Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 52 53 54 55 56 ... 90
(Read 281213 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #795 - 28.10.2008 at 12:05:02
 

Titud Bp ti je lepo ponazoril tvoje stanje. murileon tebi pa priporočam,da tvoje autsajderske analize tujih sanj malo korigiraš.V vsakem primeru se rado zgodi,da jo boš kmalu podurhal v neznano in boš potem gapu ponovno jokal,kako nesramen da sem.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #796 - 28.10.2008 at 12:50:15
 
Quote:
murileon wrote on 28.10.2008 at 10:54:13:
Pri meni gre za dve realnosti, ki pa se med seboj prepletata. Ena realnost je psihična realnost.

Za psihično realnost, vsaj kot jo jaz razumem, ne moreš rečt, da je tvoja bolj realna od moje, ali obratno. Tega tudi ne moreš reči za tisto "zunanjo realnost". Ti pa pišeš, da je nekdo lahko bolj realen, kot nekdo drug. Torej govoriš o nečem tretjem, najverjetneje umiku, begu v domišlijske svetove. Kjer pa so računalniške igre prej simptom, kot pa vzrok.

Sanje so lahko metaforične, ampak hudo redko se zgodi, vsaj po mojem mnenju, da bi bile kakšne spolno obarvane sanje hkrati metafora za kakšno recimo globalno gospodarsko krizo.
Če pa pri sebi zasledim kakšno tako mešanje, potem začnem hitro razmišljat vsaj o dopustu, če ne celo o spremembi življenskega sloga.


Sanje poznam precej dobro. Zato vem, da lahko zelo čudni simboli govorijo neko zelo globoko zgodbo. Pri psihični realnosti gre za realnost, ki jo zaznava nezavedno in jo vidimo v sanjah. Ti misliš na subjektivni miš maš, ki ga vsi občutimo, ko smo budni, tisto je naša subjektivna realnost, ki ni nujno podobna objektivni realnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #797 - 28.10.2008 at 12:58:35
 
murileon wrote on 28.10.2008 at 12:50:15:
Quote:
murileon wrote on 28.10.2008 at 10:54:13:
Pri meni gre za dve realnosti, ki pa se med seboj prepletata. Ena realnost je psihična realnost.

Za psihično realnost, vsaj kot jo jaz razumem, ne moreš rečt, da je tvoja bolj realna od moje, ali obratno. Tega tudi ne moreš reči za tisto "zunanjo realnost". Ti pa pišeš, da je nekdo lahko bolj realen, kot nekdo drug. Torej govoriš o nečem tretjem, najverjetneje umiku, begu v domišlijske svetove. Kjer pa so računalniške igre prej simptom, kot pa vzrok.

Sanje so lahko metaforične, ampak hudo redko se zgodi, vsaj po mojem mnenju, da bi bile kakšne spolno obarvane sanje hkrati metafora za kakšno recimo globalno gospodarsko krizo.
Če pa pri sebi zasledim kakšno tako mešanje, potem začnem hitro razmišljat vsaj o dopustu, če ne celo o spremembi življenskega sloga.


Sanje poznam precej dobro. Zato vem, da lahko zelo čudni simboli govorijo neko zelo globoko zgodbo. Pri psihični realnosti gre za realnost, ki jo zaznava nezavedno in jo vidimo v sanjah. Ti misliš na subjektivni miš maš, ki ga vsi občutimo, ko smo budni, tisto je naša subjektivna realnost, ki ni nujno podobna objektivni realnosti.


Kaj pa če se zgodba o sanjah odvija večno-sedaj na nivoju NAŠE akumulirane in realizirane misli,ki ju navzven enotno izražamo v budnem stanju? Si mogoče kdaj razmišljal,(sanjal)v tej smeri?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #798 - 28.10.2008 at 13:04:25
 
Alojz in Sandib wrote on 28.10.2008 at 12:05:02:
Titud Bp ti je lepo ponazoril tvoje stanje. murileon tebi pa priporočam,da tvoje autsajderske analize tujih sanj malo korigiraš.V vsakem primeru se rado zgodi,da jo boš kmalu podurhal v neznano in boš potem gapu ponovno jokal,kako nesramen da sem.

Lp Alojz Cool


Zate je ta topic nevaren, zato ti pa gre na živce. Prinaša uvide. Strup uvida se na psihoterapiji dozira, na forumih ne. Preprosta rešitev: ne beri prispevkov na tem topicu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #799 - 28.10.2008 at 15:26:40
 
murileon

Zame ni nič, absolutno nič nevarno.Si mogoče kdaj pomislil,da smo drug drugemu dobesedno življenje in da imamo dokler se individualno ne združi v kolektivno,vsak svojo izkušnjo in zato tudi željo da jo posredujemo in,da tudi spoznamo izkušnje drugih. To je pa sigurno preveč za tvojo ego izkušnjo a?Malo razmisli. Zaradi te tvoje osebne izkušnje si enkrat že bežal iz tega topica.Sprijazni se z nami in mi se bomo s teboj.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #800 - 28.10.2008 at 17:10:48
 
en del današnjih sanj

na hodniku smo skozi zastekljene stene gledali gor, eno nadstropje višje, v učilnico na nasprotnem krilu "šolske" stavbe, kjer je bil en višji letnik. Dijaki (?) so sedeli po tleh in gledali projekcijo - mislim, da film. Mislim, da so bili pri profesorju P. (en, ki se mi je pač zdel prijeten človek in sem si mislila, da mora bit fajn kot razrednik) sedeli so po tleh, oz, na tankih modrih telovadnih blazinah, vzdušje se mi je zdelo tako domače, sproščeno in intimnejše, kot sem bila navajena.
Nekdo izrazi željo - mislim, da sem bila jaz, vendar se ta del mene, zaradi potreb dialoga v sanjah loči od mene v drugo osebo - da bi tudi mi šli tja na tako fino predavanje. Potem pa sem se spomnila, da smo že bili, a tam ni bilo niti projekcije ampak navadno dolgočasno predavanje in navadne dolgočasne klopi. In sem to z nedirektnim in skrajšanim komentarjem odvrnila tisti drugi osebi.
Ker sem se vprašala o tem, kje so zdaj te klopi, ko oni tam sedijo po tleh, se je moja zavest/perspektiva dvignila, da sem lahko videla klopi potisnjene nazaj (k zadnji steni, to se ni videlo skozi okna), vmes med njimi naslonjala stolov in na prvih klopeh je sedelo še polno dijakov.
-- Mislim, da sem to videla zato, ker sem se vprašala o teh klopeh in ker je bila to prva logična, najlažja rešitev tega vprašanja. Občutek imam, da sem zaradi tega svojega razmišljanja videla to, na kar sem najprej pomislila in to me je dejansko razočaralo. Raje bi videla, doživela kaj bolj nepredvidljivega.
In potem je sledil drugi del, ki pa je bil bolj zanimiv - in se je zgodil v tem istem prostoru meni in mojim sošolcem. Upam da je bil posledica moje želje.

:D zdi se mi, da sem pravkar zgruntala na kaj se nanašajo te sanje, čeprav mi cela slika še ni jasna

kaj pa kakšne druge perspektive?

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #801 - 28.10.2008 at 19:43:30
 
Eva wrote on 28.10.2008 at 17:10:48:
en del današnjih sanj

na hodniku smo skozi zastekljene stene gledali gor, eno nadstropje višje, v učilnico na nasprotnem krilu "šolske" stavbe, kjer je bil en višji letnik. Dijaki (?) so sedeli po tleh in gledali projekcijo - mislim, da film. Mislim, da so bili pri profesorju P. (en, ki se mi je pač zdel prijeten človek in sem si mislila, da mora bit fajn kot razrednik) sedeli so po tleh, oz, na tankih modrih telovadnih blazinah, vzdušje se mi je zdelo tako domače, sproščeno in intimnejše, kot sem bila navajena.
Nekdo izrazi željo - mislim, da sem bila jaz, vendar se ta del mene, zaradi potreb dialoga v sanjah loči od mene v drugo osebo - da bi tudi mi šli tja na tako fino predavanje. Potem pa sem se spomnila, da smo že bili, a tam ni bilo niti projekcije ampak navadno dolgočasno predavanje in navadne dolgočasne klopi. In sem to z nedirektnim in skrajšanim komentarjem odvrnila tisti drugi osebi.
Ker sem se vprašala o tem, kje so zdaj te klopi, ko oni tam sedijo po tleh, se je moja zavest/perspektiva dvignila, da sem lahko videla klopi potisnjene nazaj (k zadnji steni, to se ni videlo skozi okna), vmes med njimi naslonjala stolov in na prvih klopeh je sedelo še polno dijakov.
-- Mislim, da sem to videla zato, ker sem se vprašala o teh klopeh in ker je bila to prva logična, najlažja rešitev tega vprašanja. Občutek imam, da sem zaradi tega svojega razmišljanja videla to, na kar sem najprej pomislila in to me je dejansko razočaralo. Raje bi videla, doživela kaj bolj nepredvidljivega.
In potem je sledil drugi del, ki pa je bil bolj zanimiv - in se je zgodil v tem istem prostoru meni in mojim sošolcem. Upam da je bil posledica moje želje.

:D zdi se mi, da sem pravkar zgruntala na kaj se nanašajo te sanje, čeprav mi cela slika še ni jasna

kaj pa kakšne druge perspektive?



Vračaš se v čas srednje šole. Z distance gledaš višji letnik, ki doživlja pristna predavanja s strani fajn profesorja. Komoditeta je podobna kot pri telovadbi, po tleh blazine. Kaj v tebi še vedno spominja na čas srednje šole,čas ko moraš poslušati predavanja, čas ko poteka socializacija in učenje. Višjim letnikom gre bolje, njihova predavanja so luštna, vzdušje intimno, komoditeta na blazinah, nič kaj pretirano socializirano, bolj življensko. Ta del mi deluje kot želja po bolj sproščenem, manj zategnjenem življenju, kjer lahko ti odločaš o svojem življenju in te nihče ne vzgaja in omejuje. Pa ni tako, vsaj globinsko psihološko stanje v tebi še ni zajahalo konja življenja, ki bi ga znalo suvereno jezditi. Si pa na dobri poti. Tam je en fajn profesor, ki zna. To je tvoj aspekt, ki ti pomaga iz utesnjenega občutka. Vendar je zate to še vedno dolgočasno, preživeto. Vprašanje je, ali si mogoče želiš neko domišljijsko, nerealno življenje in se moraš prizemljiti in sprejeti stvarnost ali pa so tvoje želje smiselne in uresničljive, le delati je potrebno na tem in vztrajati. Kaj pa je lahko problem profesorja? Da predava, da pozna teorijo, ni pa praktik. Seveda, odvisno od profesorja.
No, pač moja interpretacija. Me pa zanima, kakšna je tvoja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #802 - 28.10.2008 at 19:56:18
 
Alojz in Sandib wrote on 28.10.2008 at 15:26:40:
murileon

Zame ni nič, absolutno nič nevarno.Si mogoče kdaj pomislil,da smo drug drugemu dobesedno življenje in da imamo dokler se individualno ne združi v kolektivno,vsak svojo izkušnjo in zato tudi željo da jo posredujemo in,da tudi spoznamo izkušnje drugih. To je pa sigurno preveč za tvojo ego izkušnjo a?Malo razmisli. Zaradi te tvoje osebne izkušnje si enkrat že bežal iz tega topica.Sprijazni se z nami in mi se bomo s teboj.  


Brezveze. Tvoj namen na tem topicu je itak samo posiljevati s svojo prisotnostjo in svojimi idejami, ki nimajo veze s sanjami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #803 - 28.10.2008 at 20:15:49
 
murileon

Si tudi telesno občutil moje posiljevanje? Glede na to kako bujno sanjavo domišlijo imaš, bi bilo to čisto mogoče.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #804 - 29.10.2008 at 09:00:05
 
murileon wrote on 28.10.2008 at 19:43:30:
Vračaš se v čas srednje šole. Z distance gledaš višji letnik, ki doživlja pristna predavanja s strani fajn profesorja. Komoditeta je podobna kot pri telovadbi, po tleh blazine. Kaj v tebi še vedno spominja na čas srednje šole,čas ko moraš poslušati predavanja, čas ko poteka socializacija in učenje. Višjim letnikom gre bolje, njihova predavanja so luštna, vzdušje intimno, komoditeta na blazinah, nič kaj pretirano socializirano, bolj življensko. Ta del mi deluje kot želja po bolj sproščenem, manj zategnjenem življenju, kjer lahko ti odločaš o svojem življenju in te nihče ne vzgaja in omejuje. Pa ni tako, vsaj globinsko psihološko stanje v tebi še ni zajahalo konja življenja, ki bi ga znalo suvereno jezditi. Si pa na dobri poti. Tam je en fajn profesor, ki zna. To je tvoj aspekt, ki ti pomaga iz utesnjenega občutka. Vendar je zate to še vedno dolgočasno, preživeto. Vprašanje je, ali si mogoče želiš neko domišljijsko, nerealno življenje in se moraš prizemljiti in sprejeti stvarnost ali pa so tvoje želje smiselne in uresničljive, le delati je potrebno na tem in vztrajati. Kaj pa je lahko problem profesorja? Da predava, da pozna teorijo, ni pa praktik. Seveda, odvisno od profesorja.
No, pač moja interpretacija. Me pa zanima, kakšna je tvoja?

Nanaša se na moje ukvarjanje s tem, ali in kako=koliko naj začnem pisat na forum. Zgleda, da celo specifično na ta topic, ker sem ga imela na muhi.
Namreč na forum sem nekoč že pisala, pa na enem drugem forumu sem celo že zapisala svoje sanje nekomu v analizo.
Hvala za izhodišča. Zdaj vidim, da četudi se mi nekateri nastopajoči ali okoliščine ne zdijo tako pomembni, prinašajo pomembne informacije o meni. Širše pojasnjujejo, kako sem iz preteklosti prinesla nerazrešene stvari v sedanjost in iz njih ustvarila situacijo v kateri sem.  :)  To mi bo še pomagalo ozavestit in spustit preteklost - kar mi je iskreno dobrodošlo in zelo cenim tak pripomoček.
Moram reč, da se ob nekaterih svojih metaforah zelo zabavam.
:D murileon, hvala za tvojo prijaznost in uslužnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #805 - 29.10.2008 at 09:45:23
 
murileon wrote on 27.10.2008 at 20:20:37:
Ne spomnim se več, kdaj in v kakem kontekstu sem omenjal frustracije, ki naj bi jih tvoje sanje kazale. Arabci frustrirani glih ne morejo biti, ker verjamejo v raj. Policaji itak ne, ker so zelo močni. Mogoče iskanje avtentičnosti v okolju, ki ga obljublja new age tečaj. Ampak tu gre bolj za neutemeljena pričakovanja. Celo prodor ti uspe na naslovnici časopisa. Frustracija je edino v okolju železarne ali rudnika, ampak tu pride do revolta in v drugih sanjah se jasno pokaže uspeh revolta v aspektu Primoža Kozmosa, ki je našel neko svojo instant hrano za uspehe. To je daleč od kakšne večne frustracije. Sanje kažejo na to, da je preboj uspel. Vsaka stvar ima svoj smisel, zato moja sugestija pač ni bila na mestu. Simboli so večplastni in gledal sem iz moje perspektive, zato pogled, jasno, ni mogel biti pravilen. Oprosti. To je posledica instant interpretacij, ki so možne na taki sceni,kot je forum. Profesionalna, terapevtska interpretacija na tak način, brez poglabljanja, bi bila šarlatanstvo. Če smo iskreni, tole tu je bolj neka gostilniška debata, kot pa kaj drugega. Ampak človek rabi tudi to.


Mojo frustracijo naj bi  razkrivale po tvoji interpretaciji v bistvu kompenzacijske sanje, v katerih sem s poželjenem po  instant hrani, ki naj bi sanjski projekciji garant v kozmosovsih dejaskih uspehov, kompenziral lastno nesupešnost z instat intelektualizmom, ki mi v dejanskem življenju ne prinaša tako  vrhunskih uspehov . Ni se ti treba opravičevat, lahko da res gre za kompenzacijske sanje, v katerih  tako kompenziram  realno nemoč instant intelektualizma v real lajfu. Hočem samo povedat, da ima zame vsaj na zvestni ravni instatnt inetelktualizem svojo lastno avtentično vrednost, tudi če ni v funkciji ničesar izven njega samega (ki v bistvu nahrani samega sebe),  in ta v bistvu metafizičen momonent, ki se je izkazal v slastni poželjivosti  do tiste naslikane instant  kreme, je  vsaj po moji interpretaciji pomebnejši od morebitnega kompenzacijskega pomena sanj. Ta pomen sem se trudil obrazložit v  postu, ki si ga zgoraj komentiral.
Back to top
« Last Edit: 29.10.2008 at 11:12:46 by titud »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #806 - 29.10.2008 at 10:13:39
 
Quote:
Kakor mi pri titudu ni povsem jasna avtentičnost, mi pri tebi ni čisto jasno, kaj je to za ena reč tvoja realnost. Zdi pa se mi, da oba privlačijo močne ženske, ki so sposobne prevzet pobudo, vodstvo. Pri titudu se to izraža skozi iskanje avtentičnosti, v katerem sledi svoji ženi, ki si menda bolj uspešno na novo osmišlja življenje,


No, v tej avtentičnosti vsaj jest ne vidim nič tako kompliciranega, da je ne bi mogli razumet tudi drugi.


Gre za to, da  ženo občutim kot  edino bitje, ki bi ga bil  sposoben sprejemat  celostno oz. čutim v sebi potencial, da bi jo sprejemal kot tako. Celostno v vsej njeni  konkretnosti in  ne kot  idealizarano predstvavo, v katero bi projiciral svoje želje po celostnosti, ki jo pri sebi kot konkretni (od drugih bitij izolirani) osebi nisem  zmožen doseči. V bistvu mi je vsaka njena fizična in duhovna navzočnost (tako tista ki me privlači/navdihuje in tsita, ki me odbija  ali vsaj iritira), vstopna točka v lastno občutenje celostnosti, ki ga doživljam skoraj izključno na tak način  in  nikoli izolirano, samo znotraj  lastnih čutov  in misli. Tako da bi si skoraj upal trdit, da je moj  celoten intelekt avtentičnost črpa le, če je v funkciji tega občutja celostnosti in ki se kot rečeno krepi    ne glede na to, ali funkcijo žene kot  vodičke v celostnost občutja poveličuje ali  zavrača.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #807 - 29.10.2008 at 10:17:51
 
Eva wrote on 29.10.2008 at 09:00:05:
Nanaša se na moje ukvarjanje s tem, ali in kako=koliko naj začnem pisat na forum. Zgleda, da celo specifično na ta topic, ker sem ga imela na muhi.

To lahko morda bolje pojasni, zakaj v tvojih sanjah ni praktično nobene akcije. Celo da bi podala en predlog, tvojo željo, ga mora v sanjah povedati neka druga oseba, kljub temu, da je tvoj predlog in tvoja želja.
Če pri tem obstaja kakšen vzorec ali kaj, kar je potrebno "razčistit", je to samo "čiščenje", oz. tista reč, zaradi katere se vrtiš okrog problemov in ki te zaustavlja pri tvojih aktivnostih reševanja problemov. Žal je tukaj treba naredit "korak iz sebe", noben razred, tak ali drugačen, realen ali virtualen kolektiv ne bo tega naredil namesto tebe. Prvi koraki so vedno težki, čakanje na to, da so zvezde v pravem položaju ali kaj podobnega, pa je v resnici problem, ne rešitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #808 - 29.10.2008 at 10:22:46
 
titud wrote on 29.10.2008 at 09:45:23:
murileon wrote on 27.10.2008 at 20:20:37:
Ne spomnim se več, kdaj in v kakem kontekstu sem omenjal frustracije, ki naj bi jih tvoje sanje kazale. Arabci frustrirani glih ne morejo biti, ker verjamejo v raj. Policaji itak ne, ker so zelo močni. Mogoče iskanje avtentičnosti v okolju, ki ga obljublja new age tečaj. Ampak tu gre bolj za neutemeljena pričakovanja. Celo prodor ti uspe na naslovnici časopisa. Frustracija je edino v okolju železarne ali rudnika, ampak tu pride do revolta in v drugih sanjah se jasno pokaže uspeh revolta v aspektu Primoža Kozmosa, ki je našel neko svojo instant hrano za uspehe. To je daleč od kakšne večne frustracije. Sanje kažejo na to, da je preboj uspel. Vsaka stvar ima svoj smisel, zato moja sugestija pač ni bila na mestu. Simboli so večplastni in gledal sem iz moje perspektive, zato pogled, jasno, ni mogel biti pravilen. Oprosti. To je posledica instant interpretacij, ki so možne na taki sceni,kot je forum. Profesionalna, terapevtska interpretacija na tak način, brez poglabljanja, bi bila šarlatanstvo. Če smo iskreni, tole tu je bolj neka gostilniška debata, kot pa kaj drugega. Ampak človek rabi tudi to.


Mojo frustracijo naj bi  razkrivale po tvoji interpretaciji v bistvu kompenzacijske sanje, v katerih sem s poželjenem po  instant hrani, ki naj bi sanjski projekciji garant v kozmosovsih dejaskih uspehov, kompenziral lastno nesupešnost z instat intelektualizmom, ki mi v dejasnkem življenju ne prinaša tako  vrhunskih uspehov . Ni se ti treba opravičevat, lahko da res gre za kompenzacijske sanje, v katerih na tako kompenziram  realno nemoč instant intelektualizma v real lajfu. Hočem samo povedat, da ima zame vsaj na zvestni ravni instatnt ineteltualizem svojo lastno avtentično vrednost, tudi če ni v fukciji ničesar izven njega samega (ki v bistvu nahrani samega sebe),  in ta v bistvu metafizičen momonent, ki se izkazal v slastni poželjivosti  do tiste naslikane instant  kreme, je  vsaj po moji interpretaciji pomebnjši od morebitnega kompenzacijskega pomen sanj. Ta pomen sem se trudil obrazložit v  postu, ki si ga zgoraj komentiral.


Miti slučajno ne mislim, da je instant hrana in aspekt vrhunskega metalca kladiva nekaj kar je namenjeno kompenzacije. To je nekaj, kar je v tebi, tvoja psihološka realnost, ki deluje v različnih okoliščinah. Edino razvil si jo mogoče na neobičajen način, ampak to ne zmanjšuje vrednosti tvojih sposobnosti, do katerih si prišel. Definitivno je to nekaj avtentičnega. Mislim, da sva se napačno razumela zaradi mojih kvazi nasvetov, ki so te ziritirali. Ti nasveti niso bili mišljeni tako slabo, kot so izpadli. Mogoče bi jih kdaj spet uporabil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #809 - 29.10.2008 at 10:26:19
 
titud wrote on 29.10.2008 at 10:13:39:
Quote:
Kakor mi pri titudu ni povsem jasna avtentičnost, mi pri tebi ni čisto jasno, kaj je to za ena reč tvoja realnost. Zdi pa se mi, da oba privlačijo močne ženske, ki so sposobne prevzet pobudo, vodstvo. Pri titudu se to izraža skozi iskanje avtentičnosti, v katerem sledi svoji ženi, ki si menda bolj uspešno na novo osmišlja življenje,


No, v tej avtentičnosti vsaj jest ne vidim nič tako kopliciranega, da je ne bi mogli razumet tudi drugi.


Gre za to, da  ženo občutim kot  edino bitje, ki bi ga bil  sposoben sprejemat  celostno oz. čutim v sebi potencial, da bi jo sprejemal kot tako. Celostno v vsej njeni  konretnosti in  ne kot  idelizarnao predstvavo, v katero bi projiciral svoje želje po celostnosti, ki jo pri sebi kot konkretni (od drugih bitij izolirani) osebi nisem  zmožen dosčei. V bistvu mi  vsaka njena fizična in duhovna navzočnost (tako tista ki me privlači/navdihuje in tsita, ki me odbija  ali vsaj iritira), vstopna točka v lastno občutenje celostnosti, ki ga doživljam skoraj izključno na tak način  in  nikoli izolirano, samo znotraj  lastnih čutov  in misli. Tako da bi si skoraj upal trdit, da je moj  celoten intelekt avtentičnost črpa le, če je v funkciji tega občutja celostnosti in ki se kot rečeno krepi    ne glede na to, ali funkcijo žene kot  vodičke v celostnost občutja poveličuje ali  zavrača.


Kaj pa je narobe s projekcijami? Projekcije dajejo energijo, so tesno povezane z emocijami. Emocije ni nujno, da so avtentične. Pa jih imamo pod kontrolo? Ne. Samo dolgoročno se da vplivati na emocije s celotnimi spremembami v notranjosti. Pozitivne projekcije pa itak nima smisla spreminjati, ker lahko izgubimo življensko energijo. Skoraj vse je projekcija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 52 53 54 55 56 ... 90