Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14
(Read 55942 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #75 - 08.04.2005 at 11:26:00
 
Meni je pa žal, da se o resnih temah takole neresno pogovarjamo.

V bistvu sem prej pozabila povedati, da me ravno ta neresnost, ko ljudje vzamejo vse tako pišmevuhovsko (napr. t včasih) najbolj žalosti. Ker ne samo, da se odmika od dejanske problematike. Na ta račun si naredi še zabavo na račun norčevanja iz sogovornika.

Jaz sinje nikoli ne dojemam, kakor da bi se hotela norčevati iz sogovornika z namenom lastne naslade (kot to vidim pri drugih), pač pa se mi zmeraj zdi s srcem pri stvari oz. problemu. Zato jo tudi lahko spoštujem.

Tudi ti smajliji so poglavje zase. Namesto, da bi spremljali in potrjevali besedno komunikacijo, se jih dostikrat uporabi kot opravičilo - ah, saj sem se le hecal.

V takšni shizofreni situaciji se gotovo ne moremo nič zmenit.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #76 - 08.04.2005 at 11:27:08
 
exodus wrote on 08.04.2005 at 11:14:51:
Aha, torej te ne pravilnosti in krivice, ki se delajo "izkoriščanim", bi jo morale skrbeti le tedaj, če bi bila iz nižjih družbenih položajev - se pravi, tedaj ko bi bila brez moči? Če pa si morebiti na "višjih položajih" oziroma imaš višji standart, pa pač bodi tiho in še naprej muli denar iz teh ljudi, ki že itak imajo nizke plače in pretežno delajo za te, ki se redijo na račun delavca?

Čudna logika... Tongue


malo si pomešal, o tem piše Sinja:

Quote:
jaz se tule pač ne bom sprenevedala, borba za pravice proletariata spet postaja legitimna zadeva, toda folk, ki dela v treciarnem sektorju (Miro in lola), oziroma folk, ki sploh ne dela a-la t, prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo.


sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
da gre za 30 letnega večnega študenta in pa za šolnika, ki ima z vsemi dodatki nekaj čez 300 000, 00 SIT plače

Taki dve osebi, ki nista nikoli delali v gospodarstvu, ki nikoli nista z NOVO ustvarjeno vrednostjo prispevala k povečanju skupne blaginje slovenske družbe in, ki sta v slovenskem proračunu uvrščena med družbene "odhodke" oziroma "stroške", sta zadnja, ki bi lahko pizdila nad socialno nepravičnostjo. Njun življenjski standard namreč plačujejo delavci z mesečno plačo do 120 000 SIT neto.




 

Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #77 - 08.04.2005 at 11:34:44
 
Quote:
Glej Bardo. Začelo se je samo s tem, da sem jo opozoril, da ni lepo delavca imenovati "delavček". Mateja je tudi skopirala kaj to pomeni, iz SSKJ.


Prečitaj si še 1x Sinjeokin celoten post. Ne razumem, zakaj stvari zavijaš in izkrivljaš. Če pa ne razumeš, pa ti bom jaz razložil preneseni pomen oziroma simbolni pomen te besede:

Če nekoga označimo za "delavček" , to ne pomeni bi namenoma nadeli slabšalni pomen prvotni besedi delovec, ampak je tukaj Sinjeoka uporabla to rabo, ker je hotela izpostaviti, da je "delavček" ponavadi marljiv človek, tudi izkoriščan človek, ki so mu krščene vse mogoče pravice, kjer se na njihov račun marsikdo okorišča - ki dejansko mora biti tiho oziroma je na nek način nebogljiv v svojem položaju.

Torej beseda "delavček" je bila tukaj letela na osebo, ki je pridna, delavna; oseba za katero se zahteva, da je poslušna, kot nekakšen dobrovoljček, ki naj bi bil za povrh še tiho, če ga kdo izkorišča.....  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #78 - 08.04.2005 at 11:38:53
 
Quote:
Glej Bardo. Začelo se je samo s tem, da sem jo opozoril, da ni lepo delavca imenovati "delavček". Mateja je tudi skopirala kaj to pomeni, iz SSKJ.

Kar je sledilo, je bila zame samo zabava, da forum ne postane preveč monoton. Cheesy



Delavcev, kot neke abstraktne grupacije iz neke ideologije (navsezadnje smo to vsi, le da se nekateri ob delu  zabavajo bolj, nekateri pa manj) tudi ne gre kar povprek idealizirati, razen, kadare se jim je treba dobrikati, ko se jih pripravlja za naslednji krog klanja.

Med takoimenovanimi delavci je namreč mogoče najti tudi tak gnoj od gnoja, da se mu je najbolje od daleč izogniti, med delavci lahko najdeš tudi najhujše kriminalce, čeprav so pogostejši tisti, ki kradejo vse kar jim pride pod lepljive prste, med njimi so tudi zgledni občani, ki so še najbolj všeč samim sebi, (ker so pač tako zgledni).


Večina delavcev bi si torej upravičeno zaslužila, da se jih označi še s kakšnimi bolj slabšalnimi pridevniki.  Beseda delavček pa meni pomeni odraz dejanskega stanja, ker označuje nekoga, ki je pač po nečem majhen, naprimer po moči soodločanja o svojem delu ali po pogumu, da izrazi, kar bi lahko izrazil, pa ne zna ali ni sposoben izraziti in mu torej drugega ne preostane, kot da je tiho in da se dalje pizdi tako, da ga nihče ne more slišati.


Quote:
Sem bik po horoskopu, čeprav bi po Sinjinem moral biti riba Tongue

Pa si prepričan, da si po horoskopu Bik, glede na tisto, kar sem zadnjič napisal pod rubriko Astrologija?  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #79 - 08.04.2005 at 11:44:16
 
Na zadeva okrog popularnost tega threada se je zapletla tule v tem postu:
Quote:

sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:


.....plačujejo delavci
.....kjer je delavec
.....lahko delavčkom

(statistika: delavci omenjeni 2x, delavčki 1x) in ob to se je treba spotaknit!!!

Nato je sledil giljotinski replay  Grin Grin Grin

Quote:
Če so boš tako obnašala, boš v novi revoluciji prva okusila slast giljotine.... Grin Grin

Ne imenuj delavcev.....delavčki.... Shocked Sad

Še vedno je delavec, ali po tvoje "delavček" tisti, ki ustvarja, da se lahko foteljaši pol kurčijo...


sinja:
-----------------
Quote:
beseda delavček pomeni v tem primeru majhnega človeka, ki živi od lastnega dela



Quote:
LOLA: Tukaj nekaj ne razumem. Če prav sledim, so šolniki in študenti odhodki in stroški, sodniki pa neobhodno potrebni.


Tukaj si navedla de ne razumeš. V bistvu si se zelo ne-razumno izrazla. Sinja je poudarla, da ne-gospodarstvo bolj vpije po pravicah, kot tisti, ki morjo delat  "delavčki"!!! Omemba sodnikov ti je padla iz vedrega neba! Celo vsiljuješ menje, da sinja trdi da so sodniki neobhodno potrebni ? ? ?


Replay-lilith:
---------------
Quote:
Zaključek, ki se mi vsiljuje sam po sebi, je ta, da neumnosti nihče resno ne jemlje, ko pa zaboli resnica, takrat pa skačemo do stropa.


Tle je lilith razpoznala neumnost zgornjega odgovora, s tem je nezavedno prešla v jokajočo ritoliznico:
Quote:
Iga: Razen seveda redkih izjem, ki pa so po pravilu tvoji ritolizniki in se v vsem strinjajo s tabo. Tisti pač znajo razmišljati. Ostali smo Calvo. Sem pa počaščen, da sem Calvo. Lahko bi bil tudi tisti drugi, ki ni Calvo in joče, da je čisto navadna tuna.
...


Replay-Iga:
Quote:
Medtem, ko t pove kakšno krepko, nikoli ne poudarja svoje pameti, ki pa vem, da je ima veliko in jo tudi zna uporabljati. In ni vzvišen. Nikoli ne deluje vzvišen.

Medtem ko Sinja vedno, kadar nekdo stopi njej na nogo, začne na dan spravljati pamet in človeka poniževat. Tako jo vidim. Pa ne samo jaz. Včasih so rekli takim ljudem, da so gospodovalni. Če ji kdo kljubuje, ga skuša pohoditi.

Pa ne zaradi Calvo. Mene to ne gane. Imam trdo kožo. Je pa problem, če naliti na njeno mino kdo, ki je bolj občutljiv.  


Izrazoslovje v debati vsak uporablja po svoje. Če te en ignorira - in debato obrne čist v drugo smer, je to meni smešno, ker vem, da bi isto to reku:"al se dela norca iz mene" ali pa ne razume - sinja uporabi pojem - hendikep možganov - sklepam, da predvsem zato, ker če se kdo že vtakne v debato pričakuje argumentiran razumljiv odgovor. Kar naprimer lola v svojem primeru omembe sodnikov ni naredila.

Quote:
mi Sinja deluje precej gospodovalno. Samo toliko. Pa ne mislim, da je slaba persona. Le sočloveka mora malo bolj spoštovat, pa fejst punca.


Tudi tle se kaže tvoje nespoštovanje. Ker določat gospodovalnost nekomu, je isto sranje.

Če ne ločiš med odločnostjo - stati za svojimi stališči in med upogibanjem glave, ali pa še huje, držati glavo pokonci brez argumentov, pol nimam komentarja.


Enako je sledilo naprej:
Quote:
potem bodi pa še tok in squotaj, kje sem udarila po delavskih pravicah ...


Quota o nestrinjanju z delavskimi pravicami ni bilo, temveč le branjenje da je "delavček" žajivka!!!!

Quote:
IGA: Tudi tisti, ki nosijo transparente ne bi bili taki, če bi imeli polno rit. Pa na žalost ni bilo za vse tako poskrbljeno. Nima vsak očka, ki poskrbi zanj.

Quote:
IGA: Saj sem pisal, da vsem ni postlano. Temu pač je. Jebi ga.


... in mislil na čisto tretjo stvar, čisto tretjo... čisto tretjo  Wink

Quote:
IGA: Sploh nisem zapel za pljuvanje po tebi.


ja iza maske se to lepo da:

Quote:
IGA: Si že slišal za to, da si včasih kdo nadene masko?



------------------------------------
Ja besede, so lahko direktne ali pa prikrite. V to se ni fajn spuščat. Predvsem je fajn, preden odgovoriš pozorno prebrat kaj želi nekdo sporočit. Najbrž sem tud sam velik lukenj v tem svojem odgovoru najdu.

Gremo nazaj na tematiko.

Tito je bil car:"Živel tito"

Papež:"Počivaj v miru"

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #80 - 08.04.2005 at 11:52:25
 
Gru Gru wrote on 08.04.2005 at 11:44:16:
Če ne ločiš med odločnostjo - stati za svojimi stališči in med upogibanjem glave, ali pa še huje, držati glavo pokonci brez argumentov, pol nimam komentarja.




Tole je pa tako zelo lepo napisano, da si zasluži biti uokvirjeno. Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #81 - 08.04.2005 at 11:58:06
 
exodus wrote on 08.04.2005 at 11:14:51:
Aha, torej te ne pravilnosti in krivice, ki se delajo "izkoriščanim", bi jo morale skrbeti le tedaj, če bi bila iz nižjih družbenih položajev - se pravi, tedaj ko bi bila brez moči? Če pa si morebiti na "višjih položajih" oziroma imaš višji standart, pa pač bodi tiho in še naprej muli denar iz teh ljudi, ki že itak imajo nizke plače in pretežno delajo za te, ki se redijo na račun delavca?

Tole je sicer čisto legitimno vprašanje, samo nima direktne zveze z dosedanjo debato oz. argumentacijo.

Debata se je začela, s tem, da naj bi ljudje, ki delajo v terciarnem sektorju in so hkrati nadpovprečno plačani, ne govorili o socialni krivičnosti, saj že sam njihov položaj prispeva k temu, da so plače delavcev bolj obremenjene z davki in zato nižje.

Kot kontraargument pa se je postavilo vprašanje, ali lahko potem enako nekdo, ki je pravnik in kot tak redko neposredno sodeluje pri ustvarjanju nove vrednosti,  celo nasprotno, ustvarja predvsem stroške, lahko govori v imenu tistih ki to počnejo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #82 - 08.04.2005 at 12:04:03
 
bp, malo - en mičkeno - nadgradnje:

Problem je, da naj si tile "debeloriti" ne bi poskušali izboriti še kaj več zraven (na račun, mi smo pa socialno prikrajšani, pa rabimo večje plače, zastonj stanovanja, blabla - malo karikiram)
in smiseln bi bil kontraargument, ki je sledil, edinole če bi tudi sinja poskušala zase kaj socialnih koristi pridobivat in stokala, kako je njen status premalo podprt od države.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #83 - 08.04.2005 at 12:05:29
 
Quote:
Tole je sicer čisto legitimno vprašanje, samo nima direktne zveze z dosedanjo debato oz. argumentacijo.

Debata se je začela, s tem, da naj bi ljudje, ki delajo v terciarnem sektorju in so hkrati nadpovprečno plačani, ne govorili o socialni krivičnosti, saj že sam njihov položaj prispeva k temu, da so plače delavcev bolj obremenjene z davki in zato nižje.

Kot kontraargument pa se je postavilo vprašanje, ali lahko potem enako nekdo, ki je pravnik in kot tak redko neposredno sodeluje pri ustvarjanju nove vrednosti,  celo nasprotno, ustvarja predvsem stroške, lahko govori v imenu tistih ki to počnejo.

lp bp


Končno nekdo, ki razume, o čem sem pisala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #84 - 08.04.2005 at 12:10:26
 
Gru Gru wrote on 08.04.2005 at 11:44:16:
Tukaj si navedla de ne razumeš. V bistvu si se zelo ne-razumno izrazla. Sinja je poudarla, da ne-gospodarstvo bolj vpije po pravicah, kot tisti, ki morjo delat  "delavčki"!!! Omemba sodnikov ti je padla iz vedrega neba! Celo vsiljuješ menje, da sinja trdi da so sodniki neobhodno potrebni ? ? ?

smešno, ker vem, da bi isto to reku:"al se dela norca iz mene" ali pa ne razume - sinja uporabi pojem - hendikep možganov - sklepam, da predvsem zato, ker če se kdo že vtakne v debato pričakuje argumentiran razumljiv odgovor. Kar naprimer lola v svojem primeru omembe sodnikov ni naredila.



sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
Imunski sistem, ki preprečuje logiko moči je HITRO, UČINKOVITO in IZOBRAŽENO sodstvo.


Kaj zdaj, a jih rabimo, al jih ne rabimo? Al so prišli iz vedrega neba?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #85 - 08.04.2005 at 12:22:25
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 08:26:33:
ko smo glih pri bogatih očkih ... vodjo tistega protesta iz Prešerca poznam iz časa gimnazisjkih let ... je hodil v mojo paralelko ... in tisti dečko ima polno rit in državno službo v paradržavnem zavodu, kjer se plače gibljejo v povprečju 350 000 SIT

ti seveda nekomu ki ima polno rit, odvzemaš pravico spoznanja, da je rit prepolna in dela preveč.
odvzemaš pravico stopanja na pot kjer se rit prazni, ne pa dodatno polni bog si ga vedi do katere neomejene številke.
ti zagovarjaš da naj si model dodatno polni rit (na račun ve se koga).
ti ne zagovarjaš ko model ugotovi da to ni prava pot, da se ob plači, ki jo prejema, drzni voditi muvment ki je spregledal?

naj se rajši postavi (nazaj) na stran tistih ki grebejo

in naj prepusti boj za pravice tistim ki jih nimajo




madona

mi ki mamo možnosti, mi ki mamo pravice, mi ki mamo znanje, mi ki mamo vedenje, na nas je da odpravimo te nepravilnosti ...


kje je janez?
in kje tito?
kje so veliki ljudje na pogleb katerih gre miljone ljudi?
kje so veliki ljudje v zajebanih sistemih, ki delajo znotraj sistemov kar lahko?
kje so veliki ljudje?


kje je boj za tisto kar šteje?






zakaj nihče od nas (forumovcev) ki nas je sinjeoka spoznala OSEBNO in o nas piše reči kakršne piše, ne demantiramo njenih laži?
bolje ... zmot?
bolje ... vedenja o tem kako stvari stojijo?
o vpogledu v reč ne v gledaju v predstavo in na njeni osnovi sklepanja na osebnost.

in seveda
*
Zaznamujejo pa jo jasni argumenti in zdrava pamet. In v kontekst objektivne Resnice po moje sodi avtoritativni način, že zato, da pomete z vsemi neumnostmi, ker sicer lahko mečkamo v nedogled.
*
če berem thread lahko vidm, da so se na prvi strani našle podobnosti med titom in janezom, in seveda nestrpni desničar ni zmogel brez anonimnega napada na levico in seveda udeleženi so si razjasnili novo dobo

takoj za tem izvemo:
* Doba postaja črna, ni kaj. *



in takoj za tem sledijo argumenti
(kot pravi lilith*
Zaznamujejo pa jo jasni argumenti in zdrava pamet. In v kontekst objektivne Resnice po moje sodi avtoritativni način, že zato, da pomete z vsemi neumnostmi, ker sicer lahko mečkamo v nedogled.
*):
*
Če pogledam konkretno dva najbolj goreča pisca v temle threadu, vidim, da gre za 30 letnega večnega študenta in pa za šolnika, ki ima z vsemi dodatki nekaj čez 300 000, 00 SIT plače in glede na ostale poklice, daleč največ dopusta - 8 urni delavnik pa le v prvih 3 letih začetka opravljanja poklica. Taki dve osebi, ki nista nikoli delali v gospodarstvu, ki nikoli nista z NOVO ustvarjeno vrednostjo prispevala k povečanju skupne blaginje slovenske družbe in, ki sta v slovenskem proračunu uvrščena med družbene "odhodke" oziroma "stroške", sta zadnja, ki bi lahko pizdila nad socialno nepravičnostjo. Njun življenjski standard namreč plačujejo delavci z mesečno plačo do 120 000 SIT neto.
*
morm rečt da nimam vpogleda v dejansko stanje, mirota nism že dolg vidu in se z njim pomenu reči ki štejejo pa vseeno, si drznem trdit da začetni del argumenta ne zdrži!

*
Diktatura kapitala (ali kakršnakoli druga diktatura) je mogoča samo v državah in družbenih slojih, ki so zarukani. Imunski sistem, ki preprečuje logiko moči je HITRO, UČINKOVITO in IZOBRAŽENO sodstvo. (tega pri nas ni in še vsaj 10 let ne bo, ker se zato potrebuje čas, da se izobrazi zadostno kritično maso strokovnih in osebnostno neodvisnih ljudi) ... seveda pri takšnih šolnikih s slepimi pegami Eviva comunissmo, bo to trajalo še kakšno desetletje več ... Videla sem nekaj ortodoksnih kapitalističnih držav, kjer je delavec dejansko učinkovito sodno zavarovan pred samovoljo delodajalcev, kjer otroci dejansko dobivajo preživnino (če ne z lepa pa z grda z rubežem...) Tako da socialna pravičnost baš nima veze z (ne)kapitalizmom, ampak s sposobnostjo in zdravostjo družbe, da opravi s kreteni, delomrzneži in ljudmi, ki ne poznajo svojih odgovornosti, tako da jih izloči iz položajev kjer delajo škodo.
*
argumenti močni
za kero stvar že?
nism mogu najdet

verjetn da so lenuhi leni

kaj naj torej počnemo naslednjih 10 let da se represivni organ opomore in začne delat?
mi kateri bomo pol represirani?

poboldano je jasno na koga leti ...
Evviva il comunismo e la liberta!
kako je pol s temi slepimi pegami?
kakšen argument in to?
al ... pač ... šolnik ...

šolnik je moja mama ...

*
glej ti to, Calvo tune znajo tudi tipkati ...

sprašujem se, če je naslednja razvojna stopnja mogoče uporaba možganov  Wink

beseda delavček pomeni v tem primeru majhnega človeka, ki živi od lastnega dela

seveda pa za to, da to razbereš iz konteksta, ne smeš biti Calvo tuna
*
slovenček pomeni pa kaj že?
aha delavci - taki ki se jih da za primer pa so zaposleni v
http://www.iskraemeco.si
*Iskraemeco by 2002
To remain one of leading world producers in the field of measuring and managing electric energy
To increase market share through internationalisation and market globalisation on existing markets and to conquer new markets
To develop electronic meters with an emphasis on increasing the share of electronic meters in the industry
*
no ja no ...

zakaj uporabljaš take besede?
vzvišene?

moji podatki so taki kot jih berem
in dajem naprej za brat

zložene na moj način


pomoje se mi niti več ne da iskat argumentov za to da vse kar se naredi naredijo v proizvodnji vsi ostali se pa hecamo s storitvami, ker so eni taki da rajši plačajo za neki, kt pa da bi sami nardil.
noben ni nikol reku da to ni tko sinjeoka, gre se pa za eno drugo stvar in sicer
denar JE, trbea ga je bolj pametno porabit
in sicer
ne za vzdrževanje sistema ampak ljudi
ljudje so sistem


sistem sam za sebe ne obstaja


tko da ... mogoče bi nehala pljuvat po tistih ki neki delajo, da delajo preslabo, pa bi rajši sama kej konkretnga nardila.
tko konkretnga da bo vsaj miljon ljudi pol pršlo na tvoj pogreb - iz hvaležnosti kar si nardila za njih - četudi bo 'uzalud', ker bo pršu pač en nov gouauld in jih bo zasužnju nazaj.

U made a difference


al pa dejmo še mla argumentirat
*
nooooooo lola si ne bi mislila da si tudi ti mentally handicapced?
*
mejke mi, tud jest ne
poznam kr neki hendikepiranih zdej po novem, dejansko mentally tud ...
kle gor (na tem forumu) ni nikogar ... trenutno, ki bi pisu, tazga ... bere zihr kakšen



*
nikjer nisem napisala, da so študenti (za razliko od večnih študentov) nepotrebni, prav tako nisem nikjer napisala, da so šolniki nepotrebni  
*
res ... nisi!
tega pa res nisi napisala
*
Če pogledam konkretno dva najbolj goreča pisca v temle threadu, vidim, da gre za 30 letnega večnega študenta in pa za šolnika, ki ima z vsemi dodatki nekaj čez 300 000, 00 SIT plače in glede na ostale poklice, daleč največ dopusta - 8 urni delavnik pa le v prvih 3 letih začetka opravljanja poklica.
*

*
za šolnike, sodnike, uradnike, socialne delavce in večne študente enako velja, da se ob njihovem trenutnem življenskem standardu nimajo kaj kurčit zoper socialno državo ... še posebej, če jih preživlja ubog delavček ... sicer pa ti baje tudi veš, da so tvoji nakupi limitirani z globino tvoje denarnice ... naši filozofi pač ne ...  
kapiš?
ne ne kapiš ...
*
tko kot sm zgori povedu
lepo tiho bit in čakat na to da se bo pravni sistem vzpostavu ~ 10 let pa bo ...



delavček asociira na slovenčka
nehi se izmotavat, al pa bod zavestna ko pišeš
u bistvu morm rečt da hočeš manipulirat (zavestno al pa podzavestno)
prikazat stanje tako kot ga vidiš ti in si nikakor ne priznat, da drugi tud vidijo.


*
poleg tega, sem čist pripravljena priznati svojo neumnost, blontnost, lastni kretenizem, če tebi, Mirotu, loli ali t-ju uspe delavce v tovarni prepričat, da morajo od svoje plače, zaradi višje družbene koristnosti, šolnikom, sodnikom, in vsem ostalim debeloritim stricem, plačevati višjo plačo kot jo že itak dobivajo
*
od kje ti ideja da bi šla miro in t prepričvat delavce v tovarni?
in sploh
od kje ti ideja da bi jih šla prepričvat na temo višanja plač v javnem sektorju?
od kje to pobiraš


da ne pozabim na argument
*
to da imajo nekateri trdo kožo pa je zelo očitno, še posebej pa tist sivo skorjo okoli svojega možganskega pudinga ...
*
slučajno
trden argument
posebej očitno je
tist sivo skorjo okoli svojega možganskega pudinga

zlo močn ...


*
prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo
*
tako ... že tretjič poudarjam ...
utihnte vsi, zabrskite se pod zemljo in da ne pineste dokler ni 10 let mimo

*
Interesi proletariata in interesi družbenih pijavk tipa t in Mirota so si diametralno nasprotni. Miro in t zahtevata še več socialnih transferjev
*
pijavke ... tišina!


*
tudi jaz sem spoznala precej forumašev in lahko samo ugotovim, da eno je kaj klaftajo tule po forumu, nekaj čisto drugega pa kakšen lajf furajo stran od tipkovnice
*
dej no ...
povej
jasno
al pa kr pokvouti kar si že povedala
povej
ustanovi sodišče, ki bo sodilo o tem ali uporabniki foruma svet pogovorov tisto kar govorijo res živijo!

če res stojijo s svojimi dejanji za svojimi besedami in če so njih misli res identične temu kar govorijo in delajo!

dej!

I dare YOU !!!

drzn se sodit

prah si in v prah se povrneš



*
Sinja po strukturi in kapaciteti ni človek, ki bi ji bilo treba žaliti.
*
se strinjam
mi pa ni jasno zakaj morm brat kar berem
a ni blo fajn k je bil mir?

*
Sinja preprosto ni človek, ki bi prenašala mlade zdrave ljudi, ki pred Prešernovim spomenikom v Ljubljani nosijo transparente z   napisom : Hočemo stanovanja, idr. .
*
ja sej
k jih prenašat ne morte ... zakaj jih pa ne prepoveste?

vas vsaj motl ne bojo

vsaj ne boste vsak dan sproti opomnjeni da taki ljudje obstajajo in ne glede na to kolk jih označujete za delomrzneže, je trebapriznat da ... imajo ... poor cahnces


*
jaz se tule pač ne bom sprenevedala, borba za pravice proletariata spet postaja legitimna zadeva, toda folk, ki dela v treciarnem sektorju (Miro in lola), oziroma folk, ki sploh ne dela a-la t, prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo. Interesi proletariata in interesi družbenih pijavk tipa t in Mirota so si diametralno nasprotni. Miro in t zahtevata še več socialnih transferjev, ki se bo, če se bodo izvršili na račun povečanja davkov in posledično zmanjšanja plač proletariata... (iiiii-ha eviva comunsmo uber alles, ama najprej zame)
*
O tem naj presojata Miro in t...
*
o tem nekdo, ki je vpleten v diskurz v smislu "konflikta" interesov nima pravice presojat ... ne glede na to, ali mu ti to pravico kao daš ... čist tko ... koji kurac si mi na tem svetu ti, da si boš vzel pravico razsojat, kdo ima pravico o čem pisat, razsojat in razmišljat?
*
mogoče ni glih spretno reku
naj sami povejo kej na to temo, k jih že obtožuješ ... osebno ... in tako ...


*
Tudi meni se dejanska uporaba besed ne zdi zadostno merilo, da nekaj doživim kot žalitev ali ne.
Gre za en kup ostalih reči, ki se jih razbere med vrsticami.  
*
men so besede močne
kako doživljajo osebki ki so žaljeni, čeprov zihr ne po 100% pravici, je njihov problem ... provzaprov ...
problem pa je dodaten, kadar te nekdo obtoži po krivici ...
takrat, pol nekako neki moraš narest


ja ... nespretno je reku
*
Koji sem kurac? Pa niko i ništa. A imaš občutek, da hočem o čem razsojat? Tvoja presvetla pamet ni zaznala, da Iga pravi, da ne bo komentiral namesto Mirota i t-ja.
*

igi je jasno da je tuna - za sinjeoko - zdej ... je to
1. zajebancija
2. žalitev
3. manipulacija
4. al rajši kr LAŽ
???
* Sem prebral. Vidiš, sem pač tuna in mi je ušla beseda "bo"*


kot je iga že napisu
tkole je napisu
Quote:
Če so boš tako obnašala, boš v novi revoluciji prva okusila slast giljotine.... Grin Grin


*
tole je gelede na slovesnki zgodovinski kontekst direktna goržnja s smrtjo, ki jo jaz sila resno jemljem
*

spet en močn argument:
*
v moji generaciji pa moških itak ni ... so samo mamine pićkice
*
kje ste moški njene generacije?
bi mogu rečt smo?
pičkice?
mamine?




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #86 - 08.04.2005 at 12:27:06
 
Lilith wrote on 08.04.2005 at 12:04:03:
Problem je, da naj si tile "debeloriti" ne bi poskušali izboriti še kaj več zraven (na račun, mi smo pa socialno prikrajšani, pa rabimo večje plače, zastonj stanovanja, blabla - malo karikiram)
in smiseln bi bil kontraargument, ki je sledil, edinole če bi tudi sinja poskušala zase kaj socialnih koristi pridobivat in stokala, kako je njen status premalo podprt od države.

Na tvoj položaj in življenski stil žal, vsaj v Ljubljani in okolici, bistveno bolj vpliva tudi to, ali si od babic in dedkov in staršev dobil kakšno stanovanje ali celo hišo.

Lahko imaš 350.000 SIT mesečno, pa plačuješ najemnino ali kredit in preživljaš celo družino in komaj prideš skozi mesec. Lahko pa tudi recimo relativno lagodno živiš v paru z dvema plačama po 150.000 SIT ali celo manj.  

Jest ne vidim, zakaj ne bi smel kdo iskati pomoči ali mobilizirat družbe za večjo občutljivost na tem področju. Konec koncev mulariji brez ustrezne "podlage" danes ni niti najmanj lahko, sploh glede na to, da upokojenska in tranzicijska generacija niti najmanj ne želita spustiti svojih priborjenih privilegijev in premoženja.

Sem seveda proti vsem nepovratnim sredstvom in podpiram rešitve, kot je Mrkaićev predlog o sprostitvi dela zemljišč za pozidavo, kar bi spustilo cene nepremičnin in znižalo najemnine (na nejevoljo vseh trenutnih lastnikov nepremičnin).

bp

(ki dobi približno 36% odstotkov vseh  stroškov dela izplačano kot plačo, 64% pa gre za različne dajatve, pokojninsko in zdravstveno zavarovanje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #87 - 08.04.2005 at 12:31:07
 
lola wrote on 08.04.2005 at 10:51:45:
    ???    ???     ???     ???    ???

Jaz sklepam, kaj  ??? kake notarske tarife  ???, o tem ne govorim

Jaz samo vidim, da se ves čas sklicuješ na proletariat (v stilu - kaj bi rekli delavčki, ki delajo za 120.000 in te plačujejo - to ni citat, samo povzetek), pa nisi iz proletariata. O tem govorim.


torej ..

1. ali moram pripadati določenoi družbeni skupini, da lahko razmišljam o njenem vprašanju? (moje mnenje je da ne)

2. če bi proletariat stal takrat na Prešercu bi zdajle bila tiho, toda na Prešercu je folk boril za "višje socialne pravice", toda noben izmed njih ni "socialn problem! - ker pač poznam njihove frise in družinska ozadja

3. borili so se za lastne "socialne pravice" - ker je bil to folk, ki je bodisi zaposlen po paradržavnih organih, ali pa so t.i. večni študentje strai med 28 in 33 let (borba zoper izkoriščanje študentskega dela in the meaning of študentskega dela se ne sme obdavčevati)

4. Dejanski socialni problemi pa se pojavljajo pri t.i. "proletariatu" oz. ljudstvu v fabrikah, ki dobiva do 120 000 SIT plače (še raje pa precej manj), vendar očitno ne znajo, ne morejo ali celo nočejo na cesto takim "socialnim barabam" povedat, da nej se počasi spokajo z njihovega hrbta in začnejo služit zase ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #88 - 08.04.2005 at 12:47:17
 
dejte si prebrat tole dvoje še 1x, kako se je vse začelo

začel je Iga z:

Quote:
Če so boš tako obnašala, boš v novi revoluciji prva okusila slast giljotine.... Grin Grin



nato se je pojavola calvo tuna
od sinjeoke:

sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 12:58:04:
glej ti to, Calvo tune znajo tudi tipkati ...

sprašujem se, če je naslednja razvojna stopnja mogoče uporaba možganov  Wink

beseda delavček pomeni v tem primeru majhnega človeka, ki živi od lastnega dela

seveda pa za to, da to razbereš iz konteksta, ne smeš biti Calvo tuna



zdaj pa poglejmo zadevo analitično:

v slovenski zgodovini je padlo precej glav, zaradi svobodomiselnosti in grožnja z giljotino in revolucijo ni tako nedolžna (torej iga je napadel s svojim pisanjem vrednoto življenja)


Calvo tuna je simbol imbecilne reklame (s tem se mislim, da vsi strinjamo) ... nekoga imenovati Calvo je krepak izraz (no doubt about that) ... jaz bi bila zelo užaljena ...
V galvne sinjeoka je napadla "dobro ime in osebno integriteto" nasprotnika

Tako ... začelo se je z napadom na življenje (1. vrednota) in nadaljevalo z napadom na osebnostno integriteto (2. vrednota)

očitno vsi tisti, ki tako veselo udrihate po meni, od gapeta naprej, tega niste poštekali ... jebena slepa pega ...

tako da, ko meni očitate, klevetanje, pljuvanje itd. dajete eno zanimivo vrednostno sodbo ...

namreč, da je Igatovo "dobro ime", vredno več od "sinjeokinega življenja" ... oziroma, da je grožnja z "revolucijo" in s "smrtjo" v primeru, da se "z nami" ne strinja-te še vedno legitimen način komuniciranja ...

draga Mateja ... prosim prihrani mi pokroviteljsko poučevanje o tem, da se ne sme kregat ... takoj ko napišeš post, si del krega tudi ti sama ... ne glede na to, da pošiljaš golobčke miru in sadiš oljke ...

... kar se pa SSKJ tiče pa ... dejte se prosim filozofi (v smislu diplomantov ff) zmenit, ali se bomo pogovarjali konceptualno ali po principih SSKJ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #89 - 08.04.2005 at 12:53:35
 
Gape,

stvari  usmerjaš na nepravi tir.

Verjemi mi, da je v meni dovolj občutljivosti ter človeškega sočutja, da znam ločiti ljudi z " malo možnosti " in ljudi, ki jih tepe njihova osebno izbrana življenjska pot.
Ko gledam nekatere  ljudi ( mlade in manj mlade ) me pri njih velikokrat zbode v oči del njihovega odnosa do življenja, t.i. življenjska drža - označena kot " nekaj samo po sebi umevnega ". V življenju človeka posameznika ni ničesar kar bi bilo samo po sebi umevno. Do vsega, in res čisto do vsega , kar se tiče življenja in njenih vsebin mora  človek zavzeti odnos - moralni odnos  odgovornosti. Samo skozi to lahko človek v resnici začuti odgovornost do lastnega življenja in s tem  tudi obvlada.
Ja eni imajo pri tem več sreče in  eni manj. Odvisno od družinske popotnice in drugih darov matere narave.

Ampak, ..... povej mi prosim kakšno kulturno in duhovno popotnico v smeri odgovornosti  dobi slovenski mladostnik na nivoju države ( npr. šole ), če že nima sreče, da bi kaj  dobil v družini.
Vse kar naši mladostniki slišijo so pravice, pravice in pravice.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14