Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 56070 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #45 - 08.04.2005 at 09:44:21
 
Quote:
mene pa je pri argumentu "gospodovalnosti" fasciniralo ravno to, da ge je ven potegnil nekdo, ki je napisla med vrsticami ...

sinja, če boš tako pisala, boš v "naši naslednji revoluciji" prva žrtev giljotine ...

tole je gelede na slovesnki zgodovinski kontekst direktna goržnja s smrtjo, ki jo jaz sila resno jemljem


Ne piše v "naši", ampak v naslednji.


Quote:
še boljša pa je tista, na mislim, da je sinja slaba oseba ... le sočloveka (tore Igata) moram spoštovat ... seveda ne glede na vse neumnosti, ki jih piše ... torej, če bom umaknila svoje mneje ... bom dobila priznanje, da sem pridna punčka  Grin  Grin  Grin


Igata ne rabiš spoštovati, ker tudi Iga tebe ne spoštuje. Spoštuj "delavčke".

Quote:
dragi Iga, ko mi boš povedal kaj drugega kot to, da sem slaba, gospodovalna, vzvišena razvajena smrklja in boš točno napisal, kje ga moj način razmišljanja lomi ... boš dobil nazaj zasluženo spoštovanje


Ga ne rabim.

Quote:
to, da sem bila težaven otrok, so mi govorili vsi prfoksi že v osnovni šoli, ki niso znali razmišljat z lastno glavo, celo naš župnik ... tako da rdeči ali črni kreteni imajo skupno lastnost, da so kreteni ... jaz pač nisem pridna punčka ...


Po tvoje so itak vsi kreteni in debili. In itak nihče ne zna razmišljati. Razen seveda redkih izjem, ki pa so po pravilu tvoji ritolizniki in se v vsem strinjajo s tabo. Tisti pač znajo razmišljati. Ostali smo Calvo. Sem pa počaščen, da sem Calvo. Lahko bi bil tudi tisti drugi, ki ni Calvo in joče, da je čisto navadna tuna. To si štejem kot kompliment iz tvoje strani. Cheesy Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #46 - 08.04.2005 at 09:45:23
 
lola wrote on 08.04.2005 at 09:40:21:
Zgleda da je kljub pameti nekaterim ušlo to, kar je mene že v začetku zbodlo. Ja, res je, da gre za sprenevedanje, in da naj raje tisti, ki delajo v terciarnem sektorju, zaprejo gofljo okrog pravic proletariata. Med slednje naj se prištejejo tudi pravniki, ki niti slučajno ne delajo v proizvodnji in niso proletariat.


ko boš squotala moj post v katerem se jaz sinjeoka zavzemam za povišanje odvetniških ali notarskih tarif, povečanja plač državnim uradnikom ... bo tale tvoj argument fantastičen ...

ko pa boš le iz dejstva, da sem pravnik, sklepala, da se zato borim za cehovske pravice sodnikov, odvetnikov, notarjev ali javne uprave ... pa je to napad ad hominem (osebno name)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #47 - 08.04.2005 at 09:48:01
 
Moja osebna izkušnja je, da resnično pametni ljudje niso nikoli hudobni. Sinja je pameten človek.

In v življenju se pred resnično pametnimi ljudmi nikoli ne počutim ogroženega. In vedno se rad pustim podučiti z njihove strani.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #48 - 08.04.2005 at 09:50:59
 
Quote:
Ne piše v "naši", ampak v naslednji.



kaj piše znam prebrat ... in tudi oba veva, da jaz, ki bom pod giljotino, ne bom na strani "revolucije" ... torej revolucija ne bo "moja", ampak od nekoga, ki ve, da bom jaz njena "žrtev" ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #49 - 08.04.2005 at 09:56:03
 
Quote:
se sploh ne trudim zanikati, da piše "delavčki", ampak se trudim od tebe dobiti informacijo, kje si v vsebini mojega pisanja naletel, da sem proti pravicam delavčkov ...

kaj piše v rubriki "delavček" v presvetlem in malikovanem SSKJ-ju žal ne vem ... in kaj o tem meni tvoj fotr tudi ne ...

... tko da bodi tako soliden in mi za referenco pravilnosti pojmovanja besede "delavček" ne postavljaj pojmovanja svojega fotra ... moj dedek, ki je bil "delavček" in drugi dedek, ki je bil "kmetič", pač tega ne jemljeta kot žalitev ...


Nikjer nisem zasledil, da si proti delavčkom. Le tvoje imenovanje delavcev me je zbodlo.

Če tvoj foter in dedek nimata ponosa v sebi, se mi slatko jebe.

Te pa pozivam, da ti odideš v eno fabriko in delavce ogovoriš z "delavčki"


Quote:
očitno si tako zapel za pljuvanje po meni, da si zgrešil bistvo  mojega prvega posta ... ljudje s polno ritjo (kar je med drugim, tudi tipćić, ki je organiziral "protestni shod", nimajo nobene pravice porotestirat zoper socialno državo. In v isti kontekst spadajo vsi Miroti in t -ji.


Sploh nisem zapel za pljuvanje po tebi. Zakaj ne bi imel pravice organizirat takšen shod? Pač pomaga tistim bolj revnim. Bi ga prej lahko imenovala za plemenitega. 8) Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #50 - 08.04.2005 at 10:05:02
 
Toni_Zamene wrote on 08.04.2005 at 09:48:01:
Moja osebna izkušnja je, da resnično pametni ljudje niso nikoli hudobni. Sinja je pameten človek.

In v življenju se pred resnično pametnimi ljudmi nikoli ne počutim ogroženega. In vedno se rad pustim podučiti z njihove strani.


O, to pa vsekakor. Sinja je zelo pametna, to si upam tudi jaz trditi. Pa tudi samo to zelo rada "potencira". In če nekoga venomer opozarjaš, da mu možgani ne delujejo, se počutiš še bolj pametnega.

Tudi ti si pameten. Če dvomiš, vprašaj Sinjo. A si upaš kdaj se ne strinjati z njo? Boš takoj Calvo postal. Grin




Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #51 - 08.04.2005 at 10:10:02
 
Quote:
Sploh nisem zapel za pljuvanje po tebi. Zakaj ne bi imel pravice organizirat takšen shod? Pač pomaga tistim bolj revnim. Bi ga prej lahko imenovala za plemenitega. 8) Tongue



in od kod tebi, da je bil kakšen od tisti kričačev reven? Še nekaj postov nazaj nisi vedel, koliko pklače ima vodja projekta  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #52 - 08.04.2005 at 10:10:08
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 09:50:59:
kaj piše znam prebrat ... in tudi oba veva, da jaz, ki bom pod giljotino, ne bom na strani "revolucije" ... torej revolucija ne bo "moja", ampak od nekoga, ki ve, da bom jaz njena "žrtev" ...




Nič ne skrbi, to so le moja ugibanja.  GrinTi boš s svojo pametjo že poskrbela, da boš takrat na varnem.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #53 - 08.04.2005 at 10:14:36
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 10:10:02:
in od kod tebi, da je bil kakšen od tisti kričačev reven? Še nekaj postov nazaj nisi vedel, koliko pklače ima vodja projekta  Wink


Ugibam. Ker ponavadi se puntajo tisti, ki česa nimajo. Če imajo poleg še pametnega hujskača in vodjo, so še bolj zagreti za stvar. Ljudje rabimo liderje. Grin

Če bi ti nekaj organizirala, bi ti Toni verjetno takoj stal ob strani. A je tako, Toni? Wink


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #54 - 08.04.2005 at 10:15:31
 
Quote:
Nič ne skrbi, to so le moja ugibanja.  GrinTi boš s svojo pametjo že poskrbela, da boš takrat na varnem.


narodi z zdravo psihološko substanco ne mahajo okoli z revolucijo in poboji ... se bom malo v tvoj psihološki profil poglobila, ker imač očitno v sebi  psihološki moment morilske drhali

čeprav ... čist tko Iga .. revolucijo se gredo mladi moški ... (ti nisi ne prvo ne drugo) ... v moji generaciji pa moških itak ni ... so samo amine pićkice  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #55 - 08.04.2005 at 10:18:17
 
Quote:
Ugibam. Ker ponavadi se puntajo tisti, ki česa nimajo. Če imajo poleg še pametnega hujskača in vodjo, so še bolj zagreti za stvar. Ljudje rabimo liderje. Grin

Če bi ti nekaj organizirala, bi ti Toni verjetno takoj stal ob strani. A je tako, Toni? Wink



zanimivo, da zagovarjaš "hujskaštvo in liderstvo" torej neko iracionalno avtoriteto ...

tune tudi plavajo samo v jatah  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #56 - 08.04.2005 at 10:18:53
 
Zanimiva debata, čeprav malce skrenjena z osnovne teme.
Sicer tudi jaz nisem opazil nekih žaljivih osebnih napadov, vendar tudi če bi obstajali, me ti ne motijo preveč, (niti če bi bili uperjeni proti meni), razen v toliko, ker imam potem nekoliko več dela, ker moram najprej odstranjevati čustveni plevel, da se prebijem do prave vsebine, ki naj bi predstavljala argumentirano substanco.

Kot to že vsi dobro vemo, pri drugih najprej opazimo svoje napake, torej, če nekoga moti "gospodovalnost" drugih, je to najverjetneje, zaradi njegove lastne, čeprav potisnjene, težnje po gospodovalnosti nad drugimi (ne smete tega, ne smete onega, sicer se pazite in podobno)
Mene gospodovalnost pri drugih ne moti, ker tudi sam po značaju nisem gospodovalen in se mi razni "gospodje" zdijo bolj kot ne komične kreature in usmiljenja vredni zaradi plitkosti njihovega stanja.

So me pa naprimer dolgo motili (pravzaprav me še vedno) lenuhi, ker sem po naravi tudi sam bolj lene sorte (pravzaprav inertne sorte, ker, ko se česa lotim pa potem tudi nehat ne znam)  in mi paše, če kdo drug namesto mene kaj postori, posebno kakšna "nekreativna" dela, ki mi ne dišijo preveč, ko se jih pa vseeno lotim, ker se jih pač moram, pa jasno bentim čez vse tiste, ki me te tlake niso hoteli odrešiti, nakar izraženi bes potisnem za kasneje in podobno, da ne razvlečem preveč tele samoanalize ...   Grin


Jao, pa kaj je že s tem Calvom, a nas res lahko že prav vsaka debilna reklama tako zasvoji?
Svoboda je stanje duha in nekdo v okovih je lahko bolj svoboden od nekoga drugega, ki kao svobodno tava naokoli.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #57 - 08.04.2005 at 10:24:32
 
Bardo_Thodol wrote on 08.04.2005 at 10:18:53:
ko se jih pa vseeno lotim, ker se jih pač moram, pa jasno bentim čez vse tiste, ki me te tlake niso hoteli odrešiti


Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #58 - 08.04.2005 at 10:25:14
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 09:40:20:
kaj piše v rubriki "delavček" v presvetlem in malikovanem SSKJ-ju žal ne vem ...


Eto, tole piše:
delavček/-čka m (e): manjšalnica od delavec: mali delavčki so se kmalu naveličali delati / slabš. kaj bo takle delavček

Pa dejte se še mal kregat, tega na svetu res manjka ... Wink (In tisti, ki tako poveličujete razum in pamet  in na tem temelječe argumente, si mal preberite Kanta, kaj govori o mejah razuma, pa Hegla. Če zmorete.)

Čakte ... kako že pravjo? Aha, ja: Rajš se s sabo ukvarji, pa boš mel cel življenje dost dela. Grin

PS: Še tole mi je padlo na pamet. Grin Čist tko, z jezikoslovnega stališča. Če bi bila sama pamet že dovolj, potem ne bi bilo potrebe po nastanku fraze "zdrava pamet". Samo pamet še ni dovolj za pravilno zaznavanje, prepoznavanje sveta, mora biti zdrava, torej za človeka dobra, primerna. Podkrepljena z modrostjo, ki je rezultat izkušenj in še drugih zaznav (čutenja s srcem, recimo), ne samo suhoparnega racionaliziranja.
Da ne bo pomote, to pojasnjujem predvsem sebi, dojela pa sem ravno na podlagi tukajšnjega pregovarjanja. Če bo še kdo imel kaj od tega, pa fino. Ciao, ragazzi e ragazze.

Oh, ja, papež odhaja. Že pol ure. A ni on v temi tega topika? Ampak ne glede na vse – papež ma nas rad.  Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #59 - 08.04.2005 at 10:26:22
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 10:15:31:
narodi z zdravo psihološko substanco ne mahajo okoli z revolucijo in poboji ... se bom malo v tvoj psihološki profil poglobila, ker imač očitno v sebi  psihološki moment morilske drhali

čeprav ... čist tko Iga .. revolucijo se gredo mladi moški ... (ti nisi ne prvo ne drugo) ... v moji generaciji pa moških itak ni ... so samo amine pićkice  Grin


Kdo pa sploh pravi, da bi se jaz šel revolucijo oz. da bi svojo glavo nastavljal kuglam? Sicer pa ima narod zdravo psihološko substanco samo takrat, ko se mu ni treba borit za golo preživetje.  

Torej nisem mlad moški? Ok. In kaj nisem drugo?

Škoda, da o moških iz svoje generacije tako sodiš. Jaz jih poznam dosti, ki niso mamine pičkice. Ali pa se giblješ v takšnih krogih, kjer so doma samo mamine pičkice? Poglej malo širše na svet okoli sebe. Wink

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14