Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 20
(Read 89313 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #165 - 24.03.2009 at 14:06:08
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 12:58:41:
titud wrote on 24.03.2009 at 12:52:54:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 12:05:01:
Bp, Titud, SATIS,DEVI

KU'RAN pravi: 11Sura-krava 56 ajeta takole : Umrli ste,pa smo vas mi obudili nazaj v življenje,da bi se vi lahko zhvaljevali.

Kako tole  vi pametnjakoviči sebi razlagate?

Vi ne živite niti v oblakih niti na Zemlji, vi ste mrtvi živi!!!! Še sanja se vam ne kaj človek vse zmore!!!! Vi živi mrtvaki bi sodili koga!!! Cheesy Cool

Lp Alojz Cool


Sem že mislil, da ne moreš bit bolj morbiden, pa vedno uspeš najt še kaj s čimer se presežeš (aja, itak se se samo hecaš, da bi nas provicral...)  



Štos samospoznanje je ravno v samopreseganju!!!!! Ti to ne zmoreš?


Slab štos. Naj se najprej ubijem (ali pustim ubit ali ubijam druge), da bom lahko tako ubit dobil uvid v svojo samopreseženost (ki ga kot živ zdaj nimam) in  za katerega  bom  kot obujen sevada izakzoval hvaležnost tistemu, ki me bo obudil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #166 - 24.03.2009 at 14:09:34
 
Titud

Zmota-Preseži svojo zavest. Ne znaš-ne zmoreš?Kaj češ tako ti je to!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #167 - 24.03.2009 at 14:41:40
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 14:09:34:
Titud

Zmota-Preseži svojo zavest. Ne znaš-ne zmoreš?Kaj češ tako ti je to!


Kaj pa če preprosto nočem. Vsaj ne na fundamentalističen način, ki ga mi sugeriaš. Se mi z vsako tvojo izjavo  bolj razkriva, da 'presežno zavest' s simboliko  oblagaš prav z namenom, da bi z njo prekril  in olepšal svoj goli in odvratni  fundamentalizem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #168 - 24.03.2009 at 16:25:29
 
titud wrote on 24.03.2009 at 14:41:40:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 14:09:34:
Titud

Zmota-Preseži svojo zavest. Ne znaš-ne zmoreš?Kaj češ tako ti je to!


Kaj pa če preprosto nočem. Vsaj ne na fundamentalističen način, ki ga mi sugeriaš. Se mi z vsako tvojo izjavo  bolj razkriva, da 'presežno zavest' s simboliko  oblagaš prav z namenom, da bi z njo prekril  in olepšal svoj goli in odvratni  fundamentalizem.    



Titud

SVOBODNA VOLJA,ČE NOČEŠ. FUNDAMENTALISTIČEN NAČIN-nič slabega če je to temeljni način :.Slabšalno konutacijo mu pa lahko daš ali ,pa odvzameš,če spoznaš,da drugačnega načina ni.
Tebi bi odgovarjal tisti,ki bi tebe osebno postavljal na čelo in v prvo vrsto. Jebi ga ,nekatera dana dejstva našega življenja se pač ne dajo preseči vsakomur.Moraš dobiti spodbudo,da bi jih lahko presegel. Pri tebi se ta nespodbuda opaža.

Lp Alojz  Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #169 - 24.03.2009 at 16:54:03
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 16:25:29:
titud wrote on 24.03.2009 at 14:41:40:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 14:09:34:
Titud

Zmota-Preseži svojo zavest. Ne znaš-ne zmoreš?Kaj češ tako ti je to!


Kaj pa če preprosto nočem. Vsaj ne na fundamentalističen način, ki ga mi sugeriaš. Se mi z vsako tvojo izjavo  bolj razkriva, da 'presežno zavest' s simboliko  oblagaš prav z namenom, da bi z njo prekril  in olepšal svoj goli in odvratni  fundamentalizem.    



Titud

SVOBODNA VOLJA,ČE NOČEŠ. FUNDAMENTALISTIČEN NAČIN-nič slabega če je to temeljni način :.Slabšalno konutacijo mu pa lahko daš ali ,pa odvzameš,če spoznaš,da drugačnega načina ni.

Do takšnega ultamitvnega spoznaja za časa življenja ni mogoče prit. Razen seveda, če verjameš v vstajenje, ki ti naj b takšno spoznanje prineslo post festum, za nazaj.  



Quote:
Tebi bi odgovarjal tisti,ki bi tebe osebno postavljal na čelo in v prvo vrsto. Jebi ga ,nekatera dana dejstva našega življenja se pač ne dajo preseči vsakomur.Moraš dobiti spodbudo,da bi jih lahko presegel. Pri tebi se ta nespodbuda opaža.

Lp Alojz  Cool


Tle name nezavedno projiciraš svojo lastno senco, ki si jo zvestno tko trudiš prikrit. Ne morem zanikat, da se kaj takega ne dogaja tud pri men (da nezavedno projiciram svojo senco nate) in vse kar tle lahko zavestno  storiva je, da zadevo vzameva v zakup kot vzajemno in jo na tak način skušava presečt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #170 - 24.03.2009 at 17:03:34
 

Titud

Nič post festum -vse je tu in sedaj. Tudi dimenzija večno-sedaj,ki je edina realna dimenzija časa v kateri se nahaja večno-sedaj ista vesoljna vseobsežna konstanta. Ki je večno-sedaj samozadostna-samoohranitvena in samodelujoča zaradi iste večno-sedanje samobitne vseobsežne zakonitosti nomos-logos,ki je Alfa in Omega stvarstva samega.

Pri zadnjem odstavku me pa veseli,da si vsaj eno dejstvo pripravljen prostovoljno sprejeti. Napredek zate.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #171 - 24.03.2009 at 18:02:28
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 12:05:01:
Bp, Titud, SATIS,DEVI

KU'RAN pravi: 11Sura-krava 56 ajeta takole : Umrli ste,pa smo vas mi obudili nazaj v življenje,da bi se vi lahko zhvaljevali.

Kako tole  vi pametnjakoviči sebi razlagate?

slava ti, alojz Smiley
znaš bit človeški in jes to cenim.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #172 - 24.03.2009 at 19:55:48
 
Devi wrote on 24.03.2009 at 18:02:28:
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 12:05:01:
Bp, Titud, SATIS,DEVI

KU'RAN pravi: 11Sura-krava 56 ajeta takole : Umrli ste,pa smo vas mi obudili nazaj v življenje,da bi se vi lahko zahvaljevali.

Kako tole  vi pametnjakoviči sebi razlagate?

slava ti, alojz Smiley
znaš bit človeški in jes to cenim.


Jaz sem samo prenesu tekst iz Kur'ana.Za to ni potrebno biti človeški.
Saj to že sem .
Jaz sam vem,zakaj sem to prenesel.

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #173 - 24.03.2009 at 22:37:19
 
satis wrote on 24.03.2009 at 12:13:54:
Nisi na moji listi. Na moji listi so samo neomejeni, ker jih moj omejen um ne dosega in zaradi tega trpim.  Wink

Iz tega sklepam, da v trpljenju ne vidiš odrešitve. Vseeno, pa tudi ni dobro, da nanj gledaš s prezirom in si preprosto zatisneš oči.
Um ti poganja misli in razum. Zatorej, če ga omejuješ, trpiš. To pa upam ni tvoj namen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Prezir
Reply #174 - 24.03.2009 at 22:41:56
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 12:19:04:
satis wrote on 24.03.2009 at 12:13:54:
Quote:
Quote:
@ajgor: povedal nisi nič, razen da si se postavil na neko pozicijo vednosti in nato s prezirom govoril o mojem doživljanju sebe. zaradi takšenga načina komuniciranja si se znašel na mojem twit filtru in vidim, de je bolje, da tam tudi ostaneš.

@nahatee: jest nikoli nisem mislil v kategorijah um in ego, niti ne nameravam v prihodnje, saj mislim, da bi se na tak način zapletel v nov klobčič nekih tujih idej, kaj sem in kaj nisem jaz. Tvoje vztrajanje, da je treba najprej razmišljat tako kot misliš ti, potem pa se lahko morda, če boš pri volji, tudi pogovarjamo, te je pripeljalo v družbo alojza in podobnih, ki tudi delujejo na podoben način.

@satis: dvojni klik na osebo

Mene ne moti, da sem na tvoji listi prezira.

Lp,Igor


Nisi na moji listi. Na moji listi so samo neomejeni, ker jih moj omejen um ne dosega in zaradi tega trpim.  Wink


NISI NA MOJI LISTI-NADREALISTOV---    Tongue DOBER TOLE.


Zaenkrat ne dam nobenega na listo. Bom pa imela prižgan moj notranji filter,  Roll Eyes in si vzela pravico, da na provokativna, žaljiva ali nesmiselna vprašanja ne bom odgovarjala niti jih razen preleta z očmi ne mislim brat.

Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Prezir
Reply #175 - 24.03.2009 at 22:57:28
 
Quote:
satis wrote on 24.03.2009 at 12:13:54:
Nisi na moji listi. Na moji listi so samo neomejeni, ker jih moj omejen um ne dosega in zaradi tega trpim.  Wink

Iz tega sklepam, da v trpljenju ne vidiš odrešitve. Vseeno, pa tudi ni dobro, da nanj gledaš s prezirom in si preprosto zatisneš oči.
Um ti poganja misli in razum. Zatorej, če ga omejuješ, trpiš. To pa upam ni tvoj namen.

Lp,Igor


Ajgor, ravno v komo ne padam zaradi kakšnega nesramnega  prispevka na forumu.  Wink Samo je lepše se pogovarjati v prijateljskem duhu, kot se samo pričkati in grdo pisati o soforumaših. ... Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #176 - 24.03.2009 at 23:02:09
 
satis wrote on 24.03.2009 at 22:57:28:
Quote:
satis wrote on 24.03.2009 at 12:13:54:
Nisi na moji listi. Na moji listi so samo neomejeni, ker jih moj omejen um ne dosega in zaradi tega trpim.  Wink

Iz tega sklepam, da v trpljenju ne vidiš odrešitve. Vseeno, pa tudi ni dobro, da nanj gledaš s prezirom in si preprosto zatisneš oči.
Um ti poganja misli in razum. Zatorej, če ga omejuješ, trpiš. To pa upam ni tvoj namen.

Lp,Igor


Ajgor, ravno v komo ne padam zaradi kakšnega nesramnega  prispevka na forumu.  Wink Samo je lepše se pogovarjati v prijateljskem duhu, kot se samo pričkati in grdo pisati o soforumaših. ... Smiley

To vem, za tebe.

Prezirat in se potem še hvalit s tem, ter pravit, da so za prezir krivi oni sami, pa tudi ni višek neke inteligence.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Prezir
Reply #177 - 25.03.2009 at 07:19:35
 
Sugeriraš izkrivljene poglede na komunikacijo in skušaš vzbujat občutke krivde. Treba je prezirat napade v grupi na šibke, treba je prezirat sovražen govor, treba je prezirat grobo žaljenje soljudi in njihovega dostojanstva in kdor tole prezira in se trudi za plemenito sožitje, je vreden spoštovanja. Devi recimo je prava borka za dobro, za pošteno, za korektno. To je pravilen uvid, samo diktatorji zmeraj mislijo, da je njihova resnica prava, tudi če je v občečloveškem smislu totalno popačena, saj tudi Hitler je mislil, da dela za dobro....

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Prezir
Reply #178 - 25.03.2009 at 07:27:42
 
Alojz in Sandib wrote on 24.03.2009 at 11:58:53:
satis wrote on 24.03.2009 at 08:39:20:
Quote:
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet


fajn, osebni ban torej. Bom tudi jaz koga dala na seznam in napisala kaj samo za dušo. Nisem sicer za bane takšne ali drugačne, ampak nikjer tudi ne piše, da moram bit pljuvalnik za frustracije takšne in drugačne nekaterih članov, ki rezultirajo v preziru in sovražnem govoru.

ps: kako pa zbrišeš člane iz tega filtra, če se slučajno za koga premisliš in ga odbanaš? te opcije ne dobim.


SATIS

NO PA MI DEFINIRAJ-POJEM DUŠE?
DA VIDIMO KAJ RAZUMEŠ POD TO.

LP ALOJZ


Alojz, tam v temi o hare krišna si poglej članek o duši.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #179 - 25.03.2009 at 09:53:18
 
satis wrote on 25.03.2009 at 07:19:35:
Sugeriraš izkrivljene poglede na komunikacijo in skušaš vzbujat občutke krivde. Treba je prezirat napade v grupi na šibke, treba je prezirat sovražen govor, treba je prezirat grobo žaljenje soljudi in njihovega dostojanstva in kdor tole prezira in se trudi za plemenito sožitje, je vreden spoštovanja. Devi recimo je prava borka za dobro, za pošteno, za korektno. To je pravilen uvid, samo diktatorji zmeraj mislijo, da je njihova resnica prava, tudi če je v občečloveškem smislu totalno popačena, saj tudi Hitler je mislil, da dela za dobro....


Nimam niti najmanjšega pojma, kaj si je mislil Hitler.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 20