Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 35916 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #15 - 01.06.2002 at 15:37:38
 
Gape.

Kako opišeš stanje sveta (ne da bi ga posplošil), lepo,
poveš, kako je tukaj, kako je tam, kje so razlike (in
morebitne nerazlike), POJASNIŠ... Ampak, seveda, g. Osho
pač res ni rabil tega delat, zakaj le, njemu ni pomembno,
da bi ga razumeli (poneumljeni) ljudje, njemu je pomembno
da bi mu sledili (poneumljeni) ljudje.Lahko da se motim.

Njegova resnica, da je enaka? Večja? Nič ni enaka, pa tudi
večja ne (to je moje mišljenje), samo njegova je. Ti (pa
še kdo) pa jo vzamete za svojo, ji verjamete. Se motim?

Banda? Prav, pa banda. Za to, da so citati, da se v nas
zbudi nasprotovanje, upiranje, obsojanje in vse kar je
še črnega ...? Gape, tako pa res (do sedaj) nisem
sprejemala citatov. Sprejemala sem jih kot nekaj, o čemer
bi bilo vredno premisliti, kot en drug pogled, kot nekaj
drugega, drugačnega, in določene kot nekaj, kar bi si
bilo vredno zapomniti.

Ljudje smo res poneumljeni, včasih (in ne kar naprej).
Torej, nekaj delamo avtomatsko, ne da bi se predhodno
ustavili, premislili,... Ampak, če bi se vedno zaustavili,
da bi premislili, ... potem se bi znalo zgoditi, da še
take avtomatske stvari, kot je pitje, ali pa hranjenje...
ne bi več počeli. To pa res ne vem, če bi bilo dobro za
mene, oz. nas.

Praviš, naj prečitam celga OSHO-ta in pol pizdarim...
To je glih tako, kot da bi ti jaz rekla, da nared celo
študijo o tem, če oz. kdaj se sme posploševati... Knjige
skup, pa gremo... al pa celo študijo o osho-tu in o vseh
otalih, da boš smel trditi, da je osho bolj načitan in
mnogo bolj realiziran od vseh nas...

Pa ti nič kaj takega ne pravim, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #16 - 01.06.2002 at 17:57:21
 
no prov ... pa nam ti povej samonekdo kako JE ... kakšen je svet
povej nam kako je lep krasen, kako so vsi ljudje krasni, kako so vsi lepo osveščeni, kako vsi krasno skrbijo za Zemljo ... no ja ... te vsi spremeni v procente in jih argumentiraj, da ko bom prečitu tvoj text da bom reku ja tko je, v bistvu reči stojijo tkole kot pravi samonekdo.
da bo v bistvu tko ratal, da se bo to kar boš napisala, lahko vklopilo v mojo resnico, tko kt so povedal (in nekdo drug zapisu) osho, maitreya, jezus, buda, sai baba ... in jest tega nism rabu verjet jim, jest sm to že vedu in k sm prečitu, sm dobil samo še potrditev, da nisem sam v svojem pogledu na svet, amapak da nas je mnogo več. na netu, predvsem preko foruma sem spoznal mnogo ljudi, ki nam je resnica skupna, ponekje se nam še razlikuje, ampak v tem da je svet razdeljen na enem nivoju na 90/10, pač ne in tudi v tem ne kateri so vsi ti nivoji in da če se hočemo pogovarjat o velikih stvareh, kot je npr svet, moramo reč posplošit, na npr zavest sveta, na zavest države, foruma, posameznika ... nivojev združevanja je neskončno ... kateri pa je glavni nivo?
informacija?
nam najsubtilnejši nivo, nivo ki si ga sploh ne moreš predstavljat.
in tisti ki se je informacijo zmislu.

oshova resnica zajema tvojo resnico. in tudi ti si v enem od teh dveh delov ki sta ... 90/10. al si tuki, al si pa tam ... in seveda ... ti se postaviš na stran 10% ki niso poneumljeni ... in potem sodiš druge (po sebi) da oni pa niso taki in po svojih bližnjih npr da oni pa niso taki ... po nivojih gor ... in zate ni noben tak ... pa čist tko jerry springer ... med njegove goste se verjetno neidentificiraš ... se pravi da si ... kje ... kam se ti postaviš?
nikamor?
izberem da ne izberem

banda je bla bl ljubkovalno mišljena


Q
Torej, nekaj delamo avtomatsko, ne da bi se predhodno  
ustavili, premislili,... Ampak, če bi se vedno zaustavili,
da bi premislili, ... potem se bi znalo zgoditi, da še  
take avtomatske stvari, kot je pitje, ali pa hranjenje...
Q
samodejno je lepša beseda za avtomatsko,
avtomat je podzavest, kadar te upravlja podzavest nisi zavestna, si nezavestna ... ti pa hočeš biti ves čas pri polni zavesti, upravljaš se sama ne avtomat, avtomat vsiljen od zunaj ... to vendaar nisi ti, to je vse kar ti nisi, to je ego, to so vzorci.
to je vse v resnici.
in resnica je da jest in pit pa res na rabiš, še dihat ne rabiš ... vse to so vzorci.
eni jih imamo bolj zakoreninjene eni manj, naprimer, ti zdržiš pod vodo 1 minuto (sej ne anede), in tvoj vzorec pravi da več kt 5 minut brez zraka je pa smrt ... pa ni, eni zdržijo veliko dlje, uni potapljači brez bomb naprimer ... al pa ... mojstri s svojimi telesi.
zdej glih tako knjigo berem.
JAZ SEM

q
da je osho bolj načitan in mnogo bolj realiziran od vseh nas...  
q
TO JE PAČ RESNICA, LAHKO MI SPET ARGUMENTIRANO POKAŽEŠ NEKOGA KI JE BOLJ REALIZIRAN OD OSHA (se opravičujem zvč) in se bova menla o tem

hočem rečt to da nemoreš kategorično zanikat nekaj o čemer ne veš več kot en a4, sprejmeš lahko, zanikat te moreš, ne smeš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #17 - 01.06.2002 at 22:21:35
 
Tole s procenti - to bi ti res lažje izvedel. Kot je rekel
Titud, narediš anketo. Lahko pa temo spraviš še na druge
forume, pa boš videl mišljenja (poneumljenih?) ljudi.
Sicer pa ni bil moj namen prepričevati tebe ali kogarkoli
v to, da je svet lep in da nikakor ne rabi nobenih
sprememb v stilu newage(a). Pravzaprav bi to jaz sama
včasih rabila. Po drugi strani pa, gape, glej, polistaš
po raznorazni literaturi (pa ni mi zdaj rečt, da je vse
bedastoče), in ne samo po knjigi od Osho-a ipd., pa boš
videl od kod in zakaj moje mišljenje. Ah, pozabila, ti
to že veš. Zaradi poneumljenih ljudi,a ne.

Razmišljala sem o tem, poneumljeni. V čem se, ali pa se
ne, razlikujem od svojih sosedov (napr.). Če se, se v tem
da kdaj o čem tudi razmislim. (Od kar sem na tem forumu
malo več in bolj). Da ne jemljem več vse tako samoumnevno.
Ampak, če so drugačni od mene, še ne smem reči, da so bolj
poneumljeni (kot jaz), lahko pa rečem, da vidijo svet
drugače, da so jim druge stvari pomembnejše, ... Zaradi
česa je to tako?... to je že druga tema.

Napisal si:
in jest tega nism rabu verjet jim, jest sm to že vedu
in k sm prečitu, sm dobil samo še potrditev, da nisem
sam v svojem pogledu na svet, amapak da nas je mnogo
več.
Kako si vedel? Kako si to videl? V čem pa ti misliš, da
se od drugih razlikuješ? In kdo (koliko) je to mnogo več?

... in potem sodiš druge (po sebi) da oni pa niso taki
in po svojih bližnjih npr da oni pa niso taki ...

Nič ne sodim. Ne opredeljujem se. Premalo vem, da bi se
smela. Premalo poznam druge, premalo Osho-ta (ipd.),
zaenkrat samo opazujem (in postavljam vprašanja). Nisem
se opredelila s tem topicom (vsaj dokončno ne), samo
komentirala sem.

Q
Torej, nekaj delamo avtomatsko, ne da bi se predhodno  
ustavili, premislili,... Ampak, če bi se vedno zaustavili,  
da bi premislili, ... potem se bi znalo zgoditi, da še  
take avtomatske stvari, kot je pitje, ali pa hranjenje...  
Q

Če ne bi neke stvari delali samodejno (kot je pitje),
bi se ves čas morali usmerjati, aha, zdaj sem žejna, zdaj
grem poiskat pit (tam pa tam), zdaj bom poiskala kozarec,
šla v trgovino... (ali pa vožnja z avtom), če ne bi bila
samodejna, bi... tako pa vmes, med vožnjo, poslušamo
musko, in razmišljamo, kaj bomo napisal na forumu...
Ene stvari morajo biti samodejne (lažje nam je(, zato
da lahko posvetimo več časa drugim stvarem.

in resnica je da jest in pit pa res na rabiš, še dihat
ne rabiš ... vse to so vzorci.

O tem bi se dal spet velik povedat. Ampak vsaj to se
moraš strinjat, da ima vse svoje meje (jest, pa pit, pa
dihanje...)

Potapljače poznam, mojstre ne. Knjigo tud ne.

q
da je osho bolj načitan in mnogo bolj realiziran od
vseh nas...  
q
TO JE PAČ RESNICA,

Kako veš. Iz interneta? Verjetno je res, ampak prepričan
pa le ne moreš bit, a ne.

In vse, kar sem zanikala je bil tisti odstavek, pa še
kakšen, ki ga lahko dopišem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #18 - 02.06.2002 at 01:09:21
 
N. wrote on 01.06.2002 at 12:14:44:
Torej, ta otrok se bo
lahko rodil umsko prizadet (neumen), ampak ali smemo
zato rečt, da je bila ženska poneumljena, ker je zbolela?


Kot jaz razumem, ni bilo mišljeno "neumen" v smislu IQ! Ampak v smislu "ne razmišljanja s svojo glavo, ker sprejmemo nekaj kot resnico", oz., da počnemo veliko zadev, ne da bi premislili, kaj sploh in zakaj počnemo.
Ste kdaj pomislili, koliko ljudi se poroči, ne da bi vedeli sploh zakaj se? Poneumljeno je že to, da ima kdo otroka, pa sploh ne ve zakaj, ali pa si ga celo niti ne želi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #19 - 02.06.2002 at 09:49:24
 
Amstel wrote on 02.06.2002 at 01:09:21:
Kot jaz razumem, ni bilo mišljeno "neumen" v smislu IQ! Ampak v smislu "ne razmišljanja s svojo glavo, ker sprejmemo nekaj kot resnico", oz., da počnemo veliko zadev, ne da bi premislili, kaj sploh in zakaj počnemo.



Pa sej, Amstel, saj to je tisto, kaj OSHO v resnici misli. To je tisto, kar si lahko vsak posameznik drugače predstavlja, drugače vidi, drugače ve... Kako boš vedel?
Ne moreš vedeti, OSHO se je pravzaprav lahko tudi smejal našim "videnjem", a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #20 - 02.06.2002 at 11:14:38
 
anketo sm naredu
http://www.gape.org/geeklog/public_html/

na levi spodaj ...
temo pa lahko spravite na forume drugi ... jest se s tem ne ubadam ... mam pol preveč za tipkat
sicer pa moraš se zavedat da Resnica boli in veliki večini (a čva rečt kr 90%) ljudi se oshovi nauki mnogo upirajo, so jim zajebani za sprejet, kamoli da bi jim verjel, človek mora bit pripravljen da lahko tako pisanje sprejme po vsej svoji poneumljenosti ... pa ne teh moji pisanj tolk zlo osebno jemat, jest se pač vedno ko tipkam zavedam da bo to bralo še morje ljudi in me to niti malo ne obremenjuje, ker resnica bo prišla na dan in prej ko se bomo začeli nanjo pripravljat manj bo bolela.
na žalost je večina literature bedastoča, tko kt oldi pravi za new age ... na žalost je velika večina reči ki nam jih v šoli tumbajo v glavo bedastoča, bi reku celo laž, velika večina.

vedu sm že prej ... kaj čm ... tko je
poglej recimo moj prvi text ki je bil objavljen na netu
http://www.gape.org/gapes/main.htm

če je stanje ljudi v kurcu, morajo bit tud ljudje u kurcu.
je res?
in če so u kurcu tolk da so nardil svet u kurcu jih mora bit u kurcu več kot polovica (na svetovni ravni), ker pa vemo da ena lučak razsvetli ogromno teme, vemo da je ta procent precej večji od polovice.
kolikšen je ta procent?
niti ni pomembno

pomembno je:

čas je da se opredeliš ... pa ne samo ti ... vsakdo ... kje stojiš, na strani belih ali črnih, na strani poneumljenih, ali takih ki se po ošovo deprogramirajo - od-po-ne-um-lja-jo.
deprogramiraš se v maditaciji in zato je res fajn da dokler smo kle da imamo neke reči avtomatizirane ... ampak mateja recimo diha samodejno ... plitvo ... dihi pa so nam kot veš odmerjeni v živjenju, tolk ti jih je na voljo in nič več ... in ko jih vse porabiš ... čao
zato moraš to samodejno dihanje najprej spravit v zavest ... telo moraš naučit da se on nauči dihat počas in globoko ... ko ga to navadiš, je dihanje še vedno samodejno in še vedno ga upravlja podzavest, ampak ono deluje tko kt si ga nauču iz zavesti ... ipd

Q
... (ali pa vožnja z avtom), če ne bi bila samodejna, bi... tako pa vmes, med vožnjo, poslušamo musko, in razmišljamo, kaj bomo napisal na forumu... Ene stvari morajo biti samodejne (lažje nam je(, zato da lahko posvetimo več časa drugim stvarem.
Q
eto to ti je meditacija, deprogramiranje, praznjenje možganov, s čim jih pa potem nafilaš je pa drugo vprašanje


se ne strinjam da so meje, meje si postavljamo sami ... mislim da v tanovi auri glih o tem pišejo; gospa jasmuheen je zaslovela po življenju ob prani, pride gospa v ljubljano 27.6.


da je osho bolj načitan in mnogo bolj realiziran od  
vseh nas... TO JE PAČ RESNICA ... sm tri knijge njegove prebral in nekaj povzetkov, življenjepis, cv, ipd in to je to ... tak pač je ... sicer pa on je z nami samo v duhu ... če se mu odpreš ti pride pomagat, glih tko kt jezus ... je jezus še bolj realiziran od njega, to je res ... in to tud vem ... al boš jezusa tud zanikala ...

osho se je skoz smeju ...

iq je pa sploh ena bedastoča ... se mi zdi da smo nekje že pisal kle gor da so zdej pogrunatal da človk nima samo enga iq-ja ampak njih malo morje

no pa še tole
ne moreš ti vedet kaj je osho mislu s tem kar je povedu ... on namreč ni niti ene knjige napisu če jest kej vem, ampak je vse zdeklamiru v živo in drugi so to posnel in zapisal ... ti lahko samo svoj odziv na njegove besede opazuješ ... to je vse
imho

Evo obvestila za knjigo »JAZ SEM« = BOG V ČLOVEKU
http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/jazsem.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #21 - 02.06.2002 at 16:10:36
 
Ok, sem nekaj objav (glede ankete) po drugih forumih naredila, pa da vidimo rezultat.

...človek mora bit pripravljen da lahko tako pisanje sprejme po vsej svoji poneumljenosti ...

Prav imaš.

Glede opredeljevanja ... nikakor ne, dokler ne poznam vsega.  Ali vsaj zelo veliko. Govorim na splošno. Vse kar lahko rečem, naredim, je, da nekaj sprejmem kot resnico, drugo ne. Ne pa vse kot resnico (ali pa nič kot resnico).

Meje so. Sigurno so. In ne postavljamo si jih samo sami. Kako si to mislil, da si jih postavljamo sami. Izključno sami? To pa res težko vzamem kot resnico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #22 - 03.06.2002 at 16:00:43
 
Quote:
Ampak, seveda, g. Osho
pač res ni rabil tega delat, zakaj le, njemu ni pomembno,  
da bi ga razumeli (poneumljeni) ljudje, njemu je pomembno
da bi mu sledili (poneumljeni) ljudje. Lahko da se motim.  


Po mojem se ne motiš. Po moje se osho res ni trudu, da bi ga razumel. Ker če bi se za kaj takega trudu, pol bi se posluževal vseh sort pedagoških  metod,  s katerimi bi bralca najprej naparvu bebčka (spravu na stopnjo npr. prvošolčka), pol bi ga naprej vodu. In folk bi mu  moral res sledit, če bi hotu z njim  čist na konc po eni logičnih pa razumskih poteh do tiste ta zadnje resnice prit.

Nekje sem že napisal, da  ošo pa  drugi mistiki ne črpajo svoje prepičljivosti iz logično-razumskih utemeljitev, amak iz globine uvida. Ta se čut v vsakem stavku ki ga napiše, da o moči izrečene besede ne govorim. Absolutna gotovost v povedno folk pritegne al ap odvrne, ne pa zansnstveno-racionalna skepsa in utemeljitev. S tako sugestivno besedo se lahkop samo identificiraš, se s tistim, kar je že v teb, prikopiš nanjo al pa od nje odbiješ. Če tega nimaš v seb, če se nč v teb ne prebudi, se te kilometre dolga argumetiranja pa učenja nč ne dotaknejo.

Se mi gape kar smil, k nam  more  vsakemu na dolg pa na širok vsebino tistega, kar je osho mislu, ko je kaj reku,  razlagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #23 - 03.06.2002 at 16:33:27
 

Jaz sem sigurno med unimi 90%. V plus si pa štejem, ker sem že sprevidla, kako poneumljena sem. In od tu grem dalje.


P.S.: Nimam se pa za neumno. Wink
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #24 - 03.06.2002 at 19:35:47
 
Quote:
Meje so. Sigurno so. In ne postavljamo si jih samo sami. Kako si to mislil, da si jih postavljamo sami. Izključno sami? To pa res težko vzamem kot resnico.  

Dokler tega ne boš vzela kot resnico,ne boš imela moči,da bi te meje prestavila.

Ker,če verjameš,da so ti drugi postavili meje,potem daš tudi svojo moč drugim.

Ravno to,da nam drugi postavljajo meje,je poneumljanje.
Vendar moramo mi sami spremeniti te meje,ne čakati. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #25 - 03.06.2002 at 19:45:06
 
N. wrote on 31.05.2002 at 23:48:18:
Kako naj začnem...

... z nejevero še enkrat odprem knjigo, in preberem ta isti
odstavek... in knjiga zopet pristane na mizi. Zdaj knjige nimam več doma. In prebrala nisem nič več,
kot ta odstavek.
Kako naj berem knjigo, ki me je že s prvim odstavkom
odbila. Odbila v smislu neresnice. Ta možakar je nekaj,
kar se ne sme posploševati, ponudil kot dejstvo, kot
nekaj samoumnevnega.
Odstavek se pa glasi nekako takole: 90% ljudi je
poneumljenih, poneumi se jih tokom življenja, ostali se
pa rodijo neumni, zaradi poneumljenih staršev.

No, vsekakor si ne delam nobenih utvar, kam bi tale OSHO
postavil mene.

Gape, nekoč si napisal, Osho je zakon.  Ne vem, ne vem.



Se pridružujem Oshu- in trdim, je ZAKON, če hočeš da ga tako oklasificiram ali pa dodam, da če bi od vrtca naprej ljudi vzgajali v njegovem duhu, da bi se zadeve v sodobnem svetu precej drugače odvijale. Pa pustimo tole če, če-jevstvo.

Ne me v naslednjih vrsticah jemati narobe, ali kakorkoli postavljati na eno ali drugo stran. Vzemimo na splošno forume, raznorazne. Preberi si kaj zanima folk, kaj sprašujejo, kaj je njihova glavna skrb. In mogoče ne boš začudena ko boš ugotovila, da je takih mogoče še kak procent več.

Predvsem pa se ne ubadaj z Oshom če ti ne leži, raje vzemi v roke kaj drugega, bolj SOFT (Anthony De Mello, Richard Bach, Coelho, ...) Počasi postopoma. Preberi si OSHA čez pet, deset let ali pa nikoli, sej ni potrebno. OSHO je pač Osho, je mel svoje prijeme, svoje govore, svoje oboževalce in jih ma še. Osho je bil eden izjemnejših osebnosti v preteklih letih. In obesiti, se za en stavek, ki ga je izrekel, ki ga nisi slišala, ki ga je prevajalec mogoče narobe razumel, je čisti nesmisel.
Osho se je ukvarjal z bistvom človeka z vprašanji preživetja človeške vrste v duhovnem in materialnem smislu v sožitju z naravo in ekološko čistostjo. Osebno bi težko rekel, da me njegova miselnost način razmišljanja odbijata. Predvsem bi lahko reku, da se ga v vseh elementih da postaviti v podobnost učenja Jezusa, Bude, Mahavira, Mohameda in še drugih velikih osebnosti.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #26 - 03.06.2002 at 22:28:56
 
samonekdo:
mogoce ni vsak pripravljen na oshota in njegove besede, ker mnogi se vedno zivijo v "matriki" in se niso pripravljeni zbuditi...sicer pa...njegove ideje niso nove ampak so samo lepo povezane v neki celoti. Za primer si poglej film the matrix...
kar se tice knjige "otrok nove dobe", morm rect, da cel life in otrostvo nekak gledam v teh oceh, samo da tega prej nisem znal povezat....zato mi je osho ZAKON, ker mi ne govori neki novga, ampak vse tisto kar sem globok v seb kdaj zacutu, on lepo opise z besedam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #27 - 04.06.2002 at 11:47:53
 
Comp.

Z mejami sem mislila bolj širše. Tudi meje, ki nam ji postavlja narava. Torej so.

Se strinjam glede mej, ki mi jih postavljajo drugi.

Klimax,
film matrica sem gledala. In ne enkrat. Dober film. Mi ni nič kaj veliko pustil, da bi zraven razmišljala. Ampak to je film. Lahko te potegne noter, lahko te ne. Drugo je pisana beseda. Tukaj se pa lahko zaustaviš, premisliš, se poglobiš.

In kakrkoli jemati za zakon, zakon v smislu čiste, svete resnice, se mi zdi malce preveč naivno.

Glej...

Razmišljala sem o tem poneumljeno.

Kaj pa je poneumljanje. Podajanje svojih prepričanj širši javnosti,
s tem, da širša javnost to prepričanje vzame za svojo.

Potem je tudi Osho (recimo, da smem reči da je on), s tem stavkom
poneumljal. Povedal je stavek, in kdor se ob tem stavku zaustavi, in si
reče, kako žalostna resnica, ni naredil nič drugega, kot to, da se je
zopet pustil poneumiti. A? A? A?

Ok. Nekdo bo rekel, ampak jaz sem to že vedel (Gape bi to znal rečt). To
je pač resnica, ki sem jo ves čas imel v sebi. Ok. Torej mene s tem
ni poneumljal, ampak mi je potrdil, da še nekdo več vidi, ve.

Torej podajanje svojih prepričanj širši javnosti,  s tem, da širša
javnost to prepričanje vzame za svojo, ni poneumljanje? (Ker bo lahko
vsak rekel, pa saj jaz vem, da je Union pivo res taboljš, - in ne Laško
pivo al kero kol že).

Mogoče bi morala napisati takole.
Poneumljanje je podajanje svojih prepričanj drugim, s tem, da drugi
to prepričanje vzamejo za svojo, NE DA BI SE V RESNICI TEGA ZAVEDALI OZ.  O TEM PREMISLILI.

In kako se boš zavedel določenih stvari, če jih ne boš raziskal, videl,
otipal, sprobal, ... Kako boš vedel, da je Osho zakon, če ne boš ostal
dovzeten za drugo, več... Kako boš vedel, če ti pa vsega res ni dano
vedeti, videti... se zavedati.

Kaj sem hotela povedati. Ali smo res ljudje poneumljeni. Ali poneumljenost sploh obstaja. Kaj pa je neumnost. Nezavedanje? Ali smo zato poneumljeni,
ker nimamo možnost se zavedati. Če je to to, potem lahko tisti odstotek
mirno povišamo kar na 100%. Kdo pa se vsega zaveda.

Z Oshom vred.

Dobro, mogoče sem malo zašla. Hotela sem povedati tole, da so vse odtenki. Malo bolj ali malo manj poneumljeni, ajt, pa poneumljeni.

Torej resnica sploh ni pomembna oz. ni zadosti, pomembno je, kaj bomo mi z njo počeli.

Pozdrav.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #28 - 04.06.2002 at 12:38:34
 
poneumljanje kolkr jest štekam so vzorci, poneumljanje je balast v šoli, porabljanje sinaps možganskih, da vem domoljubno pesmico na pamet ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #29 - 04.06.2002 at 12:39:54
 
Skoraj bi pozabila.

Takole je napisano v knjigi:

Ali se ljudje rodijo neumni ali jh poneumijo?

Zapleteno vprašanje. Skoraj devetdeset odstotkov jih poneumijo. Samo deset odstotkov se jih rodi neumnih. Teh deset odstotkov pa se rodi neumnih zaradi poneumljenih devetdeset odstotkov.


In priznam, tole pa marsikaj spremeni.

Sorry. Ni bilo zanalašč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3