Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 31872 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Je NewAge beg pred sabo
18.03.2007 at 20:43:59
 
Na prvi pogled je tole vprašanje neumnost, saj je bistvo newageja parav poglabljanje vase.
Sem pa iz ust človeka, ki o teh stvareh veliko ve, slišal, da je vsa ta newage krama en sam beg pred samim sabo. Napabekovanje enih metod, teorij, v katere ful verjameš in ker verjameš vse ostaja na površju, čutiš in spoznavaš to kar ti sugerirajo, kar bi rad čutil, spoznal... Sam sem se z newegom spoznal pred veliko leti in kmalu odšel iz teh krogov, nekako instant in meni nerazumno, nespoznavno...
Newage kot beg mi je vse bolj verjetna teorija, vsaj če sodim po znancih, ki so padli not. Pa nebi detaljno o tem, saj gre za daljše osebne štorije. Ena bežna znanka je ful obvladala vse sorte tehnik, vse ji je šlo, obvladala je sceno, kar naenkrat pa je ni bilo več in rekli so, da se je zlomila. Druga pa ful beži od kupa tem, že 20 let stara, sicer boleča zgodba, jo ful vrže, ravna se po instinktu, čeprav je očitno, da gre za stare že davno neresnične strahove ... PA je bila nekdaj odprta, vedoželjna, o vsem si se lahko pogovarjal.

Kaj mislite?
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #1 - 18.03.2007 at 21:28:32
 
Ja, tale zadeva res zna bit nevarna...Tudi jaz imam takšne izkušnje z new ageom, kot jih opisuješ ti za svoje znance. Pred nekaj leti, ko sem bila še globoko v tem, sem bila popolnoma drugačna oseba, kot sem sedaj. Trudila sem se na napačnem koncu reševat svoje težave, zato nisem prišla nikamor. Trudila sem se ljubiti vse po vrsti in bila pasivno agresivna...To je potegnilo za sabo še en kup enih stvari, ki sem jih potem uspešno rešila s pomočjo psihoterapije. Takrat sem bila mnogo bolj neuravnovešena, kot sem sedaj, čeprav mi je bil ravno to cilj, ki sem ga videla pred sabo-harmonija...
Toliko o tem čisto na hitrco.
Tako da ne vem...MENI definitivno je bil new age sredstvo za beg pred sabo. Ne bi pa si upala posploševat...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #2 - 18.03.2007 at 22:40:54
 
Ja, možno je, da je res New Age tudi beg pred sabo , kot nekaka Satanova zvijača  Roll Eyes. Zato pa se tudi jaz počasi oddaljujem od N.A.  Cool . In, obračam "svojo barko življenja" proti New Religion, al' kako bi reku,; Universal Religion  ... = bolj proti Bogu . Cool Wink Cheesy Smiley Roll Eyes Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #3 - 19.03.2007 at 08:26:35
 


Večina religij je samo beg pred samim sabo...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #4 - 19.03.2007 at 11:14:16
 
Skupno new age bi bilo lahko raziskovanje drugih (neobičajnih) oblik zavesti. Če je to beg, potem se ta beg običajno nadaljuje iz ene v drugo obliko teh spremnjenih  zavesti, ker tako kot običajna tudi nobena od spremenjenih  oblik ne izpolnjuje pričakovanja, s katerimi se jih lotiš razikovat. Prej ko slej spoznaš, da zevesti kot taki ni mogoče ubežat, da je le takšno ali drugačno orodje spoznavanja sveta in sebe v njem, brez uporabe  katerega ni ne sveta ne tebe v njem.

Sem se ravnokar  znova posvetil castanedi oz. njegovi tretji knjigi, poti v ixtlan. Konča se spoznanjem vrača oz. z njegovim napotkom castanedi, da ko bo izkusil svet skozi spremenjeno zavest, ta svet zanj nikoli ne bo več isti: nikoli več se bo  bo mogel vrniti domov (v ixtlan), vedno bo bo lahko le na poti v ta ixtlan. Skrtaka, če folk išče novi dom v new age-u, ker s starim ni zadovoljen ali mu v njme ne znese, naj se sprememb lastne zavesti ne  loteva, če hkrati ni pripravljen, da bo stari dom izgubu za zmeraj in da bo zato prisiljen bit vedno le na poti v ixtlan....        

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #5 - 19.03.2007 at 12:32:48
 
Zdej, jst sem samo en bk in se na te zadeve ne spoznam glih, se mi pa zdi, da je ta NA čist preširoka zadeva, da bi ji lahko podal eno splošno konotacijo, dobro al pa slabo in bi jo moral vezat glih na posameznika in šele iz njegove percepcije ugotavljat a je beg al ni. Kot prvo. Kot drugo pa je NA silno širok pojem rajtam, ki lahko zaobjema vse, kar ni staro /koliko to? in za koga to?/. In če bi se spustu na nivo posameznika spet, je zanj NA vsako /kaj že?/ delovanje skozi tehniko, usmeritev, verovanje, ... ajd, ki mu omogoča premik in ki jo spoznava /tud krščanstvo je NA za tistega, ki preko njega išče, kar že išče/. Pol bi lahko rekel a ne, da je celoten razvoj človeka /kamorkoli že/ skupek enih NA-jev, al ja?

Zdej, kaj pa je beg? Spet je težko posploševat a ne. Ker za enga je samo ovinek, za drugega predah, da se nadiha mrbit. Tko kt je za enga iskanje razsvetljenja skoz meditacijo al pa prakticiranje ktere od silnih tehnik le beg pred trenutkom tu in sedaj, tako je beg lahko vztrajanje na svojih percepcijah za vsako ceno /jst vse vem, zame je tkole dobr, sem v stanju razsvetljenja.../ a ne. Pa tko.

en bk Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #6 - 19.03.2007 at 13:10:41
 
Coool, ! Cool! Podpis ! Exclaim! Veš, ti " En Bk" sploh nis' tolk Bk', kukr se podpisuješ . Sicer si pa res dobro odgovoril  Cool Exclaim Cheesy. Sam nadaljuj še tko naprej  Cool.
Pa lep pozdrav , iz duhovnih nižav Wink, čaw , by Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #7 - 19.03.2007 at 13:48:05
 
en_bk wrote on 19.03.2007 at 12:32:48:
Pol bi lahko rekel a ne, da je celoten razvoj človeka /kamorkoli že/ skupek enih NA-jev, al ja?


V bistvu ja, le da vsaka sprememba v  zavesti še ni razvoj. Razvojna spremeba je le tista, ki se izkaže za relevantno, torej tista, ki je okorg sebe sposobna ustvrjat takšno okolje, ki ji povrtano omogoča nov razvoj. Inovacija torej, ki ni pot/beg iz ene slepe  ulice v drugo, ampak višja stopnja, ki hkrati vsebuje vse prejšnje plus novo kvaliteto, zaradi katere povratek na staro ni več možen...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #8 - 19.03.2007 at 14:17:08
 
titud wrote on 19.03.2007 at 13:48:05:
en_bk wrote on 19.03.2007 at 12:32:48:
Pol bi lahko rekel a ne, da je celoten razvoj človeka /kamorkoli že/ skupek enih NA-jev, al ja?


V bistvu ja, le da vsaka sprememba v  zavesti še ni razvoj. Razvojna spremeba je le tista, ki se izkaže za relevantno, torej tista, ki je okorg sebe sposobna ustvrjat takšno okolje, ki ji povrtano omogoča nov razvoj. Inovacija torej, ki ni pot/beg iz ene slepe  ulice v drugo, ampak višja stopnja, ki hkrati vsebuje vse prejšnje plus novo kvaliteto, zaradi katere povratek na staro ni več možen...


Zdej, a je slepa ulica res slepa ulica a ne, ker je tud ugotovitev, da je ulica slepa, premik. Pa tud, a razvoj pomen zmerej nekaj dobrega, ker razvoj je tud maligen komot.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #9 - 19.03.2007 at 14:42:02
 
t wrote on 19.03.2007 at 08:26:35:
Večina religij je samo beg pred samim sabo...



uživajte!


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #10 - 19.03.2007 at 14:47:18
 
en_bk wrote on 19.03.2007 at 14:17:08:
Zdej, a je slepa ulica res slepa ulica a ne, ker je tud ugotovitev, da je ulica slepa, premik. Pa tud, a razvoj pomen zmerej nekaj dobrega, ker razvoj je tud maligen komot.

Smiley


Maligen razvoj je le ena od oblik slepe ulice, v kateri zavest  ustvarjja take okoliščine, v katerih se razvija le navidezno, saj se zažira v lastno osnovo. Premik se potem lahko zgodi le iz ničelne točke, iz dna, iz razkroja vsakršnih (trdnih/starih) osnov. Če je za premik potrebnna zavest o tem  ničelnem  temelju, potem tud o.k., jeba pa je, ker se zna zgodit, da ta nićelen temlej postane  ponor zavesti same.  Huh Tongue      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #11 - 19.03.2007 at 15:03:39
 
Vsaka vera religija ali kakršna koli New Age  kultura je zmotna dokler te uči odvisnosti.


Sam se ukvarjam t tremi življenskimi potmi

1-akademsko izibraževanje

2-finančno

3-preživetje in življenje v naravi,(znanje indiancev,aboriginov,ter zanja katera so stara kot človek sam)kjer spoznavam stvari kot si še v sanjah nisem predstavljal-o tem več gdaj drugič

Mneja sem da,da bi na te poti lahko stopil vsak,kjer bi dejansko spoznaval svoje odlike on šibkosti.
Vsa znanja pa ti omogočijo da se znajdeš v katerem koli času in prostoro.

A daje ti tudi svobodo in občutek trdnosti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #12 - 19.03.2007 at 16:22:45
 
titud wrote on 19.03.2007 at 11:14:16:
Skupno new age bi bilo lahko raziskovanje drugih (neobičajnih) oblik zavesti. Če je to beg, potem se ta beg običajno nadaljuje iz ene v drugo obliko teh spremnjenih  zavesti, ker tako kot običajna tudi nobena od spremenjenih  oblik ne izpolnjuje pričakovanja, s katerimi se jih lotiš razikovat.  ...  



Druge (neobičajne) oblike zavesti???

A mi lahko navedeš konkretno (po možnosti na podlagi svoje lastne izkušnje, brez raznih Castaned) kaj je to običajna oblika zavesti?

A mi lahko navedeš konkretno (zopet po možnosti na podlagi svoje lastne izkušnje) kaj  je to neobičajna oblika zavesti?

In še to, naštej mi (ker govoriš v množini, zopet po možnosti na podlagi svoje lastne izkušnje) vsaj tri oblike "teh spremenjenih" zavesti.

V pričakovanju odgovorov in ene same nezavesti.
Back to top
« Last Edit: 19.03.2007 at 18:44:07 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #13 - 19.03.2007 at 16:35:03
 
men se zdi, kot je bk opisu, da je ta NA mal preširok pojem da bi lahko pisu nasplošno za use skupi; čeprov če bi človk hotu počez zasekat, je zihr res da velika večina ljudi ki furajo NA, bežijo pred samim sabo.
kar je slučaj tud z veliko večino vseh ostalih ljudi, ki se z NA ne ukvarjajo!
tko da ... men to ne zgleda težava

blj bi bla težava v ... napačnem poistovečanju

se reče

kdo jest sploh sm

sm ego?
nism ... to mi NA (tehnike ki se sm notr prštevajo) lahko pomaga ugotovit.
ko začnem hodt po poti odvezovanja od ega - zgleda od uzuni da bežim pred samim sabo ...
pa ni glih tko
od uznotri
ko se ti na 90% rata odvezat od ega, nastopi megapreizkušnja - vsaj ena - tuki notr, te use sili v to, da verjem, da brez ega boš razpadu ... vsa okolica ti to tumba ... velika večina

ko se odločiš da ta pot ni zate, velika večina, se vrneš nazaj na pot navezav - ega ... takrat začneš šele zares bežat od sebe ... čeprov še niti točno ne veš kaj si ... še nimaš izkušnje


še mal zgodovine

gape wrote on 30.06.2006 at 14:04:53:
in zdej ... kaj narest

smo v obdobju megasprememb, ki se dogajajo vedno hitreje

in imamo 2 glavna izziva
enega za drugim

prvi je da moramo odpreti svoje ume intuiciji (open our minds), prevzet nazaj odgovornost za svoja dejanja in odstranito to kontrolo in skrivanje informacij; to bo končno omogočilo vsem ljudem, da pridejo do informacij in začnejo spoznavati kdo so v resnici

drugi pa je ta sprememba zavesti, ki se bo zgodila in se že dogaja za veliko ljudi, lahko pa bi se za vsakogar, če bi se le odprl!

in če to naredimo mora manipulacija (supression) odit s scene

v new age sceni je opazu, da so za drugi del ne pa tudi za prvega ... drugi pa se ne bo zgodil za veliko večino ljudi, saj pojma ne bojo mel kaj se dogaja, sprememba bo; ampak taka da ne bo za zdržat, toliko težje bo če ne boš vedu kaj se dogaja.
strah bi znal bit neomejen


Gape forum in new age
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1063971500/42#42

Teorija zarote
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1033028519/31#31

TEOZOFIJA
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1062512908/13#13

Cerkev in New age
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1044383251/99#99

Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1022881698/20#20

New Age bedastoče
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1014100342/72#72

Vsemogočni Reiki
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1005820047/27#27

intuicija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1006856278/106#106

duhovna opozicija
gape wrote on 16.01.2002 at 12:12:25:
samo še tole: new age is dead!!!
zares prihaja nova doba, to ni več samo gibanje, to je postala realnost!

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Je NewAge beg pred sabo
Reply #14 - 19.03.2007 at 22:36:56
 
titud wrote on 19.03.2007 at 14:47:18:
en_bk wrote on 19.03.2007 at 14:17:08:
Zdej, a je slepa ulica res slepa ulica a ne, ker je tud ugotovitev, da je ulica slepa, premik. Pa tud, a razvoj pomen zmerej nekaj dobrega, ker razvoj je tud maligen komot.

Smiley


Maligen razvoj je le ena od oblik slepe ulice, v kateri zavest  ustvarjja take okoliščine, v katerih se razvija le navidezno, saj se zažira v lastno osnovo. Premik se potem lahko zgodi le iz ničelne točke, iz dna, iz razkroja vsakršnih (trdnih/starih) osnov. Če je za premik potrebnna zavest o tem  ničelnem  temelju, potem tud o.k., jeba pa je, ker se zna zgodit, da ta nićelen temlej postane  ponor zavesti same.  Huh Tongue      


Zdej, Titud, ne vem če te glih razumem okol navideznega razvoja, ničelnega temelja in ponora zavesti. Rajtam da ne.
Lej, samo en tak primerček, recimo da pri razvoju /pa da se omejim samo na individualizacijo in separacijo/ ni kakih deficitov al suficitov dejavnikov skozi posamezne faze, se pravi, da je razvoj optimalen, človek razvije tako, eee, skladno, koherentno identiteto in v partnerskem odnosu dopolnjuje, dodaja, razširja svojo individualnost, se prav, se ne zgubi, ostane on, zdej zmožen prijateljstva, intimnosti ob enem prilagajanju a ne.
Ajd, če pa dejavniki niso bili optimalni, kaj vem, mrbit že med simbiozo al pa v fazi separiranja, al pa kdaj drugič, in ni izoblikoval koherentne identitete, tak ponavadi partnerstvo vidi kt zlivanje v eno /odvisnost/ al pa se sploh izogiba intimnosti zarad strahu, da ne bi zgubu svoje kao integritete /izolacija/.
In če se mal obrneš okol, lahko komot najdeš take fest patološke partnerske skupnosti na različnih stopnjah razvoja a ne in samcev, ki niso zmožni sobivanja tud.
Kako tak maligni razvoj spravt nazaj v pozicijo nula si jst ne predstavljam, lahko si pa predstavljam prisotnost novih dejavnikov, ki ta razvoj preusmerijo nekam v eno drugo smer, to pa ja.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7