Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 88480 times)
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #30 - 21.05.2009 at 13:19:01
 
Meni se tudi nekje zdi, da gre za čustveno razreševanje, ki še ni končano in se bo verjetno pojavljalo še v naslednjih sanjah. Če gre za notranjega otroka, bi bila po moje potrebna oživitev in nova moč, če gre pa res za nedokončano odmiranje odnosa, pa morda res dokončna poslovitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Devi
Reply #31 - 21.05.2009 at 14:55:40
 
Devi wrote on 21.05.2009 at 10:16:08:
Sanjala sem da sem na terasi in mimo gre na sprehod S. (ki je lani umrl), s sabo pa ima svojega sinčka, ki je še čist mali, ene 2 leti star. In pol je oni stari kar naenkrat na terasi pri meni, mali pa pleza nekje po zunanji strani ograje.. in ko ga pogledam pomislim, glej lih tak bo kot je on, ker ga sam vzgaja in mu je že zdaj čist podoben. In ko sem ga gledala, se mi je zdelo da sem na unem malem obrazku vidla že določene enake nezadovoljne poteze, starostne fleke na koži. Sklonila sem se k njemu, da otročka mal nagovorim prijazno.. on pa me gleda in nekak mu rata spustit ograjo in past dol v pritličje, direkt na stopnice. Čist zgrožena tečem dol in ga poberem.. vidim da so se mu pri padcu v hrbet zapičili neki žeblji.. potipam utrip, sam v paniki svojega, pol le najdem njegovo roko in njegov utrip je podoben mojemu, kar buta po žilah. Upam da to ne napoveduje bližnje smrti..

Vtisi: se mi zdi da je to nadaljevanje prejšnjih sanj.. ego spet gradi eno strukturo animusa po starejši verziji.. sam nekak ne uspe.

Jest mislim, da tukaj manjka en bistveni del, zaradi katerega mi te sanje ostajajo nedostopne. Večkrat sanjaš konketene osebe, do katerih imaš tudi nek specifičen odnos, ali pa vsaj pogled. Sanje pa, se mi zdi, ta pogled povezujejo s tabo. Jest vidim v sanjah vstop ne toliko strahu, kot obupa, brezidejnosti, morda občutka brezizhodnosti, ki ti ga pričara spomin na S. in ki se pokaže v nezmožnosti, da bi skozi otroškost njegovega sinčka videla nek nov začetek, vse kar vidiš je ponavljanje že videnega. Sanje so nerazrešene, otrok pade in bojiš se, da umira, vendar ne umre.
Zdi se mi, da ta razpetost med optimizmo, novih začetkov in obupom nad že videnim, postaja bolj urgentno in morda ima plesnamesecu prav, da se bo to še razreševalo, morda prav zato tudi skozi sanje.

lp, bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #32 - 22.05.2009 at 07:20:27
 
Devi wrote on 21.05.2009 at 13:14:32:
titud wrote on 21.05.2009 at 11:53:55:
Glede na to, da si v sanjah pri otroku odkrila znamenja življnjske brezrspektivosti in ga s tem nedvoumno odrešila/osbodila  te brezperspektivnosti, z nesprejemnajem tega dejanja (izražanjem sočutja/krivde) ohranjaš brezpersepiktevnost živelenja tega otroka še naprej le z lastno energijo (v neke vrste zombijevskem stanju).        

mislim da prihaja krivda od tega, ker se zavedam, da sem za razvoj take oblike sama odgovorna in jo je ustvarila moja lastna življenjska energija. po drugi strani mi sanje govorijo, da sem zdaj že sposobna prepoznavat oz. vrednotit to, kar ustvarim. želim si da bi se že nehala poigravat s to energijo.
lih včer je ena rekla spet.. naivno je počet enake stvari in pričakovat drugačne rezultate.. (murileon) če ne znam, se bom pač naučila.


Življenjska energija je lahko razdiralna ali pa pozitivno usmerjena. Seveda to niso neki lepo narejeni kanali z ventili, ampak je po večini vse malo kaotično. Verjetno je razlika v tem, kakšna je stopnja kaotičnosti tega stanja, psihe, ki regulira življensko energijo. Psiha je verjetno samo del regulacije življenske energije, je pa verjetno največji del. Življenska energija se najbolj kaže v emocijah, ki jih je treba prepoznat in tudi ustrezno vrednotit glede na to, kaj nam govorijo, ne samo to, kam kanalizirajo življensko energijo. Z depresijo ni nič narobe, če bo kdaj dala kake rezultate v nekih kvalitativnih spremembah, kko nam bo pomagala, da kaj pomembnega ozavestimo in tako dobimo moč, da naredimo kako notranjo (notranja sprememba se bolj zgodi pod pritiskom pretresa, ko z ene strani pritiskajo neprijetne emocije, z druge strani pa ni varjante, da bi se kaj dalo spremeniti) ali zunanjo spremembo.
Čar sanj se mi zdi ravno v tem, da so tako večplastne. V njih lahko dobiš vpogled v svoj emocionalni svet, lahko ti pa preko projekcij na simbole (v tvojem primeru je umrli nek subjektivni simbol) pokaže tvoj duhovni ali pa fizični svet. Kdo je bila ta oseba, kaj je delala, kaj je delala narobe, na koga te je spominjala, kaj je bilo dobrega na njej, kakšne emocije si gojila do njega, kakšne emocije je uporabljal on, kaj si na njega projicirala, kaj si dejansko vedela o njem, kakšne vrednote je gojil, kje je bil na družbeni lestvici, kako je znal sprejemati svet okoli sebe, kaj je zavračal,..... Simboli so večplastni.
Jaz ne bi vse pripisoval samo življenski energiji (recimo emocijam), ampak bi gledal širše. Ko ti govoriš o energiji, se mi zdi, da misliš na tvoj vrednostni sistem, kar pa ni energija, ampak stanje duha, nekaj, kar energijo kanalizira. Energija je sama po sebi dobra, lahko je pa destruktivna, če je naš vrednostni sistem neadekvaten, če je naša zaznava preplavljena s čustvi, ki jih povzročajo projekcije, je torej zaznava neadekvatna. Če imamo premalo znanja, je lahko zaznava prava, ne znamo pa si stvari razložiti na tak način, da bi nam pomagalo. Zato je dobro, da gremo v življenju skozi različne šole-izobraževanja, da pridobimo tudi znanja. Ni vse v intuiciji in v naključnih spoznanjih, ki nas včasih doletijo. Depresija je lahko posledica podhranjenosti v obvladovanju veščin, posedovanju znanja, do katerega so prišle že prejšnje generacije. Dobro si napisala, če ne znam, se bom pač naučila. Ni pa smisla čakati na lastne prebliske, če obstaja kdo ali inštitucija, ki znanja že ima in lahko naš nahrbtnik znanja napolni in problem tako pomaga razrešiti ali pa problem razreši. Hotel sem samo opozoriti, da je včasih pametno znanje poiskati, ker že obstaja, kot pa čakati nanj skozi hude bolečine.
Zelo močan moment v tvojih sanjah je namreč misel, da ga oče sam vzgaja in bo zato tak kot oče, nezadovoljen, nikakvi. To me spominja na Haloze, od boga pozabljen del slovenije, kjer prevladuje revščina. Lepote in prijaznih ljudi se v Halozah verjetno kar precej najde. A kaj pomaga, ko je tam revščina. Zakaj revščina? Ker eni preveč gledajo televizijo, namesto, da bi kaj naredili. Namesto, da bi pljunli v roke in se spravili ven iz Haloz, v kraje, kjer obstajajo konkretna znanja in možnosti za materialni in duhovni napredek, obstajajo zato, ker živijo na temeljih bogastva, ki so ga ustvarile prejšnje generacije in ustvarjajo nova bogastva. Podobno kot medved je tudi ta gospod preplezal ograjo. Podobno kot medved je tudi ta gospod preveč sam svoj. Medved je za razliko od ljudi ogrožen, ker je sam in ker ga je človek v razvoju povozil. Ta samota, strah pred pretirano samozadostnostjo, medved, ta gospod, te na tvojo srečo napada. Strah te je, da ti bo eden od njiju ubil otroka. Strah je v tem primeru dober, ustvarja ti ga nezavedno. S strahom se bori proti strahu pred spremembami in proti zaležanosti. Mogoče bo nezavednemu uspelo. Zgleda, da se mu zdi smiselno, zato ti pa pošilja takšna silna sporočila. Očitno v tebi še vidi potenciale.
Včasih človek rabi par konkretnih brc v rit ali pa še kam drugam, da se premakne. Do takrat pa si izmišlja tisoč in en razlog, piše sveta pisma, si izmišlja torije, goji iluzije, sanjari, pada v tisoč in eno odvisnost, se slepi, postane zagovornik človekovih pravic ali skrajni nacionalist, samo, da se izogne konkretnemu delu in konkretnim spremembam. Temu se reče homeostaza.(Homeostaza (homoios - gr. podoben) je fiziološki proces, ki omogoča, da se fiziološki procesi in telesna zgradba organizma kljub večjim spremembam v okolici bistveno ne spreminjajo.)


Seveda sem spet napisal en kup subjektivnih vtisov. Mogoče si pa zase le dobila tudi kako pametno misel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #33 - 22.05.2009 at 10:51:39
 
murileon wrote on 22.05.2009 at 07:20:27:
Z depresijo ni nič narobe, če bo kdaj dala kake rezultate v nekih kvalitativnih spremembah,

V njih lahko dobiš vpogled v svoj emocionalni svet, lahko ti pa preko projekcij na simbole (v tvojem primeru je umrli nek subjektivni simbol) pokaže tvoj duhovni ali pa fizični svet.

Kdo je bila ta oseba, kaj je delala, ..

Ko ti govoriš o energiji, se mi zdi, da misliš na tvoj vrednostni sistem, kar pa ni energija, ampak stanje duha, nekaj, kar energijo kanalizira.

Če imamo premalo znanja, je lahko zaznava prava, ne znamo pa si stvari razložiti na tak način, da bi nam pomagalo. Zato je dobro, da gremo v življenju skozi različne šole-izobraževanja, da pridobimo tudi znanja. Ni vse v intuiciji in v naključnih spoznanjih, ki nas včasih doletijo.

Dobro si napisala, če ne znam, se bom pač naučila. Ni pa smisla čakati na lastne prebliske, če obstaja kdo ali inštitucija, ki znanja že ima in lahko naš nahrbtnik znanja napolni in problem tako pomaga razrešiti ali pa problem razreši. Hotel sem samo opozoriti, da je včasih pametno znanje poiskati, ker že obstaja, kot pa čakati nanj skozi hude bolečine.

Zelo močan moment v tvojih sanjah je namreč misel, da ga oče sam vzgaja in bo zato tak kot oče, nezadovoljen, nikakvi. To me spominja na Haloze, od boga pozabljen del slovenije, kjer prevladuje revščina. Zakaj revščina? Ker eni preveč gledajo televizijo, namesto, da bi kaj naredili. Namesto, da bi pljunli v roke in se spravili ven iz Haloz, v kraje, kjer obstajajo konkretna znanja in možnosti za materialni in duhovni napredek, obstajajo zato, ker živijo na temeljih bogastva, ki so ga ustvarile prejšnje generacije in ustvarjajo nova bogastva.

Podobno kot medved je tudi ta gospod preveč sam svoj. Ta samota, strah pred pretirano samozadostnostjo, medved, ta gospod, te na tvojo srečo napada.

Strah te je, da ti bo eden od njiju ubil otroka. Strah je v tem primeru dober, ustvarja ti ga nezavedno. S strahom se bori proti strahu pred spremembami in proti zaležanosti.

Včasih človek rabi par konkretnih brc v rit ali pa še kam drugam, da se premakne.

Marsikej si napisal. Hvala.
Predvsem bi mogoče rekla tole. Samozadostnost, depresija, osamljenost, bolečina in revščina mislim, da niso stvari, ki bi jih jest jemala kot problem. Če se komu zdijo strašni, se prej tebi. Za mene nimajo negativnega prizvoka ker jih vidim zgolj kot trenutno zavozlanost energije, ki se bo (z lastno dejavnostjo) prej al slej razpletla. Si na forumu, kjer smo ljudje precej individualisti. Če bi hotli al pa rabli pomoč, bi jo že zdavnej poiskali. Če bi se hotli učit v institucionalnih ustanovah, bi se že zdavnej učili. Če bi verjeli da nas drugi ljudje lahko več naučijo o nas samih, bi že zdavnej iskali te druge ljudi. Ne me pošiljat po znanje nekoga druzga in podcenjevat mojega/vašega.

Ta oseba, o kateri sem sanjala je največji shit od shita, kar si ga lahko kot moškega zamislim. Tega otroka sem skreirala sama, in podatek, na kakšni osnovi, mi pove marsikaj. In otrok je bil smrtno ranjen, tako da ni blo možnosti, da bi preživel.
Men so te sanje povedale predvsem to, da moje zavračanje takega shita, le-tega verjetno še dodatno kreira. Ne vem, če razumeš ta način razmišljanja. Ko bom lahko sprejela poden, oz prit čist do dna, do temeljev, pol sem verjetno predelala vse, kar je blo treba s tem v zvezi predelat. In bom lahko izbirala. Dokler zavračam, ne morem. Sanje mi govorijo tud, da sem ali zelo pri začetku tega procesiranja, al pa tik pred koncem.

Kar se Haloz tiče, ne vem kolk jih poznaš, sam mislim da imava zelo različen pogled nanje.. z denarjem od skladov EU se zelo razvijajo. To je svet, ki je obdržal vse kvalitete starega življenja, se izognil agresivnemu napredku, zdaj pa počasi razvija samostojno lokalno gospodarstvo. Dosti je še vedno revščine, samo sem vidla hujšo revščino po mestih kot pa tam. Pri milem bogu mi ni jasno, zakaj misliš da je tam revščina zato, ker ljudje preveč gledajo TV al pa zakaj bi nekdo pri zdravi pameti od tam rinil v neka mesta po bogastvu, ki ga imajo na dosegu roke?

Ne napada me samozadostnost, ampak strah, da bom zarad nesamozadostnsti pristala na slabe rešitve, zgolj zato ker so lažje.

Brce v rit so že v redu. In dobivam jih stalno. Motiš se, če misliš, da se ne zavedam svojega stanja al pa sveta, v katerem sem. Al pa če misliš, da nimam pomoči.

Dones sem sanjala 4 velike pajke, dva para pajkov v bistvu, ki so umirjeno viseli tik nad mestom, kjer se je dalo zlezt s pograda kjer sem spala. Zlo previdno sem zlezla dol, da jih ne bi motila ker so meli vsak po ene pol metra. Zlo se bojim pajkov in stalno jih sanjam, ker zgleda me majo radi. nikol mi nič nočejo. sam zmer me spominjajo na to, da moram pazit na to, kakšen svet si bom ustvarla. Kar so mi pa v bistvu povedale že one prejšnje sanje. in ker so sanje večplastne, kot praviš, so mogoče predstavljali tud vas.. lih 4-je ste.. pajki predstavljajo pa modrost, če prov razumem.. Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #34 - 22.05.2009 at 11:53:51
 
Devi wrote on 22.05.2009 at 10:51:39:


Dones sem sanjala 4 velike pajke, dva para pajkov v bistvu, ki so umirjeno viseli tik nad mestom, kjer se je dalo zlezt s pograda kjer sem spala. Zlo previdno sem zlezla dol, da jih ne bi motila ker so meli vsak po ene pol metra. Zlo se bojim pajkov in stalno jih sanjam, ker zgleda me majo radi. nikol mi nič nočejo. sam zmer me spominjajo na to, da moram pazit na to, kakšen svet si bom ustvarla. Kar so mi pa v bistvu povedale že one prejšnje sanje. in ker so sanje večplastne, kot praviš, so mogoče predstavljali tud vas.. lih 4-je ste.. pajki predstavljajo pa modrost, če prov razumem.. Wink


Živali naj bi predstavljale dele osebnosti - baje. Če je to res, potem bi veljalo, da se bojiš nekih svojih aspektov. Sicer ne vidim logike, zakaj bi se bala lastne modrosti - ali pa pajki predstavljajo kaj drugega? Meni se zdijo pajki sicer zanimivi in prav nič grozni, pa še koristni so  Smiley. Pravzaprav tega strahu pred pajki nikoli nisem razumela. Kaj je v njih strašnega?

Meni delujejo pajki ustvarjalno s tistimi svojimi mrežami (pač tudi pajki se morajo z nečim hraniti) in tudi v tvojih postih doživljam veliko ustvarjalne moči in pronicljivosti. Tvojega strahu pa v bistvu ne razumem  Undecided.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #35 - 22.05.2009 at 13:00:33
 
Tudi jaz ne razumem strahu pred pajki. Domnevam pa, da strah izvira iz simbolike. Mogoče se ljudje, ki se bojijo pajkov, nezavedno bojijo simbolizma njihovega načina prehranjevanja. Živalski nagoni so neusmiljeni. Ko žival ubija, ubija zaradi lakote in ne čuti nobenega usmiljenja. Tudi mali otrok (dojenček) do starša ne čuti nobenega usmiljenja, ko zahteva, kar potrebuje. Pajek ubija na zelo krut način. Ulovi te v lepljivo mrežo, kjer čakaš na njegov prihod, da te ubije in poje. Še prej pa jo ustvarjalno in hladnokrvno splete. Tudi mi na forumu pletemo svoje ustvarjalne misli, ne da bi spraševali o tvojih občutjih. Seciramo, analiziramo,... Zadnje čase, sploh v odnosu s partnerko, opažam, da smo ljudje bolj ali manj občutljivi na samopodobo. Tako seciranje in analiziranje lahko ljudje, ki so malo bolj občutljivi na svojo podobo, doživljajo kot hudo kritiko. Zato verjetno v tvojih sanjah tisti poden od človeka. To je verjetno tvoja podoba o sebi. Tako si ti vrednotila tega človeka in do njega nisi čutila nobenega usmiljenja, ko si ga sodila. Takšen odnos imaš do sebe. To si ti, ki dobivaš s svoje strani neusmiljene klofute sodb in to projiciraš na druge. Vidiš nas kot pajke, ki te s svojimi mislimi in opažanji sodimo, te lepimo v svoje mreže od koder ne moreš, ker znaš biti pajek in njegova žrtev (tisti, ki sodi brez sočutja in tisti, ki ga takšno vedenje zelo prizadene) in iz začaranega kroga ne moreš, ker ga še nisi dobro ozavestila. Dremaš na pogradu, kar je blizu gledanja televizije Smiley.
Vsi se trudimo, tudi ti, zato naših komentarjev ne jemlji kot napade na samopodobo in tvoj v resnici velik trud, ampak kot dobronamerno pisarjenje iz katerega človek lahko kaj dobi ali pa ne.
Tudi moja samopodoba je bila zadnjič prizadeta, ko me je Plesnamesecu napadla. In mislim, da je bilo zelo koristno zame.

"Za mene nimajo negativnega prizvoka ker jih vidim zgolj kot trenutno zavozlanost energije, ki se bo (z lastno dejavnostjo) prej al slej razpletla. To si zelo dobro napisala. Všeč mi je ta pristop.Si na forumu, kjer smo ljudje precej individualisti. Če bi hotli al pa rabli pomoč, bi jo že zdavnej poiskali. Ne, ker si prepričana v moč svoje individualnosti. Sama si to napisala.Če bi se hotli učit v institucionalnih ustanovah, bi se že zdavnej učili. Za kaj takega je včasih potrebno tudi dozoreti.To je lahko čisto samoobrambna misel, ki preprečuje slabo samopodobo in občutek inferiornosti.Če bi verjeli da nas drugi ljudje lahko več naučijo o nas samih, bi že zdavnej iskali te druge ljudi. Ne me pošiljat po znanje nekoga druzga in podcenjevat mojega/vašega.Tu se s tabo ne strinjam. Celo zdi se mi, da si čutila neadekvatno  potrebo po zavračanju mojih misli. Pretiran individualizem je zapiranje vase in pomeni slab pretok informacij. Mislim, da kar realno ocenjujem naše znanje in zmožnosti. Nismo nobeni profesionalci in veliko nam manjka. Se pa pogovarjamo po svojih močeh in koristimo drug drugemu po svojih močeh. " Skratka, trudimo se in delamo, rezultrati so. Kakšni pa so, pa je odvisno od našega nivoja. Mene ni sram, če je kup ljudi uspešnejših in kvalitetnejših od mene. Taka je realnost. Zakaj bi sovražil sebe, če pa mi je usoda dala taka in taka izhodišča. Važen je trud. Zdaj že malo bluzim, ampak potrebno se mi je zdelo to napisati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #36 - 22.05.2009 at 13:15:20
 
Devi wrote on 22.05.2009 at 10:51:39:
Marsikej si napisal. Hvala.
Predvsem bi mogoče rekla tole. Samozadostnost, depresija, osamljenost, bolečina in revščina mislim, da niso stvari, ki bi jih jest jemala kot problem. Če se komu zdijo strašni, se prej tebi. Za mene nimajo negativnega prizvoka ker jih vidim zgolj kot trenutno zavozlanost energije, ki se bo (z lastno dejavnostjo) prej al slej razpletla. Si na forumu, kjer smo ljudje precej individualisti. Če bi hotli al pa rabli pomoč, bi jo že zdavnej poiskali. Če bi se hotli učit v institucionalnih ustanovah, bi se že zdavnej učili. Če bi verjeli da nas drugi ljudje lahko več naučijo o nas samih, bi že zdavnej iskali te druge ljudi. Ne me pošiljat po znanje nekoga druzga in podcenjevat mojega/vašega.

Ta oseba, o kateri sem sanjala je največji shit od shita, kar si ga lahko kot moškega zamislim. Tega otroka sem skreirala sama, in podatek, na kakšni osnovi, mi pove marsikaj. In otrok je bil smrtno ranjen, tako da ni blo možnosti, da bi preživel.
Men so te sanje povedale predvsem to, da moje zavračanje takega shita, le-tega verjetno še dodatno kreira. Ne vem, če razumeš ta način razmišljanja. Ko bom lahko sprejela poden, oz prit čist do dna, do temeljev, pol sem verjetno predelala vse, kar je blo treba s tem v zvezi predelat. In bom lahko izbirala. Dokler zavračam, ne morem. Sanje mi govorijo tud, da sem ali zelo pri začetku tega procesiranja, al pa tik pred koncem.

Kar se Haloz tiče, ne vem kolk jih poznaš, sam mislim da imava zelo različen pogled nanje.. z denarjem od skladov EU se zelo razvijajo. To je svet, ki je obdržal vse kvalitete starega življenja, se izognil agresivnemu napredku, zdaj pa počasi razvija samostojno lokalno gospodarstvo. Dosti je še vedno revščine, samo sem vidla hujšo revščino po mestih kot pa tam. Pri milem bogu mi ni jasno, zakaj misliš da je tam revščina zato, ker ljudje preveč gledajo TV al pa zakaj bi nekdo pri zdravi pameti od tam rinil v neka mesta po bogastvu, ki ga imajo na dosegu roke?

Ne napada me samozadostnost, ampak strah, da bom zarad nesamozadostnsti pristala na slabe rešitve, zgolj zato ker so lažje.

Brce v rit so že v redu. In dobivam jih stalno. Motiš se, če misliš, da se ne zavedam svojega stanja al pa sveta, v katerem sem. Al pa če misliš, da nimam pomoči.

Dones sem sanjala 4 velike pajke, dva para pajkov v bistvu, ki so umirjeno viseli tik nad mestom, kjer se je dalo zlezt s pograda kjer sem spala. Zlo previdno sem zlezla dol, da jih ne bi motila ker so meli vsak po ene pol metra. Zlo se bojim pajkov in stalno jih sanjam, ker zgleda me majo radi. nikol mi nič nočejo. sam zmer me spominjajo na to, da moram pazit na to, kakšen svet si bom ustvarla. Kar so mi pa v bistvu povedale že one prejšnje sanje. in ker so sanje večplastne, kot praviš, so mogoče predstavljali tud vas.. lih 4-je ste.. pajki predstavljajo pa modrost, če prov razumem.. Wink


Mogoče te je ziritirala mureliona  medicinska terminologija (diganoza depresije,) zarad katere zgleda kot da bi blo s s tabo kaj narobe, čeprav to diagnozo skuša kar se da omilit oz. ponudit načine, ako se iz nje izkopat. V slošnem s tem  ni s tem nč narobe, problem seveda lahko nastane, če maš občutek oz. si prepričana, da te splošnosti ni mogoče aplicirat nate osebno.

Taka splošna pisanja bi lahko asociarala na pajkovo mrežo, ki je precej obširna z morda edinim namenom, da se vanjo bolj ali manj  slučajno ujame plen, za katerega pajek ne more točno predvidet niti kdo je  niti kje  se bo v določenem trentuku nahajal.  V tem se kaže njegova predatorska inteligenca/modrost, ki s stališča žrtve izgleda seveda ogožujoče. Preneseno v konkreten primer ogrožjuče deluje dejstvo, da žrtev, ki jo je treba ujet v mrežo, morda ni pravilno diagnosticirana, da simptomi niso znak bolezenski ampak okrevanja in bi  zato ne smeli bit pajkova žrtev. Pajk je tem primeru nevaren predator, drugače pa v je principu   človeklu prijazna živalca, saj žre le  mrčes, ki je nadležen ali celo nevarnen človeku. V bistvu te sanje opozorajajo na dvojno naravo mreže (inteligince), ki je zaradi svoje hladne neselektivne kruosti  lahko  hkrati tako  prijazna kot ogrožujoča, vedar zarad tega dejstva ne bomo ubijal pajkov (ki so v v odnosu do človeka v principu dobronamerni) ampak se bomo skušal ognit zgolj pastem neselektivnsoti njihove mreže....        
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #37 - 22.05.2009 at 13:25:39
 
Jaz pa vendarle mislim, da je tu možen en čisto drug problem. Pa sem o tem že itak preveč govorila in nenamerno s tem prizadela samopodobo Murileona. Samo na kratko. Sanjalec pogosto pozna izvor svojih sanj. Tu je keč. In če mu nekdo naloži eno celo paleto nekih svojih razmišljanj in vrednotenj, ki s sanjami in njegovo osebnostjo nimajo nobene zveze, valjda da želi to skomunicirati in se distancirati od projekcij drugega. Saj je konec koncev naš cilj, da pridemo do nekih uvidov. Do tega seveda ne moremo priti, če ima nekdo monopol nad interpretacijo.

Sem sama tudi malo debelo pogledala vse tiste opise Haloz in še marsikaj drugega, ker je moj način vrednotenja tudi drugačen in valjda, da imajo sanje s tem tudi drug pomen. Dajte malo razmislit o tem
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #38 - 22.05.2009 at 13:34:44
 
Plesnamesecu, jaz se čisto strinjam s tabo. Res mi ni jasno, zakaj imaš občutek, da kdo komu kaj vsiljuje. Meni se zdi, da komunikacija čisto lepo poteka in se mi ne zdi narobe, če kdo malo bolj energično kaj napiše. Če bomo pa vsi samo prijazni in uvidevni in olikani in ne bomo govorili nič o svojih subjektivnih vtisih bo vse skupaj bolj borno. Jaz vidim smisel interpretacije sanj drugega tudi v tem, da se tudi sam kaj naučim. Samo podajanje prijaznih mnenj in hvaležno sprejemanje misli drugih se mi zdi premalo ustvarjalno.
Povej mi prosim, kako naj ima kdo monopol nad interpretacijo !? Lahko ga ima samo v fizičnem smislu, da preplavlja s svojimi posti ali pa briše poste drugih. Če imaš takšen očitek, mi prosim povej in se bom omejil. Če te moti moj način razmišljanja in pisanja, je pa izključno tvoj subjektivni problem. Lahko izbereš in me ne bereš. Lahko komuniciraš z mano ali pa ne. Izbira, kako bom jaz interpretiral, je moja. Se učim in sem ti hvaležen za kritiko. Nekaj tvoje kritike sem sprejel, ker pri mojem pristopu nekaj res ni štimalo. Če si prizadela mojo samopodobo, se ne rabiš opravičevati, ker je to moj problem in moja stvar. Če z opravičevanje izraziš sočutje, sem ti zelo hvaležen. V tem primeru, hvala. Mogoče bom ugotovil, da tvoje nadaljnje teženje ima amisel in bom pri sebi še kaj popravil. Ne mi pa prosim govoriti, da komunikacijo blokiram in imam nad njo monopol, ker je komunikacija zame nekaj svetega. Res je, da preveč govorim in si veliko dovolim. To je moj način in mislim, da je to, da si veliko dovolim, v redu in dobronamerno. Vzemi si svoj prostor, imaš ga v izobilju. Tudi moj partnerski odnos je trenutno zamrl zaradi mojega načina komunikacije, ker si partnerka ne zna vzeti svojega prostora v komunikaciji in bi rada cenzurirala, kaj lahko govorim in kaj ne. In tudi tam vztrajam, da imam prav. Mogoče je to tudi razlika med moškimi in ženskami. Imamo različne načine komuniciranja. Ženske ste rade olikane in date veliko na zunanjo podobo, moški smo bolj prostaški in več kvantamo. Ne vem, res ne vem. Vem samo, da sem se zapel in mi ni preveč jasno zakaj in mislim celo, da se mi dogaja krivica. Mislim, da sta oba način v redu, če sta dobronamerna. Nevarnost moškega načina je vsiljevanje in grobost, nevarnost ženskega načina je cenzura in teženje z bontonom. Ta opis moškega in ženskega načina bi se dalo z malo domišljije celo zamenjati Smiley.

Če bo kdo quotal ta post, naj gre na topic murileon.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #39 - 22.05.2009 at 13:49:39
 
Ne vem, kako bi s kakršnimkoli odgovorom pripomogla k razumevanju Devinih sanj, zato prepuščam komentiranje Devi. Navedla sem samo nekaj svojih vtisov, lahko pa to kje drugje razložim, če bo potreba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Devi
Reply #40 - 22.05.2009 at 14:14:29
 
Devi wrote on 22.05.2009 at 10:51:39:
Dones sem sanjala 4 velike pajke, dva para pajkov v bistvu, ki so umirjeno viseli tik nad mestom, kjer se je dalo zlezt s pograda kjer sem spala. Zlo previdno sem zlezla dol, da jih ne bi motila ker so meli vsak po ene pol metra. Zlo se bojim pajkov in stalno jih sanjam, ker zgleda me majo radi. nikol mi nič nočejo. sam zmer me spominjajo na to, da moram pazit na to, kakšen svet si bom ustvarla. Kar so mi pa v bistvu povedale že one prejšnje sanje. in ker so sanje večplastne, kot praviš, so mogoče predstavljali tud vas.. lih 4-je ste.. pajki predstavljajo pa modrost, če prov razumem.. Wink

He he, če ne bi sama brcala, in migala in vohala, bi te lahko vsak od teh (nas?) pajkov zapletel kot kokončka v neko lastno mrežo in to tako na tesno, da najbrž ne bi mogla več dihat.  Tongue

lp, bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #41 - 22.05.2009 at 15:16:13
 
ok najprej s tabo, murileon. Tvoja samopodoba je bla zadnjič prizadeta ko te je plesnamesecu napadla, si rekel. ok, zdej te bom še jest. ker če tebe noben ne ustavi, se mi zdi, da koplješ tolk deleč, da se prikoplješ do kitajske, a ne? nimaš meje pri svojem analiziranju, greš zlo predeleč in zelo težko ti je dopovedat, kdaj je zadost. Zadost je blo že zadnjič. tole dones zjutrej je šlo že čez mejo, tole nadaljevanje je pa že čist na Kitajskem. Zdej če ti nimaš občutka kdaj je zadost, ok, v bodoče ti bom povedala direkt. sam začni malo delat tud sam na tem.

murileon wrote on 22.05.2009 at 13:00:33:
Tudi mi na forumu pletemo svoje ustvarjalne misli, ne da bi spraševali o tvojih občutjih.

Vidiš, jes se pa zmerom vprašam če grem čez mejo nekoga. Že zato, ker moje sporočilo, če bo šlo čez mejo, ne bo prišlo nikamor, ampak šlo v prazno, ker ga bo človek zavrnil.

Quote:
Zato verjetno v tvojih sanjah tisti poden od človeka. To je verjetno tvoja podoba o sebi. Tako si ti vrednotila tega človeka in do njega nisi čutila nobenega usmiljenja, ko si ga sodila. Takšen odnos imaš do sebe.

zavedam se tega. zato poskušam razumet kje pa zakaj sem tolk nizko. usmiljenja pa res ne čutim. vsi ljudje imamo v sebi vse mehanizme in svobodno voljo naredit iz sebe nekej dobrega.

Quote:
To si ti, ki dobivaš s svoje strani neusmiljene klofute sodb in to projiciraš na druge.

to ni nič novega. to je prva stvar ki se jo vedno vprašam.

Quote:
Ne, ker si prepričana v moč svoje individualnosti. Sama si to napisala. - Za kaj takega je včasih potrebno tudi dozoreti.To je lahko čisto samoobrambna misel, ki preprečuje slabo samopodobo in občutek inferiornosti. - Tu se s tabo ne strinjam. Celo zdi se mi, da si čutila neadekvatno  potrebo po zavračanju mojih misli. Pretiran individualizem je zapiranje vase in pomeni slab pretok informacij. Mislim, da kar realno ocenjujem naše znanje in zmožnosti. Nismo nobeni profesionalci in veliko nam manjka. Se pa pogovarjamo po svojih močeh in koristimo drug drugemu po svojih močeh.

ok, bom pol rekla tako. Ti ceniš in iščeš pomoč pri drugih, jes pa ne, zato mi je lastna interpretacija in vaša pomoč dovolj. In oba sva zadovoljna.

murileon wrote on 22.05.2009 at 13:34:44:
Plesnamesecu, jaz se čisto strinjam s tabo. Res mi ni jasno, zakaj imaš občutek, da kdo komu kaj vsiljuje. Meni se zdi, da komunikacija čisto lepo poteka in se mi ne zdi narobe, če kdo malo bolj energično kaj napiše.

Jaz vidim smisel interpretacije sanj drugega tudi v tem, da se tudi sam kaj naučim. Samo podajanje prijaznih mnenj in hvaležno sprejemanje misli drugih se mi zdi premalo ustvarjalno.

Zdejle si se pol zlo dost učil na mojih sanjah. Vsaj upam da si se. Ker upam da sta bla tvoja zadnja dva posta namenjena tud temu. Sicer ne vem, čemu nej bi bla namenjena razen seciranju moje osebnosti, za kar te pa nisem nikol prosila. med pomočjo v interpretaciji in seciranjem JE razlika.

Quote:
Res je, da preveč govorim in si veliko dovolim. To je moj način in mislim, da je to, da si veliko dovolim, v redu in dobronamerno. Vzemi si svoj prostor, imaš ga v izobilju. Tudi moj partnerski odnos je trenutno zamrl zaradi mojega načina komunikacije, ker si partnerka ne zna vzeti svojega prostora v komunikaciji in bi rada cenzurirala, kaj lahko govorim in kaj ne. In tudi tam vztrajam, da imam prav.

Trenutno si na mojem prostoru, ki si si ga vzel na polno. Mogoče bi blo primerno da se mi za to zahvališ, ker se mi zdi, da zahtevaš pravice, ne poznaš pa dolžnosti.

Ok, to sem hotla povedat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #42 - 22.05.2009 at 15:21:33
 
titud wrote on 22.05.2009 at 13:15:20:
Mogoče te je ziritirala mureliona  medicinska terminologija (diganoza depresije,) zarad katere zgleda kot da bi blo s s tabo kaj narobe, čeprav to diagnozo skuša kar se da omilit oz. ponudit načine, ako se iz nje izkopat. V slošnem s tem  ni s tem nč narobe, problem seveda lahko nastane, če maš občutek oz. si prepričana, da te splošnosti ni mogoče aplicirat nate osebno.

v bistvu je bla cela murileonova prva interpretacija taka, da se v njej nisem sploh najdla. ziritiralo me je vsiljevanje tega pogleda in še kopica spremljevalnih občutkov, ki ji jih je pripisal, za katere v sanjah nisem našla nobenega povoda.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #43 - 22.05.2009 at 15:23:38
 
Quote:
Sanjalec pogosto pozna izvor svojih sanj. Tu je keč. In če mu nekdo naloži eno celo paleto nekih svojih razmišljanj in vrednotenj, ki s sanjami in njegovo osebnostjo nimajo nobene zveze, valjda da želi to skomunicirati in se distancirati od projekcij drugega. Saj je konec koncev naš cilj, da pridemo do nekih uvidov. Do tega seveda ne moremo priti, če ima nekdo monopol nad interpretacijo.

Sem sama tudi malo debelo pogledala vse tiste opise Haloz in še marsikaj drugega, ker je moj način vrednotenja tudi drugačen in valjda, da imajo sanje s tem tudi drug pomen. Dajte malo razmislit o tem

hvala, ker si razumela.
sama problema ne bi znala tolk jasno določit.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #44 - 22.05.2009 at 15:26:50
 
Quote:
He he, če ne bi sama brcala, in migala in vohala, bi te lahko vsak od teh (nas?) pajkov zapletel kot kokončka v neko lastno mrežo in to tako na tesno, da najbrž ne bi mogla več dihat.  Tongue

lp, bp

načeloma zelo cenim vaša mnenja. tud murileonovo. res pa je, da si naši svetovi niso zelo podobni in implicirat en svet na drugega, ne deluje. v tem pogledu imajo moji nasanjani pajki res dve podobi. lahko so nevarni. lahko pa zelo modri.
zgleda da vseeno nisem dovolj potihem zlezla s postle, in zdej je kar je.. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12