Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 73 74 75 76 77 ... 90
(Read 279723 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1110 - 14.01.2009 at 11:37:28
 
Quote:
murileon wrote on 14.01.2009 at 07:38:01:
Ta konflikt po navadi poteka tako, da jaz nič hudega sluteč nekaj rečem, nakar ona ponori. Do mene se začne obnašati pokroviteljsko in začne besno argumentirati njeno stališče. Ker je to zame ponižujoče in sem zaradi takšne reakcije pretresen, začnem ustavljati reakcijo in ji povem, naj se ne dere. Užaljen se umaknem, nato ji povem, da če želi, da se udeležim partnerske terapije (v sanjah darila pod božično jelko, zame so razne terapije in delo na sebi kot bonboni iz bonbonijere) pričakujem opravičilo za obnašanje. Ne vem, kako naj se drugače kosam s srboritostjo. Če se podredim in sem servilen, srednjeročno zaradi prevelikega občutka podrejanja postanem nevrotičen

.... (zdravo agresijo sem imel v otroštvu prepovedano, vrednota je bila, moraš biti priden in ubogati). Moja partnerka ima določene težave zelo izrazite in že velikokrat sem naletel na mino, pa se še vedno ne znam paziti in deloma tudi trmoglavim v prepričanju, da je avtentična komunikacija med partnerjema temelj odnosa; zanimivo je, da se je v najinih sanjah pojavil simbol invalida; v mojih sanjah jaz invalide naganjam iz stanovanja, da bomo v stanovanju sploh lahko živeli, v njenih sanjah pa invalida brani pred grobo sodelavko. Tu gre tudi za njeno globoko prepričanje, da je do hendikepov treba biti zelo obziren. Sam se s tem ne strinjam vedno, saj pretirano zagovarjanje in zaščitništvo hendikepa ali inferiornosti daje le-temu potuho in prepogosto ohranja nezdrave in nekvalitetne odnose ter preprečuje razvoj. Spoznavam tudi, da je družina skupnost, kjer je pazljivost potrebna, vendar sem mnenja, da med partnerjema pazljivost ni potrebna. V tem smislu moja partnerka zame ni najbolj primerna. Sem pa kljub temu z njo skupaj, ker v globalu kvalitetna komunikacija obstaja in je odnos tudi zelo evolutiven.


Tudi jest sem bil vzgajan v pridnost in ubogljivost, zato imam včasih težave z izražanjem svojih želja in tudi prepirov ne prenašam najbolje.
(zato tudi na to opozarjam)
Vendar pa lahko umik kdo drug prebere tudi kot nezainteresiranost, nepripravljenost reševanja pomembnih vprašanj in ga to v partnerski zvezi spravlja povsem ob živce.
V vsakem primeru pa je pomembna predvsem primerna reakcija na dano situacijo takrat, ko do tega pride, ne pa neka analiza post festum ali terapija, vse tja do sanj, v kar se mi zdi, tebe morda malo preveč nese.
Meni še največje olajšanje prinese, ko uspem začutit svoje impulze, svoje občutke v dani situaciji in jih izraziti brez pretirane agresivnosti ali podobnih ekstremov.

lp bp



Zatrta agresivnost se kaže tudi kot pomanjkanje pobude, zato je tvoja pripomba zelo na mestu.
Zaradi konfliktov ne bežim v analizo. Toliko sem se pa že naučil skozi odnose, da se je treba malo boriti. Mi je pa zelo neprijetno. Se pa ne strinjam s tabo, da analize post festum niso koristne. Če misliš na analizo samega konflikta, je res brez smisla. Analiza neke širše podlage je pa še kako smiselna. Zato sanje. Ker so bogate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1111 - 14.01.2009 at 11:49:14
 
Quote:
El Pesnik wrote on 14.01.2009 at 11:06:52:
murileon wrote on 14.01.2009 at 10:33:30:
Ti pripisuješ nezavednemu neko popolnost, ki je nima. Tvoja napaka je tudi v tem, da gledaš na nezavedno kot neko samostojno zavestno strukturo.

Saj tudi je. Kaj boš rekel, da intuicija ni neodvisni del? O tem govorim, za zavestnim delom (umom) je celo morje vesolja. Zanimivo kako se vsak človek začne izredno hitro razburjati, kakor hitro nakažeš alternativo tistemu, kar tisti človek pridiga. Murileon se razburi, če mu alternativiziraš analizo sanj, Alojz se pa razburi, če mu alternativiziraš Prometeja. Pa ali moramo biti ljudje res taki zapečkarji? Da vsi gonimo samo svojo strujo? A ne bi mogli narediti ene velike sinteze vsega?

Tukaj ima Murileon prav, ti pa vse mešaš in deliš. Poveličuješ intuicijo, ki je večinoma miselnega izvora.

Lp,Igor


Definicija intuicije je nezavedno zaznavanje. Kaj bi imel človek ali celotna narava od tega, da bi nezavedno vedelo vse ti pa nič. Nezavedno nima, rok, nog, možganov, da bi vedenje lahko koristno uporabilo. Mogoče kdo uporablja besedo intuicija v kakšnem drugem pomenu. Ni mi jasno, kako bi lahko bila intuicija miselnega izvora. Mogoče si mislil na domišljijo. Kozmični poet verjetno meša intuicijo s kakimi božjimi razsvetljenji; priklopiš kabel na nezavedno ali boga in že vse veš. Razsvetljenja so posledica procesov. Nekako tako gre približno: seznanitev s problemom in tuhtanje ter iskanje rešitve-inkubacija(tu naredi nezavedno svoj del)-razsvetljenje. V glavnem, nič ni brez truda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1112 - 14.01.2009 at 11:53:14
 
Devi wrote on 13.01.2009 at 21:07:25:
Vseh sanj najbrž res ni treba razčlenjevat, ker dajejo odgovor že same po sebi. Jes sem mela zadnjič ene, ki jih takrat nisem zapisala, čeprov so me zabavale še par dni.

Nekej sem zabluzla v šoli, nisem se pripravla tk ko bi se mogla in pol sem še nekej pozabila. In laufam nekej iskat (kao domov) gor po cesti v staro mesto in tam nekje na robu ceste je pisalna miza in za njo sedi Marti. Lih ima malco in ko laufam mim nje, lih pogoltne grižljaj, nekej mi zine in se nasmeje in jes ji rečem, aaa, glej jo, kolk si se to fajn organizirala, mal ješ, mal boliš, pol maš pa še čas da se mal nasmejčkaš… in pol poslušam kako začne na moje besede za mano še bolj bolit, tako kot sem vedla da bo in se režim.
Ko grem nazaj, je situacija čist spremenjena. Po cesti gor se približuje volkodlak. In Marti se počas umika nazaj. Vem da nima pojma, kaj nardit. Njenih meter pa pol proti unim trem metrom nima šanse. Kaj se bojiš, sej je sam kuži, ji rečem. Tolk da jo mal prcnem, pa sprostim. Ker ga bom itak zvabila stran od nje in za sabo. In pol ko bo šel za mano na vesoljsko ladjo, bom tam nekje v vesolju odprla vrata in bo zadeva rešena. Sploh ker se trenutno ne spomnim, kako se že ubije volkodlaka. Pa tud v Alienu so to kar dobro porihtali.

Sam zarad besed ‘sej je sam kuži’ mi je šlo na smeh še cel teden. Ker so volkodlaki edina mitološka bitja u kera sem bla kdaj pripravljena tak napol verjet in so bli trenutki ko me je blo res na smrt strah ob polnih lunah kje zunej. Še prej sem gledala cel ciklus ZF filmov z vsem naštetim, kar sem pol vklopila v sanje. Sam res mi je blo pa všeč, da sem delovala tolk neustrašno/predrzno. In se spopadla z enim svojih strahov. Marti je bla po moje zraven, ker je tak način, se mi zdi, bolj njena specialnost.


Tele sanje bi se dalo nekako vkoponirati v odgovor poetu, ki ga skrbi, da bi budna  zavest utegnila manipulirati s sanjsko zavestjo oz si jo interpretirat će ne že celo podrejat v skladu s svojimi interesi. Tvoje sanje so lep dokaz, da nove izkušnje, ki jih pridobimo pri budni zavesti, povratno vplivajo na sanjsko zavest, ali še bolj radikalno: nezavedna sanjska zavest ne obstaja neodvisno od budne zavesti, ker  opreira zgolj in samo  s podobami, ustvarjenimi  na podlagi naših čutnih izkušenj. To da živijo v nekem svojem, od  naših zunanjih čutov osamosvojenem (neukročenem)  nočnem  svetu, ni noben dokaz njihovega avtentičnega (samo)kreacacionizma, v katerega naj bi bilo nespodobno ali celo prepovedano posegat (podobno kot kreacionisti prepovedujejo človeku  posegat v tisto, kar je ustvaril bog). Nasprotno, sanje  celo (marketinško) pozivajo k zunanji čutni verifikaciji in s tem preseganju svoje  sanjske neukrotljivosti (od tod devin interes za sf) in k ustvarjanju okolja domačnosti/ukročenosti (domačnost je po moje primarna razvojna človeška potreba, divjost/neukročensot pa je zgolj faza/prehod iz ene oblike domačnosti v drugo). Nezavednega po moje zato  ni mogoče enačiti zgolj z neko  neukročeno divjostjo samo zato, ker se nezavedno skozi sanje poslužuje takega 'marketinškega' pristopa za vzbujanje naše zavestne pozornosti. Sanje, v katerih se počutimo kot v varnem spokojnem  zavetju doma, pač ponavadi  ne vzbudijo toliko pozornosti, da bi prestopile  spominski prag (razen če je ta spokojnost 'čudaška' oz.  v nasprotju z našimi zavestnimi pričakovanju, kot se je to zgodilo v primeru pričakovanih lastnosti psoglavcev)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1113 - 14.01.2009 at 12:00:32
 
Devi wrote on 13.01.2009 at 21:07:25:
Vseh sanj najbrž res ni treba razčlenjevat, ker dajejo odgovor že same po sebi. Jes sem mela zadnjič ene, ki jih takrat nisem zapisala, čeprov so me zabavale še par dni.

Nekej sem zabluzla v šoli, nisem se pripravla tk ko bi se mogla in pol sem še nekej pozabila. In laufam nekej iskat (kao domov) gor po cesti v staro mesto in tam nekje na robu ceste je pisalna miza in za njo sedi Marti. Lih ima malco in ko laufam mim nje, lih pogoltne grižljaj, nekej mi zine in se nasmeje in jes ji rečem, aaa, glej jo, kolk si se to fajn organizirala, mal ješ, mal boliš, pol maš pa še čas da se mal nasmejčkaš… in pol poslušam kako začne na moje besede za mano še bolj bolit, tako kot sem vedla da bo in se režim.
Ko grem nazaj, je situacija čist spremenjena. Po cesti gor se približuje volkodlak. In Marti se počas umika nazaj. Vem da nima pojma, kaj nardit. Njenih meter pa pol proti unim trem metrom nima šanse. Kaj se bojiš, sej je sam kuži, ji rečem. Tolk da jo mal prcnem, pa sprostim. Ker ga bom itak zvabila stran od nje in za sabo. In pol ko bo šel za mano na vesoljsko ladjo, bom tam nekje v vesolju odprla vrata in bo zadeva rešena. Sploh ker se trenutno ne spomnim, kako se že ubije volkodlaka. Pa tud v Alienu so to kar dobro porihtali.

Sam zarad besed ‘sej je sam kuži’ mi je šlo na smeh še cel teden. Ker so volkodlaki edina mitološka bitja u kera sem bla kdaj pripravljena tak napol verjet in so bli trenutki ko me je blo res na smrt strah ob polnih lunah kje zunej. Še prej sem gledala cel ciklus ZF filmov z vsem naštetim, kar sem pol vklopila v sanje. Sam res mi je blo pa všeč, da sem delovala tolk neustrašno/predrzno. In se spopadla z enim svojih strahov. Marti je bla po moje zraven, ker je tak način, se mi zdi, bolj njena specialnost.


Na začetku sanj gre za občutek krivde, ker si zabluzila. Tečeš domov. Tu srečaš Marti. Tvoj aspekt, ki predstavlja nekoga, ki se razkomoti, lenuhari in uživa. Gledala si filme, a ne Smiley. A krivda postane vse večja. Spremeni se v volkodlaka. Zakaj? Ker nisi delala, a bi morala. Marti, stara lenuhinja tu seveda nima moči. Krivda nedela jo bo požrla. Marti vbendar ne zna delati, zna biti samo simpatična in prijetna. Na srečo pa ti sceno obvladaš. Tam nekje zgoraj, v duhovnih sferah, boš opravila z občutkom krivde. Moti me edino to, da so sanje vzele za duhovne sfere neki leteči predmet, nekaj imaginarnega, namišljenega, nekaj, kar v resnici ne obstaja. Si ti dobro v stiku s svojimi problemi? Nevarnost je, če so podlaga tvojega duhovnega sveta temelji, ki jih v resnici ne poznaš, ampak jih vzameš za resnične. Če nekaj znaš na pamet, s tem operiraš, a tega ne razumeš, v resnici tega ne poznaš. Po moje sanje govorijo o naivnosti, kako se boš z lahkoto znebila občutka krivde.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1114 - 14.01.2009 at 12:27:25
 
murileon wrote on 14.01.2009 at 11:49:14:
Quote:
El Pesnik wrote on 14.01.2009 at 11:06:52:
murileon wrote on 14.01.2009 at 10:33:30:
Ti pripisuješ nezavednemu neko popolnost, ki je nima. Tvoja napaka je tudi v tem, da gledaš na nezavedno kot neko samostojno zavestno strukturo.

Saj tudi je. Kaj boš rekel, da intuicija ni neodvisni del? O tem govorim, za zavestnim delom (umom) je celo morje vesolja. Zanimivo kako se vsak človek začne izredno hitro razburjati, kakor hitro nakažeš alternativo tistemu, kar tisti človek pridiga. Murileon se razburi, če mu alternativiziraš analizo sanj, Alojz se pa razburi, če mu alternativiziraš Prometeja. Pa ali moramo biti ljudje res taki zapečkarji? Da vsi gonimo samo svojo strujo? A ne bi mogli narediti ene velike sinteze vsega?

Tukaj ima Murileon prav, ti pa vse mešaš in deliš. Poveličuješ intuicijo, ki je večinoma miselnega izvora.

Lp,Igor


Definicija intuicije je nezavedno zaznavanje. Kaj bi imel človek ali celotna narava od tega, da bi nezavedno vedelo vse ti pa nič. Nezavedno nima, rok, nog, možganov, da bi vedenje lahko koristno uporabilo. Mogoče kdo uporablja besedo intuicija v kakšnem drugem pomenu. Ni mi jasno, kako bi lahko bila intuicija miselnega izvora. Mogoče si mislil na domišljijo. Kozmični poet verjetno meša intuicijo s kakimi božjimi razsvetljenji; priklopiš kabel na nezavedno ali boga in že vse veš. Razsvetljenja so posledica procesov. Nekako tako gre približno: seznanitev s problemom in tuhtanje ter iskanje rešitve-inkubacija(tu naredi nezavedno svoj del)-razsvetljenje. V glavnem, nič ni brez truda.

Prav to sem mislil, da ne prepozna intuicije od domišljije in miselnega vzorca.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1115 - 14.01.2009 at 12:31:05
 
murileon wrote on 14.01.2009 at 07:38:01:
Mislim, da so v sanjah vse osebe moji aspekti.


Kot da si zavestno spregledal aspekt izdaje. To, da se parterica ne zašćiti, v sanjah občutiš kot izdajo. Kaj če gre v akspetu za tvojo intimno željo po otrocih, ki jo zavestno zatiraš, za zavestno izdajo zoper lastno intimo torej, ki povzroča v preslikavi  nepomirljiv konflikt med  tabo in partnerico?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1116 - 14.01.2009 at 12:38:40
 
titud wrote on 14.01.2009 at 12:31:05:
murileon wrote on 14.01.2009 at 07:38:01:
Mislim, da so v sanjah vse osebe moji aspekti.


Kot da si zavestno spregledal aspekt izdaje. To, da se parterica ne zašćiti, v sanjah občutiš kot izdajo. Kaj če gre v akspetu za tvojo intimno željo po otrocih, ki jo zavestno zatiraš, za zavestno izdajo zoper lastno intimo torej, ki povzroča v preslikavi  nepomirljiv konflikt med  tabo in partnerico?


Otroka si nisem želel, dobil sem ga in zelo sem ga vesel. Ta zgodba se je že zgodila. V njej v sanjah ne vidim nič objektivnega, lahko je samo nek simbol za neko drugo dogajanje. Več otrok si pa res ne želim, ker nimam niti materialnih pogojev za kaj takega. Tudi selitve še nisem prebavil do konca, stanovanje je pa itak premajhno. Otroški dokladi so žal mizerni. Nekoč sem videl neko statistiko, kjer je graf števila zgrajenih stanovanj identičen številu rojenih otrok. Trenutno pa so krediti za stanovanja, ki jih je najemala cela generacija tako peklensko visoki, da bo verjetno demografska slika v naslednjem desetletju nižja. Subjektivnih vzrokov, da nekdo nima otrok je zelo zelo malo. Mogoče par procentov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1117 - 14.01.2009 at 13:02:21
 
murileon wrote on 14.01.2009 at 12:38:40:
titud wrote on 14.01.2009 at 12:31:05:
murileon wrote on 14.01.2009 at 07:38:01:
Mislim, da so v sanjah vse osebe moji aspekti.


Kot da si zavestno spregledal aspekt izdaje. To, da se parterica ne zašćiti, v sanjah občutiš kot izdajo. Kaj če gre v akspetu za tvojo intimno željo po otrocih, ki jo zavestno zatiraš, za zavestno izdajo zoper lastno intimo torej, ki povzroča v preslikavi  nepomirljiv konflikt med  tabo in partnerico?


Otroka si nisem želel, dobil sem ga in zelo sem ga vesel. Ta zgodba se je že zgodila. V njej v sanjah ne vidim nič objektivnega, lahko je samo nek simbol za neko drugo dogajanje. Več otrok si pa res ne želim, ker nimam niti materialnih pogojev za kaj takega. Tudi selitve še nisem prebavil do konca, stanovanje je pa itak premajhno. Otroški dokladi so žal mizerni. Nekoč sem videl neko statistiko, kjer je graf števila zgrajenih stanovanj identičen številu rojenih otrok. Trenutno pa so krediti za stanovanja, ki jih je najemala cela generacija tako peklensko visoki, da bo verjetno demografska slika v naslednjem desetletju nižja. Subjektivnih vzrokov, da nekdo nima otrok je zelo zelo malo. Mogoče par procentov.


Nisem mislil za  nazaj, ampak za naprej. Intimna nezavedna želja ali celo potreba po (x) otrocih v partnerskem odnosu obstaja ne glede na objektivne življenjske okoliščine, ki nasprotujejo njeni realizaciji. Je neodpravljiv vzrok  nervoze in  nezadovoljstva, če se iz  odnosa obojstransko popolnoma   izključi kot opcija (govorim iz lastnih izkušenj...), če zgolj enostransko pa kot izdajstvo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1118 - 14.01.2009 at 13:16:50
 
titud wrote on 14.01.2009 at 13:02:21:
murileon wrote on 14.01.2009 at 12:38:40:
titud wrote on 14.01.2009 at 12:31:05:
murileon wrote on 14.01.2009 at 07:38:01:
Mislim, da so v sanjah vse osebe moji aspekti.


Kot da si zavestno spregledal aspekt izdaje. To, da se parterica ne zašćiti, v sanjah občutiš kot izdajo. Kaj če gre v akspetu za tvojo intimno željo po otrocih, ki jo zavestno zatiraš, za zavestno izdajo zoper lastno intimo torej, ki povzroča v preslikavi  nepomirljiv konflikt med  tabo in partnerico?


Otroka si nisem želel, dobil sem ga in zelo sem ga vesel. Ta zgodba se je že zgodila. V njej v sanjah ne vidim nič objektivnega, lahko je samo nek simbol za neko drugo dogajanje. Več otrok si pa res ne želim, ker nimam niti materialnih pogojev za kaj takega. Tudi selitve še nisem prebavil do konca, stanovanje je pa itak premajhno. Otroški dokladi so žal mizerni. Nekoč sem videl neko statistiko, kjer je graf števila zgrajenih stanovanj identičen številu rojenih otrok. Trenutno pa so krediti za stanovanja, ki jih je najemala cela generacija tako peklensko visoki, da bo verjetno demografska slika v naslednjem desetletju nižja. Subjektivnih vzrokov, da nekdo nima otrok je zelo zelo malo. Mogoče par procentov.


Nisem mislil za  nazaj, ampak za naprej. Intimna nezavedna želja ali celo potreba po (x) otrocih v partnerskem odnosu obstaja ne glede na objektivne življenjske okoliščine, ki nasprotujejo njeni realizaciji. Je neodpravljiv vzrok  nervoze in  nezadovoljstva, če se iz  odnosa obojstransko popolnoma   izključi kot opcija (govorim iz lastnih izkušenj...), če zgolj enostransko pa kot izdajstvo...  


"Ni mi točno jasno, kaj je skrivanje neuporabe kontracepcije. Mogoče skrivanje neprevidnosti. Moji filtri, kaj smem reči in kaj ne, so zelo švoh. Zelo švoh zaznavam težave sogovornika. Težave na intuitivnem nezavednem nivoju hitro in dobro zaznam in jih zelo rad uporabljam pri uporabi sarkazma s katerim kompenziram bežanje iz konflikta."

Bolj blizu mi je misel, da gre za težave v komunikaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1119 - 14.01.2009 at 15:04:06
 
Quote:
Zakaj so te te sanje zabavale?

murileon wrote on 14.01.2009 at 12:00:32:
Moti me edino to, da so sanje vzele za duhovne sfere neki leteči predmet, nekaj imaginarnega, namišljenega, nekaj, kar v resnici ne obstaja. Si ti dobro v stiku s svojimi problemi? Po moje sanje govorijo o naivnosti, kako se boš z lahkoto znebila občutka krivde.

Ne vem, zakaj so me tolk zabavale te sanje. Se mi zdi, da gre tukej za en interen joke med nezavednim in mano, ki mi skoz neko situacijo kaže, da bi bil mogoče čas, da mal spremenim odnos do problemov oz strahov.
Jemljem jih namreč zlo resno, tud mal ne zaupam vase in rada se pripravljam na stvari dost bolj kot bi blo treba. Zarad takih stvari sem skos pod stresom, zelo ne uživam v njih in dnevi minevajo, v katerih se nimam niti najmanj v redu. Zdi se mi, ko da mi je nezavedno reklo, ok, a še nisi opazila, da si zdej zadost nadriblala stvari, rešila zadost problemov, da vidiš da res zmoreš in si lahko začneš bolj zaupat? Če bi namest smrtno resno začela stvari obravnavat bolj s humorjem bi znalo postat tvoje življenje dosti lepše.

Murileon, sej tud volkodlak ni prov realen a ne Smiley Če sem si že namisla supermočne usodne sile, bi znal bit kar problem pol to reševat zgolj z realnimi, dost zemeljsko omejenimi rešitvami.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1120 - 14.01.2009 at 18:11:06
 
Devi wrote on 14.01.2009 at 15:04:06:
Ne vem, zakaj so me tolk zabavale te sanje. Se mi zdi, da gre tukej za en interen joke med nezavednim in mano, ki mi skoz neko situacijo kaže, da bi bil mogoče čas, da mal spremenim odnos do problemov oz strahov.

Pri meni je pa ravno obratno. Smiley
Poskušam se delat neobremenjenega zavestno, sanje pa mi govorijo drugače.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1121 - 14.01.2009 at 19:55:16
 
Quote:
Pri meni je pa ravno obratno. Smiley
Poskušam se delat neobremenjenega zavestno, sanje pa mi govorijo drugače.
bp

meni se ne zdi, da bi bil tolk neobremenjen, v bistvu moraš skos pazit, razmišljat in se izmikat. stvari so tolk neosebne, da sploh ne veš, za kaj se gre, obenem ti pa, čeprov niso tvoje, vseeno zares lahko škodijo. manjka neko varno zatočišče, kjer bi se lahko ustavil in spočil. nimaš zaveznika. tud nobenmu ne pomagaš. sam izmikanje ti gre dobro, verjetno ni lahko, ti pa si zlo uspešen v tem. mogoče je tvoje trenutno okolje tolk konfliktno. mogoče samo še nisi naletel na stvar, za katero bi se pa hotel borit in reskirat. osebno mislim, da bi ti tud takrat dobro šlo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1122 - 15.01.2009 at 07:45:26
 
Devi wrote on 14.01.2009 at 15:04:06:
Quote:
Zakaj so te te sanje zabavale?

murileon wrote on 14.01.2009 at 12:00:32:
Moti me edino to, da so sanje vzele za duhovne sfere neki leteči predmet, nekaj imaginarnega, namišljenega, nekaj, kar v resnici ne obstaja. Si ti dobro v stiku s svojimi problemi? Po moje sanje govorijo o naivnosti, kako se boš z lahkoto znebila občutka krivde.

Ne vem, zakaj so me tolk zabavale te sanje. Se mi zdi, da gre tukej za en interen joke med nezavednim in mano, ki mi skoz neko situacijo kaže, da bi bil mogoče čas, da mal spremenim odnos do problemov oz strahov.
Jemljem jih namreč zlo resno, tud mal ne zaupam vase in rada se pripravljam na stvari dost bolj kot bi blo treba. Zarad takih stvari sem skos pod stresom, zelo ne uživam v njih in dnevi minevajo, v katerih se nimam niti najmanj v redu. Zdi se mi, ko da mi je nezavedno reklo, ok, a še nisi opazila, da si zdej zadost nadriblala stvari, rešila zadost problemov, da vidiš da res zmoreš in si lahko začneš bolj zaupat? Če bi namest smrtno resno začela stvari obravnavat bolj s humorjem bi znalo postat tvoje življenje dosti lepše.

Murileon, sej tud volkodlak ni prov realen a ne Smiley Če sem si že namisla supermočne usodne sile, bi znal bit kar problem pol to reševat zgolj z realnimi, dost zemeljsko omejenimi rešitvami.


Torej je stvar masprotna, kot sem domneval. Marti je torej šibkejši aspekt, ki ga moraš negovati. Strahovi pa so bolj imaginarne sorte. Klin se s klinom izbija Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1123 - 15.01.2009 at 10:33:09
 
murileon wrote on 14.01.2009 at 13:16:50:
"Ni mi točno jasno, kaj je skrivanje neuporabe kontracepcije. Mogoče skrivanje neprevidnosti. Moji filtri, kaj smem reči in kaj ne, so zelo švoh. Zelo švoh zaznavam težave sogovornika. Težave na intuitivnem nezavednem nivoju hitro in dobro zaznam in jih zelo rad uporabljam pri uporabi sarkazma s katerim kompenziram bežanje iz konflikta."

Bolj blizu mi je misel, da gre za težave v komunikaciji.


Težave v komunikaciji so v ljubezenskem partnesrkem odnosu večinoma  posledica in ne vzrok nesporazuma. Ljubezenski partnerski odnos namreč ni zgrajen na predhodno ali sproti nedvoumno izkomuniciranih dogovorih ampak na neverbalnem občutnju medsedbojne pripadnosti,   vzajemnega sprejemanja, dopolnjevanja  in zaupanja. Seveda je tak odnos, da je lahko funkcionalen v vskdanjem življenju, treba tudi izkomunicirat, vendar se temelnjega občutja odnosa samega  po moje ne da verbalno izkomunicirat, saj je ta prepogoj komuninakcije in  s tem neke vrste 'sveta' ali 'tabu' tema, ki jo ni pametno vsakič sproti načenjat.   Če na zadevo oba  gledata s tega vidika, vama ni treba  vsako komunikacijo jemat kot ogrožujočo za odnos sam in zaradi nje nastopat iz obrambne ali napadlane pozicije. Komunilkacija se tako razbremeni vezi z neizrekljivim in se laže omeji na medsebojno dogovarjanje in reševanje vsakodnevnih funkcionalnih opravil oz. se razbremeni prevelikih pričakovanj, zaradi katerih prihaja na površje medsebojna kompetativnost namesto kompatibilnosti.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1124 - 15.01.2009 at 12:52:14
 
titud wrote on 15.01.2009 at 10:33:09:
murileon wrote on 14.01.2009 at 13:16:50:
"Ni mi točno jasno, kaj je skrivanje neuporabe kontracepcije. Mogoče skrivanje neprevidnosti. Moji filtri, kaj smem reči in kaj ne, so zelo švoh. Zelo švoh zaznavam težave sogovornika. Težave na intuitivnem nezavednem nivoju hitro in dobro zaznam in jih zelo rad uporabljam pri uporabi sarkazma s katerim kompenziram bežanje iz konflikta."

Bolj blizu mi je misel, da gre za težave v komunikaciji.


Težave v komunikaciji so v ljubezenskem partnesrkem odnosu večinoma  posledica in ne vzrok nesporazuma. Ljubezenski partnerski odnos namreč ni zgrajen na predhodno ali sproti nedvoumno izkomuniciranih dogovorih ampak na neverbalnem občutnju medsedbojne pripadnosti,   vzajemnega sprejemanja, dopolnjevanja  in zaupanja. Seveda je tak odnos, da je lahko funkcionalen v vskdanjem življenju, treba tudi izkomunicirat, vendar se temelnjega občutja odnosa samega  po moje ne da verbalno izkomunicirat, saj je ta prepogoj komuninakcije in  s tem neke vrste 'sveta' ali 'tabu' tema, ki jo ni pametno vsakič sproti načenjat.   Če na zadevo oba  gledata s tega vidika, vama ni treba  vsako komunikacijo jemat kot ogrožujočo za odnos sam in zaradi nje nastopat iz obrambne ali napadlane pozicije. Komunilkacija se tako razbremeni vezi z neizrekljivim in se laže omeji na medsebojno dogovarjanje in reševanje vsakodnevnih funkcionalnih opravil oz. se razbremeni prevelikih pričakovanj, zaradi katerih prihaja na površje medsebojna kompetativnost namesto kompatibilnosti.          




Ne gre za ogrožanje odnosa. Da se morata dva čutiti, da lahko med njima do česa pride, je tudi jasno. Gre za to, da sem jaz zelo klepetav, razčiščene imam pojme o tem, da je marsikaj relativno, moje misli zelo skačejo, sposoben sem relativizirati vsako vrednoto. V določenem življenskem obdobju sem se počutil precej zafrustriranega in tudi zmeda v moji glavi je bila lepa, zato sem svoje potenciale vlagal in kompenziral v nastopaštvo skozi sarkazem. Sarkazem je pri meni deloma izviral iz bolečine in je bil mišljen kot zabava za ljudi, podajanje informacij in kritika vsega. Pri moji partnerki se je notranja struktura drugače razvijala. Za njo so nekatere stvari svete. Nekatere vrednote so pri njej zabetonirane in imajo zanjo smisel v vseh okoliščinah. Te vrednote so močno vključene v njeno samopodobo. Iz tega kar sem napisal lahko verjetno vidiš, da lahko z lahkoto prihaja do kratkih stikov v komunikaciji. Jaz namreč s sarkazmom tudi napadam, ker v direktnih konfliktih in v trenutkih, ko se je treba jasno odločati, ne znam dobro poskrbeti zase. Zato potem zamera z moje strani, ki potem tolče ven skozi sarkazem. In jasno, sarkazem napada tam, kjer je napadeni najšibkejši. Pri samopodobi. Poleg tega ima partnerka potrebo po nekih visokih standardih, ki jih v veliko stvareh tudi dosega. Sam nekaterim standardom nisem sposoben slediti, nekaterim pa ne želim, ker je to v nasprotjo z mojo potrebo po sproščenem lenobno ustvarjalnem življenju in v nekaterih njenih potrebah oziroma pričakovanjih vidim tudi določeno patologijo. Moja upravičena zamera je v tem, ker včasih za svoja prepričanja, vrednote in pričakovanja napade človekova in sploh ne pomisli, zakaj hudiča on v nekem trenutku ne čuti tako kot ona. Človeka je pripravljena napasti zaradi pomanjkanja sposobnosti ali pa trenutne sposobnosti (bolezen, izčrpanost,...). Nato človeka kaznuje z dolgotrajnim kujanjem ali pa z besnim verbalnim napadom in ga želi potegniti v težavno s čustvi nabito argumentiranje.
Za občasno slabo komunikacijo leži kompleksen razlog v najinih različnih psiholoških strukturah, ki sta se gradili nekaj desetletij.  Patologije so pri obeh. Težave v komunikaciji in zamere pa so občasno toliko močne, da brez nekega dela na sebi in iskanja uvidov ne bi mogla ostati skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 73 74 75 76 77 ... 90