Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 20
(Read 89071 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #135 - 23.03.2009 at 10:53:46
 
gape wrote on 23.03.2009 at 04:35:29:
Devi wrote on 22.03.2009 at 18:47:17:
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:51:21:
DEVI RAVNO TO JE ZAME ŽALOSTNO;DA SI TAKA KOT SI.

pejt u rit alojz  Tongue

Smiley


gape ima smisel za humor. No Devi je pa tudi ugotovila moje početje.

DOBROTA NI V PREZIRANJU ZLA-DOBROTA JE RAZUMETI ZLO Cheesy IN
MU POMAGATI PREMAGATI LASTNO ZLO Kiss SE strinjate? Wink

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prezir
Reply #136 - 23.03.2009 at 11:09:16
 
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #137 - 23.03.2009 at 11:13:15
 
Quote:
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet


Od kdaj že mi vemo,da si ti en ego pajac! Fr-fr po izmišljenih oblakih.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #138 - 23.03.2009 at 11:16:49
 
Alojz in Sandib wrote on 23.03.2009 at 10:53:46:
gape wrote on 23.03.2009 at 04:35:29:
Devi wrote on 22.03.2009 at 18:47:17:
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:51:21:
DEVI RAVNO TO JE ZAME ŽALOSTNO;DA SI TAKA KOT SI.

pejt u rit alojz  Tongue

Smiley


gape ima smisel za humor. No Devi je pa tudi ugotovila moje početje.

DOBROTA NI V PREZIRANJU ZLA-DOBROTA JE RAZUMETI ZLO Cheesy IN
MU POMAGATI PREMAGATI LASTNO ZLO Kiss SE strinjate? Wink

Lp Alojz Cool


Človek 'brez posebnosti' tole si preberi!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #139 - 23.03.2009 at 11:50:11
 
Quote:
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet


Lepo, da tvojega  tvojega prezira vrednih nisi tako močno prezrl, da nas (jih) o tem ne bi niti obvestil...

A si že kaj razmišljal o tem, da bi sistem podpiral tudi možnost, da bi  tvojega prezira vrednim onemogočil  vpogled v  tvoje poste (da jih ne bi mogli videt, tudi če bi jih želeli)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #140 - 23.03.2009 at 11:55:03
 
Brez pameti

Sedaj ti je titud povedal direkt,da se izločaš iz same možnosti komunikacije,kar je namen tega foruma.Potem je boljše,da odpeketaš dol.Skrivačev je na tem svetu že tko in tko preveč.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prezir
Reply #141 - 23.03.2009 at 13:08:37
 
titud wrote on 23.03.2009 at 11:50:11:
Lepo, da tvojega  tvojega prezira vrednih nisi tako močno prezrl, da nas (jih) o tem ne bi niti obvestil...

A si že kaj razmišljal o tem, da bi sistem podpiral tudi možnost, da bi  tvojega prezira vrednim onemogočil  vpogled v  tvoje poste (da jih ne bi mogli videt, tudi če bi jih želeli)?  

Glede na to, da recimo z Alojzem uspem komunicirat nekako tako uspešno, kot znam uspešno komunicirat naprimer s kiti grbavci, je to "spregledovanje" samo tehnikalija. Lahko se sicer delam, da komuniciram, ampak govorjenje drug mimo drugega v pojem komunikacije pri meni žal ne spada.

Vkolikor si kdo želi onemogočit vpogled v moje pisarije, ima vse možnosti.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #142 - 23.03.2009 at 13:43:24
 
Quote:
NAJRAJE ,NE.  PRAV NARAVNOST  OBOŽUJEM OVČKE V VOLČJI KOŽI,KI JO POKAŽEJO  KO JIM STOPIŠ NA NOHT.

NE DELAJ SE BOLJŠGA KOT V RESNICI SI IN BOVA PRJATLA.

Lp Alojz Cool Cool

Saj nisem nič boljši, kot ti.
Ampak hočem povedati to, da vidim, da bi ti ljudje radi prisluhnili, potem pa  s takšnimi izjavami in žaljivkami, zablokiraš komunikacijo.
Zelo malo je takšnih, ki se jih žaljivke ne dotaknejo.
Za komunikacijo in neko sodelovanje je potreben nek uvid in razumevanje človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #143 - 23.03.2009 at 13:54:43
 
Quote:
titud wrote on 23.03.2009 at 11:50:11:
Lepo, da tvojega  tvojega prezira vrednih nisi tako močno prezrl, da nas (jih) o tem ne bi niti obvestil...

A si že kaj razmišljal o tem, da bi sistem podpiral tudi možnost, da bi  tvojega prezira vrednim onemogočil  vpogled v  tvoje poste (da jih ne bi mogli videt, tudi če bi jih želeli)?  

Glede na to, da recimo z Alojzem uspem komunicirat nekako tako uspešno, kot znam uspešno komunicirat naprimer s kiti grbavci, je to "spregledovanje" samo tehnikalija. Lahko se sicer delam, da komuniciram, ampak govorjenje drug mimo drugega v pojem komunikacije pri meni žal ne spada.

Vkolikor si kdo želi onemogočit vpogled v moje pisarije, ima vse možnosti.

bp


Oblika komunikacije, ki mi onemogoča vpogled v neželjeno, da bi me to ne potegnilo  v brezno zla, v katerem  bi zlo opravilo z zlom, je en vidik te zaščite. Drugi je ta, da preprečim možnost, da moje  lastno pisanje ne postane  drugemu mimo moje volje/soglasja  sredstvo za to,  da v skladu s to svojo težnjo  mimo moje volje/soglasja izkoristi  za to, da sabo v brezno zla potegnejo cel forum, vključno z mano. V tem kontesktu seveda seveda ne morem zanašat na to, da bi si ta želel onemogočit vpogled v moje poste, čeprav mu sistem to možnost omogoča.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prezir
Reply #144 - 23.03.2009 at 14:57:16
 
titud wrote on 23.03.2009 at 13:54:43:
Oblika komunikacije, ki mi onemogoča vpogled v neželjeno, da bi me to ne potegnilo  v brezno zla, v katerem  bi zlo opravilo z zlom, je en vidik te zaščite. Drugi je ta, da preprečim možnost, da moje  lastno pisanje ne postane  drugemu mimo moje volje/soglasja  sredstvo za to,  da v skladu s to svojo težnjo  mimo moje volje/soglasja izkoristi  za to, da sabo v brezno zla potegnejo cel forum, vključno z mano. V tem kontesktu seveda seveda ne morem zanašat na to, da bi si ta želel onemogočit vpogled v moje poste, čeprav mu sistem to možnost omogoča.          

Nobenega od naštetih ne vidim kot zlo, spregledam pa recipročno njihove pisarije, kot mislim, da ti ljudje zavračajo moje, ali pa ko vidim kako ignorirajo ali se posmehujejo komu drugemu.

"What we've got here is a failure to communicate", drugače pa vseeno podobno kot v Cool Hand Luke-u.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #145 - 23.03.2009 at 16:09:16
 
Alojz in Sandib wrote on 23.03.2009 at 10:53:46:
DOBROTA NI V PREZIRANJU ZLA-DOBROTA JE RAZUMETI ZLO Cheesy IN
MU POMAGATI PREMAGATI LASTNO ZLO Kiss SE strinjate? Wink

Lp Alojz Cool

problem je, da se ne moremo čist dobro zmenit, kje je to zlo. vi mislite da je v nas, mi pa da je v vas..
tak da mogoče ne bi blo slabo tako mimogrede, ko drugemu 'pomagaš' pogledat vmes še vase, če tisto zlo, ki ga v drugem preganjaš, ni mogoče prav v tebi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #146 - 23.03.2009 at 16:23:03
 
Quote:
Ne sploh ne , zakaj, ker si si že ustvarila mnenje , glavo tičiš v pesek, to je tvoja omejenost.  Biti zbujen pomeni da prisluhneš vsakomur, že to da misliš tako, kaže na omejenost.

zlo pozorno sem prebrala, ko si komentirala moje poste, še vsakič. Nič posebnega nisi povedala, kar se nisem že sama vprašala. Tud si nisem ustvarila mnenja, ampak sem takrat dobila občutek. Leta po tem pa nima ravno smisla, se prepričevat, da si čutil narobe, a ne..

Quote:
Realnost je tam kjer so ljudje odprti, šele ko boš sprejela vse kritike in pohvale in ne boš na nič vezana boš odprta.

a tako ti deluješ, na kritike in pohvale? vedno si pohvaljen, ko narediš nekej za nekoga proti sebi, in vedno te kritizirajo, ko narediš nekej za sebe in ne za drugega. slabo se je naslanjat na druge pohvale, boljše je bit samostojen in prevzet odgovornost za svoja dejanja, pa kakakoli že so.
četud se lahko vseeno ceni pohvale od ljudi, ki jih ceniš. in prezre kritike od ljudi, katerih merila ne sovpadajo s tvojimi vrednotami.
vse se posluša a ne, in pol naredi po svoje. zelo egoistično, sej vem.

Quote:
Tvoja izkušnja bo problematična tisti trenutek, ko jo boš delila zato ker  tvoja pogojenost bo hotela nadvladati nad ostalimi pogojenostimi.

Tvoje doživetje, tvoja glava, tvoj pesek.

a zato ti rajši ne deliš svojih izkušenj in komentiraš samo druge?

Quote:
Jaz sem, ki sem veliki ego, ki čuti in razumem jaz sem in nič drugega.

ja, ne motiš se prov dosti. ne domišljam si da razumem druge tolk, da bi jim lahko pomagala in ne prelagam na druge odgovornosti za to, da meni pomagajo. in v celem tem mojem egoizmu, v mojem svetu še zmer živijo ljudje, taki kot jaz, v tvojem pa zgleda samo velike ptice, ki jih je potrebno vse prebrcat Wink (iz sočutja, jasno)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prezir
Reply #147 - 23.03.2009 at 16:25:29
 
Quote:
titud wrote on 23.03.2009 at 13:54:43:
Oblika komunikacije, ki mi onemogoča vpogled v neželjeno, da bi me to ne potegnilo  v brezno zla, v katerem  bi zlo opravilo z zlom, je en vidik te zaščite. Drugi je ta, da preprečim možnost, da moje  lastno pisanje ne postane  drugemu mimo moje volje/soglasja  sredstvo za to,  da v skladu s to svojo težnjo  mimo moje volje/soglasja izkoristi  za to, da sabo v brezno zla potegnejo cel forum, vključno z mano. V tem kontesktu seveda seveda ne morem zanašat na to, da bi si ta želel onemogočit vpogled v moje poste, čeprav mu sistem to možnost omogoča.          

Nobenega od naštetih ne vidim kot zlo, spregledam pa recipročno njihove pisarije, kot mislim, da ti ljudje zavračajo moje, ali pa ko vidim kako ignorirajo ali se posmehujejo komu drugemu.

"What we've got here is a failure to communicate", drugače pa vseeno podobno kot v Cool Hand Luke-u.


Zlo je močna beseda, reciva rajš vzbujanje slabih občutij, do katerih čutim odpor. Možnost, da se nanje ne odzozveš s  prezirom, nudi možnost izbire, da jih v naprej prezreš. Da ne bi vzbujal slabih občutij drugim in v njih vzbujal prezir do tebe, bi lahko nudila sitemska možnost izbire, da ostaneš zanje prezrt. To ni sto, kot da sami izberejo možnost, da te prezrejo, ker te v bistvu nočejo prezreti, ker hočjeo svoj odpor izkazovati s prezirom. Čisto resno sem začel razmišljati o sistemski opcciji, ki bi eliminirala možnost izražanja (samo)destrukstivnega prezira kot oblike napake v komunikaciji..
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #148 - 23.03.2009 at 18:39:44
 
Quote:
Gospe in gospodje, ki so v meni zbudili zadosten prezir, da jih ne želim brat, upoštevat, komentirat in sem jih zato vpisal kar v svoj TwitFilter:

Alojz in Sandib
Boštyxz
Etrex
M.L.
Nahatee
ajgor
matijaZ
poljane113
Komični Poet

No vidiš, sedaj lahko vsake toliko časa pošpejaš in si potem zopet zadovoljen s svojim prezirom. Imaš dober sistem, ki zadovoljuje tvoje prepričanje o sebi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #149 - 23.03.2009 at 19:21:20
 
bp in Titud

Zame sta vidva navadna gosaka,ki se kurčita popolnoma neutemeljeno. Kdo je kriv,če je vajin duh neprodušno zaprt. Vidva lahko komunicirata na nivoju nesamospoznanih,ki se sploh še niso vprašali ali dojeli- zakaj sploh Zemljo tlačijo.
Čim je vajin sogovornik iz drugačnega testa sta vidva v riti,ker vajino nakladanje ne gre skozi.-Jasno? To je resnica!!!!

Lp Alojz Tongue Tongue Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 20