Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 88122 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #150 - 10.01.2010 at 16:24:47
 
Bamby wrote on 09.01.2010 at 20:15:12:
Hvala! za tole akcijo, bom sedaj imel priložnost v bližnji prihodnosti odgovoriti na nekatere poste, ker drugače se nisem več nameraval oglašati pod to temo..

ja, ni panike Smiley sej lahko bi jo tud sam prestavil koneckoncev

Quote:
Po mojem mnenju ne gre za kakšno fobijo v zvezi s smrtjo (čeprav se ta kar naprej ponavlja v tvojih sanjah) ampak gre za izrazito simboliko.

ne, nimam neke fobije al pa fascinacije do smrti al kakorkoli. sem jo pa že dost zgodej začela jemat kot en absolut, ozadje, pred katerim določene stvari v življenju dobijo drugačno vrednost, odnosnost oz podobo. človek more imet nekej, po čemer meri stvar, da se ne izgubi v lastnih čustvenih reakcijah.
in to mi je prišlo že tolk v navado, da dokler nisi tegale omenil, nisem sploh opazila poante vrednotenja samega absoluta smrti v sanjah..
hudo dobra poanta

Quote:
...Gre pri tebi, kot se mi zdi, da si včasih v kakšno stvar, ki si jo naredila zelo prepričana
...Pozneje pa se ti dostikrat zgodi, da podvomiš v svoje prejšnje odločitve ali dejanja,
...Pri trem ti včasih »pomagajo« tudi drugi ljudje, …
...sledi včasih dolgotrajno samospraševanje, ki načenja tvojo stabilnost in zaupanje v sebe.
...ko se ponovno znajdeš v situaciji, da se je spet potrebno odločiti o nečem pomembnejšem ravnaš mnogo bolj odločno in samozavestno kot bi se dalo sklepati po  tvojem dvomu in samospraševanju, ki potem pozneje sledi.
...Gre tudi za tvoje razočaranje nad drugimi.
...In gre tudi za tvoj prevelik  poudarek temu  kaj neki si bodo drugi mislili o tebi.

samospraševanje je dobro, bog se me usmili če bom kdaj začela verjet, da imam najbolj prav
sam ne glede na vse, je treba najprej poslušat, kaj sam veš in čutiš
razočaranja so dostkrat lasten kiks, ne napaka drugih. in bojda se nedolžnost iz mladost da povrnit skoz leta.
in v bistvu nikol nisem prov marala, da bi si drugi sploh karkoli mislili o meni. sam zgleda okol tega nimam prov dost besede. zato se trudim, da bi me to vsaj čimmanj motilo.

dobro bereš karakterje, drugač..
sam to sem že vedla Wink
hvala
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #151 - 11.01.2010 at 04:55:18
 
Quote:
da dokler nisi tegale omenil, nisem sploh opazila poante vrednotenja samega absoluta smrti v sanjah..

Smrt v sanjah pomeni le konec nekega obdobja.
Quote:
razočaranja so dostkrat lasten kiks, ne napaka drugih. in bojda se nedolžnost iz mladost da povrnit skoz leta.

ja..če ve človek odpuščati sebi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #152 - 11.01.2010 at 15:51:37
 
Robi wrote on 11.01.2010 at 04:55:18:
Smrt v sanjah pomeni le konec nekega obdobja.

kako veš?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #153 - 12.01.2010 at 12:51:37
 
Sem bral izkušnje drugih, pa tudi na podlagi tvojih izkušenj in doživljanja sklepam, da gre za to.
Smrt pomeni konec in hkrati začetek...Pomeni začetek v novo obdobje, je odraz novih spoznanj, je začetek sprememb v subtilejše zaznavanje...odraža začetek neke nove poti, novih odločitev.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #154 - 27.05.2010 at 17:31:57
 
po enih miljon letih, končno spet ene sanje..

Sanjala sem, da najemam za živet hišo, ki je bila od neke znane, umrle, pisateljice. Njena hči me je spustila v stanovanje in dnevna/delovna soba je bila videt točno taka, kot bi jo človek zapustil in se pol nekej let ne bi več vrnil noter. Vidlo se je, da se je v prostoru živelo. Povsod so ble nastlane knjige, soba je bla polna prenapolnjenih knjižnih omar, foteljev, nastlanih stolov in mizic. Povsod je blo polno knjig, zapiskov, zbranih stvari, CD-jev z zbirkami knjig. Šnofala sem po policah in dosti knjig sem poznala, imam doma, že brala, nekej je blo pisateljičinih, zdelo se mi je da bi lahko raziskovala mesce pa bi še zmer odkrivala not nove stvari, skrivnosti, modrosti, vse je blo tam, odkrito, skrito, zanimivo. Kar prsti so me srbeli, da bi spustila zraven. Hči se je opravičevala, češ da bodo to vse pospravli, preden se bom vselila, jes pa sem samo molila, da bi vse pustli točno tako kot je in da ne bi pobrali ven ničesar. Zdelo se mi je, da noben ne razume vrednosti ustvarjalnega kaosa prostora. Življenjskega dela ustvarjalne ženske. Jes pa ne bi spremenila ničesar, samo vse bi pregledala, spoznala in potem razširila, dodajala. Vedla sem da je bla hiša dolgo prazna, blo je precej prahu in čez sobo so se parkrat zapodile neke čudne živali in vedla sem da bi blo treba vse to najprej spucat. Nič me ni motilo. Hotla sem samo živet tam, ker se mi je zdelo, da bi moglo bit življenje v točno tej hiši, točno tem prostoru.. srečno.  


dost berem zadnje čase in mal sem se že obremenjevala s tem, da lahko človek zarad knjig zapostavlja življenje. bi rekla, da je bil to drugačen pogled na vse skupej. hiša ni bla moja, to ni blo moje življenje, sam je zgledlo kot zlo polno življenje. in polnosti v življenju ne naredi nujno to, da si genij in rešiš svet. in ponavad si ne moreš izbirat tega, kar boš imel rad. lahko pa mogoče kdaj z minimalnimi spremembami iz problema narediš rešitev.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #155 - 27.05.2010 at 20:07:56
 
Quote:
dost berem zadnje čase in mal sem se že obremenjevala s tem, da lahko človek zarad knjig zapostavlja življenje.

Jaz si sanje razlagam, kot odsev tega, kar doživljaš čez dan..Tvoj um, ki je hiša, je že poln raznih knjig in zgodb....
Sanje le na svoj način, to je brez tvoje interpretacije, razlagajo tvoje občutke in realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #156 - 28.05.2010 at 12:34:44
 
Dosti realistična (nefantastična) vsebina tvojih sanj me potrjuje v  tezi,  h kateri se nagibam zadnje čase: da so (tudi)  sanje realno (tisto z veliko začetnico) samo po sebi in ne zgolj udeleženo v njem  v nekem simboličnem smislu, ki bi zahtevalo tradicionalno psihonalitično analizo/interpretacijo, s pomočjo katere bi se šele dokopalo do realnega (tistega z veliko začetnico, ki se skriva v ozadju). Da je realno nedeljeno in da je budna realnost vsebovana v sanjski in sanjska v budni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #157 - 28.05.2010 at 15:58:00
 
bi rekla, da so te stvari precej odvisne od sanjalca in tematike sanj. sanje so lahko debata, pripomoček, podpora. lahko od njih pričakuješ, da so take, čimbolj jasne in realne in da si z njimi takoj pomagaš.
če so ti sanje zgolj sanje in nočeš iz njih brat in si z njimi pomagat, je čist možno, da podzavestni in zavestni svet tolk ločiš, da hodiš v sanje samo sanjat in se podzavest neha trudit, da bi bla sporočila na prvi pogled jasna in prepoznavna in jih zavije v simbole, ki sporočila še zmer vsebujejo, zavest se pa ne obremenjuje s tem, da bi jih prepoznala in se ne počuti od njih ogroženo.
bi tud rekla, da določene vsebine, ki zavest ali podzavest bolijo ali so ji zlo neprijetne, prej pridejo na plan skozi tolk zapleteno simboliko, da moraš zlo dolg o njej razglabljat (in rušit blokade okoli neke točke), kot pa skoz kako zlo realno sliko.. tako kot v kaki dost težki debati, ki se je nočeš prov it, okolišiš, nakazuješ in govoriš o posrednih stvareh, čeprov bi lahko vse skupej izrazil v enem samem jasnem stavku.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #158 - 31.05.2010 at 13:39:11
 
Kritiki klasične (freudovske) analize sanj ugotavljajo, da nezavedne želje ni mogoče zreducirati na 'normalni miselni niz', saj je že od začetka bistveno potlačena  in v normalnem jeziku vsakdnje komunikacije  nima 'originala'. To je razlog, zakaj interpretacije sanj ali simptomov ne smemo reducirat na prevod 'latentnih misli sanj' v 'normalen' jezik intersubjektivne komunikacije. Struktura sanj je trojna: manifestna vsebina sanj, latentna vsebina (misel) sanj in nezavedna želja, ki je artikulirana v sanjah. Ta želja se 'pripne' na sanje, vrine se v presledek med latentno misel in manifestno vsebino; v odnosu do latentne misli tako ni bolj 'skrita/globlja', pač pa bistveno bolj na 'površini', nastopa zgolj kot forma sanj.

Frojd sanje jemlje kot posebno obliko mišljenja, ki jo omogočajo okoliščine med spanjem (in ne kot nepomembno zmedo/motnjo, ki jo povzročajo psihološki procesi in ki kot taka nima nobene zveze s pomenjanjem). S tem  je  naredil ključni korak k hermetičnemu pristopu oz. k  dojemanju sanj kot pomembnega fenomena, kot posrednika potlačnega sporočila, ki naj ga razkrije interpreatvni postopek. Freudu samemu s tem interprativnnim postokom  ni uspelo priti do potlačenega/jedra sporočila, saj je bil fasciniran nad tem jedrom pomnjenja, nad skritim pomenom sanj oz. nad vsebino, ki se skriva za formo sanj. Zato je že sam je ugotavljal,  da je potrebno pozornost preusmeriti  na formo samo, na delo sanj, ki so mu bile podvržene 'latentne misli sanj'.


Tko da v kolikor jest to razumem ne obstaja neka preobstoječa/potlačena/latentna   misel, ki bi  se v procesu sanjanja preoblikovala v neko manifestirano misel iz katere bi se s pravilno interpretecijo dalo dokopat do njenega predobstoječega pomena. Edina uporabna realnost  sanj je tako lahko le sama (površinska) forma sanj brez  skritega 'originala', ker ta ne obstaja oz. je konstruiran  retrogardno, kot tak pa je lahko  rezultat postopka neke analize/interpretacije le zato, ker  (pred)obstoj takega originala sama (zmotno) predpostavlja...      



Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #159 - 31.05.2010 at 16:37:54
 
titud wrote on 31.05.2010 at 13:39:11:
Edina uporabna realnost  sanj je tako lahko le sama (površinska) forma sanj brez  skritega 'originala', ker ta ne obstaja oz. je konstruiran  retrogardno, kot tak pa je lahko  rezultat postopka neke analize/interpretacije le zato, ker  (pred)obstoj takega originala sama (zmotno) predpostavlja..

a ni tole kot bi šel človek iz ene skrajnosti v drugo? men se zdi velik sanj večplastnih.. že samo žvadi v sanjah nikol niso samo žvadi.. nekej pove vsebina sama in simboli v njej.. je pa zmer še neka splošna forma, ki je latentna in kolikor zaobjema določen problem, zmer zaobjema še nekej dost širšega. mislim, sej ne da bi to širšost že kdaj dojela.. sam skos imam občutek, da je. ko da gledaš uno sliko iz pik in nikol ne zmoreš pogledat dovolj od daleč, da bi se ustvarla podoba..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #160 - 31.05.2010 at 20:40:02
 
Quote:
nekej pove vsebina sama in simboli v njej.

Človek je itak simbolično bitje.
Zato je interpretacija realnosti popolnoma subjektivna.
Interpretacija je odvisna od tega, v kakšnem odnosu smo z določenim simbolom. Kar pomeni, kakšne občutke prebudi v nas določen simbol.
Ker med sanjanjem naš ego spi, možgani naše občutke na nek način konvertirajo nazaj v simbole in tako ustvarijo navidezno resničnost.
Tako se ta krog zunanjega in notranjega sveta "pokrije". Tako naši možgani in hkrati samo vesolje vzdržuje ravnovesje.

Da bi človek razumel sanje, išče skupne značilnosti določenih simbolov. Vendar, ker je človek edinstven, je treba sanje razlagati tudi individualno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #161 - 01.06.2010 at 09:34:32
 
Devi wrote on 31.05.2010 at 16:37:54:
a ni tole kot bi šel človek iz ene skrajnosti v drugo? men se zdi velik sanj večplastnih.. že samo žvadi v sanjah nikol niso samo žvadi.. nekej pove vsebina sama in simboli v njej.. je pa zmer še neka splošna forma, ki je latentna in kolikor zaobjema določen problem, zmer zaobjema še nekej dost širšega. mislim, sej ne da bi to širšost že kdaj dojela.. sam skos imam občutek, da je. ko da gledaš uno sliko iz pik in nikol ne zmoreš pogledat dovolj od daleč, da bi se ustvarla podoba..

Po moje bi se blo potrebno odrečt ambiciji, da je z odkrivanjem plasti pod pod plastjo kot v arheologiji moče prit do 'originala', na katerem je utemeljena vrhnja plast (manifestna vsebina) sanj. Po frojdu naj bi tičala spodaj potlačena latentna  misel, do katere se je mogoče dokopat s psihoanlitičnim postopkom. Kaj pa če v ozadju ni nobene latentne misli, nobenega jedra, zakamufliranega pod masko simbolov in do katerega bi se lahko dokopali po principu lupljenja čebule? Kaj pa če je vse, kar imamo in s čimer lahko razpolagamo, le  manifestativna vsebina sanj kot edina oblika realizacije želje, ki vsako misel že v svojem  zametku (v kali)  prekvasi  na način, da zadovoljuje zgolj samo sabe? Da se zaradi tega ni mogoče dokopat do prikrite (latentne) vsebine misli, ker se ta sploh še ni uspela razvit in da je edino razvito (razvidno) tisto, ki se izrazi kot manifestetativna oblika sanj, zadaj katere ni ničesar razvidnega (oziroma je vse 'zadaj razvidno' zgolj  produkt naše želje/potrebe po tem, da bi obtajalo in zato  naša naknadna kreacija, ki opravlja vlogo nekakega tolažnika/zavetja pred mnogokrat kruto resničnostjo sanj)? Res je to precej radikalna verzija interpretacija  sanjske realnosti, ampak kot rečeno tako realnost je laže ugledat in sprejet prav skozi interpretacijo sanj kot so bile tiste tvoje, ki niso bile tako krute, da bi bi bilo treba iskat njihov 'izvor' oz. zavetje v neki 'latetni misli' v njihovem jedru...    

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #162 - 01.06.2010 at 09:38:41
 
Devi wrote on 27.05.2010 at 17:31:57:
po enih miljon letih, končno spet ene sanje..

Sanjala sem, da najemam za živet hišo, ki je bila od neke znane, umrle, pisateljice. Njena hči me je spustila v stanovanje in dnevna/delovna soba je bila videt točno taka, kot bi jo človek zapustil in se pol nekej let ne bi več vrnil noter. Vidlo se je, da se je v prostoru živelo. Povsod so ble nastlane knjige, soba je bla polna prenapolnjenih knjižnih omar, foteljev, nastlanih stolov in mizic. Povsod je blo polno knjig, zapiskov, zbranih stvari, CD-jev z zbirkami knjig. Šnofala sem po policah in dosti knjig sem poznala, imam doma, že brala, nekej je blo pisateljičinih, zdelo se mi je da bi lahko raziskovala mesce pa bi še zmer odkrivala not nove stvari, skrivnosti, modrosti, vse je blo tam, odkrito, skrito, zanimivo. Kar prsti so me srbeli, da bi spustila zraven. Hči se je opravičevala, češ da bodo to vse pospravli, preden se bom vselila, jes pa sem samo molila, da bi vse pustli točno tako kot je in da ne bi pobrali ven ničesar. Zdelo se mi je, da noben ne razume vrednosti ustvarjalnega kaosa prostora. Življenjskega dela ustvarjalne ženske. Jes pa ne bi spremenila ničesar, samo vse bi pregledala, spoznala in potem razširila, dodajala. Vedla sem da je bla hiša dolgo prazna, blo je precej prahu in čez sobo so se parkrat zapodile neke čudne živali in vedla sem da bi blo treba vse to najprej spucat. Nič me ni motilo. Hotla sem samo živet tam, ker se mi je zdelo, da bi moglo bit življenje v točno tej hiši, točno tem prostoru.. srečno.  


dost berem zadnje čase in mal sem se že obremenjevala s tem, da lahko človek zarad knjig zapostavlja življenje. bi rekla, da je bil to drugačen pogled na vse skupej. hiša ni bla moja, to ni blo moje življenje, sam je zgledlo kot zlo polno življenje. in polnosti v življenju ne naredi nujno to, da si genij in rešiš svet. in ponavad si ne moreš izbirat tega, kar boš imel rad. lahko pa mogoče kdaj z minimalnimi spremembami iz problema narediš rešitev.


Meni pa te sanje precej potrjujejo natančno tvojo razlago. Morda se obremenjuješ zaradi pogleda drugih na življenje, ki ni nujno enako tvojemu. Ampak v teh sanjah je bogat vir ustvarjalnosti. Po moje sanje dostikrat pokažejo tisto, kar intuitivno veš, je pa včasih zamegljeno zaradi zunanjih vplivov. Domnevam, da so sanje izraz našega najglobljega intuitivnega dela, ki se v budnem stanju težje izrazi, ker je blokiran z zunanjimi dražljaji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #163 - 01.06.2010 at 16:31:47
 
Naslednji noč sem mela čudne sanje..

Sanjala sem, da sem z nekimi ljudmi na pohodu v naravo. Po dnevu hoje smo se znašli v neki koči sredi divjine. Ko se je znočilo, so šli drugi spat. Jes se nisem čutila blizu tem ljudem, zato sem se vrnila v mesto. Peljala sem se z avtom po nekih avtocestah okrog mesta, ko je zvonil telefon. A ti si pa kar šla, je rekel tip. Bil je edini moj prijatelj med njimi, vsaj po njegovem klicu sem dojela, da sva si blizu, oz tel, klic me je spomnil na nekakšno sorodnost. Pridi nazaj, ne moreš me pustit samega tukaj z njimi. Odločila sem se, da res ne, da bova spaljala stvari skupej do konca. Prinesi mi cigarete, če si že tam, ker mi jih je zmanjkalo. Kaj kadiš sem rekla. Rekel je nekaj, kar mi je zvenelo ko filter 57, če pa nimajo pa road 96 (ne spomnim se več, le da sem razmišljala o nenavadnem imenu). Ko sem se vrnila v kočo je bla v njej čista tema. Iskala sem stikalo za luč. Ko sem ga prižgala, je nekdo rekel, no končno si tukej. Na podboju na drugi strani prostora je slonel neki nevaren tip, ki prej ni bil v družbi. Pomisla sem, zdej mi bo nekej naredil. Prijatelj mi je nastavil past. Vedla sem, da so vsi ostali mrtvi. Truplo neke ženske je ležalo na tleh. Nisem točno vedla, kaj je na stvari. Nisem bla prepričana, da me bo ubil. Čeprav sem čutila, da bi me lahko. Nisem bla niti prepričana, da je ubil druge. Ampak bil je prijatelj mojega prijatla. In lahko da jih je ubil za mene.


te sanje mi ne grejo iz glave, ker v njih nimam nobenih moralnih zadržkov. v večini zadnjih sanj sem bla vedno v družbi nekih ljudi, ki sem jih komaj poznala in mi nikol niso bli blizu in nikol nisem uživala v njihovi družbi. tukaj se z ljudmi končno nekaj zgodi. in mene nič kej posebej ne moti, da jih nekdo ubije (če jih) oz da so mrtvi. V bistvu mi odleže. celo sama ideja, da bi jih nekdo ubil za mene, mi ni grozna, ampak prej fascinantna.
iz sanj sem izbrskala par simbolov, ki se mi zdijo poudarjeni v tem obdobju. cigareti pomenijo neko zasvojenost. jes sicer kadim sam se s tem ne obremenjujem. se pa obremenjujem zarad branja (sanje prejšnje noči). neka zasvojenost je tukej ključ do tega, da nekej meni neljubega umre. to da ostanem sama s prijateljem, ki ga komej poznam in nekim tipom, ki bi bil lahko morilec, me ne moti, prej mi je zanimivo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #164 - 02.06.2010 at 09:15:39
 
V sanjah se nadaljuje proces (samo)čiščevanja, v katrem tako kot v enih prejšnjih sanjah (eksplozija duhov) ne sodeluješ aktivno, vendar se  za  rezultate tega  čiščenja ne čutiš osebno odgovorna oz.  nimaš nobenih moralnih zadržkov. Fascinacija nad aktom čiščenja je ža kar  morbidna, saj vključuje tudi možnost, da si sama objekt/žrtev tega pobijanja. Po moje prav povezuješ obesedensot s čiščenjem z odvisnostjo (ki je vedno potencialno morbidna - odvisnež uživa v uničevanju samega sebe, čeprav se tega ne zaveda oz. si noče priznat), tako  da je po moje potreben precej močan zavesten napor, da se premaga to nezvedno željo po samouničenju, izraženo skozi obsesivno potrebo po (samo)očiščenju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12