more delovat v odprtem javnem prostoru ampak samo znotraj svojih pripadnikov. No, lako mi tud očitaš, da je tudi moje prizadevanje neke vrste kult, saj deluje samo pri tistih pripanikih, ki so prepričani v nujnost odprtega prostotra pri svoji samorealizaciji (in ki hkrati s svojo samorealizacijo tudi prspevajo k širjenju tega odprtega prostora) in v da tem smislu moj kult tvojega izključuje. Vendar jest nekak še zmerom verjamem, da najina borba za primat v bistvu ni izključujoča amapk v nekem smislu celo dopolnjujoča pod pogojem, da ti seveda ne tratiš svoje energije za prevzem primata na način uničenjem mojega, jest pa ne  tvojega kulta. Hočem ti (in tudi sebi) dopovedat, da v tem smsilu najina kulta sploh nista medsebojno  konkurenčna kot si zmontno predstavljaš (predstavljava)...        




Titud čist v autu je tvoje razumevanje mojih sporočil. Jaz govorim post-festum  v smislu možnosti življenjske reanimacije.EM matrica gen *inkubator-umetna maternica je postopek življenjske reanimacije,ki ohranja spomin in isto fizično podobo.

Danes že koža raste v laboratoriju.klonirali smo tudi že živali.Po trditvi dr. prof. Blažiča bo čez 20 let to naša realnost.

Praktična uporaba :predstavljaj si medsočno selitev življenjskega genoma (komplet ohranjenega favne in flore)in nas z njim. Medsenčno potavanje traja do nam najbližje zvezde-sonca 35ooo zemeljskih let. Kako boš to pot preživel,če je tvoj največji  povprečni življenjski cikel 123 let v naugodnejših pogojih.

Noetov,Gilgamešev opis selitve življenja je to vendar na šifriran teološki način sporočanja,ki je časvno-geografsko prilagojen našim ciklično rastočim (sedaj) umskim sposobnostim.

MI ne moremo narediti in nikoli ne bomo zmogli narediti popolnoma unikatno EM matrico genoma,zato ker o matrico v sebi nosi vsako življenje. Mi lahko menjamo delni zapis genoma, ampak na novo življenja  tudi ne moremo vzgojiti- zaradi hiarhije zavesti,ki ga narekuje ravno EM matrica vrste. Toliko v grobem ostalo boš že še sam odklenil in premislil-Povezuj pa bo!

Moj edini kult je življenje in njegova ohranitev. Ti piši karkoli hočeš-tvoja volja.
Se pa že približujeva času ko se bova v vsemu enotna,brez ogrožanja kakršnih koli primatov.
Mogoče si opazil,da sem do tebe vseskozi pa le gojil nek bolj špoštljiv odnos,ker sem opazil potencial,ki pa je včasih vse preveč ujet v neko neproduktivnost,ki nikomur ne služi,predvsem pa ostalemu življenju.To ni očitek to je zgolj moje mnenje.


Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Prezir
Reply #183 - 25.03.2009 at 12:05:35
 
satis wrote on 25.03.2009 at 07:19:35:
Sugeriraš izkrivljene poglede na komunikacijo in skušaš vzbujat občutke krivde. Treba je prezirat napade v grupi na šibke, treba je prezirat sovražen govor, treba je prezirat grobo žaljenje soljudi in njihovega dostojanstva in kdor tole prezira in se trudi za plemenito sožitje, je vreden spoštovanja. Devi recimo je prava borka za dobro, za pošteno, za korektno. To je pravilen uvid, samo diktatorji zmeraj mislijo, da je njihova resnica prava, tudi če je v občečloveškem smislu totalno popačena, saj tudi Hitler je mislil, da dela za dobro....



Prezirat-obsojati   Exclaim

Kdor prezira je prezrt. Kdor obsoja je obsojen.

Upoštevaj zakone raznolikosti, živimo v demokraciji.

Biti svobodnega duha pomeni sprejeti drugačne tudi tiste, ki sovražijo ali so celo zlobni, kajti zlo je del Boga.  
Kjer je zlo je Bog in kjer je Bog je zlo, eno brez drugega ne gre.

Smiley  Smiley

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #184 - 25.03.2009 at 13:00:56
 
Alojz in Sandib wrote on 25.03.2009 at 10:52:30:
Titud čist v autu je tvoje razumevanje mojih sporočil. Jaz govorim post-festum  v smislu možnosti življenjske reanimacije.EM matrica gen *inkubator-umetna maternica je postopek življenjske reanimacije,ki ohranja spomin in isto fizično podobo.

Danes že koža raste v laboratoriju.klonirali smo tudi že živali.Po trditvi dr. prof. Blažiča bo čez 20 let to naša realnost.

Praktična uporaba :predstavljaj si medsočno selitev življenjskega genoma (komplet ohranjenega favne in flore)in nas z njim. Medsenčno potavanje traja do nam najbližje zvezde-sonca 35ooo zemeljskih let. Kako boš to pot preživel,če je tvoj največji  povprečni življenjski cikel 123 let v naugodnejših pogojih.

Noetov,Gilgamešev opis selitve življenja je to vendar na šifriran teološki način sporočanja,ki je časvno-geografsko prilagojen našim ciklično rastočim (sedaj) umskim sposobnostim.

MI ne moremo narediti in nikoli ne bomo zmogli narediti popolnoma unikatno EM matrico genoma,zato ker o matrico v sebi nosi vsako življenje. Mi lahko menjamo delni zapis genoma, ampak na novo življenja  tudi ne moremo vzgojiti- zaradi hiarhije zavesti,ki ga narekuje ravno EM matrica vrste. Toliko v grobem ostalo boš že še sam odklenil in premislil-Povezuj pa bo!

Tvoje nepraktične futorološke fanatzme imajo čisto praktičen namen: milom ali silom postati tukaj-in-sedajšnja realnost v naših glavah...

Quote:
Moj edini kult je življenje in njegova ohranitev. Ti piši karkoli hočeš-tvoja volja.
Se pa že približujeva času ko se bova v vsemu enotna,brez ogrožanja kakršnih koli primatov.
Mogoče si opazil,da sem do tebe vseskozi pa le gojil nek bolj špoštljiv odnos,ker sem opazil potencial,ki pa je včasih vse preveč ujet v neko neproduktivnost,ki nikomur ne služi,predvsem pa ostalemu življenju.To ni očitek to je zgolj moje mnenje.


Se pravi, da do tistih, pri katerih ne opažaš tovrstnega potencila, ne rabiš gojit 'nek bolj spoštliv odnos', ker se pač ne skladajo s tvojim kultom življenja in njegove ohranitve...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #185 - 25.03.2009 at 13:03:53
 
SATIS

Ti si res neporavljivo dobra. Hitlerja k'r iz rokava ven vlečeš in ga primerjaš z nami. Mi ne delamo holokavsta niti vojne ne koncentracijskih taborišč. Mi takšne,ki namigujejo na Hitlerja opozarjamo naj njega ćim manj uporabljajo za svojo verbalno zastrašujoči tehniko.Najbolj smešno in vprašljivo je ravno takšno tvoje početje in neumestne primerjave.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #186 - 25.03.2009 at 13:08:38
 
TITUD

Ne bom še enkrat cele zadeve ven vlekel ti nekaj bluziš in bluziš tja v meglo,kar je meni dokaz,da si v celoti ukalupljen v tuje misli .Si pač takšen in kaj čmo.Nič novega nikoli ne boš povedal,vedno nekaj preplonkanega od bog ga vedi kje. Nisi samobiten mislec to je dejstvo.

Lp Alojz  Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #187 - 25.03.2009 at 14:29:22
 
Quote:
satis wrote on 25.03.2009 at 07:19:35:
Sugeriraš izkrivljene poglede na komunikacijo in skušaš vzbujat občutke krivde. Treba je prezirat napade v grupi na šibke, treba je prezirat sovražen govor, treba je prezirat grobo žaljenje soljudi in njihovega dostojanstva in kdor tole prezira in se trudi za plemenito sožitje, je vreden spoštovanja. Devi recimo je prava borka za dobro, za pošteno, za korektno. To je pravilen uvid, samo diktatorji zmeraj mislijo, da je njihova resnica prava, tudi če je v občečloveškem smislu totalno popačena, saj tudi Hitler je mislil, da dela za dobro....



Prezirat-obsojati   Exclaim

Kdor prezira je prezrt. Kdor obsoja je obsojen.

Upoštevaj zakone raznolikosti, živimo v demokraciji.

Biti svobodnega duha pomeni sprejeti drugačne tudi tiste, ki sovražijo ali so celo zlobni, kajti zlo je del Boga.  
Kjer je zlo je Bog in kjer je Bog je zlo, eno brez drugega ne gre.

Smiley  Smiley

Lep pozdrav

Tole si ji pa zelo bogaboječe napisala. Saj, imaš kar prav. Pred šibo božjo bo pokleknila. In molila. Razmislila bo kdaj drugič, ne verjamem, da zdaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #188 - 25.03.2009 at 20:09:38
 
Satis

Misli dobro oči ima pa stran od zla,ga ne more sprejeti. In zato misli v svoji zmoti ,da je samo dobra. Zato si je vzela pravico druge primerjati s Hitlerjem,kar pa je res zlobno.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Prezir
Reply #189 - 25.03.2009 at 22:03:33
 
Quote:
satis wrote on 25.03.2009 at 07:19:35:
Sugeriraš izkrivljene poglede na komunikacijo in skušaš vzbujat občutke krivde. Treba je prezirat napade v grupi na šibke, treba je prezirat sovražen govor, treba je prezirat grobo žaljenje soljudi in njihovega dostojanstva in kdor tole prezira in se trudi za plemenito sožitje, je vreden spoštovanja. Devi recimo je prava borka za dobro, za pošteno, za korektno. To je pravilen uvid, samo diktatorji zmeraj mislijo, da je njihova resnica prava, tudi če je v občečloveškem smislu totalno popačena, saj tudi Hitler je mislil, da dela za dobro....



Prezirat-obsojati   Exclaim

Kdor prezira je prezrt. Kdor obsoja je obsojen.

Upoštevaj zakone raznolikosti, živimo v demokraciji.

Biti svobodnega duha pomeni sprejeti drugačne tudi tiste, ki sovražijo ali so celo zlobni, kajti zlo je del Boga.  
Kjer je zlo je Bog in kjer je Bog je zlo, eno brez drugega ne gre.

Smiley  Smiley

Lep pozdrav

Sprevrženo in bolano.

Palep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #190 - 25.03.2009 at 22:10:59
 
M.L. wrote on 25.03.2009 at 22:03:33:
Prezirat-obsojati   Exclaim

Kdor prezira je prezrt. Kdor obsoja je obsojen.

Upoštevaj zakone raznolikosti, živimo v demokraciji.

Biti svobodnega duha pomeni sprejeti drugačne tudi tiste, ki sovražijo ali so celo zlobni, kajti zlo je del Boga.  
Kjer je zlo je Bog in kjer je Bog je zlo, eno brez drugega ne gre.

Smiley  Smiley

Lep pozdrav

Sprevrženo in bolano.

Palep pozdrav. [/quote]
Kaj ti je tu sprevrženo in bolano? Malo obrazloži, ker ravno zdrav, mi s tem postom ne deluješ ravno ti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Prezir
Reply #191 - 25.03.2009 at 22:19:27
 
M.L. wrote on 25.03.2009 at 22:03:33:
Sprevrženo in bolano.

Palep pozdrav.


Sprevržen in bolan si ti, ker ne moreš sprejeti da je Bog absoluten kar zajema dobro in zlo.  

Če zlo izključuješ izključuješ vse kar se dogaja na tem svetu že od nekdaj.Izključuješ tudi zlo ki je v tebi in v vseh nas.

To je definicija Boga, to je absolutnost, zajema vse,  tud tvojo omejenost.

Zjoki se  Cry  tko je, če sprejmeš al pa ne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Prezir
Reply #192 - 25.03.2009 at 22:31:21
 
Quote:
M.L. wrote on 25.03.2009 at 22:03:33:
Sprevrženo in bolano.

Palep pozdrav.


Sprevržen in bolan si ti, ker ne moreš sprejeti da je Bog absoluten kar zajema dobro in zlo.  

Če zlo izključuješ izključuješ vse kar se dogaja na tem svetu že od nekdaj.Izključuješ tudi zlo ki je v tebi in v vseh nas.

To je definicija Boga, to je absolutnost, zajema vse,  tud tvojo omejenost.

Zjoki se  Cry  tko je, če sprejmeš al pa ne.


Kako si revna, prijateljica, kdo pa pravi , da ni Bog absoluten, čeprav tvoja nevljudnost prekaša vse moralne apele, ti moram povedati, da če bi poznala boga ne bi tako govorila, zato ti povem, da se enkrat ne zgovarjaj na Boga, drugič pa, da Ga ni!!!

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Prezir
Reply #193 - 25.03.2009 at 22:47:33
 
M.L. wrote on 25.03.2009 at 22:31:21:
Kako si revna, prijateljica, kdo pa pravi , da ni Bog absoluten, čeprav tvoja nevljudnost prekaša vse moralne apele, ti moram povedati, da če bi poznala boga ne bi tako govorila, zato ti povem, da se enkrat ne zgovarjaj na Boga, drugič pa, da Ga ni!!!

Pa lep pozdrav.


A ti ga pa poznaš , je dans že oblečen po zadnji modi, že nosi spomladansko kolekcijo.

A te kaj pohvali ko si tako zavedujoč versko osveščen.  Ti kako hostjo ponudi v spravo in očiščenje ( z raznovrstnimi okusi )

Kako smo napredni brez rožnega venca, še kakat si ne upamo iti.

Bog ne daj, da se nas kaj zlobnega ne loti, hitro očenaš zmoliti in v kot se skriti.

Pa k spovedi iti, to Bog ne daj zamuditi.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Prezir
Reply #194 - 25.03.2009 at 22:59:56
 
Quote:
M.L. wrote on 25.03.2009 at 22:31:21:
Kako si revna, prijateljica, kdo pa pravi , da ni Bog absoluten, čeprav tvoja nevljudnost prekaša vse moralne apele, ti moram povedati, da če bi poznala boga ne bi tako govorila, zato ti povem, da se enkrat ne zgovarjaj na Boga, drugič pa, da Ga ni!!!

Pa lep pozdrav.


A ti ga pa poznaš , je dans že oblečen po zadnji modi, že nosi spomladansko kolekcijo.

A te kaj pohvali ko si tako zavedujoč versko osveščen.  Ti kako hostjo ponudi v spravo in očiščenje ( z raznovrstnimi okusi )

Kako smo napredni brez rožnega venca, še kakat si ne upamo iti.

Bog ne daj, da se nas kaj zlobnega ne loti, hitro očenaš zmoliti in v kot se skriti.

Pa k spovedi iti, to Bog ne daj zamuditi.  Grin


Joj, joj, si pa res nizka, nisi sposobna niti najenostavnejše komunikacije, res bolano.

Ne vem kdo vas bo še prenašal, totalno ste uničili forum, s svojo prepotentnostjo.

Pa lep pozdrav
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 20