Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20
(Read 89371 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #210 - 27.03.2009 at 11:02:37
 
Devi wrote on 26.03.2009 at 21:36:38:
Mogoče bi blo tle na mestu spet kako suro iz Korana napisat... Wink


Devi

Z vsako suro,ki jo bom tule napisal bo tebi še bolj hudo,ker spoznavaš
z vsako napisano ajeto iz katerekoli sure kako nevedna v resnici si Devi!

Ti lahko počneš kar želiš in tudi psuješ. ocenjuješ, sodiš me lahko po mili voji...Ampak to še ne pomeni,da si tisto za kar se imaš in zmotno misliš,da si pomembna.
Verjemi mi, niti sanja se ti ne o resnici tvojega lastnega bivanja. Niti sanja se ti ne!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #211 - 27.03.2009 at 15:27:33
 
Sure so men všeč. sej ne da jih kej dost poznam, sam še vse, ki sem jih slišala, so mi ble zanimive.
glej, alojz, če bi pa napisala, da berem Koran, bi me ozmerjal pa za vernico in bi meli novo versko vojno tukej.. mene sploh ne moti če ti citiraš sure, če bi jih pa jaz, bi bla pa že tarča vsem.
kašno logiko hecno to imate?

vem da sem nevedna. in zlo verjetno sem tebi zlo nepomembna. prej ko nisi rekel, je blo tako, zdej ko si rekel, je še zmer tako. nič se ni spremenilo. upam da se vsaj ti bolše počutiš..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #212 - 27.03.2009 at 15:43:22
 
Devi

Ja in zakaj se potem prepiraš? Zakaj ne debatiraš! Poglej kdaj si začela ocenjevat? Pomiri se in sodeluj prispevaj svoje v dobro vseh!

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #213 - 27.03.2009 at 16:16:14
 
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 15:43:22:
Devi

Ja in zakaj se potem prepiraš? Zakaj ne debatiraš! Poglej kdaj si začela ocenjevat? Pomiri se in sodeluj prispevaj svoje v dobro vseh!

Lp Alojz Cool


sej se ne.. v bistvu sem se pohecala, ko si izzival, kako je nam 'vernikom' zmanjkalo štrene.. sem te hotla spomnit, da si med nami ti tisti, ki 'sveta pisma' citira.. Wink

v bistvu se jes med vernike nikol nisem niti štela, ker so mi po svoje vse vere všeč v tistem delu, ki govori o splošno veljavni etiki. To se mi pa zdi, da je v bistvu že duhovnost, ne več veroizpoved. se mi zdi da ima vsak pravico se odločit za vero ali ateizem in to tud brez strahu izrazit. zadnje čase se vero tle gor zlo napada.
dejansko pa se mi ne zdi slabo, če je človek vzgajan z določenimi vrednotami (po možnosti brez fanatizma) in če razume, da je na svetu več kot to, kar se da z očmi videt. zarad takih stvari začneš drugače gledat na svet, bolj ti je mar še za kaj drugega razen sebe in mogoče clo mal več samoodgovornosti prevzameš.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #214 - 27.03.2009 at 16:30:35
 
Devi wrote on 27.03.2009 at 16:16:14:
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 15:43:22:
Devi

Ja in zakaj se potem prepiraš? Zakaj ne debatiraš! Poglej kdaj si začela ocenjevat? Pomiri se in sodeluj prispevaj svoje v dobro vseh!

Lp Alojz Cool


sej se ne.. v bistvu sem se pohecala, ko si izzival, kako je nam 'vernikom' zmanjkalo štrene.. sem te hotla spomnit, da si med nami ti tisti, ki 'sveta pisma' citira.. Wink

v bistvu se jes med vernike nikol nisem niti štela, ker so mi po svoje vse vere všeč v tistem delu, ki govori o splošno veljavni etiki. To se mi pa zdi, da je v bistvu že duhovnost, ne več veroizpoved. se mi zdi da ima vsak pravico se odločit za vero ali ateizem in to tud brez strahu izrazit. zadnje čase se vero tle gor zlo napada.
dejansko pa se mi ne zdi slabo, če je človek vzgajan z določenimi vrednotami (po možnosti brez fanatizma) in če razume, da je na svetu več kot to, kar se da z očmi videt. zarad takih stvari začneš drugače gledat na svet, bolj ti je mar še za kaj drugega razen sebe in mogoče clo mal več samoodgovornosti prevzameš.


DEVI

Točno to Devi. To je prava stvar. Na svetu je več kot se da z očmi in umom videti in zaenkrat razumeti.  ZELO DOBRO POVEDANO.
Sedaj se pa še vprašaj,če tisto kar ti jaz sporočam tudi tvoj um dojema? Zakaj sodiš kar ne vidiš in ne razumeš? Če sama priznaš to dejstvo!!!! To bi se mnogi tule morali resnično vprašati!!!

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #215 - 27.03.2009 at 18:50:22
 
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 16:30:35:
Sedaj se pa še vprašaj,če tisto kar ti jaz sporočam tudi tvoj um dojema? Zakaj sodiš kar ne vidiš in ne razumeš? Če sama priznaš to dejstvo!!!! To bi se mnogi tule morali resnično vprašati!!!

Lp Alojz Cool Cool

Ne vem, če si opazil, sam še nikol nisem napadla nobene tvoje.. kak se temu reče.. teze, teorije, resnice.. še vsako sem poskušala razumet. razumem tud, da misliš nekej nardit.. ne razumem pa, kaj nej jes nardim glede tega. to da imam informacijo, še ne pomeni, da imam spoznanje.

kar dejansko napadam, je nestrpnost, ki jo določeni kažete do tistih, ki imajo drugačno pot. po moje ima vsak pravico po svoje razmišljat. koneckoncev nosi vsak sam tud posledice svojega razmišljanja, noben drug ne dela to za njega.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #216 - 27.03.2009 at 19:34:10
 
Devi wrote on 27.03.2009 at 18:50:22:
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 16:30:35:
Sedaj se pa še vprašaj,če tisto kar ti jaz sporočam tudi tvoj um dojema? Zakaj sodiš kar ne vidiš in ne razumeš? Če sama priznaš to dejstvo!!!! To bi se mnogi tule morali resnično vprašati!!!

Lp Alojz Cool Cool

Ne vem, če si opazil, sam še nikol nisem napadla nobene tvoje.. kak se temu reče.. teze, teorije, resnice.. še vsako sem poskušala razumet. razumem tud, da misliš nekej nardit.. ne razumem pa, kaj nej jes nardim glede tega. to da imam informacijo, še ne pomeni, da imam spoznanje.

kar dejansko napadam, je nestrpnost, ki jo določeni kažete do tistih, ki imajo drugačno pot. po moje ima vsak pravico po svoje razmišljat. koneckoncev nosi vsak sam tud posledice svojega razmišljanja, noben drug ne dela to za njega.


Devi

Tudi to je res- vsak sam nosi posledice svojih dejanj in razmišljanja.
Je pa še nekaj izven nas kar nam lepo  po svoji vesoljni zakonitosti kravžlja naše (možgančke) in vodi našo bit po svoji zakonitosti.
In to je tisto,kar vi v večini še ne zmorete razumeti in si to v svoji neupravičeni samovšečnosti priznati. V tem je srž naših prerekanj. Vi obsojate vse povprek tudi tisto kar ne dojemate. Se sedaj razumeva?
Nihče nima nič proti nikomur. Samo vi se sodb vzdržite tistega česar ne razumete in bo vse ok.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #217 - 27.03.2009 at 20:16:47
 
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 19:34:10:
Je pa še nekaj izven nas kar nam lepo  po svoji vesoljni zakonitosti kravžlja naše (možgančke) in vodi našo bit po svoji zakonitosti.
In to je tisto,kar vi v večini še ne zmorete razumeti in si to v svoji neupravičeni samovšečnosti priznati. V tem je srž naših prerekanj. Vi obsojate vse povprek tudi tisto kar ne dojemate. Se sedaj razumeva?
Nihče nima nič proti nikomur. Samo vi se sodb vzdržite tistega česar ne razumete in bo vse ok.

Lp Alojz Cool

sej mislim, da vsi vemo, da še nekej je, alojz.
da nismo tle čist po pomoti in da je nek red, zarad katerega vesolje stoji na mestu in se stvari dogajajo tako kot se.
sam mislim, da si vsak v svoji glavi to predstavlja po svoje, četud je stvar najbrž samo ena. verjetno jo vsi čutimo podobno, čeprov se jo da opisat z neznansko dost različnimi izrazi.
vem da s(m)o te dost obsojali. imas svoj uvid. in komurkoli bi ga rad razložil, ne dojema tega kar ti dojemaš. oz vsak dojema na drugačen način, ki pa ni enak kot tvoj. tvoj je bil verjetno za tebe revolucionaren, nekej konkretnega je spremenil v tebi in rad bi ga sheral. če bi jaz verjela da imam razumevanje in rešitev za svet si tud mislim, da bi jo hotla povsod razglasit in zlo bi bla jezna in prizadeta, če bi me že v osnovi zatrli in če sploh ne bi 'vidli' o čem govorim.
ne vem, kaj nardit. razumevanja in uvida se ne da posodit. mogoče se ga da razložit, pa še takrat ne moreš bit siguren, da bo nekdo nekaj razumel enako kot razumeš sam.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Prezir
Reply #218 - 28.03.2009 at 02:30:35
 
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 13:58:42:
... ,mi je pa hudo za vas ki živite v taki temi  Cry



Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:51:21:
DEVI RAVNO TO JE ZAME ŽALOSTNO, DA SI TAKA KOT SI.



Kako je torej s teboj, ali ti je hudo ali pa si žalosten?

... ali pa samo zmeden?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #219 - 28.03.2009 at 13:03:18
 
Bamby

Nič novega u tvoji glavi?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #220 - 28.03.2009 at 13:06:59
 
Devi

Ja je enoten vesoljni red-Nomos Logos,ki velja za celotno večno-sedanjo vseobsežno vesoljno samobitnost enako tudi zaq vsako njeno individualno pojavnost. Torej jaz poznam ta red vi ne.Vi si ga lahko razlagate po svoje 'samo napačno' ker ga ne poznate. Z razliko od mene,ki ga edini poznam. Samovšečno,morbidno,egoistično? Resnica!!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #221 - 28.03.2009 at 16:11:53
 
Alojz in Sandib wrote on 28.03.2009 at 13:11:58:
Devi wrote on 27.03.2009 at 20:23:51:
dobra poanta  Smiley

sam če je vse vseobsežno, večno sedaj, ki se mu ne da nič odvzet ali dodat... pol je v bistvu vseeno, če se to dogaja tud kje drugje? ker je tako vse tukej...


Vse se samodogaja-samodejno !

Človek  Zemljan ne ve,da ima odgovornost do ostalega življenja,kar njemu samemu omogoča preživetje. Dogaja se samo nič vzvezi z življenjem brez človeka.

Lp Alojz Cool Cool

Kaj je zate človek? Zavest ki jo imamo, fizično telo, ki razvije osebnost? je fizično telo pomembno, čustvenost, um..? človek je torej končni člen evolucije in življenje se ne bo več razvilo v nič bolj naprednega in višjega, al kako?
Življenje se je razvijalo že dosti prej.. kolk vem človek obstaja šele zadnjih ene par časa, prej ga pa dolgo ni blo..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #222 - 28.03.2009 at 18:33:04
 
Devi wrote on 28.03.2009 at 16:11:53:
Alojz in Sandib wrote on 28.03.2009 at 13:11:58:
Devi wrote on 27.03.2009 at 20:23:51:
dobra poanta  Smiley

sam če je vse vseobsežno, večno sedaj, ki se mu ne da nič odvzet ali dodat... pol je v bistvu vseeno, če se to dogaja tud kje drugje? ker je tako vse tukej...


Vse se samodogaja-samodejno !

Človek  Zemljan ne ve,da ima odgovornost do ostalega življenja,kar njemu samemu omogoča preživetje. Dogaja se samo nič vzvezi z življenjem brez človeka.

Lp Alojz Cool Cool

Kaj je zate človek? Zavest ki jo imamo, fizično telo, ki razvije osebnost? je fizično telo pomembno, čustvenost, um..? človek je torej končni člen evolucije in življenje se ne bo več razvilo v nič bolj naprednega in višjega, al kako?
Življenje se je razvijalo že dosti prej.. kolk vem človek obstaja šele zadnjih ene par časa, prej ga pa dolgo ni blo..


Devi

Kako ali ti verjmeš  Darwinu. To je ja čisto skregano s teološkim kreakcionizmom. Nočem te žalit. Človek je večno-sedaj in vse je večno-sedaj nikoli začeto nikoli končano,samodejavno, kjer vsak konec pomeni nov začetek in sočasno obratno začetek- konec cikla.  
Človek je varuh,sejalec in žanjec vesoljnega življenja večno-sedaj. Življenje je iz življenja. Oh Devi, sedaj si me pa čist razočarala.
Boljše,da končava nisva na isti frekvenci.Škoda truda obeh.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Prezir
Reply #223 - 28.03.2009 at 19:38:09
 
Alojz in Sandib wrote on 28.03.2009 at 18:33:04:
Devi wrote on 28.03.2009 at 16:11:53:
Življenje se je razvijalo že dosti prej.. kolk vem človek obstaja šele zadnjih ene par časa, prej ga pa dolgo ni blo..


Devi

Kako ali ti verjmeš  Darwinu. To je ja čisto skregano s teološkim kreakcionizmom. Nočem te žalit. Človek je večno-sedaj in vse je večno-sedaj nikoli začeto nikoli končano,samodejavno, kjer vsak konec pomeni nov začetek in sočasno obratno začetek- konec cikla.  
Človek je varuh,sejalec in žanjec vesoljnega življenja večno-sedaj. Življenje je iz življenja. Oh Devi, sedaj si me pa čist razočarala.
Boljše,da končava nisva na isti frekvenci.Škoda truda obeh.

Lp Alojz Cool


Kaj je skregano s teološkim kreacionizmom? Da življenje obstaja pred pojavom človeka, govori veliko mitov.  V prvem poročilu o stvarjenju v Svetem pismu je zaporedje božjih stvaritev enako  zaporedju, ki ga navaja evolucijski nauk.

Sicer pa o tvojem načinu komunikacije ne bom dajala komentarjev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #224 - 28.03.2009 at 19:48:30
 
Plesnamesecu, bistvene zadeve po Darwinu ni. Po genezi o stvarjenju je sedmi dan predviden za počitek, Darwin tega nima. Je samo neprestano delo in razvoj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20