Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 56143 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #60 - 08.04.2005 at 10:27:15
 
Quote:
ej t, ne mi žalit tovariša Tita.

Pa še ena razlika:
Tokrat gre za pogreb tujca, pa je enak cirkus, kot takrat.

Pa še druga razlika:
Ko je umrl Tito, so vse postaje prekinile program in sporočile žalostno novico.

Ko je umrl papež, sem najprej izvedel, da je najboljša tuna kalvo in da jo moram žret ob oseki, šele nato so povedali, da je umrl papež...

Ne bi se čudil, če bo prenos papeževega pogreba potekal v stilu "vrnemo se po oglasih"...

Razlika je torej tudi, da v času papeževe smrti prevladujejo druge vrednote.


S temi ugotovitvami, lahko spoznaš, da se je čas premaknil naprej. Kolektivna zavest pač to dopušča, v bistvu zahteva.

Razumeš!!!

Ko je umrl Tito, so bila vsa javna občila pod nadzorom KP-ja. Torej logično, da so vse postaje to nardile. V šoli smo tudi pouk prekinili. Torej je bil za tiste čase v Jugo prostoru mogočen - močan človek. Kdor je mislu drugače, je šel lahko na brezplačen dopust na en prelep otok, ki leži med Krkom  in Rabom. Torej čist logično.

Zdej so časi potrošništva. Večini ljudi to ustreza. Dokler večine ne prepričaš drugače, lahko to le sprejmeš ali greš v akcijo za spremembo. Wink

Ja resnično v sedanjem času prevladujejo različne vrednote. v PLUS in MINUS, jest bi reku da vseeno bolj svobodne kot prej. (na nek način).

-----------------------------------------------------

t wrote on 06.04.2005 at 14:03:05:
Tisto o vrednotah najbrž ne bo držalo, saj je smo še vedno isti bleferji kot včasih.


To o bleferjih govori v prvi osebni ednine. SMO je sklic na vsaj še dva osebka  Wink Wink Wink

Quote:
Je pa res, da je tole s papežem en sam velik cirkus, medtem ko sem pri Titejevi smrti lahko čutil neko klasično resignacijo, v stilu zdaj je pa konec, zdaj bo vojna - skratka katastrofična občutja so bila tedaj občutna in realna.


Občutu si to v kar so te takrat nafurali in prepričali. Si bil eno malo dete, ki ni mel velik pojma o lifeu.

Zdej ko si mal odrastu, se ti  pa to zdi cirkus, in čist možno je, da bi se ti takrat vse to tudi okrog tita zdel en cirkus. Zavedaj se, da so bile meje zaprte, in informacije iz širnega sveta precej prežvečene, in mnogo govorov o navideznih sovražnikih je krožilo. Se ti ne zdi cirkus tudi to, da ko se je Titek peljal čez kranj, da so nas zvlekli iz pouka, v roke porinili zastavice in postrojili ob cesti v dolgo neprekinjeno črto, ter tam pustili stati 2 uri. Ko se je titek pripeljal mimo, pa smo MORALI mahati in vzklikati:"Živel Tito, ...."

Medtem, ko te pri obiskovanju papeža v sloveniji, v kaj takega ni nihče PRISILIL.

No to je še ena opazna razlika.

Quote:
Po drugi strani pa Janez II. ni nikoli ničesar zares naredil, temveč je bil samo eden tistih posestnikov resnice, ki so s kupa zlata govorili o zgrešenosti materializma. In seveda tudi njegov totalitarizem gre proti zatonu (leta 2030 bo polovica župnikov starejša od 70 let). Sicer naj bi se o mrtvih govorilo samo dobro, vendar pa trenutna sluzavost presega vse meje.


Hecno je tudi obsojat nekoga, katerega nisi osebno poznal in si si ustvaril sliko na podlagi tega, kar so ti plasirali razni mediji. Obenem pa se sprašujem, ali je potemtakem celotni svet, v odnosu do tebe slep. Zakaj?

Praviš med drugim:
Quote:
- oba sta naredila več škode kot koristi;


Torej papež ni ničesar naredil. Je naredu, al je dobro ali slabo, bo pokazala zgodovina. Vsekakor je deloval, po svojih najboljših močeh. Vsekakor tisti mediji, ki so te prepričali, da ni naredu nič dobrega po drugi strani trdijo, da je bil velik človek. Kaj zdej? Če si tako dober analist, bi te prosil, da argumente, ki jih govori cel svet (o tem kaj dobrega je naredu papa), natrosiš in jih potem skritiziraš. Evolucija sama skrbi zase, in trdit nekaj na pamet brez tehtnega premisleka zame nima osnove.

Tudi Hitler je naredu marsikaj dobrega, pa tega ti ne vidiš.

Quote:
In pa še nekaj je zanimivo, namreč to, da so največji sluzavci ravno tisti, ki so bili v preteklih letih najbolj kritični do Titeja.


Ja ta zanimivost pokaže na to, da nekateri znajo dobro plavat s tokom. Ali drugače se obračat po vetru. Zavest in resnica jim ne pomenita toliko, kot lastna polna rit.

Opazim lahko le to. Da se takih debat in razmišljanj, lahko javno udeležuješ, in da je to že en napredek izpred cca 25 let. Doba sprememb se vseeno krajša, in to kažejo tudi rezultati zadnji volitev in spremembe, ki jih izvaja nova vlada.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #61 - 08.04.2005 at 10:27:30
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 10:18:17:
zanimivo, da zagovarjaš "hujskaštvo in liderstvo" torej neko iracionalno avtoriteto ...

tune tudi plavajo samo v jatah  Wink




In kje se vidiš ti? Ali si morski pes? 8)
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #62 - 08.04.2005 at 10:30:21
 
Bardo je dobro iztočnico dal. Sem že razmišljala, zakaj mene ne moti avtoritativni pristop, pa ga ima sama tudi kar precej.
Najbrž zato, ker to pri sebi sprejemam in ne odrivam v senco kot nekaj nesprejemljivega.
Bi me pa zelo motilo, če bi kdo na avtoritativen način prodajal neumnost. Pa ni nikakršna projekcija tukaj na delu. Preprosto zavezanost Resnici.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #63 - 08.04.2005 at 10:30:37
 
Quote:
Kdo pa sploh pravi, da bi se jaz šel revolucijo oz. da bi svojo glavo nastavljal kuglam?


Uf, taki se mi zdite še najbolj nevarni, da ne rečem, perverzni, ker svoje glave ne bi nastavljali kuglam, ampak bi  na barikade pošiljali druge.  Torej revolucija je dobra zadeva, ampak borijo naj se pa drugi, ali kako ... 8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #64 - 08.04.2005 at 10:41:10
 
t wrote on 06.04.2005 at 18:13:46:
Prepričan pa sem, da je komunizem v svojem kratkem obdobju naredil za enakost med ljudmi več kot cerkev prej v dvatisoč letih. Seveda tudi krščanstvo zagovarja, da smo vsi enaki - toda samo pred Bogom (ali po komunistično pod zemljo), nikakor pa ne tudi na zemlji. Ko sem bil nazadnje pri maši, me je kar streslo, ko sta župnik in kaplan lezla na prižnico in nam od zgoraj razlagala kako in kaj, česar v prejšnjih časih ni bilo. Očitno se res vrračamo v črne čase - eden od simptomov teh časov je tudii novi zakon o RTV, kjer v 29 članski programski svet dva člana predlaga RKC.
uživajte!


Na čem sloni to prepričanje? Arguments?

---------------------------
Če jaz malo razmislim o tem mnogi trdijo in dokazujejo, da je bil Jezus en prvih in redkih komunistov???

Kaj naredijo institucije z ideologijami pa itak vemo!!!

Sploh ni pomembno, kaka ideja, se porodi.

Takoj, ko jo organiziraš se začnejo težave. To je vsa znanost.

Za primer si dal RTV svet. Pa mogoče veš koliko pripadnikov drugih ideologij sedi že sedaj v programskem svetu? Kok je not kapitalistov, komunistov, demokratov, združenih listkov, upokojencev, zakoreninjenikov ipd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #65 - 08.04.2005 at 10:41:54
 
Bardo_Thodol wrote on 08.04.2005 at 10:30:37:
Uf, taki se mi zdite še najbolj nevarni, da ne rečem, perverzni, ker svoje glave ne bi nastavljali kuglam, ampak bi  na barikade pošiljali druge.  Torej revolucija je dobra zadeva, ampak borijo naj se pa drugi, ali kako ... 8)


Mater, zdaj si me pa prbil.  Shocked

Veš, jaz še garjavega psa ne bi pošiljal na barikade.

Skušam samo Sinji pomagat, če res do česa pride, da ne bo preveč izpostavljena.  Grin Grin Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #66 - 08.04.2005 at 10:49:33
 
Quote:
Mater, zdaj si me pa prbil.  

Veš, jaz še garjavega psa ne bi pošiljal na barikade.


Nimam namena kogarkoli pribijati, ampakbolj vzpodbuditi logično razmišljanje.

Pomisli, če simpatiziraš z revolucijami ali si jih celo želiš, se najbrž tudi zavedaš, da so to vedno bolj krvave zadeve. Če pa ob tem hkrati tudi trdiš, da sebe pa ne bi izpostavljal, iz tega logično sledi, da ti je pri revoluciji všeč le, če se borijo in umirajo drugi, ker sam se pač ne bi bil pripravljen izpostaviti. Verjamem ti, da načelno še garjavega psa ne bi izpostavljal, ampak iz logičnega sosledja pa to ravno ne sledi ... ljudje mnogokrat ne premislimo najbolje, kaj vse sledi iz naših "dobrih" namenov .


Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #67 - 08.04.2005 at 10:49:57
 
Quote:

 A si upaš kdaj se ne strinjati z njo? Boš takoj Calvo postal. Grin







Glej Iga,

Ne vem kako me drugi doživljate na tem  forumu, ampak cilj mojega pisanja, o kateri koli temi že ,ni bil nikoli nadvladovanje ( kakršno koli že ). Ne tebe ,    ne Sinje, ne ....nobenega. In te ne lepe lastnosti tudi Sinjeoki nikakor ne morem pripisati, zato ker to ni  preprosto ona. To, da pa ima svoj temperament , zato  je pa ne morem kaznovati. S tem pač moram v smislu odnosa znati opraviti kot oseba.

In glede na moj obstoječi odnos do nje, bom takrat,  ko bom postal pri njej tuna Calvo ali mentalno retardiran,  najprej dvakrat prebrat to kaj  ( in kako )sem sam napisal in kaj ( in kako )je napisala ona, in se po tistem odločil : če ima morebiti prav bom  to priznal ; če pa to ni moje mišljenje, pa jo bom s tem seznanil  ,omenjene označitve pa sprejel kot njeno dobronamerno razočaranje nad menoj ( ali mojim odnosom do nečesa ). ( Edino tako je to možno , ker je to v duhu mojega bazičnega odnosa do nje ).
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #68 - 08.04.2005 at 10:51:45
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 09:45:23:
ko boš squotala moj post v katerem se jaz sinjeoka zavzemam za povišanje odvetniških ali notarskih tarif, povečanja plač državnim uradnikom ... bo tale tvoj argument fantastičen ...

ko pa boš le iz dejstva, da sem pravnik, sklepala, da se zato borim za cehovske pravice sodnikov, odvetnikov, notarjev ali javne uprave ... pa je to napad ad hominem (osebno name)


    ???    ???     ???     ???    ???

Jaz sklepam, kaj  ??? kake notarske tarife  ???, o tem ne govorim

Jaz samo vidim, da se ves čas sklicuješ na proletariat (v stilu - kaj bi rekli delavčki, ki delajo za 120.000 in te plačujejo - to ni citat, samo povzetek), pa nisi iz proletariata. O tem govorim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #69 - 08.04.2005 at 11:00:51
 
Quote:
In kje se vidiš ti? Ali si morski pes? 8)

...

8)

(ta smajli pomeni, da ti svetujem obisk pri okulistu)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #70 - 08.04.2005 at 11:07:59
 
Quote:
www.gape.org/sonce/drustvo/slikice/Delfina.jpg

8)

(ta smajli pomeni, da ti svetujem obisk pri okulistu)


Si že slišal za to, da si včasih kdo nadene masko? Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #71 - 08.04.2005 at 11:11:29
 
Gru Gru wrote on 08.04.2005 at 10:41:10:
Na čem sloni to prepričanje? Arguments?


A to, da danes župniki prevzemajo vlogo, ki so jo imeli prej politkomisarji in ki so jo imeli prej spet župniki, ni argument, da se vračajo črni časi?

Pa da cerkev delegira dva člana v svet RTV tudi ne pove nič o njenem strmo naraščajočem političnem vplivu?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #72 - 08.04.2005 at 11:14:10
 
Quote:
Si že slišal za to, da si včasih kdo nadene masko? Tongue

Tune so navadno res prevelik zalogaj za delfine, ne pa tudi za morske pse.

(Calvo verjetno še prav posebej Wink)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #73 - 08.04.2005 at 11:14:51
 
lola wrote on 08.04.2005 at 10:51:45:
    ???    ???     ???     ???    ???

Jaz sklepam, kaj  ??? kake notarske tarife  ???, o tem ne govorim

Jaz samo vidim, da se ves čas sklicuješ na proletariat (v stilu - kaj bi rekli delavčki, ki delajo za 120.000 in te plačujejo - to ni citat, samo povzetek), pa nisi iz proletariata. O tem govorim.


Aha, torej te ne pravilnosti in krivice, ki se delajo "izkoriščanim", bi jo morale skrbeti le tedaj, če bi bila iz nižjih družbenih položajev - se pravi, tedaj ko bi bila brez moči? Če pa si morebiti na "višjih položajih" oziroma imaš višji standart, pa pač bodi tiho in še naprej muli denar iz teh ljudi, ki že itak imajo nizke plače in pretežno delajo za te, ki se redijo na račun delavca?

Čudna logika... Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #74 - 08.04.2005 at 11:15:12
 
Bardo_Thodol wrote on 08.04.2005 at 10:49:33:
Nimam namena kogarkoli pribijati, ampakbolj vzpodbuditi logično razmišljanje.

Pomisli, če simpatiziraš z revolucijami ali si jih celo želiš, se najbrž tudi zavedaš, da so to vedno bolj krvave zadeve. Če pa ob tem hkrati tudi trdiš, da sebe pa ne bi izpostavljal, iz tega logično sledi, da ti je pri revoluciji všeč le, če se borijo in umirajo drugi, ker sam se pač ne bi bil pripravljen izpostaviti. Verjamem ti, da načelno še garjavega psa ne bi izpostavljal, ampak iz logičnega sosledja pa to ravno ne sledi ... ljudje mnogokrat ne premislimo najbolje, kaj vse sledi iz naših "dobrih" namenov .


Glej Bardo. Začelo se je samo s tem, da sem jo opozoril, da ni lepo delavca imenovati "delavček". Mateja je tudi skopirala kaj to pomeni, iz SSKJ.

Ko sem ji napisal tisti prvi post o giljotini, lahko vidiš zraven, da je zajebancija, saj sem namalal smajle. Ampak smajle samo za giljotino.

No in potem je ona verjetno sprevidela svojo napako, ali pač ne in je napadla z vsemi svojimi žavbami.

Kar je sledilo, je bila zame samo zabava, da forum ne postane preveč monoton. Cheesy

Sem bik po horoskopu, čeprav bi po Sinjinem moral biti riba Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14