Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12
(Read 89041 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Devi
Reply #60 - 11.06.2009 at 09:37:18
 
Je možno, da je to dekle nek aspekt tebe, ki umira / je umrl?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Devi
Reply #61 - 11.06.2009 at 10:18:25
 
Jest bi ugibal, da gre tukaj lahko tudi za nek nejasen, nerazčiščen odnos, dekle je nekdo, morda celo več oseb iz tvojega okolja, ki jo/jih pač bolj naključje prinese v tvojo družbo in ki počnejo, kar pač počnejo. Plešejo, vadijo, nastopajo, na koncu celo umrejo. Ti pa nič. Vse opazuješ, mirno, pasivno sprejmeš. Ni videt, da bi te kaj, razen površine in situacije povezovalo s tem. Celo smrt, tista dokončna prekinitev vsega te pusti čisto nedotaknjeno. Lahko pa je tudi tvoj aspekt, tisti aktivni del, tisti ki gre za svojimi cilji in za katerega bi muri rekel, da ga simbolizira oče. Morda punci celo rahlo zavidaš njen ples, ali njen še nezapleten svet, pa si skozi praznino to zanikaš. Šele intervencija mame vzbudi v tebi nek odziv, ki pa se pojavi kot krivda, lahko bi storila več.

Zdi se mi, da se kot ponavadi zlivajo skozi sanje kakšni odnosi in tvoje reakcije in zgodovina v nek vozel, ki ga je težko do konca razvozlat. Morda tudi zato, ker vse to tudi pri tebi ni jasno in je en kompleksen skup nekih občutij in čudenj in tudi neobčutij in predvsem neadekvatnosti, ker se najprej pokaže kot praznina in na koncu kot zelo močan občutek krivde.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #62 - 11.06.2009 at 11:37:54
 
Devi wrote on 10.06.2009 at 15:47:24:
Mrtvo dekle

Sanjala sem da sem v nekem velikem javnem prostoru. Zabava bo. Sedim na nekem kavču ob robu avle, ko prideta oče in hčer z radiem. Dekle je staro kakih 12 let. Plesala bo, mela predstavo. Nekje ob kavču je tv in zgleda kamera, zato bo vadila svoj nastop tukaj. Njen oče gre. Ona pleše. Dobro ji gre, neka milina je v njej, tud disciplina, dost vaje v nastopu. lepo jo je gledat, čeprov je pravzaprav ne gledam. V nekem trenutku se zgrudi in jes jo položim na kavč. Vem da je mrtva. Neke krvavitve možganske ima, verjetno od kakega udarca prej. Ker nekako vem, da je umrla, ne naredim nič. Medtem ko leži ob meni, razmišljam o njej. Se je spominjam, potrjujem njeno življenje, mi je žal zaradi nje, čeprav je ne poznam in ne vem o njej nič. V nekem trenutku pride k meni nekdo, mogoče moja mama. Vpraša po dekletu. Povem, da je mrtva. In pol se začne cela štala. V meni pritisne dvom. Kako si pa vedla da je res mrtva. Mogoče je padla v komo in če bi poklicala rešilca bi se jo še dalo rešit. Odidem po njenega očeta. On je že na zabavi. Vaša hčer je mela nesrečo, mu rečem.  Gleda me skoz očala, ki delajo njegove oči velike (za na blizu), komaj ga spravim od tam in prepričam da jo gre pogledat, ne verjame, da se ji je sploh lahko kaj zgodilo. Vsi so iz sebe zarad mrtvega dekleta in jes se počutim naenkrat krivo, ker je nisem poskušala reševat. Vem, da ko bodo gledali kamere, da bodo vidli, kako sem sedela ob njej kako uro čist u miru, ne da bi karkoli naredila. Sprašujem se, kakšen človek sem, da nisem naredila to, kar bi naredil kdo drug, če to pomeni da mi ni mar za druge.


Po drugi strani vem, da je to samo vtis. Dekle je blo mrtvo. Tle ni blo več kaj za nardit. In za to, da pokažeš, da ti je nekdo mar, ne rabiš naredit drame. Po moje bi jo naredila, če bi jo blo treba. Po drugi strani sem se vprašala, če sem sposobna razlikovat, kdaj jo je treba naredit, kdaj pa ne.

Pri meni se še kar umira, zgleda, zdej je to že trilogija. Možganske krvavitve pomenijo verjetno konec razmišljanja. In ko ni misli, ni ega in vzorca. Nekje v letih tega dekleta so se prekinli odnosi med nama z očetom. S tem, da to dekle in jest v tistih letih nisva niti mal podobne, prej lih kontra. Tud mi kaže razliko med lastnim občutenjem in obnašanjem, ki ga zahteva okolje.

Nimam občutka, da mi bodo te sanje kmal jasne.


Tu sicer sanjaš o tujih ljudeh a je lahko tudi  prisoten vzorec ki je ostal v tebi iz tvojega odnosa z očetom.

Deklica ki pleše, radio, kamera nek dogajanje ki zbuja pozornost a očeta tam ni, je z njo in hkrati ni.  

Ko umre veš da je mrtva in zato ne iščeš pomoči, tu bi rekla da je ta deklica del tebe, nekaj kar je v tebi lahko bi rekla umrlo,
neka bolečina, nerazčiščeno, lahko tudi povezano z odnosom do očeta.

Ženska mama dela paniko ( ter ostali )  in zbujajo v tebi občutek krivde in v tebi dvom v pravilnost dejanja.

A še vedno je v središču tega dogajanja prav oče, ker greš prav ti obvestiti njega o nesreči a komaj uspeš zbuditi njegovo pozornost,
Gleda te izza očal ( očala v sanjah kažejo pogledati, spregledati ) in ne more verjeti da je s hčerko kaj narobe.

Sama vidim te sanje kot klic hčerke po očetovi pozornosti, a oče je bolj zaslepljen in v prepričanju, da je vse v redu.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #63 - 11.06.2009 at 14:31:07
 
Devi wrote on 10.06.2009 at 15:47:24:


Pri meni se še kar umira, zgleda, zdej je to že trilogija.  


Tvoje ponavljajoče se sanje me malo spominjajo na moje pred leti, ko se je pojavljal motiv smrti deklice, dokler nisem poskrbela za njeno preživetje. Ena izmed možnosti je, da je najprej potrebno soočenje s smrtjo, da lahko pustimo prostor novemu življenju. Nekaj mora umreti, da lahko zraste novo. Ali pa samo rabi impulz, da se razcveti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #64 - 11.06.2009 at 16:31:33
 
Zlo dobre smernice.. v bistvu imajo čist vse nekej za razmislit in na marsikej se ne bi niti spomnila. Edin, tako kot je v sanjah, se meni tud zares trenutno nič kej ne razmišlja. Bolj u miru sedim in opazujem. Verjetno da kej umira ja.  Bom se vrnila k temu, ko mi logični del spet proradi in se mi bo dalo začet obračat stvari naokoli.
hvala za material Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Devi
Reply #65 - 11.06.2009 at 19:29:39
 
Devi wrote on 11.06.2009 at 16:31:33:
se meni tud zares trenutno nič kej ne razmišlja.  


aleluja  Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #66 - 19.06.2009 at 16:21:03
 
umrlo - mrtvo
o tem sem razmišljala zadnje dneve. nisem rekla, dekle je umrlo, ampak dekle je mrtvo. mrtvo označuje stanje, umrlo neko prehodnost. tle zgleda prehodnosti ni blo. tud lastnosti ki jih je to dekle melo, niso ble moje. mogoče bi si jih želela, ker bi mi prav prišle.. mogoče sem clo poskusla si jih privzgojit, sam zgleda take stvari ne delujejo prek nastopa. nič nekak ni živo, če ne prihaja iz tebe in notranjih vzgibov. n ko jih privzgajaš, če jih že, jih nej ne bi za nastop, ne zarad drugih. ampak zarad sebe, za sebe.

naslednji dan sem mela ene srčkane sanje..

Sanjala sem da vozim motor. Učim vozit nekega tipa, ki vozi tik pred mano, tolk blizu da mu lahko gledam čez ramo. Šla sva nekje skozi gozd in naenkrat je bla situacija popolna in zamrznila sem sliko. A vidiš, kako se to dela pri 180 na uro, sem mu rekla. Ne samo da se nagneš v ovinek, imaš čas, da lahko, če znaš, v tem trenutku tud še kej druzga delaš, recimo plačuješ. In na sliki je imel tip pred mano odprto denarnico v naročju, da bi plačal za karte, za neko stvar kamor bomo šli. Slika se je odmrznila in znašla sem se v gozdu, na placu, kjer je bla slika zamrznjena prej in s tal sem pobrala na kupčke zložen denar, ki ga je vrnil za karte. Blo je kar nekaj bankovcev. Tipov glas je štel vračilo, tolk in tolk in 25.000 evrov. Strmela sem v šop bankovcev za 25.000 evrov in v tistem me je obšlo, da mi je vrnil drobiž, ker sem mu mogla dat za zamenjat bankovec za 500.000 evrov. Vou, sem rekla in gledala. A to sem mu dala? Tolk denarja imam?

in blo je tolk enga samozaupanja v sanjah, tolk skilla, in svobode in radosti v dobrem opravljanju stvari, ki jo obvladaš. v sanjah sem dostkrat na cesti.. je hitrost, cesta, svoboda, užitek. eni ljudje letijo, jes zgleda vozim. v tisti zamrznjeni sliki je blo precej prijetnih čustev, mojstrstvo nekega skila. sicer sem učila, sam tip ni bil začetnik, šlo je bolj za apgrejde nians na višjem nivoju, dodelovanje med enakimi. v trenutku zamrznjene slike sva polagala ovinek, torej je šlo tud za obvladovanje ravnotežja (in stvari ki jih lahko delaš vmes, ko obvladaš osnove, recimo lahko se zezaš pa mal duvaš sam zato ker se lahko, ker maš tolk rezerve v znanju). in pol je šlo še za denar, nekak neznansko dosti denarja. sicer nikol nisem mela v sanjah občutkov revščine in tud zdej nisem mela nekega občutka bogastva. bl je blo navdušenje.. o hudiča, poglej to..in smeh.. tolko imam? tolko ene vrednosti. ko da je nekej, kar imam/zmorem, vredno mnogo več, kot se sploh zavedam. dobre sanje so ble, pustle so občutek samozavesti in samozaupanja.. užitek ker obvladam
Back to top
« Last Edit: 19.06.2009 at 20:14:47 by Devi »  

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #67 - 20.06.2009 at 22:14:29
 
Z moje perspektive nimam kaj dodati. Kvečejmu to, da si je te sanje potrebno zapomniti in iz njih črpati energijo, ki jo očitno poseduješ. Tole o samozavesti, obvladanju veščine, denarju.....je ogromno. Mogoče te sanje opozarjajo na sposobnost odličnega uravnoteženega obvladovanja partnerskega odnosa. Ker so sanje tako močne, mogoče opozarjajo, da tvoji morebitni nasprotni občutki niso v skladu z realnostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #68 - 23.06.2009 at 18:17:24
 
Tako se mi zdi, kot da so tiste tvoje prejšnje sanje o umiranju in  smrti sprostile ogromno energije za nekaj zelo živega v teh sanjah. Kot da so ti tipi sanj energetsko povezani. Pomislila sem celo na medveda, ki naj bi bil po nekih teorijah tudi simbol življenjskega ciklusa in preporoda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Devi
Reply #69 - 26.06.2009 at 22:45:18
 
O, ful hude sanje!
Hitrost, svoboda ...
D best. Smiley
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #70 - 10.10.2009 at 14:28:14
 
Brat

Sanjala sem da me nekdo preganja. Moj brat (ki ga v resnici nimam). Ves čas sem menjala okolje, in nikoli odšla nekam prav daleč. Vedno sva se prej ali slej srečala ali mi je nekako prišel na sled.

Moj brat, zakaj me preganja sploh.. vidla, kako kot mala deklica nosim velik pladenj v rokah in na njem je nekaj prekrito z blatom, ko da se šele formira. Iz kupa so izhajali mehurji. Kot da je v njem velika žaba. Vedla sem da je v njem brat, napačno rojen, prezgodaj, s poškodbami hujšimi kot bi jih blo dobro preživet. In vendar jih je, ker se mu moja mati ni mogla odpovedat. In ga je ohranjala pri življenju, ne glede na to, v kakšni obliki je bil. Ni mi bil blizu, v tisti kepi blata je blo nekaj napačnega, zahtevnega vedla sem da je nekej zlo narobe. Spotaknila sem se in padla in pladenj je zletel na tla in blato se je razletelo. Pomisla sem, zdaj sem ga poškodovala še bolj, mogoče bo umrl. In vendar ni, spet so ga rešili.

Zdaj sva bla oba starejša in vedla sem da me hoče mučit, uničit, ubit. Nekej sprijenega je blo v njem. Ko da je brez duše, hudobija, ne tolk nasilna, kot samozavestno zlobna. In zloba ga je zabavala. Lovil me je, ker si me je želel, ker me je hotel mučit, ker bi ga to zabavalo. Navidez je izgledal ko normalen človek, navidez se ni vidlo, da z njim ni vse v redu. Rabil je nek razlog, da me lahko preganja in za izgovor je uporabil padec iz otroštva. Med vsem tem preganjanjem sem izgubila že vse, službo, prtljago, obleke. Nekako je dobil v roke moje papirje in hotla sem jih dobit nazaj. Znašla sem se v neki sobi in ko sem jih iskala, sta vanjo vstopila brat in prijateljica. Skrila sem se pod posteljo. Na njej sta sexala, vse je blo zlo abstraktno. Ko sta končala, sem skočila ven in ko sva se znašla iz oči v oči sva se oba od presenečenja otrpnila. On zato, ker ni pričakoval da mu bom upala prit tolk blizu kdajkoli. Jaz sem se sama sebe ustrašla, da sem si to upala. Zbežala sem. Prišla sem v prostore mojih staršev. Težko je, je rekel oče. Moji starši so ostali že skoraj brez vsega premoženja. Vse so po kosih prodajali, ker je brat hotel denar. Nekako so se vsi bali njegove zlobe preveč, da bi mu karkoli upali odrečt. Tole sobo si je zaželel, zdaj ko je urejena, čeprav smo jo prodali. Ne vem, kako naj jo dobimo nazaj. Odprla sem vrata v sobo, in vidla da je urejena po tibetansko. Kupil jo je tibetanec in jo sam predelal. Bila čista, mirna, močna, prizemljena. Pomisla sem, da mogoče tip ne bo pustil, da mu nekaj takega vzamejo, da je dovolj močan.

Imela sem papirje, ki sem jih hotla dobit nazaj. In spet sem bežala. Da bi jih nekam shranila, in lažje izginila sem jih zatlačila v nek nabiralnik iz katerega sem vedla da jih bom pozneje lahko dobila nazaj. V roki mi je ostal list ki ga še nisem vidla, sporočilo iz neke pizzerije, kjer sem zaprosila za službo, da naj pridem, da jo lahko dobim. Vedla sem, da rabim službo in vedla sem da je mel moj brat ta papir že v rokah in da če odidem tja, me bo čakal. Da je to spet past. Pomisla sem, da ne morem več tako naprej. Da se več ne da tako neprestano bežat, čeprav sem navajena. Ampak sem tud že utrujena in je čas da nekaj naredim. Da ga bom mogla nekako ubiti, ker drugače se to nikoli ne bo nehalo.


Vtisi: materina zaslepljenost. Zlo močan uvid karakterja brata (ki ga nimam). Vedla sem, da ga ne bi smeli ohranjati pri življenju, že v otroštvu. Nekako je bil navezan name, moje preganjanje in mučenje je dalo njemu nek smisel. (In mogoče tud meni?) Po moje gre za nek vzorec, ki me preganja (zgleda uniči vse, kamor grem). Zlo poškodovan animus?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #71 - 12.10.2009 at 11:26:19
 
Uh, kakšne močne sanje. Za filmski scenarij. Govorijo o moči, ne? Je mogoče to problem soočanja z zlom kot takim? Problem soočanja z negativno avtoriteto in z nasiljem? Ali pred nasiljem zbežiš? Pri starših (tistem, kar sta te naučila) verjetno iščeš ustrezne strategije soočanja, ampak izgledata nemočna, tudi sama žrtvi razdiralne moči drugega. Tibetanec pa izgleda notranje močan. Ali simbolizira zdravo jedro (tisto, kar si mogoče zgradila neodvisno od starševskega vpliva), iz katerega lahko črpaš? V sanjah nočeš več bežati. Zgodil se je preobrat. Najbrž so te sanje nadaljevanje nekaj prejšnjih? In bo sledil razplet?

Sanje začnejo z uvidom v otroštvo. Zdi se mi kot da si se borila z vzorcem, ki ga je verjetno poosebljala tvoja mati, ti si vedela, da je razdiralen, ampak drugi so bili močnejši od tebe. Kot da je to neka naloga v tvojem življenju. Če gre za animus, je bil po moje zatrt, vzet mu je bil prostor. Ampak ta prostor (soba, ki je zdaj v lasti Tibetanca) je mogoče dobiti nazaj.

Ne vem, koliko od tega, kar sem napisala, ima zvezo s tvojim notranjim dogajanjem (upam, da nisem šla predaleč) - tako nekako sem doživela te sanje (zelo močno, tudi zelo osebno).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #72 - 12.10.2009 at 11:56:32
 
Devi v sanjah se ti pojavlja Tibetanska soba in tibetanec ter brat, ki se rodi kot slaboten, te sanje bi lahko povezala s njihovim običajem, verjetno ti je znan.

Tibetanski običaj potapljanja novorojenčka v ledenomrzlo vodo, pri katerem pomrejo vsi slabotnejši otroci - preživijo le tisti, za katere se izkaže, da so sposobni, da preživijo v trdih življenjskih razmerah Himalaje.


Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #73 - 12.10.2009 at 16:29:37
 
Quote:
Vtisi: materina zaslepljenost. Zlo močan uvid karakterja brata (ki ga nimam). Vedla sem, da ga ne bi smeli ohranjati pri življenju, že v otroštvu. Nekako je bil navezan name, moje preganjanje in mučenje je dalo njemu nek smisel. (In mogoče tud meni?) Po moje gre za nek vzorec, ki me preganja (zgleda uniči vse, kamor grem). Zlo poškodovan animus?

Jaz to vidim, kot da imaš veliko nerazčiščenih in neizraženih čustev v zvezi s tvojimi starši.
Rada bi bila svobodna, pa ne moreš biti, ker  ( ŠE ) nisi razčistila zadev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #74 - 12.10.2009 at 21:07:32
 
Quote:
Uh, kakšne močne sanje. Za filmski scenarij. Govorijo o moči, ne? Je mogoče to problem soočanja z zlom kot takim? Problem soočanja z negativno avtoriteto in z nasiljem? Ali pred nasiljem zbežiš? Pri starših (tistem, kar sta te naučila) verjetno iščeš ustrezne strategije soočanja, ampak izgledata nemočna, tudi sama žrtvi razdiralne moči drugega. Tibetanec pa izgleda notranje močan. Ali simbolizira zdravo jedro (tisto, kar si mogoče zgradila neodvisno od starševskega vpliva), iz katerega lahko črpaš? V sanjah nočeš več bežati. Zgodil se je preobrat. Najbrž so te sanje nadaljevanje nekaj prejšnjih? In bo sledil razplet?

Sanje začnejo z uvidom v otroštvo. Zdi se mi kot da si se borila z vzorcem, ki ga je verjetno poosebljala tvoja mati, ti si vedela, da je razdiralen, ampak drugi so bili močnejši od tebe. Kot da je to neka naloga v tvojem življenju. Če gre za animus, je bil po moje zatrt, vzet mu je bil prostor. Ampak ta prostor (soba, ki je zdaj v lasti Tibetanca) je mogoče dobiti nazaj.

Ne vem, koliko od tega, kar sem napisala, ima zvezo s tvojim notranjim dogajanjem (upam, da nisem šla predaleč) - tako nekako sem doživela te sanje (zelo močno, tudi zelo osebno).

hvala, plesnamesecu.
o moči.. ja tud, ampak tud o kontroli. neka vrsta energije, ki jo prepoznavam kot zlobno, nekak določa moje življenje. nimam lih neke prave startegije, kako bi se z njo borila. najprej sem misla da je energija moja, pol sem vidla da je precej poudarjena ta brezdušnost (tud v unih sanjah o mrtvem dekletu nisem v punci čutila neke duše in v tistih sanjah se je nekak izkazalo da gre za neke lastnosti, ki jih je nekdo vcepil name, pa niso izvirale iz mene, zazdelo se mi je da tud te sanje prej govorijo o neki energiji iz okolja, ki je aplicirana name in jo doživljam kot določeno). mogoče gre za problem soočenja z upravljanjem svojega življenja. vedno je nekje nekdo, ki bi to rad počel zame, sam se zlo borim proti temu in v zadnjih letih je iz nasilja to prešlo v neko bolj prefinjeno obliko. ampak tud temu zgleda hočem naredit konec. ljudje tega po moje ne počnejo zavestno, kar pomeni da jim je težko prit do živega. mislim, da je točka njhovega vpliva name energija, ki je vcepljena v meni in se na njihovo odziva. če bi mi bla tuja (kot mi v bistvu je), me njen vpliv najbrž ne bi sploh motil, oz. ga ne bi blo. tak da mislim da je potrebno delo v tej smeri moje.

najbrž so sanje nadaljevanje prejšnjih, ker vmes zdej par mescev nisem sploh sanjala. zgleda sem še vedno v nekih fazah intenzivnih čiščenj (vsaj včasih se pri meni ni tolk umiralo in pobijalo).

stvar, na katero se pri sebi lahko zanesem je ta, da kolk me je strah, me ta ne bremza. prej al slej pridem čez vse. ker hočem. ene od teh sanj (recimo o medvedu)so ble tud prov določen znak prehoda. po njih unega dela moje preteklosti kar naenkrat več ni blo.. je prešla fazo, v kateri bi zame igrala nek pomen.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12