Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16453 times)
Cynthia
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

kako naj se odvadim
13.01.2006 at 23:42:58
 
Verjetno smesen naslov..ampak sprasujem se, kako naj prekinem ta tok custev v svojem zivljenju, ki me omejujejo.  ???
Sicer imam obcutek, da sem ze po naravi posesivna do stvari, ki jih smatram za svoje. A to ni izgovor. Ljubezni si namrec ne bi smela prilascati.
Zelo sem ljubosumna do svojega fanta. Fantu sicer verjamem, vem da me ima resnicno rad, skupaj se imava resnicno lepo. Ne predstavljam si lepse veze, ker mi je najina pisana na kozo. Sva si razlicna, a hkrati podobna v stvareh, ki so nama pomembne. Imava iste zelje, cilje, razmisljanja.
Problem je, da ko sem slabe volje ali se pocutim nemocno, me vse stvari spravijo iz tira. Ce rece da gre na kavo, ze pomislim kaj vse je za tem. Ce rece da bi sel zurat, se sprasujem ali se morda ne bo zgodilo kaj slabega za najino zvezo. Ce rece da ne bo prisel do mene, dobim slab obcutek da me ne mara vec. Ceprav sva res veliko skupaj. Vcasih preprosto pretirano reagiram. Ko mi razlozi, da nimam nobenega razloga za skrb...kako zelo me ima rad, zakaj vse me ceni in kje vse sem najbolsa. Potem vidim, da sem pretiravala. Za obzalovanje je kasneje tako ali tako prepozno. Ceprav mi je potem zal, da sem spet prenaglo reagirala in mi je moral ponovno razlagati ze nekajkrat povedane stvari.  Undecided

Veliko vem o sebi, o tem kaj me muci in kaj bi rada resila. Le pravega koraka naprej ne znam narediti.

Zelim si, da bi uspela ljubosumje brisati iz svojega zivljenja. Kajti ne le da fantu zagrenim dan, ki bi lahko bil lep, unicujem tudi (in predvsem) sebe. Nevzdrzno se je prerekati in deliti slabo energijo nekomu, ki ti pomeni zelo veliko. In ceprav bi naslednj dan rada pozabila na moje ljubosumje in zacela na novo, imam premalo energije. In se stvar ponovi. Potem pa pridejo se razni pritiski, pms in druge zadeve, pa sem cisto zmedena.  Shocked
Zavedam se, da je tezko. Zavedam se da je potrebno veliko vztrajnosti in moci. Zato vam bom hvalezna za kakrsne koli nasvete, napotke, kako naj zacnem in kaj naj naredim, da zavrzem to svojo slabo lastnost.

Ne zelim izgubiti cloveka, ki mi veliko pomeni in mi veliko daje, zaradi moje slabe lastnosti za katero imam veliko zeljo, da jo za VEDNO ODPRAVIM!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: kako naj se odvadim
Reply #1 - 14.01.2006 at 01:39:52
 

Dobrodošla s prvim postom, Cynthia!

Ma, nečesa se odvadiš praviloma tako, da le-tega ne počneš več. Wink

Se mi je zazdelo, da se je tukile že precej(krat) o ljubosumju razpredalo,
pa sem zdajle našla le ta dva “uporabna” linka:

Ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Zavist in ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Sicer pa ... z ljubosumjem ponavad označujemo "bojazen koga, da bi izgubil ljubezen, naklonjenost kake osebe" (SSKJ). In če iz tvojih, svojih in drugih izkušenj povzamem, ta strah ni prav nič graditeljski, nasprotno, predvsem razdiralen je. Začne se pa navznoter, kje pa drugje. In samo tam se lahko tudi manjša … in umre.

Tako, da se vanj zažreš, da vidiš, kaj je pod njim, kaj & zakaj ti ga vedno znova na dan potegne ... in da delaš na tem, da boš lahko čimprej en dan pred špeglom stala in brez črvičenja v želodcu v obraz v njem zrla ter mu z iskrenim nasmehom in brez sramu rekla nekaj tvojega a la: "Punca, d'best si!"

Praviloma bo to zaprmej dan, ko ne bo več veliko sledu o tvojem "bojevanju" za ljubezen in naklonjenost osebe, ki ti nikoli ni pripadala in ti nikoli ne bo. In vseh ostalih. A hkrati dan, ko bo konec "vojne" za ljubezen tistega, ki naj bi ti bil najbolj dragocen: ti.

Cynthia wrote on 13.01.2006 at 23:42:58:
Veliko vem o sebi, o tem kaj me muci in kaj bi rada resila.

Že mrbit.
A najbolj delujoča so zagotovo iskanja odgovorov na lastne zakaje; do konca.
In delovanja; točno zaradi njih. Wink

Lahko noč,
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: kako naj se odvadim
Reply #2 - 14.01.2006 at 11:22:06
 
ARS wrote on 14.01.2006 at 01:39:52:
Ma, nečesa se odvadiš praviloma tako, da le-tega ne počneš več. Wink



...in tukaj se moraš vprašat => Kako pa naj tega ne počnem več???

=> Tako, da spremeniš svoje navade.
ko ti uspe spremeniti svoje navade se spremeni tvoja osebnost...

znašla si se pred "stopnico" brezpogojne ljubezni in verjemi mi to je velik korak v tvojem življenju in ni enostaven

bistvo je, da veš, da si na pravi poti in to, da si sama sebi na 1. mestu

Free your mind and the rest will follow

lp
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
aisha(Guest)
Guest




Re: kako naj se odvadim
Reply #3 - 28.01.2006 at 00:09:05
 
Po naravi si taka!Tu ni kaj in strah te je  izgube svojega fanta, kar je povsem razumljivo, ker ga imaš rada in ker si močno navezana nanj!! samo malo pretiravaš, kar itak sdama veš!
BOLJ ZAUPAJ VASE!!!IN SE ZANESI NASE!!!
Vzbudi mu kdaj pa kdaj strah, malo distance in pause, da bo dobil občutek, da se je treba trudit zate!!!Smiley
nič panike!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mhotep
1
*
Offline

oriens
Posts: 23
Gaya
Gender: male
Re: kako naj se odvadim
Reply #4 - 21.02.2006 at 19:42:36
 
Hmm....Misliš, da nebi bilo dobro prebrati kakšno literaturo v zvezi z ljubosumjem.  Roll Eyes

Že dolgo časa nisem bil ljubosumen, lahko pa rečem, da je zgolj problem nezaupanja vase in v svoje vrednote. Škoda bi bilo, da bi veza trpela radi ljubosumja, zato bi na tvojem mestu več časa posvetil svojim občutkom in skušal razčistiti  sam s seboj in sicer zakaj se mi to dogaja in zakaj vznemirjenost ter poiskal rešitve. Smiley

Vsako delo na sebi ima neprecenljive učinke.  Wink

Lep pozdrav.
Back to top
 

Infinite love is the only truth, everything else is illusion
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kako naj se odvadim
Reply #5 - 21.02.2006 at 20:24:39
 
jest sm pa najdu še tole:
gape wrote on 08.11.2005 at 23:12:28:
ne bom reku da so čist na temo, so pa na temo

Bolestno ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Zavist in ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

[quote author=kr_eden  link=1073659562/0#3 date=1073968688] Ljubosumje je custvo, ki pogosto zaznamuje nase odnose in dojemanje
sveta. Zaradi njega trpimo, kadar dobre stvari doletijo druge in vstrajno
unicujemo ljubezen in sreco, po kateri tako hrepenimo. Ljubosumje se rodi v
prostoru nezaupanje v lastno dobroto in kvalitete. Vendar lahko ravno to mocno
energijo ljubosumja transformiramo v modrost in ljubezen.

www.tibet-drustvo.si


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10564...

KAJ SO ČUSTVA?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=105231...

LJUBOSUMJE
del teksta iz knjige »Podzavest – centrala moči«
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

ljubuosumen  je tist, ki  si ne  more/upa/zna  ljubezni občutit/priznat/izrazit , ljubosumen pa je na tistega, ki to sposbnost poseduje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Vampirji-energije
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

Kaj je ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Kaj je senca, temna plat v ljubezni?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

(Ne)navezanost
kako definiraš 'čustveno odvisnost od'?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

sem bila res jaz kriva za vse?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Črna magija
In koliko je norih politikov, ki so umorili cele narode! S svojim strahom ali ljubosumjem so povzročili bolezni ali nesreče, včasih celo naklepne umore. Vendar to ni bilo slučajno. Oba, tako povzročitelj kot žrtev sta potrebovala tako izkušnjo.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=989490...

Osvobajanje ženske
[quote author=Valentina  link=1045754016/60#72 date=1021931093] Jaz osebno se trenutno trudim otrest posesivnega, ljubosumnega obnašanja partnerja, ki me ima za samoumevno stvar, garantirano do smrti, pa bog ne daj, da bi kaj k sosedu čez plot pokukala. To probam zrihtat brez manipulacije, z odkrito besedo  in z odkritim ženskim orožjem (tud z orgazmom, če je treba). In moram rečt, da mi kar dobro uspeva, ker je nekatere stvari že kapiral.  

Živelo osvobajanje žensk! [/quote]
[/quote]



pa še
Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
gape wrote on 17.12.2005 at 03:23:09:
[quote author=picola  link=1131367399/240#253 date=1134764994]mogoče oziroma po vsej verjetnosti ima  punca iz našega naslovnega posta tut nekej za poštimat v zvezi z ljubosumjem

to je ja jasno (to je osnovno spoznanje)
vedno
to kar se ti dogaja, je tvoj problem, tvoja izkušnja, tvoja šola skratka ... to je tm zarad tebe ...
drugi so boljkotne igralci
en drugmu smo igralci ...

je pa v tem primeru (tega threada), stvar bla predstavljena tko, da kolkr da punca nima blemov, da je samo on ljubosumen ...
in se človk praša, mogoče pa ni njen problem ljubosumje, ampak ljubezen - nezmožnost nje izkazovanje ...

se reče ... da je thread pol mogu odblodt tja kjer punco u bistvu tišči ... tko kot pravi the one; da če nista perfect match, itaq nimata kej skupi delat ...
dočim; mi smo ugruntal, da smo provzaprov vsi eni veliki prasci in da se mormo vsi po vrsti izboljšat - VSI, noben ni krasen, pot do tja pa je ljubezen, sprejemanje.
in pol smo izhajal iz tega da je valjda najlaži sprejemat jebe od nekoga, kogar maš tkoitaq že full rad zarad full stvari ...
in ko vidš da se ti (neki (kar te moti)) dogaja, veš da je to tud tvoj problem ... in pol delaš ... in sprejemaš in ljubiš ... in se spremeniš ...
sprememba je edina stalnica
in tko rasteš
in tko vidš, da če ti je težko v odnosu, je to u bistvu samo še ena priložnost za rast ...
[/quote]







gape wrote on 18.10.2003 at 02:52:12:
[quote author=metuljcica  link=1065807050/15#26 date=1066413616]Pomembno je biti ne-navezan? Kako potem pričakuješ, da se boš potem nekomu lahko predal z vsem srcem, zaživel tisto resnično ljubezen?


Quote:
O NAVEZANOSTI
V vesolju sta v bistvu dve osnovni energiji - ljubezen in strah. Energija nastane v tistem trenutku, ko vzpostavimo z drugim posameznikom odnos. Prej energije ni, tako kot ni drugega posa­meznika. Ko ga zaznamo in stopimo v odnos z njim, začne teči energija. Te energije tečejo seveda na nezavednem, energetskem ali čustvenem nivoju. Kvaliteto odnosa odreja energija, ki teče med dvema posameznikoma. Dobra energija napravi dober odnos, ki sloni na ljubezni, spoštovanju, toleranci in tako naprej. Slaba energija napravi slab odnos, ki ga karakterizira strah in njegove različne manifestacije kot so ljubosumje, posesivnost, sovraštvo, navezanost.

Kakšen bo odnos, odrejajo vzorci, ki jih ima vsak posameznik. Samo odnos brez vzorcev je odnos ljubezni, dokler pa imamo le še en vzorec, ta ljubezen ne more biti popolna. Seveda pa se z vsakim vzorcem manj energija ljubezni povišuje. Da imamo do različnih ljudi različne odnose, nam seveda odrejajo vzorci. Ti pa so karmičnega izvora, kar pomeni, da "vlečemo" vzorce iz prejšnjih življenj, ravno tako pa tudi energijo določenih ljudi, ki se nam pridružujejo v neki inkarnaciji samo zato, da bomo razrešili negativne odnose z njimi.

O navezanosti govorimo takrat, ko imamo nek negativen odnos med dvema posameznikoma. In ta dva posameznika se bosta toliko časa srečevala, dokler ne bosta izravnala energije in poravnala račune. Iz sovražnikov bosta postala prijatelja.

Navezanost je odnos strahu. Vidimo, da so vsi ljudje navezani na nekoga ali nekaj, kajne? To je normalno, saj sicer ne bi bili ljudje. Ko nisi več navezan na nikogar, nimaš več potrebe po fizični inkarnaciji, ampak si svobodno bitje.

Povejmo še, da je navezanost strah pred izgubo nekoga ali nečesa.

Ta strah izhaja iz številnih negativnih izkušenj iz preteklosti, torej tudi iz preteklih življenj. Ker vsi naši odnosi slonijo na strahu, o pravi ljubezni seveda ne moremo govoriti. To je domena mojstrov, oziroma tistih, ki so svoje čustveno telo popolnoma očistili. Na Zemlji je le nekaj parov, ki živijo v duhu ljubezni.
[/quote]
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: kako naj se odvadim
Reply #6 - 22.02.2006 at 08:28:01
 
Mislim, da sem sama še vedno ljubosumna, tako da niti ne vem, kaj je konkretna rešitev. Obstaja pa en splošen postopek za opuščanje vzorcev (ne vem, če je dovolj splošen, da je tudi tebi pomaga, meni pa, tako da na dan z njim). Ker bo tole nekonkretno, zna bit težje razumljivo.
Vzorec ljubosumja nadomestiš z nečim srčnejšim, zavestnejšim (šširši, celostnejši pogled in delovanje v skladu z njim). Splača se ugotovit, kaj ej tisto, kar ti ljubosumje nudi. Ker nisi ljubosumna za brezveze. S prakso si ugotovila, da to ljubosumje nečemu služi, zato ga izvajaš, pa če ne drugemu, nekemu občutku varnosti, ki ti ga zagotavlja, ker ti zaradi njega ni treba tvegati popolne predaje ljubezni in s tem možnosti, da bi bila prizadeta in da bi bolelo. (Čeprav v tvojem konkretnem primeru ni čisto tako. JE pa to primer, ki ti lahko približno pokaže kaj in kako iščeš.) Ko ugotoviš, čemu služi to tvoje ljubosumje
PRVO: Se zahvali za vse, kar ti omogoča ljubosumje, kar ti je omogočalo do sedaj. Pa četudi niso najsrčnejše in naj - višji smisel/zen/božje stvari, je hvaležnost pomembna kot korak k sprejemanju svojega vzorca, sprejemanje pa pomembno kot korak k opustitvi svojega vzorca. Torej, bodi zadovoljna s svojim ljubosumjem, dobro ti je služilo. (Btw, pa ne govorim v smislu, da je bilo upravičeno, torej, da je on res počel kaj, kar bi škodilo vajinemu odnosu, čeprav se tudi to izkaže v takih situacijah).
DRugo: zdaj, ko veš, čemu vsemu služi, se odloči, česa od tega si ne želiš več in kaj [(((sklon ?!?)))] si želiš še (več). Potem poglej v to, kakšno bi bilo tvoje najsrčnejše delovanje v situacijah, v katerih bi bila prej ljubosumna. Najsrčnejše delovanje se da lažje odkrit tako, da si predstavljaš, da si ti v njegovi koži in greš nekam ven, al pa ne prideš na obisk k njemu zato ker.. in si čiz iskreno priznaš, kako bi želela, da bi on (ali pa ti bo lažje, da si predstavljaš celo nekoga drugega - iskrenost do sebe se mi zdi tukaj ključna, ker boš tako našla kvalitetnejšo rešitev) deloval do tebe v taki situaciji (situacija bo itak vsaka drugačna in jih boš "proučevala" sproti ampak en splošni odgovor in delovanje boš našla že zdaj, n apodlagi preteklih situacij). Zdaj si predstavljaj, da tako deluješ ti.. naslednjič, ko bo... (A te je kaj strah?  Smiley)
3. V spodbudo: ko si enkrat situacijo lepo predstavljaš, s tem že itak štartaš nejno realizacijo, tako da ti bo zato itak že zelo lažje realizirat jo. Lahko si jo celo vnaprej blagosloviš, ali kaj drugega, kar verjameš, da pomaga.
4. Ne pričakuj rezultatov. 5. (ko se bo že zgodilo) Prepoznaj rezultate. 6. Hvaležnost..

Hala ti, duša Cynthia, kako zelo sem tole rabla. I surrender to the pattern of perfection.

Sem začela pisat, češ, da sem še vedno ljubosumna. Sej sem, ampak nisem še ozavestla  , da je pravzaprav že mnogo bolje. ((((((((Roll Eyesjest, jest))))))))))
Back to top
 
 
IP Logged
 
skutica
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: kako naj se odvadim
Reply #7 - 15.05.2006 at 22:59:53
 
Helou!

Tole je moj prvi post in ceprav je dolgo, odkar je bla tale tema 'v uporabi' sm se vseen odlocila ga poslat sm. Ker? ker imam namrec podoben primer.
S fantom sva ze skoraj eno leto in zacetna zaljubljenost je splahnela. Vsaj pri njem. Pri meni pa ne vem ce je, ne locim vec med zaljubljenostjo in nekaksnim ljubosumjem. Nenehno imam obcutek, da je meni vec to te zveze kot njemu, cesar ne prenesem, deloma tudi zaradi svojega karakterja. Nasploh tezko prenasam poraz oz. to, da je nekdo v necem boljsi od mene. Ob fantu imam zadnje case vedno obcutek manjvrednosti in zanj sem zacela krivita njega. Moral je prenasati stevilne moje izpade, zaradi katerih se je po mojem malo distanciral od mene. Obcutek imam, kot da sem pri njem izgubila ogromno vrednost in nimam vec obcutka, da me ima rad. Sama ne vem vec, ali naj verjamem sebi ali njemu. On namrec trdi, da me ima se rad in da je najvecji dokaz za to dejstvo, da je se z mano. Vendar meni to ni dovolj. Pocutim se zapostavljeno in zanemarjano ter si zelim vec pozornosti. Ne vem ali gre to, da si kar naenkrat zeli vec casa zase, pripisati manjsi naklonjenosti ali pa le ohladitvi?
Kar me najbolj muci je to, da ga imam rada, vendar se ob njem ne znam vec vesti sprosceno. Rada bi v njem zbudila ljubosumje, kancek slabe vesti, karkoli, ampak nic. Bojim se, da bo slo vse k hudicu ker je vse manj trenutkov, ko se imava fajn, ker sem jaz tako obremenjena. Od njega pricakujem vec, kot mi nudi. Je tezava v meni, ali le v tem, da nisva za skupaj? Naj omenim se, da sem jaz zanj prva punca,zaradi cesar je tudi on zagresil kar nekaj napak,ker ni vedu kako zadeva tece.
Kaj naj storim? Kako naj se usmerim? Z njim sploh nisem vec pristna, ker se bojim, da bom zopet obsojala. Pocutim pa se tako samo.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: kako naj se odvadim
Reply #8 - 16.05.2006 at 08:30:05
 
skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Helou!

Tole je moj prvi post in ceprav je dolgo, odkar je bla tale tema 'v uporabi' sm se vseen odlocila ga poslat sm. Ker? ker imam namrec podoben primer.
S fantom sva ze skoraj eno leto in zacetna zaljubljenost je splahnela. Vsaj pri njem. Pri meni pa ne vem ce je, ne locim vec med zaljubljenostjo in nekaksnim ljubosumjem. Nenehno imam obcutek, da je meni vec to te zveze kot njemu, cesar ne prenesem, deloma tudi zaradi svojega karakterja. Nasploh tezko prenasam poraz oz. to, da je nekdo v necem boljsi od mene. Ob fantu imam zadnje case vedno obcutek manjvrednosti in zanj sem zacela krivita njega. Moral je prenasati stevilne moje izpade, zaradi katerih se je po mojem malo distanciral od mene. Obcutek imam, kot da sem pri njem izgubila ogromno vrednost in nimam vec obcutka, da me ima rad. Sama ne vem vec, ali naj verjamem sebi ali njemu. On namrec trdi, da me ima se rad in da je najvecji dokaz za to dejstvo, da je se z mano. Vendar meni to ni dovolj. Pocutim se zapostavljeno in zanemarjano ter si zelim vec pozornosti. Ne vem ali gre to, da si kar naenkrat zeli vec casa zase, pripisati manjsi naklonjenosti ali pa le ohladitvi?
Kar me najbolj muci je to, da ga imam rada, vendar se ob njem ne znam vec vesti sprosceno. Rada bi v njem zbudila ljubosumje, kancek slabe vesti, karkoli, ampak nic. Bojim se, da bo slo vse k hudicu ker je vse manj trenutkov, ko se imava fajn, ker sem jaz tako obremenjena. Od njega pricakujem vec, kot mi nudi. Je tezava v meni, ali le v tem, da nisva za skupaj? Naj omenim se, da sem jaz zanj prva punca,zaradi cesar je tudi on zagresil kar nekaj napak,ker ni vedu kako zadeva tece.
Kaj naj storim? Kako naj se usmerim? Z njim sploh nisem vec pristna, ker se bojim, da bom zopet obsojala. Pocutim pa se tako samo.....

Neiskrenost zlo hitr postane zelo zelo veliko breme, zarad katerga ti gre pol vse drugo narobe. Moja izkušnja je, da če se družiš z iskrenimi ljudmi, da je lažje bit tud sam iskren. Iz iskrenosti pa gre pol vse drugo na boljše.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kako naj se odvadim
Reply #9 - 16.05.2006 at 09:43:46
 
To je zate neiskrenost, mgd? (ta post in opisano..?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: kako naj se odvadim
Reply #10 - 16.05.2006 at 09:53:32
 
Quote:
To je zate neiskrenost, mgd? (ta post in opisano..?)

post od skutice me je spomnu na mojo neiskrenost, zarad katere mi gre marsikej narobe. in pol sm se spomnu na mojo izkušnjo, kako do večje iskrenosti.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kako naj se odvadim
Reply #11 - 16.05.2006 at 10:53:56
 
skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Vendar meni to ni dovolj. Pocutim se zapostavljeno in zanemarjano ter si zelim vec pozornosti.

to je bolezen današnejga sveta
vsak bi imel več pozornosti ...
u bistvu pa nam je pozornost premalo
ljubezen iščemo
brezpogojno


skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Ne vem ali gre to, da si kar naenkrat zeli vec casa zase, pripisati manjsi naklonjenosti ali pa le ohladitvi?

svoje cajte smo vedl povedat da ženska rabi ljubezen
moški pa meditacijo
za razsvetljenje
meditacija ob 'čebljajoči' (da ne zapišem bitching) deklici ki skoz in skoz _hoče_ še več in več pozornosti in je še full tekmovalna (hoče met use prov ponavadi) povrhu, pač ni mogoča!
zato se je treba mal umaknt ...


skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Rada bi v njem zbudila ljubosumje, kancek slabe vesti, karkoli, ampak nic.

not so smart ...
probi v njem rajši zbudit ljubezen, s tem da jo živiš, da (ga) ljubiš ... brezpogojno ... brez pričakovanj ipd sranj, da ne zapišem želja (ki so izvir usega trpljenja)


skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Bojim se, da bo slo vse k hudicu ker je vse manj trenutkov, ko se imava fajn, ker sem jaz tako obremenjena. Od njega pricakujem vec, kot mi nudi.

strah ino pričakovanje not smart ... namera boljša

Nameravanje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=preizkusi;action=display;num=1027...

pričakovanje
gape wrote on 02.09.2004 at 14:57:58:
gledaš z napačnega konca ... predpostvaljaš da so ljudje slabi in zato 'podzavestno' 'pričakuješ' od njih natego, al pa, v tvojem primeru dajanje najslabšega kar imajo v sebi.  
za začetek moraš to prepričanje zamenjat, ali vsaj odpustit od sebe, da bo vsaj nevtralno če druzga ne in se pol prepustit. ker ne bo pričakovanj, bo prišlo natanko tisto kar mora pridet. ne bo fajn, ker ti nisi fajn. še. ti pa ne manjka dost. podobno kot veliki večini, ma pa vsakdo eno tako cako, vsaj eno, ki ga močno zavira pri vsem skupaj.




skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Je tezava v meni,

to si vidla zgori?
Quote:
to je ja jasno (to je osnovno spoznanje)
vedno
to kar se ti dogaja, je tvoj problem, tvoja izkušnja, tvoja šola skratka ... to je tm zarad tebe ...
drugi so boljkotne igralci
en drugmu smo igralci ...




skutica wrote on 15.05.2006 at 22:59:53:
Kako naj se usmerim? Z njim sploh nisem vec pristna, ker se bojim, da bom zopet obsojala. Pocutim pa se tako samo.....

nameravi ljubezen ...
bolje ... živi jo

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
skutica
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: kako naj se odvadim
Reply #12 - 16.05.2006 at 13:00:38
 
Ja sj......

Zdj je treba samo se neki narest, kar je pa najtezje Undecided Hvala vm za vse odgovore.

Je brezpogojna ljubezen torej samo iluzija oziroma zelja posameznika? Je brezpogojna ljubezen to, da si ob nekom, ko te zeli imeti tam, ali to, da nekoga pustis na miru in nisi bitch, ki mu skace po glavi? Ne vem, kaj je v odnosu bolj pomembno, to, da si vzames cas zase, ali da se zrtvujes za nekoga, ko si te zeli ob sebi? Sama vem, da pogosto zanemarim svoje zelje, da bi bilo njemu lepo, ampak kaj, ko potem pricakujem nek feedback.

Gape, zanimivo se mi zdi, da si reku, da zenske potrebujejo ljubezen, moski pa meditacijo. Kaj si mislil s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako naj se odvadim
Reply #13 - 16.05.2006 at 14:17:30
 
skutica wrote on 16.05.2006 at 13:00:38:
Gape, zanimivo se mi zdi, da si reku, da zenske potrebujejo ljubezen, moski pa meditacijo. Kaj si mislil s tem?

To je newagespeak za običajna sodobno kamenodobna razmerja: moški pri ženski pričakujejo najti mir in nego, ženske pa pri moškem pozornost in varnost.  Tongue

bp

(P.S. mogoče ti hoče gape povedat, da moraš tvojemu pustiti nekaj miru, če ga nočeš spodit. če je sicer vse v redu med vama, ti bo začel sam izkazovat težko pričakovano pozornost)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: kako naj se odvadim
Reply #14 - 16.05.2006 at 15:03:51
 

Quote:
... če je sicer vse v redu med vama, ti bo začel sam izkazovat težko pričakovano pozornost

Ja, right ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3