Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 71 72 73 74 75 ... 90
(Read 279703 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1080 - 23.12.2008 at 08:22:21
 
Quote:
murileon wrote on 21.12.2008 at 13:35:30:
Pred par dnevi sem imel sanje iz katerih se spomnim samo dveh simbolov oziroma kratkih situacij.
Bil sem oblečen v spodnje hlače, kakeršne je nosila moja babica. Ženskosti ni imela razvite. Vedno je nosila spodnje hlače podobne današnjim bokserkam, ki pa so meni kot otroku delovale popolnoma nežensko, feminilno popolnoma nerazvito. Bog ne daj, da bi svoje gate kdaj poimenovala hlačke. To so bile striktno hlače. Jaz sem v sanjah oblečen v slične gate, le da se temu bolj reče hlačke. Lepe roza, erotične, prijetne mehke tople. Zgleda tudi, da je moje telo podobno ženskemu telesu. Kot otrok sem se vedno totalno zgražal, če me je kdo zamenjal s punčko. Pa tudi ženska patetika in dekliškost so mi vedno delovali inferiorno, nekaj, s čimer se pravi moški res ne more identificirati. V sanjah pa mi je na trenutek sicer malo nelagodno, ampak si rečem, pa kaj, če delujem dekliško in dekliško erotično.
Nato se še spomnim, da kakih deset do zob oboroženih policajev izvaja neko preiskavo. Išče krivca. V tisti dekliški opravi pomislim, da se nimam česa bati, saj nič ne skrivam.

Meni se zdi, da te sanje govorijo tudi o drugosti, drugačnosti, o tistem, kar se ne ujema s tvojimi predstavami in pričakovanji, povezanimi z ženskami v tvojem življenju. Ali pa tudi s tistimi zunanjimi splošnimi predstavami, recimo ko primerjaš kakšne "cosmo girls" in dejansko osebo pred teboj.

Tukaj so ti že poočitali, da si pasivno agresiven, kakšna nežnejša duša se je morda (vsaj nazivno) celo odvrnila od nadaljne debate (prav tako lahko recimo tudi zaradi moje brezobzirnosti), če imaš doma podoben način komuniciranja, je to lahko potencialni generator medosebnih konfliktov.

Vendar to sploh še ni vse, zdi se mi, da si negotov v svoji novi vlogi partnerja in očeta, pričakovanja svoje partnerke pa večkrat doživljaš kot pritisk. Obrambne reakcije so spet lahko generator napetosti in konfliktov, izrečenih ali neizrečenih. Vsaj po mojih izkušnjah.

Tretji del je, da se ne počutiš dobro v svojih čevljih niti v zunanjem svetu, tudi tu si negotov, nezadovoljen z odnosi, v konfliktnem ali dvojnem odnosu do različnih avtoritet, od katerih se počutiš  odvisen, da ne rečem celo na nek čuden način nanje navezan.

Poleg tega si pa še pod zunanjim pritiskom, znašel si se, če sem te prav razumel, v denarni stiski, za katero še ne poznaš poti ven, niti ne vem, ali jo morda iščeš, ali se morda umikaš.

Zadnji del, ki se mi je zdel zanimiv v tvojih preteklih sanjah, je konflikt med hedonizmom in askezo. Ne vem točno, ali gre za notranji ali družinski konflikt, povezan pa je po mojem z denarnimi problemi, to novo situacijo, na katero še ne poznaš odgovora in načinom njenega reševanja.  Zdi se mi, da pod hudim pritiskom iščeš sočutje, usmiljenje, nekoga, ki ti bo v tej zapleteni situaciji prinesel neko zavetje, vsaj majhno olajšanje, kot jo recimu prinese jokajočemu otroku sladoledna lučka. Vendar je to pričakovanje in reakcija po mojem otročja. Dejansko prej potrebuješ vzpostavit odnos, v katerem si bosta s partnerko v vzpodbudo, podporo, olajšanje, okolje skupnega načrtovanja in reševanja težav, ne pa vir pritiska na drugega.

Rožnate hlačke pa samo v tej luči spet slikajo probleme, ki jih imaš s svojo vlogo v družini, odnosom do partnerke in odnosom do sveta, avtoritete, ki ga trenutna kriza oz. stiska dela še posebej hudega.

bp


Večina stvari, ki si jih napisal, kar držijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1081 - 23.12.2008 at 11:46:46
 
murileon wrote on 21.12.2008 at 13:35:30:
Pred par dnevi sem imel sanje iz katerih se spomnim samo dveh simbolov oziroma kratkih situacij.
Bil sem oblečen v spodnje hlače, kakeršne je nosila moja babica. Ženskosti ni imela razvite. Vedno je nosila spodnje hlače podobne današnjim bokserkam, ki pa so meni kot otroku delovale popolnoma nežensko, feminilno popolnoma nerazvito. Bog ne daj, da bi svoje gate kdaj poimenovala hlačke. To so bile striktno hlače. Jaz sem v sanjah oblečen v slične gate, le da se temu bolj reče hlačke. Lepe roza, erotične, prijetne mehke tople. Zgleda tudi, da je moje telo podobno ženskemu telesu. Kot otrok sem se vedno totalno zgražal, če me je kdo zamenjal s punčko. Pa tudi ženska patetika in dekliškost so mi vedno delovali inferiorno, nekaj, s čimer se pravi moški res ne more identificirati. V sanjah pa mi je na trenutek sicer malo nelagodno, ampak si rečem, pa kaj, če delujem dekliško in dekliško erotično.
Nato se še spomnim, da kakih deset do zob oboroženih policajev izvaja neko preiskavo. Išče krivca. V tisti dekliški opravi pomislim, da se nimam česa bati, saj nič ne skrivam.
Par dni sem rabil, da sem natuhtal ta dva kompleksna simbola. Eden je moj odnos do feminilnosti in do svojega aspekta ženskosti. Do zob oboroženi policaji so moj aspekt, ki kar naprej nekaj tuhta, ocenjuje, precenjuje, sodi, obsoja, komentira, pametuje, v bistvu vedno išče krivca, kar je daleč od feminilnega razumevanja, empatije, rahločutnosti. Kakor je bilo lepo vidno tudi na tem forumu, včasih iščem neke krivce za kolektivne situacije in rad molariziram. Ta aspekt se seveda prebuja vkonfliktih s partnerko, kjer v svojih mislih meljem njeno krivdo. Moja partnerka ima oba aspekta, ki sta tu v mojih sanjah, tudi precej razvita in tudi precej avtonomna, neodvisna od kontrole zavesti. Glede na to, da sem v sanjah "deklica v prvi osebi", kaže po mojih izkušnjah na to, da mi sprejemanje feminilnosti in "potreba po nenapadanju feminilnosti" počasi prihaja v zavest. Ko je moja partnerka ogrožena, se prebudi njen animus, ki reagira strogo, vojaško, policajsko, tudi divje. Njena dekliškost pa je ogrožena zaradi njenega pomanjkanja samozavesti na tem področju. Verjetno vsaka ženska do neke mere trpi za tako "boleznijo", razen kake ledene kraljice, ki so čisto prepričane v svojo vzvišenost in privlačnost.
V glavnem, borba v partnerskem odnosu, mi je počasi odprla potrebo po prebujenju mojega ženskega aspekta, oziroma po višji kvaliteti delovanja moje anime. Moja anima je drugače bolj histerično in k smiljenju nagnjeno bitje, kot je bila moja babica.

Nato je kak dan kasneje v znamenju virusa, ki je napadel družino in tudi meni že pošteno načel imunski sistem, ter obiska nekega predavanja o sinhroniciteti. Ker sem doma čuval sina, sem imel možnost se spomniti kakih sanj. Prepričan sem bil, da bodo v znamenju prejšnje dnevnega dogajanja. Pa niso bila. Spet se spomnim samo enega simbola in kratkega dogajanja. V sanjah naj bi kupil srebrnik za cca 40€. Po mojih trenutnih merilih je to denar, ki ga ne moreš zanemariti. Partnerka me v sanjah opozori, da to sploh ni srebrnik. Začuden nad sabo, ker je to očitno en navaden medeninasti gumb, kot se jih spomnim na plaščih babice ali ene njene prijateljice Ane, ki mi je več kot babica in je del stare družine. Nato se srebernik-gumb spremeni v kovanec jugoslovanskih dinarjev, gor je letnica 197...in še ena številka, verjetno ni pomembno. Dinarji so v današnjih dneh na naših tleh postali neuporabna, brezvredna valuta.
Ker sem zaradi težav v komunikaciji s partnerko razmišljal, bolj nezavedno kot zavedno, o tem, da se bom mogoče moral preseliti nazaj od koder prihajam, so me sanje opozorile, da take vrste razmišljanja niso nič vredna. Recimo, da sem v to vlagal energijo v višini 40€. Družini iz katere prihajam je najbolje šlo v sedemdesetih letih. Ko so nosili tiste cenene gumbe. Ampak čas je šel naprej in to dandanes zame več nima smisla. No, mimogrede, tisti gumbi so na otip prijetni in topli in me spominjajo na Ano, ki jo imam še vedno rad. Ni imela otrok in se je navezala na naju z bratom. Precej uravnovešena oseba je, kljub njeni nizki izobrazbi in precej težkemu življenju. Verjetno je v tem tudi nekaj kompenzatornosti. Ko je v odnosu s partnerko težko, dobim nostalgijo po občutkih razumevanja.
Modre sanje Smiley. Kot zmeraj, le razumem jih le včasih.

Sam nas opozarjaš, da se je pomebno ozirat na občutke v sanjah. Ti so v obliki spomina, prenesenega  v real lajf, lahko dobra osnova, na katerih je mogoče gradit odnose. Če so občutki dobri, jih je po moje brez veze analizirat, ampak jih treba  zgolj vzet za osnovo, okorog katere se   spleta odnos. Če poznaš osnovno občutje, boš najdu tud pot/način, kako ga (po)doživet. Najbolj jebeno je, če nimaš oz.  najdeš v seb  nobenih osnov, na katere bi naslonu dejavnosti v dejanskem odnosu. Če jim maš, pol ugotoviš. da v bistvo sploh ni tolk važn, kaj počneš ampak bolj  kako oz. s kakšnim namenom to počneš. Sanje so priročno sredstvo, da te spomnijo na  ta namen, niso pa priočno sredstvo za to, da bi te usmerile v to, kaj počet, kar je super, saj v real lajfu se vedno najde pri roki  kup ljudi in situacij, ki ti določajo točno to  in skor nobene/nobenega, da bi ti določle namen. Tega je treba najt v seb, kar je kot rečeno zelo pripročno  takrat, ko ne počneš nč, torej v sanjah.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1082 - 24.12.2008 at 07:11:04
 
Quote:
murileon wrote on 21.12.2008 at 13:58:35:
Moja prva domneva je na objektivni ravni. Nekdo ali neka situacija v realnosti pritiska nate, zaradi česar se počutiš nemočno, kot kak otrok.

Gre za situacijo iz življenja, nekaj kar mi je pomembno, pa kljub vsemu trudu ne uspem ničesar spremenit. Zanimive se mi zdijo sanje, ki vse skupaj slikajo v zelo dramatičnih slikah, medtem ko se zavestno prepričujem, da to ni življenska katastrofa in naj enostavno  odidem naprej.


Če imaš rano na telesu, si tudi lahko dopoveduješ, da ni nič, v resnici pa je. Duševne rane so to. Take v normalnih mejah se kaki dve leti celijo. Bolj hude je pa treba zdraviti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1083 - 24.12.2008 at 07:21:02
 
[quote author=titud link=1214484649/1081#1081 date=1230029206]murileon wrote on 21.12.2008 at 13:35:30:
Sam nas opozarjaš, da se je pomebno ozirat na občutke v sanjah. Ti so v obliki spomina, prenesenega  v real lajf, lahko dobra osnova, na katerih je mogoče gradit odnose. Če so občutki dobri, jih je po moje brez veze analizirat, ampak jih treba  zgolj vzet za osnovo, okorog katere se   spleta odnos. Če poznaš osnovno občutje, boš najdu tud pot/način, kako ga (po)doživet. Najbolj jebeno je, če nimaš oz.  najdeš v seb  nobenih osnov, na katere bi naslonu dejavnosti v dejanskem odnosu. Če jim maš, pol ugotoviš. da v bistvo sploh ni tolk važn, kaj počneš ampak bolj  kako oz. s kakšnim namenom to počneš. Sanje so priročno sredstvo, da te spomnijo na  ta namen, niso pa priočno sredstvo za to, da bi te usmerile v to, kaj počet, kar je super, saj v real lajfu se vedno najde pri roki  kup ljudi in situacij, ki ti določajo točno to  in skor nobene/nobenega, da bi ti določle namen. Tega je treba najt v seb, kar je kot rečeno zelo pripročno  takrat, ko ne počneš nč, torej v sanjah.      


S sanjami se boš bolj težko usmerjal, če si z njimi ne veš kaj začeti oziroma jih ne razumeš in ne znaš postaviti v življenski kontekst. Zato se ne strinjam, da sanjskih simbolov ni smisla analizirati. Dostikrat opazim, da se energija (vsebina), ki se kaže v sanjah v simbolih, v realnem življenju kar sama spontano pojavi. Zato ne dvomim, da vedno obstaja za energijo iz sanj prostor v stvarnosti, oziroma prostor, stanje in situacije dejansko že obstajajo, le nezavedno jih je opazilo pred nami, oziroma je vse skupaj nastalo skozi nezavedne procese, ki so jih vzpodbudile zunanje okoliščine in posegi zavednega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1084 - 24.12.2008 at 13:40:01
 
Quote:
S sanjami se boš bolj težko usmerjal, če si z njimi ne veš kaj začeti oziroma jih ne razumeš in ne znaš postaviti v življenski kontekst. Zato se ne strinjam, da sanjskih simbolov ni smisla analizirati. Dostikrat opazim, da se energija (vsebina), ki se kaže v sanjah v simbolih, v realnem življenju kar sama spontano pojavi. Zato ne dvomim, da vedno obstaja za energijo iz sanj prostor v stvarnosti, oziroma prostor, stanje in situacije dejansko že obstajajo, le nezavedno jih je opazilo pred nami, oziroma je vse skupaj nastalo skozi nezavedne procese, ki so jih vzpodbudile zunanje okoliščine in posegi zavednega.


No, proces  je po moje obraten: sanje so same neke vrsta nezavedna analiza vplivov/učinkov  okoliščn na trenutno stopnjo zavedanja. Namen take 'analize' je oblikovat temelje/izgodišča, na katerih je potem mogoče zavestno ukrepat v skladu s spremenjenimi okoliščinami. Te spremenjene okoliščine so seveda lahko tako notranje narave (osebna biološka rast/razvoj na kemično/hormonski podlagi) kot  spremembe v zunanjem naravnodružbenem okolju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1085 - 31.12.2008 at 12:17:52
 
Še zadnje letošnje sanje, za katere bi bilo zardi njihove bizarnosti in slikovitosti škoda, da bi šle v pozabo.

Na avtobusni postaji čakam na prevoz na neko konfernco o prometnih ali informacijskih komunikacijah. Prigoni mimo možak na kolesu v šoferski  uniformi, ki na zdicu in na prtljažniku kolesa prevaža dva 'potnika'. Ne da bi se ustavil pove, da ima 'že  vse zasedeno' in naj počakam na 'spalni' avtobus. Ta res pripelje, v notranjosti so v zadnjem delu dejansko kovinske (vojaško/bolniške) postelje, na katerih sedijo potniki, na nekaterih pa celo ležijo strejši ljudje v pižamah. Hočem naredit posnetek s  fotoapartom (lahko da mi prva pride na tej konferenci), pa se ležeči skrijejo pod odeje oz. se obračajo stran in skrivajo svoje obraze. V zadregi (ker se mi zdi neetično, da  jih slikam v tako intimni situaciji) mi izpade objektiv, ko pa si hočem  ogledat posnetke na lcd zaslonu, ta deluje le kot ogledalce. Vsedem se na sprednje sedeže, na naslednji postaji pa vstopi klega iz  osnovne in srednje šole, ki je med tem postal režiser. Ne dava si znakov, da se poznava, v naslednjem prizoru pa ga opazim na sedežu za mano v dvorani na  konferenci. Kmalu se odpravi proti podiju za predavatelje, kjer začne nameščat neka stojala in snemalno tehniko. Ugibam ali je tam kot snemalec ali kot bodoči predavatelj (tudi v real lajfu je poleg rešiserja tudi predavatelj), vendar mi v sanjah ne uspe določit  njegove vloge na konferneci. V naslednjem sanjskem prizoru  se namreč vidim pred (očitnom svojim sanjskim) avtomobilom-kabtrioletom, parkiranim na prostem pred garažno hišo, na katerega pada močan dež. Sedeži so že  popolnoma prepojeni z vodo, zato samo vtaknemm ključ v zaganjač in se postavim od zadaj, da bi ga zrinil  pod streho. Ker imam avto očitno v prestavi, se     avto samodejno zalavfa in mi hoče uit po parkirišču. Z vso silo se ga trudim vlečt nazaj oz. ga zadržat, zraven pa kličem neki ženski, naj ga gre dat iz prestave. Nima pojma, kaj hočem od nje, začne celo porivat avto, misleč da mi pomaga, čeprav ga pravzaprav zadržujem, da ne bi samodejno poskakoval po parkirišču.  Mimo pride moški, ki mu zakričim, naj da venadr  v 'ler', on pa se kar vsede v moker avto in  celo doda gas. Avto ne poskakuje več in tekoče spelje, jaz pa se v strahu/nezaupanju do tujca, da mi bo kar odpeljal avto, zbudim.            
Back to top
« Last Edit: 31.12.2008 at 14:35:59 by titud »  
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1086 - 02.01.2009 at 22:17:23
 
titud wrote on 31.12.2008 at 12:17:52:
Še zadnje letošnje sanje, za katere bi bilo zardi njihove bizarnosti in slikovitosti škoda, da bi šle v pozabo.

Na avtobusni postaji čakam na prevoz na neko konfernco o prometnih ali informacijskih komunikacijah. Prigoni mimo možak na kolesu v šoferski  uniformi, ki na zdicu in na prtljažniku kolesa prevaža dva 'potnika'. Ne da bi se ustavil pove, da ima 'že  vse zasedeno' in naj počakam na 'spalni' avtobus. Ta res pripelje, v notranjosti so v zadnjem delu dejansko kovinske (vojaško/bolniške) postelje, na katerih sedijo potniki, na nekaterih pa celo ležijo strejši ljudje v pižamah. Hočem naredit posnetek s  fotoapartom (lahko da mi prva pride na tej konferenci), pa se ležeči skrijejo pod odeje oz. se obračajo stran in skrivajo svoje obraze. V zadregi (ker se mi zdi neetično, da  jih slikam v tako intimni situaciji) mi izpade objektiv, ko pa si hočem  ogledat posnetke na lcd zaslonu, ta deluje le kot ogledalce. Vsedem se na sprednje sedeže, na naslednji postaji pa vstopi klega iz  osnovne in srednje šole, ki je med tem postal režiser. Ne dava si znakov, da se poznava, v naslednjem prizoru pa ga opazim na sedežu za mano v dvorani na  konferenci. Kmalu se odpravi proti podiju za predavatelje, kjer začne nameščat neka stojala in snemalno tehniko. Ugibam ali je tam kot snemalec ali kot bodoči predavatelj (tudi v real lajfu je poleg rešiserja tudi predavatelj), vendar mi v sanjah ne uspe določit  njegove vloge na konferneci. V naslednjem sanjskem prizoru  se namreč vidim pred (očitnom svojim sanjskim) avtomobilom-kabtrioletom, parkiranim na prostem pred garažno hišo, na katerega pada močan dež. Sedeži so že  popolnoma prepojeni z vodo, zato samo vtaknemm ključ v zaganjač in se postavim od zadaj, da bi ga zrinil  pod streho. Ker imam avto očitno v prestavi, se     avto samodejno zalavfa in mi hoče uit po parkirišču. Z vso silo se ga trudim vlečt nazaj oz. ga zadržat, zraven pa kličem neki ženski, naj ga gre dat iz prestave. Nima pojma, kaj hočem od nje, začne celo porivat avto, misleč da mi pomaga, čeprav ga pravzaprav zadržujem, da ne bi samodejno poskakoval po parkirišču.  Mimo pride moški, ki mu zakričim, naj da venadr  v 'ler', on pa se kar vsede v moker avto in  celo doda gas. Avto ne poskakuje več in tekoče spelje, jaz pa se v strahu/nezaupanju do tujca, da mi bo kar odpeljal avto, zbudim.            


Pred leti sem gledal na računalniku neke svoje slike, ko mi v stanovanje brez najave nekdo vleti. Najprej sem hotel zapreti slike na ekranu, nato pa sem rekel, pa kaj, naj jih vidi. Takrat se mi je ponoči med drugim sanjalo, da mi je nekdo ukradel avto. Ko sem sanje predelal, sem za ta del sanj prišel do sklepa, da gre za mojo intimo. Strah, da mi nekdo ukrade nekaj mojega. Glede na tiste starejše ljudi na posteljah in tvoji zadregi ob slikanju, ter zrcalu namesto displeja, bi rekel, da sanje v veliki meri govorijo o tvoji intimi. O tvojih skritih željah, načrtih (kabriolet), potrebah. Hkrati pa govorijo spet o šoferju avtobusa. Tokrat goni bicikel. Bicikel pač ni kabriolet, ni nekaj, kar bi življenju dalo zagon in boljši smisel. So pa tu predavanja, režiser, kabriolet,..... Kabriolet je nespretno parkiran. Potreba je, da se ta kabriolet boljše zaščiti pred lopovi. Sploh pa ,da se ga boljše parkira. Vreme (notranje počutje) trenutno ni takšno, da bi lahko suvereno izpostavil kabriolet zunanjemu svetu. Mogoče je potrebno stvari prvo osmisliti in jih postaviti v smiselni kontekst, ki bi bil sprejemljiv za bližnje in zate. Je kabriolet (spominjame na sinove rejbenke) ustrezen potencial, ki bi omogočil režiserju, da nekaj ustvari ali je samo sredstvo, ki bi predavatelju omogočilo, da se malo postavlja in provocira (hčerkin partner z njegovim performansom)? Je to samo infantilna želja ali nekaj smiselnega ? Nad avtom nimaš kontrole, sam se zaganja in celo ogrožen je od tatov, ker ga ne moreš deliti z drugimi. Dež ga ogroža. Ni dovolj dober ali primeren za realnost. Ni ali še ni izdelan, kot bi moral biti. Ni v skladu z prometnimi in informacijskimi komunikacijami, ki so "suhoparna" realnost. Verjetno te mika umetnost. Mogoče si umetnik na področju prometnih in informacijskih komunikacijah. V tem primeru bi lahko bil kabriolet  simbol tvojih idej ali celo s strani nezavednega sporočena ideja. Kabriolet, idejo, je treba zaščititi in jo parkirati v garažno hišo (organizirana zaščita, patentniranje,...), da je kdo ne ukrade.
Sanje kažejo, da je tisto, kar te iritira pri sinu in "zetu", tudi tvoja psihološka realnost, ki pa je verjetno deloma zatrta in potisnjena.
Po moje se je treba vprašati in predelati, ali je to neka naravna notranja potreba ali le neizživete infantilne želje (nečimrnost). Če je to naravna potreba (potenciali), se bo poskušala realizirati. Če je to infantilna želja, jo je treba predelati, da ne bo moteča.
Vse bolj se mi dozdeva, da so razna vozila v sanjah, ideje, koncepti, skratka nekaj arteficialnega, nekaj, kar ustvarimo v glavi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1087 - 03.01.2009 at 12:26:02
 
Zihr gre za ideje, za njihovo avtorstvo/avtentičnost in izgubo te avtentičnosti skozi realizacijo, za tkorekoč zlorabo ideje. Zanimivo, da se v avtobusu pojavi kolega režiser v trentku, ko skušam zlorabit intimo 'splanega' avtobusa za lastno promocijo na konferenci. Tega kolega sem v srednji šoli vedno imel na sumu, da je zlorabljal moja intimna občutja (zato ga nisem nikoli mogel imeti za pravega  prijatelja) za svoje megalomanske  filmske in gledališjke 'projkete' (v katere me je zaradi nečimrnosti tudi osebno angažiral kot igralca). Zadnji stik sem imel z njim, ko me je 'slučajno' obiskal z novim land roverjem, ki ga je kupil z ostankom državnega denarja od realizacije filmskega režiserskega projekta, ki  še vedno služi za primer totalne slovenske  filmske polomije...

No, kolega režiser je v bistvu aspekt mene, ki bi se lahko 'okoristil' z mojimi idejami, če  bi vanje vložil svoje organizacijske sposobnosti (v katere itak  dvomim, da jih premorem), se odrekel intimnosti ( in  s tem naive, v akteri se napaja  kreativnosti/izvirnost) ter n sprejel vlogo igralca v igri, ki bi mi jo zrežiral ta alter ego...  No ja, očitno gre zgolj za nečimrnost in bo to infantilnost treba  najprej predelat kar  na kolesu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1088 - 04.01.2009 at 10:26:48
 
titud wrote on 03.01.2009 at 12:26:02:
Zihr gre za ideje, za njihovo avtorstvo/avtentičnost in izgubo te avtentičnosti skozi realizacijo, za tkorekoč zlorabo ideje. Zanimivo, da se v avtobusu pojavi kolega režiser v trentku, ko skušam zlorabit intimo 'splanega' avtobusa za lastno promocijo na konferenci. Tega kolega sem v srednji šoli vedno imel na sumu, da je zlorabljal moja intimna občutja (zato ga nisem nikoli mogel imeti za pravega  prijatelja) za svoje megalomanske  filmske in gledališjke 'projkete' (v katere me je zaradi nečimrnosti tudi osebno angažiral kot igralca). Zadnji stik sem imel z njim, ko me je 'slučajno' obiskal z novim land roverjem, ki ga je kupil z ostankom državnega denarja od realizacije filmskega režiserskega projekta, ki  še vedno služi za primer totalne slovenske  filmske polomije...

No, kolega režiser je v bistvu aspekt mene, ki bi se lahko 'okoristil' z mojimi idejami, če  bi vanje vložil svoje organizacijske sposobnosti (v katere itak  dvomim, da jih premorem), se odrekel intimnosti ( in  s tem naive, v akteri se napaja  kreativnosti/izvirnost) ter n sprejel vlogo igralca v igri, ki bi mi jo zrežiral ta alter ego...  No ja, očitno gre zgolj za nečimrnost in bo to infantilnost treba  najprej predelat kar  na kolesu...    


Avtobusni šoferji so osebe, ki se po navadi zaposlijo v podjetjih, kjer vozijo avtobuse. Podjetje, ki da šoferju namesto avtobusa bicikel, je čudno podjetje. Sanje so pokazale na očitno nelogično situacijo, zato se verjetno lahko sklepa, da obstajajo podjetja, ki avtobusnim šoferjem dajo avtobus. Kar je v skladu s pričakovanji in dostojanstvom šoferja in v smislu dobrega gospodarja smiselno za lastnika podjetja.
Menjal sem že kar nekaj služba, zato so mi čudna stanja podjetij znana in človek pogosto kar ne more verjeti, da lahko firma laufa. No, božji mlini meljejo počasi, zato na dolgi rok take firme ne zdržijo, kar je edino logično in prav. Delojemalci pa smo takrat primorani poiskati novo okolje, če se že prej ne zmoremo zganiti in poiskati sebi primernega delovnega okolja. Če mene vprašaš, so za kvaliteto službe važni trije dejavniki: plača, medosebni odnosi in delovni pogoji. Dva pogoja morata biti izpolnjena ali pa eden v hudem ekstremu (če ravno nanese, da v večji meri rabiš tisto, kar je v ekstremu, recimo denar), da ima smisel vztrajati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1089 - 07.01.2009 at 13:19:12
 
Danes se je v sanjah pojavljala neka moja najstniška anima. Punca v katero sem bil zaljubljen v osnovni šoli. Z njo nisem hodil ali kaj podobnega, ker s puncami takrat nisem znal komunicirati. Ne vem točno kakšna oseba je to. Očitno je zato njen lik deležen mojih projekcij. Bolj nezavednih, ker se zavestno z njo ne ukvarjam.
V sanjah je to oseba, ki me na neki način zapeljuje, ampak z mano noče ali ne zna imeti nič intimnega. Na nek način moj način zaljubljenosti v otroštvu. Nekaj bi, pa ne znaš. Občutek je neprijeten, malo depresiven in tudi smisla ni pravega, ker mi ta ženska na pogled sploh več ni všeč (tako v sanjah kot v realnosti).
Nato hodita nasproti mene dva človeka, ki imata nataknjene neke moderne fensi očale. S temi očalami se na nek način tudi postavljata. Ena od teh dveh oseb bi lahko bila ta punca. Te očale so smešne. Podobne so maski za potapljanje. Ko očala poskusim, vidim, da so tudi neumne, saj je ob strani rob in imaš občutek, da so ob straneh plašnice in zato nič ne vidiš. Občutek ko gledam skozi to masko je podoben občutku gledanja skozi lupo.
V adolescenci sem padel v depresijo zaradi asocialnosti in pomanjkanja intimne komunikacije. Teh dveh veščin nisem obvladal. Najhujši je bil občutek v očeh, zaradi česar sem potem začel nositi očala, in občutek tope utrujenosti v zgornjem delu hrbta. Še zdaj se mi kak tak občutek kdaj pojavi, kot ta nesrečna anima v sanjah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1090 - 08.01.2009 at 13:16:21
 
murileon wrote on 07.01.2009 at 13:19:12:
Danes se je v sanjah pojavljala neka moja najstniška anima. Punca v katero sem bil zaljubljen v osnovni šoli. Z njo nisem hodil ali kaj podobnega, ker s puncami takrat nisem znal komunicirati. Ne vem točno kakšna oseba je to. Očitno je zato njen lik deležen mojih projekcij. Bolj nezavednih, ker se zavestno z njo ne ukvarjam.
V sanjah je to oseba, ki me na neki način zapeljuje, ampak z mano noče ali ne zna imeti nič intimnega. Na nek način moj način zaljubljenosti v otroštvu. Nekaj bi, pa ne znaš. Občutek je neprijeten, malo depresiven in tudi smisla ni pravega, ker mi ta ženska na pogled sploh več ni všeč (tako v sanjah kot v realnosti).
Nato hodita nasproti mene dva človeka, ki imata nataknjene neke moderne fensi očale. S temi očalami se na nek način tudi postavljata. Ena od teh dveh oseb bi lahko bila ta punca. Te očale so smešne. Podobne so maski za potapljanje. Ko očala poskusim, vidim, da so tudi neumne, saj je ob strani rob in imaš občutek, da so ob straneh plašnice in zato nič ne vidiš. Občutek ko gledam skozi to masko je podoben občutku gledanja skozi lupo.
V adolescenci sem padel v depresijo zaradi asocialnosti in pomanjkanja intimne komunikacije. Teh dveh veščin nisem obvladal. Najhujši je bil občutek v očeh, zaradi česar sem potem začel nositi očala, in občutek tope utrujenosti v zgornjem delu hrbta. Še zdaj se mi kak tak občutek kdaj pojavi, kot ta nesrečna anima v sanjah.


Pred kratkim sem ponovno bral knjigo divji moški, v kateri sem postal pozoren na opis značilnosti t.i. 'letčih fantkov', ki jih simbolno predstvavlja peter pan. Zanje naj bi bilo po avtorjevem meneju značilna naivnost,   zaradi katere vsak  nezavedni spolni  vzgib pripisuje delovanju anime, naivnost pa naj bi se održala tudi v pripravljenosti, da še tako intimne sanje razkriva slučajnim tujcem. Ta njihovova  pretirana zaupljivosti pa naj bi bilo v očeh drugih delovala izdajalsko,  saj zaradi nje ne zmorejo prevzet odgovornosti za zaščito     skupnega polja intinosti s tistim, ki mu izraža svojo intimnost. Zaradi te potencialne 'izdajalskosti' se intimni parterji niso pripravljeni odzvati s svojo intimnostjo  oz. niso niti  pripravljeni niti sposobni  prevezti vlogo njegove anime (na to me spominja zadržanost/nesposbnost intinime osebe iz tojih sanj). Pretirana zaupljivost  'letičih fantkov' je torej le  hrbtna stran 'asocialnosti in nespsobnosti intimne komunikacije', ki jo pozroča sanjska  'anima', ki se ne odziva na pretirano željo po intimnosti. Skratka, 'asocialnosti in nespsobnost intimne komunikacije' v real lajfu je pravzprav produkt  'letečega dečka' kot sanjskega objekta z nebrzdano željo/potrebo po izražanju lastne intimnosti in ne obratno. Bom skušal to še dodelat...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1091 - 09.01.2009 at 07:19:05
 
titud wrote on 08.01.2009 at 13:16:21:
murileon wrote on 07.01.2009 at 13:19:12:
Danes se je v sanjah pojavljala neka moja najstniška anima. Punca v katero sem bil zaljubljen v osnovni šoli. Z njo nisem hodil ali kaj podobnega, ker s puncami takrat nisem znal komunicirati. Ne vem točno kakšna oseba je to. Očitno je zato njen lik deležen mojih projekcij. Bolj nezavednih, ker se zavestno z njo ne ukvarjam.
V sanjah je to oseba, ki me na neki način zapeljuje, ampak z mano noče ali ne zna imeti nič intimnega. Na nek način moj način zaljubljenosti v otroštvu. Nekaj bi, pa ne znaš. Občutek je neprijeten, malo depresiven in tudi smisla ni pravega, ker mi ta ženska na pogled sploh več ni všeč (tako v sanjah kot v realnosti).
Nato hodita nasproti mene dva človeka, ki imata nataknjene neke moderne fensi očale. S temi očalami se na nek način tudi postavljata. Ena od teh dveh oseb bi lahko bila ta punca. Te očale so smešne. Podobne so maski za potapljanje. Ko očala poskusim, vidim, da so tudi neumne, saj je ob strani rob in imaš občutek, da so ob straneh plašnice in zato nič ne vidiš. Občutek ko gledam skozi to masko je podoben občutku gledanja skozi lupo.
V adolescenci sem padel v depresijo zaradi asocialnosti in pomanjkanja intimne komunikacije. Teh dveh veščin nisem obvladal. Najhujši je bil občutek v očeh, zaradi česar sem potem začel nositi očala, in občutek tope utrujenosti v zgornjem delu hrbta. Še zdaj se mi kak tak občutek kdaj pojavi, kot ta nesrečna anima v sanjah.


Pred kratkim sem ponovno bral knjigo divji moški, v kateri sem postal pozoren na opis značilnosti t.i. 'letčih fantkov', ki jih simbolno predstvavlja peter pan. Zanje naj bi bilo po avtorjevem meneju značilna naivnost,   zaradi katere vsak  nezavedni spolni  vzgib pripisuje delovanju anime, naivnost pa naj bi se održala tudi v pripravljenosti, da še tako intimne sanje razkriva slučajnim tujcem. Ta njihovova  pretirana zaupljivosti pa naj bi bilo v očeh drugih delovala izdajalsko,  saj zaradi nje ne zmorejo prevzet odgovornosti za zaščito     skupnega polja intinosti s tistim, ki mu izraža svojo intimnost. Zaradi te potencialne 'izdajalskosti' se intimni parterji niso pripravljeni odzvati s svojo intimnostjo  oz. niso niti  pripravljeni niti sposobni  prevezti vlogo njegove anime (na to me spominja zadržanost/nesposbnost intinime osebe iz tojih sanj). Pretirana zaupljivost  'letičih fantkov' je torej le  hrbtna stran 'asocialnosti in nespsobnosti intimne komunikacije', ki jo pozroča sanjska  'anima', ki se ne odziva na pretirano željo po intimnosti. Skratka, 'asocialnosti in nespsobnost intimne komunikacije' v real lajfu je pravzprav produkt  'letečega dečka' kot sanjskega objekta z nebrzdano željo/potrebo po izražanju lastne intimnosti in ne obratno. Bom skušal to še dodelat...        


Nekaj je na tem. Mi še ni čisto jasno. Mislim, da tak Peter Pan ne prenese grobih ljudi, ker svojo intimo ne zna varovati. Zato se pojavi strah pred ljudmi, večina je v otroštvu grobih. Se vidim v tem.
Spet lahko načnemo temo o pripadanju skrivnosti, o čemer smo že govorili. Torej obstaja še tretja varijanta. Ne človek, ki mu ne gre dobro, ker ima neko svojo skrivnost, ne človek, ki je močan, ker pripada skupini s skrivnostjo, ampak je to človek brez skrivnosti. To res ni pravi moški. To je lahko samo neki leteči palček, nevreden spoštovanja Smiley. Katera ženska bi se pa zaljubila v takega moškega? Mogoče kakšna, ki ima rada pravljice, pa še tista ima težave Smiley. Ali pa kaka, ki projicira. Zato ta nenaklonjena anima. Hmmmmm. Intimna komunikacija je res umetnost. Na žalost je to še vedno del igre moči, ki vlada družbi. Pa smo spet pri maskah....
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1092 - 12.01.2009 at 11:20:13
 
murileon wrote on 07.01.2009 at 13:19:12:
Danes se je v sanjah pojavljala neka moja najstniška anima...

Kljub temu, da naj bi bil že v zrelih letih, z otroki in partnerko, bi jaz tukaj vseeno izpostavil še en aspekt, podobno kot titud opisuje fantka brez sence, ki leta od cveta na cvet.
Včasih ob kom začutiš, da bi s tem človekom preživel skupaj svoje življenje, ne glede na to, kaj se zgodi. Včasih lahko sicer čutiš privlačnost, vendar še vedno veselo gledaš naokrog, kaj bi lahko, kaj bi bilo boljše ali celo kaj bi bilo najboljše. Posledica tovrstnega razgibavanja miselnih vratnih mišic je, da nisi nikdar zares predan in zadovoljen s situacijo, v kateri se nahajaš, vedno je kaj kar bi lahko bilo boljše, ali pa vsaj drugače, vedno je nekaj s čimer nisi zares zadovoljen. Mogoče si celo samo radoveden. Dvom pa zato ves čas počasi grize tvoj odnos.
Kako doseč tako gotovost in s tem večje zadovoljstvo, ne vem. Vem, da včasih "pade z neba", da to enostavno veš, začutiš, pa ne veš zakaj. Mogoče lahko pri tem pomaga opustit kakšne svoje zavore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1093 - 12.01.2009 at 14:59:23
 
Quote:
murileon wrote on 07.01.2009 at 13:19:12:
Danes se je v sanjah pojavljala neka moja najstniška anima...

Kljub temu, da naj bi bil že v zrelih letih, z otroki in partnerko, bi jaz tukaj vseeno izpostavil še en aspekt, podobno kot titud opisuje fantka brez sence, ki leta od cveta na cvet.
Včasih ob kom začutiš, da bi s tem človekom preživel skupaj svoje življenje, ne glede na to, kaj se zgodi. Včasih lahko sicer čutiš privlačnost, vendar še vedno veselo gledaš naokrog, kaj bi lahko, kaj bi bilo boljše ali celo kaj bi bilo najboljše. Posledica tovrstnega razgibavanja miselnih vratnih mišic je, da nisi nikdar zares predan in zadovoljen s situacijo, v kateri se nahajaš, vedno je kaj kar bi lahko bilo boljše, ali pa vsaj drugače, vedno je nekaj s čimer nisi zares zadovoljen. Mogoče si celo samo radoveden. Dvom pa zato ves čas počasi grize tvoj odnos.
Kako doseč tako gotovost in s tem večje zadovoljstvo, ne vem. Vem, da včasih "pade z neba", da to enostavno veš, začutiš, pa ne veš zakaj. Mogoče lahko pri tem pomaga opustit kakšne svoje zavore.


Tu gre bolj za notranje stanje, ki še ni najbolj zrelo. Sem nekje na prehodu v stabilna srednja leta, zato se verjetno odpira tema, ki jo je treba predelati. Definitivni pa ni vse idealno, mogoče gre deloma tudi za mladostniško neizživetost.Izbor je po moje celo boljši kot si zaslužim. Ne vem še točno, kaj naj bi ta Peter Pan pomenil . Knjige Divji moški sem pred dvema letoma prebral pol in do te teme nisem prišel. Sem jo včeraj že držal v roki, da jo spet začnem brati. Moram pa prej dokončati eno drugo. Spet mi uspeva malo brati Smiley.
Če gre za letanje iz cveta na cvet, potem bi bolj rekel, da je bila prej želja najti stabilnost, zdaj pa, ko stabilnost je, notranja labilnost še ni čisto odšla. Skupek infantilnosti, radovednosti, želj, požrešnosti, fetišizma, egoizma in bog ve kaj vse še. Trenutno berem knjigo Stara pajkovka in mi prav paše indijanska miselnost, ki se najde v tej knjigi. Dobiti darilo, podariti, dobiti kar rabiš, dati, kar nekdo rabi, dati kar ti ne rabiš,... Nikoli še nisem razmišljal o zadovoljstvu, ko se smiselno razdajaš, ko smiselno dobivaš... Prava protiutež za Petra Pana.
Do sedaj mi je bila blizu samo misel o zadovoljstvu ob oddelanih nalogah, ki ti jih življenje naloži ti pa v zameno dobiš izkušnje. Vendar opažam, da je tak pogled preveč garaški in človeka izčrpava, zato lahko prepogosto izgublja smisel. Pogled indijancev je bolj poduhovljen in te uči mirovati in opazovati. Bolj človeški je. Verjetno je pravi pristop ob upoštevanju obeh duhovnih pogledov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1094 - 12.01.2009 at 21:11:24
 
Poslušte

Probite sanje doživeti bolj intuitivno, brez da bi jih razčlenjevali kaj zaboga naj bi pomenile. Prepričan sem, da s tem, ko jih sedaj razčlenjujete jim samo jemljete njihovo prvinsko moč. Pozabite, sanje ponoči so vam že dale točno tisto kar ste potrebovali, če pa jih sedaj razčlenjujete pa s tem samo krepite um/razum, in ta intuitivni del v vas samo nadaljne hira. Ves naš problem je ravno pretirana analiza stvari, ki v nas ubija intuitivnost.

Te dni okoli polne lune sem jaz imel odlične sanje. Bilo jih je več na noč, bile so barvite, mnogo različnih akterjev je bilo, bile so iracionalne in prav osvežujoče, pa pred tem že dolgo nisem imel sanj. Pa sem si rekel, da je bilo ponoči prav fino in nimam nobene potrebe po tem, da bi jih moj umski zavestni del skušal opredalčkati. Pomemben je občutek med sanjanjem, in prav tako sedaj med življenjem, ne pa analiza sanj in življenja.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 71 72 73 74 75 ... 90